» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
88 / 536
»»

leiito ::

Katere vsebine se sploh gledajo prek antene oz. sheme? Dnevnik? Svet na Kanalu A? Reality šovi?

Ob današnji količini in kakovosti ponudbe informacij in znanja in glede na obseg in posledice programiranja dominantnih medijev, ne samo slovenskih, si je težko predstavljati kakšen osebnostni profil samega sebe omejuje na konvencionalne vsebine in kakšno sliko realnosti mu ustvarijo.

Vsaj tolikšen negativni učinek imajo so socialna omrežja. V zadnjih tednih sta se oglasila Chamath Palihapitiya in Sean Parker z opisom psiholoških mehanizmov, ki jih FB načrtno zlorablja od samega začetka in ponudila morda najbolj tehtno in odmevno kritiko družbenih omrežij doslej, ker sta bila pač pionirja industrije in ima njun glas veliko težo.

https://www.theguardian.com/technology/...

mihco ::

mihco je izjavil:

1. Je mozno LGjev daljinec sprogramirat, da kontrolira siolov box(netgem 7700)?
2. Se da nastavit, da bi hdd priklopljen na tv-jev usb bil viden v lanu?

Tv je LG B7v (webos)

andrej69 je izjavil:

mihco je izjavil:

1. Je mozno LGjev daljinec sprogramirat, da kontrolira siolov box(netgem 7700)?
2. Se da nastavit, da bi hdd priklopljen na tv-jev usb bil viden v lanu?

Tv je LG B7v (webos)


Daljincov ni mogoče preprogramirat:)

cekr je izjavil:

mihco je izjavil:

1. Je mozno LGjev daljinec sprogramirat, da kontrolira siolov box(netgem 7700)?
2. Se da nastavit, da bi hdd priklopljen na tv-jev usb bil viden v lanu?

Tv je LG B7v (webos)


Počakaj malo, da se pri Telekomu kakšen osebek zbudi, ki bo dal komando, da se naredi BOXAPP, da bo zadeva delovala direktno brez dodatne škatle. No, verjetno boš medtem že kupil novo TV. Ha, ha.

cekr je izjavil:

Za BOX se lahko na glavo postaviš pa ga ne boš pognal s kakšnim drugim daljincem. Še najmanj s tovarniškim.
V obratni smeri sicer gre, vendar zelo omejeno.
Z BOX daljincem lahko ugasneš TV, preklapljaš med zunanjimi viri. To pa je že skoraj vse.

kralnahribu je izjavil:

andrej69 je izjavil:

mihco je izjavil:

1. Je mozno LGjev daljinec sprogramirat, da kontrolira siolov box(netgem 7700)?
2. Se da nastavit, da bi hdd priklopljen na tv-jev usb bil viden v lanu?

Tv je LG B7v (webos)


Daljincov ni mogoče preprogramirat:)


lahko pa na SIOLovem daljincu dodaš kodo od LGja in z njim upravljaš tv


Uspelo mi je "sprogramirat" LG-jev daljinec da z njim kontroliram telekomov box. Vse kar je treba storiti je ob prvem zagonu izbrati lokacijo UK in ti ze pri prvotnih nastavitvah ponudi vodič za povezavo daljinca in stb-ja. Deluje prakticno vse. P+, P-, stevilcnica, smerne tipke, on-off in meni. Celo scroll wheel. Predvidevam, da delujejo vsi LG-jevi "smart" remote-i.

Edina stvar, ki me zdaj še iritira je, da TV vsiljuje "hdmi ultra hd deep color", ko na vhod priklopim HDR capable source. Ve kdo kako prisiliti TV , da ne vklaplja HDR-a? "hdmi ultra hd deep color" se vklopi v vsakem primeru.
Ce kdo razume servisne nastavitve lahko do njih dostopa z android aplikacijo anymote. Koda je 0413. Ce se tu ne skriva resitev se da mogoce kako editirati firmware?

Mogoce je resitev izklop HDR-a v Windowsih ali Nvidiinih driverjih? Zaenkrat mi ne uspe prepricati PC-ja, da ne bi oddajal HDR signala. :S

pirlo ::

leiito je izjavil:

Na Sony 900 najbolje, da Apple TV prheftaš, ne boš imel več stika z androidom, tudi Kodi se da zdaj na ATV inštalirat

Al pa Nvidia Shield. Ni problem v sistemu, ampak v procesorju. V TV-jih so pač švoh stvari, tlko da laufajo.

Motion ::

Mi en razloži mal ta Dolby Vision standard in relacijo z drugimi standardi. Kolkor razumem gre za enega iz med HDR standardov. A lahko vsebina naprimer film podpira več HDR standardov na enkrat oziroma pride izdan za več različnih HDR formatih?

andrej69 ::

Motion je izjavil:

Mi en razloži mal ta Dolby Vision standard in relacijo z drugimi standardi. Kolkor razumem gre za enega iz med HDR standardov. A lahko vsebina naprimer film podpira več HDR standardov na enkrat oziroma pride izdan za več različnih HDR formatih?


Tukaj si preberi.
https://www.pocket-lint.com/tv/news/137...

fpbs ::

webmaher ::

A je to softversko nadgradljivo... vidim, da Sony XE9005 podpira samo HDR10, če je verjeti je pogruntavščina od Samsunga HDR PLus Velik korak naprej... in bogi Sony nima niti HLG, ki ga že uporablja BBC in naj bi bil nek standard pri tv oddajanju....

RokV6TB ::

MrStein je izjavil:

Je isti dekoder bil na starem in novem TV? (za SD kanale)


Isti dekoder, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RokV6TB ()

Motion ::

webmaher je izjavil:

A je to softversko nadgradljivo... vidim, da Sony XE9005 podpira samo HDR10, če je verjeti je pogruntavščina od Samsunga HDR PLus Velik korak naprej... in bogi Sony nima niti HLG, ki ga že uporablja BBC in naj bi bil nek standard pri tv oddajanju....



Kolikor sem bral, naj bi sony od 850 serije naprej podpiral HLG. Medtem ko je 930 poleg HLG dobila podporo tudi za DV

fpbs ::

webmaher je izjavil:

A je to softversko nadgradljivo... vidim, da Sony XE9005 podpira samo HDR10, če je verjeti je pogruntavščina od Samsunga HDR PLus Velik korak naprej... in bogi Sony nima niti HLG, ki ga že uporablja BBC in naj bi bil nek standard pri tv oddajanju....

Zaenkrat poteka vojna med Dolby Vision in med Samsungovim HDR10+, ki je brezplačen. Vprašanje pa je kako bo sprejet. Trenutno je v prednosti Dolby Vision. Največ HDR standardov podpirajo LGejevi TVeji, praktrično vse,razen konkurenčnega HDR10+.

leiito ::

Hisense, sponzor SP v fuzbalu, lansira limited edition World Cup modele s preloaded appom in obljublja fuzbal v HLG HDR, sam boš lahko izbiral med 37 kamerami itd. Zaenkrat sicer še vezano na geolokacijo, ampak to bi se najbrž dalo zaobiti z VPN, da bomo gledali šport kot se spodobi za 2018.

MrStein ::

To bo 60 FPS ali kaj drugega?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Rokk88 ::

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
Je vreden nakupa? Bigbang za 50eur več prodaja model 55UJ6307, je sploh kakšna razlika?
Kupujem v rangu do 700eur, lahko je tudi 49/50'

andrej69 ::

Rokk88 je izjavil:

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
Je vreden nakupa? Bigbang za 50eur več prodaja model 55UJ6307, je sploh kakšna razlika?
Kupujem v rangu do 700eur, lahko je tudi 49/50'


Jaz bi ti priporočil tale Philips model..Seveda, če ne potrebuješ Androida, kajti ta model ima navaden smart-Linux.Kar pa se tiče kvalitete slike, pa kvalitetnejši napram Lg-ju.
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

kralnahribu ::

rekt je izjavil:

Sony dobiš boljši model KD 65XE9005 za cca. 1700, samo za kak popust reci našim trgovcem...

pa mi magari v privat napiš,kateri trgovc ti da za tak dnar
lp

webmaher ::

piši na Makspro..meni so obljubili ta teden..še vedno čakam :)

HDvideo ::

Kateri TV bi bil trenutno best buy v cenovnem razredu 450-550€, diagonala minimalno 43" če pa bi se za tak denar dobila kašna solidna 49" bi bilo pa še toliko boljše.
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

Dead_Eye ::

LG

Kaj pravite na ta LG? Mogoče kaj drugega v tem cenovnem rangu?

lp
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

cekr ::

Enkrat si že dajte dopovedat, da se TV aparata pod 1k€ ne da dobit.
Pod 1k€ so samo približki in ostanki iz skladišč.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

HDvideo je izjavil:

Kateri TV bi bil trenutno best buy v cenovnem razredu 450-550€, diagonala minimalno 43" če pa bi se za tak denar dobila kašna solidna 49" bi bilo pa še toliko boljše.


Tukaj imaš.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8595132/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/8597515/a...

Dead_Eye je izjavil:

LG

Kaj pravite na ta LG? Mogoče kaj drugega v tem cenovnem rangu?

lp


Kar vzami ta model, kajti za takšen denar ne boš dobil nič kaj kvalitetnejšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Motion ::

še eno vprašanje če lahko. Mal neumno in se mi zdi da vem že odgovor sam bom vseeno vprašu, da bom bolje spal :)

A morata takoo TV kot recimo striming box (ala Roku, Apple TV) podpirat naprimer Dolby Vision da se bo ta prikazoval če naprimer uporabljaš striming box za predvajanje vsebin?

jijetelu ::

A mi lahko kdo pove kateri proizvajalci oz. serije TVjev (2017/2018) imajo v build-in predvajalnikih možnost predvajanja "vseh2 audio formatov, eg Dolby TrueHD, DTS-HD, Dolby Atmos, DTS-X ... najboljše preko passthrough

geny1982 ::

Pozdravljeni! Kupujem TV velikosti 55 in bi prosil za mnenje. V BIG BENGU imajo tri TV-je, za moj žep:

SAMSUNG UE55M5572AUXXH,

SONY KD55XE7005B in

LG 55UJ6307 UHD 4K LED

Meni je pomembno, kateri ima boljšo sliko! Samsung ima LOČLJIVOST zaslona FHD ostala dva pa 4K UHD - kakšna je razlika?

Mika me pa seveda tudi tale KD55XD7005B 4K UHD SMART SONY,ker ima ANDROID- je bolje, da se malo stegnem in mam mir za dlje časa, ker ima pač ANDROID al je SMART tudi OK???

HVALA za odgovore, ker bi mi prišli res prav,hvala!!!

fpbs ::

Ne vem, zakaj bi se bolj stegnil za Androida, saj je to najslabši operacijski sistem. Vsi ostali "smarti" so boljši, najboljši ti je pa WebOs.

andrej69 ::

geny1982 je izjavil:

Pozdravljeni! Kupujem TV velikosti 55 in bi prosil za mnenje. V BIG BENGU imajo tri TV-je, za moj žep:

SAMSUNG UE55M5572AUXXH,

SONY KD55XE7005B in

LG 55UJ6307 UHD 4K LED

Meni je pomembno, kateri ima boljšo sliko! Samsung ima LOČLJIVOST zaslona FHD ostala dva pa 4K UHD - kakšna je razlika?

Mika me pa seveda tudi tale KD55XD7005B 4K UHD SMART SONY,ker ima ANDROID- je bolje, da se malo stegnem in mam mir za dlje časa, ker ima pač ANDROID al je SMART tudi OK???

HVALA za odgovore, ker bi mi prišli res prav,hvala!!!


Za takšen cenovni razred, ti vsekakor priporočam Philips model 6482:)Ali pa model Philipsa 6412.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

puginho ::

geny1982 je izjavil:

Pozdravljeni! Kupujem TV velikosti 55 in bi prosil za mnenje. V BIG BENGU imajo tri TV-je, za moj žep:

SAMSUNG UE55M5572AUXXH,

SONY KD55XE7005B in

LG 55UJ6307 UHD 4K LED

Meni je pomembno, kateri ima boljšo sliko! Samsung ima LOČLJIVOST zaslona FHD ostala dva pa 4K UHD - kakšna je razlika?

Mika me pa seveda tudi tale KD55XD7005B 4K UHD SMART SONY,ker ima ANDROID- je bolje, da se malo stegnem in mam mir za dlje časa, ker ima pač ANDROID al je SMART tudi OK???

HVALA za odgovore, ker bi mi prišli res prav,hvala!!!


Od teh Sonya, čeprav se splača stegnit do njihovega xe8 modela

Motion ::

Damn dilemma. Ali uzet xe900 za cca 1800E brez Dolby Vision ali počakat na XF900 z malo bolljšim FALD, slikovnim čipom, DV podporo ter najverjetneje par sto ojrov višjo ceno. :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

leiito ::

Ko ravno pri Sonyu, spet jim je žoga padla na tla, v doglednem času nestrpno čakajoči kupci še ne bojo dobili Dolby Visiona, vsaj ne prek HDMI, samo prek Netflixa in še to ne vsi. Problem sicer ni v Soniju, ali vsaj ne samo pri njih, težave z DV ima tudi Apple TV, ampak vseeno je ne samo neugledno za tak brand, odpira nevarnost tožb zoper Sony zaradi zavajanja kupcev, kar utegne razložiti nenavadno molčečnost Sonija, čeprav bi se komot zgovorili na Dolby Visionovce.

Motion ::

Se pravi DV deluje sam prek appov ne pa tudu preko DR predvajalnikov, stream boxsov, itd?.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

andrej69 ::

Motion je izjavil:

Se pravi DV deluje sam prek appov ne pa tudu preko DR predvajalnikov, stream boxsov, itd?.....


Tukaj si preberi.
https://www.forbes.com/sites/johnarcher...
https://www.forbes.com/sites/johnarcher...

geny1982 ::

hvala za odgovor in predloge.

V Big Bengu pravijo,da ima SONY najlepšo in najbolj naravno sliko od ostalih, ALI JE TO RES?

andrej69 ::

geny1982 je izjavil:

hvala za odgovor in predloge.

V Big Bengu pravijo,da ima SONY najlepšo in najbolj naravno sliko od ostalih, ALI JE TO RES?


V glavnem imajo vsi naravno sliko..Meni osebno edino Samsung zaostaja v tem segmentu, pa tudi drugi ljudje to opažajo. Odvisno pa tudi od ranga televizorja, in kakšen panel je vgrajen v televizorju itd.. Ponavadi kar se tiče naravne slike, prevladujejo televizorji z IPS paneli, in televizorji kateri imajo vgrajen zelo kvaliteten procesor..

ale2007 ::

Pozdravljeni

Potrebujem pomoč glede izbire televizorja in sicer SAMSUNG UE55MU8002 in SONY 55XE9005.
Cenovno sta v približno istem rangu (+- 100EUR ).
Prosim za pomoč uporabnikov, ki imajo v lasti takšen LCD.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ale2007 ()

webmaher ::

Je kdo že videl na lastne oči in se prepričal, kaj pomeni, če gledaš z Dolby V ali brez ... mamicu im Sonyevo...zdaj vidim, da vkolikor bodo upgradi na Dolby V, tega ne bo pri mojem modelu 9005, ki ga bom dobil v pondelk :|
Sem pa videl da LG za celo manj denarja (1727€) ponuja model, ki ima Dolby V, vse HDRje in HLG...svašta :))

leiito ::

900 itak ne bi dobil DV, baje zato, ker je prešvohcan.

HDR je za laično oko večji korak naprej v kakovosti slike kot je bil prehod na 4K in znotraj HDR formatov je DV top of the pops, ker je usmerjen na posamezne predmete na sliki, ne na celo sliko. Ni pa edini, HDR10+ prav tako dela z metapodatki, par tednov nazaj so vsebine z Amazona na voljo v HDR10+, vsaj na Samsungih.

fpbs ::

webmaher je izjavil:

Je kdo že videl na lastne oči in se prepričal, kaj pomeni, če gledaš z Dolby V ali brez ... mamicu im Sonyevo...zdaj vidim, da vkolikor bodo upgradi na Dolby V, tega ne bo pri mojem modelu 9005, ki ga bom dobil v pondelk :|
Sem pa videl da LG za celo manj denarja (1727€) ponuja model, ki ima Dolby V, vse HDRje in HLG...svašta :))

V Kranju v BB imaš razstavljenega LG OLEDa, ki izmenično prikazuje Dolby Vision z običajno sliko. Prava paša za oči. Preprosto ne moreš verjet, da je možna tako velika razlika.
Kar se pa Sonyja tiče, pa tudi tisti, ki so dobili Dolby Vision nadgradnjo, jim ne deluje kot bi moralo.
Drugače pa, saj si bil nekaj postov zgoraj obveščen glede LGejeve daleč najboljše HDR podpore.

Ramlo ::

ale2007 je izjavil:

Pozdravljeni

Potrebujem pomoč glede izbire televizorja in sicer SAMSUNG UE55MU8002 in SONY 55XE9005.
Cenovno sta v približno istem rangu (+- 100EUR ).
Prosim za pomoč uporabnikov, ki imajo v lasti takšen LCD.

Hvala

Sam sem se odločil med tema za samsung, predvsem zaradi operaciskega sistema.
Po mesecu delovanja brez pripomb. Nisem pa uspel kaj extremno potestirat, razen YT in običajna shema od teleM.
Lp

4knative ::

Pozdravljeni! Kdaj navadno pridejo LG OLED teveji na police v Evropi? Zanima me E8 OLED.

fpbs ::

C8 marca, vsi ostali junija:
https://www.cnet.com/news/lg-oled-tvs-d...

Muhow ::

Zdravo,

imam nekaj vprašanj za tiste, ki ste že kupovali v Avstriji.

1. Po prebiranju te teme sem zasledil da sta bili omenjeni trgovini MediaMarkt in electornic4you. Ali je kakšna bistvena razlika med njima?... če prav razumem ima electronic4you tudi možnost dostave v Slovenijo medtem, ko je za nakup v MediaMarkt potrebno v eno od njihovih poslovalnic?

2. Odločam se o nakupu Samsung UE55MU8000... Cena je 1090EUR + dostava naj bi bila zastonj, kar je za 100 EUR manj kot recimo v trgovini MAKS-PRO. Zanima pa me ali sta ta dva modela identična, saj je prvi serija 8000 drugi pa 8002 oziroma v čem se razlikujeta? Nadalje pa ali kdo ve kaj pomenijo oznake UE55MU8000TXZG pri avstrijskem, medtem ko je v BigBangu oznaka UE55MU8002TXXH? Je to pomembno ali gre zgolj za kakšno oznako za avstrijski/slovenski trg?

3. Kaj so slabosti kupovanja prek avstrijske trgovine v primerjavi z nakopom v Sloveniji? So televizije enake ali gre za kakšne razlike v nastavitvah jezika/daljinca? Kako je z garancijo pri nakupu v Avstriji?

4. Mogoče še vprašanje za tiste ki se bolje spoznate na televizorje... Namen imam sicer kupiti Samsung UE55MU8000, vseeno pa me zanima primerjava z LG 55EG9A7V saj sta ceni trenutno enaki? Kaj je prednost prvega oz drugega?

Hvala vsem za mnenja!

4knative ::

fpbs je izjavil:

C8 marca, vsi ostali junija:
https://www.cnet.com/news/lg-oled-tvs-d...

Hvala lepa za hiter odgovor.

webmaher ::

Kot vse kaže se bom odpovedal nakupu Sonya 9005, ker nima Dolby Visiona in HLGja...
Pa sveto sem bil prepričan, da bo nadgradnja tudi za ta model, ki kot vidim hardversko nič ne zaostaja za 9305...
Očitno je LG klasa zase... 65 inčni model SJ810 ima vse to in ga dobiš za dobrega jurja in pol ojrov...
Nakup Sonya 9305 za jurja več je popolna neumnost...hudič je samo v tem da bi rad imel EONa in Kodija v TV...

Zdaj pa čiči pa čaki na nove popuste...medtem bo pa Sony sfriziral DV v nulo pa še kaj svojega dodal :-))))

Gatsu ::

Ja sam vsi LG LCDji imajo IPS RGBW panel ki ni ravno dobro ocenjen tak da če kupuješ LGja kupi OLED.

ale2007 ::

Tako, kupil xe9005.

webmaher ::

@gatsu zdaj si mi pa dal tinte piti... moj budžet je prešvoh za OLED-a...več kot 1800 nimam in se ne mislim pufat za... :-))))
Po vsem prebranem in po pregledanem z mojim nakupom verjetno ne bo nič :-(
Ju3 se bom verjetno Maksproju prijazno zahvalil in jim sporočil naj me kontaktirajo ako ne bodo zdaj preveč hudi name, ko bo
cena Sonya 9305 padla pod 1800 ojrov... upam, da še pred začetkom SP v fuzbalu :-)

@ale2007 ako si pri Telesmehu probaj EON aplikacijo pa še KOdija si naloži pa povej kako kaj dela, predvsem, ko strimaš kak
UHD filmček večji od 50GB :-)

webmaher ::

Nejamram iščem rešitve :)
Sony 9005 z Dolby Vision bo ju3 kljub vsemu pri meni :))
@ale2007 kaj si tako impresioniran da tudi mu ne:)) rečeš

leiito ::

Sony 900 z Dolby Vision? Kako ti je to uspelo?

Zakaj pa hočeš na vsak način imeti Kodi na tiviju? Na prvo žogo se zdi bolje, da čim manj pacaš OS tivija in pa da teče Kodi na nečem z več konji in navora. In ko že o žogah, a se najde na Kodiju fuzbal v 4K

A obstaja legalen način kako gledati šport v 4K? A bi VPN to teoretično omogočal, da bi npr. odprl acct. pri katerem od angleških ponudnikov in potem streamal prek VPN?

ale2007 ::

webmaher je izjavil:

Nejamram iščem rešitve :)
Sony 9005 z Dolby Vision bo ju3 kljub vsemu pri meni :))
@ale2007 kaj si tako impresioniran da tudi mu ne:)) rečeš


Sem zdaj komaj razpakiral tv

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: cekr ()

ale2007 ::

Zadovoljen, EON dela v nulo, slika nastavljena na tovarniške nastavitve je ok. Bom poskusil še z drugimi nastavitvami (barva, ostrina,....)

matter ::

Pri meni se EON velikokrat sesuva.
Pa slika zašteka (če je kvaliteta CBR), tako da moram dati pause in nato play, da dela.

Že iščem zunanji box, ker me že malo žre to sesuvanje.

Takoj bi vzel AppleTV, ampak ni Appa zanj. Prek telefona in casting mi ni rešitev. Moram imeti daljinec.

Sony 900
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()
««
88 / 536
»»