» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
53 / 132
»»

Skyman ::

Sploh ne vem zakaj bi kupoval neke zunanje SSD diske,ko pa ima PS5 vgrajen M2 rezo za SSD.Je pa res da bo sama podpora kasneje dodana preko firmware update.Tako zgubis nekaj dodatnega prostora za neki SSD+ kablov ni,vse lepo skrito in uporabnik vesel ko ima 2-3TB novih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

neocodexx ::

Pri meni je skrito disk se ne vidi:) daš lepo zadaj je čisto majhna stvarca, ni težko skrit.



M2 režo šparam za pravi PS5 SSD ki bo upam da izkoristil hitrost 2000 mb/s ali koliko ma že. Itak pa trenutno sploh še ni omogočen ta slot. Manj zmogljivi usb ssd diski pa so poceni in lepo nafilaš z PS4 igrami kjer praktično ni razlika pri hitrosti, torej zakaj ne? Notranji SSD sigurno ne bo poceni, me prav zanima kdo si bo privoščil 2 TB ali več NVMEja.

M2 reža je samo ena, in ta je edina ki podpira NVME diske ki jih zahtevajo PS5 igre/standard, v tem je problem. Zunanji usb je super za PS4 vsebine.

Zgodovina sprememb…

springfield ::

Gogyto je izjavil:



@GregorP - en problem pri PS5 je tudi ta, da ti PS4 špile na diskih enostavno v celoti naloži na PS5 in s tem še dodatno zapolni hard disk na PS5. PS4 je te špile poganjal s ploščkov in večino kode pobiral z njih, tule pa žal ne.

To pa ne bo cist drzalo. Tudi PS4 je skopiral igro na disk. Ploscek je bil samo za avtentikacijo. RDR2 je instaliralo po vec kot eno uro.

Skyman ::

Od kje big bangu spet novih 100kosov in seveda ponovno zrebanje.A jim iz tovornjaka te ps5 konzole padajo?

kitl76 ::

KAcin jim jih rihta tako kot cepivo.

oo7 ::

Abandoned - Announcement Teaser | PS5

Skyman ::

kitl76 je izjavil:

KAcin jim jih rihta tako kot cepivo.


Zgleda da res,pa imajo se gratis cepivo..Cudno mi je to druge trgovine pa niti 20kom ne dobijo.

Gogyto ::

springfield je izjavil:

Gogyto je izjavil:



@GregorP - en problem pri PS5 je tudi ta, da ti PS4 špile na diskih enostavno v celoti naloži na PS5 in s tem še dodatno zapolni hard disk na PS5. PS4 je te špile poganjal s ploščkov in večino kode pobiral z njih, tule pa žal ne.

To pa ne bo cist drzalo. Tudi PS4 je skopiral igro na disk. Ploscek je bil samo za avtentikacijo. RDR2 je instaliralo po vec kot eno uro.


Ne vem, ne vem. Instaliralo je, ker je vleklo dol update.
Sem 100%, da je razlika med PS5 in PS4. Ob nakupu petke sem namreč hotel imet enake špile na voljo, pa mi je zmanjkalo placa za GT Sport, ki ga sicer imam na ploščku, recimo.

kitl76 ::

Igre so vse 100% nameščene na diskih, plošček se uporablja zgolj za ključ (kodo)autorizacijo.

springfield ::

https://blog.playstation.com/2013/10/30...
When playing disc-based games on PS4, do I need to install data to the hard drive?
Yes, all PS4 Blu-ray Disc games must be cached to the hard drive to ensure a smooth gaming experience. However, certain titles may not require you to wait for the game data to be fully cached before starting gameplay. In order to start playing disc-based games, users will need to insert the game disc into PS4 just like on the PS3 system.

Gogyto ::

OK. my bad.

oo7 ::

PlayStation 5 in the UK has already sold more than Wii U, PlayStation Vita and Sega Dreamcast

oo7 ::

Pomladna razprodaja Ps5/Ps4 - https://store.playstation.com/en-gb/cat...

Gogyto ::

ehh, ko ni Demon's Souls v razprodaji :|

scipascapa ::

Išči rabljeno....tam okoli 40-45€ so.

Kvinta ::

Za taki denar dobiš novo ne pa rabljeno idi na recimo nemški ebay pogledat kaj se je že prodalo od 30€ naprej jih maš.
A.C.A.B

Miham0 ::

neocodexx je izjavil:

Pri meni je skrito disk se ne vidi:) daš lepo zadaj je čisto majhna stvarca, ni težko skrit.



M2 režo šparam za pravi PS5 SSD ki bo upam da izkoristil hitrost 2000 mb/s ali koliko ma že. Itak pa trenutno sploh še ni omogočen ta slot. Manj zmogljivi usb ssd diski pa so poceni in lepo nafilaš z PS4 igrami kjer praktično ni razlika pri hitrosti, torej zakaj ne? Notranji SSD sigurno ne bo poceni, me prav zanima kdo si bo privoščil 2 TB ali več NVMEja.

M2 reža je samo ena, in ta je edina ki podpira NVME diske ki jih zahtevajo PS5 igre/standard, v tem je problem. Zunanji usb je super za PS4 vsebine.


https://www.amazon.de/-/en/Samsung-Inte...

Ostezno hitri M2 SSD je pregrešno drag. 1TB je malo pod 200EUR. Glede na ceno konzole, meni osebno veliko.

oo7 ::

PlayStation is Developing a "Counterpunch" to Xbox Game Pass says God of War Creator

https://wccftech.com/playstation-develo...

Skyman ::

Miham0 je izjavil:



https://www.amazon.de/-/en/Samsung-Inte...

Ostezno hitri M2 SSD je pregrešno drag. 1TB je malo pod 200EUR. Glede na ceno konzole, meni osebno veliko.


Sej pa vzames nekega cenejsega,970 EVO je si ze na 150€.Dvomim da ma notri super duper hud ssd vgrajen ps5 ker to je ze skor 40% cene same ps5.

opeter ::

Runnagain je izjavil:

D3m je izjavil:

Toj normalno. :)


Haha, ja normalno ja, da je je konzolo možno normaln nabavt šele skoraj leto po izzidu :).
A bo zdej po novem z vsemi stvari tako ?


Če ne znaš čakati, lahko na nemškem eBayu kupiš PS5:
https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4...

Povprečna cena je okoli 600 evrov.
Poštnina pa je tam v povprečju 30 evrov.

Evo, ta ima baje brezplačno poštnino:


https://tinyurl.com/8zpehvz5

Zadnji komad!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Miham0 ::

Skyman je izjavil:

Miham0 je izjavil:



https://www.amazon.de/-/en/Samsung-Inte...

Ostezno hitri M2 SSD je pregrešno drag. 1TB je malo pod 200EUR. Glede na ceno konzole, meni osebno veliko.


Sej pa vzames nekega cenejsega,970 EVO je si ze na 150€.Dvomim da ma notri super duper hud ssd vgrajen ps5 ker to je ze skor 40% cene same ps5.


970 EVO je prepočasen, za PS5.

mile ::

Če kdo rabi PS PLUS USA za 27$

Verge

oo7 ::

PlayStation's Focus on Too Big to Fail Games Is Concerning

https://www.ign.com/articles/playstatio...

svecka ::

skenclal so days gone 2, zdaj delajo remake The last of us 1 ki ga noben noče, samo zato da ga bodo dal v bundle z The last of us 2, da še enkrat prodajo isto igro po 70€.

In portali bodo vse večje igre na mobile platformo...smiselnost ps5 nakupa je vprašljiva.

UganiKdo ::

ROFL, a s tem se tolažiš, ker ga nimaš kje kupit?

Gogyto ::

Če samo Gran Turismo 7 izdajo za PS5, pa je cikel lahko zaključen.;)

Reaper ::

Dost je stvari za igrati na PS5. Vedno več bo PS4 iger optimiziranih oz. posodobljenih, da bodo hitreje delale in lepše izgledale kot na PS4. Potem bo vedno več novih iger za PS5 tako da ni straha. Z govoricami se je pa BV ukvarjati po mojem mnenju, bodo že nekaj razvili, da bo OK.Imam še toliko PS4 iger za preigrati, da se nikamor ne mudi. Zdaj sem začel God of War na PS5, ko sem končal TLOU2 prav tako na PS5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

Runnagain ::

Meni se zdi, da je remake The Last Of Us samo marketing, da bodo špil izdali skupaj s serijo, ki prihaja. To zna imeti zelo dober skupen učinek.
Seveda bom kot fan špila vzel tudi PS5 varianto :).

Trinity30 ::

Mene zanima, če je kdo kupoval ps5 na igabiba, kdaj je plačal in kdaj je pisalo da naj bi dobil, pa če je to potem dobil, ker razmišljam da bi plačal pa pač julija dobil, ker baje naj bi takrat dobili, vem da ni nič ziher samo glede na to da ne spremljam nonstop mimovrste ali podobnih strani, da vidim kdaj imajo zalogo je pomoje to še najbolj ziher varianta da dobim vsaj poleti enkrat, vaše izkušnje?:)

Gogyto ::

Jaz sem naročil in plačal cca 15. februarja. Naslednji dan je bilo obvestilo na Igabibi, da bo predvidena dostava v aprilu. Dejansko potem dobil konzolo okoli 15. marca, mogoče kak dan prej..
Bojda pa so nekateri čakali tudi novembrska naročila in jih dobili v marcu. Samo, mislim, da takih dobavnih dob vseeno ne bo več. Največ dva meseca, sodeč po dosedanjem poteku in kakor imam priliko spremljat po štacunah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

Trinity30 ::

Hvala Gogy :) zdaj sem tudi sam naročil in upam, da bo v začetku julija vsaj, če pa prej pa toliko bolje :)

Runnagain ::

Meni je uspelo eno zahaklat na amazonu.es...sam da ne bo pršla prazna pakunga :/

Lp, Runnagain!!

Trinity30 ::

Javi, če dobiš polno pakungo ;)

oo7 ::

Letos verjetno še ne bo rednih zalog, da bi šel v trgovino in na polici izbral Ps5 in ga kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

LunKi ::

@neocodexx

Nice setup 8-)

Zaenkrat PS5 res še nima dovolj supporta s strani contenta, ki bi izkoriščal hardware (Last of us remaster dela na 1800p 60fps in downgraded graphics recimo) zato se čakajo updates. Verjetno bo neka realna smotrnost res proti koncu leta ampak ne izgleda, da bo kaj več zaloge, mogoče ravno nasprotno :)

Djengo ::

Trinity30 je izjavil:

Mene zanima, če je kdo kupoval ps5 na igabiba, kdaj je plačal in kdaj je pisalo da naj bi dobil, pa če je to potem dobil, ker razmišljam da bi plačal pa pač julija dobil, ker baje naj bi takrat dobili, vem da ni nič ziher samo glede na to da ne spremljam nonstop mimovrste ali podobnih strani, da vidim kdaj imajo zalogo je pomoje to še najbolj ziher varianta da dobim vsaj poleti enkrat, vaše izkušnje?:)



Jaz sem naročil 10. marca, ko je še veljal rok dobave: april. Rekli so mi, da bi naj bilo izpolnjeno naročilo v drugi polovici aprila.
Nekdo je že napisal tukaj v temi, da je naročil 2. marca in konzolo že prejel, torej fingers crosed, da se dobavni rok premika naprej po nekem razmerju pričakovana dobava/naročila in ne, da se podaljšuje zaradi pozne dobave.
Je pa prav danes nekdo na igabibi komentiral, da se zahvaljuje za dostavo pred napovedanim rokom. Očitno sproti grejo, ena po ena ven.
Se mi pa zdi igabiba glede na prebrano na forumih najbolj zanesljiva.
Bigbang je prejel v 3 paketih 280 konzol, ki so že oziroma še grejo na nagradno igro za predkupno pravico.

mirkuma ::

Naročil in plačal 8.marca, predviden rok dobave: april- Še čakam in še upam, da bo dostava v aprilu.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Trinity30 ::

Djengo in mirkuma, javita ko dobita, pa upam da še ta mesec. Isto sem jaz se na podlagi dobrih komentarjev odločil za Igabibo, drugače pa mi ni jasno zakaj bigbang ne izžreba več kandidatov naenkrat, če še ima na zalogi ps5, razen če to staff pol pokupi kar še ne gre v nagradno igro.

xseki ::

Trinity30 je izjavil:

Djengo in mirkuma, javita ko dobita, pa upam da še ta mesec. Isto sem jaz se na podlagi dobrih komentarjev odločil za Igabibo, drugače pa mi ni jasno zakaj bigbang ne izžreba več kandidatov naenkrat, če še ima na zalogi ps5, razen če to staff pol pokupi kar še ne gre v nagradno igro.

Več žrebanj naredijo, večji obseg imajo. Zgleda, da se jim ta marketing zelo splača. Konzole pa itak potem pristanejo na bolhi za 700-800+ EUR

meho7 ::

springfield ::

Zopet se dela neka nepotrebna panika. Zakaj bi Sony ugasnil serverje? Serverji za PS3 jim se vedno tecejo in ni nobenih planov, da bi jih ugasnili. Kaj sele, da bi ugasnili PS4 serverje.

oo7 ::

Pa se kar strinjam.


Jim Ryan Needs to be voted out of his position


Yes, The current president of SIE, Jim Ryan needs to go.

Look at all the negative things that have happened under his watch in the two short years he's been at the head:

- PS5 exclusives raise to $70

- Japan Studio stripped to it's bare bones

- Legacy psn stores closing

- Killzone franchise retired

- Days Gone 2 denied

- Web store gets downgraded

- game patches starting to disappear due to legacy stores closing soon

- Currently killing any hope for full backward compatibility despite according to two patents they are working on solutions.

- Turned down Kojima's next game (allegedly)

- Closing the video/movie rental store DESPITE LITERALLY just starting a new video service on their new bravia televisions.

Under this man's leadership, I can't think of a single good thing that he pushed. I've never seen a company leader pull off such levels of self-sabotage before. It's as if this man has no idea what made the Playstation brand the household name it is.


https://n4g.com/user/blogpost/lodossrag...

Skyman ::

PS5 Firmware Update Adds External Storage Support for PS5 Games, Social Features, and More Tomorrow

Store PS5 games on compatible external USB drives
Cross-generation Share Play
Request to join Game Session
Improved Game Base
Disable Game Chat or adjust players' volume
Game update pre-download
Customise and search Game Library
Screen Zoom
New Trophy settings and stats screen

https://www.pushsquare.com/news/2021/04...

Runnagain ::

Trinity30 je izjavil:

Javi, če dobiš polno pakungo ;)


Pakunga iz amazona.es prispela polna ;). Dostavljalec UPS!

Lp, Runnagain!!

yayo ::

Skyman je izjavil:

PS5 Firmware Update Adds External Storage Support for PS5 Games, Social Features, and More Tomorrow

Store PS5 games on compatible external USB drives
Cross-generation Share Play
Request to join Game Session
Improved Game Base
Disable Game Chat or adjust players' volume
Game update pre-download
Customise and search Game Library
Screen Zoom
New Trophy settings and stats screen

https://www.pushsquare.com/news/2021/04...

ko updejtate dejte povezat plošček s kablom na konzolo, po updejtu mašine vam bo ponujen update ploščka.

Gogyto ::

Saj že ko ti updejta PS5, ti izklopi kontroler in ko spet stisneš znak PS na kontrolerju, ti ponudi še update le-tega.

Djengo ::

Runnagain je izjavil:

Trinity30 je izjavil:

Javi, če dobiš polno pakungo ;)


Pakunga iz amazona.es prispela polna ;). Dostavljalec UPS!

Lp, Runnagain!!



Super! Res privoščim! :)))

A je mogoče kdo bil kaj v kontaktu z Igabiba pred kratkim, glede dobave PS5, ker so glih danes spremenili na razprodano?
Upam, da so samo izpolnili kvoto naročenih/pričakovanih :)

LunKi ::

Katere wireless slusalke?

Prvo kot prvo ali je zvok obcutno slabsi od wired?

Gledam arctis 7(ne P, chatmix je super zadeva za mp) in logitech g935 ali pro x wireless. Kaj priporocate za ps5?

Skyman ::

Logitech si vzemi vsaj na amazonu za 135€ je to to.Napram mimovrstam 180€ je smesno ceneje

BlackGuard ::

Djengo je izjavil:

Runnagain je izjavil:

Trinity30 je izjavil:

Javi, če dobiš polno pakungo ;)


Pakunga iz amazona.es prispela polna ;). Dostavljalec UPS!

Lp, Runnagain!!



Super! Res privoščim! :)))

A je mogoče kdo bil kaj v kontaktu z Igabiba pred kratkim, glede dobave PS5, ker so glih danes spremenili na razprodano?
Upam, da so samo izpolnili kvoto naročenih/pričakovanih :)


Na to, da so samo izpolnili kvoto naročenih tudi jaz upam. PS5 sem pri njih naročil 08.03. in so mi pred nekaj tedni odgovorili, da je predviden datum dostave v drugi polovici aprila. Upam, da to še drži. Že kar težko čakam toliko časa :)
««
53 / 132
»»