» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
75 / 534
»»

andrej69 ::

scipascapa je izjavil:

TV sprejemnik PHILIPS 55PUS6482

ima dobre zvočnike 2.1 spodaj?


Gre za zelo soliden zvok, toda seveda ne gre pričakovat zvok kakšnega hišnega kina..Izhodna moč je 25W (RMS).

fpbs ::

leiito je izjavil:

fpbs je izjavil:

Prospekt je izjavil:

Kaj pa je tole :)
https://geizhals.eu/grundig-65-gos-9896...
65" OLED pod 2000€?

Zelo ugoden nakup. Samo nikjer ne morem najti, kako je s HDR podporo.

To je res nenavadno ugodno, 65” OLED za pod dva jurja, a to smo zihr, da ni kaka napaka, ker OLEDi nekega drugega proizvajalca turškega porekla se cenijo na toliko za 55 inčerje.
Če je ponudna legit, je notri itak lanski LG panel, kaj drugega ne more biti, najbrž proizvajalec na svoji spletni strani navaja katere HDR fomate podpira.

Tu je nekaj podatkov: https://gzhls.at/blob/ldb/2/4/d/8/227e6...
Kot se vidi, ima vgrajen visokozmogljiv X4 procesor, kar je zelo pomembno za kvaliteten prikaz slike..

Popolnost vira
Skoraj vsa video vsebina vsebuje vizualne nepravilnosti, kot so šumi in artefakti. Procesor X4 te nepravilnosti popravi, saj zmanjša šume brez zamegljenosti. Hkrati s povečanjem natančnosti obdelave z 8 na 14-bitno odlično odpravlja pojav neenakomernih odtenkov barv.

Popolna ostrina
Večina videoposnetkov ima nižjo ločljivost od 4K, s katero se ponašajo sodobni zasloni. Funkcija izboljšanega prikaza podrobnosti procesorja X4 z algoritmom višanja ločljivosti vsebino pretvori v ostrejšo sliko izjemno visoke ločljivosti. Tako lahko uživate v kakovostnejši sliki z opazno večjo globino in razsežnostjo.

Popolne barve
10-bitna barvna obdelava, ki jo uporablja večina televizorjev, omeji razpon prikazanih barv, ne glede na kakovost zaslona. Procesor X4 z uporabo napredne 18-bitne obdelave prikaže na milijone dodatnih barvnih odtenkov. Nasičenost barv je živahnejša in intenzivnejša, kožni odtenki pa so naravnejši.

Popolno gibanje
Filmske kamere zajamejo gibanje tako, da posnamejo le 24 posameznih sličic na sekundo, zato hitre premike gibanja v sliki vidimo kot neenakomerno koračno gibanje. Procesor X4 vsaki originalno posneti sličici doda tri dodatne sličice in tako zagotavlja gladek, tekoč in naraven prikaz gibanja.

Popoln kontrast
Procesor X4 izboljša kontrastno razmerje in tako poudari svetle dele slike, temnejše dele pa še potemni. Prikazana slika se ponaša z globljimi barvami in več podrobnostmi, zato imate občutek, kot da ste del dogajanja na zaslonu.

Prospekt ::

Tale Grundig OLED nam kaže kakšne bodo cene OLEDov v letu 2018. :)

andrej69 ::

angus35 je izjavil:

Jebo vas. Sem že bil preprican da grem jutri po Q6 v Italijo, zdaj pa spet ne vem več kaj kupiti.


Vzami ta model Philipsa 7502, pa boš zelo zadovoljen..Kakršnekoli vsebine boš gledal, boš zelo zadovoljen:)Razen, če potrebuješ televizor za HDR vsebine, potem se najdejo seveda boljše opcije.Tukaj si lahko pogledaš nekaj slik..








fpbs je izjavil:

leiito je izjavil:

fpbs je izjavil:

Prospekt je izjavil:

Kaj pa je tole :)
https://geizhals.eu/grundig-65-gos-9896...
65" OLED pod 2000€?

Zelo ugoden nakup. Samo nikjer ne morem najti, kako je s HDR podporo.

To je res nenavadno ugodno, 65” OLED za pod dva jurja, a to smo zihr, da ni kaka napaka, ker OLEDi nekega drugega proizvajalca turškega porekla se cenijo na toliko za 55 inčerje.
Če je ponudna legit, je notri itak lanski LG panel, kaj drugega ne more biti, najbrž proizvajalec na svoji spletni strani navaja katere HDR fomate podpira.

Tu je nekaj podatkov: https://gzhls.at/blob/ldb/2/4/d/8/227e6...
Kot se vidi, ima vgrajen visokozmogljiv X4 procesor, kar je zelo pomembno za kvaliteten prikaz slike..

Popolnost vira
Skoraj vsa video vsebina vsebuje vizualne nepravilnosti, kot so šumi in artefakti. Procesor X4 te nepravilnosti popravi, saj zmanjša šume brez zamegljenosti. Hkrati s povečanjem natančnosti obdelave z 8 na 14-bitno odlično odpravlja pojav neenakomernih odtenkov barv.

Popolna ostrina
Večina videoposnetkov ima nižjo ločljivost od 4K, s katero se ponašajo sodobni zasloni. Funkcija izboljšanega prikaza podrobnosti procesorja X4 z algoritmom višanja ločljivosti vsebino pretvori v ostrejšo sliko izjemno visoke ločljivosti. Tako lahko uživate v kakovostnejši sliki z opazno večjo globino in razsežnostjo.

Popolne barve
10-bitna barvna obdelava, ki jo uporablja večina televizorjev, omeji razpon prikazanih barv, ne glede na kakovost zaslona. Procesor X4 z uporabo napredne 18-bitne obdelave prikaže na milijone dodatnih barvnih odtenkov. Nasičenost barv je živahnejša in intenzivnejša, kožni odtenki pa so naravnejši.

Popolno gibanje
Filmske kamere zajamejo gibanje tako, da posnamejo le 24 posameznih sličic na sekundo, zato hitre premike gibanja v sliki vidimo kot neenakomerno koračno gibanje. Procesor X4 vsaki originalno posneti sličici doda tri dodatne sličice in tako zagotavlja gladek, tekoč in naraven prikaz gibanja.

Popoln kontrast
Procesor X4 izboljša kontrastno razmerje in tako poudari svetle dele slike, temnejše dele pa še potemni. Prikazana slika se ponaša z globljimi barvami in več podrobnostmi, zato imate občutek, kot da ste del dogajanja na zaslonu.


A si si sposodil moje gradivo, za Philips procesor P5..:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Prospekt ::

Potato-tomato, sej je povsod isto napisano. Kdo to sploh bere?

andrej69 ::

Prospekt je izjavil:

Potato-tomato, sej je povsod isto napisano. Kdo to sploh bere?


Da, toda to je realnost današnje tv tehnologije:)Zato je dobro, da si to preberete..

4knative ::

Philips ne more prikazovat HDR. Velik hendikep za gejming, Netflix, filme, serije... Za mene Philips takoj odpade, prav zaradi tega razloga. Da o Androidu, ki se zatika in dela samo probleme sploh ne govorimo.

andrej69 ::

4knative je izjavil:

Philips ne more prikazovat HDR. Velik hendikep za gejming, Netflix, filme, serije... Za mene Philips takoj odpade, prav zaradi tega razloga. Da o Androidu, ki se zatika in dela samo probleme sploh ne govorimo.


Kakšne neumnosti pa zopet govoriš...? Slika je kvalitetna na Netflixu:)Je pa res, da kot sem že napisal, če hočeš imet res najbolj kvalitetno sliko v HDR, je treba vzet kakšen pravi HDR televizor toda je tudi cena višja:)Kar pa se tiče Androida, deluje brez kakršnih težav:))Tako, da boš moral tvoje izmišljotine pisat nekje drugje..;)

4knative ::

Poglej še enkrat kakšno Netflix 4K HDR serijo. Slika na PUS7502 je daleč od OK v tem primeru. Jaz bi dal oceno 2.3 od 5. Netflix je ravno poanta vsega.

vander ::

andrej69 je izjavil:

4knative je izjavil:

Philips ne more prikazovat HDR. Velik hendikep za gejming, Netflix, filme, serije... Za mene Philips takoj odpade, prav zaradi tega razloga. Da o Androidu, ki se zatika in dela samo probleme sploh ne govorimo.


Kakšne neumnosti pa zopet govoriš...? Slika je kvalitetna na Netflixu:)Je pa res, da kot sem že napisal, če hočeš imet res najbolj kvalitetno sliko v HDR, je treba vzet kakšen pravi HDR televizor toda je tudi cena višja:)Kar pa se tiče Androida, deluje brez kakršnih težav:))Tako, da boš moral tvoje izmišljotine pisat nekje drugje..;)


To temo spremljam predvsem z tehnološkega vidika, kaj je novega na področju tv in kakšen je trend. Sam imam Sony tv in z androidom nimam nobenih težav in zatikanj kot navaja 4knative, ki ima svoje mišlenje oz. interese. Andrej69 pa odkrito navija za določeno znamko, ki ima seveda android. Zato mislim, da nista prava svetovalca za nakup, čeprav ne dvomim v njuno podkovanost. Prestavite ju v novo temo "4knative vs andrej69".

4knative ::

Jaz se umikam, ker so kriptovalute skočile. Uživajte. Samo ne kupit Philips!

Blisk ::

angus35 je izjavil:

Jebo vas. Sem že bil preprican da grem jutri po Q6 v Italijo, zdaj pa spet ne vem več kaj kupiti.

ja tudi jaz, ampak se zdaj bolj nagibam k Sony X900

speljak ::

Kje pa lahko pri nas kupis Sony X900?

GRT ::

4knative je izjavil:

Jaz se umikam, ker so kriptovalute skočile. Uživajte. Samo ne kupit Philips!

Pa končno. Če ne bi Andrej tolk vsiljeval tega filipa bi bil še nekako za prenašat, bolj kot ta kvazi 4knativ, ki nima pojma in ne zna druzga kot podjebavat Andreja in pljuvat čez filipa, ko pa ga vprašaš kaj konkretnega pa stisne rit med noge pa ne bu ne mu.
Tisto kar on tukaj gor svetuje znam tudi jaz poiskat na youtube al pa na kakšnih drugih straneh.
Nobenega od teh TVjev pa ni videl v živo, da bi to lahko govoril iz izkušenj tako da res bolj, da se umakneš in to prepustiš drugim.

scipascapa ::

Recordman ::

speljak je izjavil:

Kje pa lahko pri nas kupis Sony X900?


to je ameriska oznaka
v evropi ga najdes po oznako xe90, natancneje xe9005 (edina verzija, ki sem jo zasledil - sicer zadnji dve stevki pomenita kozmeticne spremembe, prvi dve pa oznako serije - pri cemer ne pozabi na "e", ki oznacuje modelno leto 2017. se vedno dobis tudi lanski "d", torej letnik 2016)

Blisk ::

Glede na vse skupaj kar sem izvedel tukaj in kar sem sam uspel izbrskat, bom verjetno nakup odložil in kupil OLED 4K, ki je edini, ki nudi res vse kar bi moral TV nuditi in bom počakal, da se cena spusti na nekje 1200EUR pa bom potem kupil.

Sicer pa se Sony dobi tukajle
https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

fpbs ::

scipascapa je izjavil:

speljak
https://www.ceneje.si/Izdelek/7966978/a...

Dodaš še nekaj evrov, pa dobiš 55B7V:
https://geizhals.at/lg-electronics-oled...

boki75 ::

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-s...

Zelo dober tv,a ima kar nekaj pomanjkljivosti: ANDROID OP -( občasno šteka),LAN PORT(samo 100Mbit - za stremanje 4k HDR visok bitrate- premalo).GOOGLE STORE(omejen) itd....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

Prospekt ::

Če kdo razmišlja o nakupu LG OLED, malo zaskrbljujoče število postov o težavah na redditu:
https://www.reddit.com/r/OLED/

Čeprav, če se prodajajo kot žemljice je lahko ta procent zelo majhen...

Motion ::

kolk je razlike v kavaliteti slike, hdrja, ,... med sony KD-65ex8505 in xe7005 serijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

andrej69 ::

Motion je izjavil:

kolk je razlike v kavaliteti slike, hdrja, ,... med sony KD-65ex8505 in xe7005 serijo?


Sony model xe8505, je občutneje kvalitetnejši..Ima boljši kontrast kakor tudi svetilnost panela,boljši prikaz barv. Ima pa tudi že 100Hz panel, kar pomeni tudi boljše gibanje slike.Pa tudi že ima kvalitetnejši slikovni procesor.

Blisk ::

Pri OLED LG televizorjih je treba pazit, ker nekateri so samo full HD in niso 4K

speljak ::

Dečki pri Santa Domenici pride Sony Bravia KD-55XE9005 4K okoli 1170 eur, to je top cena

če primerjamo: Sony Bravia KD-55XE9005 4K ali pa PHILIPS 55PUS6482 je Sony boljši, je vreden te razlike v denarju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: speljak ()

boki75 ::

speljak je izjavil:

Dečki pri Santa Domenici pride Sony Bravia KD-55XE9005 4K okoli 1170 eur, to je top cena

če primerjamo: Sony Bravia KD-55XE9005 4K ali pa PHILIPS 55PUS6482 je Sony boljši, je vreden te razlike v denarju?


Če nameravaš kupit nov Tv,se vsekakor splača razlika v investiciji in pa seveda vse odvisno kako zahteven uporabnik si.

fpbs ::

speljak je izjavil:

Dečki pri Santa Domenici pride Sony Bravia KD-55XE9005 4K okoli 1170 eur, to je top cena
če primerjamo: Sony Bravia KD-55XE9005 4K ali pa PHILIPS 55PUS6482 je Sony boljši, je vreden te razlike v denarju?

Nisi navedel, koliko stane Philips, ki pa se nikakor ne more primerjat s tem Sonyjem.

speljak ::

800 eur harvey norman

Kaj pa med modeloma KD-55XE8505BAEP ali KD-55XE9005, je slednji favorit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: speljak ()

bbobst ::

4knative je izjavil:

Philips ne more prikazovat HDR. Velik hendikep za gejming, Netflix, filme, serije... Za mene Philips takoj odpade, prav zaradi tega razloga. Da o Androidu, ki se zatika in dela samo probleme sploh ne govorimo.

Pa saj android sploh ni tako slab,samo navadit se ga je treba.

bbobst ::

boki75 ::

bbobst je izjavil:

4knative je izjavil:

Philips ne more prikazovat HDR. Velik hendikep za gejming, Netflix, filme, serije... Za mene Philips takoj odpade, prav zaradi tega razloga. Da o Androidu, ki se zatika in dela samo probleme sploh ne govorimo.

Pa saj android sploh ni tako slab,samo navadit se ga je treba.


Glih ko se ga navadiš, začneš razmišljat o novem TV :D>:D

Če imaš android tv,moraš zraven imeti še kak dodaten box,ker performansi androida na tv-jih so omejeni.Ponavadi moraš imeti dokaj kvalitetno multi medijsko napravo,če želiš izkoristiti potencial panela. Primerni do android boxi h96 plus ali max in poten nvidia shield....Ampak to so cene od 100 ojrov navzgor. Takšna je moja izkušnja z sony aparati 65xe9005 in 55xe9005.Bilo kateri sony ima samo 100MBit rj45 port,kar je prepočasi za za formate z visokim bitratom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

MrStein ::

4knative je izjavil:

Ramlo je izjavil:

angus35 je izjavil:

https://www.mediaworld.it/mw/tv-led-e-l...

https://www.mediaworld.it/mw/tv--/samsu...

je vredno dat 300 € več za zgornjega ?

Samo pazi! Nevem če si prav razlagam ampak nima DVB-C sprejemnika, gledam v opisu:Decoder Digitale via Cavo: No


Kdo pa to rabi sploh, če gre vse preko STB škatlic. Ponuja še kdo sploh kabelsko v Sloveniji?

(skoraj) Vsaka bajta ima kabel.

fpbs je izjavil:

Pravi QLEDi bodo samosvetleči, kot so OLEDi.

Kaj pa je potem "pravi" QLED, če je dejanski, današnji QLED = LCD+LED+quantum dots?

leiito je izjavil:


zakaj ne naredijo tivijev, da ga lahko na računalo priklopiš in od tam črpa procesorsko moč in vse drugo, kar rabi hardversko?

Ker je procesiranje odvisno od samega panela, verjetno tudi različno od kosa do kosa in spraviti to v PC in potem pošiljati preko HDMI ni preprosto. Niti smiselno. Za 100 EUR se dobi že dober procesor in sploh pri modelih TV s ceno preko 1000 EUR to ne bi imelo nobenega smisla.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

neo5468 ::

Verjetno misli micro led tv od Samsung-a, ki bo predstavljen v začetku januarja na CES 2018:

http://www.trustedreviews.com/news/bloc...


Each LED acts as an individual pixel and mass-producing them is no easy feat.

The main benefit of using a Micro LED display is that it won't suffer from the same burn-in issue as a comparable OLED screen. It also consumes a lot less power and radiates a lower amount of heat, according to Samsung.

Torej tako kot OLED se bo posamezen pixel izklopil, tako da boš dobil tisto noro črno barvo in kontrast, brez skrbi burn ina. Bo pa skoraj zagotovo neke vrste prototip/concept. Komercialno bo tak TV na voljo pomoje 2019 ali 2020 za kar veliko ceno, ampak takrat bi pa LG znal svoj oled še izboljšati in ceno zbiti.

zinedine ::

okrog katerega datuma pa lahko pričakujemo največje božične popuste? direkt na božič, prej, kasneje? kakšne so izkušnje iz prejšnjih let?
nekaj časa že spremljam cene na e4you in podobnih straneh, vseskozi rahlo padajo, kakšnega konkretnega popusta pa vsaj zaenkrat še ni bilo.. odločam se pa med ue55mu6400 / ue55mu7000 / ue55mu8000

Prospekt ::

TVji so okrog 30-50% cenejši kot spomladi, ko so prišli na trg. Mislim, da pretiranih dodatnih znižanj ni za pričakovati.

mgermo ::

Pravi qled je tako kot oled self emitting, osvetljevanje na ravni pixla. In qled seveda ni enako micro led.

leiito ::

a niso eni razlagal, da so bile plazme primerljive z današnjimi OLEDi?

"LG's 2017 OLED TV is "visually Indistinguishable from perfect" and it breaks many TV display performance records. It is far better than the best Plasma TVs ever tested and is even better than the $50,000 Sony pProfessional CRT reference studio monitors that up until recently were the golden standard for picture quality, according to DisplayMate."

rekt ::

Ok, dečki, berem tole temo in se nagibam k nakupu 55ke za božička. Imate budget do 1200€ (pogojno še kak stotak več), kateri TV bi vzeli, kje in zakaj?

Pa vesele praznike!

andrej69 ::

rekt je izjavil:

Ok, dečki, berem tole temo in se nagibam k nakupu 55ke za božička. Imate budget do 1200€ (pogojno še kak stotak več), kateri TV bi vzeli, kje in zakaj?

Pa vesele praznike!



Kakšne vsebine boš največ gledal..?

rekt ::

Klasika. Gori bo laptop za 4K filme, zaenkrat imam SIOL TV (ki bo pomojem kmalu T2), zraven bo še PS4 ter v prihodnosti kak netflix.

Skratka, malo vsega...

fpbs ::

MrStein je izjavil:

4knative je izjavil:

Ramlo je izjavil:


Samo pazi! Nevem če si prav razlagam ampak nima DVB-C sprejemnika, gledam v opisu:Decoder Digitale via Cavo: No

Kdo pa to rabi sploh, če gre vse preko STB škatlic. Ponuja še kdo sploh kabelsko v Sloveniji?

(skoraj) Vsaka bajta ima kabel.

fpbs je izjavil:

Pravi QLEDi bodo samosvetleči, kot so OLEDi.

Kaj pa je potem "pravi" QLED, če je dejanski, današnji QLED = LCD+LED+quantum dots?

leiito je izjavil:


zakaj ne naredijo tivijev, da ga lahko na računalo priklopiš in od tam črpa procesorsko moč in vse drugo, kar rabi hardversko?

Ker je procesiranje odvisno od samega panela, verjetno tudi različno od kosa do kosa in spraviti to v PC in potem pošiljati preko HDMI ni preprosto. Niti smiselno. Za 100 EUR se dobi že dober procesor in sploh pri modelih TV s ceno preko 1000 EUR to ne bi imelo nobenega smisla.

MrStein, da, skoraj vsaka bajta ima kabel, samo malo je še tistih, do katerih pride koaksialni kabel, za katerega rabiš DVB-C kanalnik. Za optični kabel ne rabiš nobenega kanalnika.
Zgoraj sem ti razumljivo napisal, da bo pravi samosvetleči QLED, to kar pa ponuja Samsung pod tem nazivom, pa to ni, ker še vedno potrebuje osvetlevanje ozadja.
Od procesiranja in še od precej drugih dejavnikov je odvisno, kako ti bo panel prikazal sliko.
neo5468, microLED je druga tehnologija od QLED.

krepki ::

andrej69 je izjavil:

4knative je izjavil:

Philips ne more prikazovat HDR. Velik hendikep za gejming, Netflix, filme, serije... Za mene Philips takoj odpade, prav zaradi tega razloga. Da o Androidu, ki se zatika in dela samo probleme sploh ne govorimo.


Kakšne neumnosti pa zopet govoriš...? Slika je kvalitetna na Netflixu:)Je pa res, da kot sem že napisal, če hočeš imet res najbolj kvalitetno sliko v HDR, je treba vzet kakšen pravi HDR televizor toda je tudi cena višja:)Kar pa se tiče Androida, deluje brez kakršnih težav:))Tako, da boš moral tvoje izmišljotine pisat nekje drugje..;)

Nekaj me zanima glede te debate o HDR,sam uporabljam Netflikx sicer nimam tv 4k ampak,če bi nabavil 4K tv ali bi moral,če bi hotel res kvalitetno sliko na Netflixu,nabavit res dober tv,ki podpira HDR ali ne ker Netflix imam na Apple tv 4K a je to pomembno,kje je vir predvajanja?

Prospekt ::

rekt je izjavil:

Ok, dečki, berem tole temo in se nagibam k nakupu 55ke za božička. Imate budget do 1200EUR (pogojno še kak stotak več), kateri TV bi vzeli, kje in zakaj?

Pa vesele praznike!

IMO Sony serije 8. Edge-lit, dimming, 100Hz.
Ali pa Samsung serija 8?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

andrej69 ::

rekt je izjavil:

Klasika. Gori bo laptop za 4K filme, zaenkrat imam SIOL TV (ki bo pomojem kmalu T2), zraven bo še PS4 ter v prihodnosti kak netflix.

Skratka, malo vsega...


Za takšen denar recimo Philips model PUS7502, Sony Sony KD55XE8577, Panasonic TX-58EX703E, Samsung UE55MU7002.Kar se tiče Philips modela 7502 si lahko pogledaš nekaj slik, na prejšni strani te teme.

rekt ::

To 8505? Sem gledal, mi je všeč. Ampak ne vem koliko mi bo všeč Android TV...pa ali se splača dodat za 9?

Prospekt ::

9ka ima pa local dimming in fullarray led se mi zdi, kar je next best thing pod QLED in OLED TVji.
https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...
Imaš v BigBangih razstavljeno po moje.

andrej69 ::

Kar se tiče Sony modela XE9000, treba povedat, da ne gre ravno za pravi FALD model:)Kajti ima samo 35 območij zatemnitev.Zato tudi takšna cena tega modela..Pravi FALD model je Philips model 8102 z 128 območji zatemnitve ali model Sony XE9400, ki jih ima še nekaj več..

rekt ::

Tu se gre za backlight, ne? No, glede kvalitete slike se mi zdi da je itak za presodit na kraju samem, zato se bom glede tega odločal v štacuni kaj mi (še) sede in kaj ne (več). Bolj me sekirajo ostale opcije - sistem, odpornost na prihodnost, lahkotnost uporabe, vidni kot...kaj pa OLED? A se splača vržt še 300€ več za LG al ne?

Prospekt ::

Pri teh zneskih potem nastane problem ali se ne splača mogoče vzeti kakšen midrange 65".
Velikost je bolj future safe kot razni HDR standardi, imo. Če je kdo kupil manjši TV zato, ker je vzel 3D se sedaj lahko tolče po glavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

andrej69 ::

rekt je izjavil:

Tu se gre za backlight, ne? No, glede kvalitete slike se mi zdi da je itak za presodit na kraju samem, zato se bom glede tega odločal v štacuni kaj mi (še) sede in kaj ne (več). Bolj me sekirajo ostale opcije - sistem, odpornost na prihodnost, lahkotnost uporabe, vidni kot...kaj pa OLED? A se splača vržt še 300€ več za LG al ne?


Kar se tiče presoje je seveda najbolje, da greš v kakšno prodajalno, pa sam vidiš kaj ti najbolj odgovarja..
Kar pa se tiče OLEDA pa sam najbolje veš, če se ti isplača.Za tvoje potrebe mislim, da zadostuje kakšen izmed modelov katere sem ti priporočil:)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče Sony modela XE9000, treba povedat, da ne gre ravno za pravi FALD model:)Kajti ima samo 35 območij zatemnitev.Zato tudi takšna cena tega modela..Pravi FALD model je Philips model 8102 z 128 območji zatemnitve ali model Sony XE9400, ki jih ima še nekaj več..

Mislim, da se tu ne moremo pogovarjat, kaj je pravi FALD, in kaj ni. Lahko se pogovarjamo samo, kateri je boljši. Vsekakor je s 128 območji zatemnitve, boljši. Imaš pa tudi FALDe z nekaj sto območij zatemnitve. Pravi "FALD" je lahko samo OLED z 8,29 miljona točk osvetlitve.
««
75 / 534
»»