» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
291 / 534
»»

andrej69 ::

aleksav je izjavil:

ja silka za to kar bom jaz gledal mi je pri obeg over the top, zanima me funkcijonalnost sugerirali so mi da je full prednost chromecast pru sobyu? je pa baje android pocasnejsi...


Če hočeš imeti Android, ki deluje najbolje ti je vsekakor najboljša izbira Philips model 7304 in pa letošnji model 8505. Od Sonya pa model XG8596 in letošnji model XH8096. Na ostalih modelih deluje Android bistveno slabše:)

Badwolff ::

Aja, na koncu sem vzel xh8096.

vrossi46 ::

Ma čakaj,kaj pa od teh LED Sony,kateri je najboljši?

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

In med temi OLED?

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

andrej69 ::

vrossi46 je izjavil:

Ma čakaj,kaj pa od teh LED Sony,kateri je najboljši?

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

In med temi OLED?

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...


Kar se tiče LED modelov je sledeči vrstni red od najkvalitetnejšega do najmanj kvalitetnejšega.
-XH9505
-XH9005
-XF9005
-XH8096
-XG8505

Pa še kar se tiče OLED modelov.

-Philips 805
-Sony A8
-Philips 934/Sony AG9
-Philips 804
-Lg B9
-Sony AG8

fpbs ::

vrossi46 je izjavil:

Ma čakaj,kaj pa od teh LED Sony,kateri je najboljši?
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

In med temi OLED?
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Sedaj je zelo neugoden čas za nakup TVeja, ker stari dobri modeli so razprodani, novi pa imajo še previsoko ceno, tako, da če je možno počakaj z nakupom še kake tri mesece, ko bodo cene občutno bolj ugodne. Se ti pa nikakor ne splača za OLED model 55" dati več kot 1300€.

easyrider3 ::

Recimo Sony KD 55-XH9505 stane trenutno najceneje pri Mediamarket 1.370 EUR in pri Extreme digital 1.308 EUR res da je to najboljši LED televizor samo cena bi lahko bila manjša recimo dobrega tisočaka. Verjetno je boljša izbira lanskega modela saj je malenkost slabši ampak ima pa boljšo svetilnost,kontrast HDMI priključki imajo eARC povezljivost kar letošnji model XH9505 nima res da letošnji ima izboljšano gledanost pod kotom samo dobro pač to tudi ni neki problem če se gleda naravnost na televizor. Razlika v ceni pa je gromozanska saj lanski model dobiš pri Extreme digital za 872 EUR kar je bomba za tak televizor.

https://www.mediamarket.si/ads/sony_kd5...
https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...
https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...


http://prntscr.com/u8uogf
 sony XG9505  VS   sony  XH9505

sony XG9505 VS sony XH9505



https://www.zkelectronics.com/comparetv...
https://www.displaydb.com/compare/sony-...






Bomo videli kako se OLED televizorji obnesejo za dobo 5 let toliko mora televizor zdržati,če ne brez veze ga imeti.

easyrider3 ::

Evo še cenejši ta model televizorja SONY KD55XG9505 današnja cena je samo 853 EUR

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

 SONY 55 XG9505            853 EUR

SONY 55 XG9505 853 EUR

Karil ::

Je to običajno, da na Sonyu 55XG8577 med predvajanjem 4K kvalitete Youtube videa ta po sekundo zašteka na vsake toliko? Probano na večih videih. Pri FHD ni težav. Je to zaradi bufferinga, aplikacije same, slabega procesorja? Internet je žični 10 MBps+, zato me čudi štekanje. Bom pa še izmeril z laptopom speedtest direktno na tem UTP kablu, če bi bilo karkoli narobe.

easyrider3 ::

Karil je izjavil:

Je to običajno, da na Sonyu 55XG8577 med predvajanjem 4K kvalitete Youtube videa ta po sekundo zašteka na vsake toliko? Probano na večih videih. Pri FHD ni težav. Je to zaradi bufferinga, aplikacije same, slabega procesorja? Internet je žični 10 MBps+, zato me čudi štekanje. Bom pa še izmeril z laptopom speedtest direktno na tem UTP kablu, če bi bilo karkoli narobe.


Stvar je taka kakor so meni povedali in tudi napisanega je bilo že dosti tega da za predvajanje HD vsebin je potrebno minimalno 6-7 MBps zdaj koliko je potrebno za predvajanje 4K točno ne vem sem pa siguren da je 10 Mbps premalo.

Jaz imam doma 20 MBps pa 4K vsebine lahko gledam edino takrat ko drugi televizorji istočasno ne delujejo drugače se tudi pri meni zatika steka

Zgodovina sprememb…

Morientes ::

easyrider3 je izjavil:

Evo še cenejši ta model televizorja SONY KD55XG9505 današnja cena je samo 853 EUR

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

 SONY 55 XG9505            853 EUR

SONY 55 XG9505 853 EUR



Kok je ta trgovina sploh zanesljiva, vpišem ime trgovine, pa mi prec vrže par linkov stranka oguljufana... forumi .si, .hr, polni o tem, da dobijo izdelek poškodovan in se potem skoraj da ne na sodišču zajebavajo, da dobijo denar nazaj. Garancija kokr da je ni.
Drugač je cena super in ni boljšega televizorja za ta denar.

andrej69 ::

Karil je izjavil:

Je to običajno, da na Sonyu 55XG8577 med predvajanjem 4K kvalitete Youtube videa ta po sekundo zašteka na vsake toliko? Probano na večih videih. Pri FHD ni težav. Je to zaradi bufferinga, aplikacije same, slabega procesorja? Internet je žični 10 MBps+, zato me čudi štekanje. Bom pa še izmeril z laptopom speedtest direktno na tem UTP kablu, če bi bilo karkoli narobe.


Za Netflix potrebuješ saj povezavo 25-30 Mbps (megabitov) Če si pravilno napisal 10MBps ( megabajtov) bi ti moralo delovat brez kakšnih težav.

MrStein ::

Morientes je izjavil:


Kok je ta trgovina sploh zanesljiva, vpišem ime trgovine, pa mi prec vrže par linkov stranka oguljufana... forumi .si, .hr, polni o tem, da dobijo izdelek poškodovan in se potem skoraj da ne na sodišču zajebavajo, da dobijo denar nazaj. Garancija kokr da je ni.
Drugač je cena super in ni boljšega televizorja za ta denar.

To imaš tu temo: extreme digital spletna trgovina

Če "cvikaš" plačaj s kartico, pa lahko pozneje od banke zahtevaš povrnitev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

easyrider3 ::

andrej69 je izjavil:

Karil je izjavil:

Je to običajno, da na Sonyu 55XG8577 med predvajanjem 4K kvalitete Youtube videa ta po sekundo zašteka na vsake toliko? Probano na večih videih. Pri FHD ni težav. Je to zaradi bufferinga, aplikacije same, slabega procesorja? Internet je žični 10 MBps+, zato me čudi štekanje. Bom pa še izmeril z laptopom speedtest direktno na tem UTP kablu, če bi bilo karkoli narobe.


Za Netflix potrebuješ saj povezavo 25-30 Mbps (megabitov) Če si pravilno napisal 10MBps ( megabajtov) bi ti moralo delovat brez kakšnih težav.



Ma ni šans da sodeluje z 10 MB hitrostjo saj imam jaz 20 MB hitrost in mi šteka če dam na kakšen 4K program imam pa Philips televizor. Sem probal tudi z XIAOMI box in isto je tam. Recimo da v hiši gledamo 3 televizorje vmes pa se na internetu se lahko že začne zatikati in to pri gledanju HD kanalov d able omenim če računalnik slučajno dela posodobitve potem je pa mrk gotovo. Tako je to z žičnim internetom in hitrostjo 20 MB optika je pa drugi svet tam pa mora delovati.

XS!D3 ::

easyrider3 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Karil je izjavil:

Je to običajno, da na Sonyu 55XG8577 med predvajanjem 4K kvalitete Youtube videa ta po sekundo zašteka na vsake toliko? Probano na večih videih. Pri FHD ni težav. Je to zaradi bufferinga, aplikacije same, slabega procesorja? Internet je žični 10 MBps+, zato me čudi štekanje. Bom pa še izmeril z laptopom speedtest direktno na tem UTP kablu, če bi bilo karkoli narobe.


Za Netflix potrebuješ saj povezavo 25-30 Mbps (megabitov) Če si pravilno napisal 10MBps ( megabajtov) bi ti moralo delovat brez kakšnih težav.



Ma ni šans da sodeluje z 10 MB hitrostjo saj imam jaz 20 MB hitrost in mi šteka če dam na kakšen 4K program imam pa Philips televizor. Sem probal tudi z XIAOMI box in isto je tam. Recimo da v hiši gledamo 3 televizorje vmes pa se na internetu se lahko že začne zatikati in to pri gledanju HD kanalov d able omenim če računalnik slučajno dela posodobitve potem je pa mrk gotovo. Tako je to z žičnim internetom in hitrostjo 20 MB optika je pa drugi svet tam pa mora delovati.

20MB/s = 160Mb/s to je čez glavo dovolj za kar nekaj 4K Netflix streamov ne samo enega. Tudi če misliš 20Mb/s nima kaj štekat (vsaj ne zaradi teh 20Mb/s), saj ima Netflix zelo dobro porihtan adaptive streaming in cel kup različnih profilov, tako da pač dobiš nižjo kvaliteto. Sem že gledal Netflix na precej shitty netu v kempu recimo, pa nikoli ni štekalo, samo kvaliteta je bila ustrezno manjša oziroma se je spreminjala odvisno od tega kako je delal net (in tam nekje okrog 8 Mb/s že preklopi na prvi 4K oziroma 2160p profil). Tudi ni važno a je teh 20Mb/s po optiki, coaxu, bakru, wifiju ali kako drugače. Če ti šteka, imaš bodisi problem s samim TVjem/predvajalnikom ali pa ti na trenutke poveza (skoraj) kompletno mrkne, da ti potem v celoti zmanjka bufferja.

easyrider3 ::

Jaz gledam vse preko T-2 ponudnika in ko sem bil pri Telekomu pa potem pri Amisu so mi pri vseh isto povedali da za gledanje programa HD je potrebno minimalno 7 MB hitrosti tako da za druge stvari kot je Netflix ne vem

6151 ::

7mb hitrosti*
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

easyrider3 ::

Ja tako so mi vsi povedali in celo pri Telekomu ko sem pri njih bil in ko sem zaprosil za še eden sprejemnik so mi rekli da ga lahko imam in mi ga pošljejo a ko so hoteli priklopiti so pa rekli da ni možno da bi lahko gledal na 2 televizorjih. Sem pa sigurno da so mi rekli da HD program potrebuje ali po domače povedano požre 7 MB hitrost interneta. In ob nedeljah ko je verjetno internet bolj obremenjen se tudi pozna ko so prižgani 3 televizorji in internet na računalniku. Zdaj ne bit pameten in nekaj govoriti d she Kaj narobe ker ni ker lepo se vidi če grem kakšen torrent dol potegnit bo že začelo štekati ko ga ustavim spet normalno dela televizor če računalnik dela posodobitve takrat tudi začne vse štekati. Tako da jaz vem da ni nič narobe samo da je preveč vse obremenjeno zdaj ne vem kako je gledanje z Netflix ali podobnega samo gledanje preko sprejemnika T-2 in verjetno bilo katerega drugega je pa pač tako.

easyrider3 ::

Sem zasledil na netu napisno objavo kaj vse potrebuješ za gledanje Netflix.

https://sl.go-travels.com/24176-how-to-...

Takole je zapisano: Zahteve za internetno hitrost
Zadnja stvar, ki jo potrebujete za tok Netflix 4K, je hitra širokopasovna povezava. Netflix močno priporoča, da imate dostop do internetne pretočne / prenosne hitrosti približno 25 Mb / s. Morda bo mogoče, da bo rahlo nižja hitrost še vedno delovala, vendar boste morda imeli težave z vnašanjem ali zastalom, ali pa bo Netflix samodejno "zmanjšal" vaš pretočni signal na 1080p ali nižjo ločljivost kot odgovor na razpoložljivo hitrost interneta (kar tudi pomeni, da ne boste dobili izboljšane kakovosti slike).

6151 ::

easyrider3 je izjavil:

Ja tako so mi vsi povedali in celo pri Telekomu ko sem pri njih bil in ko sem zaprosil za še eden sprejemnik so mi rekli da ga lahko imam in mi ga pošljejo a ko so hoteli priklopiti so pa rekli da ni možno da bi lahko gledal na 2 televizorjih. Sem pa sigurno da so mi rekli da HD program potrebuje ali po domače povedano požre 7 MB hitrost interneta. In ob nedeljah ko je verjetno internet bolj obremenjen se tudi pozna ko so prižgani 3 televizorji in internet na računalniku. Zdaj ne bit pameten in nekaj govoriti d she Kaj narobe ker ni ker lepo se vidi če grem kakšen torrent dol potegnit bo že začelo štekati ko ga ustavim spet normalno dela televizor če računalnik dela posodobitve takrat tudi začne vse štekati. Tako da jaz vem da ni nič narobe samo da je preveč vse obremenjeno zdaj ne vem kako je gledanje z Netflix ali podobnega samo gledanje preko sprejemnika T-2 in verjetno bilo katerega drugega je pa pač tako.


Narobe si naredil samo to da ne veš kaj pomeni MB in kaj mb
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

broken/link ::

kaj pa pomeni mb?

če že pametuješ in nekoga popravljaš, ga vsaj pravilno popravi.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

MB = MegaByte
mb = milibit ??

Pravilno je MB (MegaByte) ali Mb (Megabit). Mb je 8x manj kot MB. Pri mreznih povezavah je vedno govor v bitih na sekundo - bps (kbps, Mbps...).

easyrider3 ::

Saj vem kaj misliš glede tega in vem da MB pomeni Megabyte Mb pa megabit. Mene zanima itak in govorim edino o Mbps Megabit na sekundo in jaz imam pri T-2 paket oranžni diamant HBO z hitrostjo 20/2 Mbps seveda če bi imel možnost optike potem bi lahko imel celo 500/100 samo pač ne morem imeti optike. Vem pa da ta sedanja hitrost včasih je premala

broken/link ::

@kixs - prehitro si ga rešil muk :)

XS!D3 ::

easyrider3 je izjavil:

Ja tako so mi vsi povedali in celo pri Telekomu ko sem pri njih bil in ko sem zaprosil za še eden sprejemnik so mi rekli da ga lahko imam in mi ga pošljejo a ko so hoteli priklopiti so pa rekli da ni možno da bi lahko gledal na 2 televizorjih. Sem pa sigurno da so mi rekli da HD program potrebuje ali po domače povedano požre 7 MB hitrost interneta. In ob nedeljah ko je verjetno internet bolj obremenjen se tudi pozna ko so prižgani 3 televizorji in internet na računalniku. Zdaj ne bit pameten in nekaj govoriti d she Kaj narobe ker ni ker lepo se vidi če grem kakšen torrent dol potegnit bo že začelo štekati ko ga ustavim spet normalno dela televizor če računalnik dela posodobitve takrat tudi začne vse štekati. Tako da jaz vem da ni nič narobe samo da je preveč vse obremenjeno zdaj ne vem kako je gledanje z Netflix ali podobnega samo gledanje preko sprejemnika T-2 in verjetno bilo katerega drugega je pa pač tako.

Kolikor vem, je bilo govora o Netflixu ne o IPTV multicastu tvojega ISPja, tukaj pa je zgodba precej drugačna. Kot prvo pri Netflixu ne gre za live TV (kjer moraš sprejet določene kompromise zaradi real-time enkodiranja in imaš hkrati ponavadi precej manjši buffer na strani klienta, ker nočeš prevelike zakasnitve), kot drugo Netflix uporablja precej bolj unčikovite (ista kvaliteta pri manjšem bitrateru) in hkrati bolj računsko zahtevne kodeke (HEVC/VP9 vs H.264/H.262 - kar si spet lažje privošči zaradi non-live vsebine in svoje velikosti, saj je cenovno precej drugače če nekaj počneš za par miljonov ali pa par 10/100k uporabnikov) in kot tretje Netflix uporablja adaptive streaming, kar pomeni, da se ves čas prilagaja razpoložljivi pasovni širini, in to z zelo velikim številom različnim kvalitetnih profilov (kar si spet oni bistveno lažje privoščijo).

Če hočeš gledat 7Mb/s IPTV multicast stream, in teh 7Mb/s nimaš na voljo, seveda ne bo delalo. Na Netflixu pa imaš vsebino, ki ima maksimalen bitrate recimo 20+Mb/s, ampak imaš kvalitetne profile od par 100Kb/s naprej na vsakih par 100Kb/s. Seveda dobiš najprej nek zelo skompresiran SD, potem malo manj skompresiran SD, in dalje (bolj in manj skompresiran) 720p/1080p/1440p/itd. do maksimalne kvalitete. Kot pravim nazadnje, ko sem gledal, je bil recimo pri 7,2Mb/s še 1440p, pri 7,6Mb/s že 2160p (seveda bolj kompresiran kot 2160p pri 20Mb/s ampak še vedno precej boljša slika kot karkoliki boš dobil pri naših operaterjih). Imaš tudi pri naših operaterjih v določenih primerih adaptive streame (npr. EON TV app), ampak je običajno še vedno H.264 in bistveno manj profilov npr. 5-6 medtem ko jih ima Netflix verjetno ene 10x toliko.

Seveda pa si zdaj v zgodbo privlekel na teh 20Mb/s še 3 TV streame in torrente (ki so že tako ali tako problematični in ti lahko ob nepravilnih nastavitvah in kakem manj zmogljivem usmerjavlniku itak ubijejo vse skupaj), ampak takrat pač nikakor nimaš več na voljo 20Mb/s za Netflix. Še vedno trdim, da če imaš na voljo 20Mb/s (ali pa 10Mb/s oziroma celo 5Mb/s samo slika bo slabša) in ti Netflix šteka, je nekaj narobe.

Sicer pa kot so že drugi omenili, je treba ločit med količino podatkov (Mb, MB) in pasovno širino/hitrostjo prenosa (Mb/s, MB/s), kakor tudi med biti in bajti (1(M)B = 8(M)b)....

vrossi46 ::

Tale ima AndroidTV,al kaj.
In kaka je njegova kvaliteta?

https://www.mimovrste.com/televizorji/p...

toyotarav4 ::

andrej99

Nujno bi želel odgovor kakšna je razlika med Philips 70PUS7855 4K in PHILIPS 70PUS7304. Uporabljam kabelsko od Telemacha.
V naprej hvala za odgovor.

andrej69 ::

toyotarav4 je izjavil:

andrej99

Nujno bi želel odgovor kakšna je razlika med Philips 70PUS7855 4K in PHILIPS 70PUS7304. Uporabljam kabelsko od Telemacha.
V naprej hvala za odgovor.


V glavnem je razlika ta, da ima moel 7304 Android model 7855 pa ne. Je pa sama slika nekaj malega kvalitetnejša na modelu 7855.

toyotarav4 ::

andred69 - hvala za takojšnji odgovor. Pravkar preko mimovrste naročil Philipsa 70 PUS 7855 (699,00 EUR+ darilo).
Upam, da nisem zgrešil nakup in da mi bo služil.

Lp

andrej69 ::

toyotarav4 je izjavil:

andred69 - hvala za takojšnji odgovor. Pravkar preko mimovrste naročil Philipsa 70 PUS 7855 (699,00 EUR+ darilo).
Upam, da nisem zgrešil nakup in da mi bo služil.

Lp


Seveda nisi nič zgrešil, in tudi jaz upam, da boš zadovoljen:) Seveda pa ne moreš pri nobenemu televizorju, nikoli vedet kako dolgo ti bo služil..

Karil ::

Uf, se je pa razvila debata o abecedi tehnologije. Vglavnem kot sem že prvič napisal in me še vedno zanima. Ali je normalno, da na Sonyu 55XG8577 po sekundo na vsake toliko zašteka Youtube 4K posnetek, kljub 80Mbps+ (10MBps+) hitrosti povezave? Tudi meni je skrajno čudno, da ne bi televizija tega zmogla razen, če ima YT 4K blazno požrešen encoding. Kot tudi, da taka hitrost povezave ne bi zadoščala. Za rešitev sem updatal firmware pa nič bolje. V mislih imam še, da z laptopom potestiram povezavo direktno na tem kablu, ki gre v TV, če bi bilo karkoli narobe na tej veji pri višjih hitrostih oz. na stabilnosti.

XS!D3 ::

Normalno sigurno ni. Če se pa dogaja tudi drugim na istem modelu, pa žal ne bi vedel :)

WRC555 ::

Podobno se je meni dogajalo na Philipsu, le da so bile problem že HD vsebine in je ornk štekalo

Tudi sam sem najprej pomislil na slabo internetno povezavo, ker mi je laufalo preko wi-fi. Ko sem vštekal kabel je bilo popolnoma isto, povezava pa 100Mbps.

Ko sem zamenjal televizor, so vse težave čudežno izginile, pa še hitrost neta sem več kot prepolovil. Tudi 4k vsebine delajo tekoče.

webmaher ::

kakor je meni znano imajo vsi tvji samo 100Mb mrežno...in če max bitna seka blizu 100ke si hitro v težavah... jaz recimo na mojem XE9005 filma 4K HDR z bitno preko 100 ne morem gledat direkt zato vse take hude zadeve plejam prek HTPCja ...
Vsi ti smart TVji so v bistvu nič od nič, če češ furat top kvaliteto... zato smo se pa že pred časom tule hecali da kupujemo neumne TVje, ker za ostalo bomo poskrbeli sami :D
Kakor sem gledal so cene mini PCjem že kar fajn padle pa dobiš že pod 200ojri kar OK zadeve...

XS!D3 ::

To je res, ampak na YouTubeu tipično nimaš takšnega bitratea, da bi bil problem. Na LGju iz 2017 se mi še ni zgodilo, da bi kak 4K YT posnetek štekal, pa gledam kar nekaj YouTubea na TVju. Sicer pa razen YouTubea in EONa vse ostalo gledam preko Apple TV 4K ravno zaradi razlogov, ki si jih omenil.

kunguruj ::

Razmišljam o novem televizorju. Redko kupim, ko pa že, pa dam nekaj več, da bi bilo dobro. Razmišljam o nekem OLED TV 55 ali 65 inch. Torej ca 1200 do 2000 €. Trgovec v Harvey Normanu mi reče, da so televizorji postali potrošno blago in da je njihova življenjska doba 5 do 6 let. Kar minilo me je do dragega TV. Kakšne so vaše izkušnje, če govorimo o življenjski dobi, kaj naj pričakujemo? So razlike med proizvajalci? OLED zaslone dela itak le LG, torej bi trajanje samega zaslona moralo biti povsod podobno??? Na koncu pa sploh ni nujno, da bom izbral OLED, morda bom izbral cenejši LCD, če je to res o življenski dobi.

andrej69 ::

kunguruj je izjavil:

Razmišljam o novem televizorju. Redko kupim, ko pa že, pa dam nekaj več, da bi bilo dobro. Razmišljam o nekem OLED TV 55 ali 65 inch. Torej ca 1200 do 2000 €. Trgovec v Harvey Normanu mi reče, da so televizorji postali potrošno blago in da je njihova življenjska doba 5 do 6 let. Kar minilo me je do dragega TV. Kakšne so vaše izkušnje, če govorimo o življenjski dobi, kaj naj pričakujemo? So razlike med proizvajalci? OLED zaslone dela itak le LG, torej bi trajanje samega zaslona moralo biti povsod podobno??? Na koncu pa sploh ni nujno, da bom izbral OLED, morda bom izbral cenejši LCD, če je to res o življenski dobi.


Če te skrbi življenska doba televizorja, je najbolje, da vzameš kakšen srednji rang LED televizorja:) Sem pa že kar nekajkrat napisal glede okvar televizorjev.
Danes je življenska doba televizorjev res krajša kakor pa nekoč.. Če pa imaš res srečo, pa ti lahko deluje več kakor 5 ali 6 let.

Konlov ::

To si pa isto rekel kot direktor Svea Zagorje, da se kuhinja na 8 let menja :))

andrej69 ::

Konlov je izjavil:

To si pa isto rekel kot direktor Svea Zagorje, da se kuhinja na 8 let menja :))


Žal je danes pač tako:)

pegasus ::

Moj LG dela že več kot 10 let bp.

andrej69 ::

pegasus je izjavil:

Moj LG dela že več kot 10 let bp.


Saj meni je stari Philips tudi deloval.. Kateri od današnjih televizorjev, pa ti zasigurno ne bo deloval tako dolgo:))Predvsem je danes največ težav z okvarami osvetljenjem ozadja panela in samimi pixli.. Nekaj težav pa je tudi z napajanjem. Težave pa so predvsem zato, ker je slaba kontrola pri izdelavi televizorjev:) Danes se izdela precej več televizorjev kakor včasih, in to terja svoj davek pri sami kontroli in sestavljanju televizorjev.

aleksav ::

mi imamo doma dve plazmi moja Panasonic 11 let dela kot urca. druga pa ena prvih plazem na SLO trgu sploh in po cca 20 letih se vedno deluje kot mora čeprav slika je zaradi stare tehnologije res obupna.

Problem danasnjih tv-jev ni v slabi kontroli, materjalu ali povrsni izdelavi ampak so te stvari danes namirno narejene za doloceno obdobje, pa naj bo to telefon, tv, avto... ne mi rec da danes ne moreji narediti tv za 20 let ce so ga leta 2000 lahko, enako gsm prvega Samsung nota sem imel 4-5 let dokler ga nisem razbil, trenuto s10 mi po cca 1 letu ze trokira, po vsakem updatu .. takoj ko se bistven tehnoloski napredek ustavi zacnejo omejevat trajanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aleksav ()

easyrider3 ::

aleksav je izjavil:

mi imamo doma dve plazmi moja Panasonic 11 let dela kot urca. druga pa ena prvih plazem na SLO trgu sploh in po cca 20 letih se vedno deluje kot mora čeprav slika je zaradi stare tehnologije res obupna.

Problem danasnjih tv-jev ni v slabi kontroli, materjalu ali povrsni izdelavi ampak so te stvari danes namirno narejene za doloceno obdobje, pa naj bo to telefon, tv, avto... ne mi rec da danes ne moreji narediti tv za 20 let ce so ga leta 2000 lahko, enako gsm prvega Samsung nota sem imel 4-5 let dokler ga nisem razbil, trenuto s10 mi po cca 1 letu ze trokira, po vsakem updatu .. takoj ko se bistven tehnoloski napredek ustavi zacnejo omejevat trajanje


Sigurno je kakor si povedal vse je narejeno z razlogom da se pokvari poprej kakor je bilo včasih,čeprav določene znamke kot pri avtomobilih imajo še vedno neko kvaliteto in lahko avtomobil voziš tudi 20 let. Elektronski aparati so pa po večini narejeni tam do 5 let zdaj če imaš srečo nekaj več,čeprav mislim da je vseeno neka boljša kvaliteta in zanesljivost za tiste višje modele seveda spet to ne velja za vse znamke. Zdaj imam doma kombiniran hladilnik in pralni stroj od Beko znamke in teče 5-leto zaenkrat deluje brez problemov bomo vidli kako bo čez leto ko pride tista doba ko po večini crkne aparat.
Pri televizorjih pa mislim da vseeno je boljši material in kakovost pri najvišjih modelih proizvajalca moj 10 let star 40" Sony televizor še vedno deluje pa me je takrat stal 1.000 EUR z popustom in je bil boljši model v tistem času. Tudi če pogledamo avtomobile je podobno nekatere znamke še vedno naredijo isto kvaliteten avto kakor pred 20 leti ali več res pa da so to znamke katere prodajo ogromno avtomobilov ampak kar pa naredijo je pa sama kvaliteta in trpežnost.

MrStein ::

Do zdaj mi je samo en mobilni telefon crknil, pa še tam se je 5 dni prej baterija napihnila.
(star nekje 5 let, zadnja leta zgolj kot rezerva)

Prej so stvari tudi crkavale. Samo nobem ne pogreva tega, da se mu je leta 2000 po enem letu strgala kavbojka. Da pa so ene druge držale 8 let, pa ja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dukedl ::

Badwolff je izjavil:

Aja, na koncu sem vzel xh8096.


Badwolff, kako se obnese ta model? Smo ga tudi pri nas naročili (ne zame, za starša)

hvala
lp dukedl

darkolord ::

aleksav je izjavil:

mi imamo doma dve plazmi moja Panasonic 11 let dela kot urca. druga pa ena prvih plazem na SLO trgu sploh in po cca 20 letih se vedno deluje kot mora čeprav slika je zaradi stare tehnologije res obupna.

Problem danasnjih tv-jev ni v slabi kontroli, materjalu ali povrsni izdelavi ampak so te stvari danes namirno narejene za doloceno obdobje, pa naj bo to telefon, tv, avto... ne mi rec da danes ne moreji narediti tv za 20 let ce so ga leta 2000 lahko, enako gsm prvega Samsung nota sem imel 4-5 let dokler ga nisem razbil, trenuto s10 mi po cca 1 letu ze trokira, po vsakem updatu .. takoj ko se bistven tehnoloski napredek ustavi zacnejo omejevat trajanje
Survivorship bias.

Koliko 20 let starih delujočih televizij poznaš?

damirj79 ::

Ima kateri philips 65" VA ekran ali so vsi IPS?

andrej69 ::

damirj79 je izjavil:

Ima kateri philips 65" VA ekran ali so vsi IPS?


VA panel v velikosti 65˝ ima model 9435. Ostali modeli imajo VA panel v velikosti 50˝,58˝ 70˝.

Badwolff ::

dukedl je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Aja, na koncu sem vzel xh8096.


Badwolff, kako se obnese ta model? Smo ga tudi pri nas naročili (ne zame, za starša)

hvala


Sem zelo zadovoljen.
Mogoče v povsem temnem prostoru ob črno črni sliki vidiš malo backlighta ob robu. Drugače so barve krasne, odzivnost hitra.

Te kaj konkretnega zanima?

kunguruj ::

Badwolff je izjavil:

dukedl je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Aja, na koncu sem vzel xh8096.


Badwolff, kako se obnese ta model? Smo ga tudi pri nas naročili (ne zame, za starša)

hvala


Sem zelo zadovoljen.
Mogoče v povsem temnem prostoru ob črno črni sliki vidiš malo backlighta ob robu. Drugače so barve krasne, odzivnost hitra.

Te kaj konkretnega zanima?


Si morda razmišljal tudi o višjem modelu xh9077? Nisem se poglabljal, morda veš, kje so glavne razlike med xh8096 in xh9077?

;-) ::

Danes mi je odpovedal stari dobri LG 139cm drzal je 10let sedaj se samo priziga in ugašuje.

Kupujem TV vecji od 139cm, edino kar gledam je velikost in cena, vse ostalo mi je vseeno ker bo vsak ok za te pol ure na dan.

Zdaj sem nasel 469€ 164cm na maxtv neko zadevo je se kaj ugodnejsega?
««
291 / 534
»»