» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
50 / 66
»»

polde66 ::

še primerjava obeh tv: https://www.displayspecifications.com/e...
razlika v ceni je pa 200 eur
polde

toplakd ::

Zato sem A7G tudi dal v ožji izbor, ker je cena kar privlačna.

Tu bi med izbor lahko verjetno dodal še tudi PUS7506 kateri pač nima Androida in Ambilight, teh dveh stvari pa itak ne rabim.

Tako da trenutno kolebam med temi:
Samsung AU9072 450€
Phillips 8506 600€ oz cenejši 7506 400€
Hisense A7G 400€

fpbs ::

polde66 je izjavil:

še primerjava obeh tv: https://www.displayspecifications.com/e...
razlika v ceni je pa 200 eur

Razlika je ogromna. Philips je direct LED, brez con in dimminga, kar je najslabše možno, Hisense je pa FALD, kar omogoča občutno boljšo sliko.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

polde66 je izjavil:

še primerjava obeh tv: https://www.displayspecifications.com/e...
razlika v ceni je pa 200 eur

Razlika je ogromna. Philips je direct LED, brez con in dimminga, kar je najslabše možno, Hisense je pa FALD, kar omogoča občutno boljšo sliko.


Kolikokrat ti moram napisat, da ima vsak televizor zatemnenje panela:));(( Kot drugo, pa če je televizor FALD ne pomeni samo po sebi, da je superioren navadnim LED televizorjem.. Občutneje kvalitetnejši od teh modelov je kakšen Sony serije 95XX, ali pa posebej letošnji MINI LED modeli. Ker panel sam po sebi ni zagotovilo, da bo televizor imel odlično kvaliteto slike, tukaj mislim na LED tehnologijo:) Predvsem je odvisno kako kvalitetno je samo zatemnenje panela, koliko con ima čeprav to tudi ni najpomebnejše, predvsem pa kako deluje algoritem za zatemnenje na samem slikovnem procesorju in tudi ostalo..! Ker navsezadnje tudi cena pove kako kvaliteten je določen televizor:) Sem že napisal , da TCL in Hisense televizorji, ki so namenjeni za Evropski trg niso nič posebnega.. Drugačna zgodba je z modeli, ki so namenjeni Ameriškem tržišču.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kolikokrat ti moram napisat, da ima vsak televizor zatemnenje panela:));(( Kot drugo, pa če je televizor FALD ne pomeni samo po sebi, da je superioren navadnim LED televizorjem.. Občutneje kvalitetnejši od teh modelov je kakšen Sony serije 95XX, ali pa posebej letošnji MINI LED modeli. Ker panel sam po sebi ni zagotovilo, da bo televizor imel odlično kvaliteto slike, tukaj mislim na LED tehnologijo:) Predvsem je odvisno kako kvalitetno je samo zatemnenje panela, koliko con ima čeprav to tudi ni najpomebnejše, predvsem pa kako deluje algoritem za zatemnenje na samem slikovnem procesorju in tudi ostalo..! Ker navsezadnje tudi cena pove kako kvaliteten je določen televizor:) Sem že napisal , da TCL in Hisense televizorji, ki so namenjeni za Evropski trg niso nič posebnega.. Drugačna zgodba je z modeli, ki so namenjeni Ameriškem tržišču.

Andrej, ne delaj se neumnega in ne zavajaj. Namen dimminga je povečanje dinamičnega kontrasta, zato pa mora biti panel razdeljen na cone. To pa Philips ni. Tisto, ko se pa svetilnost spreminja glede na sceno, je pa nekaj povsem drugega. In pri teh TVejih brez con se dogaja, da ko je naprimer temna scena, jo prikaže normalno, ko pa pridejo podnapisi, se pa vsa ta temna scena osvetli, kar je zelo moteče, in ko podnapisi zginejo, pa zopet cela scena potemni.
Saj vemo, da ti je edini cilj, da prodaš Philipsa.

andrej69 ::

@fpbs

Mislim, da se ti delaš neumnega z takšnim pisanjem:) Nismo sedaj razpravljali kakšno zatemnenje ima določen televizor, temveč sem komentiral samo tvojo neumno pisanje, da televizor sploh nima zatemnenja:) Tako, da si v bodoče zapomni, da ima vsak televizor zatemnenje samo od televizorja do televizorja je različno..
In da ne boš mislil, da je ta Hisense kaj posebnega, čeprav je FALD:)) Samo seveda je povsem razumljivo, da ti to ne veš, ker ocenjuješ televizorje na podlagi specifikacij..! >:D

andrej69 je izjavil:

@fpbs

Mislim, da se ti delaš neumnega z takšnim pisanjem:) Nismo sedaj razpravljali kakšno zatemnenje ima določen televizor, temveč sem komentiral samo tvojo neumno pisanje, da televizor sploh nima zatemnenja:) Tako, da si v bodoče zapomni, da ima vsak televizor zatemnenje samo od televizorja do televizorja je različno..
In da ne boš mislil, da je ta Hisense kaj posebnega, čeprav je FALD:)) Samo seveda je povsem razumljivo, da ti to ne veš, ker ocenjuješ televizorje na podlagi specifikacij..! >:D
Lahko pa si tudi tukaj malo prebereš..

So the A7G is not a TV aimed at the enthusiast market and that is no bad thing at all. As a mid-range LCD TV with an LED backlight and Quantum Dot technology it provides decent looking image quality with everyday TV viewing, has worthy gaming capabilities and can also playback most HDR standards to a satisfactory level. The Smart TV system is also up to scratch with a good selection of apps and this set would be perfectly suited to a kitchen or bedroom role within most homes. The build quality is good, but plastic, and the remote is solid and fits with the design and price point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

@fpbs

Mislim, da se ti delaš neumnega z takšnim pisanjem:) Nismo sedaj razpravljali kakšno zatemnenje ima določen televizor, temveč sem komentiral samo tvojo neumno pisanje, da televizor sploh nima zatemnenja:) Tako, da si v bodoče zapomni, da ima vsak televizor zatemnenje samo od televizorja do televizorja je različno..
In da ne boš mislil, da je ta Hisense kaj posebnega, čeprav je FALD:)) Samo seveda je povsem razumljivo, da ti to ne veš, ker ocenjuješ televizorje na podlagi specifikacij..! >:D

andrej69 je izjavil:

@fpbs

Mislim, da se ti delaš neumnega z takšnim pisanjem:) Nismo sedaj razpravljali kakšno zatemnenje ima določen televizor, temveč sem komentiral samo tvojo neumno pisanje, da televizor sploh nima zatemnenja:) Tako, da si v bodoče zapomni, da ima vsak televizor zatemnenje samo od televizorja do televizorja je različno..
In da ne boš mislil, da je ta Hisense kaj posebnega, čeprav je FALD:)) Samo seveda je povsem razumljivo, da ti to ne veš, ker ocenjuješ televizorje na podlagi specifikacij..! >:D
Lahko pa si tudi tukaj malo prebereš..

So the A7G is not a TV aimed at the enthusiast market and that is no bad thing at all. As a mid-range LCD TV with an LED backlight and Quantum Dot technology it provides decent looking image quality with everyday TV viewing, has worthy gaming capabilities and can also playback most HDR standards to a satisfactory level. The Smart TV system is also up to scratch with a good selection of apps and this set would be perfectly suited to a kitchen or bedroom role within most homes. The build quality is good, but plastic, and the remote is solid and fits with the design and price point.

Saj nihče ne pravi, da je ta Hisense neki višek, samo tvoj Philips se pa nikakor ne more primerjat z njim.

andrej69 ::

@fpbs

Res si že smešen z tvojimi izjavami..:D Pojdi malo iz stanovanje ven v kakšno prodajalno pa si malo oglej določene televizorje, da ne boš venomer pisal neumnosti:) Pa izgleda, da ne razumeš dobro angleško, kjer piše, da ima tale Hisense "dostojno sliko", kar pomeni da ni nič kvalitetnejši od Philipsa ali Samsunga.. Celo nasprotno, če ti na vseh teh televizorjih prikažem vsebine različnih ločljivosti, boš videl, da Hisense celo zaostaja za Philipsom in Samsungom..!

andrej69 je izjavil:

@fpbs

Res si že smešen z tvojimi izjavami..:D Pojdi malo iz stanovanje ven v kakšno prodajalno pa si malo oglej določene televizorje, da ne boš venomer pisal neumnosti:) Pa izgleda, da ne razumeš dobro angleško, kjer piše, da ima tale Hisense "dostojno sliko", kar pomeni da ni nič kvalitetnejši od Philipsa ali Samsunga.. Celo nasprotno, če ti na vseh teh televizorjih prikažem vsebine različnih ločljivosti, boš videl, da Hisense celo zaostaja za Philipsom in Samsungom..!
Da ne primerjam izdelave Philipsa ali Hisense televizorja, kjer je Philips saj za pol razreda kvalitetnejši, da ne omenjam samih smart možnosti itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::




 SONY

SONY



 HISENSE

HISENSE



 TCL

TCL



 LG

LG



Vsepovsod je omenjeno da ima Hisense slabši Motion in nekateri kateri so kupili televizor Hisense U8G so ga čez čas prodali saj so popizdili glede judder in stutter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

andrej69 ::

Kar se tiče tega Hisense modela. Interpolacija gibanja U80G bi lahko imela nekaj izboljšav. Način 'film' prikazuje veliko tresenja slike. Bolje je izbrati nastavitev Clear ali še bolje nastavitev Standard. Panel ne ohranja vidnih vseh podrobnosti na hitro premikajočih se slikah. Aktivira se lahko Clear Motion, da se naredi vidne podrobnosti, vendar panel pogosto prikazuje dvojne robove okoli premikajočih se predmetov, kar je veliko bolj moteče. Poleg tega se izgubi tudi veliko svetlosti. Nastavitev Gladko zagotavlja gladko pomikanje slik, vendar s hitrimi premiki pusti isto veliko tresenja na sliki. Seveda sam Motion ni na nivoju Sonya, Philipsa ali Panasonica. Podobna zgodba je z TCL televizorji, kjer bodo morali tudi nekaj naediti v smeri boljšega Motiona:) Enostavno, če dam zaključek imata TCL in Hisense kvalitetne panele, toda precej šibka točka teh dveh proizvajalcev je nekonkurenčen slikovni procesor:) Nasploh Hardwersko zaostajata za konkurenco.

toplakd ::

Kakšne so pa ostale tehnične razlike med Philips PUS8506 in PUS7506
Vemo da 7506 manjka android ter ambilight. Kaj je še druga tako ključnega?

andrej69 ::

Philips model 8506 imas nekoliko kvalitetnejši panel, kar se odraže predvsem pri prikazu barv, kontrasta in ostrine slike. Tudi sama interpolacija gibanja je kvalitetnejše na modelu 8506.. Potem se vidi tudi razlika pri igranju iger. Model 8506 ima tudi boljšo opcijo Wi-Fi/Bluetooth. In še kaj se najde.. Drugače pa kateri ne potrebuje Androida in Ambilighta je ta televizor kar dobra izbira, seveda ni na nivoju modela 8506, pa vendarle ponuja kar dobro kvaliteto slike.

polde66 ::

Kje pa je philips na Top 4K TV Brands Reviewed?
polde

darck ::

Ja Philipsa v Ameriki nimajo tako vsaj pravijo in prav žal njim je,da še njega nimajo za primerjati

Vanich ::

Kolebam se med:

Philips 43PUS8506/12
Ta ima komplet vse bells and whistles + ambilight
in pa:
Samsung QE43Q60AAUXXH
Temu manjka Dolby Vision, vendar ima Quantum dot panel in je zelo tanek - posledično so tudi njegovi zvočniki samo za okras.

Kakšnega novega Hisensa bi tudi vzel, vendar se vsi pritožujejo nad slabim procesoriranjem gibanja slike. Recimo: https://www.mimovrste.com/televizorji-h...

Kateri od 9000 Samsungovih modelov pri nam podpira 120HZ na 1080p ? Samsung UE43AU9072U ?

Han ::

AU9000 serija ima 50 Hz panel. Variabilno osveževanje je verjetno samo takrat, ko imaš nanj priklopljeno konzolo.

Vanich ::

Han je izjavil:

AU9000 serija ima 50 Hz panel. Variabilno osveževanje je verjetno samo takrat, ko imaš nanj priklopljeno konzolo.


Aha - OK. Velja isto, če priklopiš PC (s kartico, ki podpira 120Hz) ? Samo, kateri modeli so to pri nam? Vsi z v 9000 seriji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

widj3098dj32 ::

Vanich je izjavil:

Kolebam se med:

Philips 43PUS8506/12
Ta ima komplet vse bells and whistles + ambilight
in pa:
Samsung QE43Q60AAUXXH
Temu manjka Dolby Vision, vendar ima Quantum dot panel in je zelo tanek - posledično so tudi njegovi zvočniki samo za okras.

Kakšnega novega Hisensa bi tudi vzel, vendar se vsi pritožujejo nad slabim procesoriranjem gibanja slike. Recimo: https://www.mimovrste.com/televizorji-h...

Kateri od 9000 Samsungovih modelov pri nam podpira 120HZ na 1080p ? Samsung UE43AU9072U ?

Q70A bi naj imel 120hz

Vanich ::

Q70A - Predrago.

andrej69 ::

Vanich je izjavil:

Kolebam se med:

Philips 43PUS8506/12
Ta ima komplet vse bells and whistles + ambilight
in pa:
Samsung QE43Q60AAUXXH
Temu manjka Dolby Vision, vendar ima Quantum dot panel in je zelo tanek - posledično so tudi njegovi zvočniki samo za okras.

Kakšnega novega Hisensa bi tudi vzel, vendar se vsi pritožujejo nad slabim procesoriranjem gibanja slike. Recimo: https://www.mimovrste.com/televizorji-h...

Kateri od 9000 Samsungovih modelov pri nam podpira 120HZ na 1080p ? Samsung UE43AU9072U ?


Jaz ti priporočam Philipsa, ker Samsungu manjka poleg Dolby Visiona tudi DTS in Dolby Atmos. Kar pa se tiče kvalitete slike pa Philips popolnoma nič ne zaostaja za Samsungom, še celo v nekaterih segmentih je kvalitetnejši.

fpbs ::

Vanich je izjavil:

Kolebam se med:
Philips 43PUS8506/12
Ta ima komplet vse bells and whistles + ambilight
in pa:
Samsung QE43Q60AAUXXH
Temu manjka Dolby Vision, vendar ima Quantum dot panel in je zelo tanek - posledično so tudi njegovi zvočniki samo za okras.
Kakšnega novega Hisensa bi tudi vzel, vendar se vsi pritožujejo nad slabim procesoriranjem gibanja slike. Recimo: https://www.mimovrste.com/televizorji-h...
Kateri od 9000 Samsungovih modelov pri nam podpira 120HZ na 1080p ? Samsung UE43AU9072U ?

Vsekakor ti je Samsung boljša izbira. Ta Dolby Vision ti pri Philipsu, ki je directLED brez con in diminga ne pomeni nič drugega, kot da bo Dolby Vision lahko sprejel, samo ne bo ti ga pa prikazal, kot bi ga moral, tako da na tem TVeju ne misli, da boš to gledal.

Vanich ::

Dajta se skregat.:8)

Je še kakšen drugi, ravno tako dober, ali pa še boljši model za okoli 500.-€ - "43 ekran - od kakšne druge firme? (če sem kaj zgrešil, vendar ne verjamem...)

polde66 ::

Sem vzel Hisense 43A7Q za 390 na mimovrste. Čakal sem nanj 15 dni in me je imelo že da bi skenslal naročilo pa sem malce pogoltnil slabo voljo in počakal. Na hisense.si je televizor poskočil cenovno za 50 eur. Stane sedaj 450 eur.
Kratek opis. Njihova Vidaa U5 ni slaba in deluje po izgledu kot kak android tv sistem, sveda to ni ampak je pa precej pregledno in dostopno ne tako neumno kot pri sephi philipsu. Da ne bo kdo užaljen zaradi tega ampak to je čisto moja osebna izkušnja. Kot gledanja je slab in če ga ne gledaš dosti naravnost slika precej zbledi in se osvetli. Gledanje pod normalnim kotom je ok. Imaš več vrst izbire slike, cel kup nastavitev za vse in zelo soliden zvok. Sam material oz plastika deluje zelo bogato ne dobiš občutka cenene plastike. daljinec je ok. To je do sem. Naprej se nisem ukvarjal z nastavitvami programov ker imam nanj priključen android tv box in gledam t2 preko t2-tv2go. Slika je solidna gledanje filmov pa čisto ok. Sploh visoka resolucija. Ni to oled da bo jasno ampak za tak denar za drug tv za ženo in gledanje turških zadev čez glavo.
@Vanich ne vem kje tebi podatek, da se vsi pritožujejo nad sliko ker je tv komaj zunaj in testov je zelo malo. Ta tv uporablja drug čip, kot ga je uporabljal prejšnji model a7000 serije. Tudi ekran je tu qled, in zvočniki so 2x10 in ne 2x7. Na posodobitev sistema sem pa naletel že drugi dan. Mogoče nisem merodajen za kritike takšne ali drugačne vrste ampak samo delim mojo osebno izkušnjo. Kakšen je tv serije a7000 pa nimam pojma. Po drugi strani vzameš preko spleta na mimovrste katerikol tv in če ti ni všeč v 14 dnevih zapakiraš in vrneš nazaj. Zelo preprosto.
https://www.avforums.com/reviews/hisens...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Vanich ::

Polde, hvala, ker si delil izkušnje z nami.
Glede pritoževanja je pa nesporazum - ne pritožujejo se ljudje nad sliko - ta je splošno celo zelo dobro ocenjena - glede na svetlobo, ki jo je zmožen oddajati ta TV, ampak, uporabniki se pritožujejo nad gibanjem - TV namreč ni zmožen gladko predvajati kakšnih hitrih scen, baje. To da je splošna bolezen vseh Hisensov - tudi baje.

Laki_lai k ::

Imam tv Philips 43PUS8505 in mi ambilight lučke zvečine svetijo belo tudi ko je slika na tv-ju modre barve.A je potrebn kje kaj nastvait ali pa je ambilight na mojem tv-ju defekten.Naj omenim da stena ni bela ampak oranžne barve.Upam da to ne igra vloge.Ali je mogoče treba kje kaj nastaviti za pravilno osvetlitev?
Mi lahko kdo ki poseduje ta model tv-ja napiše ali je to tudi pri njih tako?
Hvala
Lp

darck ::

Laki_lai k je izjavil:

Imam tv Philips 43PUS8505 in mi ambilight lučke zvečine svetijo belo tudi ko je slika na tv-ju modre barve.A je potrebn kje kaj nastvait ali pa je ambilight na mojem tv-ju defekten.Naj omenim da stena ni bela ampak oranžne barve.Upam da to ne igra vloge.Ali je mogoče treba kje kaj nastaviti za pravilno osvetlitev?
Mi lahko kdo ki poseduje ta model tv-ja napiše ali je to tudi pri njih tako?
Hvala
Lp


A belo ti svetijo ves čas,ker če je tako potem imaš morda izbrano to osvetlitev. Pritisni Ambilight gumb in tam izberi PRILAGAJENJE SLIKI in če ti bo še vedno samo belo svetilo potem je nekaj fuč z Ambilight.

fpbs ::

Vanich je izjavil:

Polde, hvala, ker si delil izkušnje z nami.Glede pritoževanja je pa nesporazum - ne pritožujejo se ljudje nad sliko - ta je splošno celo zelo dobro ocenjena - glede na svetlobo, ki jo je zmožen oddajati ta TV, ampak, uporabniki se pritožujejo nad gibanjem - TV namreč ni zmožen gladko predvajati kakšnih hitrih scen, baje. To da je splošna bolezen vseh Hisensov - tudi baje.

Ali lahko posreduješ kakšno stran, kjer se uporabniki pritožujejo nad gibanjem?

darck ::

fpbs je izjavil:

Vanich je izjavil:

Polde, hvala, ker si delil izkušnje z nami.Glede pritoževanja je pa nesporazum - ne pritožujejo se ljudje nad sliko - ta je splošno celo zelo dobro ocenjena - glede na svetlobo, ki jo je zmožen oddajati ta TV, ampak, uporabniki se pritožujejo nad gibanjem - TV namreč ni zmožen gladko predvajati kakšnih hitrih scen, baje. To da je splošna bolezen vseh Hisensov - tudi baje.

Ali lahko posreduješ kakšno stran, kjer se uporabniki pritožujejo nad gibanjem?



Na Youtube imaš kar nekaj teh med njimi je tudi Vincent Teoh. Hisense U8G ima te probleme kaj šele nižji modeli in eden uporabnik je v komentarju zapisal,da je popizdil in po parih mesecih prodal televizor in šel kupiti Sony. Kakor koli ti Hisense televizorji imajo izredno svetilnost in zelo orenk kontrast in prikažejo zelo črno barvo a obenem zgubijo dosti tedaljev,ker njihov sistem zatemnjevanja sploh ni na nivoju najboljših pa lahko imajo 5 tisoč con.

Pa obenem zaradi slabega zatemnjevanja imajo očitni Blooming

TCL tlevizorji so dosti boljši ampak to tisti za ameriški trg serija 6 635, ali letošnji model 646

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

polde66 ::

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisen... ta ima oceno 8.4 od 10 in to za tv test sploh ni zanemarljivo. Zaradi enega tipa, ki je prodal tv pa šel kupit sonija bo pa že držalo da je serija in cel hisense zanič. Recimo pri nas je na forumu tudi kakšen, za katerega drugega ne pride v poštev kot philips. Ali je zato merodajen? kakor mu pač kdo verjame ali zaupa.Prav tako je, da ne bom rekel neumno ampak razumno pa spet ni, da se vse tv-je iste firme meče v en koš. Če bi rekel da so volksvagni vsi zanič (všteto od polota do pasata, tourega...), zato ker enim ni všeč en model. Meni se zdi to bedarija. poleg tega vsako leto prihaja do nadgradenj naj si bo to ali procesorja ali UI ali ma karkoli. Tako amatersko je trditi potem da so vsi hisensejevi tv isti k.... Pa ne zagovarjam hisense, enako je za druge firme. Vsaka firma ima svoj začetni model in končni model vmes je pa cel kup eur razlike. Če se razumemo. Za ta hisense a7g sem pa napisal, da ima nov procesor novatek. Kaj to v praksi pomeni ne vem, verjetno pa že kaj. In ta tema tukaj je kateri 40-50" TV. Kam cenovno to pade je pa menda jasno.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Vanich ::

Philips Android TV - my ass. Nekako sem v svoji naivnosti pričakoval, da lahko na TV (8506) potem inštaliram kakšen drugi Android internet browser iz štacune Google Play. Recimo: Brave. Ampak - ni šanse - se ne da. Niti Fox, niti Chrome - nič.
Kako bi se sedaj lahko najlaže znebil reklam na Youtub-u?

polde66 ::

iz štacune lahko inštaliraš puffinTV browser, ki niti ni slab. Ostalo boš sidelovdal. Se pravi iz PC na računalnik potem kopiral na usb in s pomočjo nekega total comanderja ali fail managerja zadevo inštaliral. Ker boš pa dal gor zadeve, ki niso samo za android tv boš potreboval še dodatno miš z giroskopom naj si bo na usb ali pa bluetooth. Lahko si inštaliraš tudi kakšno manj omejejočo trgovino npr. Aptoide ali aptoide tv da boš videl več aplikacij. Zaželjeno je da si inpštaliraš še sideload launcher(to je zadeva, ki prikazuje inštalirane programe in programe, ki pač niso za android tv, tako boš lažje dostopal do njih) Potem ko boš inštaliral omenjene android trgovine lahko dostopaš tudi do inštalacije browserjev kateri ti google play store ne pokaže. Tako to je nekako tako in čisto preprosto.
polde

NejcSSD ::

Vanich je izjavil:

Philips Android TV - my ass. Nekako sem v svoji naivnosti pričakoval, da lahko na TV (8506) potem inštaliram kakšen drugi Android internet browser iz štacune Google Play. Recimo: Brave. Ampak - ni šanse - se ne da. Niti Fox, niti Chrome - nič.
Kako bi se sedaj lahko najlaže znebil reklam na Youtub-u?

Vanced for androidTV sam je nekaj šraufanja. S pi-hole na mreži je tudi nekaj časa delalo. Jaz sem na koncu podlegel 7€ mesečno, je pa res da dosti konzumiram youtube in mi ni problem.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

polde66 ::

Kar se tiče Youtuba na androidu pade v izbor Vanced verzija, ki je namenjena navadnemu androidu, za android tv potrebuješ dodatni daljinec ali pa smart youtube. Smart Youtube je tv verzija brez reklam in ima zelo pogoste posodobitve. Načeloma sta oba ok.
polde

widj3098dj32 ::

polde66 je izjavil:

Kar se tiče Youtuba na androidu pade v izbor Vanced verzija, ki je namenjena navadnemu androidu, za android tv potrebuješ dodatni daljinec ali pa smart youtube. Smart Youtube je tv verzija brez reklam in ima zelo pogoste posodobitve. Načeloma sta oba ok.

Torej lahko vanced brez problema sideloadas na Android TV skupaj z microg za Google login?

polde66 ::

seveda, samo kot sem rekel potrebuješ še dodatni daljinec z miško.
polde

darck ::

Kak bi se kaj obnesel televizor Samsung 43AU8000 model ocenjen je kar dobro in uporabljalo se ga bo v jedilnici. Sem opazil,da ima VA zaslon samo to me niti ne moti saj imamo že v spodnji etaži Phillips 32" televizor z VA zaslonom pa smo zadovolnji.

Uporabljalo se ga bi tudi za priklop prenosnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

bastadu ::

Saj VA panel na TVju je +, ne -.

darck ::

bastadu je izjavil:

Saj VA panel na TVju je +, ne -.


Ja nekateri dajajo minus zaradi slabega vidnegq kota samo jaz niti ne opazim tako neke razlike in itak televizor se bo gledal naravnost.

astrolog ::

Prvič na TV oddelku. Imam 12 let star Sony 37", ki dela še vedno zelo dobro. Ta bo šel k hčeri. Zamenjal bi ga s 50" TV, ker se mi zdi večji nepotreben. Kolebam med Samsungom in Sonyem v cenovnem razredu med 700 in 800 €. Ali mi lahko kaj priporočite?
Hvala vnaprej.

Morientes ::

Pri Sony-u edino X80J/X81J pade v ta budget.
Pri Samsungu nekaj več modelov, Q60A, Q80A, AU9072/82.
Tukaj najboljša varianta Q80A

Drugače če bi šel na 55" in da ujamemo budget imaš pa lanski zelo dober model Samsung Q80T 800EUR in lanski Sony XH90 za isti denar.
Ta dva sta za razred boljša od zgoraj naštetih.

Zgodovina sprememb…

astrolog ::

Hvala za hiter odgovor. Malce sem pobrskal za ocenami in je za oglede filmov Samsung pred Sonyem.

fpbs ::

astrolog je izjavil:

Prvič na TV oddelku. Imam 12 let star Sony 37", ki dela še vedno zelo dobro. Ta bo šel k hčeri. Zamenjal bi ga s 50" TV, ker se mi zdi večji nepotreben. Kolebam med Samsungom in Sonyem v cenovnem razredu med 700 in 800 €. Ali mi lahko kaj priporočite?

Jaz bi ti priporočil OLEDa:
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/o...
https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

Han ::

Samsung je omejen z avdio dekoderji. Če nimaš dodatnega ozvočenja ali zunanjega predvajalnika, ki dekodira DTS in še nekatere druge avdio zapise, pozabi Samsung.

Pa Extreme Digital štacuno tudi, ker so nateguni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

MrStein ::

Niso nateguni, so pa bolj balkanski od nas in včasih se jim kaj zatakne.
Je že ena tema o tej trgovini.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hujsk1999 ::

Extreme Digital dostava traja tudi po mesec dni. Samo eno tako opozorilo.

darck ::

Ja na Extreme digital sem tudi jaz pred 2-letoma naročil avtozvočnike in ja čakal sem tudi malo dlje kot je bilo rečeno skoraj mesec dni

Midnas ::

Kakšen je pa kaj Xiaomijev Mi TV P1 43"? Proti recimo Hisense 43A7GQ. Pozna kdo tega?

pajdek ::

lep pozdrav

Ker smo za prihajajoci teden v nakupu nove tv 50" me zanima kaj priporocate nagledano imamo sicer

https://www.bigbang.si/samsung-ue50au80...

https://www.bigbang.si/samsung-qe50q60a...

kaksna je razlika med tema dvema in vprasanje se splaca se mal dodat budget in kupit tole

https://www.bigbang.si/qe50qn90aatxxh-i...

lahko tudi sami priporocate (philips in lg nam ne odgovarja ze preizkuseno)
zgornji budget 700€ maximum dvig je do 1000€

Gledalo se bo predvsem HD kabelska ps4 igre in hd bluray filmi iz nvidia shield

Za nasvete se zahvaljujem in vas lepo pozdravljam ter vsem lepe praznike ze v naprej

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

darck ::

Samsung QN90A za evropski trg nima VA panela ampak IPS-ADS. TCL 6 Series/R646 2021 QLED v Sloveniji ali v Evropi ni za dobiti.Vizio OLED 2020 tudi ni mogoče za kupiti v Evropi pa velikokrat sem zasledil,da nekateri omenjajo,da se kar dosti kvari.
««
50 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165231 (3896) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117643 (7376) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127231 (17318) Mirkokovačec

Več podobnih tem