» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
132 / 534
»»

Konlov ::

Neki AndrejO mi je pobrisal temo, ko sem rekel, da bi bilo dobro, da bi bila trgovina, kjer bi alive primerjal več različnih TV.
Kaj se dogaja tle na slotech?

AndrejO ::

Konlov je izjavil:

Neki AndrejO mi je pobrisal temo, ko sem rekel, da bi bilo dobro, da bi bila trgovina, kjer bi alive primerjal več različnih TV.
Kaj se dogaja tle na slotech?

Tvoj odgovor se je nanašal na izbrisano objavo. Kot takšen bi obtičal "v zraku", ker je komentiral nekaj, kar več ne obstaja, zato je bil izbrisan.

Za pogovor predlagam, da se vrne na TV-je, pritožbe čez moderiranje pa spadajo v Pritožbe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Konlov ::

A pa res ni več tistih slik. Sorry.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

rtmktl ::

Ker mi je po dveh letih in pol odpovedala Sony KDL 55W809C (napaka v panelu - popravilo se ne splača) iščem neko zamenjavo. Prosil bi za malo pomoči kaj izbrati.
- Velikost vsaj 55 ali rajši 65
- Filmov se ne gleda
- TV se gleda preko telekomovega box-a
- veliko se ga uporablja za youtube (tu mi je pri sony-u motilo, ker ni imel "pametnega" dalinca in prej kot si nekaj na daljincu natipkal (puščice levo-desno-gor-dol + OK) je bila cela večnost)
- pogleda se tudi kakšen šport (HZ ne bi smeli biti slabi - oziroma vsaj ne slabši kot jih je imel pokojni Sony)
- OLED ne potrebujem
- Cena: 1000€ ali manj
- morda trenutno malo preferiram Samsung. Samo zato ker imam že samsungov soundbar in predvidevam da samsung-samsung deluje bolje. Sony-samsung kombinacija je bila včasih težavna pri nastavljanju jakosti - se je zataknilo pri določeni številki in če si hotel spremeniti, je bilo potrebno TV sklopiti. Se pa to ni dogajalo tako pogosto.

neverjetni99 ::

Kaj se splača kupit? Iščem preprost 4K 55" TV, v rangu 600-700EUR brez androida. Zaželjeno je da ima VA panel in podporo novih kodekov za gledanje filmov iz usb ključka. Iščem za starša, gledal sem sicer samsung 55NU7402, za 620EUR in se mi zdi kar solidna zadeva, glede na to, kakšen drek je bila MU serija.

Zgodovina sprememb…

DINAMIK ::

Kolega me sprašuje ali je tukaj isti televizor....,namreč na mimovrste je navedena oznaka PUS7503...,na uradni strani pa PUS7503/12 ali je to isto?
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

https://www.cobra.fr/philips-55pus75031...

bbobst ::

DINAMIK je izjavil:

Kolega me sprašuje ali je tukaj isti televizor....,namreč na mimovrste je navedena oznaka PUS7503...,na uradni strani pa PUS7503/12 ali je to isto?
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

https://www.cobra.fr/philips-55pus75031...

Isto.

DINAMIK ::

Hvala;)

DINAMIK ::

Prišel sem do zaključka,da bo moj 2gi tv spet Lg...,pogledoval sem tudi za Oledom Philips 9002...,vendar android in kot celota me ne prepričata,ker hočem,da na tvju deluje ko pritisneš tipko..,za sliko raje malo zamižim...,da bi pa gledal kako nekaj melje,ga takoj razbijem..,enkrat dela enkrat ne...,kot naprimer tukaj


Odločil sem se,da bo Lg 55sk8100 ali Lg55sk8500 ,prvi malo pod 1k,drugi pa malo nad 1k.

rtmktl ::

Jaz pa sem se že skoraj odločil za: Samsung UE65NU7172, 999€ + 100€ za 5 let "BB garancije". Kakšna mnenja "za" oziroma "proti"?

edi45 ::

DINAMIK je izjavil:

Prišel sem do zaključka,da bo moj 2gi tv spet Lg...,pogledoval sem tudi za Oledom Philips 9002...,vendar android in kot celota me ne prepričata,ker hočem,da na tvju deluje ko pritisneš tipko..,za sliko raje malo zamižim...,da bi pa gledal kako nekaj melje,ga takoj razbijem..,enkrat dela enkrat ne...,kot naprimer tukaj


Odločil sem se,da bo Lg 55sk8100 ali Lg55sk8500 ,prvi malo pod 1k,drugi pa malo nad 1k.


Saj boš ti na slabšem, noben drug ;) Ti pa lahko povem iz prve roke, da dela android na istem tvju brez problema. Vidiš mogoče datum, kdaj je video prišel na youtube? Takrat ko je tv prišel ven in od takrat je bilo dosti programskih posodobitev. Dela vse out of the box tako kot mora, lahko pa še dodatno optimiziraš, če hočeš še hitrejše delovanje.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk...

glej kako sranje od tv-ja misliš vzet. Če nimaš dosti financ za OLEDa, vzami vsaj samsunga, NU7000, MU8000, 9000, bo vse boljše kot ta LG

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

DINAMIK ::

@Andrej ne nakladaj,ker android ne dela tako kot želim in ja bil je posodobljen..,kaj ti je pa Lg naredil,da tako pišeš?...,pa prepričaj se preden limaš linke ,kajti model ks8000 ni isti,pa tudi če bi bil,je zame kot celota super in pika! Samsung pa ne bom gledal,ker sem se že odločil,da bo Lg 55sk8100 ali pa Lg 55sk8500..!
Tukaj poglej kaj manjka modelu sk8000 ......
https://www.displayspecifications.com/e...

edi45 ::

DINAMIK je izjavil:

@Andrej ne nakladaj,ker android ne dela tako kot želim in ja bil je posodobljen..,kaj ti je pa Lg naredil,da tako pišeš?...,pa prepričaj se preden limaš linke ,kajti model ks8000 ni isti,pa tudi če bi bil,je zame kot celota super in pika! Samsung pa ne bom gledal,ker sem se že odločil,da bo Lg 55sk8100 ali pa Lg 55sk8500..!
Tukaj poglej kaj manjka modelu sk8000 ......
https://www.displayspecifications.com/e...


nisem Andrej lol in ne moreš primerjat androida z 1 leto razlike v software-u. Kupil sem tega philipsa letos maja in ti lahko povem, da je prišlo dosti posodobitev od takrat za sam TV kakor za daljinca in je s posodobitvami tudi TV začel hitrejše delat, dodane so bile dodatne aplikacije itd, dan danes je dosti hitrejši TV kot 1 leto nazaj, zaradi posodobitev. SK8000 v USA, kjer je ta test narejen, je isti TV kot pri nas SK8100, gre namreč samo za drugo oznako za drugi trg. Vseeno slab tv. Niti pravi 4k panel ni, sprane sive barve, navaden IPS, zelo slab kontrast, zelo slab black uniformity, boš imel zelo močan backlight bleeding, edina pozitivna stvar pri tem tvju je input lag, ki je dokaj nizek in to je vse. Ampak je tvoj denar, na koncu se boš pa po glavi tepel, zakaj si vzel ta LG, ko imaš dosti boljše TVje za isti denar od Sony Samsung itd..Za takšne laike kot si, se ti normalno zdi na papirju dober TV in tudi v trgovini, kjer je svetlo se ti bo zdela dobra slika, ko boš domov prinesel, v bolj temno okolje sploh ponoči, pa bo jok pa stok :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

DINAMIK ::

@Andrej pa koga misliš ti imeti za norca tukaj? Tudi pri nas je model Lg 55ks 8000 evo ga https://www.mimovrste.com/super-uhd-tv/...

Sprane barve imaš lahko na svojih laseh :))
Kaj za model Lg 55SK8500 si pozabil napisat kako barve odtekajo od njega?
Dokaj nizek input lag praviš...,ja res ja sj ima res samo 15...,to je tak rezultat,da lahko Philips samo sanja!

edi45 ::

DINAMIK je izjavil:

@Andrej pa koga misliš ti imeti za norca tukaj? Tudi pri nas je model Lg 55ks 8000 evo ga https://www.mimovrste.com/super-uhd-tv/...

Sprane barve imaš lahko na svojih laseh :))
Kaj za model Lg 55SK8500 si pozabil napisat kako barve odtekajo od njega?
Dokaj nizek input lag praviš...,ja res ja sj ima res samo 15...,to je tak rezultat,da lahko Philips samo sanja!


Ti si res bedak, veš kaj, ti priporočam ta kurčevi LG, naj ti zagreni življenje:) saj boš ti kupil slab tv, noben drug

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

DINAMIK ::

Po eni besedi te prepoznam Andrej...,vzami...,bedaki smo vsi eni taki,drugi drugačni ;)Saj ga bom tudi kupil...,zrihtaj mi dobro ceno,pa ti plačam pivo? aaaa bo šloooo?

fpbs ::

edi45 je izjavil:

nisem Andrej lol in ne moreš primerjat androida z 1 leto razlike v software-u. Kupil sem tega philipsa letos maja in ti lahko povem, da je prišlo dosti posodobitev od takrat za sam TV kakor za daljinca in je s posodobitvami tudi TV začel hitrejše delat, dodane so bile dodatne aplikacije itd, dan danes je dosti hitrejši TV kot 1 leto nazaj, zaradi posodobitev. SK8000 v USA, kjer je ta test narejen, je isti TV kot pri nas SK8100, gre namreč samo za drugo oznako za drugi trg. Vseeno slab tv. Niti pravi 4k panel ni, sprane sive barve, navaden IPS, zelo slab kontrast, zelo slab black uniformity, boš imel zelo močan backlight bleeding, edina pozitivna stvar pri tem tvju je input lag, ki je dokaj nizek in to je vse. Ampak je tvoj denar, na koncu se boš pa po glavi tepel, zakaj si vzel ta LG, ko imaš dosti boljše TVje za isti denar od Sony Samsung itd..Za takšne laike kot si, se ti normalno zdi na papirju dober TV in tudi v trgovini, kjer je svetlo se ti bo zdela dobra slika, ko boš domov prinesel, v bolj temno okolje sploh ponoči, pa bo jok pa stok :D
Edi, kar malo počakaj s hvaljenjem tega Philipsa. Imaš ga šele 3 mesece, boš povedal kako bo, ko ga boš imel kakšno leto ali dve, ko ti niti posodobitve ne bodo pomagale. O tem SK8000 pa pišeš kup neumnosti. Tu ne gre za navaden IPS panel, kot tudi ne za WRGB, ampak za QD Nano Cell s širokim barvnim spektrom, Ultra Luminance, z boljšim alpha7 procesorjem, kot ga ima tvoj Philips, kot tudi z boljšo HDR podporo in boljšim zvokom, da ne omenjam občutno hitrejšega, absolutno zanesljivega, in uporabniku prijaznega WebOsa.

edi45 ::

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

nisem Andrej lol in ne moreš primerjat androida z 1 leto razlike v software-u. Kupil sem tega philipsa letos maja in ti lahko povem, da je prišlo dosti posodobitev od takrat za sam TV kakor za daljinca in je s posodobitvami tudi TV začel hitrejše delat, dodane so bile dodatne aplikacije itd, dan danes je dosti hitrejši TV kot 1 leto nazaj, zaradi posodobitev. SK8000 v USA, kjer je ta test narejen, je isti TV kot pri nas SK8100, gre namreč samo za drugo oznako za drugi trg. Vseeno slab tv. Niti pravi 4k panel ni, sprane sive barve, navaden IPS, zelo slab kontrast, zelo slab black uniformity, boš imel zelo močan backlight bleeding, edina pozitivna stvar pri tem tvju je input lag, ki je dokaj nizek in to je vse. Ampak je tvoj denar, na koncu se boš pa po glavi tepel, zakaj si vzel ta LG, ko imaš dosti boljše TVje za isti denar od Sony Samsung itd..Za takšne laike kot si, se ti normalno zdi na papirju dober TV in tudi v trgovini, kjer je svetlo se ti bo zdela dobra slika, ko boš domov prinesel, v bolj temno okolje sploh ponoči, pa bo jok pa stok :D
Edi, kar malo počakaj s hvaljenjem tega Philipsa. Imaš ga šele 3 mesece, boš povedal kako bo, ko ga boš imel kakšno leto ali dve, ko ti niti posodobitve ne bodo pomagale. O tem SK8000 pa pišeš kup neumnosti. Tu ne gre za navaden IPS panel, kot tudi ne za WRGB, ampak za QD Nano Cell s širokim barvnim spektrom, Ultra Luminance, z boljšim alpha7 procesorjem, kot ga ima tvoj Philips, kot tudi z boljšo HDR podporo in boljšim zvokom, da ne omenjam občutno hitrejšega, absolutno zanesljivega, in uporabniku prijaznega WebOsa.


še en ko nima pojma. Vse na tem LG-ju je slabše, kot na philipsu. Nemoreš primerjat navaden LED tv z IPS panelom in OLEDA. Sploh s takim slabim kontrastom in svetilnostjo, ti noben HDR standard ne bo pomagal, ker na takšnem TVju ne vidiš HDR, ker tv preprosto ne dosega svetilnosti, če tega ne veš, je bolje da kar prenehava debatirati. Če dela po 3-4 mescih tak kot mora, ne vidim razloga da čez leto nebi. Ta sk8000 ima celih neverjetnih 271 nitov svetilnosti v HDR haha, good luck pri gledanju HDR vsebin. Da kupiš navaden edge-led ips 55" tv za jurja pa tudi moraš biti malo čez les:|

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk...

še tebi pošiljam link in si poglej ta tvoj super ultra fast performance LG tv, kakšen dr*k je po domače povedano.
When viewed in the dark, the low contrast ratio results in blacks that appear gray and the local dimming is ineffective at improving dark scene performance.

poglej si picture quality, contrast, brightness, black uniformity, ja ful dober tv res, ne vem če si nebi kar 2 naročil in preprosto občudoval to mojstrovino8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

bolero1 ::

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

nisem Andrej lol in ne moreš primerjat androida z 1 leto razlike v software-u. Kupil sem tega philipsa letos maja in ti lahko povem, da je prišlo dosti posodobitev od takrat za sam TV kakor za daljinca in je s posodobitvami tudi TV začel hitrejše delat, dodane so bile dodatne aplikacije itd, dan danes je dosti hitrejši TV kot 1 leto nazaj, zaradi posodobitev. SK8000 v USA, kjer je ta test narejen, je isti TV kot pri nas SK8100, gre namreč samo za drugo oznako za drugi trg. Vseeno slab tv. Niti pravi 4k panel ni, sprane sive barve, navaden IPS, zelo slab kontrast, zelo slab black uniformity, boš imel zelo močan backlight bleeding, edina pozitivna stvar pri tem tvju je input lag, ki je dokaj nizek in to je vse. Ampak je tvoj denar, na koncu se boš pa po glavi tepel, zakaj si vzel ta LG, ko imaš dosti boljše TVje za isti denar od Sony Samsung itd..Za takšne laike kot si, se ti normalno zdi na papirju dober TV in tudi v trgovini, kjer je svetlo se ti bo zdela dobra slika, ko boš domov prinesel, v bolj temno okolje sploh ponoči, pa bo jok pa stok :D
Edi, kar malo počakaj s hvaljenjem tega Philipsa. Imaš ga šele 3 mesece, boš povedal kako bo, ko ga boš imel kakšno leto ali dve, ko ti niti posodobitve ne bodo pomagale. O tem SK8000 pa pišeš kup neumnosti. Tu ne gre za navaden IPS panel, kot tudi ne za WRGB, ampak za QD Nano Cell s širokim barvnim spektrom, Ultra Luminance, z boljšim alpha7 procesorjem, kot ga ima tvoj Philips, kot tudi z boljšo HDR podporo in boljšim zvokom, da ne omenjam občutno hitrejšega, absolutno zanesljivega, in uporabniku prijaznega WebOsa.



Tukaj pa si res zopet napisal kar nekaj neumnosti :))Napisal pa si nekaj resnice. Kar se tiče resnice je res, da Lg SK8000 modeli uporabljajo prave RGB Nano Cell panele. In pa resnica je tudi to, da je Webos res nekaj hitrejši. Vse ostalo pa so takšne laži, da skoraj nima smisla komentirat:))Toda bom vseeno pokomentiral.. Kot prvo se Lg-jev procesor Aplha 7 nikakor ne more primerjat z Philips P5 procesorjem..Kot drugo, pa lahko pravo HDR izkušnjo prikažejo samo FALD LCD televizorji z VA paneli, in pa OLED televizorji:))Vsi ostali prikazujejo nekakšen približek HDR sliki..

bolero1 ::

@fpbs
In poglej kaj je napisal človek o Webosu, in kateri zelo hvali Lg televizore..Saj to ti je tako poznano..;)

DINAMIK ::

edi45 je izjavil:

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

nisem Andrej lol in ne moreš primerjat androida z 1 leto razlike v software-u. Kupil sem tega philipsa letos maja in ti lahko povem, da je prišlo dosti posodobitev od takrat za sam TV kakor za daljinca in je s posodobitvami tudi TV začel hitrejše delat, dodane so bile dodatne aplikacije itd, dan danes je dosti hitrejši TV kot 1 leto nazaj, zaradi posodobitev. SK8000 v USA, kjer je ta test narejen, je isti TV kot pri nas SK8100, gre namreč samo za drugo oznako za drugi trg. Vseeno slab tv. Niti pravi 4k panel ni, sprane sive barve, navaden IPS, zelo slab kontrast, zelo slab black uniformity, boš imel zelo močan backlight bleeding, edina pozitivna stvar pri tem tvju je input lag, ki je dokaj nizek in to je vse. Ampak je tvoj denar, na koncu se boš pa po glavi tepel, zakaj si vzel ta LG, ko imaš dosti boljše TVje za isti denar od Sony Samsung itd..Za takšne laike kot si, se ti normalno zdi na papirju dober TV in tudi v trgovini, kjer je svetlo se ti bo zdela dobra slika, ko boš domov prinesel, v bolj temno okolje sploh ponoči, pa bo jok pa stok :D
Edi, kar malo počakaj s hvaljenjem tega Philipsa. Imaš ga šele 3 mesece, boš povedal kako bo, ko ga boš imel kakšno leto ali dve, ko ti niti posodobitve ne bodo pomagale. O tem SK8000 pa pišeš kup neumnosti. Tu ne gre za navaden IPS panel, kot tudi ne za WRGB, ampak za QD Nano Cell s širokim barvnim spektrom, Ultra Luminance, z boljšim alpha7 procesorjem, kot ga ima tvoj Philips, kot tudi z boljšo HDR podporo in boljšim zvokom, da ne omenjam občutno hitrejšega, absolutno zanesljivega, in uporabniku prijaznega WebOsa.


še en ko nima pojma. Vse na tem LG-ju je slabše, kot na philipsu. Nemoreš primerjat navaden LED tv z IPS panelom in OLEDA. Sploh s takim slabim kontrastom in svetilnostjo, ti noben HDR standard ne bo pomagal, ker na takšnem TVju ne vidiš HDR, ker tv preprosto ne dosega svetilnosti, če tega ne veš, je bolje da kar prenehava debatirati. Če dela po 3-4 mescih tak kot mora, ne vidim razloga da čez leto nebi. Ta sk8000 ima celih neverjetnih 271 nitov svetilnosti v HDR haha, good luck pri gledanju HDR vsebin. Da kupiš navaden edge-led ips 55" tv za jurja pa tudi moraš biti malo čez les:|

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk...

še tebi pošiljam link in si poglej ta tvoj super ultra fast performance LG tv, kakšen dr*k je po domače povedano.
When viewed in the dark, the low contrast ratio results in blacks that appear gray and the local dimming is ineffective at improving dark scene performance.

poglej si picture quality, contrast, brightness, black uniformity, ja ful dober tv res, ne vem če si nebi kar 2 naročil in preprosto občudoval to mojstrovino8-)

To je super,zato ker v temi ne gledam tvja nikoli.Lahko si bom res 2naročil,enega bi namestil na steni v garaži,da bi v miru igrice igral...,ni slaba ideja:)pa še sosed bi kakšnega kupil,ko bi videl input lag :D

DINAMIK ::

@edi 45 poglej tega kako mu je barva odtekla :)) tudi siv je že ...,a si na to mislil prej ?

fpbs ::

bolero1 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Edi, kar malo počakaj s hvaljenjem tega Philipsa. Imaš ga šele 3 mesece, boš povedal kako bo, ko ga boš imel kakšno leto ali dve, ko ti niti posodobitve ne bodo pomagale. O tem SK8000 pa pišeš kup neumnosti. Tu ne gre za navaden IPS panel, kot tudi ne za WRGB, ampak za QD Nano Cell s širokim barvnim spektrom, Ultra Luminance, z boljšim alpha7 procesorjem, kot ga ima tvoj Philips, kot tudi z boljšo HDR podporo in boljšim zvokom, da ne omenjam občutno hitrejšega, absolutno zanesljivega, in uporabniku prijaznega WebOsa.
Tukaj pa si res zopet napisal kar nekaj neumnosti :))Napisal pa si nekaj resnice. Kar se tiče resnice je res, da Lg SK8000 modeli uporabljajo prave RGB Nano Cell panele. In pa resnica je tudi to, da je Webos res nekaj hitrejši. Vse ostalo pa so takšne laži, da skoraj nima smisla komentirat:))Toda bom vseeno pokomentiral.. Kot prvo se Lg-jev procesor Aplha 7 nikakor ne more primerjat z Philips P5 procesorjem..Kot drugo, pa lahko pravo HDR izkušnjo prikažejo samo FALD LCD televizorji z VA paneli, in pa OLED televizorji:))Vsi ostali prikazujejo nekakšen približek HDR sliki..
Bolero - Andrej, medtem ko Philips podpira samo HDR10 in HLG, podpira LG: HDR10, HLG, Dolby Vision, Advanced HDR, tudi vršna svetilnost 550 nits je že kar solidna.
Glede HDRa pa zaenkrat še vsi TVeji prikazujejo samo približek. Zaenkrat je to najboljši 83% HDR na OLEDu z Dolby Vision.

bolero1 ::

@fpbs
Kar se tiče Dolby Visiona tako trenutno ni neka prednost napram HDR10+, ki ga bo podpiral OLED 9002 in ga podpiajo tudi nekateri drugi OLED televizorji. Kar se tiče svetilnosti je seveda solidna, toda sem že nekajkrat napisal, da ni vse v svetilnosti..Dober primer je letošnja primerjava OLED televizorjev z Samsung modelom Q9,ki ima precej boljšo svetilnost od OLED televizorjev, toda kaj ko se težave pojavljajo drugje:)

DINAMIK ::

Tukaj deluje pa android popolno,ker je bila ravnokar nameščena nova posodobitev :P

Konlov ::

Če bo kdo kupoval. Mi imamo tegale:
TV odličen, smart obupali in je neuporabno.
Torej. Superca TV.

bbobst ::

bolero1 je izjavil:

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

nisem Andrej lol in ne moreš primerjat androida z 1 leto razlike v software-u. Kupil sem tega philipsa letos maja in ti lahko povem, da je prišlo dosti posodobitev od takrat za sam TV kakor za daljinca in je s posodobitvami tudi TV začel hitrejše delat, dodane so bile dodatne aplikacije itd, dan danes je dosti hitrejši TV kot 1 leto nazaj, zaradi posodobitev. SK8000 v USA, kjer je ta test narejen, je isti TV kot pri nas SK8100, gre namreč samo za drugo oznako za drugi trg. Vseeno slab tv. Niti pravi 4k panel ni, sprane sive barve, navaden IPS, zelo slab kontrast, zelo slab black uniformity, boš imel zelo močan backlight bleeding, edina pozitivna stvar pri tem tvju je input lag, ki je dokaj nizek in to je vse. Ampak je tvoj denar, na koncu se boš pa po glavi tepel, zakaj si vzel ta LG, ko imaš dosti boljše TVje za isti denar od Sony Samsung itd..Za takšne laike kot si, se ti normalno zdi na papirju dober TV in tudi v trgovini, kjer je svetlo se ti bo zdela dobra slika, ko boš domov prinesel, v bolj temno okolje sploh ponoči, pa bo jok pa stok :D
Edi, kar malo počakaj s hvaljenjem tega Philipsa. Imaš ga šele 3 mesece, boš povedal kako bo, ko ga boš imel kakšno leto ali dve, ko ti niti posodobitve ne bodo pomagale. O tem SK8000 pa pišeš kup neumnosti. Tu ne gre za navaden IPS panel, kot tudi ne za WRGB, ampak za QD Nano Cell s širokim barvnim spektrom, Ultra Luminance, z boljšim alpha7 procesorjem, kot ga ima tvoj Philips, kot tudi z boljšo HDR podporo in boljšim zvokom, da ne omenjam občutno hitrejšega, absolutno zanesljivega, in uporabniku prijaznega WebOsa.



Tukaj pa si res zopet napisal kar nekaj neumnosti :))Napisal pa si nekaj resnice. Kar se tiče resnice je res, da Lg SK8000 modeli uporabljajo prave RGB Nano Cell panele. In pa resnica je tudi to, da je Webos res nekaj hitrejši. Vse ostalo pa so takšne laži, da skoraj nima smisla komentirat:))Toda bom vseeno pokomentiral.. Kot prvo se Lg-jev procesor Aplha 7 nikakor ne more primerjat z Philips P5 procesorjem..Kot drugo, pa lahko pravo HDR izkušnjo prikažejo samo FALD LCD televizorji z VA paneli, in pa OLED televizorji:))Vsi ostali prikazujejo nekakšen približek HDR sliki..

Torej doživljam pravo HDR izkušnjo na Sony-ju 9005.

fpbs ::

bbobst je izjavil:

Torej doživljam pravo HDR izkušnjo na Sony-ju 9005.
Ja, tam od prilike 65%.

puginho ::

LG se kupuje samo oled, kar potrjuje tudi zgornji test. Na splošno je rtings zelo cenjena stran za rewieve in ni pod vplivom raznih lobijev. Da daš jurja za tv pa imaš takšen black in grey uniformity moraš bit pa res nor al fpbs ali andrej da goniš svoje. Najboljše v tem rangu sigurno Sony xe9.

profdoktor ::

Kje najdete čas za gledat TV in kje najdete celo čas za toliko debate okoli TV? Svaka čast. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

batista ::

55SK8500 je 1100eur v slo in je fald tv. Boljšega za ta denar enostavno ni.

bolero ::

batista je izjavil:

55SK8500 je 1100eur v slo in je fald tv. Boljšega za ta denar enostavno ni.


Citat iz testa. Na tem televizorju ravno FALD ne pride do izraza, kar sem se prepričal tudi sam:)Sony XE9005 je vsekakor precej boljša izbira ali pa Philips model 8102, ki je še boljši kakor Sony XE9005. Res, da za nekaj malega več denarja kakor Lg, toda Philips model se že dobi v velikosti 65"..Ali pa daš 200 evrov zraven pa že dobiš OLED televizor..Takšen denar dati, za ta Lg LCD televizor se nikakor ne isplača:))Danes za LCD televizor velikosti 55" dati več kakor 1.000 evrov je nesmisel..! Razen res kakšnega kvalitetnega FALD modela, kar pa ta Lg vsekakor ni:)

Poor black uniformity on the SK9000. When local dimming is off, there is noticeable backlight bleed across most of the screen.

With local dimming set to 'High', there is visible blooming around the image. The full array local dimming on the SK9000 is turning the zones off, but the results are much worse than other FALD TVs like the Sony X900F.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bolero ()

DINAMIK ::

@batista v Sloveniji sem ga najceneje zasledil tukaj.....
https://www.mediamarket.si/ads/lg_55sk8...

Sedaj me pa zanima ,če je kdo že nakupoval preko spodnje Italjanske spletne trgovine..?Ker cena tam je pa solidno nižja :)

https://www.starsmegastore.com/tv/led-l...

DINAMIK ::

@bolero mene ne zanima kakšen je Lg 55sk8500 v temi...,zanimajo me koti gledanja in seveda input lag,ki je odličen...,kot celota mi pa najbolj odgovarja,ker ima webos in to je soliden tv,čeprav je le Lg!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

bolero ::

DINAMIK je izjavil:

@bolero mene ne zanima kakšen je Lg 55sk8500 v temi...,zanimajo me koti gledanja in seveda input lag,ki je odličen...,kot celota mi pa najbolj odgovarja,ker ima webos in to je soliden tv,čeprav je le Lg!


Če so ti pri televizorju primarne stvari kot so smart, input lag, kot gledanja, in ne "kvaliteta" slike potem vsekakor Lg:)

DINAMIK ::

Ja najbolj mi je pomembno to...,slika je solidna za tebe na tem Lgju..,zame je odlična in če ga še dobim za okoli 1000 eur je to dokaj dober tv ;)

bolero ::

DINAMIK je izjavil:

Ja najbolj mi je pomembno to...,slika je solidna za tebe na tem Lgju..,zame je odlična in če ga še dobim za okoli 1000 eur je to dokaj dober tv ;)


Kakor sem napisal..Seveda pa kar je za nekatere solidno, je za druge odlično..;)

edi45 ::

DINAMIK je izjavil:

@batista v Sloveniji sem ga najceneje zasledil tukaj.....
https://www.mediamarket.si/ads/lg_55sk8...

Sedaj me pa zanima ,če je kdo že nakupoval preko spodnje Italjanske spletne trgovine..?Ker cena tam je pa solidno nižja :)

https://www.starsmegastore.com/tv/led-l...


če misliš kupit pri italjanih, se prepričaj prvo kako je pri garanciji, če je EU garancija ali ne, ker če ni boš mogel vozit/pošiljat v italijo. Severni sosedi vem da imajo EU garancijo, za mone pa ne vem.

čeprav osebno ti priporočam ta TV za 1000€

https://www.electronic4you.si/samsung-u...

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...!threshold*0.1

lahko pogledaš primerjavo, da je dosti boljši

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

DINAMIK ::

@edi 45 bom videl,kaj mi odgovorijo ali je EU garancija...,raje bi ga kupil v Sloveniji in dal našim nekaj zaslužiti,če bomo prišli nekako na sredino razlike v ceni ;)sicer zaenkrat preko spleta nisem imel nikoli težav,vendar je tv le bolj ranljiva zadeva...,in po domače povedano mi Italjani smrdijo :)) ,pa sem tudi že kupil izdelek pri njih v vrednosti 1200eur vse Ok.

edi45 ::

Brezveze, kupiš tam, kjer je bolj poceni, lahko greš tudi sam dvignit. Osebno bi rajši vzel tega Samsunga, saj je boljši v vsem.

DINAMIK ::

edi45 je izjavil:

DINAMIK je izjavil:

@batista v Sloveniji sem ga najceneje zasledil tukaj.....
https://www.mediamarket.si/ads/lg_55sk8...

Sedaj me pa zanima ,če je kdo že nakupoval preko spodnje Italjanske spletne trgovine..?Ker cena tam je pa solidno nižja :)

https://www.starsmegastore.com/tv/led-l...


če misliš kupit pri italjanih, se prepričaj prvo kako je pri garanciji, če je EU garancija ali ne, ker če ni boš mogel vozit/pošiljat v italijo. Severni sosedi vem da imajo EU garancijo, za mone pa ne vem.

čeprav osebno ti priporočam ta TV za 1000€

https://www.electronic4you.si/samsung-u...

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...!threshold*0.1

lahko pogledaš primerjavo, da je dosti boljši

Kar si tukaj prilimal ni primerjave...,ker ks 8000 in ks8500 ni isto..,bi moral dat gor ks9000;)

edi45 ::

bolj kot ne je isti K, tu imaš proti sk9000, ki je boljši od sk8000 sk8500 in še je vedno slabši od samsunga

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...!threshold*0.1

Samo zanimivo, čeprav je SK9000 kao FALD, ima tak slab black uniformity in backlight bleeding, da se zjočeš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

DINAMIK ::

edi45 je izjavil:

Brezveze, kupiš tam, kjer je bolj poceni, lahko greš tudi sam dvignit. Osebno bi rajši vzel tega Samsunga, saj je boljši v vsem.

Saj pošiljajo v Slovenijo...,36eur dostava..,tako da pride skupaj 966eur :)

edi45 je izjavil:

bolj kot ne je isti K, tu imaš proti sk9000, ki je boljši od sk8000 sk8500 in še je vedno slabši od samsunga

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...!threshold*0.1

Samo zanimivo, čeprav je SK9000 kao FALD, ima tak slab black uniformity in backlight bleeding, da se zjočeš

Tudi SK8500 je kao FALD....,samo kot celota meni odgovarja Lg..,koti gledanja so mi pomembni in tu poseka tega Samsunga...,ker Samsung ima VA panel.., normalno,da ima boljšo črno,kar pa za mene,ker nikoli ne gledam v popolni temi ne igra bistvene vloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

bolero ::

Če že kateri išče zelo dober model z IPS Nano Cell panelom in splošno zelo dobro kvaliteto slike, je vsekakor ta trenutek best buy tale model Philipsa:)

https://translate.google.com/translate?...

https://translate.google.com/translate?...

Že tukaj se vidi, da je kvaliteta slike dobra" na SD vsebinah, kaj šele na višjih ločljivosti..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: profdoktor ()

Konlov ::

edi45 je izjavil:


https://www.starsmegastore.com/tv/led-l...

če misliš kupit pri italjanih, se prepričaj prvo kako je pri garanciji, če je EU garancija ali ne, ker če ni boš mogel vozit/pošiljat v italijo. Severni sosedi vem da imajo EU garancijo, za mone pa ne vem.

čeprav osebno ti priporočam ta TV za 1000€

https://www.electronic4you.si/samsung-u...

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...!threshold*0.1

lahko pogledaš primerjavo, da je dosti boljši

Pri samsungih je zoprno, ker nimajo izhoda za slušalke.

bolero ::

Konlov je izjavil:

edi45 je izjavil:


https://www.starsmegastore.com/tv/led-l...

če misliš kupit pri italjanih, se prepričaj prvo kako je pri garanciji, če je EU garancija ali ne, ker če ni boš mogel vozit/pošiljat v italijo. Severni sosedi vem da imajo EU garancijo, za mone pa ne vem.

čeprav osebno ti priporočam ta TV za 1000€

https://www.electronic4you.si/samsung-u...

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...!threshold*0.1

lahko pogledaš primerjavo, da je dosti boljši

Pri samsungih je zoprno, ker nimajo izhoda za slušalke.


Pa letošnji modeli tudi ne podpirajo DTS zvoka.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: profdoktor ()

edi45 ::

DINAMIK je izjavil:

edi45 je izjavil:

Brezveze, kupiš tam, kjer je bolj poceni, lahko greš tudi sam dvignit. Osebno bi rajši vzel tega Samsunga, saj je boljši v vsem.

Saj pošiljajo v Slovenijo...,36eur dostava..,tako da pride skupaj 966eur :)

edi45 je izjavil:

bolj kot ne je isti K, tu imaš proti sk9000, ki je boljši od sk8000 sk8500 in še je vedno slabši od samsunga

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...!threshold*0.1

Samo zanimivo, čeprav je SK9000 kao FALD, ima tak slab black uniformity in backlight bleeding, da se zjočeš

Tudi SK8500 je kao FALD....,samo kot celota meni odgovarja Lg..,koti gledanja so mi pomembni in tu poseka tega Samsunga...,ker Samsung ima VA panel.., normalno,da ima boljšo črno,kar pa za mene,ker nikoli ne gledam v popolni temi ne igra bistvene vloge.


Saj pa ne boš gledal pod 45 ali pa 90 stopinjskim kotom ali? Ker takšne razlike tudi ni v praksi. Sem imel dosti VA panelov in par IPS in TV pod kotom(ker imam steno, kjer je TV pod kotom) in ti lahko povem da se normalno vse vidi. Samsung ima boljšo črnino, višji kontrast, svetilnost kar je najbolj važno pri gledanju HDR vsebin, boljše barve, boljši operacijski sistem, nižji input lag če boš kaj igral. Overall je Samsung dosti boljši, osebno mi je škoda denarja da bi kupil zmazek od LGja za 1000EUR, ker od LGja se kupijo samo OLEDi če že, ostalo se ne splača :)) Saj pri konkurenci dobiš dosti več, za isto denarja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Konlov ::

Konlov je izjavil:

Če bo kdo kupoval. Mi imamo tegale:
TV odličen, smart obupali in je neuporabno.
Torej. Superca TV.

Tule sem že zapisal. Smart oziroma OS neuporaben. Res pa, da je letnica..., morda je sedaj drugače.

edi45 ::

Konlov je izjavil:

Konlov je izjavil:

Če bo kdo kupoval. Mi imamo tegale:
TV odličen, smart obupali in je neuporabno.
Torej. Superca TV.

Tule sem že zapisal. Smart oziroma OS neuporaben. Res pa, da je letnica..., morda je sedaj drugače.


Normalno, če je TV že star, da smrdi po zemlji:)) Drugače tizen je najboljši, najhitrejši operacijski sistem dan danes. Je pa res da je zaprt, tako kot web os. Če hočeš svobodo in odprt operacijski sistem, se pa vzame android, je pa res da je malo počasnejši, samo se da normalno živet z njim.

DINAMIK ::

edi45 je izjavil:

DINAMIK je izjavil:

edi45 je izjavil:

Brezveze, kupiš tam, kjer je bolj poceni, lahko greš tudi sam dvignit. Osebno bi rajši vzel tega Samsunga, saj je boljši v vsem.

Saj pošiljajo v Slovenijo...,36eur dostava..,tako da pride skupaj 966eur :)

edi45 je izjavil:

bolj kot ne je isti K, tu imaš proti sk9000, ki je boljši od sk8000 sk8500 in še je vedno slabši od samsunga

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...!threshold*0.1

Samo zanimivo, čeprav je SK9000 kao FALD, ima tak slab black uniformity in backlight bleeding, da se zjočeš

Tudi SK8500 je kao FALD....,samo kot celota meni odgovarja Lg..,koti gledanja so mi pomembni in tu poseka tega Samsunga...,ker Samsung ima VA panel.., normalno,da ima boljšo črno,kar pa za mene,ker nikoli ne gledam v popolni temi ne igra bistvene vloge.


Saj pa ne boš gledal pod 45 ali pa 90 stopinjskim kotom ali? Ker takšne razlike tudi ni v praksi. Sem imel dosti VA panelov in par IPS in TV pod kotom(ker imam steno, kjer je TV pod kotom) in ti lahko povem da se normalno vse vidi. Samsung ima boljšo črnino, višji kontrast, svetilnost kar je najbolj važno pri gledanju HDR vsebin, boljše barve, boljši operacijski sistem, nižji input lag če boš kaj igral. Overall je Samsung dosti boljši, osebno mi je škoda denarja da bi kupil zmazek od LGja za 1000EUR, ker od LGja se kupijo samo OLEDi če že, ostalo se ne splača :)) Saj pri konkurenci dobiš dosti več, za isto denarja

Tudi pod 45 stopinjskim kotom in razlika je ne da ni...,kaj ima Samsung nižji input lag koliko ima? Še 10 bit panela nima..,ima 8 plus 2FRC...,Ta Lg je soliden tv. https://www.displayspecifications.com/e...
««
132 / 534
»»