» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
538 / 540
»»

Baltazar: ::

neverjetni99 je izjavil:

Kupujete te pol izdelke kot TCL, Hisense, Philips potem pa jokate po forumih. Sony, LG, Panasonic, seveda OLED. Vse ostalo je šrot.

Ja kupujemo te pol izdelke kot so LG, Philips, TCL, Hisense, ker smo nasedli trollom ala fpbs, andrej in tebi podobnim. Samo obvoz od LGja ali Philipsa. LG ali Philips eno in isto sranje samo drugo pakovanje.
Sony, Samsung vse ostalo je šrot.

edi45 ::

ginekk je izjavil:

Top MiniLed 75" ali OLED 55" za isto ceno, je no brainer v vsakem primeru. Razen če imaš majhen prostor in ti večji TV ne koristi.

Sem pa imel nekoč Kuro plazmo (IMO še vedno najbolj naravna slika) in tudi sem že bil dobro navajen na OLED. Sploh ne drži, da ko se enkrat navadiš na OLED ni poti nazaj. OLED tudi hitreje propade in je nevarnost burn-in.


Nobenega TVja nimam tako dolgo, da se bom sekiral glede upada svetilnosti. Čeprav po testih na rtgins.com je prej LED izgubil na svetilnosti kot OLED. Burn in je dan danes samo mit. Prisoten je bil na prvih generacijah OLEDov pri statični sliki. Dan danes z domačo uporabo(filmi, gaming) ne more priti do burnina

easyrider3 ::

OLED krepko predrag pri velikih zaslonih zato se jih sploh ne kupuje in vsi kupijo raje LCD

edi45 ::

Baltazar: je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Kupujete te pol izdelke kot TCL, Hisense, Philips potem pa jokate po forumih. Sony, LG, Panasonic, seveda OLED. Vse ostalo je šrot.

Ja kupujemo te pol izdelke kot so LG, Philips, TCL, Hisense, ker smo nasedli trollom ala fpbs, andrej in tebi podobnim. Samo obvoz od LGja ali Philipsa. LG ali Philips eno in isto sranje samo drugo pakovanje.
Sony, Samsung vse ostalo je šrot.


Zdaj če je tebi crknil nek nizkocenovni LG, še ne pomeni da je slaba firma. Če gledaš C3 je best p/p OLED in eden najboljših TVjev na trgu. Samsung je pa res sranje. Slabši OS, zelo slaba podpora avdio in video kodekov, preveč saturirane barve. LED TVji od Samsungov imajo največje probleme od vseh s samimi paneli, kar se tiče osvetlitve in uniformiranostjo panelov. Najmanj podprtih HDR formatov itd.. Tudi največ mi je crkoval Samsung od vseh. Tako da kar imej te poceni jajca. Saj ko boš velik, boš morda imel dober TV, če ne boš kupil kje Samsunga ali Philipsa lol

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Baltazar: ()

c3p0 ::

Če kupiš 65" TCL za 550 EUR, ga mirne vesti čez par menjaš. Zato dajat 2k+ ali celo 1.3k+ za TV je IMO brezveze. V par letih pa tehnologija napreduje, da spet za 500-700 EUR dobiš kar dobro zadevo. Razen če imaš preveč razvajena očesa, si gamer, pro-gledalec SD vsebin in rabiš dober upscaling, ipd. My 23c.

Baltazar: ::

edi45 je izjavil:

Baltazar: je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Kupujete te pol izdelke kot TCL, Hisense, Philips potem pa jokate po forumih. Sony, LG, Panasonic, seveda OLED. Vse ostalo je šrot.

Ja kupujemo te pol izdelke kot so LG, Philips, TCL, Hisense, ker smo nasedli trollom ala fpbs, andrej in tebi podobnim. Samo obvoz od LGja ali Philipsa. LG ali Philips eno in isto sranje samo drugo pakovanje.
Sony, Samsung vse ostalo je šrot.


Zdaj če je tebi crknil nek nizkocenovni LG, še ne pomeni da je slaba firma. Če gledaš C3 je best p/p OLED in eden najboljših TVjev na trgu. Samsung je pa res sranje. Slabši OS, zelo slaba podpora avdio in video kodekov, preveč saturirane barve. LED TVji od Samsungov imajo največje probleme od vseh s samimi paneli, kar se tiče osvetlitve in uniformiranostjo panelov. Najmanj podprtih HDR formatov itd.. Tudi največ mi je crkoval Samsung od vseh. Tako da kar imej te poceni jajca. Saj ko boš velik, boš morda imel dober TV, če ne boš kupil kje Samsunga ali Philipsa lol


Sinko, ko boš zlezel iz jajčk se pa začni oglašat. So ti že povedali, da nimaš pojma pa se še vedno vsiljuješ povsod, kjer nimaš pojma.
Če je zate LG C9 nizkocenovni LG potem ti že veš:))
Če si ti kupoval nizkocenovne Samsunge in si ga ne znaš nastavit potem ne jokaj, ker nimaš pojma kaj je dober televizor. Tako da kar imej in še naprej kupuj te jajca od LGja ali Philipsa, ko boš pa zrasel se boš pa naučil, vaja dela mojstra:))
Vi kar poslušajte razne trolle ala fpbs, bpfc, andrej... samo ne potem jokat po forumih kako so vas našoipal.
Ni potrebno veliko, da vidiš, da vse njihovo znanje izvira iz nekih youtube in podobnih "študij" in predvidevanj potegnjenih iz riti. Nekih dejanskih izkušenj pa ni. Ko boste enkrat par let po 12 do 16 ur pred televizorjem potem se pa lahko začnete oglašat. LOL

edi45 ::

Baltazar: je izjavil:

edi45 je izjavil:

Baltazar: je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Kupujete te pol izdelke kot TCL, Hisense, Philips potem pa jokate po forumih. Sony, LG, Panasonic, seveda OLED. Vse ostalo je šrot.

Ja kupujemo te pol izdelke kot so LG, Philips, TCL, Hisense, ker smo nasedli trollom ala fpbs, andrej in tebi podobnim. Samo obvoz od LGja ali Philipsa. LG ali Philips eno in isto sranje samo drugo pakovanje.
Sony, Samsung vse ostalo je šrot.


Zdaj če je tebi crknil nek nizkocenovni LG, še ne pomeni da je slaba firma. Če gledaš C3 je best p/p OLED in eden najboljših TVjev na trgu. Samsung je pa res sranje. Slabši OS, zelo slaba podpora avdio in video kodekov, preveč saturirane barve. LED TVji od Samsungov imajo največje probleme od vseh s samimi paneli, kar se tiče osvetlitve in uniformiranostjo panelov. Najmanj podprtih HDR formatov itd.. Tudi največ mi je crkoval Samsung od vseh. Tako da kar imej te poceni jajca. Saj ko boš velik, boš morda imel dober TV, če ne boš kupil kje Samsunga ali Philipsa lol


Sinko, ko boš zlezel iz jajčk se pa začni oglašat. So ti že povedali, da nimaš pojma pa se še vedno vsiljuješ povsod, kjer nimaš pojma.
Če je zate LG C9 nizkocenovni LG potem ti že veš:))
Če si ti kupoval nizkocenovne Samsunge in si ga ne znaš nastavit potem ne jokaj, ker nimaš pojma kaj je dober televizor. Tako da kar imej in še naprej kupuj te jajca od LGja ali Philipsa, ko boš pa zrasel se boš pa naučil, vaja dela mojstra:))
Vi kar poslušajte razne trolle ala fpbs, bpfc, andrej... samo ne potem jokat po forumih kako so vas našoipal.
Ni potrebno veliko, da vidiš, da vse njihovo znanje izvira iz nekih youtube in podobnih "študij" in predvidevanj potegnjenih iz riti. Nekih dejanskih izkušenj pa ni. Ko boste enkrat par let po 12 do 16 ur pred televizorjem potem se pa lahko začnete oglašat. LOL


Verjetno sem imel več TVjev kot si jih ti videl ;)

Zato se ne dotaknem več Philipsa ali pa Samsunga. Imel navadne LED kakor QLED linijo, sranje oboje. Od (ne)podpore kodekov, slab OS, slabi paneli. Najbolj moteče je bilo ponoči, ko je sevala rumena svetloba, zaradi backlight bleedinga. Tudi 2 x vozil na servis, dva različna Samsunga. Na prvem je šla matična plošča, po cca 5 ali 6 mesecev, pri drugem pa menjava panela, ker so mislili da je s panelom kaj narobe, ker je bil tako močan backlight bleeding. Fun fact; po menjavi je bilo še slabše, zato sem po ne vem koliko dopisih s servisom obupal in TV prodal. Philips sem imel takrat najdražji OLED, jajca od jajce. Od slabega androida, do bandinga, ne delovanja HDMI portov, visokega input laga, zmrzovanja in štekanja. Sony me je zmotil OS (android), ampak vseeno dosti boljše delovanje kot na Philipsu, ostalo je vse bilo super. Trenutni LG OLED top. Slika, zvok, os, input lag, daljinec, podpora kodekov itd. Sam sem na tretjem OLEDu in druga več ne morem. Sploh, ker največ gledam TV v temi in ko se navadiš na popolno črnino, ne greš več nazaj, po možnosti na direct led ali edge lit;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Baltazar: ::

edi45 je izjavil:


Verjetno sem imel več TVjev kot si jih ti videl ;)

To bo ja:))
Glede na tvoje komentarje po forumu si pa še malo presmrkav;)
Edino o čem se strinjava je, da je Philips sranje. Tako kot zate Samsung je pa zame LG isto sranje samo drugo pakovanje.
Saj vsi vemo, da polovica delov je v enem in drugem, pa verjetno še v katerem drugem. Zato je za dober TV potrebno še marsikaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Baltazar: ()

edi45 ::

Baltazar: je izjavil:

edi45 je izjavil:


Verjetno sem imel več TVjev kot si jih ti videl ;)

To bo ja:))
Glede na tvoje komentarje po forumu si pa še malo presmrkav;)


Ne vem kaj si jezen, če ti priporočam iz dejanskih izkušenj. Ne tako kot Andrej, ki forsira ta jeben turški Philips, ker ga plačujejo kot promotorja v Big Bangu.

Če hočeš najboljši TV kupiš Sony, LED ali OLED.
Če hočeš najboljši price/performance OLED kupiš LG (LG LED se ne kupuje, ker so smeti!)
Če hočeš slab TV za visoko ceno, kupiš Samsung ali Philips.
Če hočeš slab TV za nizko ceno, kupiš Hisense, TCL, Vox, Tesla itd

Sem tudi sam imel QLED Hisense za tretji televizor in bi ga še enkrat raje prej kupil kot Philipsa ali Samsunga. Ampak vsakemu svoje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Baltazar: ::

Nič nisem jezen toda ne prenesem nekih pametnjakovičev, ki mislijo, da vse vedo. Vsak ima svoje izkušnje in moje so take, da nikoli več ne kupim (zase) Philipsa ali LGja.
Verjemi, da sem malo starejši kot ti z malo več izkušnjami (v živo, da se tako izrazim) na tem področju (sicer ne v nakladanju kot recimo fpbs ali andrej, teh dveh nobeden ne prekaša:))).
Če greva po tvojih točkah:
Če hočeš najboljši TV kupiš Sony.
Če hočeš najboljši price/performance kupiš Samsung.
Če hočeš slab TV za visoko ceno, kupiš LG ali Philips.
Če hočeš slab TV za nizko ceno, kupiš Hisense, TCL, Vox, Tesla itd
Vidiš ni ne vem kakšne razlike:))

edi45 ::

Baltazar: je izjavil:

Nič nisem jezen toda ne prenesem nekih pametnjakovičev, ki mislijo, da vse vedo. Vsak ima svoje izkušnje in moje so take, da nikoli več ne kupim (zase) Philipsa ali LGja.
Verjemi, da sem malo starejši kot ti z malo več izkušnjami (v živo, da se tako izrazim) na tem področju (sicer ne v nakladanju kot recimo fpbs ali andrej, teh dveh nobeden ne prekaša:))).
Če greva po tvojih točkah:
Če hočeš najboljši TV kupiš Sony.
Če hočeš najboljši price/performance kupiš Samsung.
Če hočeš slab TV za visoko ceno, kupiš LG ali Philips.
Če hočeš slab TV za nizko ceno, kupiš Hisense, TCL, Vox, Tesla itd
Vidiš ni ne vem kakšne razlike:))


Jaz pa sem bil z obema LG OLED do zdaj zelo zelo zadovoljen. Prvi je bil C8(še zdaj dela pri kolegu), zdaj že imam skoraj 3 leta CX in je še vedno super, tako za gaming (PS5) kot za gledanje filmov. Me pa zelo zelo mika G3. LG me je edino razočaral z navadnim LED modelom, katerega sem kupil zaradi izredno nizkega input laga takrat, za PS4. Mislim da UH6300 ali UJ6300, nisem prepričan, je bilo daljnega leta 2016 in še nobenega TVja se nisem tako hitro znebil kot tega :)) Čez 3 dni je že bil Samsung pri hiši. Hisense je bil ok, ampak je imel dirty screen effect, kar je pri gamingu moteče, malo višji input lag, (sem moral sprobati ps5 gor) barve so bile malo preveč saturirane, sploh na vivid mode in operacijski sistem Vidaa je malo zastarel, da ne omenjam da še ni bilo HBO in Disney+ aplikacije takrat na voljo, naj bi prišel z updejtom decembra 2022, ampak ga nisem imel dovolj dolgo. Če bi kupoval kakšen cenejši TV bi se še vedno odločil za Hisense.

Mogoče pa kdaj sprobam Samsung OLED. Zdaj ko ne piratiziram več, mi je vseeno za kodeke, tudi surround ozvočenja nimam več, to dvoje me je najbolj zmotilo pri Samsungu, aja to tudi da niso imeli Dolby Vision podpore, ampak tisti HDR1000 ali kaj je že bil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

easyrider3 ::

ginekk ::

Baltazar: je izjavil:

Nič nisem jezen toda ne prenesem nekih pametnjakovičev, ki mislijo, da vse vedo. Vsak ima svoje izkušnje in moje so take, da nikoli več ne kupim (zase) Philipsa ali LGja.
Verjemi, da sem malo starejši kot ti z malo več izkušnjami (v živo, da se tako izrazim) na tem področju (sicer ne v nakladanju kot recimo fpbs ali andrej, teh dveh nobeden ne prekaša:))).
Če greva po tvojih točkah:
Če hočeš najboljši TV kupiš Sony.
Če hočeš najboljši price/performance kupiš Samsung.
Če hočeš slab TV za visoko ceno, kupiš LG ali Philips.
Če hočeš slab TV za nizko ceno, kupiš Hisense, TCL, Vox, Tesla itd
Vidiš ni ne vem kakšne razlike:))


Lol, pa ravno ti se zdiš tak pametnjakovič.
Pa kaj ma veze starost. Katere tehnologije je bil prvi TV, ki si ga kupil za svoj denar? Če ni bi bil vsaj katodni barvni, si še mlečen.

PacificBlue ::

Pojdite na rtings.com pa si tam poglejte kateri so najbolj zazeljeni tvji, med njimi ni nobenega Philipsa.

easyrider3 ::

PacificBlue je izjavil:

Pojdite na rtings.com pa si tam poglejte kateri so najbolj zazeljeni tvji, med njimi ni nobenega Philipsa.


A si še vedno tako nespameten in ne veš,da Philipsa ni v Ameriki in Rtings in ostali ga sploh ne testirajo in podobno.

PacificBlue ::

Aja, zakaj jih pa potem prodajajo v walmartu?
Dej nehi.

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

easyrider3 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Pojdite na rtings.com pa si tam poglejte kateri so najbolj zazeljeni tvji, med njimi ni nobenega Philipsa.


A si še vedno tako nespameten in ne veš,da Philipsa ni v Ameriki in Rtings in ostali ga sploh ne testirajo in podobno.

Kaj pa ima RTINGS z ameriko?
polde

PacificBlue ::

Verjetno mu geografija ne leži najbolj.
Pa še kaj drugega.

andrej69 ::

PacificBlue je izjavil:

Aja, zakaj jih pa potem prodajajo v walmartu?
Dej nehi.


Seveda se prodajajo, vendar jih trži Funai-Philips, ki nima nič skupnega s TPV-Philips televizorji, ki se prodajajo v Evropi..

easyrider3 ::

Že od leta 2008 Philips ni na Ameriškem trgu in je dal licenco Funai.

Kanada ali Amerik isti ti je to drek,če se gleda kot celina in Rtings je iz Kanade.


 Rtings

Rtings

easyrider3 ::

Spet to kar se že ves čas govori pa nekaterim še vedno ni jasno ali si ne dajo v glavo,da ni vse v ekstra svetilnosti in tisočih dimming conah ampak sami kontroli vsega skupaj.
Trenutno je do sedaj edino Sony naredil TV kateri do 4000 nit svetilnosti prikazuje pravilne barve tako,da vsi ti TCL,Hisensi pa Samsungi in tudi OLED nimajo pravega prikaza barv pri tej visoki svetilnosti.

Sony BVM-HX3110 pro-grade mastering monitor je najboljša zadeva za prikaz slike in tega uporabljajo ustvarjalci filmov in sedaj je njihov letošnji TV Sony Bravia 9 skoraj isto tako dober


mgermo ::

easyrider3 je izjavil:

Že od leta 2008 Philips ni na Ameriškem trgu in je dal licenco Funai.

Kanada ali Amerik isti ti je to drek,če se gleda kot celina in Rtings je iz Kanade.


 Rtings

Rtings


Če gledaš kot planet je vse to Zemlja in Philips v Kanadi je, tako da owni ko nekaj zajebeš.

fpbs ::

ginekk je izjavil:

Baltazar: je izjavil:

Nič nisem jezen toda ne prenesem nekih pametnjakovičev, ki mislijo, da vse vedo. Vsak ima svoje izkušnje in moje so take, da nikoli več ne kupim (zase) Philipsa ali LGja.
Verjemi, da sem malo starejši kot ti z malo več izkušnjami (v živo, da se tako izrazim) na tem področju (sicer ne v nakladanju kot recimo fpbs ali andrej, teh dveh nobeden ne prekaša:))).
Če greva po tvojih točkah:
Če hočeš najboljši TV kupiš Sony.
Če hočeš najboljši price/performance kupiš Samsung.
Če hočeš slab TV za visoko ceno, kupiš LG ali Philips.
Če hočeš slab TV za nizko ceno, kupiš Hisense, TCL, Vox, Tesla itd
Vidiš ni ne vem kakšne razlike:))

Lol, pa ravno ti se zdiš tak pametnjakovič.
Pa kaj ma veze starost. Katere tehnologije je bil prvi TV, ki si ga kupil za svoj denar? Če ni bi bil vsaj katodni barvni, si še mlečen.

Ja, Baltazar je stručko za televizorje, on je že par let vsak dan po 12 do 16 ur pred televizorjem. Resnično ima že ogromne izkušnje z gledanjem televizije.

Baltazar: ::

fpbs je izjavil:


Ja, Baltazar je stručko za televizorje, on je že par let vsak dan po 12 do 16 ur pred televizorjem. Resnično ima že ogromne izkušnje z gledanjem televizije.

Točno to. Kaj ti ni jasno. V primerjavi s tabo, ki si 12 do 16ur na slotechu ali alterju. Verjetno ne preko televizorja:))

damirj79 ::

damirj79 je izjavil:

puginho je izjavil:

damirj79 je izjavil:

fpbs je izjavil:

damirj79 je izjavil:

fpbs je izjavil:


LG B3 ima vgrajen enak panel kot Philips 718. LG model C3 ima vgrajen enak panel kot Philips 818. OLED EX panele imajo vgrajeni vsi OLED TVeji od letnika 22 dalje, razen nekih izjem, kjer so nekatere firme kupovale poceni panele iz stare zaloge. Tu precej izstopa ravno Philips. Tako, da panel zadnje generacuje boš nabolj zagotovo dobil v LGejevem TVeju.
"The Philips 55OLED856 television uses the same Oled panel as last year's Philips 55OLED805. We therefore find four sub-pixels white, blue, red and green. The blue and green sub-pixels are shaped like fairly thin sticks while the red sub-pixel is larger in order to support a higher peak brightness while maintaining a color temperature close to 6500 K. Unlike others manufacturers, Philips has been offering exactly the same structure for 4 years now."
Razliko med novim in starim panelom, pa z lahkoto ugotoviš. Debelina okvirja panela je pri starih panelih 6 mm, pri novih pa 4mm.

Ne vem če imaš prav. Možno da je tudi samo malo poštimano v SW. Philips 718 dosega svetilnosti kot LG C3. B3 je precej zadaj, B4 je že bližje, če sem prav razumel je z B4 blizu tudi Hisense A85K.

Svetilnost je omejena softwersko, in 100% zagotovo najbolje vedo pri LGeju, kje je ta meja za določen panel, da ti bo ta zdržal dolgo dobo delovanja. To kar počne Philips z nekoliko višjo svetilnostjo, in se potem s tem hvali,zagotovo ni dobro. Lahko se vsak panel natera na občutno višjo svetilnost, samo bo tudi doba delovanja občutno krajša.


Sem šel za zdaj bolj na hitro v trgovino in primerjal. Samsung OLED (ne vem točno več kateri model) odpade, to je tako nabito nsičena slika, da je težko gledat. Verjamem, da se da zmanjšat. Ima druge pomanjkljivosti, kot sem videl, tako da sem že itak črtal.

LG C3 je kar ql, dobra slika.
Philips 718 identična slika, celo na od blizu izgleda manj neki artifaktov na robovih. Mu dam dva punta več kot LGju
Hisense A85K izgleda tudi OK, tam kot LG nekje, za odtenek slabši, osebno bi preživel že zato ker je cenejši.
LG B3 nisem videl.


Menda boš pa med temi ja vzel LG C3, sploh glede na to da primerjaš inovatorja oled z kitajci z vprašljivo kakovostjo elektronike, da ne govorim o ogromno softwer bugih v hisensejih. Pa še v ceni ni neke velike razlike.


Long story short. Imel namen vzet filipsa 65oled718. Na polici je bil 55oled718. Zraven LG 55oled C3 in 55oled B3. Lahko sem slep ali pa me res toliko ne briga, ampak razlike na očke v svetlosti slike, kontrastu, belini, barvah ni absolutno nobene razlike za moje pojme. Philips je na očke od blizu izgledal z manj artefakti okoli robov, na daleč jih pa tako niti nisem več videl. Ker je odločitev padla za 65", philipsa v tej velikosti ni bilo, LG C3 je šel čez budget, je tako ostal B3, tako da sem odšel domov s LG 65OLED B3. Slika je OK, Webos je pa polomija. Mogoče se bom še navadil tudi na daljinec, tipke so brez filinga, uni magic mouse je kr neki, lahko pa samo še nism dovolj zrel (ali pa sem enostavno preveč zrel) in tega ne razumem.


Da dopišem še en plus LGja. HDMI CEC deluje tudi na Xbox One S, pomeni, da lahko z daljincem od TVja premikaš po menijih konzole, kar prej s starim Sonyjem XE serija ni delovalo. In da napišem še en minus, tipka home na magic remote odpre meni TVja in ne kot bi npr pričakoval home screen naprave na HDMI, npr home screen Google TVja.

tt2 ::

A mi zna kdo razložiti v kak rang padeta ta dva LG televizorja:
https://www.bigbang.si/lg-50qned813re-t...
https://www.bigbang.si/lg-55qned863re-t...

Nikjer ne najdem karkoli pametnega. Zanima me primerjava s Samsungovimi TV-je ranga Q70C, Q80C. Zgleda, da ima LG neko čudno poimenovanje glede na regije, oziroma teh modelov ne prodajajo drugje. Na rtings testa katerega od teh dveh TV-jev ne najdem. Bi si pa želel IPS TV zaradi gledanja s strani, za kar VA ni najprimernejši, ki se nahaja v Q70C. Q80C pa ima že kar malo zasoljeno ceno. Vseeno pa me zanima primerjava. Oziroma, če imate kak dober predlog za TV v rangu 600-700€, ki ima IPS panel.

MrStein ::

Koliko stopinj od strani bi gledal? S kake razdalje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

easyrider3 ::

Po polovica leta uporabe TV se najbrž že kažejo tiste slabe lasnosti Google sistema,ko postane počasnejši kar včasih pride zelo moteče. Seveda to govorim za TCL C805 kjer je odzivnost veliko slabša kakor je bila od začetka in da grem primerjati ta TV z android Philipsom je očitna razlika saj pri Philipsu je skoraj enaka odzivnost kot je bil nov ali sedaj 4-leta star. Bi človek rekel,da je premalo spomina RAM pa najbrž ni to kriv,ker Philips ima še manj spomina pa dela bolje a lahko pa,da je ta Google sistem toliko slabši čez čas kakor Android.

andrej69 ::

tt2 je izjavil:

A mi zna kdo razložiti v kak rang padeta ta dva LG televizorja:
https://www.bigbang.si/lg-50qned813re-t...
https://www.bigbang.si/lg-55qned863re-t...

Nikjer ne najdem karkoli pametnega. Zanima me primerjava s Samsungovimi TV-je ranga Q70C, Q80C. Zgleda, da ima LG neko čudno poimenovanje glede na regije, oziroma teh modelov ne prodajajo drugje. Na rtings testa katerega od teh dveh TV-jev ne najdem. Bi si pa želel IPS TV zaradi gledanja s strani, za kar VA ni najprimernejši, ki se nahaja v Q70C. Q80C pa ima že kar malo zasoljeno ceno. Vseeno pa me zanima primerjava. Oziroma, če imate kak dober predlog za TV v rangu 600-700€, ki ima IPS panel.


Odličen izbor so ti Philips modeli.. Vsi imajo IPS panel.

https://www.harveynorman.si/smart-tv-sp...

https://www.bigbang.si/philips-the-one-...

https://www.bigbang.si/philips-55pus891...

fpbs ::

tt2 je izjavil:

A mi zna kdo razložiti v kak rang padeta ta dva LG televizorja:
https://www.bigbang.si/lg-50qned813re-t...
https://www.bigbang.si/lg-55qned863re-t...
Nikjer ne najdem karkoli pametnega. Zanima me primerjava s Samsungovimi TV-je ranga Q70C, Q80C. Zgleda, da ima LG neko čudno poimenovanje glede na regije, oziroma teh modelov ne prodajajo drugje. Na rtings testa katerega od teh dveh TV-jev ne najdem. Bi si pa želel IPS TV zaradi gledanja s strani, za kar VA ni najprimernejši, ki se nahaja v Q70C. Q80C pa ima že kar malo zasoljeno ceno. Vseeno pa me zanima primerjava. Oziroma, če imate kak dober predlog za TV v rangu 600-700€, ki ima IPS panel.

55" je miniLED z IPS panelom.
https://www.displayspecifications.com/e...
Philipse odsvetujem.

tt2 ::

MrStein je izjavil:

Koliko stopinj od strani bi gledal? S kake razdalje?

Iščem TV za starše. Ker včasih gledata tudi pod kotom 50°+, si želim IPS. Ker se bo gledalo veliko nogometa, si želim TV s čim boljšim odzivnim časom ter dobro sliko pri gledanju iz kota. Torej VA panela bi se izognil. TV se išče načeloma samo za gledanje navadnih programov RTV, POP-TV, pogovorne oddaje, Travel Channel... ter predvsem nogometa in športa nasloh. Razni Netflixi, HBO... uporabe takšnih in drugačnih aplikacij v celoti odpade. Želim TV znamke Samsung, LG ali Sony, ostali odpadejo. Gledam LG https://www.bigbang.si/lg-55qned863re-t... ter Samsung Q80C, čeprav imata že kar visoko ceno. Ima kdo kak primernejši predlog z nižjo ceno, tam do 600€? Sam imam Q60C in pri nogometu opazim kar počasen odzivni čas napram 15+ let staremu LG-ju, ki ga imamo.

MrStein ::

Raje se osredotoči na teste in lastnosti slike, ne pa oznake.
Lahko dobiš zanič IPS in dober VA. (ali obratno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

rkerec ::

Pozdravljeni.

Ker nabavljam TV za uporabo kot drugi domači tv, torej ne potrebujem vrhunskih specifikacij, velikost pa naj bo 65 col, cena max 800 - 900 EUR, me zanimajo predlogi modelov LG, Philips ... Slučajno sem tudi naletel na model Panasonic TX-65MX700E, ki je cenovno ugoden, vendar nimam občutka glede kvalitete.

Lp, Robi

andrej69 ::

rkerec je izjavil:

Pozdravljeni.

Ker nabavljam TV za uporabo kot drugi domači tv, torej ne potrebujem vrhunskih specifikacij, velikost pa naj bo 65 col, cena max 800 - 900 EUR, me zanimajo predlogi modelov LG, Philips ... Slučajno sem tudi naletel na model Panasonic TX-65MX700E, ki je cenovno ugoden, vendar nimam občutka glede kvalitete.

Lp, Robi


Jaz ti priporočam tale letošnji zelo dober Philips model;-) Zraven dobiš še soundbar..

https://www.bigbang.si/philips-65pus891...

Ali pa ta lanski model, če potrebuješ Google.

https://www.bigbang.si/philips-the-one-...

rkerec ::

andrej69 je izjavil:

rkerec je izjavil:

Pozdravljeni.

Ker nabavljam TV za uporabo kot drugi domači tv, torej ne potrebujem vrhunskih specifikacij, velikost pa naj bo 65 col, cena max 800 - 900 EUR, me zanimajo predlogi modelov LG, Philips ... Slučajno sem tudi naletel na model Panasonic TX-65MX700E, ki je cenovno ugoden, vendar nimam občutka glede kvalitete.

Lp, Robi


Jaz ti priporočam tale letošnji zelo dober Philips model;-) Zraven dobiš še soundbar..

https://www.bigbang.si/philips-65pus891...

Ali pa ta lanski model, če potrebuješ Google.

https://www.bigbang.si/philips-the-one-...


Hvala za nasvet. Tudi sam sem navedeno že gledal. Kaj pa model TCL Mini LED 65C805? Znamka mi sicer ni ravno zanimiva oz. mi ne kaže zaupanja, pa vseeno...

PacificBlue ::

andrej69 ::

rkerec je izjavil:

andrej69 je izjavil:

rkerec je izjavil:

Pozdravljeni.

Ker nabavljam TV za uporabo kot drugi domači tv, torej ne potrebujem vrhunskih specifikacij, velikost pa naj bo 65 col, cena max 800 - 900 EUR, me zanimajo predlogi modelov LG, Philips ... Slučajno sem tudi naletel na model Panasonic TX-65MX700E, ki je cenovno ugoden, vendar nimam občutka glede kvalitete.

Lp, Robi


Jaz ti priporočam tale letošnji zelo dober Philips model;-) Zraven dobiš še soundbar..

https://www.bigbang.si/philips-65pus891...

Ali pa ta lanski model, če potrebuješ Google.

https://www.bigbang.si/philips-the-one-...


Hvala za nasvet. Tudi sam sem navedeno že gledal. Kaj pa model TCL Mini LED 65C805? Znamka mi sicer ni ravno zanimiva oz. mi ne kaže zaupanja, pa vseeno...


Če boš gledal predvsem HDR vsebine je ta TCL kvalitetnejši od Philipsa, v nasprotnem primeru je Philips boljši nakup..

easyrider3 ::

Na TCL C805 boš čez čas imel zelo počasno odziven Google sistem ja no vsaj pri meni se sedaj tako kaže pa jaz imam ekstremno slabo gibanje slike in edina pozitivna stvar tega TV je panel kateri je čist.

rkerec jaz ti raje priporočam Philips TV kakor TCL in pa zaradi tiste višje svetilnosti ne boš tudi nič kaj prikrajšan.

Tudi kakega Hisense MiniLed veliko poprej priporočam kakor TCL.

Zgodovina sprememb…

red_baron ::

Zdravo,
Sam imam TCL v 6 letih je 2x crknila matična plošča. Ravno sedaj drugič (ni bilo nevihte) in sedaj po 6 letih ni več za dobit delov. Vsaj tako pravi pooblaščen serviser od zavarovalnice pri katerem je tv.

Jaz TCl- ja ne bom več kupoval.
Moje osebno mnenje....

Kaj je približno prebavljivega za 700€, 55 col pa da imam gor Kodi in stremio?
Hvala in lep dan še naprej.

andrej69 ::

red_baron je izjavil:

Zdravo,
Sam imam TCL v 6 letih je 2x crknila matična plošča. Ravno sedaj drugič (ni bilo nevihte) in sedaj po 6 letih ni več za dobit delov. Vsaj tako pravi pooblaščen serviser od zavarovalnice pri katerem je tv.

Jaz TCl- ja ne bom več kupoval.
Moje osebno mnenje....

Kaj je približno prebavljivega za 700€, 55 col pa da imam gor Kodi in stremio?
Hvala in lep dan še naprej.


Tale Philips model.

https://www.bigbang.si/philips-the-one-...

red_baron ::

andrej69 je izjavil:

red_baron je izjavil:

Zdravo,
Sam imam TCL v 6 letih je 2x crknila matična plošča. Ravno sedaj drugič (ni bilo nevihte) in sedaj po 6 letih ni več za dobit delov. Vsaj tako pravi pooblaščen serviser od zavarovalnice pri katerem je tv.

Jaz TCl- ja ne bom več kupoval.
Moje osebno mnenje....

Kaj je približno prebavljivega za 700€, 55 col pa da imam gor Kodi in stremio?
Hvala in lep dan še naprej.


Tale Philips model.

https://www.bigbang.si/philips-the-one-...



Kaj pa kak Sony?

andrej69 ::

@red_baron

Kar se tiče Sonya v tem cenovnem rangu ne dobiš nič lajj kvalitetnega..

iztokotzi ::

andrej69 je izjavil:

tt2 je izjavil:

A mi zna kdo razložiti v kak rang padeta ta dva LG televizorja:
https://www.bigbang.si/lg-50qned813re-t...
https://www.bigbang.si/lg-55qned863re-t...

Nikjer ne najdem karkoli pametnega. Zanima me primerjava s Samsungovimi TV-je ranga Q70C, Q80C. Zgleda, da ima LG neko čudno poimenovanje glede na regije, oziroma teh modelov ne prodajajo drugje. Na rtings testa katerega od teh dveh TV-jev ne najdem. Bi si pa želel IPS TV zaradi gledanja s strani, za kar VA ni najprimernejši, ki se nahaja v Q70C. Q80C pa ima že kar malo zasoljeno ceno. Vseeno pa me zanima primerjava. Oziroma, če imate kak dober predlog za TV v rangu 600-700€, ki ima IPS panel.


Odličen izbor so ti Philips modeli.. Vsi imajo IPS panel.

https://www.harveynorman.si/smart-tv-sp...

https://www.bigbang.si/philips-the-one-...

https://www.bigbang.si/philips-55pus891...

Kako to, da ne predlagaš Mini LED Philipsa, ki je v približno istem cenovnem rangu: https://www.mimovrste.com/televizorji-o...
Sprašujem kot laik, ker iščem 65 ali 75” TV v rangu do 1k in očitno narobe razumem, da je Mini LED step up od predlaganih 2 modelov.

MrStein ::

Verjetno ima VA panel, on pa išče IPS.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

red_baron ::

red_baron je izjavil:

andrej69 je izjavil:

red_baron je izjavil:

Zdravo,
Sam imam TCL v 6 letih je 2x crknila matična plošča. Ravno sedaj drugič (ni bilo nevihte) in sedaj po 6 letih ni več za dobit delov. Vsaj tako pravi pooblaščen serviser od zavarovalnice pri katerem je tv.

Jaz TCl- ja ne bom več kupoval.
Moje osebno mnenje....

Kaj je približno prebavljivega za 700€, 55 col pa da imam gor Kodi in stremio?
Hvala in lep dan še naprej.


Tale Philips model.

https://www.bigbang.si/philips-the-one-...



Kaj pa kak Sony?


zdravo,
Kupil danes ta Philips + za 1 Eur dobiš še soundbar. V primerjavi z TCL ki je crknila je reees lepa slika. 120hz IPS ekran. 670€

easyrider3 ::

red_baron je izjavil:

red_baron je izjavil:

andrej69 je izjavil:

red_baron je izjavil:

Zdravo,
Sam imam TCL v 6 letih je 2x crknila matična plošča. Ravno sedaj drugič (ni bilo nevihte) in sedaj po 6 letih ni več za dobit delov. Vsaj tako pravi pooblaščen serviser od zavarovalnice pri katerem je tv.

Jaz TCl- ja ne bom več kupoval.
Moje osebno mnenje....

Kaj je približno prebavljivega za 700€, 55 col pa da imam gor Kodi in stremio?
Hvala in lep dan še naprej.


Tale Philips model.

https://www.bigbang.si/philips-the-one-...



Kaj pa kak Sony?


zdravo,
Kupil danes ta Philips + za 1 Eur dobiš še soundbar. V primerjavi z TCL ki je crknila je reees lepa slika. 120hz IPS ekran. 670€



Super in naj še dolgo deluje in če se kaj spomniš pokomentiraj glete tega TV čez kakšen čas kako deluje.

andrej69 ::

@red_baron

Važno, da si zadovoljen;-) Sem ti poslal na PM nastavitve za ta model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

rkerec ::

andrej69 je izjavil:

rkerec je izjavil:

andrej69 je izjavil:

rkerec je izjavil:

Pozdravljeni.

Ker nabavljam TV za uporabo kot drugi domači tv, torej ne potrebujem vrhunskih specifikacij, velikost pa naj bo 65 col, cena max 800 - 900 EUR, me zanimajo predlogi modelov LG, Philips ... Slučajno sem tudi naletel na model Panasonic TX-65MX700E, ki je cenovno ugoden, vendar nimam občutka glede kvalitete.

Lp, Robi


Jaz ti priporočam tale letošnji zelo dober Philips model;-) Zraven dobiš še soundbar..

https://www.bigbang.si/philips-65pus891...

Ali pa ta lanski model, če potrebuješ Google.

https://www.bigbang.si/philips-the-one-...


Hvala za nasvet. Tudi sam sem navedeno že gledal. Kaj pa model TCL Mini LED 65C805? Znamka mi sicer ni ravno zanimiva oz. mi ne kaže zaupanja, pa vseeno...


Če boš gledal predvsem HDR vsebine je ta TCL kvalitetnejši od Philipsa, v nasprotnem primeru je Philips boljši nakup..


Evo, sem naročil predlaganega https://www.bigbang.si/philips-the-one-...
Ko ga prejmem, sporočim vtise, bi pa prosil, če je mogoče, predlog nastavitev. Hvala že vnaprej.

andrej69 ::

@rkerec

Nastavitve sem ti poslal na ZS.

borutzi ::

A je sony KD75X75WLPAEP ok nakup?
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.
««
538 / 540
»»