» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
32 / 132
»»

UganiKdo ::

Mato989 je izjavil:


Pc zmaga v prakticno vsaki zadevi napram konzoli


Razen v tem cemur so konzole primarno namenjene: igranju spilov s kauca.

Zdaj pa spakiraj svojo primitivno rit v druge teme.

Reaper ::

Res ne vem kaj imate takšne probleme s konzolami, kot bi primerjal avto in vrtnoli traktor kosilnico. Na obeh se lahko voziš ampak kosilnica je namenjena košnji avto pa prevozu ljudi in prtljage. PC in PS5 poganjata igre, PS5 je temu namenjen, PC pa lahko poleg tega zadovoljuje tudi ostale potrebe, bo šlo?

Imam nov gaming PC, PS4 in bom kupil tudi PS5, ker mi je boljše igrati igre na konzoli kot pa na PCju, sem se pač tako navadil, kljub temu da sem 10 let nazaj imel ravno obratno situacijo, vse igral na PC konzola je pa stala v kotu.

Mato989 ::

UganiKdo je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Pc zmaga v prakticno vsaki zadevi napram konzoli


Razen v tem cemur so konzole primarno namenjene: igranju spilov s kauca.

Zdaj pa spakiraj svojo primitivno rit v druge teme.


Kako ne zmaga, vsak pravi gamer je z miško 10x hitrejši kot z gamepadom... sploh v FPS igrah, z razlogom neradi mešajo gamerjev konzol z gamerji PCjev ker jih gamerji posilijo v vsaki igri kjer je hitrost klikanja pomembna za končni razplet
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

skyform ::

Mato989 je izjavil:

skyform je izjavil:

Ampak za večino kar si naštel ne rabiš PC za 2k ampak je že PC za 500€ zadosti in vzameš še PS5 pa si pri 900-1000€ in lahko počneš vse kar si napisal. :)

Ok bova sla malo na autocad na pc za 500e

Sploh pa danes komajda dobis na zalogi pc za 500e beri laptop

Pc je 1000x bolj funkvionalna naprava od vseh konzol skupaj, je v povprecju sicer malo drazji

Sicer pa je tole offtopic zelim si samo dobolj ps5 za vse da cimvec skalperjem ostane roba ki ji potece garancija


Ne rabiš ti meni o PCjih razlagati imam i9-9900x, 128gb rama itd, ki ga uporabljam za službo in sploh ne vem kaj si tako tečen s tem PCjem v PS5 temi.

springfield ::

Mato989 je izjavil:


Kako ne zmaga, vsak pravi gamer je z miško 10x hitrejši kot z gamepadom... sploh v FPS igrah, z razlogom neradi mešajo gamerjev konzol z gamerji PCjev ker jih gamerji posilijo v vsaki igri kjer je hitrost klikanja pomembna za končni razplet

Ok, bova sla Fifo, jaz na konzoli s kontrolerjem, ti pa na racunalniku z misko.

Mato989 ::

springfield je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Kako ne zmaga, vsak pravi gamer je z miško 10x hitrejši kot z gamepadom... sploh v FPS igrah, z razlogom neradi mešajo gamerjev konzol z gamerji PCjev ker jih gamerji posilijo v vsaki igri kjer je hitrost klikanja pomembna za končni razplet

Ok, bova sla Fifo, jaz na konzoli s kontrolerjem, ti pa na racunalniku z misko.


Ne ne, FPS kolega.. Battlefield ali Call of Duty... greva =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

svecka ::

jaz mam steam, ga mam povezanega na Tv in igram z kontrolerjem pred kavčom...ko pridejo frendi, vsak prnese svoj kontroler in vse dela, Steam je best vmesnik za kontrolerje. Xbox, PS3, PS4, nanco....vse dela po principu plug & play. Lahko tud miško in tipkovnico vbodem in igram na PS4 ali na PC Warzone NP. Mam custom made desko in gor wifi tikovnico in miško. Frend ma GameSir VX Gaming Keyboard in mu vzame dosti manj prostora pred kavčom.

Minili so časi omejitev. Nekateri živite v preteklosti. Še posebej, ker je na pohodu streaming gaming, da lahko stremaš direkt igre na tablico, TV itd.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

springfield je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Kako ne zmaga, vsak pravi gamer je z miško 10x hitrejši kot z gamepadom... sploh v FPS igrah, z razlogom neradi mešajo gamerjev konzol z gamerji PCjev ker jih gamerji posilijo v vsaki igri kjer je hitrost klikanja pomembna za končni razplet

Ok, bova sla Fifo, jaz na konzoli s kontrolerjem, ti pa na racunalniku z misko.


Ne ne, FPS kolega.. Battlefield ali Call of Duty... greva =)

Sej bo imel Xbox x tudi tipkovnico, in potem res ne vidim zakaj nebi uporabljal office online, ki je že sedaj podprt, kot tudi RDP to sluzbenega PC-ja...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

z3ro ::

Mato989 je izjavil:



Kako ne zmaga, vsak pravi gamer je z miško 10x hitrejši kot z gamepadom... sploh v FPS igrah, z razlogom neradi mešajo gamerjev konzol z gamerji PCjev ker jih gamerji posilijo v vsaki igri kjer je hitrost klikanja pomembna za končni razplet

V vse več igrah je crossplay, v CODu sedaj že drugo leto. In ja, ni nobene panike igrat random pubov proti PC igralcem, ker za to da so igralci približno istih zmožnosti v istem lobbyu skrbi SBMM. Tudi v competition svetu je ravno v COD MW recimo igral Crimsix/Shotzzy (PS4 - kontroler) proti Shroud/Skadoodle (PC - miška in tipkovnica) gunfight pa sta na PSjih gladko zmagala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

springfield ::

Mato989 je izjavil:

springfield je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Kako ne zmaga, vsak pravi gamer je z miško 10x hitrejši kot z gamepadom... sploh v FPS igrah, z razlogom neradi mešajo gamerjev konzol z gamerji PCjev ker jih gamerji posilijo v vsaki igri kjer je hitrost klikanja pomembna za končni razplet

Ok, bova sla Fifo, jaz na konzoli s kontrolerjem, ti pa na racunalniku z misko.


Ne ne, FPS kolega.. Battlefield ali Call of Duty... greva =)

Zakaj? Sam pravis, da je vsak pravi gamer 10x hitrejsi z misko, torej nima veze katera igra se igra.

Mato989 ::

z3ro je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Kako ne zmaga, vsak pravi gamer je z miško 10x hitrejši kot z gamepadom... sploh v FPS igrah, z razlogom neradi mešajo gamerjev konzol z gamerji PCjev ker jih gamerji posilijo v vsaki igri kjer je hitrost klikanja pomembna za končni razplet

V vse več igrah je crossplay, v CODu sedaj že drugo leto. In ja, ni nobene panike igrat random pubov proti PC igralcem, ker za to da so igralci približno istih zmožnosti v istem lobbyu skrbi SBMM. Tudi v competition svetu je ravno v COD MW recimo igral Crimsix/Shotzzy (PS4 - kontroler) proti Shroud/Skadoodle (PC - miška in tipkovnica) gunfight pa sta na PSjih gladko zmagala.


Ko ti masina pomaga merit kot sem to videl v bf1 je blo vse jasno kako dobri so resnicno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

z3ro ::

Mato989 je izjavil:

z3ro je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Kako ne zmaga, vsak pravi gamer je z miško 10x hitrejši kot z gamepadom... sploh v FPS igrah, z razlogom neradi mešajo gamerjev konzol z gamerji PCjev ker jih gamerji posilijo v vsaki igri kjer je hitrost klikanja pomembna za končni razplet

V vse več igrah je crossplay, v CODu sedaj že drugo leto. In ja, ni nobene panike igrat random pubov proti PC igralcem, ker za to da so igralci približno istih zmožnosti v istem lobbyu skrbi SBMM. Tudi v competition svetu je ravno v COD MW recimo igral Crimsix/Shotzzy (PS4 - kontroler) proti Shroud/Skadoodle (PC - miška in tipkovnica) gunfight pa sta na PSjih gladko zmagala.


Ko ti masina pomaga merit kot sem to videl v bf1 je blo vse jasno kako dobri so resnicno

Aim assist je v vsaki fps igri na konzoli ze od nekdaj tako da ne vem kaj jamraš? Normalno da z kontrolerjem ne mores aimat tako kot z miško.

springfield ::

Jamra, ker ga igralci s 400€ konzolo pwnajo na 2k+€ PC-ju. You can't buy skill :))

The Wiber ::

Magic1 je izjavil:

Ventilator verjetno ni problem. Glede na velikost ima le ta pretoka okoli 5m3/min na max. Verjetno so hladilna rebre nezadostna, da se zadeva toliko greje.

Ravno ventilator je eden izmed design problemov PS5. Sony je želel fancy super duper cool obliko konzolo pri tem pa ni pomislil na dejavnike hlajenja in same cene HW, ki bi se zvišala. Zato recimo je xbox škatla, ker so pri Micrisoftu dali prednost HW inženirjem pri zasnovi konzole, kot pa samemu izgledu. Tako Microsoft uoprablja standardne komponente (ventilatorji, razni konektorji, in ostale posebnosti, ki niso vidne končnim upoprabnikom). Tukaj je pa Sony bil primoran narediti custom različice ventilatorjev, ki pa tudi stanejo precej več. In to ni edini HW flaw PS5-ke. Že sama HW podhranjenost je bila huda brca pod pas s strani Ms-a. Zato pa tudi Sony želi čimprej lansirati boljši različico konzole, ki bi odpravila večino teh napak.
Hočeš ali nočeš tukaj (HW) je Microsoft čisti zmagovalec. Medtem pa ima Sony še vedno momentum iz PS4 obdobja in trenutno prednost v eksluzivah, ki pa bo vedno manjša z Micrsoftovimi agresivnimi nakupi in investicijami.

springfield ::

Ja, Xbox ima mocnejsi HW, multi platform igre pa delajo bolj tekoce na PS5. Ni vse v surovi moci ;)

IL_DIAVOLO ::

Uff dobro si tole spisal.

Zdaj bo zanimivo videt, ce bo sploh mozno resit tezavo brez posega v sam design, ki je očitno inzenirski fail. Ni konstantnega hladilnega ucinka.

Mr.B ::

Kaj se nove konzole pregrevajo ? Verjetno bo recall:O
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

svecka ::

sony je bil prisiljen pohiteti z izdajo konzole, zato toliko problemov. Še razširljivi spomin ni aktiviran...kot bi prodal avto z kljuko, sam vijake za pritrditev kljuke pa dobiš kasneje. FAIL.

UganiKdo ::

Mato989 je izjavil:

springfield je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Kako ne zmaga, vsak pravi gamer je z miško 10x hitrejši kot z gamepadom... sploh v FPS igrah, z razlogom neradi mešajo gamerjev konzol z gamerji PCjev ker jih gamerji posilijo v vsaki igri kjer je hitrost klikanja pomembna za končni razplet

Ok, bova sla Fifo, jaz na konzoli s kontrolerjem, ti pa na racunalniku z misko.


Ne ne, FPS kolega.. Battlefield ali Call of Duty... greva =)

Predlagm uncharted. Pa se oglasi ko ga bos lahko igral na pcju.

Da o tem kak idiot moras bit da se na kaucu matras z misko spile igrat ne govorimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Kvinta ::

Nekateri živite v preteklosti.


Večina
A.C.A.B

puginho ::

Opa xbox fani že smetijo temo na polno. Ps5 hw da je fail? Zanimivo, multiplatform špili lavfajo boljše od xboxa, konzola je tiha in se manj segreva, vsi problemi so softwerski in bodo odpravljeni s posodobitvami, debato pa odpirajo osebki ki nimajo ne enega ne drugega.

Jerry000 ::

Vi ste cist zajadral. Ne primerjat PS5 in PC...cist drugo

Mr.B ::

Debata je tu bolj zato, ker večina itak ne kupuje ampak paratizira in potem se čudijo zakaj zadev ni v Sloveniji. NA PS5 je to trenutno težje narediti, no trenutno itak še ni možnosti da modaš in potem igraš piratkse igre... NA PC-ju je to seveda lažje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Slopek ::

Osebno sem v mladosti, ko je bil na sceni ps1, zviška gledal na konzolno sceno, saj sem bil zaprisežen fps player. Klan, tekmovanja....kakšna konzola?!
Pozneje sem si vzel ps2 in gt3...pozneje še 1x ps2 in gt4+volan ;)...pa prvi xbox, pozneje ps3, x360, ps4, zdaj ps4pro...
Zdaj na pcju ne igram praktično nič, na konzoli pa vseeno kaj še odigram. Moja fanta pa prav tako igrata samo na konzoli. Pc je pri hiši za druge zadeve in čeprav je zmožen poganjati marsikatero igro imam nameščen samo CsGo ;)

oo7 ::

PS5 cena je bila določena v začetku leta 2020 pred pandemijo in cena se od takrat ni spremenila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Slopek ::

Cena ps5 se mi ok. Sam bi verjetno vzel kar digital, ker imam samo še par iger na diskih, drugo je iz ps store.
Nakup, bi opravičil že nabor iger, ki jih dobiš z nakupom ps5 zastonj. Vemo pa kje je problem. Ps5 ni nikjer.

Skyman ::

Digitalna verzija je meni osebno ok,samo po drugi strani moras imeti tudi dobro povezavo marsikdo je nima.Po drugi strani pa z kupovanje rabljenih blu-rayev prišaras po 3-4 mesecih po izzidu tudi 50%,na kar moras cakati na ps store.Recimo the last of us 2 je še vedno 70€ drugje je ze krepoko na 30€.Razliko 100€ med digital in navadno vezijo,dobis kmalu nazaj

yayo ::

navječji problem pri digitalnem vidim v možnosti, da en dan Sony odloči, da se mu ne splača več vzdrževati serverjev s vsebinami za staro generacijo konzol, kar sedaj npr. skrbi lastnike digitalnik knjižnic za PS3 konzolo.

springfield ::

Najvecji problem imate ljudje z neobstojecimi problemi. Se ti zavedas kak poceni je prostor na serverjih? AWS ti 50gb igro shrani za $1 na mesec. Kaj je to za en Sony? Pa verjami, da ima Sony svoje streznike, kar pomeni se ceneje. Si ze kdaj videl, da bi recimo Steam umakno kako starejso igro?

oo7 ::

Jaz digitalnega ne maram, ker 90% iger prodam naprej, ko jih preigram.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bzp ::

Ne vem no, moj PS5 je hladen, v primerjavi s PS4 pro. Tisto je toaster + reaktivec, PS5 pa je tih in hladen.

Pa komentar na "cela slo. je dobila 20 konzol" - ne nabijaj. Jaz sem svojega prevzel v Big Bangu v BTC ob cca. 12h (na dan izida), in takrat je bilo v mojem vidnem polju vsaj 10 škatel. V tej eni trgovini. S kolegom sva oba naročila pri njih, in oba dobila (vsak v svoji trgovini). Tako da vsaj pri njih, so kar dobro speljali prednaročila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzp ()

mile ::

Enako pri meni, ps5 je zelo tih v primerjavi s starim PS4 slim..zankrat brez tezav, cca 30ur preigranih

IL_DIAVOLO ::

Nothing to worry about. It was ps4 feature as well.

Just put in the fridge and everything will be fine.

:D

Zakaj bi sony sploh to popravljal? Saj imajo ekskluzive.

Skyman ::

pa še zima je bo lepo toplo v sobi,polet pa tako ali tako nobeden ne igra iger :)

IL_DIAVOLO ::

Nekateri morjo met klimo vklopljeno in je pol kurac od tople sobe.

Magic1 ::

Jao, kateri problemi. PS5 ima 350W napajalnik, torej v teoretičnem primeru zna gret 350W. Moj star PC ima 450W not... PC napajalci za današnje grafične so okoli 800W.
Magic

Machete ::

Ja že že, pa ni čisto vseeno kam je vse to stlačeno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Magic1 ::

Definitivno ga ne smeš vtaknit v nek zaprt predal, ali zaprto omarico.
Magic

Machete ::

Mislim sem znotraj škatle ps5 :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

UganiKdo ::

Machete je izjavil:

Ja že že, pa ni čisto vseeno kam je vse to stlačeno.

Z vidika ogrevanja sobe kot nekateri sanjajo je popolnoma vseeno

The Wiber ::

Magic1 je izjavil:

Jao, kateri problemi. PS5 ima 350W napajalnik, torej v teoretičnem primeru zna gret 350W. Moj star PC ima 450W not... PC napajalci za današnje grafične so okoli 800W.

Aja? Trenutno najbolj aktualna in najbolj požrešna grafična je RTX 3090 pri ~320 Wattih porabe in ta je ~50% močnejša od PS5 GPU-ja. AMD cpuji pa imajo max ~120 W. In za tako konfiguracijo je 750 Watt PSU optimalen. Večina današnjih PC-jev se enostavno spravi pod 500 W, le PSU mora biti zanesljiv (razni certifikati, ipd.).

puginho ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nothing to worry about. It was ps4 feature as well.

Just put in the fridge and everything will be fine.

:D

Zakaj bi sony sploh to popravljal? Saj imajo ekskluzive.


Tebi pomankanje špilov na xboxu precej škodi, kupi si rabljenega ps4 da boš vsaj nekaj igral ne pa pisal oslarij v tej temi.

UganiKdo ::

The Wiber je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Jao, kateri problemi. PS5 ima 350W napajalnik, torej v teoretičnem primeru zna gret 350W. Moj star PC ima 450W not... PC napajalci za današnje grafične so okoli 800W.

Aja? Trenutno najbolj aktualna in najbolj požrešna grafična je RTX 3090 pri ~320 Wattih porabe in ta je ~50% močnejša od PS5 GPU-ja. AMD cpuji pa imajo max ~120 W. In za tako konfiguracijo je 750 Watt PSU optimalen. Večina današnjih PC-jev se enostavno spravi pod 500 W, le PSU mora biti zanesljiv (razni certifikati, ipd.).


In pri vsem nakladanju so napajalniki v pcju še vedno več kot 350W. Koliko to dejansko pomeni v vidika ogrevanja prostora, pa je bistveno prezahtevno za nivo nakladanja, ki smo ga deležni.

IL_DIAVOLO ::

Manjše ohisje kot je, hitreje in bolj se segrevajo komponente neodvisno od napajalnika.

springfield ::

Em, ne. Tu je ful pomemben pretok zraka, koliko topolote uspe spravit ven iz ohisja.

UganiKdo ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Manjše ohisje kot je, hitreje in bolj se segrevajo komponente neodvisno od napajalnika.


Glede na to da, si nabijal o segrevanju prostora, to nič ne vpliva na količino toplote, ki je oddana v prostor.

Tudi drugače razen nakladanja ni videt, da bi imeli ps5 kakšne hude težave s pregrevanjem.

IL_DIAVOLO ::

Prej error ven vrze.

Neon87 ::

Če proda kdo rabljen dobro ohranjen PS4 PRO 1TB z dvema kontrolerjema, naj mi piše ZS.

Gregor P ::

:P

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
««
32 / 132
»»