» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
56 / 66
»»

tilko1111 ::

fpbs je izjavil:

tilko1111 je izjavil:

kupujem 43" tv, budget cca. 500 eur, večinoma gledanje eon programov. Kaj priporočate v tem cenovnem rangu?

Nisi napisal, ali boš gledal sam, ali bo to družinski TV, in se bo gledalo tudi od strani?
Predlagam sledeče modele:
https://www.ceneje.si/Izdelek/30265752
https://www.ceneje.si/Izdelek/24004653/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/28274590/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/25237822/...


Gledal se bo pod kotom max 40 stopinj ....

andrej69 ::

@tilko1111

Še vedno sta za tvoje potrebe najboljši izbor Philips modela katera sem ti priporočal;-) Posebej model 8507 kateri ima že AI procesor in zelo dobro prikazuje tudi tv programe kateri niso HD.. Kar pa se tiče HD programov pa je slika odlična..!

fpbs ::

tilko1111 je izjavil:

fpbs je izjavil:

tilko1111 je izjavil:

kupujem 43" tv, budget cca. 500 eur, večinoma gledanje eon programov. Kaj priporočate v tem cenovnem rangu?
Nisi napisal, ali boš gledal sam, ali bo to družinski TV, in se bo gledalo tudi od strani?Predlagam sledeče modele:
https://www.ceneje.si/Izdelek/30265752
https://www.ceneje.si/Izdelek/24004653/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/28274590/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/25237822/... pa

Gledal se bo pod kotom max 40 stopinj ....

Če se bo gledalo pod kotom, potem svetujem TV z vgrajenim IPS panelom. Med temi predlaganami ima IPS panel LG 43NANO773. Predlagana Philipsa imata vgrajen še klasičen VA Direct LED panel, brez con in dimminga, kar je najslabše možno. Tudi vsi ostali imajo vgrajen VA panel s QD nanosom. , kar pomeni, da so vsi boljši od predlaganih Philipsov.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

tilko1111 je izjavil:

fpbs je izjavil:

tilko1111 je izjavil:

kupujem 43" tv, budget cca. 500 eur, večinoma gledanje eon programov. Kaj priporočate v tem cenovnem rangu?
Nisi napisal, ali boš gledal sam, ali bo to družinski TV, in se bo gledalo tudi od strani?Predlagam sledeče modele:
https://www.ceneje.si/Izdelek/30265752
https://www.ceneje.si/Izdelek/24004653/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/28274590/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/25237822/... pa

Gledal se bo pod kotom max 40 stopinj ....

Če se bo gledalo pod kotom, potem svetujem TV z vgrajenim IPS panelom. Med temi predlaganami ima IPS panel LG 43NANO773. Predlagana Philipsa imata vgrajen še klasičen VA Direct LED panel, brez con in dimminga, kar je najslabše možno. Tudi vsi ostali imajo vgrajen VA panel s QD nanosom. , kar pomeni, da so vsi boljši od predlaganih Philipsov.


Kakšne panele imajo pa drugi vgrajene, če smo že pri VA panelih..? Kot sem ti že nekajkrat napisal Dimming imajo vsi televizorji, in ti televizorji katere si ti priporočil imajo v glavnem global Dimming, kakor Philips. In kot tretje slabo bereš kaj uprabniki pišejo..! Napisal je, da bo se večinoma gledalo tv programe, tukaj pa je zelo važno kakšen procesor ima določen televizor in ne toliko panel:) In tako kvaliteten procesor kot ga ima recimo Philips 8507, nima nobeden televizor v tem rangu in še nekoliko višjem..

tilko1111 ::

tilko1111 je izjavil:

fpbs je izjavil:

tilko1111 je izjavil:

kupujem 43" tv, budget cca. 500 eur, večinoma gledanje eon programov. Kaj priporočate v tem cenovnem rangu?

Nisi napisal, ali boš gledal sam, ali bo to družinski TV, in se bo gledalo tudi od strani?
Predlagam sledeče modele:
https://www.ceneje.si/Izdelek/30265752
https://www.ceneje.si/Izdelek/24004653/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/28274590/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/25237822/...


Gledal se bo pod kotom max 40 stopinj ....


Pozabil sem še omeniti da se bo največ gledalo "ogled nazaj" na eonu, če to kaj spremeni stvar....

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

tilko1111 je izjavil:

fpbs je izjavil:

tilko1111 je izjavil:

kupujem 43" tv, budget cca. 500 eur, večinoma gledanje eon programov. Kaj priporočate v tem cenovnem rangu?
Nisi napisal, ali boš gledal sam, ali bo to družinski TV, in se bo gledalo tudi od strani?Predlagam sledeče modele:
https://www.ceneje.si/Izdelek/30265752
https://www.ceneje.si/Izdelek/24004653/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/28274590/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/25237822/... pa

Gledal se bo pod kotom max 40 stopinj ....

Če se bo gledalo pod kotom, potem svetujem TV z vgrajenim IPS panelom. Med temi predlaganami ima IPS panel LG 43NANO773. Predlagana Philipsa imata vgrajen še klasičen VA Direct LED panel, brez con in dimminga, kar je najslabše možno. Tudi vsi ostali imajo vgrajen VA panel s QD nanosom. , kar pomeni, da so vsi boljši od predlaganih Philipsov.

Kakšne panele imajo pa drugi vgrajene, če smo že pri VA panelih..? Kot sem ti že nekajkrat napisal Dimming imajo vsi televizorji, in ti televizorji katere si ti priporočil imajo v glavnem global Dimming, kakor Philips. In kot tretje slabo bereš kaj uprabniki pišejo..! Napisal je, da bo se večinoma gledalo tv programe, tukaj pa je zelo važno kakšen procesor ima določen televizor in ne toliko panel:) In tako kvaliteten procesor kot ga ima recimo Philips 8507, nima nobeden televizor v tem rangu in še nekoliko višjem..

Andrej, nehaj že zavajat s tem procesorjem.
Samsung je QLED, ravno tako TCL in Hisense, Hisense je celo FALD,

andrej69 ::

@tilko1111

Najbrž imaš tako zunanji box.. Tako, da to pri televizorjih ne igra nobene vloge..

tilko1111 ::

andrej69 je izjavil:

@tilko1111

Najbrž imaš tako zunanji box.. Tako, da to pri televizorjih ne igra nobene vloge..


Najraje nebi uporabljal zunanjega boxa, in bi imel android tv aplikacijo na tv-ju, da se izognem kablom,boxa itd...

andrej69 ::

@fpbs

A ne razumeš kaj sem napisal ali nočeš razumet..! Pro gledanju tv programov je najbolj važen procesor in nato sam panel.. Pa v čem je QLED bolljši "v praksi" od Philipsovega panela razen, da prikaže bolj zasičene barve.. Če smo že pri barvni reprodukciji je važno kakšno je delta odstopanje;-) Tukaj pa je Philips zelo dober. Kar pa se tiče Hisense je lahko FALD, vendar nima lokalno zatemnenje temveč globalno o čemer sem ti že napisal.. Da ne govorim o zelo slabi svetilnosti panela itd..

tilko1111 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@tilko1111

Najbrž imaš tako zunanji box.. Tako, da to pri televizorjih ne igra nobene vloge..


Najraje nebi uporabljal zunanjega boxa, in bi imel android tv aplikacijo na tv-ju, da se izognem kablom,boxa itd...


Potem Philips kakor sem ti že napisal..;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

tilko1111 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@tilko1111
Najbrž imaš tako zunanji box.. Tako, da to pri televizorjih ne igra nobene vloge..

Najraje nebi uporabljal zunanjega boxa, in bi imel android tv aplikacijo na tv-ju, da se izognem kablom,boxa itd...

Za gledanje EONa ne rabiš androida. LG ima inštalirano aplikacijo NEO, in ne rabiš nobenega boxa.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar pa se tiče Hisense je lahko FALD, vendar nima lokalno zatemnenje temveč globalno o čemer sem ti že napisal..

Andrej, kaj pomeni lokalno in globalno zatemnenje? Kakšna je razlika med njima? Kako deluje globalno zatemnenje na FALDu?

tilko1111 ::

fpbs je izjavil:

tilko1111 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@tilko1111
Najbrž imaš tako zunanji box.. Tako, da to pri televizorjih ne igra nobene vloge..

Najraje nebi uporabljal zunanjega boxa, in bi imel android tv aplikacijo na tv-ju, da se izognem kablom,boxa itd...

Za gledanje EONa ne rabiš androida. LG ima inštalirano aplikacijo NEO, in ne rabiš nobenega boxa.


Mislil sem EON Smart TV aplikacijo....

darck ::

Tisto kar pravijo za Hisense 43A7GQ da ima FALD je vse skupaj en drek res in ima samo kontrolo samo skupne osvetlitve kar je tudi logično za tako ceno televizorja.
To je po domače povedano samo zavajanje in kakor uporabniki pravijo za Hisense da je tisti njihov Vidaa sistem eno veliko sranje isto pravijo za TCL in Android sistem saj po enem letu uporabe kar popizdevajo ker tako počasi odpira aplikacije in kar se nastavlja na njih.Zdaj koliko je tega res točno spet nobeden točno ne ve ampak nekaj pa sigurno je res,da ni popolno. Pri Hisense 43A7GQ je največja izmerjena svetilnost malenkost manj kakor 350 nitov kar ni nič posebnega in od vseh tistih predlaganih TV zgoraj ti za gledanje pod kotom bi najbolje prav prišla LG in potem Samsung Q60A.Sem sedaj pogledal LG NANO75 ponovno in to primerjavo z Sony X80J in potem še primerjavo LG NANO75 z Samsung Q60A in zanimivo kako se Sony in Samsung pod kotom spreminjata črno barvo a pri LG pa ostane isto črna brez blomminga. Moram reči,da LG NANO75 res kar solidno prikaže sliko sploh nekako z IPS panelom prikaže črno sliko samo poglejte primerjavo z Sony X80J.
A je kakšna razlika me LG NANO75 in tistim predlaganim LG NANO773PA ?








Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Djole ::

tilko1111 je izjavil:

fpbs je izjavil:

tilko1111 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@tilko1111
Najbrž imaš tako zunanji box.. Tako, da to pri televizorjih ne igra nobene vloge..

Najraje nebi uporabljal zunanjega boxa, in bi imel android tv aplikacijo na tv-ju, da se izognem kablom,boxa itd...

Za gledanje EONa ne rabiš androida. LG ima inštalirano aplikacijo NEO, in ne rabiš nobenega boxa.


Mislil sem EON Smart TV aplikacijo....


Kar Lg ima in vec ali manj vsi tv-ji, se 5let star samsung jo ima.

fpbs ::

tilko1111 je izjavil:

fpbs je izjavil:

tilko1111 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@tilko1111
Najbrž imaš tako zunanji box.. Tako, da to pri televizorjih ne igra nobene vloge..

Najraje nebi uporabljal zunanjega boxa, in bi imel android tv aplikacijo na tv-ju, da se izognem kablom,boxa itd...

Za gledanje EONa ne rabiš androida. LG ima inštalirano aplikacijo NEO, in ne rabiš nobenega boxa.

Mislil sem EON Smart TV aplikacijo....

Zgoraj sem nepravilno zapisal, mislil sem na EON. Ali to ti prejemaš preko Telemacha, ali koga?

darck ::

Ne hvalite Samsung k prasci smotani so dol vrgli dosti aplikacij katere so bile od začetka gor. Prasci so skenslali da ne moreš več imeti VOYO,HBO in teh novejših pa sploh ne. Zame eni največji smotanci so ti Samsungci.

darck ::

Pa z vsemi aplikacijami na TV EON,NEO,T-2 TV lahko normalno gledaš za nazaj vsebine vse je to normalno in vsaj pri T-2 TV je totalno ista kot tista na boxu in to je super zadeva.

polde66 ::

Pa dejte si kupit en fire tv stick al pa xiaomi 4k tv stick, pa maš gor vse gar rabiš, Fire tv stick 4k max je ob prime akcojah 34 eure. Če je kaka teta al pa stric v bolj razvitih deželah okoli nas bo to prava cena za Amazonov naslov, pa tudi pri nas se ga dobi kar ugodno. Po 27.10. bomo pa videli če bo kaj novega. Če bo bo še ceneje. Zakaj bi za tv dajal hude dnarje če ti vse to nudi palčka za 50 eurov. Je..š procesorje od filipsa pa nedelujoče aplikacije na tv. Vsako leto na novo berem kako ima filips nov najboljši procesor. Torej če je temu tako potem ga ne vzet zdaj ampak drugo leto, al pa naslednje ko bo še boljkši al pa ... Palčka za 50 evrov se posodablja, ima odličen wifi, podpira vse od dolby visiona, atmosa, ac01 kodeka, nanj spraviš kar čš. Samo moje razmišljanje vi se pa ukvarjajte z marketingom in reklamami prodajalcev. Večina vas ima itak pred tv postavljen setup box od ponudnika interneta, v čem je pol fora?
polde

darck ::

polde66 je izjavil:

Pa dejte si kupit en fire tv stick al pa xiaomi 4k tv stick, pa maš gor vse gar rabiš, Fire tv stick 4k max je ob prime akcojah 34 eure. Če je kaka teta al pa stric v bolj razvitih deželah okoli nas bo to prava cena za Amazonov naslov, pa tudi pri nas se ga dobi kar ugodno. Po 27.10. bomo pa videli če bo kaj novega. Če bo bo še ceneje. Zakaj bi za tv dajal hude dnarje če ti vse to nudi palčka za 50 eurov. Je..š procesorje od filipsa pa nedelujoče aplikacije na tv. Vsako leto na novo berem kako ima filips nov najboljši procesor. Torej če je temu tako potem ga ne vzet zdaj ampak drugo leto, al pa naslednje ko bo še boljkši al pa ... Palčka za 50 evrov se posodablja, ima odličen wifi, podpira vse od dolby visiona, atmosa, ac01 kodeka, nanj spraviš kar čš. Samo moje razmišljanje vi se pa ukvarjajte z marketingom in reklamami prodajalcev. Večina vas ima itak pred tv postavljen setup box od ponudnika interneta, v čem je pol fora?



Ja to že ampak tip rabi kupiti tudi TV

fpbs ::

polde66 je izjavil:

Je..š procesorje od filipsa pa nedelujoče aplikacije na tv. Vsako leto na novo berem kako ima filips nov najboljši procesor. Torej če je temu tako potem ga ne vzet zdaj ampak drugo leto, al pa naslednje ko bo še boljkši al pa ...

Ja, Andrej s temi procesorji že nabija vsa leta, kar je čisto zavajanje.

tilko1111 ::

darck je izjavil:

polde66 je izjavil:

Pa dejte si kupit en fire tv stick al pa xiaomi 4k tv stick, pa maš gor vse gar rabiš, Fire tv stick 4k max je ob prime akcojah 34 eure. Če je kaka teta al pa stric v bolj razvitih deželah okoli nas bo to prava cena za Amazonov naslov, pa tudi pri nas se ga dobi kar ugodno. Po 27.10. bomo pa videli če bo kaj novega. Če bo bo še ceneje. Zakaj bi za tv dajal hude dnarje če ti vse to nudi palčka za 50 eurov. Je..š procesorje od filipsa pa nedelujoče aplikacije na tv. Vsako leto na novo berem kako ima filips nov najboljši procesor. Torej če je temu tako potem ga ne vzet zdaj ampak drugo leto, al pa naslednje ko bo še boljkši al pa ... Palčka za 50 evrov se posodablja, ima odličen wifi, podpira vse od dolby visiona, atmosa, ac01 kodeka, nanj spraviš kar čš. Samo moje razmišljanje vi se pa ukvarjajte z marketingom in reklamami prodajalcev. Večina vas ima itak pred tv postavljen setup box od ponudnika interneta, v čem je pol fora?



Ja to že ampak tip rabi kupiti tudi TV


Da tako je. Sam imam Xiaomi TV Stick 4K na starem "butastem" tvju,sem zelo zadovoljen, dela v nulo, sedaj pa potrebujem dodatni tv, zato mi je v tem cenovnem razredu najbolj pomembna slika....

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

polde66 je izjavil:

Je..š procesorje od filipsa pa nedelujoče aplikacije na tv. Vsako leto na novo berem kako ima filips nov najboljši procesor. Torej če je temu tako potem ga ne vzet zdaj ampak drugo leto, al pa naslednje ko bo še boljkši al pa ...

Ja, Andrej s temi procesorji že nabija vsa leta, kar je čisto zavajanje.


Potem tudi strokovnjaki kateri testirajo televizorje zavajajo..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

polde66 je izjavil:

Je..š procesorje od filipsa pa nedelujoče aplikacije na tv. Vsako leto na novo berem kako ima filips nov najboljši procesor. Torej če je temu tako potem ga ne vzet zdaj ampak drugo leto, al pa naslednje ko bo še boljkši al pa ...

Ja, Andrej s temi procesorji že nabija vsa leta, kar je čisto zavajanje.

Potem tudi strokovnjaki kateri testirajo televizorje zavajajo..

Ja zavajajo, če jih plačaš.
Andrej, nisi mi odgovoril, kaj pomeni lokalno in globalno zatemnenje? Kakšna je razlika med njima? Kako deluje globalno zatemnenje na FALDu?

darck ::

Ja pa potem spet ni tukaj vse v procesorju je potrebno še veliko drugih stvari kako vse deluje. Za dobro sliko je potreben tudi panel in zanimivo tudi to,da Philips ni še naredil QLED nanosa ne vem ali je kdaj naredil nanos na panel,da je boljša vidljivost pod kotom. Drugače je pa že to kar se tukaj na forumu dogaja orenk otrujajoče in bedasto,da se ves čas samo nekaj prereka in vsak po svoje nekaj prikazuje in dokazuje kaj je boljše itd.....

temp1337 ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

polde66 je izjavil:

Je..š procesorje od filipsa pa nedelujoče aplikacije na tv. Vsako leto na novo berem kako ima filips nov najboljši procesor. Torej če je temu tako potem ga ne vzet zdaj ampak drugo leto, al pa naslednje ko bo še boljkši al pa ...

Ja, Andrej s temi procesorji že nabija vsa leta, kar je čisto zavajanje.


Potem tudi strokovnjaki kateri testirajo televizorje zavajajo..


Zamisli si kaj ti naredi s faco tale hyper processing slike. Potem pa ni čudno da vsi izgledajo kot da imajo purjo kolt. Samo bejž od teh Philipsov, ker za podoben denar dobiš že Samsunga ali LG.

darck ::

Verjetno ti temp1337 si imel preveč močno nastavljeno ostrino,ker tukaj ima Philips res preveč čudno močno postavljeno vse skupaj in potrebno je nastaviti na maksimalno na največ 2,če daš na 4,5 je tako gromozanska ostrina,da se vse preveč čudno vidi. Jaz imam nastavljeno na 1 in kar veliko ima nastavljeno celo na 0 to je najmanj kar je mogoče. Sem pa nastavljal ostrino na Hisense A6G tam je pa prav obratno,da s esploh nič kaj ne pozna ko premikaš ostrino.

polde66 ::

Tako kot povsod je v prednosti tisti, ki ima najboljši marketing. Produkt sploh ni toliko pomemben. O strokovnjakih pa raje nebi. Za denar se proda vse tudi lojalnost.
polde

temp1337 ::

Ni kriva ostrina. Vsaka taka obdelava slike prinese za sabo takoimenovane artefacte oz. anomalije ki nastanejo na drugi strani kot posledica pretirane obdelave. Primer: Philips se hvali z najbolj močnim postprocessingom slike, kjer je na sončnem zahodu viden zelo očiten banding, ki ga v praksi še nisem videl na nobenem televizorju. Njihov processing slike to odpravi. Vse lepo in prav dokler ne pokažejo drugega kadra ki pride za sončnim zahodom kjer osebi odreže pol uhlja in na obrazu doda koprivnico. Karikiram, ampak take stvari ni mogoče dodajati dinamično. Ali je ali pa je ni. Filtri so za instagram, ni to za televizorje.

darck ::

Velikokrat je bilo že rečeno da je potrebno pravilno nastaviti TV jaz vem,da na televizorju pri nastavitvah je polovica vsega brez veze jaz imam izključeno in recimo dinamični kontrast totalno brez veze bilo kako nastavim mi potem na sliki nekaj fali ali je slika iznakažena tako,da ga imam izključenega .

Pri dinamičnem načinu je na nizkem načinu bolj ojačan kontrast kot na srednjem načinu tu tudi ni logike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

andrej69 ::

@temp1337

Če imaš ti težave ne pomeni, da imajo vsi televizorji.. Philips ima odlično natančnost barv kar se tiče danađnjih televizorjev.. In pa tudi na današnjih televizorjih je res precej možnosti za samo nastavitev slike.. Nisi napisal kakšen Philips televizor imaš ali si imel..? Sklepam pa, da gre že za kar starejši model. Najverjetneje še za model z Pixel plus procesorjem ali Pixel Precise procesorjem katera seveda nista na nivoju P5 procesorja..

fpbs ::

darck je izjavil:

Ja pa potem spet ni tukaj vse v procesorju je potrebno še veliko drugih stvari kako vse deluje. Za dobro sliko je potreben tudi panel in zanimivo tudi to,da Philips ni še naredil QLED nanosa ne vem ali je kdaj naredil nanos na panel,da je boljša vidljivost pod kotom. Drugače je pa že to kar se tukaj na forumu dogaja orenk otrujajoče in bedasto,da se ves čas samo nekaj prereka in vsak po svoje nekaj prikazuje in dokazuje kaj je boljše itd.....

Tu prihaja do prerekanja samo zaradi enega vzroka, ker Andrej hoče prodati mačka v žaklju.

fpbs ::

temp1337 je izjavil:

Zamisli si kaj ti naredi s faco tale hyper processing slike. Potem pa ni čudno da vsi izgledajo kot da imajo purjo kolt. Samo bejž od teh Philipsov, ker za podoben denar dobiš že Samsunga ali LG.

To ni res! Za podoben denar že dobiš dosti boljšega Samsunga in LGeja, kakor tudi Hisense, TCL..

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

Ja pa potem spet ni tukaj vse v procesorju je potrebno še veliko drugih stvari kako vse deluje. Za dobro sliko je potreben tudi panel in zanimivo tudi to,da Philips ni še naredil QLED nanosa ne vem ali je kdaj naredil nanos na panel,da je boljša vidljivost pod kotom. Drugače je pa že to kar se tukaj na forumu dogaja orenk otrujajoče in bedasto,da se ves čas samo nekaj prereka in vsak po svoje nekaj prikazuje in dokazuje kaj je boljše itd.....

Tu prihaja do prerekanja samo zaradi enega vzroka, ker Andrej hoče prodati mačka v žaklju.


Kar se tiče Philipsa si ti res zadnji, ki bi lahko sodil kako kvalitetni so Philips televizorji..Tako, da se raje drži Lg televizorjev..;)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče Philipsa si ti res zadnji, ki bi lahko sodil kako kvalitetni so Philips televizorji..Tako, da se raje drži Lg televizorjev..;)

Andrej, še vedno mi nisi odgovoril, kaj pomeni lokalno in globalno zatemnenje? Kakšna je razlika med njima? Predvsem me pa zanima, kako deluje globalno zatemnenje na FALDu? Sem prepričan, če bi vprašal "darcka", da bi že dobil odgovor. Drugače pa o kvaliteti Philipsov, kot si že zapisal. Philipsa je potrebno po treh šterih letih zamenjat, ostali zdržijo osem, deset in več let. Vsekakor se bom držal kvalitete, to je LG televizorjev.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče Philipsa si ti res zadnji, ki bi lahko sodil kako kvalitetni so Philips televizorji..Tako, da se raje drži Lg televizorjev..;)

Andrej, še vedno mi nisi odgovoril, kaj pomeni lokalno in globalno zatemnenje? Kakšna je razlika med njima? Predvsem me pa zanima, kako deluje globalno zatemnenje na FALDu? Sem prepričan, če bi vprašal "darcka", da bi že dobil odgovor. Drugače pa o kvaliteti Philipsov, kot si že zapisal. Philipsa je potrebno po treh šterih letih zamenjat, ostali zdržijo osem, deset in več let. Vsekakor se bom držal kvalitete, to je LG televizorjev.


Sem že nekajkrat napisal o tem globalnem zatemnenju..;) Tako, da se ne bom ponavljal.. Sicer pa sem jaz že večkrat tebi zastavil določena vprašanja, pa še do danes nisem dobil odgovora..;(( Poglej saj jaz se ne bom prerekal s teboj, ker je to zguba časa..:D

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Sem že nekajkrat napisal o tem globalnem zatemnenju..;) Tako, da se ne bom ponavljal.. Sicer pa sem jaz že večkrat tebi zastavil določena vprašanja, pa še do danes nisem dobil odgovora..;(( Poglej saj jaz se ne bom prerekal s teboj, ker je to zguba časa.

Ali je to nekaj podobnega, kot pri OLED TVejih, ki imajo vgrajene samo bele OLEDice, kjer praviš, da jim najbolj crkavajo modre?

darck ::

Saj je čisto Simple kakor so rekli globalno zatemnjena je čez ves panel lokalno pa po conah se pravi po določenih mestih. Sigurno pa je pri tistem Hisensu televizorju vse samo nateg z FALD načinom saj nima nobenih con zatemnjevanja ampak samo skupno osvetlitev se da ne tak način nastavljati. Je to lepo povedal tisti tip na YouTube in malo čudno bi bilo,da bi tako nizko cenovni TV imel pravi FALD.

Mene bolj zanima zakaj je vedno toliko uporabnikov kateri preklinjajo Android na TCL in VIDAA na Hisense TV tukaj mi to ne gre saj kaj ti če potem tak televizor čez par let ko ljudje sitnarijo že po enem letu kako je vse počasno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

fpbs ::

darck je izjavil:

Saj je čisto Simple kakor so rekli globalno zatemnjena je čez ves panel lokalno pa po conah se pravi po določenih mestih. Sigurno pa je pri tistem Hisensu televizorju vse samo nateg z FALD načinom saj nima nobenih con zatemnjevanja ampak samo skupno osvetlitev se da ne tak način nastavljati. Je to lepo povedal tisti tip na YouTube in malo čudno bi bilo,da bi tako nizko cenovni TV imel pravi FALD.

Mene bolj zanima zakaj je vedno toliko uporabnikov kateri preklinjajo Android na TCL in VIDAA na Hisense TV tukaj mi to ne gre saj kaj ti če potem tak televizor čez par let ko ljudje sitnarijo že po enem letu kako je vse počasno

Ja, pravilno si ugotovil, da je globalno zatemnjenje čez ves panel, lokalno pa po conah. Samo, Andrej pa govori o globalnem zatemnjevanju na FALDu, kar je skregano z vso logiko, ker potem to ni več FALD, ampak je navaden Direct LED. To pa pove samo eno, da mu marsikaj v vezi s tem ni jasno.

andrej69 ::

Tukaj je napisano kar se tiče FALD-a. Vendar koliko sem preverjal bi naj imel ta model Direct LED globalno zatemnenje brez FALD-a. Imajo pa FALD modeli serije U, ki pa se seveda ne tržijo na Evropskih tleh.

Image

As we mentioned earlier, in the 50-inch version of the A7GQ, unlike the large sizes, which uses an IPS matrix, a VA panel is used. This means performance will not be the same between the 50- and 43-inch and larger models.

But back to 50A7GQ. This TV is equipped with a 60Hz VA panel (8 bit + FRC). Black level of 0.05 nits with a peak brightness of 240 nits for a 4800: 1 contrast ratio. However, the manufacturer claims a maximum brightness of 300 nits. A7GQ series models have FALD but no local dimming. Of course, this kind of backlighting is considered to be more advanced than side-lit TVs.

darck ::

Tukaj na tem posnetku je večji model Hisense 55A7GQ kateri ima IPS panel in omenjeno je,da ni to FALD televizor kakor piše in lahko se samo jakost zatemnjevanja regulira ni pa nobenega zatemnjevanja po conah.

darck ::

Mene pa bolj to zanima kako pri LG NANO televizorjih je slika črna kadar je sploh v mirovanju omenjeno je ,da je nekaj zaradi tega nanosa NANO. Saj drugače ima televizor tudi blomming saj je IPS ampak kadar je slika mirna se nič ne vrti ali kaj predvaja z gibanjem je kar lepo vidna črna barva ogromno bolje kakor pri Sony X80 modelih celo veliko bolje kakor SAMSUNG Q60A, če se ga pogleda pod kotom kjer Samsung začne dobivati sivo barvo ne črno cloudiing blomming al kaj za en hudič.
Res pa,da ko se gre pogledati tisti posnetek z ognjemetom tam je pa druga pesem isto kot pri vseh običnih IPS in VA TV ko je zaznan blomming. Tudi recimo v samem meniju pri LG NANO je črna prav črna barva pa je to IPS panel.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Tukaj na tem posnetku je večji model Hisense 55A7GQ kateri ima IPS panel in omenjeno je,da ni to FALD televizor kakor piše in lahko se samo jakost zatemnjevanja regulira ni pa nobenega zatemnjevanja po conah.



Da globalno zatemnenje. Saj kot sem že napisal večina televizorjev v tem vstopnem in srednjem rangu ima večinoma globalno zatemnenje, če pa že ima kateri lokalno zatemnenje pa ima tako malo con, da skoraj ni nobene koristi.. Pravi kvalitetni FALD televizorji, so načeloma v najvišjem rangu LED/MINI LED televizorjev. Potem pa imajo še nekateri vgrajeno tehnologijo Micro Dimming Pro, ki reproducira bogatejše črne in svetlejše bele barve, odvisno od stopnje osvetlitve v prostoru in jo ustrezno prilagodi.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj je napisano kar se tiče FALD-a. Vendar koliko sem preverjal bi naj imel ta model Direct LED globalno zatemnenje brez FALD-a. Imajo pa FALD modeli serije U, ki pa se seveda ne tržijo na Evropskih tleh.
As we mentioned earlier, in the 50-inch version of the A7GQ, unlike the large sizes, which uses an IPS matrix, a VA panel is used. This means performance will not be the same between the 50- and 43-inch and larger models.
But back to 50A7GQ. This TV is equipped with a 60Hz VA panel (8 bit + FRC). Black level of 0.05 nits with a peak brightness of 240 nits for a 4800: 1 contrast ratio. However, the manufacturer claims a maximum brightness of 300 nits. A7GQ series models have FALD but no local dimming. Of course, this kind of backlighting is considered to be more advanced than side-lit TVs.

Andrej, če je že pisec tu zapisal, da je FALD, brez lokalnega dimminga, kar je nelogično, zakaj ti temu slediš. To je potem Direct LED TV, in ne more biti FALD z globalnim zatemnenjem.
https://www.techweekmag.com/reviews/tv/...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tukaj je napisano kar se tiče FALD-a. Vendar koliko sem preverjal bi naj imel ta model Direct LED globalno zatemnenje brez FALD-a. Imajo pa FALD modeli serije U, ki pa se seveda ne tržijo na Evropskih tleh.
As we mentioned earlier, in the 50-inch version of the A7GQ, unlike the large sizes, which uses an IPS matrix, a VA panel is used. This means performance will not be the same between the 50- and 43-inch and larger models.
But back to 50A7GQ. This TV is equipped with a 60Hz VA panel (8 bit + FRC). Black level of 0.05 nits with a peak brightness of 240 nits for a 4800: 1 contrast ratio. However, the manufacturer claims a maximum brightness of 300 nits. A7GQ series models have FALD but no local dimming. Of course, this kind of backlighting is considered to be more advanced than side-lit TVs.

Andrej, če je že pisec tu zapisal, da je FALD, brez lokalnega dimminga, kar je nelogično, zakaj ti temu slediš. To je potem Direct LED TV, in ne more biti FALD z globalnim zatemnenjem.
https://www.techweekmag.com/reviews/tv/...


Sicer sam nisem najbolj razumel kako je lahko FALD/ globalno zatemnenje..8-O Sicer pa sem tako že mnogokrat napisal, da velika večina televizorjev v tem nižjem in srednjem rangu uporablja globalno zetemnenje..

temp1337 ::

Tile Hisense televizorji so po kvaliteti izdelave precej nizko, so pa včasih price/performance best buy, ampak ne pri nas. Ne vem ali je krivo da jih sestavljajo v Sloveniji ali je kaj drugega. Cena je previsoka. V UK so Hisense OLED televizorje 65 inč 60Hz prodajali poleti za 700 funtov. Ja, prav ste slišali, 65 OLED za 700 funtov. Slabih 800€ torej, kar je pa že kar dobra cena in se lahko pogleda skozi prste zaradi operacijskega sistema, tehnološkega zaostanka in nekoliko slabše kvalitete izdelka ter same izdelave. Ampak pri nas so Hisense cene čisto nekonkurenčne.

Za Philips bi dodal še da se ga je potrebno izogibati v velikem loku. Sam bi se izognil tako Philipsu kot Hisensu, ker to je tam tam vse skupaj. Je treba pazit da zadeva ne razpade še predno jo daš na steno... :)) Ampak to je samo moje mnenje. Priporočam pa predvsem Samsung QD-OLED in LG OLED.

darck ::

Saj to je tisti problem,ko Američani dobivajo veliko boljše Hisense TV pa še čisto vsi imajo Android sistem pri nas v Evropi je pa čisto kontra imamo Vidaa sistem in slabše komponente notri.

Pa potem ljudje gledajo vse mogoče prispevke itd....na YouTube kako so dobri a to velja samo za Ameriške Hisense TV.

Evropski Hisense je pa kar občutno slabši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Assassub ::

Kater 43" TV za okoli 500€ priporočate za manjšo sobo? Gledalo se bo samo naravnost. Malo sem prebral zadnjih nekaj strani pa vidim da priporočate SAMSUNG QE43Q60BAUXXH QLED TV

Je še kaj bolj primernega za ta denar?
AMD Ryzen R7 3700X ~ B550 Aorus Elite ~ Corsair LPX 32GB 3600MHz CL18
Nvidia RTX 3060Ti Vision OC ~ Samsung 970 EVO Plus 500GB ~ Samsung 860 EVO 1TB
Seasonic Prime TX-650 Titanium ~ Phanteks P400A DRGB ~ Dell S3220DGF

andrej69 ::

Tukaj imaš dva odlična Philips televizorja, ki sta najboljša v tem cenovnem rangu.. Letošnji model 8507 nekoliko presega tvoj proračun vendar se isplača;-)

https://www.bigbang.si/philips-43pus854...

https://www.bigbang.si/philips-43pus850...

fpbs ::

Assassub je izjavil:

Kater 43" TV za okoli 500€ priporočate za manjšo sobo? Gledalo se bo samo naravnost. Malo sem prebral zadnjih nekaj strani pa vidim da priporočate SAMSUNG QE43Q60BAUXXH QLED TV

Dobra izbira. Tista dva predlagana Philipsa sta oba slabša.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Assassub je izjavil:

Kater 43" TV za okoli 500€ priporočate za manjšo sobo? Gledalo se bo samo naravnost. Malo sem prebral zadnjih nekaj strani pa vidim da priporočate SAMSUNG QE43Q60BAUXXH QLED TV

Dobra izbira. Tista dva predlagana Philipsa sta oba slabša.


Kako sta lahko slabša, če je model 8506 lani bil best buy pa še danes je v samem vrhu..!? Da ne govorim za model 8507, ki ima vrhunski AI P5 procesor in še nekoliko kvalitetnejšo sliko.
««
56 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165590 (4255) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5118174 (7907) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11129119 (19206) Mirkokovačec

Več podobnih tem