» »

AdHoc Wireless

AdHoc Wireless

tomi_m ::

Zdravo
Seveda imam težavo:
Ker sem hotel nekaj cekinov prihranit, a vseeno uživat v surfanju po internetu z brezžično povezavo mojega notebooka ter fiksnega omrežja v stanovanju sem si omislil dve mrežni karti:
|O Usb Wireless kartica (LevelOne11Mbps)
|O Pcmcia Wireless kartica(LevelOne11Mbps)
Na mašini, ki je povezana v omrežje (fiksno) sem priklopo USB zadevo, povezavo sem "bridgal" (Premostil - WinXP), tako da deluje kot AP.
Kartici se povežeta zelo simpatično, vendar brzine, ki jih dosegam so pa porazne... signal kaže Excelent jaz pa prenašam z hitrostjo 12kB/s...
......
Ko sem posumil, da katera izmed kartic "bremza" sem testno postavil "tapravi" AP (levelOne22Mbps) in stestiral obe posebaj...
Obe sta se izkazali z 600kB/s...
------------
V čem je trik? (Izklopil sem vse WEPe in podobne zadeve)
Hvala in LP
Tomi
  • spremenil: tomi_m ()

majk2000 ::

Mogoce sem kaj narobe razumel, ampak pri konfiguraciji z 2 dvema Wi-Fi mreznima karticama ti manjka Access Point. Kaj naj bi bilo v tej konfiguraciji primeru oddajnik, ce imas samo dva sprejemnika ?

tomi_m ::

2 WiFi kartici sta sposobni se med seboj pogovarjat BP... (brez AP)
Zakaj pa se pogovarjata tako počasi, bi pa tudi jaz rad vedo ;)
LP Tomi

marS ::

:D Nisem ravno dobro razumel, ma pri DLinku moraš ti vse te kartice nastavit za vrsto povezave:
a) če imaš AP-wifi kartica povezavo, potem morata bit oba na infrastructure kar pomeni da je to povezava APja in kartice ali bridga in kartice
b) če maš wifi-wifi torej dve kartici, morata bit obe kartici nastavljeni na AdHoc povezavo
kot pravim, tako je pri DLink karticah, potem probal sem še AMTEL ter 3Com in povsod je tako
...no more heroes...
https://ilbis.com/

tomi_m ::

Obedve kartici sta nastavljeni na AdHoc... če nebi bili se sploh povezali nebi....
Finta ja še ena... če na kvazi AP (Usb adapter) nastavim fiksno hitrost 11mbps (in ne auto) se link izboljša na cca 50kB/s... še vedno samo ena dvanajstina resne povezave...
..
obup

ToniT ::

Verjetno je problem na USB!.
Probaj zamenjati USB port, novi gonilniki za plato itd...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitus PCI54 p2p Jaht PCMCIA108 ne gre hitreje?

Oddelek: Omrežja in internet
81468 (1380) Spajky
»

Linux ugasne mrežno kartico!??

Oddelek: Pomoč in nasveti
6869 (754) pajanko
»

Nakup WLAN kartice

Oddelek: Kaj kupiti
473586 (2311) pujsek_
»

Kateri ADSL ROUTER z WLANom?

Oddelek: Kaj kupiti
182350 (1903) OldSkul
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
333029 (2237) pujsek_

Več podobnih tem