» »

Kaj nardit s PC-jem??

Kaj nardit s PC-jem??

Grizi ::

Zdrawo!!!!

Mam en problem, ki me daje ze kar nekaj casa... Mam XP 1500+, 512Mb rama (333), geforce 4 ti4200 128mb, 2 diska, 2 cd roma, 300W napajalnik...

Racunalnik je pocasen (kr neky zacne mlet)... zazenem skor kero kol spilo, mi stekne in proc obremeni na 100%, tko da wse stekne. Windowsi se mi sami od sebe sesuwajo, welikokrat se zgodi da razlicni programow al pa spilow kr noce wec zagnat in morm na nowo instalirat... PC me zafrkawa ze 2 leti, kar sm ga iz spodnjega stuka preselu v prwega... od takrat sm zamenjow 2 kisti in zmerej isto... Pred cca 1 letom pa mi ga je se strela skurila.... wse sm zamenjow razen procesorja.... a je mozno da je proc al kaj??? k ne bi rad za bz menjow procesorja, ce to ni to...

Ce je na tej strani kaksna glawca :) in bi mi lohka pomagal, bi bil full happy.... ;)

10x guys

c'ya

Grizvold

iskra ::

nism lih glavca na tem področju, je pa nekdo že mel podobn problem:
- 2 diska
- 2 CD-ROMa
- hudo grafično
IN 300W NAPAJALNIK

zdi se mi, da je napajalnik malo bol švoh od navedene vrednosti - si kupu u kakem ohišju za 10k al si kupu posebi? Probi kak CD-ROM odklopit pa poročej.

si preveru kaj temperature glede na to, da maš tko use nabasano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

Grizi ::

seos!!!

10x za tole... bom jst mal pocekirow :)

Napajalnik je MACASE, bil je pa zamenjan tkrat k mi je strela skurla....



lp

stefan

nuclear ::

ta 700megaherčen procesor(XP 1500) zamenji z boljšim... sigurno napaka tiči tukaj, če si že vse drugo zamenjal in razen tega ne... kje ti je logika? pa še strela... ojojoj!
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Grizi ::

ellow!!!

Aha... ja mozno da je res ja... sm ze razmisljow o tem, sam je scena da me je zafrkawal ze preden mi je not trescilo oz takrat k sm ga prnesu w zgornji stuk.... a slucajno wid kdo se kako drugo resitew oz mozen problem, k drugache bom kupu now proc....

10x


stefan

steiner ::

Pomoje format c: zrihta vse. Očitno so winsi polni svinjarije in jih je potrebno na novo naložit.

ABX ::

Dej meni 40k in ti porihtam Winse, tako da bo vse delalo.


Ceneje je kot pa da ti nekaj mutiš z novimi kosi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BaRtMaN ::

Pomoje je težava v napajalniku, še posebej če imaš še kakšne dodatne ventilatorje.

Dr_M ::

Pomoje je težava v napajalniku, še posebej če imaš še kakšne dodatne ventilatorje.

ni res. ta napajalnik je dost mocn se za kej vec. bi mogu met usaj ene 50 ventilatorjev, da bi jih blo prevec.
ta 700megaherčen procesor(XP 1500)

pol pa svizec enga zrola.... to je palomino 1333mhz.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Grizi ::

Aloha!!!

Ja winsi niso problem, k sm ze kr nekejkrat formatirw pa jih dal na nowo gor. Tko da pomoje niso problem niti winsi, niti nastawitve, zato k sm jih ze 100x nastawljow in to prow... Sploh nwem wec kai nardit....

10x wsem k skusate pomagat :)

c'ya

stefan

Sumo ::

Jst bi pa najprej preveru ce je z ramom vse v redu. Testeri naprimer z memtest86.

Grizi ::

Ammm... disk je biu kriw,... se mi je sesuwow... zdj mam nowga, pa use dela cist ql ane, samo blem je pa ostow pr skor useh spilih. Ko ga zazenem, mi proc nabije na 98% in use stoji, dokler aplikacije ne endam... To mi dela pr ton hawk 3, commandos 2, warcraft III,....
skor pr useh spilih... a ma slucajno kdo ksno idejo za to?????

danke schon :)

Azrael ::

Lahko da je procesor pokvarjen v tistem delu, kjer dela s 3D grafiko ali njegova FPU enota. Imel sem priliko videti in dobiti skurjenega C 667, odpovedal je ventilator na hladilniku, procesor (verjetno navit) pa se je tako segrel, da je stopil zacinjene spoje na svojem socketu in še ventilator na hladilniku! Se pravi, da je bilo zelo vroče. Ta procesor je z novim slot1 adapterjem, po tem dogodku sicer še prišel v Windowse, tudi Office je delal, ampak nobena igra s 3D grafiko pa tudi Windowsi so občasno zmrzovali. Skratka hin procesor, jaz pa sem poceni prišel do odlične Abitove plošče (in obeska za ključe v obliki procesorja).

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Grizi ::

Zdrawo!!!

TO je nemogoce... sm prnesu now disk domow ( Maxtor 120 GB 8Mb predpomnilnika 7200rpm) in mi je po 18h crknu na isti nacin kot stari disk (IBM 41GB 7200 rpm).. zdj pa ne wem kaj nej nardim, a nej sploh se wtaknem now HDD w ta PC al nj kupm nowga....
BTW: a je mogoce lohka kej s stromom narobej in bi UPS kej pomagow?? ma kdo kake izkusnje s tem??

10x

stefan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z displejem

Oddelek: Strojna oprema
291415 (1169) klemen135
»

Marca prihajata GeForce 7900GTX in GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
509154 (7009) PrimozR
»

TB 1.4GHz na 235W napajalniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191475 (1310) rc-car
»

Pomoc glede sestave sistema!

Oddelek: Kaj kupiti
171190 (931) Daishi
»

c466@525...?

Oddelek: Navijanje
321070 (783) boss_y

Več podobnih tem