» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
56 / 132
»»

oopticom ::

oo7 je izjavil:

oopticom je izjavil:

Returnal. PS5 exclusive.

https://opencritic.com/game/11173/retur...

Odlične ocene.



Na hitro je podobno igri Outsiders.

Outriders ni rogue-like.

Gogyto ::

Mene bolj tale matra.
Hood: Outlaws & Legends



Seveda, če bi se gradovi menjali, da se folk ne nadrka map...

Reaper ::

vimos je izjavil:

Miham0 je izjavil:

To je tudi v manjšem obsegu zelo moteče, podobno kot da bi poslušal mašinco za striženje ovac.



Je moteče ja in ga bom dal na servis v garancijskem roku.


Na moji konzoli, hvala bogu, tega ne slišim. Včasih, ko sem ves čas igral samo MP igre, sem imel na PS4 ves čas slušalke in mi bi bilo vseeno če kaj piska. Zdaj me pa vlečejo SP igre, zvok imam na zunanjih zvočnikih in bi se zadeva najbrž slišala. Po navadi takšne zvoke/frekvence slišim in so izjemno moteči.

oo7 ::

Gogyto je izjavil:

Mene bolj tale matra.
Hood: Outlaws & Legends



Seveda, če bi se gradovi menjali, da se folk ne nadrka map...



Edino škoda, ker je samo MP.

Gogyto ::

@007
ja, saj to tudi mene malo bremza, drugače bi jo že prednaročil. Kot rečeno, če bojo mape narejene tako, da po petih runih nimaš naštudiranega vsega, bi pogojno šlo. Koncept je dober.

LunKi ::

Spodaj sem malo povzel misli o delčku scene gaming slušalk. Večino youtuberjev so prodane duše v maminih kleteh (ali vilah :P) in veliko govorijo, povejo pa malo kljub comparison testom. Poleg tega gre za zvok, ki je kar problem pokazati na Youtubu. Vsekakor bi slušalke delil na tiste, ki so primerne za single player in tiste za multy. EQ switcher bi bil potem takem izjemno zaželen, če je kak junak ki zaradi tega zmaga.

 gaming slušalke

gaming slušalke



Prvi vtisi so, da so seveda gaming slušalke en velik nateg (kar je povedal že @neocodexx, če se ne motim) in cena ni poglavitna. Problem se pojavlja, ker se vedno bolj poudarja high-notes zaradi footsteps ipd. ampak za moje pojme to ubija izkušnjo. Meni osebno je prvo single player potem multy. G935 ima edini out of the box res nice hi-fi sound, dobri basi, super izkušnja, čeprav high notes ne zadane pol tako dobro kot dražja alternativa. G pro X wireless ima fantastičen high spekter (res res odličen) ampak bas pa porazen in ga kar pogrešam sicer bi bil win. Tudi na EQ mi še ni uspelo naštimati, da bi ga ojačal, čeprav je tam nekje :) (baje moram nižati in ne boostati razpone) Arctis pa...stay clear. All marketing fluff, edino najbolj udobne od vseh so (poleg g pro x dobiš tudi velur pade in so potem tam tam. Za G935 pa so nadomestni velur padi na voljo) ampak zvok pa kljub EQ nastavitvam muffled. Brez neke jasnosti ali navdušenja. Zvok je subjektivna stvar in ko je pravi ti ušesa povejo, da je to to (goosebumps never lie). Pri vseh dela wireless flawless na 5m.

Kot zanimivost sem probal 3d audio vklopiti in šel podprt game in sicer Ratchet&Clank in moram res priznati, da je directional sound naravnost izjemen in takoj opazen. Vrhunska tehnologija. Pri nepodprtih naslovih se ga da na off zato pogrešam switch možnost že v PS button meniju.

PS: Imam ene Plantronics gaming wired ampak povem, da se lahko uporabi MAX 1,8 (mogoče 2m) usb podaljše. PS5 ne dopušča 3m usb 2.0 ali 3.0 podaljška, verjetno zaradi latency issues. Pač rabim zaradi sobe :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LunKi ()

Reaper ::

Jaz sem do zdaj uporabljal še original PS3 wireless slušalke. Jih imam od PS3 časov, potem sem jih imel ves čas lastnišva PS4 (cca 6-7 let) in zdaj na začetku, ob nakupu PS5. Kupil rabljene na Bolhi za mali denar in so svoje odslužile, edina zadeva, ki sem jo na njih menjal, so ušesne obloge, ker so se originale začele luščiti in sem kupil velur nadomestke. Zvok teh slušalk je bil tako, nisem ekspert, zadovoljiv, vsekakor pa brez nekih basov ipd. Tudi dušenje zvoka iz okolice povprečno.

Letos spomladi sem dobil Sony WH-1000XM3 brezžične slušalke. Te seveda s PS5 ne delajo brezžično, jih pa lahko žično povežem na gamepad. Med igranjem BF5 sem se vsakič ustrašil, ko je počila granata / bomba pa sem BF serijo preigral še in še. Neverjetno res kakšna razlika. Probal sem tudi Kingston HyperX Cloud z žično povezavo, ravno tako OK vendar ne tako dobre kot Sony.

Ob nakupu PS5 sem imel v planu nakup novih PS5 brezžičnih slušalk, ciljal sem kar na originale Sony PS5 slušalke za 100 €. Potem sem probal omenjena dva modela preko žične povezave in se mi zdi škoda denarja za količino multiplayer igranja, ki jo imam trenutno. Pogovarjam se praktično nič, za tisto kar bi se / se bom, je pa mikrofon na gamepadu dovolj dober. Kot si @LunKi napisal, gaming slušalke so v veliki meri nateg, da kupiš dvoje slušalke, ene za telefon in druge za igralno konzolo / PC recimo. Dejstvo je, da bi lahko proizvajalci to vse rešili z enimi slušalkami, tipke na boljših modelih so programabilne, do neke mere in bi komot z eno napravo pokril vse potrebe. Seveda firmam to ni v interesu.

oo7 ::

Gogyto je izjavil:

@007
ja, saj to tudi mene malo bremza, drugače bi jo že prednaročil. Kot rečeno, če bojo mape narejene tako, da po petih runih nimaš naštudiranega vsega, bi pogojno šlo. Koncept je dober.


Men je tematika zelo zanimiva ampak zadnje čase igram zelo malo MP igre. V zadnjih 3 letih sem igral samo PUBG.


V tej igri Hood: Outlaws & Legends naj bi bilo na začetku 5 različnih map.

LunKi ::

Evo rezultat testa. Za referenco sem uporabil načeloma najbolj epic uvod možen:
Nato nekaj testov na PS5 v Last of Us in CoD.

Najslabše so najdražje in sicer g pro x wireless. Tudi EQ settingsi jih ne rešijo pred nekim povrečjem. Sicer odlični high notes ampak ni basa, ni neke globine predvsem pa ni glasnosti. Resnično ne dosegajo potrebne glasnosti in so cca 20-25% tišje od ostalih dveh ampak imajo zato baterijo, ki zdrži 24 ur...baje. Steelseries Arctis 7 2019 so nekje v sredini ampak še vedno bolj tako tako ne glede na EQ nastavitve. Medtem ko so G935 najboljše v prostorski predstavi in nekem občutku globine zvoka od basov do visokih frekvenc. Izkušnja spominja na hišni kino, medtem ko ostali dve delujeta bolj za CS/FPS competitive majstre, ki jim je važno samo, da se stopinje sliši in to je to. Najudobnejše so Arctis 7, najlepše G pro X. Mikrofon na G935 ni tako slab kot ga predstavljajo in je povsem ok. Definitivno je opazno boljša izkušnja na G935 in užitek poslušati dogajanje.

Ostala bi mi samo še možnost probati sledeče:
- kakšne konkretne wired slušalke
- mikrofon kabl v-moda boompro
Ter priklop direktno na kontroler. Ampak ne vem kako se obnese latency glede na bluetooth controllerjev in pa glasnost, ki bi jo slušalke dosegle tako, da bom probal G935 v wired mode, da vidim kaj to pomeni.

scipascapa ::

Daleč najboljše slušalke so ASTRO GAMING A50.

chucki ::

Po 15.5 bi naj prisla posiljka v slo. Upam, da ga dobim
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

scipascapa ::

chucki: PS5?

chucki ::

Ja
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Skyman ::

Kje imas "narocenega" spet bo BB imel v torek 100 novih kosov potem in zrebanje haah

chucki ::

Pri anni. Kaksna 2 meseca nazaj sem prednarocil
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

MisterM ::

Jaz sem naročil konec februarja pri Funky Power. Mesec dni nazaj so me obvestili, da dobava močno zamuja. A nič ne de, najprej naj se pojavi kak ugoden 4k 120Hz TV ali monitor, ki bo dobavljiv.

Miham0 ::

Veliko znižanje je za Cyber Friday, samo do takrat je še dolga.

Skyman ::

Announcing PlayStation's new Partnership with Discord

https://www.sie.com/en/blog/announcing-...

oo7 ::

PlayStation 5 was briefly available on Amazon India, sold out in 10 minutes

https://tech.hindustantimes.com/gaming/...

LunKi ::

Ce komu prav pride prodam brezzicne slusalke iz testisa prej :)

145€ arctis 7 bele ali 160€ g pro x wireless

Kar v ZS.

Skyman ::

PlayStation 5 Redesign Featuring New Semi-Customized 6nm AMD CPU Will Go Into Production Next Year - Rumor

https://wccftech.com/playstation-5-rede...

Ce bo tako glede dostave bom pa še tega docakal prej..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

oo7 ::

Bought Black PS5 Plates From Dbrand Who Dared Sony To Sue, Unboxing + Side-By-Side Comparison



4:30

scipascapa ::

Jutri dobim RETURNAL :)

jijetelu ::

scipascapa je izjavil:

Jutri dobim RETURNAL :)


eni smo se ga že naveličal .... pa čakamo vsaj ene pol leta, da špil zrihtajo, tko da bo vsaj kukr tok smiseln

Skyman ::

Pa po moznosti zabijate po 70EURza buggy gejme..Predno ga bodo pofixal bo cena gladkih 30EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

jijetelu ::

Skyman je izjavil:

Pa po moznosti zabijate po 70EURza buggy gejme..Predno ga bodo pofixal bo cena gladkih 30EUR


mah denar je denar, z njim si lohk drugače (poleg zapravljanja) sam še rit brišeš, sicer pa praviloma igre niso tok buggy, da bi bile game breaking, tud par dni pred izidom ne .... pa mene osebno ne moti pri tem špilu sam "začetniške napake" kot pa to, da je trenutna zastova okgrog raziskovanja in "nagrajevanja" precej butasta

scipascapa ::

dobim ceneje, zato ga vzamem, 1-2 tedna preigram in prodam za isto ceno skoraj.

Skyman ::

Sej to je top da hitro preigras zadevo,tudi ce je cena 70€ ni vrag da ne dobis vsaj 55€ nazaj

oo7 ::

Ocene ima kar dobre Returnal.

yayo ::

scipascapa je izjavil:

yayo: ne moreš, za digitalne nikakor...sejvi niso "kompatibilni", kar je krneki.....

malce sem googlal pa zgleda, da je sejve možno dekriptat in prenest na drugi account/regijo edino z aplikacijo Savewizard for PS4, ki je plačljiva, 45-55 evrov, Ne deluje na PS5 igrah, dekriptanje se ne izvaja lokalno, na pcju temveč na njihovem serverju. To je baje edini način za prenašanje sejvov na drugi račun brez jailbrekanja, pa še v to ne zaupam 100%

Gogyto ::

Gogyto je izjavil:

Mene bolj tale matra.
Hood: Outlaws & Legends



Seveda, če bi se gradovi menjali, da se folk ne nadrka map...


Nabavil. Danes zjutraj samo pogledal na hitro. Zgleda OK, več napišem, ko popoldan sprobam. Imaš očitno na začetku tutorial za vsak karakter posebej. Obljubljajo pa udpate z ohoho stvarmi tekom sezon..

Skyman ::

To je sicer "govorica" ampak glede na to da je bilo veliko govora da naj bi iskali resitev za vecjo proizvodnjo ps5 bi to kar lahko drzalo..

Just some thoughts

A new PS5 console (Slim/Pro) could be the proof that the current PS5 had failed in some parts (no SSD exp enabled, coil wine, form factor)

The release in next Q2-Q3 (July-December 2022) suggests a new revision/model was already in the works before the launch

vimos ::

Na mimovrste je ocitno bil na voljo ps5, sem dobil sporocilo.

patron ::

vimos je izjavil:

Na mimovrste je ocitno bil na voljo ps5, sem dobil sporocilo.


Tudi jaz dobil 2x email obvestilo o zalogi. Prvič enkrat dopoldne in sem v istem trenutku pogledal in valda že ni bilo več zaloge... Pred nekaj minutami sem spet prejel obvestilo in pisalo je zaloga 5+ in mi je uspelo enega dati v košarico. Tko da baje da sem ga kupil, ne vem... ne verjamem dokler ga ne vidim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: patron ()

yayo ::

cena?

boko ::

Kdo kupi Outriders igro za PS 5?

vimos ::

patron je izjavil:

vimos je izjavil:

Na mimovrste je ocitno bil na voljo ps5, sem dobil sporocilo.


Tudi jaz dobil 2x email obvestilo o zalogi. Prvič enkrat dopoldne in sem v istem trenutku pogledal in valda že ni bilo več zaloge... Pred nekaj minutami sem spet prejel obvestilo in pisalo je zaloga 5+ in mi je uspelo enega dati v košarico. Tko da baje da sem ga kupil, ne vem... ne verjamem dokler ga ne vidim :)


Bravo, sigurno si ga potem dobil :).. jaz sem ga par mesecev nazaj pri njih na enak način

matejm1994 ::

vimos je izjavil:

patron je izjavil:

vimos je izjavil:

Na mimovrste je ocitno bil na voljo ps5, sem dobil sporocilo.


Tudi jaz dobil 2x email obvestilo o zalogi. Prvič enkrat dopoldne in sem v istem trenutku pogledal in valda že ni bilo več zaloge... Pred nekaj minutami sem spet prejel obvestilo in pisalo je zaloga 5+ in mi je uspelo enega dati v košarico. Tko da baje da sem ga kupil, ne vem... ne verjamem dokler ga ne vidim :)


Bravo, sigurno si ga potem dobil :).. jaz sem ga par mesecev nazaj pri njih na enak način


Pri meni je pisalo “samo še en na zalogi”, tako da upam da je to to in sem ujel zadnjega :)

oo7 ::

Gogyto je izjavil:

Gogyto je izjavil:

Mene bolj tale matra.
Hood: Outlaws & Legends



Seveda, če bi se gradovi menjali, da se folk ne nadrka map...


Nabavil. Danes zjutraj samo pogledal na hitro. Zgleda OK, več napišem, ko popoldan sprobam. Imaš očitno na začetku tutorial za vsak karakter posebej. Obljubljajo pa udpate z ohoho stvarmi tekom sezon..



Ja malo poročaj kako je :)

Miham0 ::

Skyman je izjavil:

To je sicer "govorica" ampak glede na to da je bilo veliko govora da naj bi iskali resitev za vecjo proizvodnjo ps5 bi to kar lahko drzalo..

Just some thoughts

A new PS5 console (Slim/Pro) could be the proof that the current PS5 had failed in some parts (no SSD exp enabled, coil wine, form factor)

The release in next Q2-Q3 (July-December 2022) suggests a new revision/model was already in the works before the launch


Vsaka prva verzija konzole je do sedaj imela kakšne poporodne težave. Sem pa bral o tej spremembi procesorja, vendar pravijo, ni nič rečeno da bo konzola kaj hitrejša oz. zmoglivejša. Naprimer ko je Nitendo spremnil tehnologijo izdelave svojega čipa pri Switchu je bila največja spremeba pri manjši porabi energije.

Sony verjetno želi le povečati profitabilnost na račun nižjih proizvodnjih stroškov. Sicer pa pred koncem leta 2022 verjetno začetek 2032 ni za računati.

Gogyto ::

oo7 je izjavil:

Gogyto je izjavil:

Gogyto je izjavil:

Mene bolj tale matra.
Hood: Outlaws & Legends



Seveda, če bi se gradovi menjali, da se folk ne nadrka map...


Nabavil. Danes zjutraj samo pogledal na hitro. Zgleda OK, več napišem, ko popoldan sprobam. Imaš očitno na začetku tutorial za vsak karakter posebej. Obljubljajo pa udpate z ohoho stvarmi tekom sezon..



Ja malo poročaj kako je :)


Jebentiš, včeraj popoldan, ko sem končno imel čas, sem rekel ajde, kako urco, da dobim vpogled, kako bo zgledalo. In padel not. K sreči je bilo vreme idealno in sem si vzel čas, mnogo več kot urco, haha. Kot rečeno, najprej imaš nek rahli tutorial, kjer z vsakim likom odigraš del heista in spoznaš lastnosti vsakega in bistvo špila, doh. Potem sem šel pa kar na glavo.. Heisti so zanimivi, najprej se sicer malo loviš, ker ne poznaš mape in se privajaš na kontrole, ampak gre. Mape so ravno prav velike, zanimive. Koncept je mešanica kake Dote in COD. Ko umreš, se respavnaš, vsakič traja dlje. Na mapi imaš določeno število pointov, kjer se lahko respavnaš, če je ta point pod kontrolo tvoje ekipe. Plus špilu je vsekakor koncept, da zaklad, ki ga moraš ukrast, iščeš na treh točkah na vsaki mapi. Tudi NPC liki se gibljejo vsakič drugače, kar naredi igro malo bolj nepredvidljivo, ko vmes še iščeš, kje naj bi skrinja bila. Igra traja med 30 - 60 minut, odvisno od kvalitete ekip.
Rahli minus je finiš igre. Ko zaklad prineseš do extraction pointa, ga na istem pointu lahko 'ukradeta' obe ekipi. Ne rabi ga recimo ena ekipa potem vlečt na drugi konec mape. Velja omenit še RPG način nadgrajevanja likov... Lik dobiva exp vsakič, ko ga igraš v heistu. Ko se mu dviga level, se mu odpirajo tudi nove opcije, v stilu Diabla 3. Enkrat novo orožje, enkrat novi perk, enkrat nov outfit...Po koncu heista dobiš tudi nekaj soldov, odvisno od tega, kako uspešna je bila tvoja ekipa. Hecna plat je, da po osvojitvi denarja odločaš, koliko boš zadržal sam, koliko pa boš dal 'raji' v stilu Robin Hooda. Če prav razumem, naj bi kasneje s tem pridobival nove člane v svoji bazi, tako da ni dobro biti škrtuh. S soldi si kupuješ tudi odklenjena orožja, outfite in podobno.

Vglavnem, špil vleče. Mogoče še to - heist se igra 4 vs 4 vs NPC, lahko pa so vsi štirje liki v ekipi isti poklic. Če sem kaj pozabil, vprašajte. Vsekakor zaenkrat je bilo vredno tistih 30 EUR v prednaročilu.

oopticom ::

Medtem ko čakam, da bo Returnal v kakšni akciji - bo kdo nabavil Ratchet & Clank: Rift Apart?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oopticom ()

Skyman ::

Sony: PS5 Shortages Expected to Extend Into 2022 Due to High Levels of Demand

https://wccftech.com/sony-ps5-shortages...

chucki ::

Danes dobil prednaročeni PS5, pri anni. :D:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

filip007 ::

Vprašanje, če bodo sploh vsa naročila obdelali in šli raje naprej s "slim" verzijo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

oo7 ::

Sony Doesn't Expect PS5 Stock Shortage To End Anytime Soon
Sony's reportedly expecting low PlayStation 5 supply to continue throughout 2022, and it's aiming to sell 14.8 million units by the end of the year.

https://screenrant.com/ps5-stock-shorta...

Skyman ::

Zgleda da sem ga tudi jaz docakal po parih mescih.. ta teden oz v ponedeljek mi je oblubljen najkasneje....

oo7 ::

Sony has sold 7.8 million PS5 consoles

3.3 million moved from January to March

https://www.theverge.com/2021/4/28/2240....

Djengo ::

Skyman je izjavil:

Zgleda da sem ga tudi jaz docakal po parih mescih.. ta teden oz v ponedeljek mi je oblubljen najkasneje....


Od kje pa, če smem vprašat?

matejm1994 ::

Kje je najceneje kupiti PlayStation Plus? Ali je vseeno in ga lahko kupim na PlayStation Store?
««
56 / 132
»»