» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
52 / 535
»»

kixs ::

Odvisno od svetlosti prostora.

ant ::

calex je izjavil:

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu, včasih sem bil dokaj na tekočem z zadevami, zadnje čase pa sem malo ostal zadaj.
Sem že kar nekaj časa na Philipsu, predvsem zaradi Ambilighta in kot kaže bom na tem tudi ostal. Imam že skoraj veterana 52PFL9703, v svojem času je bil špica, zdaj pa se kot kaže počasi poslavlja. Bolj iz firbca grem velikokrat pogledat kaj je kaj novega na voljo in sem v primerjavi z mojim TV dokaj razočaran nad kvaliteto slike pri novih modelih, predvsem velika zrnatost in težave pri hitrih premikih kot npr. kadar spodaj potujejo kakšni podatki o borznih indeksih ipd.
Te dni sem zopet malo gledal zadeve pri Harvey Normanu saj razmišljam, da bi se odločil za nekaj v malo višjem cenovnem razredu med 2 in 2.5k in sem dejansko presenečen kako slabo OLED obdelujejo hitro premikajočo se sliko, tako Philipsov 55POS9002 ki je bil eden od mojih kandidatov kot tudi 65 colska LG in Samsungov OLED (modelov si nisem zapomnil), saj bi glede na zdajšnjih 52 col raje šel na 65.
Zraven je bil tudi Philips 65PUS7502 in nek Samsung v podobnem cenovnem razredu, ki pa s premikajočimi objekti nista imela nobenih težav, slika je bila na obeh tekoča, res pa ne tako kontrastna kot na OLED.
Predvsem me zanima kakšna je kaj razlika med 65PUS7502 in novim 65PUS8602, ki ga pa na žalost še nimajo v ponudbi.
Ali so kakšne posebne težave pri novih modelih s programsko opremo? Prijatelj je kakšni dve leti nazaj kupil 55 colski model iz serije 9000 in je imel (in še ima) ogromno problemom s SW (samodejno resetiranje nastavitev ipd.). So bile neke posodobitve a zadeva še vedno ni kot bi morala biti, poleg tega pa je obdelava slika slabša kot pri mojem starem 9703.
Kakšen nasvet... na žalost pa ne bo šlo brez Ambilighta :-(.

LP


Jaz lahko potrdim, da je android 7 (philips tv letnik 2016 in 2017) veliko bolj stabilen in odziven od android tv 2015.
Na servisu so mi v 55PUS7150 namreč vgradili novo matično ploščo z android 7 (od modela pus6401).
No kalvarije še vedno ni konec...
Sedaj ambilight ne deluje pravilno, saj so nastavili matično, kot da je v tvju z diagonalo 43" namesto 55" in sedaj na vsaki strani ne delujejo 3 ledice.

4knative ::



Tu so te številke. Eni imate pač TV na 5m, ker arhitekti niso predvidili, da bo kdo gledal v dnevni sobi TV. Za take bo treba pač počakat do leta 2022, ko/če pridejo OLED televizorji z velikostjo 100 inčev in več.

DarwiN ::

Tile so še nekoliko konzervativni, ampak v grobem bo držalo.. ~80" zaslon na dobrih 3m razdalje, kolikor je oddaljen nek povprečen uporabnik.

Če torej finance dopuščajo in greš v nek optimalen OLED nakup za prihodnost, potem imaš danes na izbiro praktično samo OLED77G7V. V nasprotnem primeru se pač sprijazniš in vzameš 75" LED za 2k ali 65" LED za 1k€. To je bil point moje izjave, da so OLED TVji še vedno mrtvi oziroma jih kupujejo le tisti, ki ne vedo, kaj delajo. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

fpbs ::

DarwiN je izjavil:

To je bil point moje izjave, da so OLED TVji še vedno mrtvi oziroma jih kupujejo le tisti, ki ne vedo, kaj delajo. ;)

Ne razumem te izjave, iz kakšnih razlogov, "so OLED TVji še vedno mrtvi oziroma jih kupujejo le tisti, ki ne vedo, kaj delajo".

DarwiN ::

Preberi moje razloge na prejšnji strani. Na kratko: Ker dobiš 10" večji mid-high range 4k LED TV ceneje. Na primer 65" OLED stane nad ~3k, nek dober/soliden 75" led pa ~2.5k.. Zmaga led. 55" OLED stane ~1.7k, 65" LED pa ~1.3kEUR.. Ponovno zmaga led.

Po nepisanem pravilu, ki pravi, da imerzija od večjega zaslona ponuja več kot na drugi strani malo lepše barve in boljši kontrast OLEDa. Skratka, v tej smeri nekak poteka debata na AV forumih. Seveda pa se ti ne bo nihče smejal, če vseeno raje kupiš manjši OLED. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

fpbs ::

Konkretno kateri 75" LCD, bi ti vzel namesto 65" OLEDa? Moje mišljenje je ravno nasprotno od tvojega. Raje bom vzel 65" OLEDa, kot pa 75" LCD.

DarwiN ::

Sem skoraj prepričan, da bi spremenil mišljenje, ko bi enkrat 1 teden uporabljal 75" TV. Enostavno ne greš več nikoli na nič manjšega, OLED gor ali dol. 75" zaslon je kar 33% večji od 65" zaslona, in ta vizualni učinek je nenadomestljiv z barvami, kontrastom in čimerkoli.

Rečma denimo Sony KD-75XE8596
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PARTyZAN ::

Jaz se tudi v to smer nagibam. Naslednje leto poleti bom kupoval TV, trenutno pa sem kolebal med 65" OLED in 75" klasiko. Najverjetneje bom vzel enega 75" FALD LCDja.

starboi ::

DarwiN je izjavil:

Sem skoraj prepričan, da bi spremenil mišljenje, ko bi enkrat 1 teden uporabljal 75" TV. Enostavno ne greš več nikoli na nič manjšega, OLED gor ali dol. 75" zaslon je kar 33% večji od 65" zaslona, in ta vizualni učinek je nenadomestljiv z barvami, kontrastom in čimerkoli.

Rečma denimo Sony KD-75XE8596


Priporočam da si pogledaš kako izgleda OLED tudi v živo, ker ga ne poznam junaka ki bi si izbral LED pred OLED. Raje izberem TV manjše diagonale , vendar kvalitetnejšega zaslona, kot pa , da je poudarek na sami velikosti. Sem kar šokiran nad tvojo izjavo in ti polagam roko na srce, da si tudi v živo pogledaš kako izgleda OLED tehnologija v elementu. :|

energetik ::

DarwiN je izjavil:

Tile so še nekoliko konzervativni, ampak v grobem bo držalo.. ~80" zaslon na dobrih 3m razdalje, kolikor je oddaljen nek povprečen uporabnik.

Tukaj gre potem že za vprašanje, koliko prostora si pripravljen "žrtvovati" v dnevni, da na zid spraviš 80" ekran... To gre dejansko že za več kot 1,8m x 1m zidu. Mene bi moja ubila, če bi ji kaj takega predlagal, ker kje bi bila potem omara... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

MrStein ::

DarwiN je izjavil:


Če torej finance dopuščajo in greš v nek optimalen OLED nakup za prihodnost, potem imaš danes na izbiro praktično samo OLED77G7V. V nasprotnem primeru se pač sprijazniš in vzameš 75" LED za 2k ali 65" LED za 1k€.

You misspelled LCD.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tsunamii ::

energetik je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Tile so še nekoliko konzervativni, ampak v grobem bo držalo.. ~80" zaslon na dobrih 3m razdalje, kolikor je oddaljen nek povprečen uporabnik.

Tukaj gre potem že za vprašanje, koliko prostora si pripravljen "žrtvovati" v dnevni, da na zid spraviš 80" ekran... To gre dejansko že za več kot 1,8m x 1m zidu. Mene bi moja ubila, če bi ji kaj takega predlagal, ker kje bi bila potem omara... :D


Mene moja pa prosi da ko bova kupila da kupiva najvecjo mozno diagonalo ( po financah ). Govorimo zdaj o 75' oz tudi 100' gre lepo v dnevno. Imava namreč minimalisticno dnevno, ker nama je ta vsec :D Plus zvocniki Klipsch so lepo vidni :D

DarwiN ::

starboi je izjavil:

Priporočam da si pogledaš kako izgleda OLED tudi v živo, ker ga ne poznam junaka ki bi si izbral LED pred OLED. Raje izberem TV manjše diagonale , vendar kvalitetnejšega zaslona, kot pa , da je poudarek na sami velikosti. Sem kar šokiran nad tvojo izjavo in ti polagam roko na srce, da si tudi v živo pogledaš kako izgleda OLED tehnologija v elementu. :|

Tole si zdaj tako rekel, kot bi bila takšna razlika v kvaliteti slike, da ti ne bi dalo spati. V resnici je razlika precej manjša, za marsikaterega povprečnega uporabnika celo zanemarljiva.

Poglej si na primer sliko pri teh predvajanih filmih:


Razlika. Seveda. V testih local dimminga še večja razlika. Pa vendar nothing to write home about. In v prihodnje bo razlika še manjša, ko obe tehnologiji napredujeta, HDR, ipd.

@Energetik, omare so history. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

4knative ::

Klasična slovenska dnevna soba je narejena tako, da je do televizorja poprečno okoli 4 metre. Cinematičnih 40 stopinj (kot pogleda) lahko tako dosežeš le v primeru, da kupiš 4 komade 65 inčnih televizorjev in jih zlepiš skupaj. Vse ostalo je žal dosti premalo.

DarwiN ::

4 metre oddaljenost imajo privatniki, medtem ko smo navadneži oddaljeni 3-3.5m, bi rekel. Torej 75-85" polna kapa, in vhodna vrata dol zabiješ. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

leiito ::

Tsunamii je izjavil:

energetik je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Tile so še nekoliko konzervativni, ampak v grobem bo držalo.. ~80" zaslon na dobrih 3m razdalje, kolikor je oddaljen nek povprečen uporabnik.

Tukaj gre potem že za vprašanje, koliko prostora si pripravljen "žrtvovati" v dnevni, da na zid spraviš 80" ekran... To gre dejansko že za več kot 1,8m x 1m zidu. Mene bi moja ubila, če bi ji kaj takega predlagal, ker kje bi bila potem omara... :D


Mene moja pa prosi da ko bova kupila da kupiva najvecjo mozno diagonalo ( po financah ). Govorimo zdaj o 75' oz tudi 100' gre lepo v dnevno. Imava namreč minimalisticno dnevno, ker nama je ta vsec :D Plus zvocniki Klipsch so lepo vidni :D


Očitno meni, da je velikost najbolj pomembna. Po drugi strani pa, ko začutiš globoko črno, once you go black you don’t go back. Problem 75” se zdi, da so ne samo dražji od 65” B7, ampak dokaj povprečni, vsaj kar se svetilnosti in HDR in future proof tiče. 75” Sony 900 za 3k npr. bi bil že vreden greha, za tivije srednjega razreda se zdi pa to vendarle less value kot B7. Letošnji Hisense 9700 je veliko obetal, zdaj ga pa skoraj ni videti, cena je višja od napovedovane jn tudi na testih se je slabo odrezal.

Čudno, da Filips nima 75” LCD modela, z magičnim procesorjem in ambilightom bi lahko bil contender.

andrej69 ::

Ima pa tale "odličen" model, veličine 65"
https://hdtvpolska.com/philips-pus8102-...

Tsunamii ::

leiito je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

energetik je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Tile so še nekoliko konzervativni, ampak v grobem bo držalo.. ~80" zaslon na dobrih 3m razdalje, kolikor je oddaljen nek povprečen uporabnik.

Tukaj gre potem že za vprašanje, koliko prostora si pripravljen "žrtvovati" v dnevni, da na zid spraviš 80" ekran... To gre dejansko že za več kot 1,8m x 1m zidu. Mene bi moja ubila, če bi ji kaj takega predlagal, ker kje bi bila potem omara... :D


Mene moja pa prosi da ko bova kupila da kupiva najvecjo mozno diagonalo ( po financah ). Govorimo zdaj o 75' oz tudi 100' gre lepo v dnevno. Imava namreč minimalisticno dnevno, ker nama je ta vsec :D Plus zvocniki Klipsch so lepo vidni :D


Očitno meni, da je velikost najbolj pomembna. Po drugi strani pa, ko začutiš globoko črno, once you go black you don’t go back. Problem 75” se zdi, da so ne samo dražji od 65” B7, ampak dokaj povprečni, vsaj kar se svetilnosti in HDR in future proof tiče. 75” Sony 900 za 3k npr. bi bil že vreden greha, za tivije srednjega razreda se zdi pa to vendarle less value kot B7. Letošnji Hisense 9700 je veliko obetal, zdaj ga pa skoraj ni videti, cena je višja od napovedovane jn tudi na testih se je slabo odrezal.

Čudno, da Filips nima 75” LCD modela, z magičnim procesorjem in ambilightom bi lahko bil contender.


Se strinjam. Raje bi imel 75' OLED! REs. Tudi zena, ker sva videla v zivo nestetokrat. Pravim samo da nama vecja velikost, tudi extrem 100' ali pac ne? ne predstavlja problem :D Zato upam da v 2-3 letih ko greva v nakup da bo OLED imel nizjo ceno 75+ kar pa je utopicno.

4knative ::

andrej69 je izjavil:

Ima pa tale "odličen" model, veličine 65"
https://hdtvpolska.com/philips-pus8102-...


Razumem, da Philips v razvitih državah ni prisoten s televizorji, ampak nobenemu ne pomaga tale tvoj link, ker ne razumemo polski język. Žal.

andrej69 ::

4knative je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ima pa tale "odličen" model, veličine 65"
https://hdtvpolska.com/philips-pus8102-...


Razumem, da Philips v razvitih državah ni prisoten s televizorji, ampak nobenemu ne pomaga tale tvoj link, ker ne razumemo polski język. Žal.


Saj ti ne rabiš razumet..:))Glavno, da drugi razumejo..In še kar se tiče prisotnosti na razvitih trgih, mislim, da sem ti že napisal, da ga povsod dobiš:))Sicer pa je glavno, da si ti prisoten s tvojim neumnim obnašanjem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

4knative ::

Meni si ti zmagal, ko si hvalil Philips v naslednjem stavku pa povedal, da vgrajujejo lanske OLED panele. Wtf, kdo bo kupil lanske panele, če vsi ostali proizvajalci vgrajujejo letošnje? Zdaj pa spet lepiš romunske, poljske, bugarske teste in praviš da to vsak razume in da je vse legitimno. Kdo zdaj meče slabo luč na Philips? Jaz že ne, sorry.

andrej69 ::

4knative je izjavil:

Meni si ti zmagal, ko si hvalil Philips v naslednjem stavku pa povedal, da vgrajujejo lanske OLED panele. Wtf, kdo bo kupil lanske panele, če vsi ostali proizvajalci vgrajujejo letošnje? Zdaj pa spet lepiš romunske, poljske, bugarske teste in praviš da to vsak razume in da je vse legitimno. Kdo zdaj meče slabo luč na Philips? Jaz že ne, sorry.


Če bi spremljal tv tehnologijo, bi dojel, da so med lanskimi in letošnjimi paneli zelo majhne" razlike, res zelo majhne..Kar pa se tiče HDTV Polska, je med boljšimi, kar se tiče izvajanja testov:))Kaj pa imamo mi Slovenci, a imamo kakšno profesionalno stran, ki se ukvarja s testi..?

4knative ::

andrej69 je izjavil:

4knative je izjavil:

Meni si ti zmagal, ko si hvalil Philips v naslednjem stavku pa povedal, da vgrajujejo lanske OLED panele. Wtf, kdo bo kupil lanske panele, če vsi ostali proizvajalci vgrajujejo letošnje? Zdaj pa spet lepiš romunske, poljske, bugarske teste in praviš da to vsak razume in da je vse legitimno. Kdo zdaj meče slabo luč na Philips? Jaz že ne, sorry.


Če bi spremljal tv tehnologijo, bi dojel, da so med lanskimi in letošnjimi paneli zelo majhne" razlike, res zelo majhne..Kar pa se tiče HDTV Polska, je med boljšimi, kar se tiče izvajanja testov:))Kaj pa imamo mi Slovenci, a imamo kakšno profesionalno stran, ki se ukvarja s testi..?


Jaz ti garantiram, da 3/4 foruma ne razume poljsko. Pri nas večina razume slovenski, nemški in angleški jezik.

starboi ::

DarwiN je izjavil:

starboi je izjavil:

Priporočam da si pogledaš kako izgleda OLED tudi v živo, ker ga ne poznam junaka ki bi si izbral LED pred OLED. Raje izberem TV manjše diagonale , vendar kvalitetnejšega zaslona, kot pa , da je poudarek na sami velikosti. Sem kar šokiran nad tvojo izjavo in ti polagam roko na srce, da si tudi v živo pogledaš kako izgleda OLED tehnologija v elementu. :|

Tole si zdaj tako rekel, kot bi bila takšna razlika v kvaliteti slike, da ti ne bi dalo spati. V resnici je razlika precej manjša, za marsikaterega povprečnega uporabnika celo zanemarljiva.

Poglej si na primer sliko pri teh predvajanih filmih:


Razlika. Seveda. V testih local dimminga še večja razlika. Pa vendar nothing to write home about. In v prihodnje bo razlika še manjša, ko obe tehnologiji napredujeta, HDR, ipd.

@Energetik, omare so history. 8-)


Pa si prebral moj prispevek ? Pustimo YT in ostale zadeve, priporočam ti da se prepričaš na lastne oči in boš videl o kakšni razliki je govora v prid OLED tehnologije. Seveda, če obstaja možnost se zapelji h severnim sosedom, kjer bodo več kot prijazni, da pokažejo vse skupaj na različne načine in boš videl o čem govorim. Moj predlog bi bil Mediamarkt. Sem v pričakovanju odgovora , ko boš izkusil zadevo na lastne oči in delil z nami svoje občutke. Lp

leiito ::

Ti side by side posnetki so včasih zanimivi, ampak ne pokažejo dejanske razlike med OLED in ostalimi, črno črna na OLED omogoča über kontrast in večji ko je kontrast, boljša in tudi ostrejša se nam zdi slika, na side by side ne vidiš kako velika je v resnici razlika. Drug faktor je pa HDR, ki je morda celo večji korak naprej kot je bil 4k in tudi te razlike ne vidiš na youtube posnetkih. Za tako investicijo je pač smiselno iti v štacuno v živo pogledat kaj katera tehnologija prinaša.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Če bi spremljal tv tehnologijo, bi dojel, da so med lanskimi in letošnjimi paneli zelo majhne" razlike, res zelo majhne..

Če bi ti spremljal TV tehnologijo, in nebi bil zaslepljen s Philipsi, bi že po sami svetilnosti, (lanski paneli 600cd/m², letošnji paneli cca 750cd/m²), lahko vedel, da ne gre za lanski panel, ampak za letošnji. Poleg tega tudi nebi omenjal, da gre tu za majhne spremembe, saj je to kar 25% izboljšava svetilnosti, in zato je bilo potrebno spremeniti celotno strukturo panela.

DarwiN ::

starboi je izjavil:

Pa si prebral moj prispevek ? Pustimo YT in ostale zadeve, priporočam ti da se prepričaš na lastne oči in boš videl o kakšni razliki je govora v prid OLED tehnologije. Seveda, če obstaja možnost se zapelji h severnim sosedom, kjer bodo več kot prijazni, da pokažejo vse skupaj na različne načine in boš videl o čem govorim. Moj predlog bi bil Mediamarkt. Sem v pričakovanju odgovora , ko boš izkusil zadevo na lastne oči in delil z nami svoje občutke. Lp

Sej menda sem videl OLED in razliko na lastne oči, ampak enostavno ne pije vode, tisti kinematogravski učinek večjega zaslona ponuja več.

Ampak razumem, da je težko dobit ta argument, ko je OLED nasploh upravičeno opevan, po drugi strani pa ima 99% prebivalstva fobijo na velike zaslone in so navajeni na ~50". Če bi 100 random ljudem dal na izbiro 65" OLED ali 75" LED, bi jih verjetno 95 izbralo 55" OLED. :D Zato tudi pravim, da OLED pogosto kupujejo tisti, ki ne vedo, kaj delajo. Ko bodo pa cene napram kladičnim LEDom padle še dodatnih ~30%, potem bo pa druga zgudba.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

andrej69 ::

@fpbs
S tabo sem končal, kajti se ti ne da objasnit nekatere stvari..Pa mimogrede, tudi sama svetilnost ne pomeni vse na televizorju:))

MrStein ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Če bi spremljal tv tehnologijo, bi dojel, da so med lanskimi in letošnjimi paneli zelo majhne" razlike, res zelo majhne..

Če bi ti spremljal TV tehnologijo, in nebi bil zaslepljen s Philipsi, bi že po sami svetilnosti, (lanski paneli 600cd/m², letošnji paneli cca 750cd/m²), lahko vedel, da ne gre za lanski panel, ampak za letošnji. Poleg tega tudi nebi omenjal, da gre tu za majhne spremembe, saj je to kar 25% izboljšava svetilnosti, in zato je bilo potrebno spremeniti celotno strukturo panela.

Se kdo zaveda, da človek dojema jakost svetlobe po logaritemski skali?
To pomeni, da tem 25% razlike ni tako veliko, kot bi marketing hotel da "zveni".

Tako kot če bi imel 100W zvočnike ali 125W.
Redkokdo bi sploh zaznal razliko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

fpbs ::

MrStein je izjavil:

Se kdo zaveda, da človek dojema jakost svetlobe po logaritemski skali? To pomeni, da tem 25% razlike ni tako veliko, kot bi marketing hotel da "zveni".

LG tega dosežka marketinško sploh ni nikjer objavljal. To je počel Samsung s QLEDi, ko je najprej najavil celo svoj HDR1500 standard, in svetilnost njihovih TVejev 1500cd/m². Nazadnje se je pa izkazalo, da zmorejo samo cca 1100cd/m².
Poleg tega so se z visoko svetilnostjo, ki jo zmorejo nekateri Sonyji, pojavile pritožbe lastnikov teh TVejev, da je to zelo moteče, ker morajo ob močni svetlobi, naprimer, lesketanje morja ob sončnem zahodu, žarometi avtomobilov... zatisniti oči.

leiito ::

MrStein je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Če bi spremljal tv tehnologijo, bi dojel, da so med lanskimi in letošnjimi paneli zelo majhne" razlike, res zelo majhne..

Če bi ti spremljal TV tehnologijo, in nebi bil zaslepljen s Philipsi, bi že po sami svetilnosti, (lanski paneli 600cd/m², letošnji paneli cca 750cd/m²), lahko vedel, da ne gre za lanski panel, ampak za letošnji. Poleg tega tudi nebi omenjal, da gre tu za majhne spremembe, saj je to kar 25% izboljšava svetilnosti, in zato je bilo potrebno spremeniti celotno strukturo panela.

Se kdo zaveda, da človek dojema jakost svetlobe po logaritemski skali?
To pomeni, da tem 25% razlike ni tako veliko, kot bi marketing hotel da "zveni".

Tako kot če bi imel 100W zvočnike ali 125W.
Redkokdo bi sploh zaznal razliko.


To je sicer res, vsaj približno, mislim da na rtings nekje pojasnijo kakšno razliko v svetilnosti zazna oko, ampak ne gre toliko za to, ampak je stroka bolj ali manj soglasna, da so letošnji OLED paneli končno dosegli dovolj nitov, da zmorejo kompetentno prikazovati vse vrste prizorov in HDR efekt, medtem ko lanski paneli veljajo za pretemne, vsaj v določenih situacijah.

fpbs ::

Pri vsem tem je pomembno, da se OLEDi skokovito izboljšujejo iz leta v leto. Po nekaterih najavah, naj bi modeli 2018 zmogli svetilnost cca 900cd/m2. Poleg tega je LG že v 5 firmah ustavil proizvodno LCDejev, ki je-bo nadomeščena z OLEDi.

4knative ::

fpbs je izjavil:

da je to zelo moteče, ker morajo ob močni svetlobi, naprimer, lesketanje morja ob sončnem zahodu, žarometi avtomobilov... zatisniti oči.


Sony daje zdaj zraven tole stvar:


Zaščita za varjenje se uporablja samo pri HDR vsebinah!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

andrej69 ::

Here at HDTVTest, we believe that a true HDR (high dynamic range) video experience can only be delivered by full-array local dimming (FALD) LED LCD or OLED TVs, going by the results we've observed on the many HDR-capable televisions we've tested throughout 2016. It's logical: achieving deep blacks alongside the intense brightness demanded by HDR material is only possible when the TV's light output can be controlled on a zonal or - in the case of OLED - pixel level.

MrStein ::

fpbs je izjavil:

MrStein je izjavil:

Se kdo zaveda, da človek dojema jakost svetlobe po logaritemski skali? To pomeni, da tem 25% razlike ni tako veliko, kot bi marketing hotel da "zveni".

LG tega dosežka marketinško sploh ni nikjer objavljal. To je počel Samsung

To si počel ti, tri sporočila višje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

andrej69 je izjavil:

Here at HDTVTest, we believe that a true HDR (high dynamic range) video experience can only be delivered by full-array local dimming (FALD) LED LCD or OLED TVs, going by the results we've observed on the many HDR-capable televisions we've tested throughout 2016. It's logical: achieving deep blacks alongside the intense brightness demanded by HDR material is only possible when the TV's light output can be controlled on a zonal or - in the case of OLED - pixel level.


To je mogoče držalo lani, letos pa Samsung tako močno sveti, da za učinkovit HDR ne rabi FALD panelov in najbrž tudi obratno, da samo FALD panel, brez dovolj nitov, ne zadošča za HDR.

A to si tistega azijskega Angleža citiral?

fpbs ::

MrStein je izjavil:

fpbs je izjavil:

MrStein je izjavil:

Se kdo zaveda, da človek dojema jakost svetlobe po logaritemski skali? To pomeni, da tem 25% razlike ni tako veliko, kot bi marketing hotel da "zveni".

LG tega dosežka marketinško sploh ni nikjer objavljal. To je počel Samsung

To si počel ti, tri sporočila višje.

Ne razumem, zakaj?

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

@fpbs S tabo sem končal, kajti se ti ne da objasnit nekatere stvari..Pa mimogrede, tudi sama svetilnost ne pomeni vse na televizorju:))

Nikdar nisem omenil, da svetilnost pomeni vse na TVeju, mislim pa da vseeno ni pošteno, da nekomu z vso vnemo hvališ TV, ki komaj zmore 350-400cd/m².
Mogoče bi ti meni lahko nekatere stvari "objasnil", če se jaz nebi vso svojo delovno dobo ukvarjal s TVeji. Pa se ne proglašam za nekega super poznavalca TVejev, tako kot se ti, ki si že po parih letih servisiranja TVejev obupal nad tem. Lahko ti povem, da sem že davno med vrsticami tvojega pisanja ugotovil tvoje poznavanje TVejev. Vem, da sem za tebe moteč. Samo to je moja poklicna deformiranost, ko sem neštetokrat poslušal svojega mojstra, kako ljudem, ki iščejo pomoč pri nakupu TVeja svetuje nakup najslabšega TVeja. No, to sem ti že enkrat povedal, ko sem mojstra nekoč vprašal, zakaj vedno svetuje nakup najslabšega TVeja, mi je odgovoril: "Zato, da bomo imeli delo". V tem pogledu me spominjaš na njega.

4knative ::

fpbs je izjavil:

No, to sem ti že enkrat povedal, ko sem mojstra nekoč vprašal, zakaj vedno svetuje nakup najslabšega TVeja, mi je odgovoril: "Zato, da bomo imeli delo". V tem pogledu me spominjaš na njega.


Mojster je tudi svetoval Philips? :D

Okapi ::

DarwiN je izjavil:

Preberi moje razloge na prejšnji strani. Na kratko: Ker dobiš 10" večji mid-high range 4k LED TV ceneje. Na primer 65" OLED stane nad ~3k, nek dober/soliden 75" led pa ~2.5k.. Zmaga led. 55" OLED stane ~1.7k, 65" LED pa ~1.3kEUR.. Ponovno zmaga led.

Po nepisanem pravilu, ki pravi, da imerzija od večjega zaslona ponuja več kot na drugi strani malo lepše barve in boljši kontrast OLEDa. Skratka, v tej smeri nekak poteka debata na AV forumih. Seveda pa se ti ne bo nihče smejal, če vseeno raje kupiš manjši OLED. :D

Se usedeš malo bližje in je enako velika, samo boljša slika.

angus35 ::

Kateri Tv diagonale 55 bi svetovali za cca 800€

kaj tale je vredu https://www.merkur.si/televizor-philips... , ali je kaj boljše za ta dnar ?

scipascapa ::

andrej69 ::

angus35 je izjavil:

Kateri Tv diagonale 55 bi svetovali za cca 800EUR

kaj tale je vredu https://www.merkur.si/televizor-philips... , ali je kaj boljše za ta dnar ?


Drugače pa še tukaj dobiš, nekaj kvalitetnejši model.
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
Vsekakor moje priporočilo za tale model.Tukaj ga dobiš ceneje.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Sarkozy ::

angus35 je izjavil:

Kateri Tv diagonale 55 bi svetovali za cca 800€ ?


kaj pa tale ?
UE55KU6472
Ils sont fous ces Slovenes!

Sarkozy ::

pa tale tudi ne more biti slab
kd55xe7005b
Ils sont fous ces Slovenes!

4knative ::

S tem da je treba opozoriti, da ima Philips samo 2 leti garancije, Samsung in LG pa imata kar 5 let.

Rugabuga ::

Ali imajo tudi naši trgovci na voljo sonyeve modele kot uc1 in uc2 verzijo. In kako jih ločiš med seboj? In katere trgovine te ne poskusijo nategnit na suho?

mihec500 ::

Zdravo.Prosil bi vas za nasvet namreč kupujem novi TV.Bugeta imam 1500e, ogledanega imam OLEDA LG B7, ker imam razdalje 3 metre mogoče malo več od kavča me zdaj skrbi da bo 55" premajhen.Kateri 65" tv bi bil nekako vseeno primerljivo dober pa tam do 1800e računam na nakup prihodnji teden ko bo black friday če bo cena ok...Hvala

Rugabuga ::

Best buy za cca 1800 eur je sony 65xe9005... samo to ni oled, temveč lcd...za to ceno oleda ne boš dobil...
««
52 / 535
»»