» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
542 / 543
»»

karafeka ::

Vidim, da se v prodajalnah prodaja veliko televizij od Tesle in Vivaxa. Kdo ve kakšne so slabosti teh televizij, da imajo nižje cene od konkurence?

andrej69 ::

karafeka je izjavil:

Vidim, da se v prodajalnah prodaja veliko televizij od Tesle in Vivaxa. Kdo ve kakšne so slabosti teh televizij, da imajo nižje cene od konkurence?


Ne vem od kje ti ta informacija..? Sicer pa je razlog nižjih cen, predvsem nekoliko slabša elektronika in samih materialov.

Pa tudi morajo ponudit nekoliko nižje cene, da se lahko kosajo z bolj priznanimi znamkami..

Ker v Tesla in Vivax televizorje vseeno ni takšnega zaupanja s strani kupcev, kot na primer pri bolj priznanih znamkah televizorjev.

karafeka ::

Informacija? Polno jih vidim po Merkurjih in Mercatorjih. Sem pa pisal v napačno temo, ker te so manjše od 50". Bom nadaljeval v drugi temi.

mancslo ::

mancslo je izjavil:

Mi imamo doma 12 let star samsung UE40D6530 smart TV pa je kot prikazovalnik še vedno OK. Smart funkcije pa se že od začetka niso uporabljale. V ta namen imamo google cast.

Tako da me čudi, da se 10 let kasneje sploh dobi na tržišču TV,kjer je tenis npr. kot eni poročate negledljiv.

polde66 ::

Kakšnega na forumu je treba precej z rezervo jemat.
polde

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

karafeka je izjavil:

Vidim, da se v prodajalnah prodaja veliko televizij od Tesle in Vivaxa. Kdo ve kakšne so slabosti teh televizij, da imajo nižje cene od konkurence?

Ne vem od kje ti ta informacija..? Sicer pa je razlog nižjih cen, predvsem nekoliko slabša elektronika in samih materialov.Pa tudi morajo ponudit nekoliko nižje cene, da se lahko kosajo z bolj priznanimi znamkami..
Ker v Tesla in Vivax televizorje vseeno ni takšnega zaupanja s strani kupcev, kot na primer pri bolj priznanih znamkah televizorjev.

Tesle imajo nižje cene zato, ker niso tako poznana firma.Tesla televizorji so v osnovi enako kot Philips kitajski produkt, samo kompletirajo jih v Srbiji.
Gre pa za spodoben televizor, kar se tiče kvalitete slike. Vgrajeno imajo tudi QLED tehnologijo, tako, da nekateri modeli sigurno prekašajo Philipse. Poleg tega letošnje modele poganja WebOs, in pa imajo priloženo odlično LGejevo telekomando. Če se prav spomnim, so letos na ISA predstavili prvega OLEDa

hodu63 ::

Tesla, Vivax, Vox, Fox... sploh niso proizvajalci televizorjev. Gre za blagovne znamke podjetij s sedeži južno od Kolpe (Hrvaška, Srbija). Ta podjetja kupujejo od tretjerazrednih kitajskih proizvajalcev, če imaš srečo pa lahko naletiš tudi na turški Vestel. In če so aparati narejeni pri Vestelu med njihovimi boljšimi potem veš koliko je ura. Sem kar precej servisiral to sr... Kvarijo se vsi po vrsti precej več od priznanih znamk, rezervnih delov in servisne dokumentacije praktično ni ali pa je dobava delov nenormalno dolga, ko gre za kakšno softwersko težavo ti nihče ne more pomagati ker za Hrvate in Srbe je zgodba končana s prodajo aparata. Cena je nizka zaradi nizkih proizvodnih stroškov in ker praktično ne vlagajo v poprodajno podporo. Nikakor se ne strinjam s fpbs da so primerljivi ali celo boljši od Philipsa. Jaz pač gledam na to kot serviser (nekdanji) in Tu Philips krepko prednjači. Ima razvito servisno mrežo, ima dobro servisno dokumentacijo s kompletnimi shemami (probaj mi najti npr. sheme za napajalnike v Lg oled televizorjih), rezervne dele lahko naročiš pri slovenskem centralnem servisu (Ntt) ali pri trgovcih, ki oskrbujejo servise npr. Aswo.
Povzetek: odsvetujem nakup teh no name proizvodov.

easyrider3 ::

Ma ta je pravi bimbek kateri bo zinil takšno,da je Tesla ali Vox isto kakor Philips.
Kakor je povedal hodu63 vse te znamke tesla,Vox.Fox..... vse to se samo skupaj meče na balkanu ali kje drugje in to je TV za tistega katerem je čisto vsak dober in poceni. Ma kaj imajo ta sranja od TV,kdo njim razvija procesorje itd.... Mater fpbs toliko časa tukaj na forumu prebiješ in pamet vsem soliš potem pa tako bedasto ven izjaviš in bolje,da ostaneš samo pri svojem LG in njih hvališ in drugim svetuješ kaj morajo kupiti.

Vsi proizvajalci kateri imajo-razvijajo TV tehnologijo so boljši kakor tisti kateri samo zberejo vse elemente od TV in skupaj zmečejo in prodajajo.

georgeus ::

Zdravo,
iščem soliden "buđet" 55 inch TV do 600 eur za gledanje filmov in športa. Malo sem pobrskal po spletu in prefiltriral nabor. Tole se mi je zdelo top 3:

https://www.harveynorman.si/smart-tv-sp...
https://www.enaa.com/televizorji/televi...
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...

Katerega mi svetujete?
Kdor ve za trenuten "bestbuy" na tržišču, mi lahko prilepi.

andrej69 ::

georgeus je izjavil:

Zdravo,
iščem soliden "buđet" 55 inch TV do 600 eur za gledanje filmov in športa. Malo sem pobrskal po spletu in prefiltriral nabor. Tole se mi je zdelo top 3:

https://www.harveynorman.si/smart-tv-sp...
https://www.enaa.com/televizorji/televi...
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...

Katerega mi svetujete?
Kdor ve za trenuten "bestbuy" na tržišču, mi lahko prilepi.


Hisense je od teh modelov, ki si jih ti izbral najkvalitetnejši. Vendar jaz ti priporočam tale Philips MINI LED, ki pa je nekoliko kvalitetnejši od Hisense modela.

Predvsem, če boš gledal HDR in Dolby Vision Philips prikaže kvalitetnejšo sliko, pa tudi gibanje slike je na Philipsu nekoliko boljše.

https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

georgeus ::

Hvala. Sem gledal tudi tega Philipsa, če bi se stegnil malo čez 600 eur. Zmotilo me je le, da ima nek splošen OS, za katerega ne vem ali je preveč oskubljen (brez možnosti nameščanja aplikacij)?

Ker potem je še tale The One od Philipsa s Titan OS, trenutno za isto ceno. In se mi pojavi vprašanje, kateri med njima je potem boljša izbira?

https://www.bigbang.si/philips-55pus891...

fpbs ::

georgeus je izjavil:

Hvala. Sem gledal tudi tega Philipsa, če bi se stegnil malo čez 600 eur. Zmotilo me je le, da ima nek splošen OS, za katerega ne vem ali je preveč oskubljen (brez možnosti nameščanja aplikacij)?
Ker potem je še tale The One od Philipsa s Titan OS, trenutno za isto ceno. In se mi pojavi vprašanje, kateri med njima je potem boljša izbira?
https://www.bigbang.si/philips-55pus891...

Ne nasedaj prodajalcu Philipsov Andreju. Popolnoma nobene potrebe ni, da bi se stegoval za tem Philipsom, ker je slabši od Hisense QLEDa, ki si ga predlagal. Poleg tega pa ima ta Philips še slab nepreizkušen opercijski sistem.

andrej69 ::

georgeus je izjavil:

Hvala. Sem gledal tudi tega Philipsa, če bi se stegnil malo čez 600 eur. Zmotilo me je le, da ima nek splošen OS, za katerega ne vem ali je preveč oskubljen (brez možnosti nameščanja aplikacij)?

Ker potem je še tale The One od Philipsa s Titan OS, trenutno za isto ceno. In se mi pojavi vprašanje, kateri med njima je potem boljša izbira?

https://www.bigbang.si/philips-55pus891...


Titan OS seveda ni Google/Android vendar omogoča v glavnem vse pomembne aplikacije.. Lahko pa ga tudi povežeš s telefonom.

Model 9008 je boljša izbira od modela 8919.

Lahko pa si tukaj pogledaš moj video modela 9008.

paraboŁa ::

Zdravo! Zaradi selitve kupujem nov TV. Na televizorje se ne spoznam prav veliko, upam, da mi v tej temi lahko pomagate.

- budget nekje do 1000EUR (je dovolj?)
- razdalja kavča od TV stojala 360cm

Kolikor sem gledal po spletu, se za to razdaljo priporoča cca 75"? S širino TVja sem omejen na 170cm (razdalja med steno in radiatorjem).
Po izračunu bi šlo do diagonale 77".

TV bi rad montiral na stensko stojalo, da ga lahko obrnem proti jedilnici. Imate kak dober predlog za price/performance stojalo?

Na ostale tehnologije (paneli, refresh rate, smart TV ipd. se ne spoznam).

Hvala vseem za odgovore. Zadnjič sem objavil v temi "kateri robotski sesalnik" in dobil nekaj dobrih predlogov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: paraboŁa ()

andrej69 ::

paraboŁa je izjavil:

Zdravo! Zaradi selitve kupujem nov TV. Na televizorje se ne spoznam prav veliko, upam, da mi v tej temi lahko pomagate.

- budget nekje do 1000EUR (je dovolj?)
- razdalja kavča od TV stojala 360cm

Kolikor sem gledal po spletu, se za to razdaljo priporoča cca 75"? S širino TVja sem omejen na 170cm (razdalja med steno in radiatorjem).
Po izračunu bi šlo do diagonale 77".

TV bi rad montiral na stensko stojalo, da ga lahko obrnem proti jedilnici. Imate kak dober predlog za price/performance stojalo?

Na ostale tehnologije (paneli, refresh rate, smart TV ipd. se ne spoznam).

Hvala vseem za odgovore. Zadnjič sem objavil v temi "kateri robotski sesalnik" in dobil nekaj dobrih predlogov.



Tukaj imaš nekaj modelov za dobrih 1.000€. Philipsa in Hisense ni nujno, da ga montiraš na steno, ker imata zelo dober vidni kot.

https://www.bigbang.si/samsung-qled-4k-...

https://www.bigbang.si/philips-75pus891...

https://www.bigbang.si/hisense-uled-4k-...

https://ehome-shop.si/sl/proizvod/tcl-t...

paraboŁa ::

Hvala za predloge Andrej, iz več strani sem slišal, da odsvetujejo Phillips.

Znanec priporoča LG ali Samsung serijo 8. Kaj menite o tem?

andrej69 ::

paraboŁa je izjavil:

Hvala za predloge Andrej, iz več strani sem slišal, da odsvetujejo Phillips.

Znanec priporoča LG ali Samsung serijo 8. Kaj menite o tem?


Katere strani pa odsvetujejo Philipsa ali mi lahko zaupaš..? Pa katere modele odsvetujejo..?

Lg LED televizorjev pa tudi MINI LED ti ne priporočam.. Razen OLED modelov.

Samsung je vsekakor boljša izbira.

fpbs ::

paraboŁa je izjavil:

Hvala za predloge Andrej, iz več strani sem slišal, da odsvetujejo Phillips.
Znanec priporoča LG ali Samsung serijo 8. Kaj menite o tem?

Med temi, ki tijih je predlagal Andrej, je najboljša izbira HISENSE ULED, miniLED, 75U7KQ, pa tudi cenovno je zelo ugoden. Drugo mesto QLED, miniLED TCL, na tretje mesto QLED Dual LED, Samsung.Najslabša izbira je Philips, ki ima še klasičen panel, brez con in dimminga, in pa še ne preizkušen operacijski sistem.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

paraboŁa je izjavil:

Hvala za predloge Andrej, iz več strani sem slišal, da odsvetujejo Phillips.
Znanec priporoča LG ali Samsung serijo 8. Kaj menite o tem?

Med temi, ki tijih je predlagal Andrej, je najboljša izbira HISENSE ULED, miniLED, 75U7KQ, pa tudi cenovno je zelo ugoden. Drugo mesto QLED, miniLED TCL, na tretje mesto QLED Dual LED, Samsung.Najslabša izbira je Philips, ki ima še klasičen panel, brez con in dimminga, in pa še ne preizkušen operacijski sistem.



Daj prosim te lepo ne piši nekaj na pamet:)) Vidiš, da si vse pomešal..

Peter G ::

Andrej69

Zakaj pa ne priporočate MINI LED TV ?

Sam sem pogledal v živo hisense 65u8nq v bigbangu, pa se mi je zdel demo video zelo lep, tudi od strani je povsem ok, kar precejšna razlika proti lanskemu modelu ki je bil razstavljen nasproti njega.

Na žalost je rekel prodajalec da ni možnosti za preklop na iptv, kabelsko ali DVB-T, tako da ne vem kakšna bi bila potem kvaliteta slike.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

paraboŁa je izjavil:

Hvala za predloge Andrej, iz več strani sem slišal, da odsvetujejo Phillips.
Znanec priporoča LG ali Samsung serijo 8. Kaj menite o tem?

Med temi, ki tijih je predlagal Andrej, je najboljša izbira HISENSE ULED, miniLED, 75U7KQ, pa tudi cenovno je zelo ugoden. Drugo mesto QLED, miniLED TCL, na tretje mesto QLED Dual LED, Samsung.Najslabša izbira je Philips, ki ima še klasičen panel, brez con in dimminga, in pa še ne preizkušen operacijski sistem.

Daj prosim te lepo ne piši nekaj na pamet:)) Vidiš, da si vse pomešal..

Andrej, še enkrat, najslabši med temi je Philips.

andrej69 ::

Peter G je izjavil:

Andrej69

Zakaj pa ne priporočate MINI LED TV ?

Sam sem pogledal v živo hisense 65u8nq v bigbangu, pa se mi je zdel demo video zelo lep, tudi od strani je povsem ok, kar precejšna razlika proti lanskemu modelu ki je bil razstavljen nasproti njega.

Na žalost je rekel prodajalec da ni možnosti za preklop na iptv, kabelsko ali DVB-T, tako da ne vem kakšna bi bila potem kvaliteta slike.



Kateri MINI LED pa nisem priporočil..?

Kar pa se tiče demo posnetkov, pa tako v glavnem na vsakem televizorju izgledajo odlično.. Ko pa preklopiš na tv program ali pogledaš vsebine nižjih ločljivosti, potem pa je druga zgodba.

Zato pa se na določenih televizorjih vrtijo v glavnem demo posnetki;-) Ker nekateri proizvajalci danes razvijajo algoritme na svojih procesorjih predvsem tako, da izgledajo vsebine najvišjih ločljivosti odlično,

ko pa preklopiš na nižje ločljivosti pa ni več tako odlično.. Kar pa se tiče preklopa na tv signal pa je seveda možno, vendar so določeni dogovori med proizvajalcem in prodajalno, da se vrtijo na določenih televizorjih

v glavnem samo demo posnetki.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

paraboŁa je izjavil:

Hvala za predloge Andrej, iz več strani sem slišal, da odsvetujejo Phillips.
Znanec priporoča LG ali Samsung serijo 8. Kaj menite o tem?

Med temi, ki tijih je predlagal Andrej, je najboljša izbira HISENSE ULED, miniLED, 75U7KQ, pa tudi cenovno je zelo ugoden. Drugo mesto QLED, miniLED TCL, na tretje mesto QLED Dual LED, Samsung.Najslabša izbira je Philips, ki ima še klasičen panel, brez con in dimminga, in pa še ne preizkušen operacijski sistem.

Daj prosim te lepo ne piši nekaj na pamet:)) Vidiš, da si vse pomešal..

Andrej, še enkrat, najslabši med temi je Philips.


No potem pa že enkrat razloži v katerih segmentih je slabši.!

Ali je to v svetilnosti, prikazu barv, kontrastu, ostrini slike, globini slike, prikazu črnih kadrov, procesiranju slike itd..

Venomer samo pišeš kako je Philips najslabši, pa pojma nimaš o čem pišeš.. Tebi je samo važno, da napišeš, da je Philips najslabši in je zgodba s tvoje strani zaključena:)

Saj sem ti napisal ti si zadnji, ki je merodajen za davanje nasvetov na tem forumu, pa si že to enkrat zapomni za vselej..!! Enostavno me preveč sovražiš odkar sem prišel na ta forum, in zato v glavnem pluvaš po

Philips televizorjih.. Saj vidiš kakšne neumnosti pišeš, da sta Tesla in Vox kvalitetnejša od Philipsa;(( In potem te naj uprabniki tega foruma resno jemljejo. Res žalostno od enega starejšega možakarja kot si ti, da

se spušča na takšen nivo.

karafeka ::

Raje bi se dogovorili, da delajo bolj kvalitetne televizije, ne pa da ti po 5 ali 10 letih crkne.

andrej69 ::

karafeka je izjavil:

Raje bi se dogovorili, da delajo bolj kvalitetne televizije, ne pa da ti po 5 ali 10 letih crkne.


Če pa danes ni v interesu proizvajalcev , da tehnologija deluje zelo dolgo, pa to ne velja samo za televizorje;-)

In, če ti v današnjih dneh televizor deluje več kakor 5 let brez ene okvare si tako zmagal.. Posebej to velja za nižji rang televizorjev.

Sicer pa se pri televizorjih tako gledajo delovne ure ne pa leta. Pa tudi pri starejših televizorjih, je bilo v televizorjih vgrajeno bistveno manj elektronike kod v današnjih.

Zato je danes tudi več okvar kar je logično, posebej pa prednjačijo okvare osvetljenja ozadja in pa samih napajalnih plošč.

polde66 ::

Peter G je izjavil:

Andrej69

Zakaj pa ne priporočate MINI LED TV ?

Sam sem pogledal v živo hisense 65u8nq v bigbangu, pa se mi je zdel demo video zelo lep, tudi od strani je povsem ok, kar precejšna razlika proti lanskemu modelu ki je bil razstavljen nasproti njega.

Na žalost je rekel prodajalec da ni možnosti za preklop na iptv, kabelsko ali DVB-T, tako da ne vem kakšna bi bila potem kvaliteta slike.

Če ti je demo slika všeč potem bo tako tudi, ko se bo vrtel youtube v 4k HDR kvaliteti, ko se bo gledlo netflix v najboljši kvaliteti ali druge pretočne aplikacije, ki nudijo najvišjo kvaliteto. Torej če pravi @andrej69 da je pilips pri tem boljši potem ima neverjeten vid. TV programi ponudnikov internetnih storitev pa niso samo odvisni od zmogljivosti TV-ja ampak tudi od kvalitete operaterjevega streama, hitrosti interneta pa še kaj. Če imaš še kak adsl tam okoli 20 mb/s ne pričakuj neke kvalitete predvajanja tv programov, sploh ne športnih ali programov višje kvalitete. Za odlično sliko uporabnik potrebuje več dejavnikov ne samo odličen tv.
polde

puginho ::

paraboŁa je izjavil:

Hvala za predloge Andrej, iz več strani sem slišal, da odsvetujejo Phillips.

Znanec priporoča LG ali Samsung serijo 8. Kaj menite o tem?


Za jurja pa 75 inčov ne pričakuj nekih čudežov. Poglej še tale sonyjev model:
https://esvet.com/izdelek/sony-tv-kd75x...

paraboŁa ::

Pogledam, hvala.

Kaj pa si mislite o tem modelu https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev.... Dobil bi ga lahko za cca 100€ ceneje.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

paraboŁa je izjavil:

Hvala za predloge Andrej, iz več strani sem slišal, da odsvetujejo Phillips.
Znanec priporoča LG ali Samsung serijo 8. Kaj menite o tem?

Med temi, ki tijih je predlagal Andrej, je najboljša izbira HISENSE ULED, miniLED, 75U7KQ, pa tudi cenovno je zelo ugoden. Drugo mesto QLED, miniLED TCL, na tretje mesto QLED Dual LED, Samsung.Najslabša izbira je Philips, ki ima še klasičen panel, brez con in dimminga, in pa še ne preizkušen operacijski sistem.

Daj prosim te lepo ne piši nekaj na pamet:)) Vidiš, da si vse pomešal..

Andrej, še enkrat, najslabši med temi je Philips.

No potem pa že enkrat razloži v katerih segmentih je slabši.!
Ali je to v svetilnosti, prikazu barv, kontrastu, ostrini slike, globini slike, prikazu črnih kadrov, procesiranju slike itd..
Venomer samo pišeš kako je Philips najslabši, pa pojma nimaš o čem pišeš.. Tebi je samo važno, da napišeš, da je Philips najslabši in je zgodba s tvoje strani zaključena:)
Saj sem ti napisal ti si zadnji, ki je merodajen za davanje nasvetov na tem forumu, pa si že to enkrat zapomni za vselej..!! Enostavno me preveč sovražiš odkar sem prišel na ta forum, in zato v glavnem pluvaš po Philips televizorjih.. Saj vidiš kakšne neumnosti pišeš, da sta Tesla in Vox kvalitetnejša od Philipsa In potem te naj uprabniki tega foruma resno jemljejo. Res žalostno od enega starejšega možakarja kot si ti, da se spušča na takšen nivo.

Praktićno je ta Philips, ki si ga predlagal slabši v vseh teh pogledih, ki si jih omeni. Pa ja ne misliš, da ima ta Philips s klasičnim panelom brez con in dimimga enako svetilnost, kot TCL in Hisense, ki sta miniLEDa, poleg tega imata QD nanos, kar omogoča širši barvni spekter, to je lepše barve, cone in dimming omogočajo višji dinamični kontrast.....
Kaj misliš, da Philips dela čudeže?

MrStein ::

Številke. Ali pa get a room, you two!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andrej69 ::

@fpbs

Kolikšna pa je svetilnost Hisense modela..? Dobrih 500 nitov enako kot Philips.. Pa tudi ni vse v sami svetilnosti, temveč je zelo važen sam nadzor osvetljenja..! Kar se tiče QD sem ti že nekajkrat napisal, da je

prava QD tehnologija še v razvoju.. Sem ti že nekaj linkov prilepil, kjer je vse lepo obsežno razloženo.

A misliš, da ta barvni filter dela čudeže, kakor ti praviš za Philipsa.? Lahko ti povem, da ima Philips natančneji prikaz barv (DE 1.2) tako od Hisense in TCL modela. Takšno vrednost ne dosegajo nekateri televizorji

najvišjega ranga.. In vsak televizor ima Dimming in si to že enkrat zapomni.

paraboŁa je izjavil:

Pogledam, hvala.

Kaj pa si mislite o tem modelu https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev.... Dobil bi ga lahko za cca 100€ ceneje.


Če si zastavil proračun pri 1.000€, potem kupi Philipsa , Hisense ali TCL. Če pa iščeš cenovno ugodnejši in ne toliko kvaliteten televizor pa bo Samsung tudi dobra izbira.

Vendar moraš vedet, da slika na teh vstopnih modelih posebej pa na tako velikih diagonalah ne bo ravno izgledala kvalitetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

paraboŁa je izjavil:

Pogledam, hvala.Kaj pa si mislite o tem modelu https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev.... Dobil bi ga lahko za cca 100€ ceneje.

Ta Samsung je približno enake kvalitete, kot zgoraj predlagani Philips, s tem, da ima veliko bolj realno ceno.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

paraboŁa je izjavil:

Pogledam, hvala.Kaj pa si mislite o tem modelu https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev.... Dobil bi ga lahko za cca 100€ ceneje.

Ta Samsung je približno enake kvalitete, kot zgoraj predlagani Philips, s tem, da ima veliko bolj realno ceno.


Kaj ti si res umsko bolan ali kaj, da Samsunga primerjaš s Philipsom..? Upam, da ne bo nasedel tvojim komentarjem..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

paraboŁa je izjavil:

Pogledam, hvala.Kaj pa si mislite o tem modelu https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev.... Dobil bi ga lahko za cca 100€ ceneje.

Ta Samsung je približno enake kvalitete, kot zgoraj predlagani Philips, s tem, da ima veliko bolj realno ceno.

Kaj ti si res umsko bolan ali kaj, da Samsunga primerjaš s Philipsom..? Upam, da ne bo nasedel tvojim komentarjem..

Ja Andrej, ne vem kdo je bolan? Oba TVeja imata vgrajen še klasičen panel. Samsung je Edge LED, Philips je pa Direct LED, kar pomeni, da je tudi na zunanji izgled Samsung bolj eleganten, ker ja precej tanjši. Glede vrste panela, je to pri Philipsu uganka, po nekaterih podatkih naj bi imel vgrajen IPS panel. Edina dobra lastnost Philipsa je, da je 100Hz, operacijski sistem je pa še nepreizkušen.

paraboŁa ::

A imamo v tem cenovnem rangu, recimo 850€ še kaj boljšega, ali bo samsung ok?

Prilagam še enkrat, da ne se izgubi v razgreti debati haha https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

andrej69 ::

Nekaj podatkov Philipsa in Samsunga.

Philips nekaj čez 500 nitov osvetljenja, Samsung 300 nitov.. Kar je res velika razlika posebej pri televizorjih, ki ne dosegajo praga 500 nitov.
Philips 144Hz panel, Samsung 60Hz.
Philips DCI P3 94.1, Samsung 94.6
Philips kontrast 2000:1, v določenih primerih doseže 3000:1, Samsung 4000:1
Philips natančnost barv DE 1.2, Samsung DE 3.6
Philips boljši vidni kot, boljše gibanje slike in kvalitetnejši slikovni procesor.
Philips omogoča za igre VRR,FreeSync, G-SYNC Compatible, Samsung nič od tega.
Philips input lag 13ms, Samsung 12ms.
Philips Dolby Vision in DTS, Samsung nič od tega.
Philips 4×hdmi 2.1, Samsung 3× hdmi 2.0.
Philips Direkt LED, Samsung Edge LED
Philips zvok 40W RMS, Samsung 20W RMS.

Sedaj pa naj vsak presodi, če je Samsung kvalitetnejši ali na enakem nivoju kot Philips.

andrej69 ::

paraboŁa je izjavil:

A imamo v tem cenovnem rangu, recimo 850€ še kaj boljšega, ali bo samsung ok?

Prilagam še enkrat, da ne se izgubi v razgreti debati haha https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...


Bo ok, če imaš omejen proračun..

fpbs ::

paraboŁa je izjavil:

A imamo v tem cenovnem rangu, recimo 850€ še kaj boljšega, ali bo samsung ok?
Prilagam še enkrat, da ne se izgubi v razgreti debati haha https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

Že, ko si v prvem postu omenil diagonalo 75" in ceno 1000€ sem ti hotel svetovat, da dodaj še malo več denarja, ali pa vzemi diagonalo 65".

paraboŁa ::

fpbs je izjavil:

paraboŁa je izjavil:

A imamo v tem cenovnem rangu, recimo 850€ še kaj boljšega, ali bo samsung ok?
Prilagam še enkrat, da ne se izgubi v razgreti debati haha https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

Že, ko si v prvem postu omenil diagonalo 75" in ceno 1000€ sem ti hotel svetovat, da dodaj še malo več denarja, ali pa vzemi diagonalo 65".


Razdalja med kavčem in tv omarico je 360cm. Priporočila za takšno razdaljo so od 75" naprej. Kaj bi ti priporočal?

PINki ::

Ali je 1400€ za Sony TV XR65X90LAEP dobra cena?

easyrider3 ::

PINki je izjavil:

Ali je 1400€ za Sony TV XR65X90LAEP dobra cena?


Je še kar velika cena za TV kateri tudi ni MiniLed in tak TV je vreden cene okrog 1.000 Eur.

PINki ::

Nekako sem se zapičil v Sony brand. Kaj okrog te cifre se dobi pri njih? Se splača kaj počakati, ker se mi ne mudi z nakupom?

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Nekaj podatkov Philipsa in Samsunga.

Philips nekaj čez 500 nitov osvetljenja, Samsung 300 nitov.. Kar je res velika razlika posebej pri televizorjih, ki ne dosegajo praga 500 nitov.
Philips 144Hz panel, Samsung 60Hz.
Philips DCI P3 94.1, Samsung 94.6
Philips kontrast 2000:1, v določenih primerih doseže 3000:1, Samsung 4000:1
Philips natančnost barv DE 1.2, Samsung DE 3.6
Philips boljši vidni kot, boljše gibanje slike in kvalitetnejši slikovni procesor.
Philips omogoča za igre VRR,FreeSync, G-SYNC Compatible, Samsung nič od tega.
Philips input lag 13ms, Samsung 12ms.
Philips Dolby Vision in DTS, Samsung nič od tega.
Philips 4×hdmi 2.1, Samsung 3× hdmi 2.0.
Philips Direkt LED, Samsung Edge LED
Philips zvok 40W RMS, Samsung 20W RMS.
Sedaj pa naj vsak presodi, če je Samsung kvalitetnejši ali na enakem nivoju kot Philips.

Če ima Philips kontrast 2000:1, potem ima vgrajen IPS panel.

paraboŁa je izjavil:

fpbs je izjavil:

paraboŁa je izjavil:

A imamo v tem cenovnem rangu, recimo 850€ še kaj boljšega, ali bo samsung ok?
Prilagam še enkrat, da ne se izgubi v razgreti debati haha https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

Že, ko si v prvem postu omenil diagonalo 75" in ceno 1000€ sem ti hotel svetovat, da dodaj še malo več denarja, ali pa vzemi diagonalo 65".

Razdalja med kavčem in tv omarico je 360cm. Priporočila za takšno razdaljo so od 75" naprej. Kaj bi ti priporočal?

Mislim, da tisti predlagani Hisense bi bil dober nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

fpbs ::

PINki je izjavil:

Nekako sem se zapičil v Sony brand. Kaj okrog te cifre se dobi pri njih? Se splača kaj počakati, ker se mi ne mudi z nakupom?

Ja, če si se zapičil v Sonyja, potem računaj, da boš dal 100-200€ samo za Sony nalepko. Za cca 1400€ dobiš že dosti boljšega OLEDa:
https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...

andrej69 ::

PINki je izjavil:

Nekako sem se zapičil v Sony brand. Kaj okrog te cifre se dobi pri njih? Se splača kaj počakati, ker se mi ne mudi z nakupom?


Tukaj imaš zelo dober model Sonya.

https://esvet.com/izdelek/sony-tv-kd65x...

easyrider3 ::

Samo je pa spet to,da je Sony X90L kar boljši kakor predlagani X85L od andrej69. Razlika je v boljšem FALD algoritem se pravi dimljenju con in tudi več con ima,boljši XR proesor kar pomeni boljšo sliko pa tudi zelo hitro se pod kotom gledanja barve sperejo.

PINki ::

Verjetno bom vzel X90L za 1400€, saj vidim da so cene od 1600-1800€ drugje.

damirj79 ::

Sem slučajno naletel na en review ene bolj poznanih review strani in philps oled so kar pohvalili.

https://www.techradar.com/televisions/p...

Jaz zase sem sicer gledal model oled718 in ni prav v ničemer bil slabši kot lg c3. Kvečjemu mi je sedaj po nekaj mesecih WebOS nagravžen in totalno nefunkcionalen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

paraboŁa ::

Tudi jaz sem se odločil in bom zelo verjetno vzel Hisense 75U7KQ, kot je predlagal Andrej.

https://esvet.com/izdelek/hisense-tv-ul...

Hvala za predloge.

Ganon ::

easyrider3 je izjavil:

Samo je pa spet to,da je Sony X90L kar boljši kakor predlagani X85L od andrej69. Razlika je v boljšem FALD algoritem se pravi dimljenju con in tudi več con ima,boljši XR proesor kar pomeni boljšo sliko pa tudi zelo hitro se pod kotom gledanja barve sperejo.


Kaj se je zgodilo s tvojim starim računom? :P
««
542 / 543
»»