» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
32 / 535
»»

mgermo ::

Definitivno Sony. Kje ga boš nabavil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

Furb ::

Verjetno moj-tv ali bigbang.

mgermo ::

Osebno bi pogledal čez mejo in riskiral tank bencina. Drugače pa poročaj, kako boš zadovoljen.

Furb ::

Kakšni predlogi kje? Najbolj bi ustrezalo ob italijanski meji.

Furb ::

V italijanski trgovini Unieuro sem našel izjemno ugodno. A ima kdo izkušnje s to trgovino? Je možna rezervacija? Kako zvem, če ga imajo na zalogi v določeni trgovini?

UNIEURO SONY 65XE9005

overload ::

Kaj to je kakšen nateg za ta SONY 65XE9005 ali je res tako poceni...
To mi deluje zelo pošten tv.

mgermo ::

Ni nateg, ker sem na geizhalsu tudi videl podobne cene. Trgovine pa žal ne poznam.

andrej69 ::

Vsi ki se odločate za nakup v Italiji, preverite, da prodajalna nudi EU garancijo.Kajti v nasprotnem primeru, boste sami nosili stroške popravila v Sloveniji:)Ali pa ga boste, vozili nazaj v Italijo.

boki75 ::

overload je izjavil:

Kaj to je kakšen nateg za ta SONY 65XE9005 ali je res tako poceni...
To mi deluje zelo pošten tv.


Zelo soliden tv,jaz sem ga pred kakim mesecem naročil v nemčiji za ceno s poštnino v SLO in EU garancijo za 1900EUR(od tega poštnina 130EUR).Za 1x se nič ne pritožujem,razen mogoče tega,da nima DOLBY VISION,ki ga tudi ne bo,zaradi čipovja. in mogoče je malo moteč napajalnik,kateri mora bit na odprtem,drugače se malo pregreva.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

leiito ::

andrej69 je izjavil:

Vsi ki se odločate za nakup v Italiji, preverite, da prodajalna nudi EU garancijo.Kajti v nasprotnem primeru, boste sami nosili stroške popravila v Sloveniji:)Ali pa ga boste, vozili nazaj v Italijo.


Ta fearmongering zganjaš vsakokrat, ko nekdo izpostavi koliko nižje so cene tivijev takoj za mejo, baubau EU garancije, kot da je neka ovira in kot da customer support v Sloveniji ne bi bil vreden piškavega oreha. Poleg tega to niso Philipsi, tiviji proizvajalcev prvega kakovostnega razreda so veliko bolj predvidljive in zanesljive naprave.

bbobst ::

Bom še tu vprašal, ampak ne spata direktno v to temo.
Nekaj bi rad preveril na mojem Samsungu KS7002 in zaradi tega bi rad naložil predpredzadnji software.
Seveda pa TV tega ne pusti,ker ni zadnja nadgradnja.
Ali se da kakorkoli nahecat TV da bi naložil starejšo verzijo?
Mogoče z spremembo kakšnega podatka o verziji?
Vsak nasvet je dobrodošel.

bbobst ::

Tudi sam začenjam počasi dvomiti o Samsung TV-jih.
Moj zgornji post se nanaša ravno na to.
Na 1400 € vrednem 2016 modelu KS7002 so se po letu dni po celem ekranu pojavile horizontalne lise,
kot trakovi, eni bolj svetli ,drugi temnejši.Kot banding, vendar da je to prisotno vedno. Ko gledaš film je
to tako,kot da bi pred dober panel dal šipo,na kateri so horizontalni trakovi ,svetlejši in temnejši.
Poleg tega pa že pol leta spredaj odstopa spodnji srebrni rob.
Dobro ,da je TV skoraj eno leto še v garanciji.
Sedaj pa moram ,preden kličem na servis ,poslikati to napako, tako da bo to najbolj vidno.
Kakšno stil picture bi dal na TV , da bojo trakovi najbolj izraziti?

andrej69 ::

leiito je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Vsi ki se odločate za nakup v Italiji, preverite, da prodajalna nudi EU garancijo.Kajti v nasprotnem primeru, boste sami nosili stroške popravila v Sloveniji:)Ali pa ga boste, vozili nazaj v Italijo.


Ta fearmongering zganjaš vsakokrat, ko nekdo izpostavi koliko nižje so cene tivijev takoj za mejo, baubau EU garancije, kot da je neka ovira in kot da customer support v Sloveniji ne bi bil vreden piškavega oreha. Poleg tega to niso Philipsi, tiviji proizvajalcev prvega kakovostnega razreda so veliko bolj predvidljive in zanesljive naprave.


Kaj se res dogaja s teboj..? Jaz samo opozorim, da ne bo zopet prišlo do težav, ko bo trebalo televizor peljat na servis..Ali boš jim ti dal denar za popravilo, ali pa za prevoz..? Kar se tiče pa zanesljivosti televizorjev določenih proizvajalcev, pa ti jaz lahko povem kako in kaj, pa ne ti:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

scipascapa ::

bbost: jaz imel moj h6400 2x v 2 letih......

leiito ::

andrej69 je izjavil:

leiito je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Vsi ki se odločate za nakup v Italiji, preverite, da prodajalna nudi EU garancijo.Kajti v nasprotnem primeru, boste sami nosili stroške popravila v Sloveniji:)Ali pa ga boste, vozili nazaj v Italijo.


Ta fearmongering zganjaš vsakokrat, ko nekdo izpostavi koliko nižje so cene tivijev takoj za mejo, baubau EU garancije, kot da je neka ovira in kot da customer support v Sloveniji ne bi bil vreden piškavega oreha. Poleg tega to niso Philipsi, tiviji proizvajalcev prvega kakovostnega razreda so veliko bolj predvidljive in zanesljive naprave.


Kaj se res dogaja s teboj..? Jaz samo opozorim, da ne bo zopet prišlo do težav, ko bo trebalo televizor peljat na servis..Ali boš jim ti dal denar za popravilo, ali pa za prevoz..? Kar se tiče pa zanesljivosti televizorjev določenih proizvajalcev, pa ti jaz lahko povem kako in kaj, pa ne ti:)


Japajade, tebe skrbi dobrobit tam nekih random osebkov in iz čistega altruizma svariš pred pošastjo EU garancije, ki se plazi po Evropi, da si osebno motiviran, da čim manj ljudi kupuje po evropskih cenah, kker Filips ne more konkurirati, pa nima nič s tem.

Kar se pa kakovosti in zanesljivosti tiče, še enkrat, kar četrtina kupcev na amazonu daje Filipsovemu flagšipu 1 zvezdico, noben drug proizvajalec se ne more pohvaliti s tako velikim deležem ponižanih in razžaljenih.

4knative ::

leiito zakaj se ti tu nekaj jokaš? Andrej je preko tega foruma prodal sigurno 100 televizorjev, koliko ti dobiš za antipropagando? Biznis je biznis nimaš kaj, Andrej je sigurno na plusu enih 15 tisočakov zaradi sodelovanja na tem forumu, koliko pa si ti v plusu za pisanje proti Philipsu? Pustite folku opravljati svoje poslanstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

mgermo ::

Ni antipropaganda, ampak je realna slika. In on kot jaz seveda nič na ta način ne zasluživa. Potemtakem praviš, naj se vsi razen andreja odmaknemo iz teme?

4knative ::

Tisti, ki nič ne zasluži od gobezdanja naj zapre kljun. To se mi zdi edino pošteno. andrej69 ti pa kar tako dalje, ne se predat.

mgermo ::

Naj se tema prenaslovi v Andrejev prodajni kotiček, pa sem out.

andrej69 ::

@leiito

Kar se tiče Hardwerske tehnologije,bom še enkrat napisal, ker izgleda , da nekateri imate zelo slab spomin, da bi si zapomnili..Vsi renomirani proizvajalci, uporabljajo danes v glavenem podobno tehnologijo..Od matičnih plošč,do napajalnih plošč, do konektorjev za panele, do samih panelov itd:))Kajti danes proizvajajo 3 ali 4 velike korporacije to tehnologijo, katere potem prodajajo tem renomiranim proizvajalcem..Saj, da ne boš mislil, da sta Sony ali Panasonic, kaj kvalitetnejša napram Philipsu Lg-ju,Hisense, itd.. kar se tiče same elektronike..Recimo Philips Slovenija ima 1,5% okvar znotraj 2 letne garancije, in nekje okrog 4% znotraj 5 letne garancije:) Kar je seveda odličen podatek..Tako, da ti lahko še naprej zavajaš ljudi s tvojimi lažmi..K nam ljudje vračajo največ Samsung televizorjev, pa ni vse vezano na klasične okvare elektronike, temveč predvsem zaradi težav kot so odstopanje ohišja televizorja, okvarjene led diode, prebijanje osvetljenja itd..Kar pa se tiče ostalih televizorjev, pa je delež vračanja nekje enak.Lahko ti vzameš kakšen Sony ali Panasonic televizor, pa ni nujno, da ti bo deloval bolje kakor Philips, Lg, ali kateri drugi televizor:)Kar se tiče še komentarjev na Amazonu, je to kaplja v morje,kolikor se proda televizorjev:))Normalno, da imajo določeni televizorji težave, kajti niti eden ni identičen drugemu pri izdelavi televizorja..To velja za vse proizvajalce..To je kar se tiče elektronike.
Kar pa se tiče same kvalitete slike, pa se tako ve, da je Philips med najkvalitetnejšimi televizorji..
Ne bom dejal, da je najkvalitetnejši, je pa sigurno med kvalitetnejšimi.Predvsem modeli 2016 in 2017.
Pa tudi ponuja največ za svoj denar..Recimo, če vzamemo na primer model 7502.Kateri televizor v tem rangu ima 100Hz osvežavanje panela, 10 bitni panel, svoj najkvalitetnejši procesor, najkvalitetnejšo zatemnenje itd..Da ti olajšam delo, nobeden televizor:))Ti pa še kar naprej ljudem piši, kako se Philips ne isplača in kako je to slab televizor itd...;)

@4knative

Moram ti žal povedat, da nisem nič zaslužil, kar se tiče tega foruma.Kajti vsi uporabniki na tem forumu, ne kupujejo neposredno pri nam..Pa tako sam vidiš, da tu in tam kdo vpraša za kakšen nasvet..Moje poslanstvo, je predvsem pomagat ljudem pri nakupu novega televizorja.Kajti vidim, da so danes kupci precej zmedeni, kar se tiče samih televizorjev.Saj marketing opravlja svoje, pa tudi razne govorice, ki krožijo za določene televizorje itd..Seveda potem kupci ne vejo kaj naj kupijo.Mislim, da sem tudi eden redkih, ki sploh napišejo kaj okrog same tehnologije televizorjev, kajti to proizvajalci skrbno skrivajo..Kajti ko treba dati ljudem kakšen specifičen podatek, potem sem dober, drugače pa nekateri" tukaj seveda govorijo kako delam samo v korist zaslužka, in druge podobne bedarije.. Če povem odkrito", nisem jaz na tem forumu zaradi denarja:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

mailer ::

Dobro, namesto metanja polen pod noge se zmenite za kakšen "group buy" nakup tv-jev. Poleg ostalega lahko andrej tudi tu pomoje konkretno pomaga in potem bo pljuvanje in odločitev kako pa kaj lažja.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

4knative ::

Točno tako. Andrej kakšno ceno lahko ponudiš za 55PUS7502 in 65PUS7502 v primeru nakupa 10 komadov?

fpbs ::

mailer je izjavil:

Dobro, namesto metanja polen pod noge se zmenite za kakšen "group buy" nakup tv-jev. Poleg ostalega lahko andrej tudi tu pomoje konkretno pomaga in potem bo pljuvanje in odločitev kako pa kaj lažja.

Saj ne gre za nobeno metanje polen pod noge. Stvar je v tem, da Andrej vsakega ki sprašuje za dober nasvet, takoj preusmeri na Philipsa, da ima Philips najbolj "natančne barve", na vse druge firme pa zliva gnojnico.

andrej69 ::

4knative je izjavil:

Točno tako. Andrej kakšno ceno lahko ponudiš za 55PUS7502 in 65PUS7502 v primeru nakupa 10 komadov?


Nekaj procentov, se, da sigurno dobiti ceneje..Sicer pa se ne more dati kakšnih extremnih popustov, kajti nabavne cene so kakršne so:)Sicer pa ima model 7502, za takšno tehnologijo, že sedaj zelo dobro ceno..
Posebej, če je še v akcijski ceni.Ta televizor, je sprva imel ceno 1700 evrov, toda ker ga je Philips lansiral pozno na tržišče, so se odločili za ceno 1200 evrov katera je sedaj. Seveda pa se ga dobit, še za nekaj ceneje..Po ba še cena, kasneje seveda padala..

MediaTek Announces Ultra HD TV SoC Supporting Dolby Vision and Hybrid Log Gamma (HLG)

MediaTek Inc. today announced the availability of its new MediaTek MT5597 System-on-Chip (SoC), an Ultra HD TV SoC supporting Dolby Vision™ and Hybrid Log Gamma (HLG). MT5597 transforms TV viewing experiences with breakthrough brightness, contrast and color.

Several top TV manufacturers have selected the MT5597 to power their new generation of TV devices. Consumers can expect MT5597-powered Android and Linux TV devices to be commercially available by the end of this year.

Equipped for both the Android TV 7.0 system and Linux OS, MediaTek MT5597 features 64-bit ARM(R) Cortex™ ultra-efficient processors, and offers superior user experience at the optimal power consumption.

The MT5597 features the high-performance ARM(R) Mali™-450 GPU, designed to maximize reuse of available resources during the graphics operation, thereby minimizing power and bandwidth requirements. The chipset also supports Google VP9 and HEVC codecs designed for 4K content streaming with 10bit color depth at 60 frames per second for a smooth playback experience.

"Dolby Vision transforms the TV experience by offering astonishing brightness, contrast and a fuller palette of rich colors," said John Couling, SVP, Commercial Partnerships, Dolby Laboratories. "Our collaboration with MediaTek will enable a greater number of consumers to enjoy extraordinary viewing experiences, as we continue to work with partners across the ecosystem to deliver Dolby Vision content and devices to consumers in the home."

To provide manufacturers with a single global solution that is both cost effective and offers the latest display capabilities, MT5597 offers worldwide demodulation technology support for ATSC, DVB-T/S/C/T2/S2, DVB-C, DTMB and ISDB-T demodulation functions. The technology reserves transport stream inputs for external demodulators for other countries or areas. MT5597 makes it possible for TV makers to port the same UI to worldwide TV models easily.

With the MT5597, MediaTek continue its legacy of enabling manufacturers with leading technology solutions to help build the best digital TVs on the market," said Joe Chen, Executive Vice President and Co-COO, MediaTek. Built to provide a premium feature-set in the mainstream product range, MT5597 gives TV makers the power of choice with MediaTek's unmatched display, picture quality technologies and global demodulation support.

Significant cost savings are possible by only having to develop one worldwide platform and the flexibility to choose from a wide variety of panel options and still preserve the highest level of picture quality.

The MT5597 also stands apart from other offerings in its range due to its advanced Ultra HD picture quality improvement technologies - MiraVision. Taken together, these display enhancement features make the MT5597 one of the best value solutions on the market. These features include:

Motion judder is eliminated with MediaTek's 4K Motion Estimation/Motion Cancellation (MEMC) technology support.
Support for single and dual layer mainstream HDR specs including Dolby Vision HDR, HDR10, and BBC HLG, which allows users to enjoy HDR content from any video source (OTT and physical media).
Ultra Resolution, which enhances details without adding artifacts. MT5597 is equipped with the highest fidelity scalar for unmatched signal preservation and a sophisticated content classifier for restoring every detail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

scipascapa ::

Blazz ::

fpbs je izjavil:

mailer je izjavil:

Dobro, namesto metanja polen pod noge se zmenite za kakšen "group buy" nakup tv-jev. Poleg ostalega lahko andrej tudi tu pomoje konkretno pomaga in potem bo pljuvanje in odločitev kako pa kaj lažja.

Saj ne gre za nobeno metanje polen pod noge. Stvar je v tem, da Andrej vsakega ki sprašuje za dober nasvet, takoj preusmeri na Philipsa, da ima Philips najbolj "natančne barve", na vse druge firme pa zliva gnojnico.


in to že več let zapored, kljub dokazom v stilu profi reviewjev neodvisnih online review siteov in revij, do prikazov ogromnega ranta recimo na philips support forumih, do mnenj strank na web štacunah ala amazon... ampak ja filip je najjači... potem je pa tu še en 4knative katerega filizofija življenja, da tisti ki z gobezdanjem zasluži in nategne folk je car, ostali pa prosim da so tiho:
4knative :: včeraj, 23:08:06citiraj
#
Tisti, ki nič ne zasluži od gobezdanja naj zapre kljun. To se mi zdi edino pošteno. andrej69 ti pa kar tako dalje, ne se predat.


MOD kje si?!?!?!?

4knative ::

scipascapa je izjavil:

http://www.rtings.com/tv/reviews/best/b...


Na rtings sploh ni Philipsa - najboljše znamke za TVje. Andrej pravi, da Philips ni pristal na izsiljevanje za dobre ocene. Meni se tudi zdi čudno da so izključili vodilno znamko. Denar sveta vladar? >:D

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Nekaj procentov, se, da sigurno dobiti ceneje..Sicer pa se ne more dati kakšnih extremnih popustov, kajti nabavne cene so kakršne so:)Sicer pa ima model 7502, za takšno tehnologijo, že sedaj zelo dobro ceno..

MediaTek Announces Ultra HD TV SoC Supporting Dolby Vision and Hybrid Log Gamma (HLG)
MediaTek Inc. today announced the availability of its new MediaTek MT5597 System-on-Chip (SoC), an Ultra HD TV SoC supporting Dolby Vision™ and Hybrid Log Gamma (HLG). MT5597 transforms TV viewing experiences with breakthrough brightness, contrast and color.

Ali lahko obrazložiš, kaj ima ta MediaTek SoC MT5597 skupnega s temi Philipsovimi TVeji? Kolikor je meni poznano imajo Philipsi 2017 višjega cenovnega razreda vgrajen SoC MT 5596A, in procesor ARM Cortex A53, to je to, kar imajo vgrajeno lanski LGeji, nižjega cenovnega razreda.

andrej69 ::

@fpbs
Kar se tiče Mediateka 5597 sem prilepil, če katerege zanima, da prebere.Kar pa se tiče Lg televizorjev, pa uporabljajo naslednje specifikacije.


Chassis - EA62C
Model - SM5C
Platform - webOS
Chipset - M16
CPU - ARM Cortex-A53 1.0 GHz Quad Core
RAM - 2.0 GB*
Flash Memory - eMMC 5.0, 8 GB
GPU - ARM MaliT760 Quad Core (550MHz)
Graphic Resolution
App -1920 x 1080 FHD
Video - 1920 x 1080 FHD

Minion1994 ::

Pozdrav

a je tole dober deal?
Iščem nek TV za okoli 900€. Nisem zahteven uporabnik, tu in tam kakšen šport, kakšna poročila in pa filmi. Gledal bom iz razdalje malo več kot 3m.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

Minion1994 je izjavil:

Pozdrav

a je tole dober deal?
Iščem nek TV za okoli 900€. Nisem zahteven uporabnik, tu in tam kakšen šport, kakšna poročila in pa filmi. Gledal bom iz razdalje malo več kot 3m.


Gre za kvaliteten model, toda jaz bi ti priporočil še tale kvalitetnejši model. Ga dobiš za 900 evrov.
Philips 55PUS6482

nebi ::

https://www.displayspecifications.com/e...

En je 700€, drugi pa 1000€. Zakaj?

andrej69 ::

nebi je izjavil:

https://www.displayspecifications.com/e...

En je 700€, drugi pa 1000€. Zakaj?


Gre za različna modela, kar se tiče tehnologije. Model 7502, je tudi višji rang televizorja, pa gre za model 2017.

nebi ::

Hvala. Drugi je pa 2016?

Kakšna pa je razlika med DIRECT in EDGE led? Katera tehnologija je boljša?

(Očitno je DIRECTled bojši.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nebi ()

leiito ::

4knative je izjavil:

leiito zakaj se ti tu nekaj jokaš? Andrej je preko tega foruma prodal sigurno 100 televizorjev, koliko ti dobiš za antipropagando? Biznis je biznis nimaš kaj, Andrej je sigurno na plusu enih 15 tisočakov zaradi sodelovanja na tem forumu, koliko pa si ti v plusu za pisanje proti Philipsu? Pustite folku opravljati svoje poslanstvo.


Jaz sem odkrito povedal, da dobim €20 za vsak neprodan Philips.

andrej69 ::

@nebi
Direct Led, je občutnejšo boljši kateri ima FALD, pri modelih kateri pa to nimajo, pa ni kakšne večje razlike:)Pred leti je bila ta razlika kar opazna, danes pa Edge Led televizorji ne zaostajajo kaj dosti..Ne smeš gledat pri teh televizorjih, samo panele. Temveč tudi druge stvari kot so procesorji, Chipset itd..
Kar se tiče teh dveh modelov, je Philips model 7502 občutnejšo kvalitetnejši:)

nebi ::

Hvala.

Minion1994 ::

andrej69 je izjavil:

Minion1994 je izjavil:

Pozdrav

a je tole dober deal?
Iščem nek TV za okoli 900€. Nisem zahteven uporabnik, tu in tam kakšen šport, kakšna poročila in pa filmi. Gledal bom iz razdalje malo več kot 3m.


Gre za kvaliteten model, toda jaz bi ti priporočil še tale kvalitetnejši model. Ga dobiš za 900 evrov.
Philips 55PUS6482


Pa bo 55" dovolj velik glede na mojo oddaljenost do TVja (3-3.5m).
Kje se dobi ta TV za 900€?

andrej69 ::

Minion1994 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Minion1994 je izjavil:

Pozdrav

a je tole dober deal?
Iščem nek TV za okoli 900€. Nisem zahteven uporabnik, tu in tam kakšen šport, kakšna poročila in pa filmi. Gledal bom iz razdalje malo več kot 3m.


Gre za kvaliteten model, toda jaz bi ti priporočil še tale kvalitetnejši model. Ga dobiš za 900 evrov.
Philips 55PUS6482


Pa bo 55" dovolj velik glede na mojo oddaljenost do TVja (3-3.5m).
Kje se dobi ta TV za 900€?


Kar se tiče odaljenosti, je seveda vedno boljše nekoliko večja diagonala.Toda , če nisi prezahteven gledalec, boš s takšno diagonalo čisto zadovoljen..Kajti za takšen denar, tako ne dobiš televizorja z večjo diagonalo. Ta model pa lahko kupiš tukaj.
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Tsunamii ::

MAh..mene bolj zanima kdaj bo tema 75'' in večji :D za en normalne denar ( ne vrednosti avta srednjega razreda ). Pisuvka. PA vem da sem sebi ze out..ampak jz bi res rad najkaseneje cez 3 leta( max) kupil nekaj da se kosa normalno takrat moji 11 letni plazmi! :D

scipascapa ::

dajte nehat pretiravat no, naročite si 10m platno pa mir :)

Tsunamii ::

Platno kar ti imej :D JAz ga nočem ;) Vsak ve zase :D

Tomson ::

Minion1994 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Minion1994 je izjavil:

Pozdrav

a je tole dober deal?
Iščem nek TV za okoli 900€. Nisem zahteven uporabnik, tu in tam kakšen šport, kakšna poročila in pa filmi. Gledal bom iz razdalje malo več kot 3m.


Gre za kvaliteten model, toda jaz bi ti priporočil še tale kvalitetnejši model. Ga dobiš za 900 evrov.
Philips 55PUS6482


Pa bo 55" dovolj velik glede na mojo oddaljenost do TVja (3-3.5m).
Kje se dobi ta TV za 900€?


55" pri 3.4m oddaljenosti je dovolj, vseakor pa ne optimalna velikost splošno gledano oz. če smo bolj natančni, je predvsem odvisno od kvalitete vira. Pri oddaljenosti 3.4m je 55" optimalna velikost za 720p (HD vsebine), 65" za 1080p (FHD vsebine) in dosti večja diagonala za 4k vsebine.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

vrossi46 ::

Fantje,kaj mi poveste za ta TV.

https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...

andrej69 ::

vrossi46 je izjavil:

Fantje,kaj mi poveste za ta TV.

https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...


Kar kvaliteten televizor, toda gibanje v sliki in samo skaliranje slike, ni na ravni drugih renomiranih proizvajalcev:)TCL-ov procesor za skaliranje Super Resolution EX, izgublja veliko podrobnosti v sliki.Poleg tega tudi 50Hz panel, ne omogoča uporabe sistema za skeniranje osvetlitve ozadja. To povzroča učinek zameglitve okoli premikajočih se predmetov, tako, da za šport in filme kjer prevladujejo hitri kadri, ta televizor vsekakor ni. To so minusi. Kar pa se tiče plusov, pa ima zelo dober kontrast prikaz črne barvre, in dobro reprodukcijo barv.Pa tudi za igre je zelo primeren , zaradi nizkega input laga.

Minion1994 ::

Tomson je izjavil:

Minion1994 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Minion1994 je izjavil:

Pozdrav

a je tole dober deal?
Iščem nek TV za okoli 900EUR. Nisem zahteven uporabnik, tu in tam kakšen šport, kakšna poročila in pa filmi. Gledal bom iz razdalje malo več kot 3m.


Gre za kvaliteten model, toda jaz bi ti priporočil še tale kvalitetnejši model. Ga dobiš za 900 evrov.
Philips 55PUS6482


Pa bo 55" dovolj velik glede na mojo oddaljenost do TVja (3-3.5m).
Kje se dobi ta TV za 900EUR?


55" pri 3.4m oddaljenosti je dovolj, vseakor pa ne optimalna velikost splošno gledano oz. če smo bolj natančni, je predvsem odvisno od kvalitete vira. Pri oddaljenosti 3.4m je 55" optimalna velikost za 720p (HD vsebine), 65" za 1080p (FHD vsebine) in dosti večja diagonala za 4k vsebine.


Sem gledal trenutno tegale. Se mi zdi kr dober deal, kaj pravite vi?

Recimo da lahko budget povečam do 1200EUR-1300EUR. Bi se dalo dobiti kakšen dober 65"? Kakšen TV bi mi priporočal? Predvsem bi rad dobro sliko (večino tv programov bom gledal v HD), pa da bo dobro gibanje slike (ker gledam tudi dosti športa). Po pogovoru z večimi prodajalci, so mi vsi dejali da je SONY TOP, kar se tiče televizorjev, kaj pravite na to?

Mogoče še zadnje vprašanje: Se splača počakati na black friday ali pri nas bo nekih znižanih cen?

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

@deenis14
Če gledaš dosti športa, bi ti jaz vsekakor priporočal kakšen model s 100Hz osveževanjem panela:) Kar se tiče Sonya ima dobro gibanje slike kakor tudi Philips in Panasonic. Toda 50Hz osveževanje panela, še vedno ne more nadomestit kakšen televizor s 100Hz osveževanjem panela. Drugače pa Sony televizorji v tem nižjem in srednjem rangu, nič ne istopajo napram drugim proizvajalcem. Odlični so v najvišjem rangu televizorjev. Seveda pa je odvisno tudi od modela do modela.Kar pa se tiče veličine 65", boš za takšen denar, teško dobil kaj zelo dobrega predvsem kar se tiče gledanja športa:) Če hočeš imet res kvaliteten" televizor za gledanje športa, pa tudi ostalih vsebin, raje vzami kakšen model diagonale 55".Sicer pa , če ti je všeč ta Sony model, ga lahko vzameš. Kar pa se tiče Black Fridaya, ne gre pričakovat kakšne velike popuste, saj v Sloveniji ne..Saj tako dobiš že sedaj kakšen kvaliteten televizor , za dobro" ceno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

JamesTheKing ::

andrej69 je izjavil:

@deenis14
Če gledaš dosti športa, bi ti jaz vsekakor priporočal kakšen model s 100Hz osveževanjem panela:) Kar se tiče Sonya ima dobro gibanje slike kakor tudi Philips in Panasonic. Toda 50Hz osveževanje panela, še vedno ne more nadomestit kakšen televizor s 100Hz osveževanjem panela. Drugače pa Sony televizorji v tem nižjem in srednjem rangu, nič ne istopajo napram drugim proizvajalcem. Odlični so v najvišjem rangu televizorjev. Seveda pa je odvisno tudi od modela do modela.Kar pa se tiče veličine 65", boš za takšen denar, teško dobil kaj zelo dobrega predvsem kar se tiče gledanja športa:) Če hočeš imet res kvaliteten" televizor za gledanje športa, pa tudi ostalih vsebin, raje vzami kakšen model diagonale 55".Sicer pa , če ti je všeč ta Sony model, ga lahko vzameš. Kar pa se tiče Black Fridaya, ne gre pričakovat kakšne velike popuste, saj v Sloveniji ne..Saj tako dobiš že sedaj kakšen kvaliteten televizor , za dobro" ceno..


Kaj pa kaj takšnega:

https://www.amazon.de/Hisense-H65M7000-... (sicer potem ne vem kako je z garancijo, če se kaj pokvari)

ali

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

andrej69 ::

@JamesTheKing
Vsekakor je kvalitetnejši Hisense televizor,toda ima tudi samo 50Hz osveževanje panela.Če ne boš gledal dosti športa,je ta Hisense dobra izbira.Kar pa se tiče sevisa, ga ni v Sloveniji.

vrossi46 ::

andrej69 je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

Fantje,kaj mi poveste za ta TV.

https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...


Kar kvaliteten televizor, toda gibanje v sliki in samo skaliranje slike, ni na ravni drugih renomiranih proizvajalcev:)TCL-ov procesor za skaliranje Super Resolution EX, izgublja veliko podrobnosti v sliki.Poleg tega tudi 50Hz panel, ne omogoča uporabe sistema za skeniranje osvetlitve ozadja. To povzroča učinek zameglitve okoli premikajočih se predmetov, tako, da za šport in filme kjer prevladujejo hitri kadri, ta televizor vsekakor ni. To so minusi. Kar pa se tiče plusov, pa ima zelo dober kontrast prikaz črne barvre, in dobro reprodukcijo barv.Pa tudi za igre je zelo primeren , zaradi nizkega input laga.


O.K. ,za igre bi bil,saj bi priklopil gor PS4,kaj pa kak drugi televizor te veličine za do nekje 900€?
TV bi uporabljal tudi za filme,pa MotoGP in Superrbike zelo rad gledam.

Hvala za nasvete
Lp
««
32 / 535
»»