» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
163 / 534
»»

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ne vidim, da bi imel boljše procesiranje slike, kar je ključnega pomena pri OLED televizorjih:))Pa tudi sama svetilnost panela je zopet slabša napram Philipsu:)
Normalno, da ne vidiš, ker gledaš skozi Philipsove špegle.


Vidim, da si zopet začel z tvoji neumnimi komentarji:) Če ima eden televizor oceno video procesiranja 10, drugi pa 9, kateri ima potem boljšo video procesiranje..? Najverjetneje ne tisti, ki ima oceno 9:))Pa tudi svetilnost panela ima Philips večjo kakor Lg.. Kateri je potemtakem kvalitetnejši..?

webmaher ::

ko gledaš žogobrc z nezemeljskih 8Mb/s ti ne pomaga nobeno procesiranje z oceno 9 in 10.... tudi grafikulja za 500 ojrov ne more narediti čudeža ampak tega itak noben ponudnik v Sloveniji ne ve :))

gustek_si ::

Z video procesiranjem se izumetniči slika. V tem je Philips dober, ampak mi končen produkt ni všeč, ker slika ne izgleda tako kot si jo je zamislil content creator. Gibanje je druga zadeva. Tu zmaga Sony. LG je overall najboljši. =)

Zgodovina sprememb…

leiito ::

To je res, kar pravi gustek.si, ob izumetničenost slike na Filipsih se obregnejo vsi reviewerji, AV reče npr.:
"While some manufacturers are basing their marketing positions this year on the directors' intent and producing image quality that matches that of a broadcast grading monitor, Philips are going off on their own once again promising SDR images that are HDR. There is no doubt that serious time, energy and processing has gone into creating the various contrast enhancers and sharpening tools, which come together to produce SDR images that look like HDR. But do we actually need this and isn't that completely changing the way content is supposed to look?}

Je pa lahko to stvar osebnih preferenc, eni imajo raje, da stvari zgledajo naravne in take, kot je ustvarjalec želel, da jih vidimo, so pa morda tudi taki, ki imajo radi vivid mode ipd., sto ljudi, sto čudi, da je overall LG najboljša izbira in vrednost, sweet spot, kot rečejo na AV, se strinja cela industrija.

krepki ::

V bistvu ste že dosadni z tem hvaljenjem LGja,včasih si na forumu izvedel kaj pametnega zdaj se trije tukaj prepucavate kateri ima daljšega,najbolj žalostno pa je da je moderator isto tele.

Gregex ::

Tolko nekih prepucavanj kdo ma daljšega in ko je jaći, v enakem filmu se glih tko uživa na tvju za 800EUR al pa 3000EUR. Vsak kupi kar mu ustreza in važno, da je kupec zadovoljen. Or am I missing something?

A tisti, ki tako zagovarjate določeno znamko dobite kako provizijo? Ko bom naslednjič v fizični štacuni gledal tvje in mi bo prodajalec ponujal določeno znamko, bo moje prvo vprašanje: A to ste vi tisti iz slotecha? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregex ()

leiito ::

Kaj ni ravno tako? Tekst sam ti pove, da sta njegova omiljena modela LG C8 in Panny FZ952 (ne pa recimo kak Philips), jasno napiše, da Philips, za razliko od drugih proizvajalcev, sprocesira sliko, ki ni v skladu s tem, kar si je zamislil avtor, ampak je to Philipsova interpretacija, po mnenju vseh nenaravna. Enako pove Vincent Teoh v svojem reviewju Philipsa in še kdo. To so pač fakti, ostalo s strani AV so standardne vljudnostne fraze v industriji.

Ampak kot rečeno, dejstva so dejstva, ampak za ljubitelje drugačnih interpretacij je lahko Pfilips prav tako zanimiv, če koga ne moti android, odsotnost podpore za Dolby Vision in visoka cena, po gasu, bolje to kot nič.

leiito ::

@Gregec Mešaš hruške in jabolka. Edini, ki živi od prodaje televizorjev, je tisti, ki ljudi nadleguje z ZSji, sam v življenju nisem nikogar silil v nakup česarkoli, še priporočam ne LGja, povzemam to, kar o OLED napravah pove stroka, ne gre za moja osebna mnenja, in še tega najbrž ne bi povzemal, če ne bi tisti, ki dobiva provizijo od prodaje Filipsov, objavljal mnenja, ki so povsem drugačna od mnenj virov, ki v tej industriji veljajo za strokovne in nepristranske.

Če mene vprašaš, ljudje ki živijo od prodaje izdelka x, ne bi smeli na forumih nastopati kot nepristranski akterji, ker to niso, v konfliktu interesov so in nekdo z etičnimi normami bi to razkril v podpisu.

puginho ::

fpbs pa Andrej sta rak rana tega foruma. To več ni niti za spremljat, dajta folku uslugo naret pa se dostojno umaknita.

leiito ::

John Archer je vsekakor spoštovanja vreden, ampak v tem primeru se njegovo mnenje razlikuje od praktično vseh drugih. FlatpanelsHD.com npr. reče:

"OLED803 has the same processor for Android as POS9002 / OLED873 (MediaTek MT5891) so operation still feels slow and clunky. Especially HDR video seems to force the TV to its knees in menus. On multiple occasions, we experienced a problem with audio delay introduced after navigating the menus or after activating HDR. The audio delay started drifting more and more until you either restarted the TV or changed the input. At the same time, we observed noise on the optical audio output and one time the TV force-reset itself before we could do anything about it."

in potem nadaljuje glede slike:
"Since Philips OLED803 is based on the same OLED panel as all other OLED TVs on the markets, it is hard to really stand out in terms of picture quality. Philips is equipping its models with a video processor that is largely geared towards achieving the opposite goal of what the industry usually refers to as "creator's intent", meaning how the filmmaker wants his/her movie to look. Philips has definitely diverged from the reference picture standard with the second generation P5 video processor so buyers will likely fall in one of two categories; either you love everything about the hard-pumped and artificial-looking pictures or you find yourself scared and in a position where you have to explain to your kids why the people on TV look so strange."

S tem povzame splošno mnenje, ki sem ga povzel že prej, namreč da je slika na FIlipsu za klasičen okus preveč izumetničena, otrokom je treba razlagati zakaj so ljudje na zaslonu tako čudni, ampak da morda obstajajo tudi taki, ki jim je taka slika všeč, tako kot ne nosijo vsi konvencionalnih oblačil ali frizur in ne bivajo vsi v običajnih hišah. In to je bistvo, da se ve, da je razlika, potem naj si pa vsak sam ustvari mnenje.

vir: https://www.flatpanelshd.com/review.php...

krepki ::

leiito je izjavil:

@Gregec Mešaš hruške in jabolka. Edini, ki živi od prodaje televizorjev, je tisti, ki ljudi nadleguje z ZSji, sam v življenju nisem nikogar silil v nakup česarkoli, še priporočam ne LGja, povzemam to, kar o OLED napravah pove stroka, ne gre za moja osebna mnenja, in še tega najbrž ne bi povzemal, če ne bi tisti, ki dobiva provizijo od prodaje Filipsov, objavljal mnenja, ki so povsem drugačna od mnenj virov, ki v tej industriji veljajo za strokovne in nepristranske.

Če mene vprašaš, ljudje ki živijo od prodaje izdelka x, ne bi smeli na forumih nastopati kot nepristranski akterji, ker to niso, v konfliktu interesov so in nekdo z etičnimi normami bi to razkril v podpisu.

Saj ni v tem fora,da ti ne priporočaš nakupa določene znamke,fora je v tem,da si zabuban v te številke,teste raznih Vincentov itd in na vsak način hočeš dokazat svoj prav,da je LG tv boljši od Philipsa.

V praksi pa nas navadnih smrtnikov ne zanimajo raznorazni testi v katerih so pomembne le številke,ampak nas zanima kvaliteta slike,ki jo gledamo doma in to kvaliteto imajo vse znamke srednjega in višjega razreda pa ni važno ali je to LG,Philips,Sony itd.

Normalno pa je da,kot sem že 100krat napisal tv diagonale 55 in več za 500€ in manj pač ne more prikazat vrhunske slike in ampak na žalost tega nekateri ne vedo.

andrej69 ::

leiito je izjavil:

John Archer je vsekakor spoštovanja vreden, ampak v tem primeru se njegovo mnenje razlikuje od praktično vseh drugih. FlatpanelsHD.com npr. reče:

"OLED803 has the same processor for Android as POS9002 / OLED873 (MediaTek MT5891) so operation still feels slow and clunky. Especially HDR video seems to force the TV to its knees in menus. On multiple occasions, we experienced a problem with audio delay introduced after navigating the menus or after activating HDR. The audio delay started drifting more and more until you either restarted the TV or changed the input. At the same time, we observed noise on the optical audio output and one time the TV force-reset itself before we could do anything about it."

in potem nadaljuje glede slike:
"Since Philips OLED803 is based on the same OLED panel as all other OLED TVs on the markets, it is hard to really stand out in terms of picture quality. Philips is equipping its models with a video processor that is largely geared towards achieving the opposite goal of what the industry usually refers to as "creator's intent", meaning how the filmmaker wants his/her movie to look. Philips has definitely diverged from the reference picture standard with the second generation P5 video processor so buyers will likely fall in one of two categories; either you love everything about the hard-pumped and artificial-looking pictures or you find yourself scared and in a position where you have to explain to your kids why the people on TV look so strange."

S tem povzame splošno mnenje, ki sem ga povzel že prej, namreč da je slika na FIlipsu za klasičen okus preveč izumetničena, otrokom je treba razlagati zakaj so ljudje na zaslonu tako čudni, ampak da morda obstajajo tudi taki, ki jim je taka slika všeč, tako kot ne nosijo vsi konvencionalnih oblačil ali frizur in ne bivajo vsi v običajnih hišah. In to je bistvo, da se ve, da je razlika, potem naj si pa vsak sam ustvari mnenje.

vir: https://www.flatpanelshd.com/review.php...


Prej sta bila John Archer in Vincent najboljša, sedaj pa je to že Flatpanels..:DMoral se boš odločit, kateri je bolj vreden zaupanja:)Sicer pa sam dobro veš, da Lg nikakor ne more konkurirat Philipsu:)) Pa tudi Sonyu in Panasonicu ne.. Saj razlike niso velike, so pa opazne..! Sicer pa sem ti postregel z citati iz kar nekaj testov, pa mislim, da je tukaj vse jasno.. Da se venomer ne prerekamo in pametujemo, kateri OLED je nekako najboljša izbira:))

leiito ::

Kje sem pa rekel, da je Flatpanels najboljši? Archer in Teoh sta oba referenca, ampak v primeru 803 sta njuni mnenji povsem različni, Teoh je zelo kritičen, Archer kot kaže manj, ampak vsi drugi delijo mnenje Teoh-a, tako pač gre to, če dva eksperta nista enotna, pogledaš kaj meni tretji in četrti in peti in si na podlagi tega izdelaš svoje mnenje, nobeno posamezno mnenje ni v kamen vklesano, nihčw ni nezmotljiv, niti HDTV Polska ne.

leiito ::

Poleg tega moraš pojme definirat, kaj zate pomeni "ne more konkurirat", v čem točno, za kako stopnjo razlike je primeren ta izraz, treba je biti precizen. Veliko resnice je v tem, kar reče flatpanels, da je to pač isti OLED panel in da tu dramatičnih razlik niti ne more biti, ti si postavil na oltar procesor, ker je to še edino, kjer lahko mešaš meglo, pri merljivih parametrih težko, ampak tudi če ne bi bilo problema algoritma, meni osebno 0.5% boljši motion ali 0.2% večja svetilnost ne odtehta Dolby Visiona, webOSa, zaupanja v brand, garancije in še česa, ne trdim pa, da morajo vsi enako razmišljati, niti nikomur ne sugeriram ne enega, ne drugega, odvisno od vrste dejavnikov, nekaterih zelo osebnih in subjektivnih, kaj komu sede.

andrej69 ::

leiito je izjavil:

Kje sem pa rekel, da je Flatpanels najboljši? Archer in Teoh sta oba referenca, ampak v primeru 803 sta njuni mnenji povsem različni, Teoh je zelo kritičen, Archer kot kaže manj, ampak vsi drugi delijo mnenje Teoh-a, tako pač gre to, če dva eksperta nista enotna, pogledaš kaj meni tretji in četrti in peti in si na podlagi tega izdelaš svoje mnenje, nobeno posamezno mnenje ni v kamen vklesano, nihčw ni nezmotljiv, niti HDTV Polska ne.


Zato pa sem prilepil nekaj mnenj iz različnih testov:))Torej, če večina ocenjuje, da je Philips nekako najboljši med OLED televizorji potem je temu že tako.. Kot sem že napisal, eden test ne pomeni nič..! Treba vedno pogledat večino testov, da dobiš nekje realno sliko določenega televizorja. In, če recimo 8 testov od 10-tih oceni, da je Philips nekako najboljša izbira potem ne vidim razloga zakaj ne bi bilo temu tako..! Tako enotnega mnenja kakor je letos, da je Philips naboljša izbira ni bilo nobeno prejšno leto:)) In tudi sam sem se prepričal, da je Philips vsekakor nekaj kvalitetnejši napram konkurence..Lg ni slab televizor, da ne bo pomote, toda vseeeno ne more konkurirat Philipsu, Sonyu in Panasonicu, ki so merilo kar se tiče kvalitete slike..! Sploh pa ne more Lg konkurirat, v LCD tehnologiji..

leiito ::

Ne bo držalo, da večina meni, da je Philips "nekako najboljši". Oziroma, spet nisi precizen, kaj pa vemo, kakšna je tvoja definicija "nekako najboljšega"; da je med top 10, da bi bil best value, če bi bil pol cenejši, da bi bil v rangu najboljših, če ne bi bilo algoritma, androida in če bi imel podporo za DV? Ob izpolnjenih teh pogojih morda res, sicer pač ne, ker ne en, ampak velika večina reviewjev, vsaj v razvitih državah, problematizira prav to.

edi45 ::

Kot bivši lastnik Philips OLEDa 9002, lahko rečem da je TV dober, ampak daleč od tega da bi bil najboljši. Definitivno mi je pa žal da sem dal 1740EUR takrat za njega z dodatno garancijo (TV je bil 1600EUR, kar je definitivno preveč za to kar ponuja).

Na Philipsu deluje android občutno slabše kot na Sonyu saj je namreč bolj optimiziran za Sony TV-je.
Malo me je motilo da nima Dolby Visiona, ampak sedaj ko ga imam se mi ne zdi nič tako posebnega, kot ga opeva leiito, HDR kot HDR (mogoče pa še nisem našel prave vsebine, kjer bi DV prišel do izraza? :)) )
Sama kvaliteta slike je bila boljša kot na B7, ki sem ga prvo mislil kupit, bolj ostra in čista slika, ter barve so bile bolj naravne, na LG je vse vleklo na rdečkasto, ni važno kakšne nastavitve so bile, ko nisem uspel rešit tega.
TV je pa slabo procesiral hitre scene, so bili takšni kvadratki nekakšen blur, na kar so me tudi trgovci opozorili pred nakupom, da se OLED slabše obnese pri hitrih scenah, kakor LED, čeprav sta oba 100hz.
Imel je tudi dokaj vidni banding issue (navpične črte pri zelo temnih scenah ali pa svetlih) ampak to je LG kriv, saj so njihovi paneli.
Malo so me zajebavali tudi HDMI porti, včasih ni prepoznal da je kaj priklopljeno gor.
Pilot ni deloval če je bil že par stopinj pod kotom, recimo obrnjen je bil naravnost proti TV, ampak si ga malo zasukal v levo in desno in ni več prijelo nič.
Ambilight pa ima mogoče svoje prednosti pri navadnih LED TVjih, če gledaš v temi, da ni črna tako siva, ampak pri OLEDu je brezveze, sem ga imel bolj kot ne izklopljenega, ker me je samo motlo, saj TV je tak imel popolno črnino.

Lahko se pa vsi strinjamo, da še ni popolnega TVja. LED ima po večini probleme z backlight bleedingom, OLED pa banding in slaba uniformiranost panela.:))

Ampak overall, je pa še vedno Sony najboljši, temu pa je tudi primerna cena. Sploh kar se tiče same kvalitete slike, barv, uniformiranosti panela, ni takšnih problemov s prebijanjem svetlobe, android lepše deluje, sama izdelava TVja, itd.. (moje mnenje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

krepki ::

Zanimivo Edi,ker si lastim isti tv,kot je tvoj bivši se bojim,da bom tudi sam začel opažat napake,ki jih do sedaj nisem opazil,ker meni se še vedno zdi top tv z odlično lepo sliko,te težave z HDMI sem imel le na Aple tv 4K ampak ne zaradi tvja ampak napačnega HDMI kabla po menjavi za ustrezen kabel,teh težav več ni bilo.
Verjetno si nabavil Sony ampak si ziher,da po parih mesecih uporabe spet postaneš nezadovoljen zaradi določenih napak,problemov,ki jih v štartu nisi opazil.

matjash ::

leiito je izjavil:

John Archer je vsekakor spoštovanja vreden, ampak v tem primeru se njegovo mnenje razlikuje od praktično vseh drugih. FlatpanelsHD.com npr. reče:

"OLED803 has the same processor for Android as POS9002 / OLED873 (MediaTek MT5891) so operation still feels slow and clunky. Especially HDR video seems to force the TV to its knees in menus. On multiple occasions, we experienced a problem with audio delay introduced after navigating the menus or after activating HDR. The audio delay started drifting more and more until you either restarted the TV or changed the input. At the same time, we observed noise on the optical audio output and one time the TV force-reset itself before we could do anything about it."

vir: https://www.flatpanelshd.com/review.php...


Glede tega lahko iz prve roke potrdim da je res točno v kombinaciji 4kHDR, večji problem pa je še da nima gigabit LAN-a in filmi nad 50GB streamani iz plexa fajn brejkajo. Počakam še kak mesec da vidim kaj prinese android 8, drugače bo treba dokupit Nvidia Shield. Če pa kdo ve, če bi prijel USB3 ethernet adapter pa naj mi prosim sporoči. Glede kvalitete slike nimam nobenih pripomb. V primerjavi z 4 leta staro serijo LG LM649 (200hz), je viden ogromen napredek.
... bolje pozno kot nikoli.

mihaylo ::

Prosil bi za malo pomoči.

Doma gledamo 10 star LG 37" ekran ki zmore največ 1080i resolucijo. Siol HD programi so OK, kontrasti sprejemljivi, ekran po robovih čisto črnino kaže z belimi lisami, ampak nič pretirano motečega. Vsi filmi iz partis Xvid, DVD ripi so gledljivi, 720p variante filmov so zelo ok, 1080p splohe. Zelo gledljivo na manj kot 1 meter. TV se uporablja tudi za PS4.

Bistvo:
Kupujem 50-55" nov TV do jurja, lohk tud več... gledam vse živo, in ugotovljam da na 55" vse razen 1080p signala ni gledljivo z manj kot 4 metre. S sabo imam vedno usb ključ, gor nekaj materiala in primerjam 720p TV SO HD posnetek, pa 1080p film in partisa in celo UHD demo se najde gor. Vse to predvajajo ogledani TVji ampak zadeve pod 1080p so katastrofa. Filtri gor ali dol, nastavitve (na hitr) nič bistveno ne spremenijo. UHD material zgleda povsod dobro, na oledu še precej bolje ampak ga ne rabim za 3k EUR.

Zdej a jaz delam nekaj narobe ali nekaj ne vem ali pa je nekje drugje "catch"? Gledam prevelke ekrane? 4K ne rabim in tudi linije za to nimam, gledam 720p in 1080p filme in PS4 špili. Kolega im 65" LG plazmo staro par let pa gor dela ves ta material odlično. Gledano iz 2 metrov. Tele nove škatlce so pa čisto razočaranje.

Resno prosim za pametno razlago.

edi45 ::

krepki je izjavil:

Zanimivo Edi,ker si lastim isti tv,kot je tvoj bivši se bojim,da bom tudi sam začel opažat napake,ki jih do sedaj nisem opazil,ker meni se še vedno zdi top tv z odlično lepo sliko,te težave z HDMI sem imel le na Aple tv 4K ampak ne zaradi tvja ampak napačnega HDMI kabla po menjavi za ustrezen kabel,teh težav več ni bilo.
Verjetno si nabavil Sony ampak si ziher,da po parih mesecih uporabe spet postaneš nezadovoljen zaradi določenih napak,problemov,ki jih v štartu nisi opazil.


Vseeno je bil soliden TV, sploh kar se same kvalitete slike tiče. Dosti bolj ostro oz jasno prikaže kot bilo kateri drug TV istega cenovnega razreda. Najbolj me je motilo to kar sem omenil, pri hitrih scenah tale blur, potem banding (navpične črte) pri temnih in svetlih scenah. Ko sem enkrat videl, me je skoz motlo, ker sem vedel da so, tudi če jih trenutno ne vidim.
Pri določenih serijah v HDR so se mi na temnih podlagah tudi pojavljale bele pikice, določeni predeli slike so utripali pri HDR vsebinah. Recimo je bil kakšen svetel prizor, v desnem zgornjem robu je bilo sonce in potem je utripala slika okoli sonca (primer). Sam daljinec mi je bil velik minus, ker je mogel biti skozi ravno horizontalno naravnan, saj če si ga malo vertikalno obrnil sploh ni prijelo. Tudi soundbar sem prodal zaradi TVja, saj mi je preveč motil signal in mi sploh ni delal daljinec. Sem mislil da so baterije šle, sem dal nove not, sem mislil da je daljinec problem, potem sem ugasnil soundbar in je začel normalno delat daljinec. Kar je pa smešno saj na drugem philipsu v dnevni sobi in pri kolegu, ki ga je kupil od mene in ima samsunga pa je normalno delal soundbar in daljinec od tvja. Android je nekaj čisto drugega na philipsu, crashno mi ni nikoli, ampak je bil zelo počasen in na trenutke neodziven, aplikacije so zmrzovale, včasih je tudi bil problem pri gledanju filmov/serij na netflixu ali pa preko Kodija, sem moral vsake tolko tv izklopit iz omrežja za par min, da je začelo normalno delat. HDMI porti so me zajebavali. Probal sem s tremi različnimi ps4 konzolami in z različnimi kabli v vseh teh mesecih in je bilo isto. Tudi računalnika ni vedno prepoznal preko HDMI. Filma ni nobenega podpiral preko omrežja, če sem hotel stremat iz računalnika na tv preko LANa. Mi je skoz metalo ven, da ni podprt format, pa ni važno če sem probal 4K, 1080p bluray ali navaden xvid.
TV za 1600€ ne bi smel imeti toliko težav.
Kar se tiče novega televizorja, ja sem se odločil spet za Sonya po skrbnem premisleku in mi ni žal. Trenutno imam navaden FALD LED TV, ker se mi je iskreno povedano zagabil OLED s tem Philipsom. Ampak enkrat ga bom še sto procentov kupil, ali Sony ali pa LG, druga ne. Bom pa počakal par let, da se še malo izpopolni sama OLED tehnologija.

leiito ::

edi45 je izjavil:

Kot bivši lastnik Philips OLEDa 9002, lahko rečem da je TV dober, ampak daleč od tega da bi bil najboljši. Definitivno mi je pa žal da sem dal 1740EUR takrat za njega z dodatno garancijo (TV je bil 1600EUR, kar je definitivno preveč za to kar ponuja).

Na Philipsu deluje android občutno slabše kot na Sonyu saj je namreč bolj optimiziran za Sony TV-je.
Malo me je motilo da nima Dolby Visiona, ampak sedaj ko ga imam se mi ne zdi nič tako posebnega, kot ga opeva leiito, HDR kot HDR (mogoče pa še nisem našel prave vsebine, kjer bi DV prišel do izraza? :)) )
Sama kvaliteta slike je bila boljša kot na B7, ki sem ga prvo mislil kupit, bolj ostra in čista slika, ter barve so bile bolj naravne, na LG je vse vleklo na rdečkasto, ni važno kakšne nastavitve so bile, ko nisem uspel rešit tega.
TV je pa slabo procesiral hitre scene, so bili takšni kvadratki nekakšen blur, na kar so me tudi trgovci opozorili pred nakupom, da se OLED slabše obnese pri hitrih scenah, kakor LED, čeprav sta oba 100hz.
Imel je tudi dokaj vidni banding issue (navpične črte pri zelo temnih scenah ali pa svetlih) ampak to je LG kriv, saj so njihovi paneli.
Malo so me zajebavali tudi HDMI porti, včasih ni prepoznal da je kaj priklopljeno gor.
Pilot ni deloval če je bil že par stopinj pod kotom, recimo obrnjen je bil naravnost proti TV, ampak si ga malo zasukal v levo in desno in ni več prijelo nič.
Ambilight pa ima mogoče svoje prednosti pri navadnih LED TVjih, če gledaš v temi, da ni črna tako siva, ampak pri OLEDu je brezveze, sem ga imel bolj kot ne izklopljenega, ker me je samo motlo, saj TV je tak imel popolno črnino.

Lahko se pa vsi strinjamo, da še ni popolnega TVja. LED ima po večini probleme z backlight bleedingom, OLED pa banding in slaba uniformiranost panela.:))

Ampak overall, je pa še vedno Sony najboljši, temu pa je tudi primerna cena. Sploh kar se tiče same kvalitete slike, barv, uniformiranosti panela, ni takšnih problemov s prebijanjem svetlobe, android lepše deluje, sama izdelava TVja, itd.. (moje mnenje).


Morda je z DV tako kot s kakovostnim zvokom, ali pa z dobrim vinom, če prideš z Ritoznojčana, težko razbereš, da je in zakaj je en letnik Chateau Lafita boljši od drugega, vino kot vino pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

edi45 ::

leiito je izjavil:

edi45 je izjavil:

Kot bivši lastnik Philips OLEDa 9002, lahko rečem da je TV dober, ampak daleč od tega da bi bil najboljši. Definitivno mi je pa žal da sem dal 1740EUR takrat za njega z dodatno garancijo (TV je bil 1600EUR, kar je definitivno preveč za to kar ponuja).

Na Philipsu deluje android občutno slabše kot na Sonyu saj je namreč bolj optimiziran za Sony TV-je.
Malo me je motilo da nima Dolby Visiona, ampak sedaj ko ga imam se mi ne zdi nič tako posebnega, kot ga opeva leiito, HDR kot HDR (mogoče pa še nisem našel prave vsebine, kjer bi DV prišel do izraza? :)) )
Sama kvaliteta slike je bila boljša kot na B7, ki sem ga prvo mislil kupit, bolj ostra in čista slika, ter barve so bile bolj naravne, na LG je vse vleklo na rdečkasto, ni važno kakšne nastavitve so bile, ko nisem uspel rešit tega.
TV je pa slabo procesiral hitre scene, so bili takšni kvadratki nekakšen blur, na kar so me tudi trgovci opozorili pred nakupom, da se OLED slabše obnese pri hitrih scenah, kakor LED, čeprav sta oba 100hz.
Imel je tudi dokaj vidni banding issue (navpične črte pri zelo temnih scenah ali pa svetlih) ampak to je LG kriv, saj so njihovi paneli.
Malo so me zajebavali tudi HDMI porti, včasih ni prepoznal da je kaj priklopljeno gor.
Pilot ni deloval če je bil že par stopinj pod kotom, recimo obrnjen je bil naravnost proti TV, ampak si ga malo zasukal v levo in desno in ni več prijelo nič.
Ambilight pa ima mogoče svoje prednosti pri navadnih LED TVjih, če gledaš v temi, da ni črna tako siva, ampak pri OLEDu je brezveze, sem ga imel bolj kot ne izklopljenega, ker me je samo motlo, saj TV je tak imel popolno črnino.

Lahko se pa vsi strinjamo, da še ni popolnega TVja. LED ima po večini probleme z backlight bleedingom, OLED pa banding in slaba uniformiranost panela.:))

Ampak overall, je pa še vedno Sony najboljši, temu pa je tudi primerna cena. Sploh kar se tiče same kvalitete slike, barv, uniformiranosti panela, ni takšnih problemov s prebijanjem svetlobe, android lepše deluje, sama izdelava TVja, itd.. (moje mnenje).


Morda je z DV tako kot s kakovostnim zvokom, ali pa z dobrim vinom, če prideš z Ritoznojčana, težko razbereš, da je in zakaj je en letnik Chateau Lafita boljši od drugega, vino kot vino pač.


Trenutno kar gledam v DV je The Ranch na netflixu, kar pa je sicer sitcom, zato mi ni nič posebnega. Če se bo opazila razlika, se bo verjetno pri kakšnem filmu, kjer je široki spekter barv? Vsaj osebno si tako tolmačim? Kakšno dobro priporočilo za serijo/film, kjer pride DV do izraza?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

krepki ::

Probaj pogledat Iron Fist serijo je Dolby Vision in Dolby Atmos,če ti tv seveda podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

MrStein ::

leiito je izjavil:


Morda je z DV tako kot s kakovostnim zvokom, ali pa z dobrim vinom, če prideš z Ritoznojčana, težko razbereš, da je in zakaj je en letnik Chateau Lafita boljši od drugega, vino kot vino pač.

Torej zgolj placebo? :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

edi45 ::

krepki je izjavil:

Probaj pogledat Iron Fist serijo je Dolby Vision in Dolby Atmos,če ti tv seveda podpira.


Seveda podpira, zato glih nisem vzel Q8FN, ker ne podpira prostorskega zvoka. Bom pogledal da vidim.

Magic1 ::

mihaylo je izjavil:

Prosil bi za malo pomoči.

Doma gledamo 10 star LG 37" ekran ki zmore največ 1080i resolucijo. Siol HD programi so OK, kontrasti sprejemljivi, ekran po robovih čisto črnino kaže z belimi lisami, ampak nič pretirano motečega. Vsi filmi iz partis Xvid, DVD ripi so gledljivi, 720p variante filmov so zelo ok, 1080p splohe. Zelo gledljivo na manj kot 1 meter. TV se uporablja tudi za PS4.

Bistvo:
Kupujem 50-55" nov TV do jurja, lohk tud več... gledam vse živo, in ugotovljam da na 55" vse razen 1080p signala ni gledljivo z manj kot 4 metre. S sabo imam vedno usb ključ, gor nekaj materiala in primerjam 720p TV SO HD posnetek, pa 1080p film in partisa in celo UHD demo se najde gor. Vse to predvajajo ogledani TVji ampak zadeve pod 1080p so katastrofa. Filtri gor ali dol, nastavitve (na hitr) nič bistveno ne spremenijo. UHD material zgleda povsod dobro, na oledu še precej bolje ampak ga ne rabim za 3k EUR.

Zdej a jaz delam nekaj narobe ali nekaj ne vem ali pa je nekje drugje "catch"? Gledam prevelke ekrane? 4K ne rabim in tudi linije za to nimam, gledam 720p in 1080p filme in PS4 špili. Kolega im 65" LG plazmo staro par let pa gor dela ves ta material odlično. Gledano iz 2 metrov. Tele nove škatlce so pa čisto razočaranje.

Resno prosim za pametno razlago.

Izgleda ni nobenega pametnega odgovora. Pač z novim TVjem si rabiš zrihtat še zelo kvaliteten signal (verjetno se bo treba preselit, ali bit omejen na Youtube/Netflix/zaliv).
Magic

Sejbo ::

Philips in superior tv pac ne gre inaciti v istem stavku..

Takisto lg

Tudi samsung in sony

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: krepki ()

~Panter~ ::

Mi zna mogoče zna kdo pomagati pri iskanju kakšnega kratkega filmčka, s katerim bi lahko preveril kakovost TVja. Naprimer za šport, filme, ...
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ~Panter~ ()

jesskoman ::

Pozdravljeni,

kupujem TV namenjen gledanju izključno SD vsebin (preko antene) na razdalji cca. 3m. Ali drži, da je FHD TV boljši za gledanje SD vsebin kot UHD? Kateri TV bi najbolje upscalal SD v FHD?

Hvala in LP!

leiito ::

~Panter~ je izjavil:

Mi zna mogoče zna kdo pomagati pri iskanju kakšnega kratkega filmčka, s katerim bi lahko preveril kakovost TVja. Naprimer za šport, filme, ...


Tega je veliko, samo vtipkaj v google demo 4k, demo hdr, demo + picture quality...

Npr.: https://4kmedia.org

leiito ::

krepki je izjavil:

Probaj pogledat Iron Fist serijo je Dolby Vision in Dolby Atmos,če ti tv seveda podpira.


Na Netflixu je za moj okus najboljši DV v Marco Polo, sicer porazno slaba serija, ampak slika je fenomenalna. Za HDR nasploh showcase-at pa slavni Cosmos Laundromat video, kosmate stvari zgledajo tako naravno, da bi šel kar z roko not.

leiito ::

MrStein je izjavil:

leiito je izjavil:


Morda je z DV tako kot s kakovostnim zvokom, ali pa z dobrim vinom, če prideš z Ritoznojčana, težko razbereš, da je in zakaj je en letnik Chateau Lafita boljši od drugega, vino kot vino pač.

Torej zgolj placebo? :))


Ne. Podoben pojav vidimo pri literaturi, izredno težko, če ne nemogoče je iti s fluff vsebin na vrhunsko klasiko, prepoznati kakovost in uživati v njej, rabiš nek obseg izkušenj, z dobrimi in slabimi deli, da razviješ sicer sebi lasten okus, ki pa zajema objektivne kriterije. Tudi film je tak, šele z ogledom neke količine, dobrega in slabega, dobiš kompetence. Tudi z ženskami je podobno.

errhec ::

Se da kakšno uporabno TV dobiti za 300-350€ ? Samo kabelska je važna, noben WIFI, BT in kar je pametnega ni pomembno ker bo neuporabna šara.
dd

leiito ::

tega ne vem, odpira pa zanimivo vprašanje vrednosti rabljenih televizorjev glede na to, da je trg majhen in ni vzpostavljenega ravnovesja med ponudbo in povpraševanjem, v takih razmerah je prednost na strani kupca. Neke paralele se najbrž sicer da povleči s trgom rabljenih telefonov višjega razreda, morda s prenosniki, ampak na koncu je odvisno od tega, če je tam zunaj kupec, ki je pripravljen plačati x za y, kot kaže pa so potrošniki nenaklonjeni kupovanju rabljenih tivijev, kar se zdi neutemeljeno, ker lahko dobiš napravo, ki preverjeno nima težav z bandingom ali čem drugim, za ceno, ki je občutno nižja od nove.

Spomladi bo npr. prišel čas za menjavo C7 z novim modelom, najbrž C9, koliko bo takrar vreden 15 mesecev star 65" C7? €1.500? €1.300? Za €1.300 bi bil to najbrž že dober deal za kupca, skoraj 50% pod nabavno ceno, ni pa nujno, da se trg strinja.

edi45 ::

leiito je izjavil:

tega ne vem, odpira pa zanimivo vprašanje vrednosti rabljenih televizorjev glede na to, da je trg majhen in ni vzpostavljenega ravnovesja med ponudbo in povpraševanjem, v takih razmerah je prednost na strani kupca. Neke paralele se najbrž sicer da povleči s trgom rabljenih telefonov višjega razreda, morda s prenosniki, ampak na koncu je odvisno od tega, če je tam zunaj kupec, ki je pripravljen plačati x za y, kot kaže pa so potrošniki nenaklonjeni kupovanju rabljenih tivijev, kar se zdi neutemeljeno, ker lahko dobiš napravo, ki preverjeno nima težav z bandingom ali čem drugim, za ceno, ki je občutno nižja od nove.

Spomladi bo npr. prišel čas za menjavo C7 z novim modelom, najbrž C9, koliko bo takrar vreden 15 mesecev star 65" C7? €1.500? €1.300? Za €1.300 bi bil to najbrž že dober deal za kupca, skoraj 50% pod nabavno ceno, ni pa nujno, da se trg strinja.


Čeprav je to čisto brez veze, saj ne boš opazil razlike med C7 in C9. Definitivno ne bo takšnega preskoka kakor prehod iz LED na OLED. 1500€ je dosti za več kot eno leto star TV z manj kot 1 leto garancije, to ti nobeden ne bo kupil. Problem je vedno z dražjimi stvarmi, naj bo to drag TV, računalnik, telefon, nikoli ne boš prodal, edino če prodaš pod ceno. Če se ti splača, pa samo ti veš.

krepki ::

Če ni skrivnost edi,kam si pa zahandlal Philipsa in koliko si iztržil?

edi45 ::

krepki je izjavil:

Če ni skrivnost edi,kam si pa zahandlal Philipsa in koliko si iztržil?


Kolegu sem ga dal za 1100e in je zelo zadovoljen z njim. Je pa res da ne igra nič na njem, izrecno je tv samo za filme in serije.

leiito ::

Morda res, bomo videli kaj bo LG ponudil z novim modelom. Doslej sem ob menjavi stare televizorje podarjal, OLED se zdi pa vendarle malo predrag, ampak nisem niti rekel, da bi sam hotel 1.500, dvomim da bi dal kdo kaj več kot 50% cene novega, tam nekje bi se lahko našli.

MrStein ::

leiito je izjavil:

MrStein je izjavil:

leiito je izjavil:


Morda je z DV tako kot s kakovostnim zvokom, ali pa z dobrim vinom, če prideš z Ritoznojčana, težko razbereš, da je in zakaj je en letnik Chateau Lafita boljši od drugega, vino kot vino pač.

Torej zgolj placebo? :))


Ne. Podoben pojav vidimo pri literaturi, izredno težko, če ne nemogoče je iti s fluff vsebin na vrhunsko klasiko, prepoznati kakovost in uživati v njej, rabiš nek obseg izkušenj, z dobrimi in slabimi deli, da razviješ sicer sebi lasten okus, ki pa zajema objektivne kriterije. Tudi film je tak, šele z ogledom neke količine, dobrega in slabega, dobiš kompetence. Tudi z ženskami je podobno.

Razlika v tehniki je opisljiva in merljiva. Vsaka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

Ja in? Slika kot celota je še vedno subjektivna, tako kot zvok, lahko izmeriš Klipsch vs Bose vs Sonos, ampak na koncu je stvar okusa komu je kaj bolj všeč in ne moreš rečt kaj je bolj prav. To vidimo ravno pri Philipsu, algoritem, ki povzroči odmik od naravne slike in intence avtorja, ampak nekaterim je to očitno všeč in ni standarda za algoritem, da bi lahko rekli, da je napačen.

scipascapa ::

kaj res Samsung tala XBOX S konzole ob nakupu TVja?

easyrider3 ::

Samsung res zraven podari konzolo XBOX S samo to za višji rang model televizorja. Zgleda da ne more drugače prodati televizorje in sedaj počne tako vendar tudi to ni tista prava odločitev ker najbolje bi bilo da bi zraven televizorja podarjali pralni stroj ali klimo ker potem bi pa narastla prodaja

edi45 ::

scipascapa je izjavil:

kaj res Samsung tala XBOX S konzole ob nakupu TVja?


Da, od Q7FN modela višje. Ampak moraš kupit tv pri njihovih pooblaščenih partnerjih, to sta pa Big Bang in Harvey Norman, kar se pa ne splača. Saj imajo konkretno dražje napram ostalim spletnim trgovinam. Te ceneje pride, da kupiš TV pri eni spletni trgovini, obvezno v Sloveniji če hočeš 5 let garancije in kupiš sam xbox one s.

easyrider3 je izjavil:

Samsung res zraven podari konzolo XBOX S samo to za višji rang model televizorja. Zgleda da ne more drugače prodati televizorje in sedaj počne tako vendar tudi to ni tista prava odločitev ker najbolje bi bilo da bi zraven televizorja podarjali pralni stroj ali klimo ker potem bi pa narastla prodaja


Bi bilo dosti boljše za njih in za potencialne kupce, če bi vso to energijo preusmerili iz marketinga v samo proizvodnjo. Kaj ti bo tv za 2kEUR in ne podpira DTS prostorskega zvoka, ne bere nič kodekov iz USB ključa/diska, torej ne moreš nič gledat. Nima Dolby Vision. Prav tako tizen zastara najhitreje od vseh operacijskih sistemov. Pri 3 ali 4 letih starih Samsungih so celo izklopili youtube.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

MrStein ::

leiito je izjavil:

Ja in? Slika kot celota je še vedno subjektivna, tako kot zvok, lahko izmeriš Klipsch vs Bose vs Sonos, ampak na koncu je stvar okusa komu je kaj bolj všeč in ne moreš rečt kaj je bolj prav. To vidimo ravno pri Philipsu, algoritem, ki povzroči odmik od naravne slike in intence avtorja, ampak nekaterim je to očitno všeč in ni standarda za algoritem, da bi lahko rekli, da je napačen.

Torej prednosti DV so zgolj tak "na občutek in okus"?
fbps je trdil obratno. Da gre za razliko "dan in noč".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

Dan in noč je relativno. Govorim sicer o dojemanju slike na splošno, pri DV kot takem se pa najbrž da izmeriti kontrast in še kaj v posameznih scenah in primerjati s static metadata HDRjem. Vincent Teoh npr. se izogiba subjektivnim ocenam in vsa svoja mnenja utemeljuje z meritvami, bom pogledal kaj poreče za DV.

lešnik ::

Pozdravljeni,
odločam se za nakup 55 inčne televizije, po videnem na you tubu mi je zelo všeč sonyjev XF9005 model. V večini se bo gledalo FHD in HD vsebine (predvsem na netflixu), občasno t-2, 4k vsebine praktično ne pridejo v poštev, ker smo še na bakrenem omrežju. Ali mi priporočate vseeno cenejši televizor in če, katerega?

selanc ::

Tudi jz bom vzel tale televizor.

mpzico ::

Pozdravljeni.

Odločam se za nakup 55" TV-ja. Mi lahko kdo pove kakšna je razlika med SONY TV 55XF7596B in 55XF8096?
Sta to vredu TV-ja za 700€? Priporoča kdo kaj drugega?

Lp

damirj79 ::

Ta drugi ima malo višjo svetilnost. Če ti je nujen Android TV, potem bi jaz osebno ta dva modela izpustil in pogledal za Philips, sicer pa bi izbral kaj drugega. Če že res nujno Sony in to samo ta dva modela, potem pač 55xf8096.
««
163 / 534
»»