» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
278 / 536
»»

bauci ::

Ma to ni čisto res. Se da gledat ni pa HD. Razdalja je pa cca 3 m.

_IKE_ ::

bauci je izjavil:

Novi Sony 55xg9505 je super. Gledam samo programe preko Total tv in HD programi so veliko lepši kot prej na 10 let starem 42 LG. Je pa žena opazila, da je slika na SD programih manj ostra kot prej. Ker rabim še en tv me zanima ali bo SD slika na 65xg9505 še manj ostra kot je na 55?



kakšna pa je slika z strani ?

porihtano ::

Pozdravljeni;
Kateri tv vzeti za nekje do 600e?
Želim izbrati med LG in Samsung. Velikost nekje 50" ali več!
Na kaj naj bom sploh pozoren? Ker se mi ne sanja, ker je toliko izbire. Hvala za pomoč

bauci ::

Gledam tv naravnost oz +- 30 stopinj in je ok. Kaksen kot te zanima?

toyotarav4 ::

Kupujem tale TV - Philips 4K UHD 70PUS6724/12 LED, katerega prodajajo na mimovrste za 699,00 EUR. Vaše mnenje! Nagibam se tudi Sonyu.
Ali je preveliki za dnevno sobo, če gledam z razdalje 3,5 m. Bi moral vzeti 65. Hvala za odgovore in mnenje.

skyform ::

bauci je izjavil:

Novi Sony 55xg9505 je super. Gledam samo programe preko Total tv in HD programi so veliko lepši kot prej na 10 let starem 42 LG. Je pa žena opazila, da je slika na SD programih manj ostra kot prej. Ker rabim še en tv me zanima ali bo SD slika na 65xg9505 še manj ostra kot je na 55?


Poskusi reality creation v Custom ali Cinema z slednjimi nastavitvami, če ti bo morda bolj všeč takšna ostrina.

Sharpness 50
Reality Creation Manual, Resolution 55 ali celo več, poskusi tudi 70-75

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

toyotarav4 je izjavil:

Kupujem tale TV - Philips 4K UHD 70PUS6724/12 LED, katerega prodajajo na mimovrste za 699,00 EUR. Vaše mnenje! Nagibam se tudi Sonyu.
Ali je preveliki za dnevno sobo, če gledam z razdalje 3,5 m. Bi moral vzeti 65. Hvala za odgovore in mnenje.


Za takšno razdaljo ti zadostuje velikost 65˝. Tukaj imaš recimo tale model.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Če pa še lahko dodaš nekaj evrov, pa ti definitivno priporočam tale model:)

https://www.bigbang.si/philips-led-4k-u...

bauci ::

Skyform, hvala za nasvet. Bom sprobal zvečer, ko pridem domov.

TOP ::

toyotarav4 je izjavil:

Kupujem tale TV - Philips 4K UHD 70PUS6724/12 LED, katerega prodajajo na mimovrste za 699,00 EUR. Vaše mnenje! Nagibam se tudi Sonyu.
Ali je preveliki za dnevno sobo, če gledam z razdalje 3,5 m. Bi moral vzeti 65. Hvala za odgovore in mnenje.

Za takšno razadaljo vzemi 65,lahko ti sam priporočam vrhunski model Sony9005.

easyrider3 ::

Večkrat opazim,da omenjate nastavitve slike v Custom ali Cinema načinu in a ni vseeno v katerem imaš postavljeno,če do potankosti nastaviš vse iste nastavitve za ob načina potem bi moralo biti isto,ali je kakšna finta glede tega

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Večkrat opazim,da omenjate nastavitve slike v Custom ali Cinema načinu in a ni vseeno v katerem imaš postavljeno,če do potankosti nastaviš vse iste nastavitve za ob načina potem bi moralo biti isto,ali je kakšna finta glede tega


Ni enako, vsak način ima drugačno sliko. Vivid ima nasplošno nekoliko bolj hladen WB, čeprav uporabiš enake nastavitve kot cool, standard, warm. Vivid in standard imata drugač processing/obdelavo slike, sharpness se obnaša drugače, meni osebno je lepši v custom in cinema, kjer bolj fini obdelava slike. Cinema pa pro se pa razlikujeta v tem da ima cinema malo več shadow detaila, tudi če dvigneš gammo v custom iz -2 na 0, kar je tak potrebno, ker je na -2 pretemna slika. Pri Game, Photo in Graphics pa so izklopijo razne funkcije, kot motion/SOE, noise reduction itd da se zmajnša input lag obdelava slike in sharpness pa se v teh tren načinih obnaša enako kot v cinema in custom, samo standrad in vivid imata nekoliko drugačno obdelavo slike in to ni zaradi funkcij kot random noise reduction, digital noise reduction, tudi, če se to vse izklopi, se v standard in vivid enostavno razlikujeta od ostalih. Tako je saj pri Sonyju in tudi pri Panasonic GZ950 je na Professional 1 in 2 drugačna obdelava slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

skyform je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Večkrat opazim,da omenjate nastavitve slike v Custom ali Cinema načinu in a ni vseeno v katerem imaš postavljeno,če do potankosti nastaviš vse iste nastavitve za ob načina potem bi moralo biti isto,ali je kakšna finta glede tega


Ni enako, vsak način ima drugačno sliko. Vivid ima nasplošno nekoliko bolj hladen WB, čeprav uporabiš enake nastavitve kot cool, standard, warm. Vivid in standard imata drugač processing/obdelavo slike, sharpness se obnaša drugače, meni osebno je lepši v custom in cinema, kjer bolj fini obdelava slike. Cinema in custom se pa razlikujeta v tem da ima cinema malo več shadow detaila kot custom, tudi če v custom dvigneš gammo iz -2 na 0, kar je tak potrebno, ker je na -2 pretemna slika. Pri Game, Photo in Graphics pa so izklopijo razne funkcije, kot motion/SOE, noise reduction itd da se zmajnša input lag obdelava slike in sharpness pa se v teh tren načinih obnaša enako kot v cinema in custom, samo standrad in vivid imata nekoliko drugačno obdelavo slike in to ni zaradi funkcij kot random noise reduction, digital noise reduction, tudi, če se to vse izklopi, se v standard in vivid enostavno razlikujeta od ostalih. Tako je saj pri Sonyju in tudi pri Panasonic GZ950 je na Professional 1 in 2 drugačna obdelava slike.


Popravek

skyform ::

@easyrider3 ti imaš Philip PUS7304, če se ne motim, ne vem kak je na tvojem ampak pri mojem PUS7303 nisem opazil nekih razlik tudi če nastaviš vse presete enako so si zelo podobni, vseeno se priporoča cinema/movie ali custom, bilo kateri proizvajalec, ker bi naj bili TVji najboljše nastavlji kar se tiče gama krivilje, barv in teh fore pri cinema/movie in custom presetih.

Npr od bratranca Samsung ima pa na Dynamic (to je Samsungov Vivid) in Natural ful drgačno sliko kot na Standard in Movie, je polno nekih zadev vklopljenih, ki se jih sploh ne da izklopit, kot dynamičn kontrast, nažgane barve pa take fore, vska proizvajalec ima to drugače, nima pa noben čist popolnoma enake slike na vseh presetih tudi, če jih nastaviš enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Spet nekaj novega na televizorju pa kaj da moram jaz vedno imeti kaj potrenega ali kake probleme. Kot prvo sem opazil,da na enem HDMI izhodu sploh ne predvaja glasa saj sem kot prvo mislil da mi je Blu-ray predvajalnik kaj crknil ali kabel zanič vendar ni bila to krivda ker mi je na ostalih treh izhodil delovalo. Malo poprej sem pa še USB ključ vtaknil noter,da bi otroci gledali Harry Potterja in nato UPSSS televizor zaštekal in to se mi je še trikrat isto ponovilo in verjetno je razlog USB ključ saj do sedaj ni bilo nobenega tega problema glede Androida. Na spodnjah slikah lahko vidite kaj se mi je pripetilo. Televizor se je tudi sam ugasnil in ponovno zagnal z android napisom......Zakaj niso mogli kakšne 3-tedne poprej dati akcijo za ta Sony XG9505 televizor ker bi ga takoj kupil za 922 Eur.

https://prnt.sc/sqo518
https://prnt.sc/sqo4kv

TOP ::

Ja sosed ma podobne težave,včasih dela včasih ne probaj drugi ključek ali pa prenosni disk.

easyrider3 ::

TOP je izjavil:

Ja sosed ma podobne težave,včasih dela včasih ne probaj drugi ključek ali pa prenosni disk.


verjetno treba sformatirat ključek

ker ko ga priklopim ga takoj zazna in nato zašteka

Zgodovina sprememb…

krco77 ::

(Skyform):

Jst mam tut uprasanje glede teh nastavitev slike, ki si jih napisu par postou prej. Za Sony KD-55XF9005. kaj je bols za sliko. Mam na 'Custom' pa me zanima za 'random noise reduction,' 'digital noise reduction,' za klasično kabelsko tv 1080i. Kaj je bols met samodejno ali Vis. Sred. Niz. Ali izključeno!? Hvala za odgovor.?

Horas ::

vi si sami delate probleme z ttimi usb pa dvd predvajalniki! pc+tv pa mir!!!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

e-marko ::

Kakšen pc... NAS in TV pa mir! :D
...somebody, somewhere...

skyform ::

krco77 je izjavil:

(Skyform):

Jst mam tut uprasanje glede teh nastavitev slike, ki si jih napisu par postou prej. Za Sony KD-55XF9005. kaj je bols za sliko. Mam na 'Custom' pa me zanima za 'random noise reduction,' 'digital noise reduction,' za klasično kabelsko tv 1080i. Kaj je bols met samodejno ali Vis. Sred. Niz. Ali izključeno!? Hvala za odgovor.?


Jaz imam random noise reduction in digital noise reduction izklopljen, če želiš imeti vklopljenega potem samo auto ali low, drugače se izgubi preveč detajla. Vklopljen imam samo smooth gradation in to na low, ker tole pa je zakon sploh na Youtube in T2, kjer je slaba gradacija in ta funkcija to ful izboljša, pri 4k, HDR in DV pa je to potrebno izklopiti.

Horas je izjavil:

vi si sami delate probleme z ttimi usb pa dvd predvajalniki! pc+tv pa mir!!!


Kakšni problemi, TV mora brati usb napravo brez težav. Moj PUS7303, XE90, XG95, GZ950 vsi berejo usb diske brez kakšnih težav, še fotrov low budget Samsung iz leta 2016, vse v nulo in Q60R v službi tudi. Ni šans da bi se še ubadal z PCjem, to je preteklost, sem tudi včasih imel mini pc za TV ampak dan danes mora TV brati usb naprave brez kakšnih težav, če jih ne, pa je pokvarjena usb naprava ali pa TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

e-marko je izjavil:

Kakšen pc... NAS in TV pa mir! :D


Tudi NAS ni poceni, Pc in NAS sta za večino predrage opcije in tudi kompleksnejše. Za ta dodaten denar si lahko kupiš boljši ali večji TV. WD 1Tb prensoni disk dobiš za 50€, nanj naložiš film priklopiš na Tv in gledaš, kakšen problem je to.

Horas ::

ja sam čemu bi se matru skos pa na usb nalagu film pa potem prklaplu na tv, pa se tam matru pa podnapisi pa ne vem ka še vse mate probleme.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

skyform ::

Meni se ne zdi nobeno mantranje, v vsakem primeru moraš prenesti podnapise, kakšna razlika je, če jih preneseš na PCju, ki je priklopljen na TV ali na PCju za drugo uporabo, dodatno delo je samo prenos datoteke na prenosni disk. Sicer pa si jaz snamem film, ki že ima angleške podnapise v fajlu tako, da samo prenesem na disk in konec. In če imaš v hiši več Tvjev bi rabil za vsak TV dodaten PC ali NAS.

easyrider3 ::

Mogoče pa ta VERBATIM USB ključek dela kake probleme saj poprej na nobenem drugem in vsak je različen ni bilo problemov.Bom poizkusil še z vsakim drugim USB ključem še enkrat na televizorju in bom videl kaj se bo pokazalo. Itak pa imam namen kupiti tudi kakšen večji USB disk samo spet bo problem,če recimo televizor ne bo ga dobro sprejel.

Gagarin ::

pa kakšno snemanje in prenašanje lol...shield, kodi, elementum - pa gledaš vse praktično enako kot na Netflix-u al pa HBO...ste ostali kar nekaj let za cajtom.

skyform ::

Vsak si nardi tak kot mu paše, kot vidiš je enim PC the best, drugim NAS, tebi Kodi, meni osebno Kodi sploh ni všeč.

MrStein ::

skyform je izjavil:


Ni šans da bi se še ubadal z PCjem, to je preteklost, sem tudi včasih imel mini pc za TV ampak dan danes mora TV brati usb naprave brez kakšnih težav, če jih ne, pa je pokvarjena usb naprava ali pa TV.

Ja, potem pa ti napiše: unsupported codec...

Tu žal ni neke popolne rešitve.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gagarin ::

skyform je izjavil:

Vsak si nardi tak kot mu paše, kot vidiš je enim PC the best, drugim NAS, tebi Kodi, meni osebno Kodi sploh ni všeč.


Kaj ti ima za biti vseč, pač vmesnik za izbiro, važen je film, serija. Čist pase je snemanje v naprej in shranjevanje na lokalnem disku, gledas direkt peer to peer in izbereš tisti trenutek kaj boš gledal. Ne pa neko snemanje lol...

easyrider3 ::

KODI sovražim in nočem ga imeti nisem do sedaj še niti enkrat inštaliral vse tisto sranje kar treba da bi delovalo,sem pred 14 dni namestil gor kao 1000 programov a T-2 nikjer. Jebe se mi za butasti kodi sem v življenju že stokrat in več inštaliral windowse in podobno pa nikoli imel problemov kakor z tem KODIjem in jebe se mi za njegain vse forume in podobno. Kje naj dobim tisto sranje naslov da imam T-2 programe itak pa kurc ga gleda raje si nabavim TV BOX in je tudi kasneje vse simpl kot pasulj vsak penzionist pri hiši lahko upravlja z njim. Jebe se meni za streamenje in podobno sranje saj treba je imeti tudi dobro linijo,če nimaš optike je že spet en drek.

webmaher ::

Kodi je zakon...na android Tv, winsih ali poceni kitajčkih... samo če nisi zato pač nisi "i nikome ništa" ...

andrej69 ::

Kodi vsekakor nima konkurence:)

https://kodi.tv/about

mihaelo ::

Na televizorju Sony XF9005 mi je malo cudno ker ko prestavim en kanal na drugo mesto ta kanal katerega sem prestavil da na novo mesto na katerega sem zelel obstojecega na tem mestu pa vrze na tistega na katerem je bil kanal katerega sem prestavljal. Pri Philipsu mi je vsec njihov nacin da te tv pred namestitvijo vprasa ali hoces kanal namestiti na izbrano novo mesto ali ga vrinti in ta opcija vriniti mi je vsec ker prejsnji kanal premakne samo za eno mesto navzdol. Torej sedaj vas bi rad prosil ce mi lahko kdo pomaga ali je mozno na Sonyu XF9005 programe urediti na PCju in jih potem prenesti v tv in ce ja kako torej je morda ze kje napisan kaksen postopek. Hvala za odgovore.

easyrider3 ::

5090 programov kao imam a nimam tistega kar rabim kaj če mi potem Kodi

kje naj jaz vem kateri je pravi odjemalec PVR kje najdem prave dodatke za programe kje mi vse to piše nikjer imaš pa na stotine teh programov

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

imam da kupim Xiaomi Mi Box S in bom najbolj lagano imel vse od T-2 na televizorju brez vsega dodatnega sranja in inštaliranja

skyform ::

MrStein je izjavil:

skyform je izjavil:


Ni šans da bi se še ubadal z PCjem, to je preteklost, sem tudi včasih imel mini pc za TV ampak dan danes mora TV brati usb naprave brez kakšnih težav, če jih ne, pa je pokvarjena usb naprava ali pa TV.

Ja, potem pa ti napiše: unsupported codec...

Tu žal ni neke popolne rešitve.


Na katerem Tvju, na Sonyju še mi ni pri niti enem filmu to napisalo, Philips tu pa tam kakšen film, Panasonic pa tudi vse predvaja razn DTS zvok. Jaz pač nimam težav in ne vidim smisla gledati na drugačn način, if aint broken don't fix it.

Gagarin je izjavil:

skyform je izjavil:

Vsak si nardi tak kot mu paše, kot vidiš je enim PC the best, drugim NAS, tebi Kodi, meni osebno Kodi sploh ni všeč.


Kaj ti ima za biti vseč, pač vmesnik za izbiro, važen je film, serija. Čist pase je snemanje v naprej in shranjevanje na lokalnem disku, gledas direkt peer to peer in izbereš tisti trenutek kaj boš gledal. Ne pa neko snemanje lol...


Enostavno ga ne maram, je tako težko razumeti, sam vmesnik mi je grozn in vsak ima pravico gledati tako kot njemu paše pa lahko ti miljonkrat napišeš da je Kodi najboljši. Imam netflix app, T2 app, ostalo pa preko prenosnega diska, mi paše tak in pika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Na televizorju preko USB ključa se predvaja film AQUAMAN in kot večina ali vsi imajo tisti črni trak zgoraj in spodaj na zaslonu a recimo preko Bluray predvajalnika mi pa prikazuje brez teh trakov in na T-2 je bil tudi ta film predvajan in je bil brez teh trakov.Kako je zdaj vse to možno saj nekaj ne more biti uredu saj slika se defenitivno mora spremeniti ali pokvariti da prikazuje brez trakov ampak na T-2 se mi zdi da je bilo pa vse uredu četudi ni bilo trakov zgoraj in spodaj. Tudi večinoma vse kar predvaja T-2 je brez teh trakov in recimo vse kar potegnem od filmov do serij iz neta dol je z trakovi.

easyrider3 ::

skyform daj povej,če ima sony še vedno tisto nastavitev slike kot izbiro osvetlitev ozadja,saj moj stari je imel in pri Philipsu ni podobne nastavitve. Jaz vem,da sem lahko nastavljal osvetlitev ozadja zaslona ne mislit to za osvetlitev slike ker to je nekaj drugega.

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Na televizorju preko USB ključa se predvaja film AQUAMAN in kot večina ali vsi imajo tisti črni trak zgoraj in spodaj na zaslonu a recimo preko Bluray predvajalnika mi pa prikazuje brez teh trakov in na T-2 je bil tudi ta film predvajan in je bil brez teh trakov.Kako je zdaj vse to možno saj nekaj ne more biti uredu saj slika se defenitivno mora spremeniti ali pokvariti da prikazuje brez trakov ampak na T-2 se mi zdi da je bilo pa vse uredu četudi ni bilo trakov zgoraj in spodaj. Tudi večinoma vse kar predvaja T-2 je brez teh trakov in recimo vse kar potegnem od filmov do serij iz neta dol je z trakovi.


Čaki malo, kak zdja ti to misliš, enak fajl ima prek usbja na Tvju črne robe, če pa gledaš prek usb od blu-ray player pa jih nima ali imaš za blu-ray player prav original blu-ray disc. Če imaš enak fajl potem nimaš vredu nastavitve na blu-ray playeru ali Tvju, če pa imaš prav blu-ray disk je pa pač na blu-ray disku cela/nerezana slika. Na T2 pa čist različno predvajajo, včasih z črnimi robi, včasih kr sami vrežejo sliko, tako da zapolni cel ekran kar je butasto ker potem majnka slika na levi in desni strani, včasih pa predvajajo original 16:9 format brez črnih robov.

easyrider3 je izjavil:

skyform daj povej,če ima sony še vedno tisto nastavitev slike kot izbiro osvetlitev ozadja,saj moj stari je imel in pri Philipsu ni podobne nastavitve. Jaz vem,da sem lahko nastavljal osvetlitev ozadja zaslona ne mislit to za osvetlitev slike ker to je nekaj drugega.


Ne razumem najbolj katere nastavitve misliš, backlight ali kaj? Poglej si ta XG95 unboxing video od HDTV test, lahko vidiš vse nastavitve.



Pri vsaki znamki se osvetlitev ne imenuje backlight eni to poimenujejo brightnes/svetlost tudi Sony ima brightness kot backlight kako so pa imeli v preteklosti pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

Moj Philips PUS7303 ima samo kontrast, če se ne motim pri Philipsu s kontrastom kontroliraš kontrast in osvetlitev oboje hkrati. Svetlost pa je pri Philipsu kot pri Sonyju black level. Sicer Philips ima dva kontrasta, eden v začetku menija drugi pod advance, video contrast, sicer ne vem ravno v čem je razlika med njima, ker se obnašata zelo podobno, lahko da je celo tak da je prvi kontrast osvetlitev/backlight, video contrast pa kontrast, ne vem, mogoče ve andrej69.

EDIT: Sem počekiral HDTV Test OLED 803, tak je kot sem rekel ja, contrast je osvetlitev/backlight, video contrast pa kontrast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Jaz sem mislil nekaj takega kot je tukaj na sliki prikazano,backlight posebej brightness pa spet posebej. Pri backlight si samo pojačal ali zmanjšal osvetlitev iz ozadja in pri tem se n nekaj spremenila osvetlitev cele slike malo drugače je delovalo kot brightness.

http://prntscr.com/sr4mle


Najbolj zanimivo je tudi to,da nikakor ne maram in ne morem da bi se privadil na tako sliko kjer se podnapisi bolj kakor ne rumenkaste barve in edina varijanta je da so bolj belim podobni,če imam izbrano nastavitve načina barve na HLADNO vse drugo je nemogoče za mene da gledam in večina vedno izbira na TOPLO-warmk kar ni šans da bi imel. Škoda da je res sedaj v akciji ta Sony XG9505 ker bi ga takoj kupil saj boljšega ni kar se tiče LED televizorjev.

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Jaz sem mislil nekaj takega kot je tukaj na sliki prikazano,backlight posebej brightness pa spet posebej. Pri backlight si samo pojačal ali zmanjšal osvetlitev iz ozadja in pri tem se n nekaj spremenila osvetlitev cele slike malo drugače je delovalo kot brightness.

http://prntscr.com/sr4mle


Najbolj zanimivo je tudi to,da nikakor ne maram in ne morem da bi se privadil na tako sliko kjer se podnapisi bolj kakor ne rumenkaste barve in edina varijanta je da so bolj belim podobni,če imam izbrano nastavitve načina barve na HLADNO vse drugo je nemogoče za mene da gledam in večina vedno izbira na TOPLO-warmk kar ni šans da bi imel. Škoda da je res sedaj v akciji ta Sony XG9505 ker bi ga takoj kupil saj boljšega ni kar se tiče LED televizorjev.


Ja backlight, sem prav razumel. Sony je to spremenil v brightness, deluje pa enako kot ta backlight pri tvojem Sonyju in tudi na tvojem PUS7304 ti je contrast enako kot backlight na Sonyju, video contrast pa contrast.

tvoj Sony - tvoj Philips
Backlight = Contrast
Picture = Video contrast
Brightness = Brightness

Kar se pa tiče da so podnapisi preveč rumeni topli to pa je white balance, ja pač daš na cool, če ti ni všeč standard ali warm, lahko pa tudi greš pod custom in si nastaviš to po želji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

_IKE_ ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

bauci ::

Jaz sem se odločil za Sony. Za mene ima dovolj dobro sliko (Hd in Sd), prevagalo je pa da imam vgrajen Chromecast.

skyform ::

_IKE_ je izjavil:

https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-5...

ali

https://www.makspro.si/oled-tv-philips-...


katerega?


Apples and Oranges, se precej razlikujeta, vsak ima svoje prednosti in slabosti. Vzameš tistega kateri ima tebi lepšo sliko, je čist stvar okusa. Edino kar ti lahko povem, ki je fact in bi se vsak srinjal je, da ima OLED boljši kontrast in črne, Sony je boljše tovarniško skalibriran in ima boljši shadow detail, boljši operacijski sistem in dalinjc. Saphi na Philipsu je dosti bolj počasen in limitiran kot Android na Sonyju, vse ostalo kar bi pa rekel pa je bolj stvar okusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Zigerion ::

Pozdravljeni,
odločam se o nakupu 65" TV-ja za v spalnico. Sem nezahteven uporabnik, moj budget pa je nekje do 700EUR.
Zaenkrat sem v temi zasledil to napravo: https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
Na mimovrste pa tega: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
Če imate kakšne predloge, se priporočam.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zigerion ()

andrej69 ::

-valvoline- ::

Plazma vs Led? Je danes plazma se vedno v prednosti kar se tice kakovosti slike ter kontrasta? Vidni kot?

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

Zigerion je izjavil:

Pozdravljeni,
odločam se o nakupu 65" TV-ja za v spalnico. Sem nezahteven uporabnik, moj budget pa je nekje do 700EUR.
Zaenkrat sem v temi zasledil to napravo: https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
Na mimovrste pa tega: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
Če imate kakšne predloge, se priporočam.
Lp


Če še lahko dodaš 100€, ti jaz vsekakor priporočam tale model:) Sicer sta tvoja izbrana modela kvalitetna, toda model 7304 je vsekakor kvalitetnejši in se isplača dati teh nekaj evrov več..

https://www.bigbang.si/philips-led-4k-u...

Še boljša izbira za spalnico pa je tale model, seveda, če ti ta velikost zadostuje.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

https://www.aliansa.si/izdelek/led-tv-5...

fender2206 ::

Ali je res da OLED TV SONY KD-55AG8 vir osvetlitve ozadja W-LED

https://www.displaydb.com/compare/phili...

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

-valvoline- je izjavil:

Plazma vs Led? Je danes plazma se vedno v prednosti kar se tice kakovosti slike ter kontrasta? Vidni kot?


Vsekakor kvalitetna plazma, kot so bile Panasonic plazme pokosi še večino današnjih LED televizorjev:) Posebej kar se tiče gibanja slike, ker lahko prikaže nativnih 1080 vrstic, dočim si morajo Led in ostali televizorji pomagat z različnimi tehnologijami gibanja slike.. Pa tudi kar se tiče kontrasta, prikaza črne in vidnega kota je še vedno v samem vrhu. Tukaj lahko edino konkurirajo kakšni FALD modeli. Imajo pa LED tudi svoje prednosti. Kot je prikaz barv, osvetljenje panela, kvalitetnejšega procesiranja slike, omogočanje višjih resolucij, manjše porabe električne energije itd..
««
278 / 536
»»