» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
391 / 536
»»

Kodrnusa ::

Fak sta vidva dosadna. Vsi Oled tvji so dons najbrz super. Une majhne malenkosti pa povprecen kupec ne bo opazil.. vazne so sam cene, da bodo šle dol

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Saj se vidi kako kvalitetno procesiranje ima Lg:)) Philips in Sony procesiranje še je vedno nedosegljivo za Lg.. Edino, če bodo pri Lg-ju prosili Danny Tacka, da jim razvije slikovni procesor, ki bo konkurenčen ostalim. Ko bo Lg procesor dobil takšno priznanje potem se lahko pogovarjamo..

Ja, zato je pa Philips z Danijem rabil kar 3 leta, da je od LGeja skopiral procesorsko burn-in zaščito.


Ne piši neumnosti.. Philips burn -inn zaščita deluje povsem drugače kakor na Lg-ju, in tukaj Lg zopet nima za burek:):))

Kvinta ::

Je pa zanimivo, da moja žena zahteva manjšega, največ 65".


Kupi 85" pa ji reči ,da je 65 ženske so neumne kar se tehnike tiče :)
A.C.A.B

mihaelo ::

Morda kdo ve ali bo pri OLED807 48" modelu tudi vgrajen novi OLED EX panel? Do sedaj temu žal ni bilo tako ker recimo model 48" serije 936 ni imel EVO panela vsi modeli te serije od 55" naprej pa.

Kodrnusa ::

A bojo kej kmalu zacel 1000mb konektorje v tvje dajat? Pa usb c mogoče?

fpbs ::

skyform je izjavil:

Še dobro, da sem vrnil 706, bo treba počakati na 807. :P

Ja, kaj ti pa ni bilo všeč, da si ga vrnil?

mihaelo ::

mihaelo je izjavil:

Morda kdo ve ali bo pri OLED807 48" modelu tudi vgrajen novi OLED EX panel? Do sedaj temu žal ni bilo tako ker recimo model 48" serije 936 ni imel EVO panela vsi modeli te serije od 55" naprej pa.


Nasel:

Philips will offer the OLED EX panel in four sizes: 48, 55, 65, and 77 inches. The sets support HDMI 2.1, with variable refresh rates from 48 to 120 Hz and all the flavors of HDR you'd expect.

skyform ::

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

Še dobro, da sem vrnil 706, bo treba počakati na 807. :P

Ja, kaj ti pa ni bilo všeč, da si ga vrnil?


Da ni bila bela bela ampak pol ekrana pink, pol zelenkasta bela.




In sam white balance mi ni bil všeč, zdaj pa ne vem, če je to kriv tale tinting ali je to sama narava OLEDa ali ima Philips tak WB, ker brat ima podobn WB na PUS7502, nikakor ne gre nastavit, da je bela bela kot na Sonyjih sicer PUS7303, ki sem ga imel je imel ok WB. Bom kmalu izvedel, ker ta tedn grem v AT po A80J in če bo tudi Sonyjev white blance čist drugačen kot od ostalih Sony LCDjev, ki jih imam potem pač OLED ni zame. Cela slika vleče preveč na zeleno je že tudi na Panasonic GZ950 ampak ne tako fejst kot na Philipsu, če pa sem z WB nastavitvami znižal zeleno pa je bila slika preveč rdeča, sploh zgornji del, ki je že tak bil pink tudi, ko je slika bila preveč zelena, če sem dvignil modro je prehladna, ni šlo in ni. Npr na XE90 in XG95 gre tole porihtat kot keks, v bistvu je XE90 bil že po defaultu super tako da sem XG95 nastavil, da izgleda tako kot XE90. 706 pa nisem mogel prilagoditi, da bi WB izgledal kot Sonyjih pa sem imel oba Sonya zraven Philipsa, da bi lažje dobil ven enak WB.

Motililo me je tudi, da daljinec ni imel mikrofona in image retention v igrah je na čase bil zelo moteč. Sony A80J ima baje tudi težave z image retention morda nov A80K ne bo imel. Ima OLED tudi svoje hibe, ki so saj meni precej moteče in če se izkaže, da bo Sony imel podobne težave pol pač ni drugega kot X95J in X95K, tak nikdar ne gledam v čisti temi tako, da sta to čist super TVja za moje potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

Večini bi bil ta TV super, jaz pač kompliciram, sploh kar se tiče wBja, mora biti točno tak kot jaz hočem, če ne to ni to in to je čist stvar okusa. ;)

prekmurski ::

andrej69 ::

prekmurski je izjavil:

Mene zanima, kateri izmed teh je najboljsa izbira?

https://www.shoppster.com/sl-SI/p/11383...

https://www.shoppster.com/sl-SI/p/16268...

https://lgelectronics.si/produkti/tv_in...


Najkvalitetnejši od teh je model Q60A.

darck ::

andrej69 je izjavil:

prekmurski je izjavil:

Mene zanima, kateri izmed teh je najboljsa izbira?

https://www.shoppster.com/sl-SI/p/11383...

https://www.shoppster.com/sl-SI/p/16268...

https://lgelectronics.si/produkti/tv_in...


Najkvalitetnejši od teh je model Q60A.



Jaz tudi tako mislim samo nekateri prizori na Youtube prikažejo tudi drugače kakor govorijo recimo na tem posnetku spodaj LG Nano 75 prikaže res črno barvo ozadja bolje kakor Samsung Q60A a drugje pa je čisto kontra prikazano kako ima LG Nano 75 Blomming....







Zdaj res ne vem kdo ima prav saj na prvem posnetku izgleda LG Nano 75 kar dobra zadeva saj prikaže res črno ozadje ko je potrebno bolje kakor Qled Q60A a pri drugem posnetku ali tretjem pa govorijo čisto drugače,da je zanič lokalna zatemnitev in ogromen Blomming. Kje ali kdo ima potem točne podatke o televizorju saj ne more biti tako ogromno razlike med primerjavami od vsakega posameznika posebej.

andrej69 ::

Povsem odvisno kako je televizor nastavljen pri določenih primerjavah:) Kar se tiče teh zadev je najbolje pogledat res profesionalne teste, tistih kateri tudi kalibrirajo televizorje.. Ali pa kateri ima možnost, da si določene televizorje sam testira pod pogojem seveda , da so televizorji nastavljeni tako kot treba.

prekmurski ::

darck je izjavil:

andrej69 je izjavil:

prekmurski je izjavil:

Mene zanima, kateri izmed teh je najboljsa izbira?

https://www.shoppster.com/sl-SI/p/11383...

https://www.shoppster.com/sl-SI/p/16268...

https://lgelectronics.si/produkti/tv_in...


Najkvalitetnejši od teh je model Q60A.



Jaz tudi tako mislim samo nekateri prizori na Youtube prikažejo tudi drugače kakor govorijo recimo na tem posnetku spodaj LG Nano 75 prikaže res črno barvo ozadja bolje kakor Samsung Q60A a drugje pa je čisto kontra prikazano kako ima LG Nano 75 Blomming....







Zdaj res ne vem kdo ima prav saj na prvem posnetku izgleda LG Nano 75 kar dobra zadeva saj prikaže res črno ozadje ko je potrebno bolje kakor Qled Q60A a pri drugem posnetku ali tretjem pa govorijo čisto drugače,da je zanič lokalna zatemnitev in ogromen Blomming. Kje ali kdo ima potem točne podatke o televizorju saj ne more biti tako ogromno razlike med primerjavami od vsakega posameznika posebej.


Je ze kdo narocal preko Shoppster? Ker ce primerjam cene z BigBangom, ima shoppster pri nekaterih istih TV modelih kar zelo poceni v primerjavi z BigBangom.

Je mogoče kaksna boljsa varianta od teh omenjenih TV-jev, ki sem jih omenil? (do 1200EUR; Ekran 65-75; razdalja 3,2m; večinoma se gledajo filmi ali kaksne sportne tekme)

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

prekmurski je izjavil:

Je mogoče kaksna boljsa varianta od teh omenjenih TV-jev, ki sem jih omenil? (do 1200EUR; Ekran 65-75; razdalja 3,2m; večinoma se gledajo filmi ali kaksne sportne tekme)

Za to razdaljo bo zadostovala diagonala 65". Dodaj še 50€, pa dobiš OLEDa: https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...

andrej69 ::

@prekmurski

Jaz ti priporočam katerega izmed teh dveh modelov:) Odlična za filme kakor za šport.

https://www.bigbang.si/philips-65pus920...
https://www.bigbang.si/sony-ke65xh9005p...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

@prekmurski Jaz ti priporočam katerega izmed teh dveh modelov:) Odlična za filme kakor za šport.
https://www.bigbang.si/philips-65pus920...
https://www.bigbang.si/sony-ke65xh9005p...

Ta Sony bi bil vsekakor dober nakup, Philips pa nikakor ne.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@prekmurski Jaz ti priporočam katerega izmed teh dveh modelov:) Odlična za filme kakor za šport.
https://www.bigbang.si/philips-65pus920...
https://www.bigbang.si/sony-ke65xh9005p...

Ta Sony bi bil vsekakor dober nakup, Philips pa nikakor ne.


Nikakor ne moreš iz svoje kože kaj ne..? In kako si prišel zopet do zaključka , da Philips nikakor ni primeren..? Zopet iz specifikacij, ali si tokrat le videl ta televizor saj v živo..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Nikakor ne moreš iz svoje kože kaj ne..? In kako si prišel zopet do zaključka , da Philips nikakor ni primeren..? Zopet iz specifikacij, ali si tokrat le videl ta televizor saj v živo..

Ja, res nikakor ne moreš iz svoje kože, da nebi podvalil gnilo jajce.
Ne moreš primerjat tega Philipsa, ki ima vgrajen še klasičen 8 bitni panel, direct LED brez con s Sony FALDom, 10bit, Triluminos....

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Nikakor ne moreš iz svoje kože kaj ne..? In kako si prišel zopet do zaključka , da Philips nikakor ni primeren..? Zopet iz specifikacij, ali si tokrat le videl ta televizor saj v živo..

Ja, res nikakor ne moreš iz svoje kože, da nebi podvalil gnilo jajce.
Ne moreš primerjat tega Philipsa, ki ima vgrajen še klasičen 8 bitni panel, direct LED brez con s Sony FALDom, 10bit, Triluminos....


Saj sem vedel zopet specifikacije..;((

mgermo ::

Ja, specifikacije. Napredek. x je boljše od y.
Ne pa prodajalec Philipsa, ki:
1.Če nekdo opozori, da ima Philips TV 50Hz panel, takoj ugotovi, da to ne zmanjšuje vrednost TVeja
2.Če nekdo omeni slabe lastnosti IPS panela, takoj omeni, da se to vidi samo na LGejih, na Philipsu pa ne.
3.Če nekdo omeni težave s Philisovim TVejem, takoj omeni, da so te težave imeli samo lanski modeli, letošnji pa da nimajo teh težav
4.Če nekdo omeni močno prebijanje ozadja pri Philipsih, ga takoj poduči, da to sploh ni pomembno
5. Če nekdo sprašuje o nakupu LG TVeja, mu to takoj odsvetuje, češ, da ima močno prebijanje osvetljenja ozadja,
6. Če nekdo omeni boljšo sliko na konkurenčnem Tveju, takoj omeni, da so pomembne vse karakteristike TVeja in ne samo slike
7. Če nekdo opozori na vgrajene nekvalitetne komponente, dobi odgovor, da elektronika ni važna, ampak slika.
8.Če nekdo v trgovini primerja TVeje in omeni, da imajo konkurenčni modeli boljšo sliko, omeni, da je Philips slabo naštelan
9.Če nekdo omeni, da je konkurenca boljša na testih, prilepi neko poljsko oceno, in takoj omeni, da je Philips v praksi boljši
10.Če nekdo omeni, da ima težave s Philipsom, takoj omeni, kako se to dogaja v veliko večji meri s konkurenco
11.Če nekdo omeni izboljšane QD LCDeje, takoj omeni, da ne gre za nobene izboljšave, a če je tak panel vgrajen v Philipsu, je to najboljši TV na tržišču.
12.Če nekdo opomni, da je zapisal veliko neumnost, kar pomeni nestrokovnost, se začne izvijat kot jegulja, češ, da se je samo hecal.
13.Če je konkurenčni TV v vseh pogledih mnogo boljši, svetuje, kako bi Philipsov TV imel veliko lepše celo raznobarvne podnapise.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Ja, specifikacije. Napredek. x je boljše od y.
Ne pa prodajalec Philipsa, ki:
1.Če nekdo opozori, da ima Philips TV 50Hz panel, takoj ugotovi, da to ne zmanjšuje vrednost TVeja
2.Če nekdo omeni slabe lastnosti IPS panela, takoj omeni, da se to vidi samo na LGejih, na Philipsu pa ne.
3.Če nekdo omeni težave s Philisovim TVejem, takoj omeni, da so te težave imeli samo lanski modeli, letošnji pa da nimajo teh težav
4.Če nekdo omeni močno prebijanje ozadja pri Philipsih, ga takoj poduči, da to sploh ni pomembno
5. Če nekdo sprašuje o nakupu LG TVeja, mu to takoj odsvetuje, češ, da ima močno prebijanje osvetljenja ozadja,
6. Če nekdo omeni boljšo sliko na konkurenčnem Tveju, takoj omeni, da so pomembne vse karakteristike TVeja in ne samo slike
7. Če nekdo opozori na vgrajene nekvalitetne komponente, dobi odgovor, da elektronika ni važna, ampak slika.
8.Če nekdo v trgovini primerja TVeje in omeni, da imajo konkurenčni modeli boljšo sliko, omeni, da je Philips slabo naštelan
9.Če nekdo omeni, da je konkurenca boljša na testih, prilepi neko poljsko oceno, in takoj omeni, da je Philips v praksi boljši
10.Če nekdo omeni, da ima težave s Philipsom, takoj omeni, kako se to dogaja v veliko večji meri s konkurenco
11.Če nekdo omeni izboljšane QD LCDeje, takoj omeni, da ne gre za nobene izboljšave, a če je tak panel vgrajen v Philipsu, je to najboljši TV na tržišču.
12.Če nekdo opomni, da je zapisal veliko neumnost, kar pomeni nestrokovnost, se začne izvijat kot jegulja, češ, da se je samo hecal.
13.Če je konkurenčni TV v vseh pogledih mnogo boljši, svetuje, kako bi Philipsov TV imel veliko lepše celo raznobarvne podnapise.



Ah še ena papiga, ki samo ponavlja določene zadeve..:D

mgermo ::

Resnica boli, ane :)

JA23 ::

Malo spremljam tole temo zadnje čase, pa me zanima, če bi lahko še meni svetovali?

Razmišljam namreč o nakupu novega ali pa tudi starega TV. Pač nadgradil bi trenutno tv.
Verjetni smo doma povprečni uporabniki, ki se ne spoznamo ravno preveč na nastavljanje optimalne slike.
TV je/bi bil v povprečju prižgan kakšno uro na dan
Gleda se običajno z razdalje 3m naravnost občasno tudi z razdalje dobre 4m pod kotom 45°.
Soba je srednje svetla in se težko popolnoma zatemni.
Gleda se EON, filmi, serije in občasno kakšen šport. Iger se ne igra.
Je pomembno še kaj?

Par postov višje ste nekomu svetovali sony xh90, philips 206 in lg oled. Bi meni svetovali podobno?

Razmišljam celo, da bi se malo pogledal po bolhi ali kakšni podobni strani ta rabljene naprave. Se to sploh splača? Če se, bi tudi tukaj bila dobrodošla kakšna usmeritev.

Že vnaprej hvala vsem za predloge. :)

andrej69 ::

JA23 je izjavil:

Malo spremljam tole temo zadnje čase, pa me zanima, če bi lahko še meni svetovali?

Razmišljam namreč o nakupu novega ali pa tudi starega TV. Pač nadgradil bi trenutno tv.
Verjetni smo doma povprečni uporabniki, ki se ne spoznamo ravno preveč na nastavljanje optimalne slike.
TV je/bi bil v povprečju prižgan kakšno uro na dan
Gleda se običajno z razdalje 3m naravnost občasno tudi z razdalje dobre 4m pod kotom 45°.
Soba je srednje svetla in se težko popolnoma zatemni.
Gleda se EON, filmi, serije in občasno kakšen šport. Iger se ne igra.
Je pomembno še kaj?

Par postov višje ste nekomu svetovali sony xh90, philips 206 in lg oled. Bi meni svetovali podobno?

Razmišljam celo, da bi se malo pogledal po bolhi ali kakšni podobni strani ta rabljene naprave. Se to sploh splača? Če se, bi tudi tukaj bila dobrodošla kakšna usmeritev.

Že vnaprej hvala vsem za predloge. :)


Za koliko denarja kupuješ televizor..?

mgermo je izjavil:

Resnica boli, ane :)


Saj, če bi bila resnica napisana bi to bila druga zgodba, tako pa temu ni tako:) To so nekakšne fikcije v tvoji glavi in tebi podobnim.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

Kateri je najboljši televizor z IPS zaslonom in da ima FULL ARRAY LOCAL DIMMING me zanima,če je resnično tam kjer je temno v priikazanem ugasnjeno z osvetlitvijo in,da je črno in ne sivo. Kakor se mi dozdeva se bi moralo tudi z IPS zasloni in dobrem FALD sistemom dobiti to črno ozadje seveda kontrasta pa ne bi bilo kar tudi vsaj meni ne bi bilo tako pomembno.

skyform ::

Samsung QN85A in QN90A oba imate črne kot FALD z VA paneli ampak imata nekaj black crusha.

QN85A se dobi po super ceni tule.

https://priporocam.si/izdelek/samsung-n...

https://priporocam.si/izdelek/samsung-n...

Par dni nazaj je bil celo za 902€ in 1204€.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Kateri je najboljši televizor z IPS zaslonom in da ima FULL ARRAY LOCAL DIMMING me zanima,če je resnično tam kjer je temno v priikazanem ugasnjeno z osvetlitvijo in,da je črno in ne sivo. Kakor se mi dozdeva se bi moralo tudi z IPS zasloni in dobrem FALD sistemom dobiti to črno ozadje seveda kontrasta pa ne bi bilo kar tudi vsaj meni ne bi bilo tako pomembno.


Kakšen Lg MINI LED serija QNED90. Sicer pa je skoraj nemogoče dobiti poplno črnino na televizorjih z IPS panelom:) Ker sestava samega panela to ne dopušča.. Posebej pa, če algoritem za lokalno zatemnenje ne deluje tako kot treba, tukaj pa ima Lg tako vsa leta težave.. Boljša opcija je kakšen Samsung MINI LED.

The LG QNED90 has a decent local dimming feature, powered by a new Mini LED backlight with about 1000 dimming zones. The most noticeable issue with this TV is the slow dimming zone transitions, creating a long bright trail behind fast-moving objects in dark scenes. As bright objects move from one zone to the next, the transition is noticeable in our test video, but not with real content.

Despite the relatively small size of each dimming zone, there's still some blooming. It's especially noticeable around small, bright objects in dark scenes, but there's also some blooming around subtitles. Unfortunately, the local dimming algorithm also crushes blacks quite a bit, so very small dim objects in dark scenes are often invisible, like in a starfield.

We tested the local dimming feature with the LED Local Dimming set to 'High', as it delivers the best overall experience.

Samsung test.

The Samsung QN85A has a decent local dimming feature. Thanks to its Mini LED backlighting, it has 576 dimming zones. Compared with 2020's Samsung Q90/Q90T QLED, it pushes blacker blacks, resulting in a lot of small details being crushed. There's noticeable blooming around bright objects and subtitles, and our unit has some backlight bleed near the bottom of the screen. Unfortunately, the blooming gets worse the more you move off-center. Haloing is tighter around bright objects but more pronounced on the than it is on the Q90T. This is because it has smaller dimming zones, while the Q90T has larger zones that are less bright and fade out more quickly. Transitions between zones, however, are quick with no visible light trail behind moving objects

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

prekmurski ::

Na kateri operacijski sistem bolj prisegate, android ali smart/tizen?

andrej69 ::

prekmurski je izjavil:

Na kateri operacijski sistem bolj prisegate, android ali smart/tizen?


Odvisno kaj potrebuješ.. Kar se tiče število in kvaliteto samih aplikacij je Android brez konkurence. Tudi podpora samega sistema je pri Androidu najdaljša.
Kar pa se tiče samega vmesnika pa sta Tizen ali Webos nekoliko boljša izbira. Kar pa se tiče samega menija pa je odvisno nekaterim je všeč Android drugim Tizen, tretjim Firefox itd..

andrej69 ::

HBO MAX prihaja v Slovenijo.

https://www.blog.uporabnastran.si/2022/...

fpbs ::

prekmurski je izjavil:

Na kateri operacijski sistem bolj prisegate, android ali smart/tizen?

Kar se tiče aplikacij, ti jih LG WebOs omogoča cca 1000, in absolutno ne rabiš nič več. Kar se tiče podpore, je tako, če je nek sistem narejen dobro, potem ne potrebuje nekih nadaljnih popravkov, kar se dogaja pogosto na Androidu, ki je tudi najmanj stabilen in poznan po tem, da rad zašteka. Uporabniku najbolj prijazen, najhitrejši in najbolj zanesljiv je zagotovo Webos.

Kodrnusa ::

fpbs je izjavil:

prekmurski je izjavil:

Na kateri operacijski sistem bolj prisegate, android ali smart/tizen?

Kar se tiče aplikacij, ti jih LG WebOs omogoča cca 1000, in absolutno ne rabiš nič več. Kar se tiče podpore, je tako, če je nek sistem narejen dobro, potem ne potrebuje nekih nadaljnih popravkov, kar se dogaja pogosto na Androidu, ki je tudi najmanj stabilen in poznan po tem, da rad zašteka. Uporabniku najbolj prijazen, najhitrejši in najbolj zanesljiv je zagotovo Webos.


Ne nabijaj v tri krasne spet kako je android nestabilen. Men se na 5 let starem televizorju ni enkrat sesul, zaštekal tudi ne vem kdaj je, če kdaj sploh. Kolega ma soyja novga, android šiba super.
Webos je fajn, ampak recimo ne podpira Kodi aplikacije, ki je zelo razširjen. Jaz uporabljam nba legue Pass plugin v kodiju. Dela super. Na webosu nimas noben od teh appov.
Najvecji minus je manjko vgrajenega chromecasta na webosu. Vecina appov na telefonu, brskalnikov podpira chromecast. Pri webosu tega ni, zame velik minus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

rs1975 ::

fpbs je izjavil:

prekmurski je izjavil:

Na kateri operacijski sistem bolj prisegate, android ali smart/tizen?

Kar se tiče aplikacij, ti jih LG WebOs omogoča cca 1000, in absolutno ne rabiš nič več. Kar se tiče podpore, je tako, če je nek sistem narejen dobro, potem ne potrebuje nekih nadaljnih popravkov, kar se dogaja pogosto na Androidu, ki je tudi najmanj stabilen in poznan po tem, da rad zašteka. Uporabniku najbolj prijazen, najhitrejši in najbolj zanesljiv je zagotovo Webos.

Jebeš pa tak OS, ki ne podpira DTS...

andrej69 ::

Kodrnusa je izjavil:

fpbs je izjavil:

prekmurski je izjavil:

Na kateri operacijski sistem bolj prisegate, android ali smart/tizen?

Kar se tiče aplikacij, ti jih LG WebOs omogoča cca 1000, in absolutno ne rabiš nič več. Kar se tiče podpore, je tako, če je nek sistem narejen dobro, potem ne potrebuje nekih nadaljnih popravkov, kar se dogaja pogosto na Androidu, ki je tudi najmanj stabilen in poznan po tem, da rad zašteka. Uporabniku najbolj prijazen, najhitrejši in najbolj zanesljiv je zagotovo Webos.


Ne nabijaj v tri krasne spet kako je android nestabilen. Men se na 5 let starem televizorju ni enkrat sesul, zaštekal tudi ne vem kdaj je, če kdaj sploh. Kolega ma soyja novga, android šiba super.
Webos je fajn, ampak recimo ne podpira Kodi aplikacije, ki je zelo razširjen. Jaz uporabljam nba legue Pass plugin v kodiju. Dela super. Na webosu nimas noben od teh appov.
Najvecji minus je manjko vgrajenega chromecasta na webosu. Vecina appov na telefonu, brskalnikov podpira chromecast. Pri webosu tega ni, zame velik minus.


Ma nima smisla mu več replicirat, ker tale možakar živi v svojem svetu:)):))

Ales ::

Android TV, WebOS in Tizen so pod pokrovom vse Linux operacijski sistemi z različnim userlandom/frontendom.

Kar se Kodija tiče, je res škoda, da ga ni tudi za webOS ali Tizen, ampak vzrok je ravno obraten - Kodi je tisti, ki teh ne podpira.

DTS pa bi pa WebOS seveda lahko imel, to ni tehnična pomanjkljivost, temveč stvar licenc.

fpbs ::

Kodrnusa je izjavil:

Najvecji minus je manjko vgrajenega chromecasta na webosu. Vecina appov na telefonu, brskalnikov podpira chromecast. Pri webosu tega ni, zame velik minus.

Namesto chromecasta imaš miracast.

MrStein ::

Ales je izjavil:

Android TV, WebOS in Tizen so pod pokrovom vse Linux operacijski sistemi z različnim userlandom/frontendom.

Kar se Kodija tiče, je res škoda, da ga ni tudi za webOS ali Tizen, ampak vzrok je ravno obraten - Kodi je tisti, ki teh ne podpira.

DTS pa bi pa WebOS seveda lahko imel, to ni tehnična pomanjkljivost, temveč stvar licenc.

In s tem se naj tolaži uporabnik. Gleda sliko brez (DTS) zvoka in si dopoveduje, da gre "zgolj" za licenčni problem?
Ali da je za črno sliko kriv nek razvijalec Kodi-ja, ne pa razvijalec WebOS-a?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Najvecji minus je manjko vgrajenega chromecasta na webosu. Vecina appov na telefonu, brskalnikov podpira chromecast. Pri webosu tega ni, zame velik minus.

Namesto chromecasta imaš miracast.


To ni isto je pa podobno.. Odvisno kaj kateri uprabnik potrebuje.

hdx ::

JA23 je izjavil:

Malo spremljam tole temo zadnje čase, pa me zanima, če bi lahko še meni svetovali?

Razmišljam namreč o nakupu novega ali pa tudi starega TV. Pač nadgradil bi trenutno tv.
Verjetni smo doma povprečni uporabniki, ki se ne spoznamo ravno preveč na nastavljanje optimalne slike.
TV je/bi bil v povprečju prižgan kakšno uro na dan
Gleda se običajno z razdalje 3m naravnost občasno tudi z razdalje dobre 4m pod kotom 45°.
Soba je srednje svetla in se težko popolnoma zatemni.
Gleda se EON, filmi, serije in občasno kakšen šport. Iger se ne igra.
Je pomembno še kaj?

Par postov višje ste nekomu svetovali sony xh90, philips 206 in lg oled. Bi meni svetovali podobno?

Razmišljam celo, da bi se malo pogledal po bolhi ali kakšni podobni strani ta rabljene naprave. Se to sploh splača? Če se, bi tudi tukaj bila dobrodošla kakšna usmeritev.

Že vnaprej hvala vsem za predloge. :)


Povprečen uporabnik ne rabi OLED oz. top LCD TVja, sploh pa če se gleda eno uro na dan.

Kodrnusa ::

fpbs je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Najvecji minus je manjko vgrajenega chromecasta na webosu. Vecina appov na telefonu, brskalnikov podpira chromecast. Pri webosu tega ni, zame velik minus.

Namesto chromecasta imaš miracast.

Miracast ni enako. Ker Miracast ne podpirajo appi (youtube, tv2go, twin...) in browserji. Zato ni tako enostavno ravnati z njim. Ne recem, lg oled tvji so dobri in cenovno zelo ugodni. Ampak manjko dtsa, cromecasta, možnosti namestitve nešteto appov naredi tv slabše uporaben. Zato so zame vedno v igri samo tvji z androidom (sony, philips..)
Samsung, Lg pa za mene nista opcija.
No na starem philipsu zgoraj v spalnici imam android box da resim zadevo pa je tudi ok. To je vedno opcija če so ti LG pa samsung tvji pri srcu.
Tudi Oled meni še zmeraj ni všeč, ker pri nam deluje tv cele dneve in berem o vseh teh burn inih.. Naslednji bo najbrž fald sony.. samo ne vem kako bi rešil ambilight.. mi je top zadeva

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

andrej69 ::

Kodrnusa je izjavil:

fpbs je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Najvecji minus je manjko vgrajenega chromecasta na webosu. Vecina appov na telefonu, brskalnikov podpira chromecast. Pri webosu tega ni, zame velik minus.

Namesto chromecasta imaš miracast.

Miracast ni enako. Ker Miracast ne podpirajo appi (youtube, tv2go, twin...) in browserji. Zato ni tako enostavno ravnati z njim. Ne recem, lg oled tvji so dobri in cenovno zelo ugodni. Ampak manjko dtsa, cromecasta, možnosti namestitve nešteto appov naredi tv slabše uporaben. Zato so zame vedno v igri samo tvji z androidom (sony, philips..)
Samsung, Lg pa za mene nista opcija.
No na starem philipsu zgoraj v spalnici imam android box da resim zadevo pa je tudi ok. To je vedno opcija če so ti LG pa samsung tvji pri srcu.
Tudi Oled meni še zmeraj ni všeč, ker pri nam deluje tv cele dneve in berem o vseh teh burn inih.. Naslednji bo najbrž fald sony.. samo ne vem kako bi rešil ambilight.. mi je top zadeva


Pa vzameš MINI LED Philipsa, ki je kvalitetnejši od FALD Sony modelov, če potrebuješ Ambilight..

darck ::

Samo cena teh Philips MiniLed ni glih tako mala recimo,da se gleda za velikost 65".

Kodrnusa ::

Ja drazji je kot sony. Pa ze sony je overkill zame.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Samo cena teh Philips MiniLed ni glih tako mala recimo,da se gleda za velikost 65".


Da nekaj večja cena je vsekakor, toda letos do poletja bo še cena nekaj padla kar se tiče lanskih modelov..

JA23 ::

andrej69 je izjavil:

JA23 je izjavil:

Malo spremljam tole temo zadnje čase, pa me zanima, če bi lahko še meni svetovali?

Razmišljam namreč o nakupu novega ali pa tudi starega TV. Pač nadgradil bi trenutno tv.
Verjetni smo doma povprečni uporabniki, ki se ne spoznamo ravno preveč na nastavljanje optimalne slike.
TV je/bi bil v povprečju prižgan kakšno uro na dan
Gleda se običajno z razdalje 3m naravnost občasno tudi z razdalje dobre 4m pod kotom 45°.
Soba je srednje svetla in se težko popolnoma zatemni.
Gleda se EON, filmi, serije in občasno kakšen šport. Iger se ne igra.
Je pomembno še kaj?

Par postov višje ste nekomu svetovali sony xh90, philips 206 in lg oled. Bi meni svetovali podobno?

Razmišljam celo, da bi se malo pogledal po bolhi ali kakšni podobni strani ta rabljene naprave. Se to sploh splača? Če se, bi tudi tukaj bila dobrodošla kakšna usmeritev.

Že vnaprej hvala vsem za predloge. :)


Za koliko denarja kupuješ televizor..?

mgermo je izjavil:

Resnica boli, ane :)


Saj, če bi bila resnica napisana bi to bila druga zgodba, tako pa temu ni tako:) To so nekakšne fikcije v tvoji glavi in tebi podobnim.:)


Nimam točno določenega budgeta. Recimo 1-1,5K. Odvisno tudi od vaših nasvetov. Raje seveda manj. :)

hdx je izjavil:

JA23 je izjavil:

Malo spremljam tole temo zadnje čase, pa me zanima, če bi lahko še meni svetovali?

Razmišljam namreč o nakupu novega ali pa tudi starega TV. Pač nadgradil bi trenutno tv.
Verjetni smo doma povprečni uporabniki, ki se ne spoznamo ravno preveč na nastavljanje optimalne slike.
TV je/bi bil v povprečju prižgan kakšno uro na dan
Gleda se običajno z razdalje 3m naravnost občasno tudi z razdalje dobre 4m pod kotom 45°.
Soba je srednje svetla in se težko popolnoma zatemni.
Gleda se EON, filmi, serije in občasno kakšen šport. Iger se ne igra.
Je pomembno še kaj?

Par postov višje ste nekomu svetovali sony xh90, philips 206 in lg oled. Bi meni svetovali podobno?

Razmišljam celo, da bi se malo pogledal po bolhi ali kakšni podobni strani ta rabljene naprave. Se to sploh splača? Če se, bi tudi tukaj bila dobrodošla kakšna usmeritev.

Že vnaprej hvala vsem za predloge. :)


Povprečen uporabnik ne rabi OLED oz. top LCD TVja, sploh pa če se gleda eno uro na dan.


Ok. Kaj bi potem priporočal za naše potrebe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JA23 ()

darck ::

Saj kakor praviš andrej69 je za običnega uporabnika že vsak FALD televizor predober tako,da ne vem zakaj bi toliko več denarja dajali za MiniLed. Je pa zanimivo zakaj je taka razlika v cenah med MiniLed TV Philips ali Hisense,TCL? Saj vemo tudi tiste slabosti pri Hisensu recimo TCL je malo boljši ampak a je Philips toliko boljši,da ima tako ceno. Primerjava med Sony FALD in Hisense MiniLed kaj je potem bolje kje so plusi in minusi.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Saj kakor praviš andrej69 je za običnega uporabnika že vsak FALD televizor predober tako,da ne vem zakaj bi toliko več denarja dajali za MiniLed. Je pa zanimivo zakaj je taka razlika v cenah med MiniLed TV Philips ali Hisense,TCL? Saj vemo tudi tiste slabosti pri Hisensu recimo TCL je malo boljši ampak a je Philips toliko boljši,da ima tako ceno. Primerjava med Sony FALD in Hisense MiniLed kaj je potem bolje kje so plusi in minusi.


TCL je lahko nekaj cenejši, ker vgrajuje svoje panele, podobna zgodba je pri Hisense. Je pa res, da kot sem že nekajkrat napisal sam slikovni procesor ni na nivoju Philipsa, Sonya:)) Pa tudi elektronski sklopi, če pogledamo so pri TCL nekoliko slabši kakor pri Philipsu. Tudi sama izdelava televizorja je pri Philipsu kvalitetnejša:) Pa potem še Ambilight, pa na nekaterih modelih kvalitetnejši mediatek chipset itd.. In to vse skupaj nanese pri sami ceni..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

JA23 je izjavil:

Razmišljam namreč o nakupu novega ali pa tudi starega TV. Pač nadgradil bi trenutno tv.
Verjetni smo doma povprečni uporabniki, ki se ne spoznamo ravno preveč na nastavljanje optimalne slike.TV je/bi bil v povprečju prižgan kakšno uro na danGleda se običajno z razdalje 3m naravnost občasno tudi z razdalje dobre 4m pod kotom 45°.Soba je srednje svetla in se težko popolnoma zatemni.Gleda se EON, filmi, serije in občasno kakšen šport. Iger se ne igra.Nimam točno določenega budgeta. Recimo 1-1,5K. Odvisno tudi od vaših nasvetov. Raje seveda manj.

Če se bo gledalo pod kotom 45°, ti vsekakor svetujem OLEDa:
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

JA23 ::

@fbps Najlepša hvala za nasvete. Se da kje prebrati o razlikah med predlaganimi modeli?

Kar se pa sicer tiče gledanja pod kotom, je to relativno poredko. Je pa. Kolikor sem sicer bral v tej temi, sem razumel, da je OLED priporočljiv za dobro zatemnjene prostore. Prostor, kjer bi se nahajala ta nova televizija pa običajno ni najbolje zatemnjen. Bi potem vseeno bil OLED ok?

Pa še enkrat hvala za trud z razlago. :)
««
391 / 536
»»