» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
487 / 535
»»

darck ::

buttcrack ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ta Sony se ne more primerjat z OLED ali MINI LED televizorji, če že gledamo samo kvaliteto slike..! Kar pa se tiče cene pa je drugo. Ker drugače ne bi proizvajalci proizvajali MINI LED televizorje, če bi bili LED televizori konkurenčni;-) Ker je enostavno, kar konkretna razlika v sami tehnologiji..

Ta Sony je vrhunski TV z zelo ugodno ceno, ki popolnoma odgovarja njegovim potrebam, in med temi ki si jih predlagal zagotovo najboljši izbor.

darck je izjavil:

Tudi dosti uporabnikov je prešaltalo iz OLED TV na MiniLed pa so enostavno zelo zadovoljni čeprav je tudi obratna zadeva vendar je pa tudi neki dokaz,da ni OLED totalno zmagovalec nad vsem.

Tu je OLED absolutni zmagovalec. Sony, LG, in Samsung so že napovedali konec proizvodnje miniLEDov

v sosednji temi sem opazil, da je do danes na voljo LG C2 (55") za dobrega jurja... sedaj sem pa v dielmi ali OLED ali predlagani Sony XR55X93JAEP?
Mogoče na hitro kakšen pro/con za oba, da se lažje odločim.

MrStein ::

polde66 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Plačal bo za kvaliteto slike. Če dobi zraven OK android, pa tudi prav.

dobi ga ne, doplačal ga pa bo. Bi raje vzel boljši tv pa en stick al pa box zraven za male pare. Hočem rečt da bi lahko gledal tudi tv-je brez androida. Stick od xiaomija stane na mimovrste 60 eur pa ima vse kar imajo najnovejši tv-ji. Pa še mnogo drugih opcij je odprtih.

Hec je, da na ta račun ne bo dobil bistveno cenejši TV.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

thundercat ::

buttcrack je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ta Sony se ne more primerjat z OLED ali MINI LED televizorji, če že gledamo samo kvaliteto slike..! Kar pa se tiče cene pa je drugo. Ker drugače ne bi proizvajalci proizvajali MINI LED televizorje, če bi bili LED televizori konkurenčni;-) Ker je enostavno, kar konkretna razlika v sami tehnologiji..

Ta Sony je vrhunski TV z zelo ugodno ceno, ki popolnoma odgovarja njegovim potrebam, in med temi ki si jih predlagal zagotovo najboljši izbor.

darck je izjavil:

Tudi dosti uporabnikov je prešaltalo iz OLED TV na MiniLed pa so enostavno zelo zadovoljni čeprav je tudi obratna zadeva vendar je pa tudi neki dokaz,da ni OLED totalno zmagovalec nad vsem.

Tu je OLED absolutni zmagovalec. Sony, LG, in Samsung so že napovedali konec proizvodnje miniLEDov

v sosednji temi sem opazil, da je do danes na voljo LG C2 (55") za dobrega jurja... sedaj sem pa v dielmi ali OLED ali predlagani Sony XR55X93JAEP?
Mogoče na hitro kakšen pro/con za oba, da se lažje odločim.


Ne bo še konec akcij, ne se bat. C3 šele prihaja v naše trgovine. Ko bo par c3 modelov na policah, bo tudi C2 padla cena. V Avstriji ce 65 C2 prodaja za 1400 eur, pri nas 1600.
https://geizhals.eu/lg-oled-65c21la-a27...
Thundercat

darck ::

buttcrack je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ta Sony se ne more primerjat z OLED ali MINI LED televizorji, če že gledamo samo kvaliteto slike..! Kar pa se tiče cene pa je drugo. Ker drugače ne bi proizvajalci proizvajali MINI LED televizorje, če bi bili LED televizori konkurenčni;-) Ker je enostavno, kar konkretna razlika v sami tehnologiji..

Ta Sony je vrhunski TV z zelo ugodno ceno, ki popolnoma odgovarja njegovim potrebam, in med temi ki si jih predlagal zagotovo najboljši izbor.

darck je izjavil:

Tudi dosti uporabnikov je prešaltalo iz OLED TV na MiniLed pa so enostavno zelo zadovoljni čeprav je tudi obratna zadeva vendar je pa tudi neki dokaz,da ni OLED totalno zmagovalec nad vsem.

Tu je OLED absolutni zmagovalec. Sony, LG, in Samsung so že napovedali konec proizvodnje miniLEDov

v sosednji temi sem opazil, da je do danes na voljo LG C2 (55") za dobrega jurja... sedaj sem pa v dielmi ali OLED ali predlagani Sony XR55X93JAEP?
Mogoče na hitro kakšen pro/con za oba, da se lažje odločim.


Ah tukaj med tema dvema LG C2 in Sony X93J je defenitivno OLED dosti boljša izbira in to ti bi verjetno kar vsak potrdil.

buttcrack ::

glede na to, da razpolagam z budgetom okoli 1k, predvidevam da je C2 potem vreden dobrih 200€ več?
trenutno mi povsem služi Sony KDL W800, ampak je čas za upgrade.

darck ::

buttcrack je izjavil:

glede na to, da razpolagam z budgetom okoli 1k, predvidevam da je C2 potem vreden dobrih 200€ več?
trenutno mi povsem služi Sony KDL W800, ampak je čas za upgrade.


Sigurno ,če hočeš super sliko brez blomminga potem ti je ta C2 suer izbira in 200 Eur se splača več dati.

andrej69 ::

buttcrack je izjavil:

glede na to, da razpolagam z budgetom okoli 1k, predvidevam da je C2 potem vreden dobrih 200€ več?
trenutno mi povsem služi Sony KDL W800, ampak je čas za upgrade.


Za 1.000€ ti je trenutno best buy Philips model 707:) Posebej sedaj, ko ima model 707 vgrajen enak EX panel kakor C2.. Ima pa Philips vsekakor nekaj prednosti. Kot prvo je to boljše procesiranje slike, kot drugo omogočanje vseh video in audio kodekov in kot tretje Android in Ambilight. Poleg tega Philips nima nikakršnih težav z automatskim zatemnenjem slike, kakor ima to Lg;-) In popravek programske opreme, je na voljo samo na letošnjih modelih. Res ne razumem, zakaj bi se odločal za C2, ki je slabši od Philipsa, če gledamo televizor kot celoten paket..?

https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

polde66 ::

MrStein je izjavil:

polde66 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Plačal bo za kvaliteto slike. Če dobi zraven OK android, pa tudi prav.

dobi ga ne, doplačal ga pa bo. Bi raje vzel boljši tv pa en stick al pa box zraven za male pare. Hočem rečt da bi lahko gledal tudi tv-je brez androida. Stick od xiaomija stane na mimovrste 60 eur pa ima vse kar imajo najnovejši tv-ji. Pa še mnogo drugih opcij je odprtih.

Hec je, da na ta račun ne bo dobil bistveno cenejši TV.

Hotel sem samo povedat da imaš tako odprte večje možnosti iskanja. Ni katastrofa če ni android na tv.
polde

psillon22 ::

A bo TCL Q8 samo za Ameriški trg ali bo tudi v EU?

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

glede na to, da razpolagam z budgetom okoli 1k, predvidevam da je C2 potem vreden dobrih 200€ več?
trenutno mi povsem služi Sony KDL W800, ampak je čas za upgrade.

Za 1.000€ ti je trenutno best buy Philips model 707:) Posebej sedaj, ko ima model 707 vgrajen enak EX panel kakor C2.. Ima pa Philips vsekakor nekaj prednosti. Kot prvo je to boljše procesiranje slike, kot drugo omogočanje vseh video in audio kodekov in kot tretje Android in Ambilight. Poleg tega Philips nima nikakršnih težav z automatskim zatemnenjem slike, kakor ima to Lg;-) In popravek programske opreme, je na voljo samo na letošnjih modelih. Res ne razumem, zakaj bi se odločal za C2, ki je slabši od Philipsa, če gledamo televizor kot celoten paket..?

Andrej nehaj zavajat. Budget model 707 še nima vgrajenega novega panela. Pa tudi če bi ga imel, nebi bil enak , kot je v modelu C2. LG pri proizvodnji panelov, glede na kvaliteto, te razporeja v tri skupine. Razlika v ceni med temi skupinami je precejšnja. In zagotovo Philips v te budget modele vgrajuje cenejše panele najnižje kvalitete. Model 707 ima tudi vgrajen slabši procesor starejše generacije. 707 ima tudi zelo slabo rešeno glede burn-in zaščite. Enostavno te med gledanjem obvesti, da se bo moral regenerirati in se ti za kakih 15 minut ugasne, kar je nasprejemljivo:
"Kolega kupio Philips 55OLED707 prije 15-tak dana..Medjutim, zbunjuje ga sto svaki dan trazi da obavi "regeneraciju" zaslona (10-15 min: ponudi mu i da napravi kasnije, ali ga ujedno upozorava da moze izgubiti garanciju, bla, bla.."

Kodrnusa ::

Vidva modela sta bolana oba. Namest da bi pomagala se drkata k 2 otroka. 3/4 prispevkov je vajinih nepomembnih drkancij. Dejta se umirit mal. Pa k 2 papigi skoz eno in isto pa en laze drug laze.. Najbrz nisem edini ki si zeli da se umirita in piseta konstruktivne predloge na podlagi dejstev, testov in izkušenj...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

glede na to, da razpolagam z budgetom okoli 1k, predvidevam da je C2 potem vreden dobrih 200€ več?
trenutno mi povsem služi Sony KDL W800, ampak je čas za upgrade.

Za 1.000€ ti je trenutno best buy Philips model 707:) Posebej sedaj, ko ima model 707 vgrajen enak EX panel kakor C2.. Ima pa Philips vsekakor nekaj prednosti. Kot prvo je to boljše procesiranje slike, kot drugo omogočanje vseh video in audio kodekov in kot tretje Android in Ambilight. Poleg tega Philips nima nikakršnih težav z automatskim zatemnenjem slike, kakor ima to Lg;-) In popravek programske opreme, je na voljo samo na letošnjih modelih. Res ne razumem, zakaj bi se odločal za C2, ki je slabši od Philipsa, če gledamo televizor kot celoten paket..?

Andrej nehaj zavajat. Budget model 707 še nima vgrajenega novega panela. Pa tudi če bi ga imel, nebi bil enak , kot je v modelu C2. LG pri proizvodnji panelov, glede na kvaliteto, te razporeja v tri skupine. Razlika v ceni med temi skupinami je precejšnja. In zagotovo Philips v te budget modele vgrajuje cenejše panele najnižje kvalitete. Model 707 ima tudi vgrajen slabši procesor starejše generacije. 707 ima tudi zelo slabo rešeno glede burn-in zaščite. Enostavno te med gledanjem obvesti, da se bo moral regenerirati in se ti za kakih 15 minut ugasne, kar je nasprejemljivo:
"Kolega kupio Philips 55OLED707 prije 15-tak dana..Medjutim, zbunjuje ga sto svaki dan trazi da obavi "regeneraciju" zaslona (10-15 min: ponudi mu i da napravi kasnije, ali ga ujedno upozorava da moze izgubiti garanciju, bla, bla.."


Nič slabši panel nima kakor Lg.. Edino kar je, da je svetilnost nekoliko manjša od modela C2 in Philipsa 807. Toda tukaj govorimo o razliki slabih 100 nitov kar oči splohh ne zaznajo.. Kar pa se tiče pixel refresha sem te prosil, da mi pojasniš kako to deluje na Philips OLED televizorjih, pa še do danes nisem dobil pojasnila ..? Seveda, ker pojma nimaš..

Kodrnusa je izjavil:

Vidva modela sta bolana oba. Namest da bi pomagala se drkata k 2 otroka. 3/4 prispevkov je vajinih nepomembnih drkancij. Dejta se umirit mal. Pa k 2 papigi skoz eno in isto pa en laze drug laze.. Najbrz nisem edini ki si zeli da se umirita in piseta konstruktivne predloge na podlagi dejstev, testov in izkušenj...


Bolan je @fpbs ne pa jaz..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Ales ::

andrej69 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Vidva modela sta bolana oba. Namest da bi pomagala se drkata k 2 otroka. 3/4 prispevkov je vajinih nepomembnih drkancij. Dejta se umirit mal. Pa k 2 papigi skoz eno in isto pa en laze drug laze.. Najbrz nisem edini ki si zeli da se umirita in piseta konstruktivne predloge na podlagi dejstev, testov in izkušenj...


Bolan je @fpbs ne pa jaz..

Ne, kje pa. Tvoje bolno nabijaje s Philipsi je že zdavnaj šlo čez vse meje normale.

Matej61 ::

Pozdravljeni. Sem v kupovanju novega tv-a in me zanima vaše mnenje glede naslednjih modelov:

-Samsung QE65S95BATXXH OLED,
-Samsung QE65QN90BATXXH Neo QLED
-Philips 65OLED807/12 OLED
-Sony XR65A80KAEP 4K OLED

Mogoče kaj drugega v totem rangu? Velikost 65.

Hvala, Matej ?

andrej69 ::

Matej61 je izjavil:

Pozdravljeni. Sem v kupovanju novega tv-a in me zanima vaše mnenje glede naslednjih modelov:

-Samsung QE65S95BATXXH OLED,
-Samsung QE65QN90BATXXH Neo QLED
-Philips 65OLED807/12 OLED
-Sony XR65A80KAEP 4K OLED

Mogoče kaj drugega v totem rangu? Velikost 65.

Hvala, Matej ?


Najkvalitetnejši izmed teh ti je Philips OLED. Če pa se bo gledalo večinoma v svetlejšem prostoru, pa je odlična izbira tudi Samsung. Vendar kot sem že nekajkrat napisal, Samsung ne omogoča Dolby Vision kar je velik minus na današnjih televizorjih, in pa ne omogoča DTS zvoka. Zato je boljša alternativa tale top Philips MINI LED.

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

fikus_ ::

Kako pričakovano spet Philips najboljši :))

Matej, Andrej je "prodajalec" Philipsa, tako da še sam preveri, če je res zgoraj napisano.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

darck ::

Matej61 je izjavil:

Pozdravljeni. Sem v kupovanju novega tv-a in me zanima vaše mnenje glede naslednjih modelov:

-Samsung QE65S95BATXXH OLED,
-Samsung QE65QN90BATXXH Neo QLED
-Philips 65OLED807/12 OLED
-Sony XR65A80KAEP 4K OLED

Mogoče kaj drugega v totem rangu? Velikost 65.

Hvala, Matej ?



Bilo koga od poznavalcev in tistih kateri ves čas testirajo TV in ko so v tem poslu že nekaj let bi povedali,da od vseh teh opisanih modelov je najboljši Samsung S95B za njim bi bil Sony A80K in pa Miniled Samsung QN90B in glede Philipsa 807 pa po večini ga ne bi omenjali saj ga sploh nimajo možnost sprobati ali testirati.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Nič slabši panel nima kakor Lg.. Edino kar je, da je svetilnost nekoliko manjša od modela C2 in Philipsa 807. Toda tukaj govorimo o razliki slabih 100 nitov kar oči splohh ne zaznajo..
Saj ni res, in tu ne gre samo za svetilnost. Že nekajkrat sem ti pojasnil, da LG Display razporeja panele iz proizvodnje v tri skupine: slabše, srednje, in najboljše. Najslabši se vgrajujejo v budget modele. Pri LGeju je to B serija, pri Philipsu je 707 serija.. V srednji razred modelov, to je LG C serija in Philips 8 serija, to je model 807. V najvišjo G serijo pri LGeju in 9 serijo pri Philipsu pa se vgrajujejo najboljši paneli. Razlika v ceni med najslabšim in najboljšim panelom je pa precej velika, zato so ostali proizvajalci OLEDov najbolj zainteresirani za te najcenejše panele.

Ta slika modela 807 kaže na to, da verjetno Philips v te letošnje srednje modele kot je 807, vgrajuje EX panele nižje kvalitete.

psillon22 ::

Samsung S95b je boljši kot Sony A80K?

andrej69 ::

darck je izjavil:

Matej61 je izjavil:

Pozdravljeni. Sem v kupovanju novega tv-a in me zanima vaše mnenje glede naslednjih modelov:

-Samsung QE65S95BATXXH OLED,
-Samsung QE65QN90BATXXH Neo QLED
-Philips 65OLED807/12 OLED
-Sony XR65A80KAEP 4K OLED

Mogoče kaj drugega v totem rangu? Velikost 65.

Hvala, Matej ?



Bilo koga od poznavalcev in tistih kateri ves čas testirajo TV in ko so v tem poslu že nekaj let bi povedali,da od vseh teh opisanih modelov je najboljši Samsung S95B za njim bi bil Sony A80K in pa Miniled Samsung QN90B in glede Philipsa 807 pa po večini ga ne bi omenjali saj ga sploh nimajo možnost sprobati ali testirati.


Imaš ogromno testov za Philips 807.. Pa tudi nekaj testov za model 9636.. Malo si poglej te teste mogoče boš drugačnega mnenja;-)

andrej69 ::

psillon22 je izjavil:

Samsung S95b je boljši kot Sony A80K?


Za gledanje v svetlejšem prostoru je Samsung vsekakor boljša izbira.. V nasprotnem primeru je Sony bolša izbira.. Je pa pri Samsungu pač težava , da ne omogoča vseh video in audio kodekov. Tudi določene aplikacije prihajajo z zamudo, ali čez čas prenehajo delovat itd.. Tako, da dati toliko denarja za Samsung ravno ni dobra naložba. Ker danes se gleda , da dobiš televizor, ki je najboljši kot celoten paket kar pa Samsung zagotovo ni..!

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Nič slabši panel nima kakor Lg.. Edino kar je, da je svetilnost nekoliko manjša od modela C2 in Philipsa 807. Toda tukaj govorimo o razliki slabih 100 nitov kar oči splohh ne zaznajo..
Saj ni res, in tu ne gre samo za svetilnost. Že nekajkrat sem ti pojasnil, da LG Display razporeja panele iz proizvodnje v tri skupine: slabše, srednje, in najboljše. Najslabši se vgrajujejo v budget modele. Pri LGeju je to B serija, pri Philipsu je 707 serija.. V srednji razred modelov, to je LG C serija in Philips 8 serija, to je model 807. V najvišjo G serijo pri LGeju in 9 serijo pri Philipsu pa se vgrajujejo najboljši paneli. Razlika v ceni med najslabšim in najboljšim panelom je pa precej velika, zato so ostali proizvajalci OLEDov najbolj zainteresirani za te najcenejše panele.

Ta slika modela 807 kaže na to, da verjetno Philips v te letošnje srednje modele kot je 807, vgrajuje EX panele nižje kvalitete.



To ni model 807.. In kot drugo ima Philips 807 povsem enak panel kakor Lg.. Seveda pa sem ti že nekajkrat napisal, da Philips lahko tudi z nekoliko slabšimi paneli dosega boljšo kvaliteto slike;-) Pa tudi sem ti že nekajkrat napisal, da televizor ne tvori samo panel, temveč je za kvalitetno sliko pomebnih še kar nekaj drugih dejavnikov..

However, as everyone hopefully knows by now, the performance of a TV is dictated by far more than its panel, which is why each brand’s OLED TVs perform differently to those of their rivals, despite the fact that they pretty much all use the same LG Display panels (QD-OLED TVs use panels sourced from Samsung Display).

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Bolan je @fpbs ne pa jaz..

Andrej, če ti nebi bil bolan, in se javljal pod številnimi imeni, vsiljeval Philips robo, se pogovarjal sam s seboj, ljudi nadlegoval z zasebnimi sporočili....te nebi za vedno banali z vseh Yugo forumov.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Bolan je @fpbs ne pa jaz..

Andrej, če ti nebi bil bolan, in se javljal pod številnimi imeni, vsiljeval Philips robo, se pogovarjal sam s seboj, ljudi nadlegoval z zasebnimi sporočili....te nebi za vedno banali z vseh Yugo forumov.


Zadnjič te prosim, da prenehaš s takšnim pisanjem..!! Nimaš nikakršnih dokazov, za to kar pišeš. Imam ta račun že od samega začetka, tako, da res ne piši dezinformacij, ker v nasprotnem bom prisiljen ukrepat preko adminov, da te odstranijo s tega foruma:) Na drugem forumu so te lepo umirili, samo tukaj si dopuščaš preveč svobode in krivično obtožuješ ljudi in jih žališ..;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

To ni model 807.. In kot drugo ima Philips 807 povsem enak panel kakor Lg.. Seveda pa sem ti že nekajkrat napisal, da Philips lahko tudi z nekoliko slabšimi paneli dosega boljšo kvaliteto slike;-) Pa tudi sem ti že nekajkrat napisal, da televizor ne tvori samo panel, temveč je za kvalitetno sliko pomebnih še kar nekaj drugih dejavnikov..

A tudi skyform laže?
https://slo-tech.com/forum/t698783/p774...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Bolan je @fpbs ne pa jaz..

Andrej, če ti nebi bil bolan, in se javljal pod številnimi imeni, vsiljeval Philips robo, se pogovarjal sam s seboj, ljudi nadlegoval z zasebnimi sporočili....te nebi za vedno banali z vseh Yugo forumov.

Zadnjič te prosim, da prenehaš s takšnim pisanjem..!! Nimaš nikakršnih dokazov, za to kar pišeš. Imam ta račun že od samega začetka, tako, da res ne piši dezinformacij, ker v nasprotnem bom prisiljen ukrepat preko adminov, da te odstranijo s tega foruma:) Na drugem forumu so te lepo umirili, samo tukaj si dopuščaš preveč svobode in krivično obtožuješ ljudi in jih žališ..;((

Ne piši neumnosti. Ne razumeš, zakaj se je šlo. Namerno sem ga prepostil mrhovinarjem. Če bi mu ti takrat svetoval najslabšega možnega Philipsa, kot je naprimer 707, se jaz nebi oglašal.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

To ni model 807.. In kot drugo ima Philips 807 povsem enak panel kakor Lg.. Seveda pa sem ti že nekajkrat napisal, da Philips lahko tudi z nekoliko slabšimi paneli dosega boljšo kvaliteto slike;-) Pa tudi sem ti že nekajkrat napisal, da televizor ne tvori samo panel, temveč je za kvalitetno sliko pomebnih še kar nekaj drugih dejavnikov..

A tudi skyform laže?
https://slo-tech.com/forum/t698783/p774...


Če ti dam 10 panelov skupaj bo vsak nekoliko drugačen.. Ne moreš delat zaključkov na enem primeru to si moraš zapomnit.. Če bi ti imel možnost priti na kakšno predstavitev recimo Philips televizorjev bi vedel o čem ti govorim;-)

Sicer pa kaj piše uprabnik Lg-ja C2.. Nerad lepim komentarje iz hrvaških forumov, ker smo na slovenskem forumu, pa vendarle, da tudi ostali malo vidijo.

Prvo mi poslali izlozbeni sa 1000 sati.

Nakon 20 dana dosao "nov" pa su ga isporucili, medjutim u nekim tipovima sadrzaja kao sport, slika je imala odredjenih problema.

Zamijene mi ekran na novom TV, cekao 40 dana, popravi se malo situacija sutradana vertikalna linija crkli pixeli.

Nakon zadnjeg sam trebao opet da saljem nov tv na servis a nije mi se to dala jer ovaj put mozda ne bi dobio nov ekran da na njemu bude folija i da je zasticen u transportu.

Pa še eden komentar kar se tiče C2.

moj C2 55" iz Pevexa je dosao sa 3 vertikalne linije koje sam rijesio sa pixel refresh, poslije s tim nemam problema.

zivciraju me cesti update-i gdje je tv usporen dok ne odradi install u pozadini. (ali to se moze iskljuciti i staviti na manual update)

sad s zadnjim update-om, tv zna tu i tam zatitrat. žena to ne vidi, ali ja imam bolesno oko. cekam iduci update da se to rijesi.

zivcira me player koji je osjetljiv ko p...ka na formate filmova/serija.

kad se gleda sadzaj koji TV prizna i vrti, to je bomboncic. ne mogu vise nist gledat na LCD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

Matej61 je izjavil:

Pozdravljeni. Sem v kupovanju novega tv-a in me zanima vaše mnenje glede naslednjih modelov:
-Samsung QE65S95BATXXH OLED,
-Samsung QE65QN90BATXXH Neo QLED
-Philips 65OLED807/12 OLED
-Sony XR65A80KAEP 4K OLED
Mogoče kaj drugega v totem rangu? Velikost 65.

Med temi je najboljši Samsung. Tu si malo poglej teste, in bodi pozoren spodaj na skupno oceno. Dodal sem še LG C2:
https://www.avforums.com/reviews/samsun...
https://www.avforums.com/reviews/philip...
https://www.avforums.com/reviews/sony-a...
https://www.avforums.com/reviews/lg-c2-...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Matej61 je izjavil:

Pozdravljeni. Sem v kupovanju novega tv-a in me zanima vaše mnenje glede naslednjih modelov:
-Samsung QE65S95BATXXH OLED,
-Samsung QE65QN90BATXXH Neo QLED
-Philips 65OLED807/12 OLED
-Sony XR65A80KAEP 4K OLED
Mogoče kaj drugega v totem rangu? Velikost 65.

Med temi je najboljši Samsung. Tu si malo poglej teste, in bodi pozoren spodaj na skupno oceno. Dodal sem še LG C2:
https://www.avforums.com/reviews/samsun...
https://www.avforums.com/reviews/philip...
https://www.avforums.com/reviews/sony-a...
https://www.avforums.com/reviews/lg-c2-...


Kar se tiče Samsunga treba opozorit na določene težave, ki so lahko kar pomembne.. Kot prvo kar težave z burn-inom, in kot drugo težave z ukrivljenimi paneli. Potem pa je še tukaj nekaj težav kot so barvni pasovi to je posledica samega panela. In kot zadnja težava je sama svetloba.. Ker zaradi same strukture panela, ​​lahko sama svetloba aktivira kvantne pike. Takojšnja posledica tega je, da se črna nagiba k temno sivi in ​​panel nato dobi rahlo rožnat odtenek.

fikus_ ::

"...in kot drugo težave z ukrivljenimi paneli. "

Koliko je pa lahko panel oz. ne sme biti ukrivljen?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

markolino ::

Kolega mi šenkal starega LGja legendarno najboljšo serjo letnika 2010 FullHD model
55LE8500 jaz sem ostal samo pafffff
Noben tv ranga 500 600e se še nemore kosat s temle Lgjem.. kar se tiče kvalitete slike in črnine.. sajta tv je bil že takrat mini led in stal 3k...

Ostalo pustimo stat nima dolbi atmos blaa bla.
Nisem si predstavljal da leta 2010 so delali že takšne rakete .. na njega sem priklipil 4k googlov chromecast...jaz sem ševedno šokiran nad sliko...

nejck97 ::

Pozdravljeni!

Tudi sam iščem priporočila za televizor.

Trenutno se odločam med Philips 58PUS8517 in Philips 58PUS8507. Važen mi je Android, in pa seveda cena. Sem pa odprt tudi za kakšna druga priporočila v enakem cenovnem rangu.

Hvala in lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejck97 ()

markolino ::

Glej da ima VA panel vsaj...

fpbs ::

markolino je izjavil:

Kolega mi šenkal starega LGja legendarno najboljšo serjo letnika 2010 FullHD model
55LE8500 jaz sem ostal samo pafffff
Noben tv ranga 500 600e se še nemore kosat s temle Lgjem.. kar se tiče kvalitete slike in črnine.. sajta tv je bil že takrat mini led in stal 3k...
Ostalo pustimo stat nima dolbi atmos blaa bla.
Nisem si predstavljal da leta 2010 so delali že takšne rakete .. na njega sem priklipil 4k googlov chromecast...jaz sem ševedno šokiran nad sliko...

Ta model je bil z Nano LED osvetljavo ozadja, podobno,kot so sedaj miniLEDi. Samo, proizvodnja je bila predraga.

andrej69 ::

fikus_ je izjavil:

"...in kot drugo težave z ukrivljenimi paneli. "

Koliko je pa lahko panel oz. ne sme biti ukrivljen?


Načeloma ne sme biti ukrivljen.. Sicer pa za vsak aparat, obstajajo parametri koliko je lahko odstopanja za posamezne primere. V kolikor pride do tega, se aparat pošlje na uradni servis in potem oni preverijo ali je znotraj dopustnih parametrov ali ne.

andrej69 ::

nejck97 je izjavil:

Pozdravljeni!

Tudi sam iščem priporočila za televizor.

Trenutno se odločam med Philips 58PUS8517 in Philips 58PUS8507. Važen mi je Android, in pa seveda cena. Sem pa odprt tudi za kakšna druga priporočila v enakem cenovnem rangu.

Hvala in lep pozdrav!


Odličen izbor;-) Kar pa se tiče razlik med tema dvema modeloma, je razlika samo v barvi okvirja televizorja in pa samih nogic televizorja.

nejck97 ::

andrej69 je izjavil:

nejck97 je izjavil:

Pozdravljeni!

Tudi sam iščem priporočila za televizor.

Trenutno se odločam med Philips 58PUS8517 in Philips 58PUS8507. Važen mi je Android, in pa seveda cena. Sem pa odprt tudi za kakšna druga priporočila v enakem cenovnem rangu.

Hvala in lep pozdrav!


Odličen izbor;-) Kar pa se tiče razlik med tema dvema modeloma, je razlika samo v barvi okvirja televizorja in pa samih nogic televizorja.



Saj ravno to mi je bilo smešno, po vseh specifikacijah, katere sem našel - naj bi bile stvari identične, med njima sem opazil razliko zgolj v ceni, ki pa je ponekod skoraj 100€.

fpbs ::

nejck97 je izjavil:

Tudi sam iščem priporočila za televizor.Trenutno se odločam med Philips 58PUS8517 in Philips 58PUS8507. Važen mi je Android, in pa seveda cena. Sem pa odprt tudi za kakšna druga priporočila v enakem cenovnem rangu.
Zakaj pa hočeš ravno Android. Za precej manj denarja bi naprimer dobil idrugim OSom Hisense, TCL ali LG, enakih lastnosti,
ali dosti boljši TV za enako ceno.

andrej69 ::

nejck97 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

nejck97 je izjavil:

Pozdravljeni!

Tudi sam iščem priporočila za televizor.

Trenutno se odločam med Philips 58PUS8517 in Philips 58PUS8507. Važen mi je Android, in pa seveda cena. Sem pa odprt tudi za kakšna druga priporočila v enakem cenovnem rangu.

Hvala in lep pozdrav!


Odličen izbor;-) Kar pa se tiče razlik med tema dvema modeloma, je razlika samo v barvi okvirja televizorja in pa samih nogic televizorja.



Saj ravno to mi je bilo smešno, po vseh specifikacijah, katere sem našel - naj bi bile stvari identične, med njima sem opazil razliko zgolj v ceni, ki pa je ponekod skoraj 100€.



Razlika je samo še v barvi daljinskega. Vse ostalo pa je povsem isto.. In ne nasedaj nekaterim uprabnikom tukaj gor, ki te bodo za vsako ceno odvrnili od Philipsa, pa čeprav niso niti videli ta televizor kaj ga šele preiskusili;-) Kot celoten paket je ta Philips najboljša izbira za takšen denar..

nejck97 ::

fpbs je izjavil:

nejck97 je izjavil:

Tudi sam iščem priporočila za televizor.Trenutno se odločam med Philips 58PUS8517 in Philips 58PUS8507. Važen mi je Android, in pa seveda cena. Sem pa odprt tudi za kakšna druga priporočila v enakem cenovnem rangu.
Zakaj pa hočeš ravno Android. Za precej manj denarja bi naprimer dobil idrugim OSom Hisense, TCL ali LG, enakih lastnosti,
ali dosti boljši TV za enako ceno.


Vsak OS ne podpira EON aplikacije, trenutno pa smo na telemachu...

fpbs ::

nejck97 je izjavil:

fpbs je izjavil:

nejck97 je izjavil:

Tudi sam iščem priporočila za televizor.Trenutno se odločam med Philips 58PUS8517 in Philips 58PUS8507. Važen mi je Android, in pa seveda cena. Sem pa odprt tudi za kakšna druga priporočila v enakem cenovnem rangu.
Zakaj pa hočeš ravno Android. Za precej manj denarja bi naprimer dobil idrugim OSom Hisense, TCL ali LG, enakih lastnosti,
ali dosti boljši TV za enako ceno.

Vsak OS ne podpira EON aplikacije, trenutno pa smo na telemachu...

Ne vem ,kako je na drugih firmah, samo na LG Webosu imaš že inštaliranega.

MrStein ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:


Andrej,

Na drugem forumu so te lepo umirili, samo tukaj si dopuščaš preveč svobode in krivično obtožuješ ljudi in jih žališ..;((

Aha, vidva sta ljubimca že dlje časa? Kaj ko bi "get a room" in se tam vse zmenila, tu pa ne bi več smetila?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dimnik ::

Ma ljubimca gor, dol....smetit se začne vedno zaradi prodajalca pilipsov, kakorkoli gledaš vedno je oh in ah pilips...

Stayerc ::

Pri prebiranju te teme vem zagotovo samo eno stvar. Philipsa ne bom vzel pa če mi ga šenkajo in to samo zaradi nabijča Andreja.

andrej69 ::

Stayerc je izjavil:

Pri prebiranju te teme vem zagotovo samo eno stvar. Philipsa ne bom vzel pa če mi ga šenkajo in to samo zaradi nabijča Andreja.


A veš kako se sekiram, če vzameš Philipsa ali ne..:'(

andrej69 ::

Dimnik je izjavil:

Ma ljubimca gor, dol....smetit se začne vedno zaradi prodajalca pilipsov, kakorkoli gledaš vedno je oh in ah pilips...


Potem pa slabo spremljaš temo..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

nejck97 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

nejck97 je izjavil:

Trenutno se odločam med Philips 58PUS8517 in Philips 58PUS8507. Važen mi je Android, in pa seveda cena. Sem pa odprt tudi za kakšna druga priporočila v enakem cenovnem rangu.
Odličen izbor;-) Kar pa se tiče razlik med tema dvema modeloma, je razlika samo v barvi okvirja televizorja in pa samih nogic televizorja.
Saj ravno to mi je bilo smešno, po vseh specifikacijah, katere sem našel - naj bi bile stvari identične, med njima sem opazil razliko zgolj v ceni, ki pa je ponekod skoraj 100€.

Razlika je samo še v barvi daljinskega. Vse ostalo pa je povsem isto.. In ne nasedaj nekaterim uprabnikom tukaj gor, ki te bodo za vsako ceno odvrnili od Philipsa, pa čeprav niso niti videli ta televizor kaj ga šele preiskusili;-) Kot celoten paket je ta Philips najboljša izbira za takšen denar..

Andrej, saj tega TVeja sploh ni potrbno videti. Ta TV ima vgrajen še klasičen 8 bitni panel, 50Hz, DirectLED, brez con in dimminga, to je najslabše možno, nižje ne gre.

andrej69 ::

@fpbs

A sem ti ravno danes napisal, da ni vse v panelu..;(( Potem pa prilepi nekaj linkov televizorjev, kateri imajo za takšen denar "odličen procesor" in 10 bitni 100Hz VA panel;-) In, da omogoča vse audio in video kodeke.. In, da bo diagonala večja od 55˝. Če je na voljo kaj takšnega takoj kupim takšen televizor..!

andrej69 ::

««
487 / 535
»»