» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
210 / 536
»»

andrej69 ::

drzni86 je izjavil:

Tudi sam sem pred nakupom nove družinske televizije in bi prosil za kakšen model primeren mojim željam.

Velikost: 55 oz. 65, če je res dober model v mojem budgetu
budget: okoli 800€ v slo trgovini.
glavna in največja zahteva je kvaliteta slike, ker se bo tv dejansko uporabljal samo za gledanje programov preko A1 tv box-a (največ športa), tako da mi je čisto vseeno ali je tv Smart, ali ima milijon priklopov...

Glede ambilight-a me še zanima kako se odreže v primeru, da tv ni postavljen vzporedno s steno?

Na mimovrste gledam, da so že začeli z black friday popusti in me zanima ali je kakšen od teh modelov vreden nakupa:

Samsung
philips
Samsung2
LG

Hvala!


Jaz bi ti priporočil tale model:)Kar pa se tiče tvojega izbora pa bi ti priporočil Samsunga RU8000 ali pa Lg-ja.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

@kratos

Če res nisi zahteven uporabnik, in kot si napisal ne boš kaj dosti gledal televizorja je povsem dovolj Philips model 6804 ali pa Samsung.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

DarwiN ::

Holy mother of baby Jesus, 75" tvji so že za dobrega jurja. Trenutno Samsung UE75RU7092 1079€. Ne vem, kaj sploh razmišljate. Proti temu se lahko skrijejo vsi 55-65" TVji, vključno z OLEDi, ki so tako ali tako še vedno predragi. Prihajajo nove OLED in micro LED tehnologije, ki bodo občutno pocenile te TVje, ampak ta trenutek bo nastopil šele tam okrog leta 2025.. In the meantime je pa zgornja 75" pošast naravnost perfect.

Discuss! :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

robek ::

Kaj pri tem televizorju pomeni "Vgrajen IPTV"?

Mislim, kaj v praksi to pomeni?

DarwiN ::

Pomeni, da lahko spremljaš pretočne kanale, kot so Netflix, Voyo, ipd.

Mimogrede, za predstavo.. 55 proti 75 TV:


Predstavljajte si spremljanje kakršnekoli vsebine na teh TVjih.. Enostavno neprimerljivo. Malo lepše barve in kontrast od OLEDa sta enostavno smeh proti grandioznosti 75" zaslona..

Ali pa si upa kdo trdit, da je 55" OLED jajca boljši nakup? ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Senior Dev ::

Ne nasedat trolu Darwinu, malo prej je trdil da so najboljši televizorji sive barve, potem je šel na velikost. Naslednje bo stojalo, dokler ne odtrola iz teme.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

DarwiN ::

What? Kaj si pa ti pojedel danes Senior Dev, da premoreš tolk konstruktivne odgovore, začinjene z lažnimi obtožbami?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

robek ::

Jaz sem pa mislil, da je kdo pogruntal, kako se znebiti raznih boxov od Siola, T-2 ipd... Eh...

bedarija ::

@darwin zakaj se pa potem z hatchbackom ali limuzino okoli voziš? lahka gospodarska vozila dobiš že od 19k naprej https://www.renault.si/vozila/lahka-gos... pa boš mel največji avto ko boš po cesti vozil in se boš smejal drugim ki imajo male avte. briga te poraba, pospeški, cena vzdrževanja, dizajn. sam da maš največjega

krepki ::

robek je izjavil:

Jaz sem pa mislil, da je kdo pogruntal, kako se znebiti raznih boxov od Siola, T-2 ipd... Eh...

Saj T-2 je pogruntal kao se znebit boxa imaš aplikacijo T-2 tv,za Adronoid in Tizen OS.

robek ::

Ja, na žalost sem na SiLOLu...
Saj ima Tvin, ampak to ni to.

kratos ::

Mene je pa darwin kar malo napalil na 75", ma smisel ?

3,5m-4m stran bi se gledalo vsaj 720p nobenega sd contenta. Mi je dal idejo ker do sedaj so vsi tv-ji ki sem jih kupil postali premali (od 40"-55").

Sicer bi 75" prisla cez cca. pol stene sobe (ravno izmeril) ampak pomoje bi blo top.

Kaj menite?

DarwiN ::

Jap, kratos, ne poslušat teh užaljencev, ki so kupili predrage 55" jajce in so zdaj butthurt.. Lahko bi bilo še huje.. Kakšni magneti za na posteljo za 2000€ pridejo na misel. :)

Jaz sem fotru že pred leti umislil 75" FHD TV za takrat sila ugodnih 2000€ in vsak obiskovalec se ne more dovolj načuditi.. Dobesedeno neopisljivo, dokler sam ne doživiš.. Ravno pred tedni je bil eden njegov nekdanji sodelavec tako navdušen, da me je prosil, naj mu naročim ravno tega zgornjega 75" Sammyja. Pred tedni je bil 1200€ in že to je bilo zelo ugodno.

Tako kot praviš, zaslon se hitro "pomanjša" in se navadiš, tko da po tednu dni 75" TV sploh ni več velik, ampak postane zgolj navaden TV. Za razdaljo te ne rabi skrbet.. Vse kar je več od 2.5-3m bo super, še posebej če ne gledaš sd vsebin.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

robek je izjavil:

Jaz sem pa mislil, da je kdo pogruntal, kako se znebiti raznih boxov od Siola, T-2 ipd... Eh...

Saj to je to.
Vprašanje pa je, če se ujemajo standardi. Za naše ponudnike ne bi dal roke v ogenj.
Sicer pa se to počasi standardizira in kmalu več ne bo teh dodatnih boxov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Konlov ::

krepki je izjavil:

robek je izjavil:

Jaz sem pa mislil, da je kdo pogruntal, kako se znebiti raznih boxov od Siola, T-2 ipd... Eh...

Saj T-2 je pogruntal kao se znebit boxa imaš aplikacijo T-2 tv,za Adronoid in Tizen OS.

Torej z daljincem od TV prižgeš TV in si že v tem t2 app, ali je treba app ekstra zagnat?

rdecaluc ::

Na Samsung Q6FN ti naprimer Telemach box označi kot aplikacijo. V nastavitvah pa je opcija da prične z zadnjo odprto aplikacijo.
Est modus in rebus. ,typos

blackmack ::

DarwiN je izjavil:

Pomeni, da lahko spremljaš pretočne kanale, kot so Netflix, Voyo, ipd.

Mimogrede, za predstavo.. 55 proti 75 TV:


Predstavljajte si spremljanje kakršnekoli vsebine na teh TVjih.. Enostavno neprimerljivo. Malo lepše barve in kontrast od OLEDa sta enostavno smeh proti grandioznosti 75" zaslona..

Ali pa si upa kdo trdit, da je 55" OLED jajca boljši nakup? ;)


Seveda je pri panelu najbolj pomembna samo velikost, potem pa gledaš v mraku grozljivko in imaš to

 no

no



ko bi pa lahko imel to

 yes

yes



Pazi, foto je narejen na istem LCD televizorju z vklopljenim in izklopljenim FALDom.

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

OLED je le OLED. Rajše imam 55" OLED kot 65" LED. Važna je kvaliteta, ne kvantiteta. Ne znam si predstavljat da bi imel 75" FHD LOL.

Ko se enkrat navadiš OLEDa ne moreš več nazaj na LED, sploh če gledaš tv v mraku/temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

LittleDevil ::

Zdej pa še eno vprašanje, kaj pa priporočate od OLED enega med 1000 in 1500EUR enega pa tam od 1800 do 2200EUR?

Hvala

mustang_993 ::

Za kateri TV gre?



blackmack je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Pomeni, da lahko spremljaš pretočne kanale, kot so Netflix, Voyo, ipd.

Mimogrede, za predstavo.. 55 proti 75 TV:


Predstavljajte si spremljanje kakršnekoli vsebine na teh TVjih.. Enostavno neprimerljivo. Malo lepše barve in kontrast od OLEDa sta enostavno smeh proti grandioznosti 75" zaslona..

Ali pa si upa kdo trdit, da je 55" OLED jajca boljši nakup? ;)


Seveda je pri panelu najbolj pomembna samo velikost, potem pa gledaš v mraku grozljivko in imaš to

 no

no



ko bi pa lahko imel to

 yes

yes



Pazi, foto je narejen na istem LCD televizorju z vklopljenim in izklopljenim FALDom.

DarwiN ::

E bejži bejži, Mustang.. V realnosti ni niti približno takšna razlika. Dejansko tule fotoaparat z bliskavico naredi svoje, potencira sivino in je potem na fotki videti 10x huje kot v resnici. Povrh tega pa je tip še brightness namerno nastavil na polno, da bi bila razlika še večja v prid FALDa. Sej smo že vsi gledali grozljivke na TVjih nižjega in srednjega razreda, pa se verjetno nihče ne spominja takšne megle... No, naj vsak sam presodi.

V resnici gre za malo lepše barve, malo boljši kontrast in par drugih bonbončkov, ki so za večino ljudi povsem zanemarljivi. That's it. IMO vredno 20-30% doplačila, ne pa 2-kratne ali celo 3-kratne cene.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

andrej69 ::

LittleDevil je izjavil:

Zdej pa še eno vprašanje, kaj pa priporočate od OLED enega med 1000 in 1500EUR enega pa tam od 1800 do 2200EUR?

Hvala


Jaz ti priporočam naslednje modele.

https://www.makspro.si/oled-tv-philips-...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...


https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/panasonic-tx-55g...

LittleDevil ::

Kaj naj bi bila pa razlike pri Philipsu med serijo 754 804 in 9xx?

krepki ::

Konlov je izjavil:

krepki je izjavil:

robek je izjavil:

Jaz sem pa mislil, da je kdo pogruntal, kako se znebiti raznih boxov od Siola, T-2 ipd... Eh...

Saj T-2 je pogruntal kao se znebit boxa imaš aplikacijo T-2 tv,za Adronoid in Tizen OS.

Torej z daljincem od TV prižgeš TV in si že v tem t2 app, ali je treba app ekstra zagnat?

Da če si na tv naložiš launch on boot.
https://play.google.com/store/apps/deta...

andrej69 ::

LittleDevil je izjavil:

Kaj naj bi bila pa razlike pri Philipsu med serijo 754 804 in 9xx?


Model 754 ima nekoliko slabši procesor napram modeloma 804 in 934/984 , nima Androida in ima nekoliko slabši daljinski upravljalnik. Kar pa se tiče razlike med modeloma 804 in 934/984 pa je predvsem v zvoku, dizajnu in model 984 ima 4 strtanski Ambilight.

goremaster ::

Totalno sem se zajebal z nakupom qleda 70r. Slika je sicer fantasticna, a kaj ko ne podpira 4k na 120 hz, zaradi cesar sem sploh nabavljal tv in za v ta namen kupil xbox one x. Kriv sem pa sam ker kljub temu da sem pregledal na tone revjujev, sem sfalil podatek o podprtih input resolucijah. Kot vidim malokaksen tv sploh podpira 4k na 120hz, od lcdjev edino q90r ki pa ni vreden svojega denarja, torej mi ne preostane drugega kot da kupim en novejsi model oleda, kateri edini podpirajo 4k/120hz. Tako da ce koga zanima ta tv, ga prodam. Ali pa ga drug teden lifram nazaj in vzamem oleda.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

bedarija ::

LittleDevil je izjavil:

Kaj naj bi bila pa razlike pri Philipsu med serijo 754 804 in 9xx?


višja serija bolj je premium, nekih večjih razlik v sliki ni. verzija 754 ima sapphi (philipsov OS, ki je podn) druga dva imata android. 804 ima normalno stojalo 854 stoajlo ki se obrača (drugače identična modela), 934 in 984 imata dodatni zunanji soundbar, ki je precenjen. za teh 2000€ premiuma lahko posebej kupiš odlično ozvočenje in greš z "osnovnim" TV-jem, torej brez soundbara

goremaster ::

DarwiN je izjavil:

Jap, kratos, ne poslušat teh užaljencev, ki so kupili predrage 55" jajce in so zdaj butthurt.. Lahko bi bilo še huje.. Kakšni magneti za na posteljo za 2000€ pridejo na misel. :)

Jaz sem fotru že pred leti umislil 75" FHD TV za takrat sila ugodnih 2000€ in vsak obiskovalec se ne more dovolj načuditi.. Dobesedeno neopisljivo, dokler sam ne doživiš.. Ravno pred tedni je bil eden njegov nekdanji sodelavec tako navdušen, da me je prosil, naj mu naročim ravno tega zgornjega 75" Sammyja. Pred tedni je bil 1200€ in že to je bilo zelo ugodno.

Tako kot praviš, zaslon se hitro "pomanjša" in se navadiš, tko da po tednu dni 75" TV sploh ni več velik, ampak postane zgolj navaden TV. Za razdaljo te ne rabi skrbet.. Vse kar je več od 2.5-3m bo super, še posebej če ne gledaš sd vsebin.

Najslabse kar lahko naredis je da gres kupit jajca od televizorja v velikosti 75". Na takem ekranu bo izgledala slika katastrofalno in videla se bo vsaka najmanjsa napaka panela. Bolje manjsi ekran pa drazji model tvja, kot pa velik ekran in budget model. V taki velikosti bi si upal kupit samo sony oled, ce bi prej seveda vzel hipoteko na flat.

edi45 ::

Normalno.

vsak ve, da se 75" za 1100€ ne more primerjat z 55" za 1100€.

se vidi da še človek ni videl OLEDa v živo, vsaj v temi ne.

goremaster ::

Pa btw, po tem kar sem videl v zadnjem casu v razlicnih stacunah, kjer sem sprobal xbox na parih modelih, lahko recem da lg oled nima za burek proti sony. To da dela edini oled panele, se ne pomeni da imajo tudi najlepso sliko. Gibanje na sony A9F je neprimerno bolj cisto od gibanja na C9 LG. Procesor ima sony se vedno dalec najboljsi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

andrej69 ::

bedarija je izjavil:

LittleDevil je izjavil:

Kaj naj bi bila pa razlike pri Philipsu med serijo 754 804 in 9xx?


višja serija bolj je premium, nekih večjih razlik v sliki ni. verzija 754 ima sapphi (philipsov OS, ki je podn) druga dva imata android. 804 ima normalno stojalo 854 stoajlo ki se obrača (drugače identična modela), 934 in 984 imata dodatni zunanji soundbar, ki je precenjen. za teh 2000€ premiuma lahko posebej kupiš odlično ozvočenje in greš z "osnovnim" TV-jem, torej brez soundbara


Tukaj se ne morem nikakor strinjat z teboj.. Ker Saphi deluje povsem dobro, in ima v nekaterih pogledih še prednost pred Androidom, predvsem kar se tiče same enostavnosti sistema:) Omogoča aplikacije YouTube, Netflix, Amazon Prime Video itd.. Tu je še Rakuten TV. Aplikacija Netflix podpira 4K in Dolby Vision, YouTube pa podpira tudi 4K. Na voljo je tudi splošni satelitski sprejemnik. TV podpira Miracast in je združljiv z DLNA. Preko omrežja takoj identificira strežnike Plex in TwonkyMedia in nima težav s predvajanjem knjižnic MKV NAS. Prav tako je združljiv z kodeki AVI, MPEG in VP9.

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Pa btw, po tem kar sem videl v zadnjem casu v razlicnih stacunah, kjer sem sprobal xbox na parih modelih, lahko recem da lg oled nima za burek proti sony. To da dela edini oled panele, se ne pomeni da imajo tudi najlepso sliko. Gibanje na sony A9F je neprimerno bolj cisto od gibanja na C9 LG. Procesor ima sony se vedno dalec najboljsi.


Res je, da sta referenca na področju gibanja Philips in pa Sony. Kar pa se tiče splošne kvalitete slike, pa ima vsak svoje prednosti.. Tukaj treba priznat, da se je Lg C9 kar precej izboljšal na področju kvalitete slike, kjer je prejšna leta kar zaostajal za konkurenco. Tako, da so letošnji OLED televizorji dokaj enakovredni.. Nekaj malega izstopa Panasonic model GZ2000, ki je letos najkvalitetnejši OLED televizor:)

Skylord ::

goremaster je izjavil:

Pa btw, po tem kar sem videl v zadnjem casu v razlicnih stacunah, kjer sem sprobal xbox na parih modelih, lahko recem da lg oled nima za burek proti sony. To da dela edini oled panele, se ne pomeni da imajo tudi najlepso sliko. Gibanje na sony A9F je neprimerno bolj cisto od gibanja na C9 LG. Procesor ima sony se vedno dalec najboljsi.

Kakšne bedarije pa ti ven mečeš. Me pa tud kr srat prime.
Itak da ne moreš primerjat saj je tudi razlika v ceni, če že ne drugega.
Ko sem jaz rekel, da so določeni LED TVji od Sonya boljši kot OLED nizkocenovniki so me tudi zajebavali. Samo nobeden se ne vpraša za kaj boš TV sploh uporabljal. Za gledanje TV programov naših operaterjev je isto sranje pa imaš lahko OLEDa za 6K pa ne bo razlike.

goremaster ::

Skylord je izjavil:

goremaster je izjavil:

Pa btw, po tem kar sem videl v zadnjem casu v razlicnih stacunah, kjer sem sprobal xbox na parih modelih, lahko recem da lg oled nima za burek proti sony. To da dela edini oled panele, se ne pomeni da imajo tudi najlepso sliko. Gibanje na sony A9F je neprimerno bolj cisto od gibanja na C9 LG. Procesor ima sony se vedno dalec najboljsi.

Kakšne bedarije pa ti ven mečeš. Me pa tud kr srat prime.
Itak da ne moreš primerjat saj je tudi razlika v ceni, če že ne drugega.
Ko sem jaz rekel, da so določeni LED TVji od Sonya boljši kot OLED nizkocenovniki so me tudi zajebavali. Samo nobeden se ne vpraša za kaj boš TV sploh uporabljal. Za gledanje TV programov naših operaterjev je isto sranje pa imaš lahko OLEDa za 6K pa ne bo razlike.

To pravim zato ker ogromno folka nabija da so LG oledi najboljsi samo zato ker je lg edini ki dela oled panele. Slika pa ni odvisna samo od panele, ampak tudi od dobrega procesorja.

krepki ::

goremaster je izjavil:

Totalno sem se zajebal z nakupom qleda 70r. Slika je sicer fantasticna, a kaj ko ne podpira 4k na 120 hz, zaradi cesar sem sploh nabavljal tv in za v ta namen kupil xbox one x. Kriv sem pa sam ker kljub temu da sem pregledal na tone revjujev, sem sfalil podatek o podprtih input resolucijah. Kot vidim malokaksen tv sploh podpira 4k na 120hz, od lcdjev edino q90r ki pa ni vreden svojega denarja, torej mi ne preostane drugega kot da kupim en novejsi model oleda, kateri edini podpirajo 4k/120hz. Tako da ce koga zanima ta tv, ga prodam. Ali pa ga drug teden lifram nazaj in vzamem oleda.

Malo si še enkrat preberi svoje pametovanje,zdaj pa bodi pameten z svojim škart tvjem.
https://slo-tech.com/forum/c119827

edi45 ::

TV kot se spodobi bi si kupil, ne pa vstopni model qled serije :|

bedarija ::

andrej69 je izjavil:



če moraš poudarit da na Sapphi-ju dela youtube in netflix potem veš da ne ponuja nič pametnega. če te dve aplikaciji ne bi delali potem ne moreš neki imenovat OS za TV. sapphi dajajo samo v najcenejše modele (najcenejši oled in najcenejši LCD) ker vedo da se ne more primerjat z androidom. imam izkušnje s sapphijem in je nepregleden in veliko manj intuitiven kot android. ne razumem zakaj podejtja milijone stran mečejo za razvoj nečesa kar se niti primerjat ne more z androidom.

Konlov ::

krepki je izjavil:

Konlov je izjavil:

krepki je izjavil:

robek je izjavil:

Jaz sem pa mislil, da je kdo pogruntal, kako se znebiti raznih boxov od Siola, T-2 ipd... Eh...

Saj T-2 je pogruntal kao se znebit boxa imaš aplikacijo T-2 tv,za Adronoid in Tizen OS.

Torej z daljincem od TV prižgeš TV in si že v tem t2 app, ali je treba app ekstra zagnat?

Da če si na tv naložiš launch on boot.
https://play.google.com/store/apps/deta...

Ma nateg je tale T2 app. Vseeno rabiš nekaj nalagat ipd...

goremaster ::

TV ima lepo sliko, ampak kot receno ne podpira 4k na 120hz,kar rabim jaz. Cetudi bi kupil oled B8 kot mi je nekdo svetoval,bi se enako zajebal ker tudi ta ne podpira 4k/120hz.Bom pac primaknil se jurja in kupil sony oled. Vstopni modeli oled ravno tako ne podpirajo 4k/120hz gaminga.

DarwiN ::

Pa veš, da za pravih 4k@120Hz potrebuješ hdmi 2.1 oz. dp 1.4 povezavo. TVje danes že dobiš s HDMI 2.1, ampak pri konzolah bo pa to podpirala šele naslednja generacija v letu 2020.
No, teoretično lahko tudi preko hdmi 2.0 spraviš 4k/120, ampak z omejenimi barvami. Ali kako si si ti zamislil 4k/120 z xboxom?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Senior Dev ::

DarwiN je izjavil:

Pa veš, da za pravih 4k@120Hz potrebuješ hdmi 2.1 oz. dp 1.4 povezavo. TVje danes že dobiš s HDMI 2.1, ampak pri konzolah bo pa to podpirala šele naslednja generacija v letu 2020.
No, teoretično lahko tudi preko hdmi 2.0 spraviš 4k/120, ampak z omejenimi barvami. Ali kako si si ti zamislil 4k/120 z xboxom?

Vse se da, samo če se hoče. Kabli tukaj nimajo veze, kabel je kabel.

goremaster ::

DarwiN je izjavil:

Pa veš, da za pravih 4k@120Hz potrebuješ hdmi 2.1 oz. dp 1.4 povezavo. TVje danes že dobiš s HDMI 2.1, ampak pri konzolah bo pa to podpirala šele naslednja generacija v letu 2020.
No, teoretično lahko tudi preko hdmi 2.0 spraviš 4k/120, ampak z omejenimi barvami. Ali kako si si ti zamislil 4k/120 z xboxom?

Ja barvna shema je malo zjebana,ampak gibanje pa tako gladko da se splaca. Sploh ce si bivsi PC gamer, razvajen z 60fps igrami.

DarwiN ::

No, ampak je sploh komu uspelo tako povezat TV in Xbox? Ker najbrž bi moral izbrat 4k@120Hz 8-bit 4:2:0 barve, kar pa ni splošno podprt standard.. Teoretično lahko tole izvedeš na PCju z uporabo custom resolution, ne vem pa kako ti misliš povezat TV in Xbox?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Senior Dev ::

O barvah govorijo samo užaljenci ki so kupili slab TV sprejemnik. Malo stisni zobe. A zdaj pa ni več glavno da imaš velikega? Zdaj so te pa že začele motit barve... Saj sem vedel da bo tako.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Senior_Dev, če si novinec na slo-techu še ne pomeni, da se ti oprostijo vse izgovorjene neumnosti in spamanje. Nisem ti jaz kriv, da si opran s strani marketinga. Chill out.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

goremaster ::

Ne vem zakaj je treba zalit? Saj se da normalno diskutirat. V zivo se z ljudmi ponavadi civilizirano pogovarjamo, brez zaljivk. Zakaj ni temu tako tudi na forumu.
Darwin, en prijazni prodajalec mi je v HN nastimal xbox preko 120hz na 4k, mislim da je slo za sony oled a9f ce se ne motim. Barve so izgledale malo sprane,ampak gaming experience pa je bil kot noc pa dan od klasicnih 4k/60hz. Tudi ne rabis nobene interpolacije vkljucit na ta nacin, pa je gibanje gladko in input lag ostane na minimumu. Kdor spila RDR2 ve o cem govorim. Ta igra je absolutno unplayable crap preko 60hz/4k. Komaj cakam da pride ven na PCju.

edi45 ::

Fun fact. Nobena konzola ne zene iger na 60fps @4K kaj sele 120hz. Ce hoces 120hz pri 4k rabis PC za par tisoc €. Xbox one x in ps4 pro zeneta 4k pri 30fps.

goremaster ::

edi45 je izjavil:

Fun fact. Nobena konzola ne zene iger na 60fps @4K kaj sele 120hz. Ce hoces 120hz pri 4k rabis PC za par tisoc EUR. Xbox one x in ps4 pro zeneta 4k pri 30fps.

Vem da ne. Igra je se vedno 30fps,ampak gibanje se manj zatika in tako izgleda "fake" 60fps. Vsaj tistega ogabnega migetanja ni. Ce v google vtipkas "rdr2 terrible judder" ti navrze ven par strani threadov. In enako velja se za vsaj ene 15 iger na ps4 pro in xbox one x.Lahko sicer na 60hz vklopis interpolacijo frameov, pa bo slika bolj gladka ampak bodo podvojitve. In ravno tukaj je sony najboljsi. Lahko dela interpolacijo na max dejudder brez popacenja. Pri 120hz na 4k pa lahko igras v game mode pa bo gibanje ok.

Zgodovina sprememb…

mustang_993 ::

Je to realna primerjava, glede fald-a - Q70 in x9005f. Zanima me mnenje tistih, ki so po moznosti videli v zivo oba tvja.

Za sonya sem prebral same dobre stvari (se najvecji "problem" je menda android), vendar se mi zdi v tej primerjavi samsung neprimerno boljsi. Govorim predvsem o scenah, kjer ja crno ozadje in svetli deli na delu ekrana - napisi/logo ipd.
Verjetno je kamera nastavljena tako, da se efekt fald cim bolje vidi in v resnici ni tako opazno?

MrStein ::

edi45 je izjavil:

OLED je le OLED. Rajše imam 55" OLED kot 65" LED. Važna je kvaliteta, ne kvantiteta. Ne znam si predstavljat da bi imel 75" FHD LOL.

Odlično za slovenske SD oddaje! :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

edi45 ::

mustang_993 je izjavil:

Je to realna primerjava, glede fald-a - Q70 in x9005f. Zanima me mnenje tistih, ki so po moznosti videli v zivo oba tvja.

Za sonya sem prebral same dobre stvari (se najvecji "problem" je menda android), vendar se mi zdi v tej primerjavi samsung neprimerno boljsi. Govorim predvsem o scenah, kjer ja crno ozadje in svetli deli na delu ekrana - napisi/logo ipd.
Verjetno je kamera nastavljena tako, da se efekt fald cim bolje vidi in v resnici ni tako opazno?



Sem si lastil XF9005 in ti lahko povem da je dober TV. Edini slabosti sta android in močan blooming effect.

MrStein je izjavil:

edi45 je izjavil:

OLED je le OLED. Rajše imam 55" OLED kot 65" LED. Važna je kvaliteta, ne kvantiteta. Ne znam si predstavljat da bi imel 75" FHD LOL.

Odlično za slovenske SD oddaje! :)


Ne gledam TV sheme že par let, tako da mi gladko dol visi za vaše ljubezen po domače, kmetije itd :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()
««
210 / 536
»»