» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
93 / 132
»»

oo7 ::

Skyman je izjavil:

Zato ker 007 nima PS5 pa zgublja proti xboxu:))

za spidermana se priporocam ce kdo vzame ta kombo :)


Si pa za hece >:D
Itak je suša sedaj s PS5 in PS5 ekskluzivami tako, da zaenkrat ni panike.

Skyman ::

Ps5 mas par postov nazaj..Spile pa tud

springfield ::

oo7 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Source?


PS5 Starts to Lose to Xbox Series X in Sales
This year's console sales figures show that Microsoft is coming out on top. PlayStation 5 is slowly losing its leadership position.

https://www.gamepressure.com/newsroom/p...

Oba prodata vse konzole, ki jih lahko naredita. Ocitno proizvede MS vec konzol kot Sony v tem trenutku. Tezko recemo da je katerakoli konzola bol popularna.

oo7 ::

springfield je izjavil:

oo7 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Source?


PS5 Starts to Lose to Xbox Series X in Sales
This year's console sales figures show that Microsoft is coming out on top. PlayStation 5 is slowly losing its leadership position.

https://www.gamepressure.com/newsroom/p...

Oba prodata vse konzole, ki jih lahko naredita. Ocitno proizvede MS vec konzol kot Sony v tem trenutku. Tezko recemo da je katerakoli konzola bol popularna.



Če bi bile zaloge redne za vse konzole potem bi verjetno PS5 se bolje prodajal tako kot se je PS4.

Je pa tudi res, da PS5 nima trenutno še nobene kakšne hude ekslkuzivev pa Xboxu gre tudi na roke, ker je kupil nekaj močnih stujiev npr Bethesda.

mirancar ::

series S dobiš brez težav
tko da bi blo zanimivo videt št. prodanih X in S posebaj

bambam20 ::

Skyman je izjavil:

Ps5 mas par postov nazaj..Spile pa tud


PS5 nima nobenih omembe vrednih exkluziv, zakaj bi blo za kupit ps5.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

Slopek ::

Mene za ekskluzive BK(mogoče edino Gt serija), ampak imam ps od dvojke naprej. V zadnjih letih se je nabralo kar nekaj digitalnih iger na računu, pa prestop ne bi bil ravno ekonomična poteza. Da ne govorim o dodatni opremi, ki se je nabrala. Recimo samo volan, ki je stal več kot konzola.....
MS pa prodaja več, samo zaradi večjega pomanjkanja sonyjevih konzol. Vsaj sklepati gre tako, saj tisti, ki kupuje prvo konzolo, vzame, kar pač je na voljo.
Sem pa imel tudi prvega xboxa in potem 360. Vse ok, razen kontrolerjev, ampak to je osebna preferenca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

GregiB ::

bambam20 je izjavil:

Skyman je izjavil:

Ps5 mas par postov nazaj..Spile pa tud


PS5 nima nobenih omembe vrednih exkluziv, zakaj bi blo za kupit ps5.


No ja... Gran Turismo 7 je kar hud... ne?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Slopek ::

GregiB je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Skyman je izjavil:

Ps5 mas par postov nazaj..Spile pa tud


PS5 nima nobenih omembe vrednih exkluziv, zakaj bi blo za kupit ps5.


No ja... Gran Turismo 7 je kar hud... ne?

Pa spet ne toliko, da bi nek fotr, za prvo konzolo kupil mulcu Sonyja. Pa če bi že hotel, ga ne more in vzame raje Xbox

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

oo7 ::

Slopek je izjavil:

Mene za ekskluzive BK(mogoče edino Gt serija), ampak imam ps od dvojke naprej. V zadnjih letih se je nabralo kar nekaj digitalnih iger na računu, pa prestop ne bi bil ravno ekonomična poteza. Da ne govorim o dodatni opremi, ki se je nabrala. Recimo samo volan, ki je stal več kot konzola.....
MS pa prodaja več, samo zaradi večjega pomanjkanja sonyjevih konzol. Vsaj sklepati gre tako, saj tisti, ki kupuje prvo konzolo, vzame, kar pač je na voljo.
Sem pa imel tudi prvega xboxa in potem 360. Vse ok, razen kontrolerjev, ampak to je osebna preferenca.


To je drugo če ima veliko opreme in digitalne igre.
Jaz npr kupim fizično kopijo preigram in prodam naprej.

scipascapa ::

007: jaz pa ugotavljam, da je prodaja retail - fizičnih iger v pizdi...vsi bi neke ful ugodne cene.

recimo elden ring ponujajo po 30€ fak off...kupi si novo za 60+.

jijetelu ::

scipascapa je izjavil:

007: jaz pa ugotavljam, da je prodaja retail - fizičnih iger v pizdi...vsi bi neke ful ugodne cene.

recimo elden ring ponujajo po 30€ fak off...kupi si novo za 60+.


je padla ja, sam glede na moj info, ne zarad cene, večina gamerjev je tok lenih, da se jim ne da ukvarjat z diski pa temi forami, kupujejo vsi digialno, k je dražje in še prodat ne moreš, pač denarja je v obtoku ogromn, očkoti pa mamice plačajo...

Slopek ::

jijetelu je izjavil:

scipascapa je izjavil:

007: jaz pa ugotavljam, da je prodaja retail - fizičnih iger v pizdi...vsi bi neke ful ugodne cene.

recimo elden ring ponujajo po 30EUR fak off...kupi si novo za 60+.


je padla ja, sam glede na moj info, ne zarad cene, večina gamerjev je tok lenih, da se jim ne da ukvarjat z diski pa temi forami, kupujejo vsi digialno, k je dražje in še prodat ne moreš, pač denarja je v obtoku ogromn, očkoti pa mamice plačajo...

Očka sem tudi sam in lahko povem, da ni čisto tako...digital kupujem, ko je cena 10EUR ali celo manj. Mi ni težko počakati. Tistih par, za katere pa se že v štartu ve, da bo cena vedno 20+, pa kupim potem na disku. Tako, da to kar pišeš velja za hc gamerje, ki so še lenuhi povrhu in pa za prizadete očkote, ki vzgajajo še bolj prizadete sinkote.
Lahko bi že imel Ps5, pa bo kot kaže šele jutri pošta dostavila in niti se ne sekirami, saj brez konzole nismo(pa tudi če bi bili, končno). Bom pa kot prvo imel za preigrati že nekaj zastonj iger, ki mi bodo kot PS+ naročniku na voljo.
V koraku s časom, so torej predvsem tisti HC in prav ti, zapravijo največ. Tisti pa, ki capljamo malo zadaj pa poberemo potem, ko cena pade. Edino kar sem kupil takoj ob izidu so vse GT igre. Seveda ne digital ;)
Pa kot sem že omenil, imamo mnogi tudi kakšne gaming dodatke, kot so volani.....na žalost je vse to narejeno samo za eno platformo, vsaj, kar se konzol tiče. Itak bi xa, samo zaradi forze, a to lahko tudi na PCju;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

jijetelu ::

Jst sam povem, glede na info ki sem jih dobil, s strani sorazmerno vplivnih prodajalcev iger ... pred leti sem poznal tudi par primerov, ko pride debata na PS in otroke, pa potem ugotviš, da starši brez kakršnega koli problema oz. pretiranega znanja, zmečejo po 200 eur na mesec za Fortnite Skinse

xseki ::

Res je @jijetelu. In-game purchases so najbolj debilne stvari. Samo zamislite se koliko enega denarja obrne Fortnite zaradi skinov. Glavna tarča so otroci, ki potem prepričajo starše, da kupijo skine.

Slopek ::

Seveda so debilna stvar in namenjena takisti publiki.
Jaz pa pravim, da je delež teh, kateri prepričajo starše, da jim kupujejo skine majhen, a verjetno vseeno ni zanemarljiv.
Prodajalcu iger, pa seveda v spominu ostanejo samo taki in tudi zgodbe o teh so seveda zanimive. Bolj, kot pa recimo o tistih 90% folka, ki ga sploh ne opazijo, pa ravno tako kupuje igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

jijetelu ::

Slopek je izjavil:

Seveda so debilna stvar in namenjena takisti publiki.
Jaz pa pravim, da je delež teh, kateri prepričajo starše, da jim kupujejo skine majhen, a verjetno vseeno ni zanemarljiv.
Prodajalcu iger, pa seveda v spominu ostanejo samo taki in tudi zgodbe o teh so seveda zanimive. Bolj, kot pa recimo o tistih 90% folka, ki ga sploh ne opazijo, pa ravno tako kupuje igre.


Tle se recimo pogovarjamo o dejanskih statistikah, recimo koliko je bilo prodanega špila v preorder, fizično in digitalno, konkretno so bile številke za Elden Ring, bi bil verjetno presenečen koliko kopij se je prodalo špila fizično (vsaj jst sem bil). Pa Elden Ring spada med ene izmed uspešnejših špilov.

Pa k si že omenil kao neke HC gamerje, HC gamerji načelno točno vejo kaj in kako in vsaj tiste k jst poznam, ne mečejo denar kar tako čez okno. Bi si upal trdit, da smo vsi HC gamerji v slo, kupili špil na ploščku :P

Tidule ::

Če se pogovarjamo o dejanskih statistikah pol jih je fino tudi linkat, drugače je vse na nivoju rekla kazala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Badwolff ::

Kake.budalastone poslušam tle gor. Vsi ki kupujemo Digital smo prizadeti...

Skyman ::

kdo ve kdaj bo kak Ps plus znizan? Ni to vsako leto 2x.Vem da 1x je za black friday enkrat pa poleti? Mi 13ga potece pa mi je malo bedno dati 60€ ko dobis potem za dobrih 35€.Lansko leto se spomnim da sem dal ko sem vzel ps5 ter vzel se narocnino in je bilo presneto hitro potem znizanje.

jijetelu ::

Badwolff je izjavil:

Kake.budalastone poslušam tle gor. Vsi ki kupujemo Digital smo prizadeti...


jst niti približno nisem tega rekel, niti mislil, pač vsak se sam odloči kaj in kako ... jst samo vztrajam, da se je trend premika v to, da ljudje preferirajo kupovanje preko digital, najverjetneje zaradi udobnosti in enostavnosti in so očitno za to pripravljeni plačati celo več kot za BR verzijo. In vztrajam tudi, da to niso zgolj hardcore gamerji, k komi čakajo na izid igre, verjamem da so celo v manjšini.

Glede statistike, po 30s guglanja je cel kup novic, da je 70%-80% verzij prodanih digitalnih, odvisno od platforme.

Slopek ::

Skyman je izjavil:

kdo ve kdaj bo kak Ps plus znizan? Ni to vsako leto 2x.Vem da 1x je za black friday enkrat pa poleti? Mi 13ga potece pa mi je malo bedno dati 60€ ko dobis potem za dobrih 35€.Lansko leto se spomnim da sem dal ko sem vzel ps5 ter vzel se narocnino in je bilo presneto hitro potem znizanje.

Glede na spremembe, ki se obetajo, ne vem, če bo kaj.

oo7 ::

FTC Probing Sony's Bungie Acquisition As Gaming Merger Oversight Gets More Aggressive

https://www.ign.com/articles/ftc-probin...

Skyman ::

Slopek je izjavil:

Glede na spremembe, ki se obetajo, ne vem, če bo kaj.


Mislis? Sej so sami rekli da bodo ti updejtal na enakovredni paket,torej ce sedaj Ps Plus do jeseni recimo bos imel potem cisto klasicenga a še vedno istega kot sedaj 3 igre gratis.Sprememba sta 2 bolsa paketa za 99€+ Tam imas dostop do vec iger.Upam da si prav razlagam.

Slopek ::

Skyman je izjavil:

Slopek je izjavil:

Glede na spremembe, ki se obetajo, ne vem, če bo kaj.


Mislis? Sej so sami rekli da bodo ti updejtal na enakovredni paket,torej ce sedaj Ps Plus do jeseni recimo bos imel potem cisto klasicenga a še vedno istega kot sedaj 3 igre gratis.Sprememba sta 2 bolsa paketa za 99€+ Tam imas dostop do vec iger.Upam da si prav razlagam.

Mogoče bo pa res tako, ampak, če se ne motim, bosta samo še dve igri free. Sam ga imam do januarja.

Skyman ::

Tukaj sem bral..Naj bi bilo tako 2 igre za ps4 ter ena za ps5

https://www.playstation.com/sl-si/ps-pl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

oo7 ::

Kaj pa naročnina preko Cd keys ? Je zaklenjeno glede na regijo ?

Slopek ::

Včeraj sem prvič vklopil Ps5. Prvi vtisi so dobri. Kontroler se mi zdi veliko boljši, konzola deluje tiho, praktično neslišno, nalagalnik časi so krajši in zdi se mi, da kar padeš bi igro.
Gt7 vozim z volanom, ampak sem preizkusil kako je s kontrolerjem in zadeva je precej izpopolnjena, a zdi se mi kar malo težje, ker je bremza trda in nasploh super za karpalca, hehe.
Zdaj bom odigral GoW in RE7.
Bo pa obvezen še dodatni joypad.

Slopek ::

Potrebujem en nasvet glede zunanjega diska, katerega mislim kupiti za Ps5. Je danes SSD standard za takšne zadeve?

springfield ::

Ce se ne motim, PS5 iger ne mores poganjat iz zunanjega diska. Ima pa PS5 prosto M.2 rezo kamor lahko namestis SSD.
Ce pa nimas namena uporabljat za igre, je pa verjetno vseeno kateri je.

Slopek ::

springfield je izjavil:

Ce se ne motim, PS5 iger ne mores poganjat iz zunanjega diska. Ima pa PS5 prosto M.2 rezo kamor lahko namestis SSD.
Ce pa nimas namena uporabljat za igre, je pa verjetno vseeno kateri je.

Aha torej z zunanjega diska lahko poganjaš samo ps4 igre? Sicer je teh za 1x največ, a bolje biti pripravljen za prihodnost ;)
Torej je najbolj pametno, da v primeru, da zunanjega diska nimaš, kupiš notranji SSD?

49106 ::

V vsakem pogledu (razen cenovno) je SSD boljša izbira.

Slopek ::

49106 je izjavil:

V vsakem pogledu (razen cenovno) je SSD boljša izbira.

Vse to mi je jasno, hehe.
Pa ne samo SSD, mora biti tudi m2, kar sploh nisem vedel, da obstaja:)).
Sem hotel že samsunga, ki ga imam in je v neuporabi, ampak itak ni m2. Bo treba kar novo robo, za novo konzolo;((

Badwolff ::

Sam imam en star 1T zunanji disk, SSD, ki povsem dobro služi namenu.

iMaximus ::

Imam eno novo neodprto PS5, z slovenskim racunom in garancijo, ce koga zanima. :)
|MSI GTX 970|i5 4690K|Corsair Vengeance Pro 8gb|
|MSI Z97 GAMING 3||Zalman Z11 Plus HF1|

Slopek ::

Badwolff je izjavil:

Sam imam en star 1T zunanji disk, SSD, ki povsem dobro služi namenu.

Ja glede na to, da so igre še povečini tiste za ps4 bo šlo še nekaj časa. Tudi sam razmišljam, da bi vseeno kar en zunanji HD priklopil, saj imam itak vse igre še ps4, razen gt7 in pa zdaj fife22, ki pa je samo v izposoji prek PS+.
Ma ja, kaj bom kupoval, če zares ne potrebujem ;)

Slopek ::

No, sem imel v predalu en wd my passport 750gb in za 1x, bo dobra rešitev.

Zdaj bi me pa zanimalo, a je kak 65"budget TV, kjer bi Ps5 še bolj zasijal?

Zvezdica27 ::

sa mo glej da je 4k

oo7 ::

PS5 Has Shipped 19.3 Million Units as of March 2022; Sony Expects Higher Sales But Lower Profit in FY2022

https://twinfinite.net/2022/05/sony-pla...

neocodexx ::

Slopek je izjavil:

No, sem imel v predalu en wd my passport 750gb in za 1x, bo dobra rešitev.

Zdaj bi me pa zanimalo, a je kak 65"budget TV, kjer bi Ps5 še bolj zasijal?


Da "zasije" ne obstaja budget opcije, ampak samo ena in to je OLED. LG C1 je trenutno najugodnejša izbira, se še dajo dobiti zadnji kosi iz zalog po znižani ceni, sicer pa bo tanov model C2 dosti dražji.

Vsi drugi LCDji so brez veze, in ne bo nikoli "zasijalo", tako da če nočeš OLEDa potem čisto vseeno kar nabaviš ker prebiraš med jabkami, hočeš pa hruško.

Slopek ::

No, sem malo premislil kaj in kako in glede na to, da je konzola v sinovi sobi kjer igram tudi jaz, nikakor ne bo dobil LG c1 ;)
Ker sva oba navdušena nad dirkanjem, je trenutno 32"monitor postavljen takoj za volan. Ne vem, če bi takšna postavitev dovoljevala kaj večjega. Mogoče max 43", pa še to se mi zdi, da bo kar veliko vse skupaj, glede na samo postavitev in položaj sedenja. Tudi igranje drugih iger je iz avto sedeža super. Meni recimo veliko boljše in udobneje kot pa na kavču.
Ker tako majhnih tvjev z željenimi specifikacijami ni za dobiti, bo verjetno boljša izbira nov 32"monitor.
V teh časih, je cela znanost kupiti en ekran ;)

Zvezdica27 ::

lp,

jaz ti vseeno povem, da je TV nekaj drugega... enostavno konzole se igra na tv. Za ps5 pa je res res razlika takoj ko je zadeva 4k. Mali TV niti niso dragi + jaz mislim da TV lažje igra vlogo monitorja, kot obratno.

zz

Slopek ::

Zvezdica z vsem se nekako strinjam, ampak potem rabim nek soliden mali TV. Kot sem rekel max 43", ampak raje bi 32", ker je postavljen na kokpitu direkt za volan. Izbira v tem rangu, je pa precej slaba in zato razmišljam o monitorju.
Preden sva začela volanizirati, pa je bila seveda konzola na TV priklopljena. Zdaj to ne gre več, ker smo doma trije, ki igramo in se bo ženi drugače odpeljalo ;)

scipascapa ::

Normalno je, da je izbira slaba, če pa ni trga za to...vse je šlo na 55+...

GregiB ::

Slopek je izjavil:

Zdaj to ne gre več, ker smo doma trije, ki igramo in se bo ženi drugače odpeljalo ;)


Midva z ženo sva lepo usklajena... Jest nabijam na (velikem) TVju igrice, ona pa Aipode v uho in iPada v roke (T-2 TV to go ali Netflix). Pa se nobenemu ne odpelje...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Slopek ::

GregiB je izjavil:

Slopek je izjavil:

Zdaj to ne gre več, ker smo doma trije, ki igramo in se bo ženi drugače odpeljalo ;)


Midva z ženo sva lepo usklajena... Jest nabijam na (velikem) TVju igrice, ona pa Aipode v uho in iPada v roke (T-2 TV to go ali Netflix). Pa se nobenemu ne odpelje...

Napisal sem, da igramo trije. Jaz in dva sinova. Ti pišeš, da se usklajujeta sama. Ti in žena. Se ti ne zdi, da je zadeva malce drugačna?
Plus to, da svoji ženi nikakor ne privoščim tablice in čepov v ušesih, tistikrat, ko hoče nekaj pogledati. Mogoče sem samo boljši mož, ali pa je tvoja žena boljša? ;)

scipascapa je izjavil:

Normalno je, da je izbira slaba, če pa ni trga za to...vse je šlo na 55+...

Mi je povsem jasno, ampak to imam v dnevni, pol metra pred sabo, pa ne bi. Saj pravim, je specifika in monitor je v tem primeru verjetno boljša izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

GregiB ::

Slopek je izjavil:

Napisal sem, da igramo trije. Jaz in dva sinova. Ti pišeš, da se usklajujeta sama. Ti in žena. Se ti ne zdi, da je zadeva malce drugačna?
Se opravičujem, da sem si drznil odgovoriti... mi je šele pred kratkim postalo jasno, da je tema PS5 o tebi, tvoji ženi in dveh sinovih. Se ne bo več zgodilo...

Slopek je izjavil:

Plus to, da svoji ženi nikakor ne privoščim tablice in čepov v ušesih, tistikrat, ko hoče nekaj pogledati. Mogoče sem samo boljši mož,


Ne vem, zna bit... moja se nič ne buni od zadnjič, ko je dobila dve okoli kepe...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Slopek ::

Dej Gregec vsaj preberi kaj iščem.

Samo zate še 1x.
TV ali monitor, ki je postavljen na kokpitu, ker se igra večino igre z volanom. Tudi druge lahko, precej udobno....
Torej to je v sinovi sobi, za kamor ne mislim kupiti LG c1 55", niti ne mislim kokpita in vsega v dnevno vlačiti.
Je zdaj dosti razumljivo zate?

No, tole je še najbližje iskanemu. Vsaj na hitro.
https://www.bigbang.si/samsung-serija-q...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

GregiB ::

Slopek je izjavil:

Dej Gregec vsaj preberi kaj iščem.


Prebral...

Slopek je izjavil:

Samo zate še 1x.


Midva z ženo sva lepo usklajena... Jest nabijam na (velikem) TVju igrice, ona pa Aipode v uho in iPada v roke (T-2 TV to go ali Netflix). Pa se nobenemu ne odpelje... I don't give a fcuk, kaj iščeš...

Slopek je izjavil:

Je zdaj dosti razumljivo zate?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

hurikhan ::

Midva z ženo sva lepo usklajena... Jest nabijam na (velikem) TVju igrice, ona pa lika.
««
93 / 132
»»