» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
23 / 66
»»

Konlov ::

Imam ta TV: UE40D6530 1920 x 1080 (FULL HD 1080p), 400Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

andrej69 ::

Konlov je izjavil:

Imam ta TV: UE40D6530 1920 x 1080 (FULL HD 1080p), 400Hz


Saj Samsung nikoli ni imel kvaliteten Motion..Če vzameš kakšen model Philipsa z P5 procesorjem, ne boš imel nikakršnih težav z zatikanjem ali podvajanjem slike:)Pa čeprav boš vzel kakšen model z 50Hz osveževanjem panela:)Prav tako velja to tudi za Sony. Dočim imajo drugi proizvajalci tukaj več težav..

Gregex ::

Pa kdo ima težave z zatikanjem slike no? Imam LG-ja in šport dela tekoče v nulo brez vsakršnih težav že v standard načinu, če pa dam v šport način pa še toliko boljše.

Ti imaš resne težave, v vsaki temi oz. na vsak komentar uporabnikov predlagaš samo jebenega filipsa in nič drugega, kot da je oh in oh, my ass it is. Resno, poišči si pomoč ffs, ker to je pa že res nevzdržno brat. Se da kje nastavit, da skrije poste določenega uporabnika?

andrej69 ::

Gregex je izjavil:

Pa kdo ima težave z zatikanjem slike no? Imam LG-ja in šport dela tekoče v nulo brez vsakršnih težav že v standard načinu, če pa dam v šport način pa še toliko boljše.

Ti imaš resne težave, v vsaki temi oz. na vsak komentar uporabnikov predlagaš samo jebenega filipsa in nič drugega, kot da je oh in oh, my ass it is. Resno, poišči si pomoč ffs, ker to je pa že res nevzdržno brat. Se da kje nastavit, da skrije poste določenega uporabnika?


Kateri model pa imaš..?

fpbs ::

Konlov je izjavil:

Imam ta TV: UE40D6530 1920 x 1080 (FULL HD 1080p), 400Hz
Ne razumem, kaj želiš s tem povedati? Ta TV je letnik 2010-11, mislim, da ima še celo CCFL osvetljevanje ozadja.

Han ::

Samsung D serija ima LED osvetlitev. Zatikanje je posledica slabega vira slike.

Konlov ::

fpbs je izjavil:

Konlov je izjavil:

Imam ta TV: UE40D6530 1920 x 1080 (FULL HD 1080p), 400Hz
Ne razumem, kaj želiš s tem povedati? Ta TV je letnik 2010-11, mislim, da ima še celo CCFL osvetljevanje ozadja.

Nič.
Želim povedati kaj imam, kaj opažam in rad bi kak predlog, kaj kupiti, da bo bolje...

Han je izjavil:

Samsung D serija ima LED osvetlitev. Zatikanje je posledica slabega vira slike.

Smo že bližje. Vam tenis na sportklubu prek NEO telekom dela tekoče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

andrej69 ::

Han ::

Direktno prek koaks kabla (Conax kartice) na leto dni novejšem navadnem 50 Hz UE26EH4000 in prek EON aplikacije (Telemach) na HD SK kanalih ni zatikanja.

TV firmware je zadnji (1028.0)?

https://www.samsung.com/si/support/mode...

fpbs ::

Konlov je izjavil:

fpbs je izjavil:

Konlov je izjavil:

Imam ta TV: UE40D6530 1920 x 1080 (FULL HD 1080p), 400Hz
Ne razumem, kaj želiš s tem povedati? Ta TV je letnik 2010-11, mislim, da ima še celo CCFL osvetljevanje ozadja.
Želim povedati kaj imam, kaj opažam in rad bi kak predlog, kaj kupiti, da bo bolje...

Han je izjavil:

Samsung D serija ima LED osvetlitev. Zatikanje je posledica slabega vira slike.
Smo že bližje. Vam tenis na sportklubu prek NEO telekom dela tekoče?
Za tvojo razdaljo gledanja predlagam diagonalo 55": https://www.ceneje.si/L3/964/avdio-vide...
Tu, na ceneje.si imajo kup filtrov, samo tistega ne, ki je pomemben, zato se med temi nahajajo tudi 50Hz modeli, ki jih odsvetujem.

Konlov ::

Han je izjavil:

Direktno prek koaks kabla (Conax kartice) na leto dni novejšem navadnem 50 Hz UE26EH4000 in prek EON aplikacije (Telemach) na HD SK kanalih ni zatikanja.

TV firmware je zadnji (1028.0)?

https://www.samsung.com/si/support/mode...

Imam zadnjega (2015)

vofra ::

Mogoce ni prava tema, sem pa kupil TV na podlagi nasvetov v tej temi ... :D

nabavil 43PUS7303, sedaj pa imam problem z wifi, nikakor ga ne morem povezat s TP-link ruterjem (Telemach),
s staticnim IP, nikakor ne morem vpisati IP, prehoda, DNS, ce pa uspem vpisat pa to takoj pozabi.

Probal sem tudi z extenderjem in DHCP, se poveze vendar steka.

Sem posodobil SW na zadnjo verzijo.

Kaksna ideja?

tonykakkar ::

I am using TCL 50S425 4K TV. I have baught it from amazon under 500 USD after reading reviews on thecrazybuyers.

Zgodovina sprememb…

trek@s ::

Zanimam se za nakup Philpisa 50PUS7303 (50"). Me pa nekaj bega - v trgovini sem ga gledal poleg modela 55PUS7303 (55"), pa se mi je zdelo, da ima 55" lepšo sliko, čeprav gre za enak model - serijo. Če primerjam specifikacije, ima 55" panel IPS VA, 50" pa VA. Kaj sicer točno to pomeni ne vem, me pa zanima, če je možno, da je takšna razlika v kvaliteti slike?

https://www.displayspecifications.com/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trek@s ()

Gregex ::

Oba imata 60 Hz osveževanje, čemur bi se jaz izognil v velikem loku, sploh če gledaš šport.

fcbayern ::

Pozdravljeni !

S punco kupujeva nov televizor, ker imava že starega Panasonica LCD cca. 12 let. Potreba po večjem ekranu in novejši tehnologiji.
Filme in ostale stvari gledava preko HDMI kabla preko namiznega računalnika ( grafična kartica ločena če bo komu kaj več za info).
Tudi na novem televizorju bi preko t-2 ( računalnik) gledala programe.

Okvirno gledava med 45-50 inčnim zaslonom. Potrebovala bi ga bolj za gledanje filmov,youtube itd... Budget do 450€.
LG, Samsung,... ne pridejo v upoštev zaradi tega, ker nimajo izhoda za slušalke, temveč samo optic out ( zaradi hi-fi sistema, ki nima optičnega priklučka).
Gledal sem že nekaj preko mimovrst in se nekako odločam med tem dvema:
- https://www.mimovrste.com/smart-tv/pana...
ali

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Cene so enake zanima me le ključne razlike med njima, ali če dodate kakšen dodaten model, ki bi se lahko s tem dvema dobro primerjal.

Najlepša hvala že vnaprej za odgovore.

David

hodu63 ::

Živjo
Kako oz. s katerim daljincem reguliraš glasnost? Če s tistim od televizorja te moram opozoriti, da ima Philips nastavljanje glasnosti za slušalke skrito globoko v nastavitvah. Ima namreč ločeno nastavitev glasnosti za zvočnike in slušalke. Tipka za glasnost na daljincu ne vpliva na slušalke!
To so bistveno spremenili na bolje v šele 2019 modelih s Saphy vmesnikom, ki pa v trgovine šele prihajajo.

l.p.

andrej69 ::

fcbayern je izjavil:

Pozdravljeni !

S punco kupujeva nov televizor, ker imava že starega Panasonica LCD cca. 12 let. Potreba po večjem ekranu in novejši tehnologiji.
Filme in ostale stvari gledava preko HDMI kabla preko namiznega računalnika ( grafična kartica ločena če bo komu kaj več za info).
Tudi na novem televizorju bi preko t-2 ( računalnik) gledala programe.

Okvirno gledava med 45-50 inčnim zaslonom. Potrebovala bi ga bolj za gledanje filmov,youtube itd... Budget do 450€.
LG, Samsung,... ne pridejo v upoštev zaradi tega, ker nimajo izhoda za slušalke, temveč samo optic out ( zaradi hi-fi sistema, ki nima optičnega priklučka).
Gledal sem že nekaj preko mimovrst in se nekako odločam med tem dvema:
- https://www.mimovrste.com/smart-tv/pana...
ali

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Cene so enake zanima me le ključne razlike med njima, ali če dodate kakšen dodaten model, ki bi se lahko s tem dvema dobro primerjal.

Najlepša hvala že vnaprej za odgovore.

David


Jaz ti priporočam tale model:)

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

andrej69 ::

hodu63 je izjavil:

Živjo
Kako oz. s katerim daljincem reguliraš glasnost? Če s tistim od televizorja te moram opozoriti, da ima Philips nastavljanje glasnosti za slušalke skrito globoko v nastavitvah. Ima namreč ločeno nastavitev glasnosti za zvočnike in slušalke. Tipka za glasnost na daljincu ne vpliva na slušalke!
To so bistveno spremenili na bolje v šele 2019 modelih s Saphy vmesnikom, ki pa v trgovine šele prihajajo.

l.p.


To je bilo pri nameščenem Androidu 7.0, sedaj pri Android OREO pa se da glasnost upravljat preko daljinca:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

hodu63 ::

Andrej, mislim, da se motiš. Oreo ima nastavljanje glasnosti vgrajenih zvočnikov direktno s tipkami na daljincu, nastavljanje glasnosti slušalk pa samo v meniju za nastavitve zvoka. Res je bila ena vmesna verzija softwerja, kjer so zadevo zaj... in si s tipkami za glasnost na daljincu nastavljal HKRATI glasnost zvočnika in slušalk, a so to že z naslednjim softwerjem popravili. Ker fcbayern želi uporabljati star hifi brez digitalnih vhodov povezan s televizorjevim izhodom za slušalke predvidevam, da bo glasnost nastavljal z daljincem od televizorja in v tem primeru je zadeva precej nepraktična, saj se moraš vsakič, ko želiš spremeniti glasnost sprehoditi globoko po meniju.
Drugače je pa tvoj predlog čisto ok. Sicer gre za modelno leto 2018 in ni Android temveč ima uporabniški vmesnik Saphi, a je ćisto možno, da bo v kateri od posodobitev dobil nov način za nastavljanje glasnosti slušalk kot ga imajo 2019 Saphi aparati.
Aja, pa T2 aplikacije ne more naložiti, pri Philipsu gre samo na Androidih.

l.p.

andrej69 ::

Po posodobitvi na Android 8 (OREO) se glasnost zvočnikov nastavlja direktno prek daljinca, med tem ko gledaš vsebino na zaslonu.
Glasnost slušalk pa se lahko nastavlja vzporedno in je neodvisna od glasnosti zvočnikov televizorja, vendar je potrebno za to iti v menijske nastavitve.

skyform ::

trek@s je izjavil:

Zanimam se za nakup Philpisa 50PUS7303 (50"). Me pa nekaj bega - v trgovini sem ga gledal poleg modela 55PUS7303 (55"), pa se mi je zdelo, da ima 55" lepšo sliko, čeprav gre za enak model - serijo. Če primerjam specifikacije, ima 55" panel IPS VA, 50" pa VA. Kaj sicer točno to pomeni ne vem, me pa zanima, če je možno, da je takšna razlika v kvaliteti slike?

https://www.displayspecifications.com/e...


Philips PUS7303 so najprej vsi imeli VA panel, čez čas pa jih je Philips začel zamenjavati z IPS paneli. 50" je ostal VA panel zato ker IPS panel v 50" ne obstaja. Ostale velikosti so pa zamenjali z IPS.


IPS in VA panela imata vsak svoje prednosti.

IPS ima boljši vidni kot, kar pomeni, da lahko TV gledaš tudi pod kotom brez, da se bi slika drastično poslabšala in je zato bolj primeren za večjo skupino ljudi ali družine. IPS ima pa slabši kontrast, med 800:1 in 1200:1 in je bolj primeren za svetle prostore. Zvečer v temnem prostoru ima IPS težave z temnimi scenami, ne more prikazati črne barve ampak je vse je bolj sivo. Prednost vidnega kota se v temnejšem prostoru in predvsem v temnih scenah filma poslabša zaradi tako rečenega IPS sijaja (pogooglaj IPS glow), ki prekrije vse kar je črno z sivo belim sijajem. IPS bi naj tudi imel boljše barve kot VA ampak tole bolj velja za monitore. TVji imajo tehnologije kot Samsungov Quantom Dot ali Sonyjev Triluminos Colours, ki izbolšajo širino barv tako da potem ni nekakšne razlike med IPS in VA kar se tiče barv.

VA paneli lahko prikažejo lepše crčne in njuna slika izpade globoja zaradi višjga kontrasta med 2500:1 do 6000:1 (z local dimmingom tudi do 12000.1) odvisno od panela in cenovnega ranga TVja. Ima pa zato precej limitiran vidni kot in se TV lahko gleda samo naravnost, takoj ko gledaš Tv malenkoist pod kotom, izgubi barve in kontrast, vsa slika zelo hitro pobledi, kar še pa ne pomeni da TV z VA panelom ne more gledati večja skupina ljudi. Pri VA panelu se ne sme sedeti preblizu TVja in če vsi sedijo lepo naravnost pred TVjem bodo vsi lahko uživali v sliki.

Za več informacij in razlike med IPS in VA panelom priporočam slednji članek

https://www.rtings.com/tv/learn/ips-led...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

trek@s je izjavil:

Zanimam se za nakup Philpisa 50PUS7303 (50"). Me pa nekaj bega - v trgovini sem ga gledal poleg modela 55PUS7303 (55"), pa se mi je zdelo, da ima 55" lepšo sliko, čeprav gre za enak model - serijo. Če primerjam specifikacije, ima 55" panel IPS VA, 50" pa VA. Kaj sicer točno to pomeni ne vem, me pa zanima, če je možno, da je takšna razlika v kvaliteti slike?

https://www.displayspecifications.com/e...


Philips PUS7303 so najprej vsi imeli VA panel, čez čas pa jih je Philips začel zamenjavati z IPS paneli. 50" je ostal VA panel zato ker IPS panel v 50" ne obstaja. Ostale velikosti so pa zamenjali z IPS.


IPS in VA panela imata vsak svoje prednosti.

IPS ima boljši vidni kot, kar pomeni, da lahko TV gledaš tudi pod kotom brez, da se bi slika drastično poslabšala in je zato bolj primeren za večjo skupino ljudi ali družine. IPS ima pa slabši kontrast, med 800:1 in 1200:1 in je bolj primeren za svetle prostore. Zvečer v temnem prostoru ima IPS težave z temnimi scenami, ne more prikazati črne barve ampak je vse je bolj sivo. Prednost vidnega kota se v temnejšem prostoru in predvsem v temnih scenah filma poslabša zaradi tako rečenega IPS sijaja (pogooglaj IPS glow), ki prekrije vse kar je črno z sivo belim sijajem. IPS bi naj tudi imel boljše barve kot VA ampak tole bolj velja za monitore. TVji imajo tehnologije kot Samsungov Quantom Dot ali Sonyjev Triluminos Colours, ki izbolšajo širino barv tako da potem ni nekakšne razlike med IPS in VA kar se tiče barv.

VA paneli lahko prikažejo lepše crčne in njuna slika izpade globoja zaradi višjga kontrasta med 2500:1 do 6000:1 (z local dimmingom tudi do 12000.1) odvisno od panela in cenovnega ranga TVja. Ima pa zato precej limitiran vidni kot in se TV lahko gleda samo naravnost, takoj ko gledaš Tv malenkoist pod kotom, izgubi barve in kontrast, vsa slika zelo hitro pobledi, kar še pa ne pomeni da TV z VA panelom ne more gledati večja skupina ljudi. Pri VA panelu se ne sme sedeti preblizu TVja in če vsi sedijo lepo naravnost pred TVjem bodo vsi lahko uživali v sliki.

Za več informacij in razlike med IPS in VA panelom priporočam slednji članek

https://www.rtings.com/tv/learn/ips-led...


Kar se tiče serije 7303, ima IPS panel samo velikost 43", kar pa se tiče velikosti 55" pa imajo nekateri IPS nekateri pa VA.. Lahko pa se vzame model 7363 ali 7373 velikosti 55", ki pa imata zasigurno VA panel. Tudi velikost 65" ima VA panel.Letošnji modeli 7304, pa imajo različne panele kar se tiče velikosti televizorjev. Velikost 43" 55" in 65" imajo IPS panele, dočim imajo velikost 50" 58" in 70" VA panele. Toliko za informacijo.

trek@s ::

Hvala obema za razlago. Sam se najbolj nagibam k IPS zaradi videnga kota. Trenutno imam LG z IPS in je super, vmes sem imel enega z VA in je bil katastrofa, ker včasih gledam tudi pod kotom.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

trek@s je izjavil:

Zanimam se za nakup Philpisa 50PUS7303 (50"). Me pa nekaj bega - v trgovini sem ga gledal poleg modela 55PUS7303 (55"), pa se mi je zdelo, da ima 55" lepšo sliko, čeprav gre za enak model - serijo. Če primerjam specifikacije, ima 55" panel IPS VA, 50" pa VA. Kaj sicer točno to pomeni ne vem, me pa zanima, če je možno, da je takšna razlika v kvaliteti slike?

https://www.displayspecifications.com/e...


Philips PUS7303 so najprej vsi imeli VA panel, čez čas pa jih je Philips začel zamenjavati z IPS paneli. 50" je ostal VA panel zato ker IPS panel v 50" ne obstaja. Ostale velikosti so pa zamenjali z IPS.


IPS in VA panela imata vsak svoje prednosti.

IPS ima boljši vidni kot, kar pomeni, da lahko TV gledaš tudi pod kotom brez, da se bi slika drastično poslabšala in je zato bolj primeren za večjo skupino ljudi ali družine. IPS ima pa slabši kontrast, med 800:1 in 1200:1 in je bolj primeren za svetle prostore. Zvečer v temnem prostoru ima IPS težave z temnimi scenami, ne more prikazati črne barve ampak je vse je bolj sivo. Prednost vidnega kota se v temnejšem prostoru in predvsem v temnih scenah filma poslabša zaradi tako rečenega IPS sijaja (pogooglaj IPS glow), ki prekrije vse kar je črno z sivo belim sijajem. IPS bi naj tudi imel boljše barve kot VA ampak tole bolj velja za monitore. TVji imajo tehnologije kot Samsungov Quantom Dot ali Sonyjev Triluminos Colours, ki izbolšajo širino barv tako da potem ni nekakšne razlike med IPS in VA kar se tiče barv.

VA paneli lahko prikažejo lepše crčne in njuna slika izpade globoja zaradi višjga kontrasta med 2500:1 do 6000:1 (z local dimmingom tudi do 12000.1) odvisno od panela in cenovnega ranga TVja. Ima pa zato precej limitiran vidni kot in se TV lahko gleda samo naravnost, takoj ko gledaš Tv malenkoist pod kotom, izgubi barve in kontrast, vsa slika zelo hitro pobledi, kar še pa ne pomeni da TV z VA panelom ne more gledati večja skupina ljudi. Pri VA panelu se ne sme sedeti preblizu TVja in če vsi sedijo lepo naravnost pred TVjem bodo vsi lahko uživali v sliki.

Za več informacij in razlike med IPS in VA panelom priporočam slednji članek

https://www.rtings.com/tv/learn/ips-led...


Kar se tiče serije 7303, ima IPS panel samo velikost 43", kar pa se tiče velikosti 55" pa imajo nekateri IPS nekateri pa VA.. Lahko pa se vzame model 7363 ali 7373 velikosti 55", ki pa imata zasigurno VA panel. Tudi velikost 65" ima VA panel.Letošnji modeli 7304, pa imajo različne panele kar se tiče velikosti televizorjev. Velikost 43" 55" in 65" imajo IPS panele, dočim imajo velikost 50" 58" in 70" VA panele. Toliko za informacijo.


Hvala za info, čeprav sem to že vse vedel razen za 7303 nisem vedel da pri 55" še kar uporabljajo oba panela.

Te mučke s paneli so res nadležne, vsako leto menjavajo panele in to ne samo Philips vsi to počnejo. Butasto je zato ker, če je npr nekdo srečen s svojim TVjem, np recimo Sony XE8505 model iz leta 2017 z VA panelom in se mu ta npr pokvari ali bi ga rad zamenjal zaradi kakšnih novih funkcij z novejšim modelom, kaj naj potem stori če sta XF in XG oba IPS panela. Ta menjava panelov je prav neumna, ker v bistvu potem sploh ni pravega naslednika. Pravih naslednikov se držijo samo pri višjih modelih, kot Sony 9000 modeli ali OLEDI. Samsung je še nejbolj zanesljivi kar se tiče panelov, ker so v bistvu skoraj vsi VA, tu pa tam se kak najde z PLS panelom ostale znamke pa so prava zmeda kar se tega tiče in LG ki uporablja samo IPS panele in OLED.

Za bolj zahtevne uporabnike, ki so radi na tekočem in sproti preočujejo vse te zadeve še to ni nek problem, za normalnega uporabnika, ki jih je seveda dosti več pa je to zelo velika težava in mu utežuje nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

@skyform

Vsak proizvajalec, zadnje čase hoče ponudit kupcem različne tehnologije panelov, zato takšna politika proizvajalcev.. Ker , če recimo nekdo išče televizor z IPS panelom bi potemtakem bil primoran vzet samo kakšen Lg model.. Ali pa, če bi hotel imet VA panel bi moral vzet v glavnem kakšen Samsung model. Ker zna pa biti tukaj težava, ker vsi proizvajalci ne nudijo enake kvalitete slike, čeprav lahko imajo enake panele:)

skyform ::

andrej69 je izjavil:

@skyform

Vsak proizvajalec, zadnje čase hoče ponudit kupcem različne tehnologije panelov, zato takšna politika proizvajalcev.. Ker , če recimo nekdo išče televizor z IPS panelom bi potemtakem bil primoran vzet samo kakšen Lg model.. Ali pa, če bi hotel imet VA panel bi moral vzet v glavnem kakšen Samsung model. Ker zna pa biti tukaj težava, ker vsi proizvajalci ne nudijo enake kvalitete slike, čeprav lahko imajo enake panele:)


Dvomim da ima to veze s tem, da hočejo ponudit oba panela, to se da rešiti na boljši način. Problem je v tem, da ima en model/klasa TVja npr 7303 v različnih velikostih različne panele. Bolj pametno bi bilo, npr tako kot je z Philips 7503, je v vseh velikostih VA in PUS8303 v vseh IPS, da so vse velikosti v eni klasi npr samo VA ali samo IPS panel ne pa da mešajo. S tem mešanjem panelov nastane tudi težava pri reklamah TVja, npr če TV reklamirajo, da ima širok kot, potem pa ima npr 50" VA panel, 55" pa IPS panel, potem to drži samo za 55" model, tako da je to laž oz zavajanje. To pa da panel ni ves pa je tak jasno, vsak proizvajalec zmnamka ima svoj način procesiranja slike in se seveda zaradi tega slike razlikujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fpbs ::

skyform je izjavil:

Hvala za info, čeprav sem to že vse vedel razen za 7303 nisem vedel da pri 55" še kar uporabljajo oba panela.
Te mučke s paneli so res nadležne, vsako leto menjavajo panele in to ne samo Philips vsi to počnejo. Butasto je zato ker, če je npr nekdo srečen s svojim TVjem, np recimo Sony XE8505 model iz leta 2017 z VA panelom in se mu ta npr pokvari ali bi ga rad zamenjal zaradi kakšnih novih funkcij z novejšim modelom, kaj naj potem stori če sta XF in XG oba IPS panela. Ta menjava panelov je prav neumna, ker v bistvu potem sploh ni pravega naslednika. Pravih naslednikov se držijo samo pri višjih modelih, kot Sony 9000 modeli ali OLEDI. Samsung je še nejbolj zanesljivi kar se tiče panelov, ker so v bistvu skoraj vsi VA, tu pa tam se kak najde z PLS panelom ostale znamke pa so prava zmeda kar se tega tiče in LG ki uporablja samo IPS panele in OLED. Za bolj zahtevne uporabnike, ki so radi na tekočem in sproti preočujejo vse te zadeve še to ni nek problem, za normalnega uporabnika, ki jih je seveda dosti več pa je to zelo velika težava in mu utežuje nakup.
Mali proizvajalci, kot je Philips so odvisni od velikih, predvsem Samsunga in LGeja, in vgrajujejo pač tisto, kar uspejo od njih pridobiti, največkrat iz njihovega opuščenega programa. LG uporablja IPS panele predvsem iz razloga, da je namenjen kot družinski TV, je pa LG že začel ukinjati LCD proizvodnjo in nadomestiti z OLEDi.

skyform ::

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

Hvala za info, čeprav sem to že vse vedel razen za 7303 nisem vedel da pri 55" še kar uporabljajo oba panela.
Te mučke s paneli so res nadležne, vsako leto menjavajo panele in to ne samo Philips vsi to počnejo. Butasto je zato ker, če je npr nekdo srečen s svojim TVjem, np recimo Sony XE8505 model iz leta 2017 z VA panelom in se mu ta npr pokvari ali bi ga rad zamenjal zaradi kakšnih novih funkcij z novejšim modelom, kaj naj potem stori če sta XF in XG oba IPS panela. Ta menjava panelov je prav neumna, ker v bistvu potem sploh ni pravega naslednika. Pravih naslednikov se držijo samo pri višjih modelih, kot Sony 9000 modeli ali OLEDI. Samsung je še nejbolj zanesljivi kar se tiče panelov, ker so v bistvu skoraj vsi VA, tu pa tam se kak najde z PLS panelom ostale znamke pa so prava zmeda kar se tega tiče in LG ki uporablja samo IPS panele in OLED. Za bolj zahtevne uporabnike, ki so radi na tekočem in sproti preočujejo vse te zadeve še to ni nek problem, za normalnega uporabnika, ki jih je seveda dosti več pa je to zelo velika težava in mu utežuje nakup.
Mali proizvajalci, kot je Philips so odvisni od velikih, predvsem Samsunga in LGeja, in vgrajujejo pač tisto, kar uspejo od njih pridobiti, največkrat iz njihovega opuščenega programa. LG uporablja IPS panele predvsem iz razloga, da je namenjen kot družinski TV, je pa LG že začel ukinjati LCD proizvodnjo in nadomestiti z OLEDi.


Sony glih ni majhen proizvajalec in ima podobno mučko z paneli kot Philips, je pa res da ne proizvaja svojih panelov kot LG in Samsung

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

@skyform

Saj ni važno, če proizvaja svoje panele ali ne.. Seveda bi mogoče bilo nekaj bolje.. Važno je predvsem kar se skriva pod ohišjem televizorja:))

MrStein ::

Na Philips 49PUS6401 ni YouTube aplikacije.
A tega res ni nikjer?
Recimo TED TV je, pa celo Radio 1 (slovenski).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hodu63 ::

49PUS6401 vsekakor ima Youtube aplikacijo, razen če ti jo je uspelo pomotoma izbrisati. Probaj jo ponovno naložiti iz Google play store, če ne bo šlo pa ponovno namesti tv.

l.p.

MrStein ::

Prosim prevedi to v jezik, ki ga bo 65 letnica razumela. Po izobrazbi medicinska sestra.
Hvala.

PS: Sem 99%, da meni z aplikacijami do takrat sploh odprt ni bil. Niti na internet TV ni bil prej povezan.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hodu63 ::

Nimam takšnega tv na voljo, da bi lahko napisal točne korake, a gre približno takole:
Pritisni tipko settings na daljincu (tipka s simbolom zobnika), se s smerno tipko premakni na napis vse nastavitve in pritisni ok, s smerno tipko se premakni na splošne nastavitve in pritisni ok, s smerno tipko se premakni na napis znova nastavi tv ali ponovna nastavitev aparata ali nekaj takega in pritisni ok. Tv se povrne na tovarniške nastavitve, torej te vodi po nastavitvah kot takrat, ko je prišel iz trgovine. Glede na to, da menda še ni imela vzpostavljene povezave z internetom je najbolje, da najprej posodobi programsko opremo (software) in šele potem gre po gornjih nastavitvah.
Priporočam, da pri nastavitvi vzpostavi povezavo s spletom in se prijavi s svojim google računom oz. ustvari nov račun, saj se samo v tem primeru posodabljajo android aplikacije in ima dostop do google play store.
Lahko pa za pomoč pri nastavitvah pokliče na številko za pomoč uporabnikom 01 8888312.

l.p.

AndrejO ::

AndrejO je premaknil sporočila v Kaj je s spletno stranjo moj-tv?.

mustang_993 ::

Tudi jaz gledam za novo TV. 49-50. Budget je nekako cca 500-550€. Tv se večinoma gleda popoldne in v večer/noč. Kljub prebranemu, se mi zdi boljši IPS panel kot VA, predvsem zaradi kota, pa tudi dnevnega gledanja? Želja je nekako tudi HDR. Razni local dimming in podobno se mi zdi, da kar nekako manjka v tem cenovnem razredu, ter kolikor sem bral je lahko slab local dimming slabše kot brez? Večinoma se gleda netflix/filmi/YT, šport relativno malo, tako da 100Hz osveževanje ni prioriteta.

Prioriteta je kvalitetna slika, nato gladko/hitro delovanje, za ozvočenje imam pripravljene namenske zvočnike, ki bi jih povezal preko analognega kabla.

Mogoče neumno vprašanje, vendar je na vseh teh novih TV naložena youtube aplikacija? Torej da lahko iščem preko mobitela in se potem vsebina predvaja na TV? Operacijski sistem mi ni pomemben, preizkusil sem zadevo od samsunga in mi je OK. LG po videnem/prebranem mi tudi deluje ok. O androidu sem nekako še najmanj prepričan; posodobitve, gladko delovanje ipd.

Po dosedaj prebranem na forumu pričekujem predloge ali izrecno philips (v katerega iskreno nisem najbolj prepričan) ali LG. Sam se nekako najbolj nagibam k LG/samsung, vendar tudi philips ni izključen. Modelov je toliko, da enostavo ne vem kaj je kaj in zato prosim za pomoč.

lp

fpbs ::

Tukaj imaš nekaj modelov: https://www.ceneje.si/L3/964/avdio-vide...

skyform ::

mustang_993 je izjavil:

Tudi jaz gledam za novo TV. 49-50. Budget je nekako cca 500-550EUR. Tv se večinoma gleda popoldne in v večer/noč. Kljub prebranemu, se mi zdi boljši IPS panel kot VA, predvsem zaradi kota, pa tudi dnevnega gledanja? Želja je nekako tudi HDR. Razni local dimming in podobno se mi zdi, da kar nekako manjka v tem cenovnem razredu, ter kolikor sem bral je lahko slab local dimming slabše kot brez? Večinoma se gleda netflix/filmi/YT, šport relativno malo, tako da 100Hz osveževanje ni prioriteta.

Prioriteta je kvalitetna slika, nato gladko/hitro delovanje, za ozvočenje imam pripravljene namenske zvočnike, ki bi jih povezal preko analognega kabla.

Mogoče neumno vprašanje, vendar je na vseh teh novih TV naložena youtube aplikacija? Torej da lahko iščem preko mobitela in se potem vsebina predvaja na TV? Operacijski sistem mi ni pomemben, preizkusil sem zadevo od samsunga in mi je OK. LG po videnem/prebranem mi tudi deluje ok. O androidu sem nekako še najmanj prepričan; posodobitve, gladko delovanje ipd.

Po dosedaj prebranem na forumu pričekujem predloge ali izrecno philips (v katerega iskreno nisem najbolj prepričan) ali LG. Sam se nekako najbolj nagibam k LG/samsung, vendar tudi philips ni izključen. Modelov je toliko, da enostavo ne vem kaj je kaj in zato prosim za pomoč.

lp


TV z local dimming ne dobiš pod 1000EUR, trenutno najcenejši je Sony 55XF9005 za 999EUR. Mogoče se bi kje dobil ceneje v 49". Local dimming ima svoje slabosti sicer ne vem za druge slabosti kot je blooming ampak je tolko majn moteč kot npr siva slika, backlight bleed in clouding and IPS panelih, da je prav hecno. Že sam VA panel brez local dimminga je precej slabši, če gledaš temen film v temnem prostoru, kr velika razlika, črne so dosti bolj sive plus clouding.

Če kupuješ TV za 500EUR je IPS ok, če pa bi okrog 1000EUR ali nad 1000EUR pa IPS ni vreden tega denarja, potem se splača kupiti VA z local dimingom, verjami mi velika razlika!

Ravno ta teden sem delal direktno primerjavo med Sony 55XE9005 ki je FALD VA panel in Philips 55PUA7502 z IPS panelom. Primerjava v svojem studio, ne v prodajalni ali kjerkoli in to skalibrirana TVja. Ni primerjave, kot dan in noč. Da je folk plačal za tega Philipsa več kot 1000EUR ne morem verjet. Ok sam TV je zelo dober, processing in vse te fore, Philips je vredu kar se tiče tega ampak če vstavijo v tak TV IPS panel in ti nabijejo ceno na 1600EUR ali koliko je že bil leta 2017 ko je izšel. Prijatelj je dalj zanj 1100EUR, noro, za moje mnenje proč vržen denar.

Filmi v temnih scenas so obupni, vse sivo in obupen backlight bleed. Da ne omenim DSE (dirty screen effect) porazno. Obupen vertikalen in horizontalen banding, na desni in levi strani TVja celo barven vertikalen banding, zelo opazno pri scenah kot nebo. Sony v primerjavi tega sploh nima, zelo lepa čista slika, pri Sonyju je problem samo v kotih, ima temnejše kote, tudi najbolj opazno pri nebu ali popolnoma beli sliki ampak tole je skoraj neopazno proti IPS panelu na Philipsu. Kar se pa tiče ostrine, motion in barve je Philips vredu, čeprav v vsem zmaga Sony ampak je majhna razlika. Ostrina je na nivoji XE9005 ampak slabša kot XF9005 kaj še le novi XG9500. Philips bi bil čist vredu TV, če bi Philips vanj dal VA panel, če bi dodali local dimming pa bi bil že konkurent Sonyju.

Hec je da je tale PUS7502 iz leta 2017 boljši kot vsi Philips TVji iz leta 2018, mislim da sta 8303 in 8503 nekje na podobnem nivoju. Pri novih 2019 modelih sploh ni izbire, in še dragi so za to kar nudijo.

Da ne bo kakšnih ne sporazumov, nimam nič proti Philipsu, sam sem imel tri Philips TVje od 2008 in do sedaj. Letos sem pa prešel na Sony 9000 serijo, zame trenutno najboljši LED TV.. Trenutno imam tudi Philips PUS7303 in to samo za otroke, gledanje risank itd, za kar več ga ne bi imel ker ima tako sprocesirano sliko, žal slabši P5 procesor kot 7502, ima nabito ostrino ki se je sploh ne da izklopiti, samo v načinu pc/monitor se da, tam pa potem ne moreš spreminjat skoraj nič.

Jaz sem pač tega mnenja da IPS ni primeren, če ne gledaš TV pod kotom in za gledanje filmov zvečer, tudi če ne gledaš v čisti temi je velika razlika proti VA z local dimmingom. IPS je bolj za čez dan in za veliko skupino ljudi ali za gledanje športa itd pačza gledanje zadev kjer je svetla barvna slika.

O HDRju pa da ne bi govorili, IPS ne more prikazati pravi HDR, za gledanje HDR na netflixu je IPS neprimeren, barvne svetle scene so ok, vse kar je malo temnejše pa je popolnoma sivo. Za HDR potrebuješ local dimming ali OLED. Tudi Sony XE, XF, XG imajo zelo sivo sliko, če izklopiš local dimming v temnejših scenah.

LGji so pa meni najslabši TVji, njihov processing mi sploh niso všeč, tudi pri barvah zaostajajo.. Trenutno najbolj naravno sliko nudita Sony in Panasonic ampak Panasonic ima najslabši OS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

SumTingWong ::

Toliko napisanega, ampak ... kaj priporočaš do 500EUR?

Sprašujem pa zato, ker Sony modelov ne poznam. Poznam le Samsung modele (malo bolje)

Zgodovina sprememb…

krepki ::

Vseeno,kaj kupiš za 500€,je vse krš,razen če gledaš modele manjše od 55.

mustang_993 ::

@skyform
Hvala za razlago, ampak še vedno nisem nič bližje rešitvi. Poznaš kako zadevo, da bi lahko kaj konkretnega predlagal? 49 col mi je trenutno ok. Načeloma sem želel OLED, bil sem tudi (mogoče :)) pripravljen dati 1k€+, vendar sem sedaj nekoliko manj prepričan v to, predvsem ko sem bral da LG ne priznava burnin kot napako oz. reklamacijo (to sem bral po tujih forumih). Pa tudi na splošno me skrbi kvaliteta oz. zanesljivost trenutnih OLED na dolgi rok, saj TV menjam zelo redko. Nekaj sem tudi bral o mini/mikro LED, ki naj bi prišel relativno kmalu.

Kaj pa recimo LG-49UF776V?

Poyabite na zadnji predlog...

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

Saj že lahko kupiš micro LED.
AWE offers Sony's Crystal LED displays, which are custom made, but the company did release a general price guideline:
146" display - 350,000 Euro ($390,000)
182" display - 500,000 Euro ($550,000)
219" display - 700,000 Euro ($780,000)

fpbs ::

mustang_993 je izjavil:

Hvala za razlago, ampak še vedno nisem nič bližje rešitvi. Poznaš kako zadevo, da bi lahko kaj konkretnega predlagal? 49 col mi je trenutno ok. Načeloma sem želel OLED, bil sem tudi pripravljen dati 1k€+, vendar sem sedaj nekoliko manj prepričan v to, predvsem ko sem bral da LG ne priznava burnin kot napako oz. reklamacijo (to sem bral po tujih forumih). Pa tudi na splošno me skrbi kvaliteta oz. zanesljivost trenutnih OLED na dolgi rok, saj TV menjam zelo redko.Kaj pa recimo LG-49UF776V?
Pa normalno, da nisi nič bliže rešitvi. Predlagal sem ti zgoraj nekaj TVejev, ki odgovarjajo tvojim zahtevam, ceni, 49" diagonala, IPS, pa nisi nič odgovoril. Glede OLED burn-ina so pa tvoji strahovi povsem odveč.
Ne vem, kako ti je uspelo najti ta 4 leta star model LG-49UF776V?

skyform ::

fpbs je izjavil:

Saj že lahko kupiš micro LED.
AWE offers Sony's Crystal LED displays, which are custom made, but the company did release a general price guideline:
146" display - 350,000 Euro ($390,000)
182" display - 500,000 Euro ($550,000)
219" display - 700,000 Euro ($780,000)


Pa še pod njegovem budgetom je :D 300€ za 146", 182" dobi za 500€ kot je želel, malo heca. Hec na stran o micro ledu sploh nima smisla debatirat, s to tehnologijo so komajz začeli in vprašanje, če bo sploh kaj z njo, ker imajo težave narediti, majnše ekrane.

skyform ::

mustang_993 je izjavil:

@skyform
Hvala za razlago, ampak še vedno nisem nič bližje rešitvi. Poznaš kako zadevo, da bi lahko kaj konkretnega predlagal? 49 col mi je trenutno ok. Načeloma sem želel OLED, bil sem tudi (mogoče :)) pripravljen dati 1kEUR+, vendar sem sedaj nekoliko manj prepričan v to, predvsem ko sem bral da LG ne priznava burnin kot napako oz. reklamacijo (to sem bral po tujih forumih). Pa tudi na splošno me skrbi kvaliteta oz. zanesljivost trenutnih OLED na dolgi rok, saj TV menjam zelo redko. Nekaj sem tudi bral o mini/mikro LED, ki naj bi prišel relativno kmalu.

Kaj pa recimo LG-49UF776V?

Poyabite na zadnji predlog...



Rekel si da ti je kot pomemben, si prepričan, gledaš iz kota ali kdo drug? Potem ni drugega kot IPS ali OLED. Če si pripravljen plačati 1000EUR eden na bolhi prodaja Philips OLED za 1000EUR novga zapakiranega z računom in garancijo. Nov te drugače stane 1299EUR.

http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...

Se najda včasih kaj pamentnega na bolhi. Nekdo je prodajal zapakiran Samsung 55Q6FN tudi z garancijo in računem za 580EUR, super TV za takšno ceno, lani ko je izšel je stal 1500EUR v prodajalnah pa še kr stane 900EUR, ampak ga je že žal prodal. Sem ga skoraj sam mislil zgrabit.

Če potrebuješ IPS potem tak ni ne vem kakšne izbire v 49" večinoma LGji, drugače pa še kak Sony, npr Sony KD-49XF7005

https://www.mimovrste.com/televizorji-i...

ali 55" ki se cenovno bolj splača
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Ampakm tale Sony nima androida, ima linux zelo preprost OS netflix youtube vse to kar si napisal ti bi delalo. Če želiš imet android je potem že dražja zadeva.

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Panasonic 49" z IPS panelom 2018 model

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...


Philipsi so samo v 50" in ne 49" kar pomeni da so vsi VA. Philips dobiš IPS v 43" ali 55" npr PUS7303, ki sem ga že omenil v prejšnem dolgem postu je ok.

https://www.ceneje.si/Izdelek/9583965/a...

Samsungi pa imajo vsi VA panel in če želiš IPS tak ne pridejo v upoštev, na LGje se pa ne spoznam kaj preveč, ti bo moral nekdo drug svetovati.

SumTingWong je izjavil:

Toliko napisanega, ampak ... kaj priporočaš do 500EUR?

Sprašujem pa zato, ker Sony modelov ne poznam. Poznam le Samsung modele (malo bolje)


Odvisno kaj želiš, IPS ali VA panel. Z IPS priporočam tale Sony

https://www.mimovrste.com/televizorji-i...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fpbs ::

skyform je izjavil:

Hec na stran o micro ledu sploh nima smisla debatirat, s to tehnologijo so komajz začeli in vprašanje, če bo sploh kaj z njo, ker imajo težave narediti, majnše ekrane.
Kolikor jaz spremljam zadevo, bo microLED prišel v poštev od diagonale 100-120", predvsem odvisno od tega, do katere diagonale bodo segli OLEDi. Samo spodobne cene microLEDov še zelo, zelo dolgo ne bomo dočakali. Bodo se pa z novo tehnologijo printanja OLED panelov, OLEDi še precej pocenili. Najavljajo se novi materiali, ki naj bi svetilnost OLEDov podvojili. WOLEDe bodo zamenjali modri OLEDi.

fpbs ::

skyform je izjavil:

Rekel si da ti je kot pomemben, si prepričan, gledaš iz kota ali kdo drug? Potem ni drugega kot IPS ali OLED. Če si pripravljen plačati 1000EUR eden na bolhi prodaja Philips OLED za 1000EUR novga zapakiranega z računom in garancijo. Nov te drugače stane 1299EUR.
http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...
Mislim, da je nakup tega Philipsa preveč tvegan. Samo za nekaj evrov več dobiš že novega LGeja:
https://www.ceneje.si/Izdelek/9670819/a...

mustang_993 ::

@fpbs
Nisem nic komentiral, ker se nisem nic konkretnega sel gledati v zivo. Od tvojih predlogov mi je bil zanimiv sony 7005 in LG8100.

@skyform
Philips 7303 se mi tudi zdi zanimiv in do sedaj sem le tega videl v zivo in mi je deloval ok.
__________________________________
Glede IPS in VA.
Mogoce IPS res ni toliko pomemben saj kot gledanja res ni velik, tv pa se vecinoma gleda zvecer in manj cez dan.

Glede microLed. Ne poznamo in ne spremlajmo vsi TV tehniko, tako da pac nisem vedel da se pogovarjmo o taksnih cifrah, tako da ni potrebe po taksnih reakcijah.

Hvala vsem za predloge

fpbs ::

mustang_993 je izjavil:

Nisem nic komentiral, ker se nisem nic konkretnega sel gledati v zivo. Od tvojih predlogov mi je bil zanimiv sony 7005 in LG8100.
Philips 7303 se mi tudi zdi zanimiv in do sedaj sem le tega videl v zivo in mi je deloval ok.
Tukaj imaš primerjavo vseh treh modelov: https://www.displayspecifications.com/e...
Od teh treh bi izbral LGeja. Ima edini že 10 bitni izboljšani NanoCell panel, kar omogoča širši barvni spekter. Pri teh modelih ne moreš kaj dosti pričakovat od HDRa, a ima LG daleč najboljšo podporo. Sony in Philips omogočata samo HDR10 in HLG. LG pa še Dolby Vision in pa HDR10+, ki pa ga uradno ne podpira. Sony ne omogoča Bluetooth in DLNA, kot tudi ne pomembnih kodekov VP9 in VC-1, kar pomeni težave na YouTube. Tudi Philips ne podpira HDR na You Tube, 4k pa ne prebavlja tekoče.

mustang_993 ::

Super, hvala za link in komentar. Zanima me se koliksna, ce sploh, je razlika v edge LED (sony in LG) ter direct LED od philipsa? Skrbi me, da nebi bile crne scene sprane oz prevec sive, ko se tv gleda zvecer oz. v temnem prostoru. Jasno, da nobeden ne dosega OLEDa v tem smislu.
Ce je prednost IPS vecinoma v kotu gledanja, je potem bolj smiselno pogledati po VA panelih? Kolikor sem vas razumel je potem tudi vec izbire pri samsungu?

Sem danes videl se LG in mi je izgledal zelo vredu, vendar zal nisem mogel primerjati z nobenim izmed zgoraj omenjeni modelov. Moram iti nekam, kjer so vsi na voljo...

Zgodovina sprememb…

««
23 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165229 (3894) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117643 (7376) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127225 (17312) Mirkokovačec

Več podobnih tem