» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
34 / 132
»»

Luxone842 ::

Ali kdo ve, če se da PS5 priklopiti na PC zvočnike, moj monitor namreč nima AUX izhoda, PS5 pa tudi nima AUX izhoda na konzoli?

MisterM ::

Da se, a boš potreboval bodisi HDMI pretvornik, ki izlušči audio in ti ponudi priklop na analogne 3,5mm oziroma RCA izhode, bodisi bluetooth receiver z analognim izhodom.

Luxone842 ::

MisterM je izjavil:

Da se, a boš potreboval bodisi HDMI pretvornik, ki izlušči audio in ti ponudi priklop na analogne 3,5mm oziroma RCA izhode, bodisi bluetooth receiver z analognim izhodom.

A z 3.5mm to 3.5mm AUX kablom bi se tudi dalo, da povežem kontroler z PC zvočniki?

MisterM ::

Haha, to pa bi bila zabavna rešitev. Najbrž bi se dalo, ja. PS5 bo smatral, da so na kontroler priključene slušalke in ti ves zvok pošiljal tja. Pazi, da se ne spotakneš ob kabel.

Luxone842 ::

MisterM je izjavil:

Haha, to pa bi bila zabavna rešitev. Najbrž bi se dalo, ja. PS5 bo smatral, da so na kontroler priključene slušalke in ti ves zvok pošiljal tja. Pazi, da se ne spotakneš ob kabel.

Verjetno si mislil za Bluetooth audio adapter tole? https://www.mimovrste.com/bluetooth-pre...
Tale ni tako drag, a bi ga PS5 zaznal kot napravo, da bi predvajal zvok preko PC zvočnikov?
Z AUX kablom 3.5mm to 3.5mm bi bila najcenejša rešitev, ampak potem bi bilo že preveč kablov :))

MisterM ::

Malo sem poguglal in žal kaže, da PS5 ne podpira bluetooth audia, niti Sonyevih slušalk ne. Edina rešitev zate poleg kabla iz kontrolerja je torej HDMI-audio adapter.

Reaper ::

Tako je, sem že isto gledal, ko sem nabavljal Sony BT slušalke. Probal tudi za hec povezati na PS4 in seveda ne gre, da ne podpira prenosa zvoka preko BT.

Luxone842 ::

Možnost bi bila tudi, če daš v kontroler 3.5 mm AUX izhod za naglavne slušalke, ampak imaš potem spet preveč kablov haha

Luxone842 ::

Sem še jaz malo pogledal po internetu za HDMI audio adapter pa sem našel tegale: https://m.conrad.si/speaka-professional...
Ni drag, je enostaven in ima 3.5mm aux izhod, če ima kdo še tak problem kot jaz :))

MisterM ::

Ja, takšni pretvorniki so kar poceni, 1080p60 za tega, ki si ga navedel, menda ne bo problem. Boš pa moral dodati še en USB napajalec, najbrž se ti kakšen valja naokoli. Pa nič prostorskega zvoka, le stereo. Upam, da boš zadovoljen z rezultatom.

Luxone842 ::

MisterM je izjavil:

Ja, takšni pretvorniki so kar poceni, 1080p60 za tega, ki si ga navedel, menda ne bo problem. Boš pa moral dodati še en USB napajalec, najbrž se ti kakšen valja naokoli. Pa nič prostorskega zvoka, le stereo. Upam, da boš zadovoljen z rezultatom.

Zame bi moralo biti 1080p 60Hz čisto dovolj. A se v resnici sploh pozna takšna razlika v Hz, npr. monitorji, ki podpirajo 120 ali 144Hz?

MisterM ::

To ti bo znal kak PC gamer bolje odgovoriti. Zame, ki igram edino Street Fighter in tetris, je najpomembnejši nizek input lag. Je pa tudi slednji malenkost nižji pri 120Hz, sodeč po testih TV-jev, ki podpirajo 120Hz.

Skyman ::

Mas par strani nazaj,te adapterje ko sem sam spraseval za priklop 5.1 rac zvocnikov preko opticnega izhoda.Cena pa cca 20-30€

oo7 ::

Nekaj 10k eur pa imate PS5 :))




Luxone842 ::

Skyman je izjavil:

Mas par strani nazaj,te adapterje ko sem sam spraseval za priklop 5.1 rac zvocnikov preko opticnega izhoda.Cena pa cca 20-30€

A je kvaliteta zvoka kaj slabša, ali je to zanemarljivo ob priklopu v HDMI audio extractor? Imam Logitechove 10W zvočnike za PC.

Skyman ::

Nebi vedel,testiram ko dobim v roke ps5 haah

oo7 ::

Kvinta ::

Meni dosti lepše kot belo katero kolikor jaz razumem je Sony naredil zaradi tega ,da se vidi da nekaj maš v sobi ne pa da se z sobo in pohištvom zlije kot je blo to z Ps4 kar je meni spet lepše ....sicer pa 100 ljudi 100 čudi.
A.C.A.B

oo7 ::

Sony Reportedly Shipped 3.4 Million PlayStation 5 Units in 4 Weeks; Shipments to Reach 16-18 Million Units in 2021

https://wccftech.com/sony-reportedly-sh...

Skyman ::

pa vse za azijo ane..

yayo ::

na Redditu je kup videov z odraslimi američani, ki pred božičnim drevcem odvijajo svoje PS5 iz darilnega papirja in jokcajo kot kakšne najstnice :))

Alien123 ::

Kdor je pameten bo počakal na ps5 pro.

Kvinta ::

Ja al pa kr na PS6 ker 5tka ni ravno neka revolucija.
A.C.A.B

Badwolff ::

Itak je ne bo za dobit, tole zgleda vedno bolj konzola za izbrance .

NejcSSD ::

Kvinta je izjavil:

Ja al pa kr na PS6 ker 5tka ni ravno neka revolucija.



Kupiš zdaj prec če te matra, če ne lahko večno samo čakaš.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Argica ::

Kvinta ::

NejcSSD je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Ja al pa kr na PS6 ker 5tka ni ravno neka revolucija.



Kupiš zdaj prec če te matra, če ne lahko večno samo čakaš.


Ps4 je za mene in moje potrebe še vedno Top razlike v load time med Ps5 in Ps4 so minimalne 10sec ,če pa daš v Ps4 še ssd pa še manj pri nekaterih igrah je Ps4 celo hitrejši je pa vrjetno res ,da čez par let to ne bo več tak.
A.C.A.B

kitl76 ::

PS5 niso naredil zaradi hitrejšega loadinga. PS5 predstavlja novo generacijo gaminga podpira ray tracing kateri občutno izboljša izgled iger. Ti si tu zgrešil bistvo.

drvo ::

Pa tudi nalagalni časi so, vsaj na posnetkih, ki sem jih gledal, ponekod izrazito krajši. Ne 10, ampak 30-40 sekund krajši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Silver ::

Menda se v januarju pričakuje novo pošiljko ali dve... Kakšna ideja kje bi se splačalo spremljat za naročila? Načeloma znotraj EU, ni potrebe iz SLO, škodilo pa sicer ne bi.

Taip4n ::

Cooling je kaj boljši ali je še vedno rocket engine?

Kvinta ::

kitl76 je izjavil:

PS5 niso naredil zaradi hitrejšega loadinga. PS5 predstavlja novo generacijo gaminga podpira ray tracing kateri občutno izboljša izgled iger. Ti si tu zgrešil bistvo.


Nisem zgrešo bistva meni je Ps4 z vsem kar nudi še vedno top zadeva .... ma od kolega mali Ps5 smo dali vzporedno igrali iste špile pa je razlika za moje oči nikakršna razn v ceni in pa Ps5 je malo hitrejši zato čakam na revolucijo mogoče bo to Ps6 al pa tudi ne vmes pa itak mam PC ko zmelje vse te škatle :))
A.C.A.B

springfield ::

Ce ste igrali PS4 igre, kako bi bila potem revolucija na PS5? ;((

puginho ::

Kvinta je izjavil:

kitl76 je izjavil:

PS5 niso naredil zaradi hitrejšega loadinga. PS5 predstavlja novo generacijo gaminga podpira ray tracing kateri občutno izboljša izgled iger. Ti si tu zgrešil bistvo.


Nisem zgrešo bistva meni je Ps4 z vsem kar nudi še vedno top zadeva .... ma od kolega mali Ps5 smo dali vzporedno igrali iste špile pa je razlika za moje oči nikakršna razn v ceni in pa Ps5 je malo hitrejši zato čakam na revolucijo mogoče bo to Ps6 al pa tudi ne vmes pa itak mam PC ko zmelje vse te škatle :))


S tem postom se ravno nisi izkazal če praviš da imaš superduper pc, ker razlika je že v fps 30 vs 60.

Matek ::

Taip4n je izjavil:

Cooling je kaj boljši ali je še vedno rocket engine?
Tako PS5 kot Xbox Series X sta v tem pogledu odlična - oba sta bistveno tišja od predhodnikov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

oo7 ::

Playstation 5 z omejitvami na Samsungovih televizorjih

https://www.monitor.si/novica/playstati...

Kvinta ::

puginho je izjavil:

Kvinta je izjavil:

kitl76 je izjavil:

PS5 niso naredil zaradi hitrejšega loadinga. PS5 predstavlja novo generacijo gaminga podpira ray tracing kateri občutno izboljša izgled iger. Ti si tu zgrešil bistvo.


Nisem zgrešo bistva meni je Ps4 z vsem kar nudi še vedno top zadeva .... ma od kolega mali Ps5 smo dali vzporedno igrali iste špile pa je razlika za moje oči nikakršna razn v ceni in pa Ps5 je malo hitrejši zato čakam na revolucijo mogoče bo to Ps6 al pa tudi ne vmes pa itak mam PC ko zmelje vse te škatle :))


S tem postom se ravno nisi izkazal če praviš da imaš superduper pc, ker razlika je že v fps 30 vs 60.


Takih ko si ti ko se vpiknejo v vsako malenkost je vsepovsod dosti pa vam ne zamerim ker ,če vas ne bi blo bi blo brezveze .... meni dol visi za parametre in kolko Fpsjev ma Ps5 vs Ps4 glavno je da mi Ps4 dobro služi :)) isto je s Pcjem ni neka high end mašina je pa super za mene pa še en cajt bo vsaj za igre če ne druga.
A.C.A.B

kitl76 ::

Isto je pri ženskah :))

Silver ::

oo7 je izjavil:

Playstation 5 z omejitvami na Samsungovih televizorjih
https://www.monitor.si/novica/playstati...

Omejitev na Samsung TV-jih je še kar pod vprašajem: ali gre za SW ali HW omejitev. Navajajo sicer HDMI 2.1, ki je na portu 4 - t.i. "game port", ki podpira 4k@120Hz, težava pri HDR je namreč, da gre pri HDR za 8-10bitno sliko, ki potrebuje večjo pasovno širino. Če v recept dodamo še kakšen eARC (za npr. Dolby Atmos zvok) se pa stvari že zakomplicirajo v praksi.
Glede na relativno slab prikaz HDR vsebin zaradi slabega kontrasta panela se v tem konkretnem primeru ne bi preveč sekiral. :D Je treba imeti vsaj lokalno zatemnitev (Samsun QLED q70t/q80T imata edge-lit led) ali pa OLED zaslon. V praksi t.i. "game mode" pomeni, da se tudi max svetlost panela skoraj prepolovi na račun 120Hz osveževanja.

Tule malce več branja na to temo - priporočam tistim, ki ste pred nakupom novega TV-ja (primarno za PS): https://www.reddit.com/r/PS5/comments/d...
Torej trenutno se še ne splača kupovat HDMI 2.1 TV-ja samo zato, da ga imaš ... ker je tudi 8k ali 4k@120Hz vsebin minimalno - vključno s PS5 naslovi.

oo7 ::

Oglas na bolhi - https://www.bolha.com/playstation5/play... :))

Prodam sony playstation 5. Konzola je stestirana in igrana zelo malo casa.Prodajam zaradi selitve.

Cena je 1300 eur , pod to ceno negrem tako da nerabite klicat jo potem rajsi imam sam. Kot sami vete bo trajalo se 4 mesce preden bodo prisli ps5 v trgovine tako da ja...

Rabljena konzola 1300 eur :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

PS5 se ne prodaja povsod zelo dobro.


The PS5 Had The Worst Launch Of Any PlayStation Console In Japan

https://www.thegamer.com/ps5-worst-laun...

oo7 ::

This PS2-themed black PS5 goes on sale January 8, but you probably won't get one

https://www.techradar.com/news/this-ps2...


Tale Ps5 pa zgleda dobro :)

springfield ::

oo7 je izjavil:

PS5 se ne prodaja povsod zelo dobro.


The PS5 Had The Worst Launch Of Any PlayStation Console In Japan

https://www.thegamer.com/ps5-worst-laun...

Kak si prisel do tega zakljucka? Prodali so vse konzole, ki so jih dali na Japonsko trzisce. Edina razlika je, da so jih % manj namenili domacemu trziscu, v primeravi s prejsnjimi generacijami.

Magic1 ::

Meni tudi ni jasno od kje tak zaključek. Zalogo so imeli zelo omejeno in so jo raje razpršili po celem svetu, kot pa popolnoma ignorirali določene trge, da nafilajo domačega. Bolje vzdrževat hype povsod.
Magic

oo7 ::

Moja napaka sem prebral samo naslov :P

puginho ::

Na japonskem se ps5 prodaja preko loterije, izžrebajo kdo ga dobi. V aziji pa moraš imeti ps plus da sploh lahko konkuriraš za nakup, nori cajti.

Kvinta ::

Saj ko bojo oni vidli da ta sistem dobro vžge bojo tud ceno nastavli temu primerno torej 2k za nakup takoj ali 500 v loteriji.....jaz pa na Ps4 isto igram :))
A.C.A.B

Gregex ::

To ti mislš, da na ps4 isto igraš. To sem tudi jaz mislu, dok nism petke pržgal.

Alfa Dog ::

Tudi lisica je rekla da ne mara grozdja ker je itak prekislo....

oo7 ::

Potem letos bo zaloga pri nas ali bo spet takoj zmanjkalo ?
««
34 / 132
»»