» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
361 / 535
»»

darck ::

Furbo je izjavil:

A še kdo dobi obvestilo od antivirusa, da je preprečil namestitev zlonamerne kode iz makspro?


Jaz dobim samo tole,kar je na slikah prikazano samo stran od makspro mi vsseeno normalno odpira.

 1

1



 2

2

stanci50 ::

Pozdravljeni.ker mi je moj tv 55 inč postal premajhen,se odločam za nakup med lg 65 nano 903 in pa sony kd65xh9096.zanima me,kateri od njiju ima ips ali pa VA zaslon .Sploh kateri je boljši. Rad bi imel tudi mirroring.V tem rangu je dobrodošeL tudi kakšen drug predlog.Hvala za nasvet.

krco77 ::

stanci50 je izjavil:

Pozdravljeni.ker mi je moj tv 55 inč postal premajhen,se odločam za nakup med lg 65 nano 903 in pa sony kd65xh9096.zanima me,kateri od njiju ima ips ali pa VA zaslon .Sploh kateri je boljši. Rad bi imel tudi mirroring.V tem rangu je dobrodošeL tudi kakšen drug predlog.Hvala za nasvet.


Evo, razlika med tem dvema..;)

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

darck ::

Nikoli mi ni jasno zakaj LG ne naredi res neki dober LED televizor saj vsi njihovi LED modeli niso nekaj v višjem rangu,nimajo kontrasta.....

andrej69 ::

darck je izjavil:

Nikoli mi ni jasno zakaj LG ne naredi res neki dober LED televizor saj vsi njihovi LED modeli niso nekaj v višjem rangu,nimajo kontrasta.....


Zato , ker uporabljajo v svojih televizorjih lastne IPS panele, in se ne odločajo za nakup panelov drugih proizvajalcev:)Edino v določenih modelih imajo kakšen VA panel drugega proizvajalca.

fpbs ::

darck je izjavil:

Nikoli mi ni jasno zakaj LG ne naredi res neki dober LED televizor saj vsi njihovi LED modeli niso nekaj v višjem rangu,nimajo kontrasta.....

LGejevi LCDeji so namenjeni, kot družinski TV s širokim kotom gledanja. Njihov IPS panel ima vgrajen tudi tvoj Philips.

darck ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

Nikoli mi ni jasno zakaj LG ne naredi res neki dober LED televizor saj vsi njihovi LED modeli niso nekaj v višjem rangu,nimajo kontrasta.....

LGejevi LCDeji so namenjeni, kot družinski TV s širokim kotom gledanja. Njihov IPS panel ima vgrajen tudi tvoj Philips.



Ja saj vem to.da ima tudi moj Philips IPS zaslon in recimo za gledanje športa in podobno je kakor toliko vredu ampak,ko pa je potreben kontrast potem so pa že razlike saj ni črne barve in tisti televizorji z zatemnjevanjem FALD se veliko bolje obnesejo. Lahko bi naredili tudi pri LG kakšen FALD televizor sem siguren,da bi se dobr prodajali.

Pat_MaGroin ::

Pat_MaGroin ::

Kodrnusa ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Kaj pa tole??

https://www.e-tec.at/details.php?artnr=...


Tole, nimaš kej razmišljati...

Pat_MaGroin ::

Meni se tudi zdi da je tole do jurja no brainer po prebranem.

Meee ::

Živjo,

zanima me iz prve roke kakšno mnenje o sistemu VIDAA pri Hisense? Predvsem dve zadevi:

- to ni Android kajne? Torej APKjev se ne da naložit?
- kako so kaj aplikacije? Netflix in Youtube vem da je. Kaj pa Amazon Prime, HBO Max,.. te so in delajo v Sloveniji? Kaj pa slovenske aplikacije? Nimam naročnine za TV kanale, imam pa geslo do TVIn in lahko gledam tv preko kompa online.Ali pa bi dobil geslo od staršev, ki imata nek ornk Telemach paket. Bi šlo kaj od tega preko Hisense TVja z VIDAA OS?

Hvala!

tombs ::

kupujem nov TV, je sony kd55xh9505 za okroglih 1000€ ok izbira ali predlagate kej drugega? kar se cene tice je to nekje max kar sem pripravljen dat.

gledalo se bo malo sporta, malo filmov,... do sedaj sem imel nek budzet LG, star je pa ze 10 let tako da upgrade bo ogromen :)

pwn3rrr ::

tombs je izjavil:

kupujem nov TV, je sony kd55xh9505 za okroglih 1000€ ok izbira ali predlagate kej drugega? kar se cene tice je to nekje max kar sem pripravljen dat.

gledalo se bo malo sporta, malo filmov,... do sedaj sem imel nek budzet LG, star je pa ze 10 let tako da upgrade bo ogromen :)

Kolikšna je pa razdalja gledanja? Za okoli 1k€ dobiš že LG oled 55cx, kar bi bila glede kvalitete slike boljša opcija.

tombs ::

razdalja je 4m.

torej je boljse da se odlocim za kak lg oled? priznam da mudi se mi ne ravno in komot pocakam na kak dober deal.

andrej69 ::

tombs je izjavil:

razdalja je 4m.

torej je boljse da se odlocim za kak lg oled? priznam da mudi se mi ne ravno in komot pocakam na kak dober deal.


Kar se tiče razdalje gledanja je velikost 55˝ vsekakor premajhna:) Tako, da je v tem cenovnem rangu bolje vzet kakšen LED televizor diagonale 65˝-70˝.

pwn3rrr ::

Za 55" in 1k€ budgeta, bi jaz definitivno gledal za omenjenim oled LG-jem, pri nas sem že zasledil kakšno akcijo, ko je cena padla pod 1k.
Glede na 4m razdalje gledanja, bi pa bil absolutno bolj primeren 65", razen če si omejen s prostorom. Sam imam cca. 3m in imam 65" Sony-a XH95, dobil sem ga v Makspro za 1150€ par mesecev nazaj. Bilo je pa tako, da sem imel namen kupit 65" XH90, ki so ga oglaševali za 1080€, vendar ga niso imeli na zalogi, tako da so mi potem ponudili XH95 za res top ceno in sem ga šel še isti dan iskat in mi ni žal. Je za poklicat, ker včasih lahko dobiš precej ugodneje od oglaševanih cen.

Je pa nekdo že zgoraj objavil link do res ugodne cene 65" XH90 v AT. Za 900€ boljšega ne boš dobil.
https://www.e-tec.at/details.php?artnr=...

Vsi omenjeni TV-ji so še lanski modeli, tako da zaloge verjetno ni več veliko, ker so zunaj že letošnji modeli, ki pa so precej dražji in bo spet potrebno čakat na "akcije" novih modelov.

Pat_MaGroin ::

Jaz sem naročil tega v Avstriji, prevzem v Grazu naslednji teden. Eden na Bolhi prodaja Samsung Q65 95T za 1100 EUR, se mi zdi tudi super nakup.

Zgodovina sprememb…

matejm1994 ::

Za 4m definivino 75", če je prostor.

acookook ::

Ker (najverjetneje) starega panasonica jemlje vrag , razmišljamo o nakupu novega tv-ja. Trenutno je nagledan ta LG OLED TV 55" LG OLED55B13LA, ni pa še končna odločitev.
Po prioritete za to ceno so 2 HDMI 2.1 z 120 HZ VRR in neka LED verianta s čim boljšim energijskim razredom (tale je G) in nazadnje 65" ( smo pač navajeni na to velikost, ampak bi manjše za več fičrjev tut šlo). Namen je gaming na novih konzolah in gledanje oddaj/filmov prek sprejemnika.
Kje bi se pa lahko losal starega? Garancije sicer več ni, mislim, pa da bi napako (občasno blinkanje/prekinjanje za 1-2 sekundi) nekdo, ki zna televizije popravljat, lahko tudi odpravil.

Pat_MaGroin ::

Če koga zanima, na voljo naslednji teden, ko organziram kombi prevoz 2 TVjev :).

[izbrisana tema]

Cena ni zadnja.

tombs ::

malo sem pomeril glede na postavitev in bo namesto 4 cca 3m. sem pa vseeno omejen na teh 55. upoštevat morem še prostor z zvočnike, tudi ti morejo "dihat".

nekaj bo tudi statične slike, tako da me malo skrbijo OLEDi, mogoče se trenutno bolj nagibam proti QLEDom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tombs ()

Ganon ::

Omejen si s čim? Največjo napako delajo tisti, ki izbirajo velikost TV-ja na podlagi obstoječega pohištva. Sploh ko gre za kakšne starejše, masivne regale.

tombs ::

ne ne. obstoječe pohištvo sicer je problem, ampak ravno zato leti ven :) Ob steni so žal še panoramska okna in kot rečeno moram v prostor umestit še audio sistem, ki ima pa pri meni le prioriteto... 65 je žal preveč.

darck ::

Jaz sem tudi z 55" televizorjem glede velikosti še zadovoljen pa gledam iz dobrih 3 metrov ampak če bi bil večji recimo 65" bi tudi bilo še boljše.Sem pred mesecem nazaj bil v Harvey Normanu in imel imel primerjavo med 55" in 65" bila sta postavljena eden vrh drugega in nisem si mislil,da je taka razlika in zagotovo bi sedaj hotel imeti 65" televizor. Seveda za vse kateri veliko gledajo filme je potrebno imeti večji televizor saj ko imaš tiste črne robove na sliki od spodaj in zgoraj in je takoj sam prikaz slike kar majhen. Pri meni doma se gleda vse iz T-2 in malo kdaj,da je sploh kakšen primer,da so tisti črni robovi in je ves čas slika čez celi zaslon zato pravim,da mi zaenkrat ni problem ta velikost televizorja čeprav naslednji bo kar 65" za sigurno.

stanci50 ::

pozdravljeni.Tudi mene žulita dve dilemi glede zvoka in pa formata slike.Ali imata pfl 65pus 9435 ali pa Sony 65 kd 9505 dovolj močan zvok ,da ne bi rabil še dodatnega soundbara ,ker bi rad imel vse v enem kosu.Drugo pa je,ali že obstoja televizor,ki bi sam preklapljal med formati slike.Tudi mene motijo robovi spodaj in zgoraj,ne da pa si mi jih ročno nastavljati.Hvala za vaše mnenje.

darck ::

stanci50 je izjavil:

pozdravljeni.Tudi mene žulita dve dilemi glede zvoka in pa formata slike.Ali imata pfl 65pus 9435 ali pa Sony 65 kd 9505 dovolj močan zvok ,da ne bi rabil še dodatnega soundbara ,ker bi rad imel vse v enem kosu.Drugo pa je,ali že obstoja televizor,ki bi sam preklapljal med formati slike.Tudi mene motijo robovi spodaj in zgoraj,ne da pa si mi jih ročno nastavljati.Hvala za vaše mnenje.



To glede teh črnih robov pri filmih nimaš kaj nastavljat,da jih ne bi imel saj lahko bi samo kaj potem ko ti sliko obreže in vidiš manj prikazanega kakor bi moral videti. Nekateri televizorji celo sliko raztegnejo in potem sploh ni prave velikosti tako,da zardi teh robov se pa kupi čim večji televizor.

genesiss ::

Se da kje v Slo dobiti Sony Xh90 65 za manj kot 1000€? Hvala.

scipascapa ::

Ales ::

genesiss je izjavil:

Se da kje v Slo dobiti Sony Xh90 65 za manj kot 1000€? Hvala.

Na prvo žogo, v malih oglasih na Slo-tech, menda. :D

scipascapa je izjavil:

nope

https://www.ceneje.si/Iskanje/Izdelki?q...

Na ceneje.si se cele dve štacuni oglašujeta, to sploh ni rečeno, da so najnižje cene v Sloveniji...

Pat_MaGroin ::

makspro nima zaloge, acs pa ne spusti cene niti za en evro.

Jaz sem ga kupil v Avstriji.

Pat_MaGroin je izjavil:

makspro nima zaloge, acs pa ne spusti cene niti za en evro.

Jaz sem ga kupil v Avstriji. Za jurja ga dobiš pri meni, ker grem iskat v sredo 2 komada z najetim kombijem.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

stanci50 je izjavil:

pozdravljeni.Tudi mene žulita dve dilemi glede zvoka in pa formata slike.Ali imata pfl 65pus 9435 ali pa Sony 65 kd 9505 dovolj močan zvok ,da ne bi rabil še dodatnega soundbara ,ker bi rad imel vse v enem kosu.Drugo pa je,ali že obstoja televizor,ki bi sam preklapljal med formati slike.Tudi mene motijo robovi spodaj in zgoraj,ne da pa si mi jih ročno nastavljati.Hvala za vaše mnenje.

Zvok je dovolj 'močan', kvaliteta pa tko tko.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

andrej69 ::

Ganon ::

TCL je zmagal v kategoriji premium LCD TV-jev? :O Zakaj je ta model omejen samo na dve velikosti, 55" in 65"???

andrej69 ::

Ganon je izjavil:

TCL je zmagal v kategoriji premium LCD TV-jev? :O Zakaj je ta model omejen samo na dve velikosti, 55" in 65"???


Na voljo je še velikost 75˝pri modelu C728, pri modelu C825 pa sta na voljo velikosti 55˝ in 65˝. Recimo pri Philipsu pa bo na voljo velikost 65˝ in 75˝ kar se tiče Mini LED modelov. Edino Samsung bo imel na voljo še velikost 55˝ in pri enem modelu 50˝ kar se tiče Mini LED modelov.

https://www.tcl.com/eu/en/tvs/c728
https://www.tcl.com/eu/en/tvs/c825

darck ::

TCL televizorja pri nas se nisem zasledil tomizlim te modele kateri so najboljši tako,da vprašanje kdaj bodo k nam sploh prišli ali sploh če bodo ti modeli se prodajali pri nas.

Furbo ::

darck je izjavil:

TCL televizorja pri nas se nisem zasledil tomizlim te modele kateri so najboljši tako,da vprašanje kdaj bodo k nam sploh prišli ali sploh če bodo ti modeli se prodajali pri nas.

https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...
Je pa dražji kot moj Sony XR65 lol.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

andrej69 ::

Furbo je izjavil:

darck je izjavil:

TCL televizorja pri nas se nisem zasledil tomizlim te modele kateri so najboljši tako,da vprašanje kdaj bodo k nam sploh prišli ali sploh če bodo ti modeli se prodajali pri nas.

https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...
Je pa dražji kot moj Sony XR65 lol.


Je pa v določenih segmentih tudi kvalitetnejši:) Sony je letos naredil napako, ker se ni odločil za Mini LED panele. Bo pa poskusil z nekoliko nižjimi cenami napram TCL-u, Philipsu in Samsungu.

Ganon ::

darck je izjavil:

TCL televizorja pri nas se nisem zasledil tomizlim te modele kateri so najboljši tako,da vprašanje kdaj bodo k nam sploh prišli ali sploh če bodo ti modeli se prodajali pri nas.


https://www.bigbang.si/tcl-qled-mini-le...

darck ::

Pravi TCL televizor je X10 in ta C825 baje da sploh ni neka vrhunska zadeva isto je pri Hisense televizorjih katera dva modela sta najboljša H9G in H8G katere spet ni pri nas za dobiti. Za TCL C825 je rečeno da ima 55" televizor 128 dimming con in 65" 160 dimming con kar je slabo saj ima model TCL X10 768 dimming con in tudi TCL Q825 ima preko 700 dimming con. Ko že primerjate še Sony televizor zraven je treba omeniti,da ima edino SONY svojo posebno funkcijo obdelave slike reality creation kar naredi sliko res super,tako vsaj pravijo.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Pravi TCL televizor je X10 in ta C825 baje da sploh ni neka vrhunska zadeva isto je pri Hisense televizorjih katera dva modela sta najboljša H9G in H8G katere spet ni pri nas za dobiti. Za TCL C825 je rečeno da ima 55" televizor 128 dimming con in 65" 160 dimming con kar je slabo saj ima model TCL X10 768 dimming con in tudi TCL Q825 ima preko 700 dimming con. Ko že primerjate še Sony televizor zraven je treba omeniti,da ima edino SONY svojo posebno funkcijo obdelave slike reality creation kar naredi sliko res super,tako vsaj pravijo.


Ta TCL je odličen, seveda pa ne na nivoju X10 modela. Kar pa se tiče Sonya je res kvalitetnejši pri sami obdelavi slike in pa samega smart sistema, kar pa se tiče samega panela je pa vsekakor na strani TCL-a.

Pat_MaGroin ::

Jaz sem tegale skoraj vzel, pa sem si premislil.

https://www.bigbang.si/tcl-4k-uhd-65x10...

2 meseca ima delovne dobe...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

EISA 2021
https://eisa.eu/awards/home-theatre-dis...

Philips 55OLED806 zopet preseneča z "best buy" in ceno cca 1450€, LGejev C1 pa 1200€.

Ganon ::

Se kaj govori, kdaj bodo v trgovinah novi sonyji? X95J? Vse je zavito v meglo.

andrej69 ::

Ganon je izjavil:

Se kaj govori, kdaj bodo v trgovinah novi sonyji? X95J? Vse je zavito v meglo.


Najavljeni so nekje za konec tega meseca ali v začetku prihodnjega.

Pat_MaGroin ::

Vprašanje.

Se na, Sony Android TV da nalozit A1 Xplore TV Go? Aplikacija dela na telefonu in tablici, ne dela pa na Android TV. Verjetno nalasc, ker avstrijski app dela BP.

Skratka, sideload apkja bi delal?

koyotee ::

Cx3la55" je to se vedno p/p v oled tehnologiji?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ganon ::



Izgleda fantastično. Kmalu sledi podroben test.

Mimogrede, modeli X95J so že v Sloveniji.

laguna1 ::

Ganon... preberi se to če se ti splača čakat in vzet X95j ali pa rajši X90j in prišparat kar precejšen kupček eur.
https://www.techradar.com/news/sony-x95...

darck ::

X90j je slabši kakor lanski model X95H to je že velikokrat prikazano bilo v določenih prispevkih ampak to govorim glede prikaza slike itd... Minus ima lanski model zaradi tega,ker nima HDMI 2.1 ampak kdor ne igra iger mu to sploh ne sme biti pomembno.

Jaz bi izbiral edino lanski model X95H ali letošnji X95J samo cena je še ubijalska tega letošnjega modela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()
««
361 / 535
»»