» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
60 / 132
»»

Skyman ::

Ni vse v enem naslovu.Kolega je sel tudi v menjavo PS4PRO Limited edition na navadni ps5,je zadovoljen.Edini minus je rekel 2TB proti 670GB.

acookook ::

Mislim, saj ni glede na upgrejde, ki jih dobivajo prevsem ekskluzive s PS4 na PS5, tu je še potem morebitna nadgradnja iz PS5 na PS5 Pro. Bi že čas bil za streaming iger.
.

Miham0 ::

PS5 PRO, je glede na trdite Sonya težko verjeten. Namreč povod, da je bil prvič v zgodovini izdan PS4 Pro je bilo dejstvo, da začetni PS4 ni podperal ločljivosti 4K, ki pa je bila že ob izidu konzole kar popularna med domačimi TVji nato pa se je s pocenitvijo TVjev še bolj razšerila.

Dobro sedaj boste rekli, da se bo to isto zgodilo z 8K tvji. No zdajšne prodajne številke in napovedi za naslednjih 5let niso tako optimistične kot so bile za 4K televizorje. Sicer pa tudi roko na srce, za 8K igranje potrebuješ 4krat hitrejšo konzolo od zdajšne, tako da je verjetno igranje na 8K bolj verjetno pričakovati na PS6, ki bo imel zelo verjetno dva grafična procesorja. Neoradno se napoveduje, da bo prodajni cikel pri petici najkrajši in sicer 5 let, zato za PRO izvedno tudi iz tega vidika ne obstaja nekih velikih ambicij.

Miham0 ::

Še en argument, ki ne govori v prid PRO verzije je zelo počasen razvoj Next Gen naslovov, teh je zelo malo ter so večinoma predelave oz. nadgranje. Tudi UnrealEngine 5 pride šele naslednje leto.

Zaključim lahko, da bomo potencial konzole spoznali šele enkrat leta 2023, kar bo že krepko v drugi polovici cikla konzole in bo verjetno bolj smiselno govoriti o PS6, ter PS5 Slim. Toliko o temu, zakaj mislim, da PROja žal ne bo.

darkolord ::

A je kdo zasledil kaj glede PSVR?

Ne mislim toliko nove generacije VR špeglov, ampak boljše grafike pri PS5.

Trenutna očala so hardversko čisto kul, je pa PS4 (PRO) podhranjen za igre, ki niso primarno VR, in kjer so večinoma samo detajle dali na ultra low, da je šlo skozi ...

Miham0 ::

darkolord je izjavil:

A je kdo zasledil kaj glede PSVR?

Ne mislim toliko nove generacije VR špeglov, ampak boljše grafike pri PS5.

Trenutna očala so hardversko čisto kul, je pa PS4 (PRO) podhranjen za igre, ki niso primarno VR, in kjer so večinoma samo detajle dali na ultra low, da je šlo skozi ...


Bore malo, razen da se napoveduje bistveno izboljšana izkušnja v ne tako oddaljeni prihodnosti, verjetno enkrat leta 2022.

jijetelu ::

jst pa mislim da bo PS5 Pro verzija skor sigurno, ker 1. zakaj pa ne (več $$) 2. očitno razvijalcem ni težko optimizirat iger za več naprav (trenutno PS4/PS5) 3. že zdaj je jasno da PS5 ne bo zmožen poganjat iger z vsem kar teoretično ponuja, 4K + 60/120FPS + RT ipd....

puginho ::

V bistvu bo ps5 konzola z najdaljšim ciklom v zgodovini konzol, ssd disk, amd bo izdal svoj super resolution, kar bo omogočalo proper 4k resolucijo. Igre še sploh ne dohajajo novega hardwera, eni pa sanjate o 5 letnem ciklu. Da ne govorim da je konzola nonstop razprodana.

Miham0 ::

Nekaj mi ni jasno glede FidelityFX. Je to funkcija, ki bo dostopna na vseh naslovih ob izidu, tudi starih?

svecka ::

https://kotaku.com/nobody-played-godfal...

Godfall prihaja na ps4, ker jo noben ne igra na ps5 LOLOLOLOL. Očitno PS5 leži vsem samo za okras na polici.

acookook ::

Saj so samo tri "prave" ekskluzive. Demon's Souls, Returnal in novi Ratchet, ki je pravi showcase za PS5. Ostalo komot lahko igraš na last gen konzolah in moraš res meti željo po pravih ps5 igrah, tako,da maš konzolo potem res samo za okras.
.

Gregex ::

svecka je izjavil:

https://kotaku.com/nobody-played-godfal...

Godfall prihaja na ps4, ker jo noben ne igra na ps5 LOLOLOLOL. Očitno PS5 leži vsem samo za okras na polici.


Itak, da je noben ne igra, če je Godawful Lololololol.

meho7 ::

A to je ta igra k naj bi mela AMD raytracing? Ze takrat sem rekel, da je govno pa so nekateri samo feature videli :))

oo7 ::

PS5 System Software Beta Program Announced, Next Big Update Drops "Later This Year"

https://wccftech.com/ps5-system-softwar...

Skyman ::

Registration is open to players over the age of 18 in the U.S., Canada, Japan, U.K., Germany and France.

Za teh 200 konzol toliko kot jih je v slo itak ne bodo casa zgubljali

filip007 ::

Vsi čakajo na GT7 in Horizon Forbidden West, saj kdo pa Returnal igra?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

yayo ::

če je res kar sem bral, da ne moreš sejvat po par ur, ga niti ne mislim.

oo7 ::

yayo je izjavil:

če je res kar sem bral, da ne moreš sejvat po par ur, ga niti ne mislim.


Sploh ne moreš ? Se pravi če ne igraš nekaj ur moraš naslednjič od začetka ?

Miham0 ::

oo7 je izjavil:

yayo je izjavil:

če je res kar sem bral, da ne moreš sejvat po par ur, ga niti ne mislim.


Sploh ne moreš ? Se pravi če ne igraš nekaj ur moraš naslednjič od začetka ?


Ne, progresa ne moraš sejvat in začneš vedno tam kjer si ubil zadnjega bossa, ker pa je to početje zelo zamudno, sploh napredovanje do bossa ti to realno vzame ogromno časa.

jijetelu ::

Retnurnal je hud špil, sam ni za vsakega (IMHO vsi hudi špili niso za vsakega, ker če je špil narejen za 90% populacije ala Days Gone je zgolj povprečen špil) ... začneš vedno v začetnem biomu, 1 ali 4 .... in ena igra lahko traja tudi 3 ure, ki jih ne moreš "shraniti" oz. prekiniti, razen rest mode

oo7 ::

Days Gone je čist dobra igra.

Miham0 ::

Obe igri sta dobri, meni osebno je Returnal boljši, ker je večji igrlaski iziv in ti resnično vzame čas.

yayo ::

osebno sem v situaciji kjer ne najdem več kot ure časa na dan za igranje in, če nimam v uri občutka, da sem napredoval potem igra ni zame. Ob temu sem sucker za zgodbo, pri meni igre delno nadomeščajo romane in filme. No zgodba = no party. :))

Miham0 ::

yayo je izjavil:

osebno sem v situaciji kjer ne najdem več kot ure časa na dan za igranje in, če nimam v uri občutka, da sem napredoval potem igra ni zame. Ob temu sem sucker za zgodbo, pri meni igre delno nadomeščajo romane in filme. No zgodba = no party. :))


Če prodajaš, se priporočam :)

oo7 ::

Metro Exodus Enhanced Edition: PS5 vs Xbox Series X - Image Quality + Performance Tests

bane11 ::

a kod ve kdaj in kje bo spet mogoče nabavit al naročit ps5?

Skyman ::

Ce nimas niker prednarocenega bo bolj kot ne znanstvena fantastika.Vecina trgovin sploh nima moznosti narocanja.Ko zadevo dobijo par kom imajo na zalogi potem pa ce zamudis lahko cakas in cakas do nove zaloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

xseki ::

Daj se na listo za naročilo pri eni izmed trgovin. Če bo vse posreči ga boš dobil v nekaj mesecih. Zaloga je še vedno zelo majhna. Lahko pa tudi poskusiš z srečo na Amazonu.

oo7 ::

PlayStation 5 console production is reportedly ramping up
The next-gen console has been in high demand

https://www.nme.com/news/gaming-news/pl...

Gregor P ::

oo7 je izjavil:

The next-gen console has been in high demand


The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

matejm1994 ::

Kaj bi vi vzeli, GTA 5 al RDR2? :) Katera od teh dveh se vam bolj dopade?

bane11 ::

matejm1994 je izjavil:

Kaj bi vi vzeli, GTA 5 al RDR2? :) Katera od teh dveh se vam bolj dopade?

js bi rdr, ni debate

matejm1994 ::

Sem tudi sam malo pogledal ja, pa pravijo RDR... ampak sem zamudil akcijo, se mi zdi da je bila kak teden ali dva nazaj za 30€, pa sem mislil da je še... tako da treba počakat naslednjo.

Miham0 ::

matejm1994 je izjavil:

Sem tudi sam malo pogledal ja, pa pravijo RDR... ampak sem zamudil akcijo, se mi zdi da je bila kak teden ali dva nazaj za 30€, pa sem mislil da je še... tako da treba počakat naslednjo.


Poglej ZS

Skyman ::

Uporabi google malo cez 30€ najde akcije še vedno

oo7 ::

matejm1994 je izjavil:

Kaj bi vi vzeli, GTA 5 al RDR2? :) Katera od teh dveh se vam bolj dopade?



Obe igri sta dobri. Odvisno katera tematika ti bolj odgovarja.

GR2 ::

Skyman je izjavil:

Ce nimas niker prednarocenega bo bolj kot ne znanstvena fantastika.Vecina trgovin sploh nima moznosti narocanja.Ko zadevo dobijo par kom imajo na zalogi potem pa ce zamudis lahko cakas in cakas do nove zaloge.

Kaj je narobe s temi na eBay.de? Imam namen kupiti čez 3 tedne.

Skyman ::

Leak PS plus July 2021 Games

WRC 9, Uncharted The Lost Legacy and A Plague Tale (PS5) are the PS+ July games

Zvezdica27 ::

če kupuješ iz EU ebaya ne bo prav nič narobe, ali pa amazon. Vsaj imel boš. amazon.de recimo ali pa kaka avstrijska trgovina.

zz

darck ::

Jaz pa danes dobim skoraj čisto novega samo enkrat sprobanega PS3,to bo nekaj za otroke čisto dovolj sploh,ker sem ga že imel in imam še nekaj iger.

oo7 ::

Apparently You Have to Pay a Lot to Advertise a Game on PS Store
The co-founder of Neon Doctrine criticized the way the PlayStation Store service works. The procedures are slow and not very transparent, and you have to pay a lot for advertising.

https://www.gamepressure.com/newsroom/p...

Trupl0 ::

Zvezdica27 je izjavil:

če kupuješ iz EU ebaya ne bo prav nič narobe, ali pa amazon. Vsaj imel boš. amazon.de recimo ali pa kaka avstrijska trgovina.

zz


kupi pri nas, plačaj DDV in vlagaj v infrastrukturo Slovenije.
If you are going through Hell, keep going !

Kvinta ::

Ja itak pa čakaj pol leta zraven ;(( enim še vedno ni jasno kdor ne bo dal ne bo igral.
A.C.A.B

Zvezdica27 ::

ti kar daj. Tvoj denar.

zz

Kvinta ::

Ja saj že igram sem včeraj kupo X box series x oz. mi ga je kupo Satoshi Nakamoto plus tega še PS5 mi bo kupo :))
A.C.A.B

Miham0 ::

Skratka, po preživetih 4 dneh gameplaya igre CoD Cold War, na 120 Hz ter 60 Hz, lahko rečem da se mi zdi da 120Hz ne igra bistvene vloge pri igranju multyplayerja, se pa opazi na 60 Hz nekoliko boljša tekstura slike na ekranu.

MisterM ::

Miham0 je izjavil:

Skratka, po preživetih 4 dneh gameplaya igre CoD Cold War, na 120 Hz ter 60 Hz, lahko rečem da se mi zdi da 120Hz ne igra bistvene vloge pri igranju multyplayerja, se pa opazi na 60 Hz nekoliko boljša tekstura slike na ekranu.


Kaj pa input lag? Se opazi razlika med 120 in 60 Hz?

Miham0 ::

MisterM je izjavil:

Miham0 je izjavil:

Skratka, po preživetih 4 dneh gameplaya igre CoD Cold War, na 120 Hz ter 60 Hz, lahko rečem da se mi zdi da 120Hz ne igra bistvene vloge pri igranju multyplayerja, se pa opazi na 60 Hz nekoliko boljša tekstura slike na ekranu.


Kaj pa input lag? Se opazi razlika med 120 in 60 Hz?



Zaključim lahko naslednje. Težko trdim, da se res pozna, mogoče se malo pozna recimo takrat, ko je zelo nizek server PING do 50ms. Vse kar je večje od 50ms pa ni omembe vredbo, saj lahko nekdo, ki ima boljšo geografsko lego igra na 40ms in manj. Skratka, potreben je nizek input leg, vendar pri večjih PINGIH, ki niso redkost, ne igra nobene konkurenčne prednosti med igranjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miham0 ()

z3ro ::

Bi prej rekel da SBMM poskrbi za to da ti ne gre predobro in imas obcutek da igras na rnakem nivoju kot prej, neka prednost 120hz zagotovo je. Razen ce si res top of the top igralec..kar pa dvomim glede na to da SBMM isce lobbye z enakim skillom in definitivno ne z najnizjo latenco.

Miham0 ::

4K 60FPS all the way 8-)
««
60 / 132
»»