» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
20 / 132
»»

Parkelj ::

MisterM je izjavil:

Zanimivo. A morda se lahko problem vsaj začasno zaobide tako, da konzolo priklopiš neposredno na TV, receiver pa povežeš z optičnim kablom.
Za 120 Hz predvajanje ne vem ...

XS!D3 ::

Parkelj je izjavil:

Tole bo pa sranje, mam nov Denon-ov receiver (4700 model) in zgleda ne bo mozno spilat na 4k pr 120Hz. :D Vir: https://www.heise.de/news/Bug-in-HDMI-2...
Sicer bomo preziveli, ampak, ce nekaj placas, potem to tudi rad imas delujoce! :D

HDMI iz konzole direktno v TV potem pa zvok nazaj preko eARC v receiver, če ne bo druge.

Parkelj ::

XS!D3 je izjavil:

Parkelj je izjavil:

Tole bo pa sranje, mam nov Denon-ov receiver (4700 model) in zgleda ne bo mozno spilat na 4k pr 120Hz. :D Vir: https://www.heise.de/news/Bug-in-HDMI-2...
Sicer bomo preziveli, ampak, ce nekaj placas, potem to tudi rad imas delujoce! :D

HDMI iz konzole direktno v TV potem pa zvok nazaj preko eARC v receiver, če ne bo druge.
Ja, to bi znala bit resitev, bomo probali, ko dobimo PS5 ... :D Samo v cevi pod ometom nimam vec prostora se za en "tahud/tadebeli" :D HDMI kabel ... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Parkelj ()

oo7 ::

While there's a lot of talk of 120Hz with regard to the new consoles and late 2020 graphics cards, let's be realistic. Most of it doesn't apply to 4K, but more to 1080p or 1440p. It'll be another generation before 120 frames per second in 4K are normative for the majority of games. We expect the PS5 (and by extension, most PC titles) to deliver firm 4K 60Hz for the next few years. If you're interested in high frame rates, you may want to consider a good QHD gaming monitor, as 1440p will be supported by the PS5 with a higher likelihood of 120Hz in that resolution.

https://wccftech.com/ps5-1440p-resoluti...

oo7 ::

God of War customized PS5

drvo ::

Unboxing

oo7 ::

PlayStation 5 Likely Won't be Available to Buy in Stores in 2020 Due to COVID-19

https://wccftech.com/playstation-5-not-...

oo7 ::

In just 12 hours, pre-orders in the United States for the PlayStation 5 have surpassed the sales of the PlayStation 4's first 12 weeks.

Kot kaže se bo PS5 prodajal kot vroče žemljice.

Mr.B ::

Verjento verjamejo da bo odpobrena spet 1-2Triljonska Covid-19 pomoč.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

svecka ::

Kaj ti pomagajo pre-orderji, če pa zalog sploh ni in boš moral čakat 1 leto na izdelek. To so sam fantomske številke k ne povejo nič. Itak pa je folk preo-orderal na več straneh, ker so kenclali naročila.

Kvinta ::

Točno tak ja :))

Pa tud zakaj bi ga sploh kupo takoj ,če pa špilov ni vsaj teh ko jaz igram ne ,da bom pa mel Ps5 pa Ps4 špile gor igral pa je brezveze.
A.C.A.B

Skyman ::

Uf..sem mislu da bo se opticn izhod zadaj pa ga ni.. kriza kake se kaksne opcije da se dobi zvok na zvocnike katere imajo opticni izhod?

rawlit ::

Preko HDMI na TV pa iz TVja optika na zvočnike?

Skyman ::

Pa ce nimas tv oz mas monitor? Potem takem pride samo vrjetno ene slusalke(wireless)suport za ps5 in to je to? ker ga mislim imeti poleg PC-ja,in mi je nakup TVja prostorsko malo tezje izvedljivo

rawlit ::

Mogoče kaj takega:
https://www.amazon.com/Tensun-Converter...
Ampak se bojim da tole ne bo delalo z 4K60 HDR.

Poglej, če ima HD fury kak audio extractor v tem smislu, ampak oni majo zelo drage izdelke. Malo razišči v tej smeri.

edit: še ena relativno ugodna opcija, ki bi morda delovala: https://www.amazon.com/avedio-links-Ext...

edit: morda še ena relativno ugodna opcija: https://www.amazon.com/avedio-links-Ext...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rawlit ()

oo7 ::

Jaz bom kupil PS5 2021 pred izidom igre God of war 5 :P

Skyman ::

Hvala MaRkeZi

Sicer imam na monitorju neke 2w zvocnike.. samo to je itak bogo imam pa 2k 144hz monitor.. tako da je ok...

oo7 je izjavil:

Jaz bom kupil PS5 2021 pred izidom igre God of war 5 :P


Sej prej pa ne bo zaloge,pravijo januarja 2021 zaloga "nova" mimovrste imel marec dobavo sam oni so itak en big joke

rawlit ::

Jaz sem bil prepričan da bo "day 1" nakup, pa sem se premislil. Imel sem celo potrjen preorder, ki sem ga preklical. Verjetno bom tokrat investiral in nadgradil PC 8-)

Sicer pa je med novembrskimi PS plus free igrami tudi že igra za PS5:
https://blog.playstation.com/2020/10/28...

Skyman ::

Hja meni je mogoce malo zal ker nisem preoder naredil za day 1... Glede na graficno situacijo se zna to zavlecti po januarju,takrat do takrat bi pa ze veselo kake 2-3 naslove preigral.Kaj ceš vrjetno bo ze na bolhi kaj "zapakiranega"

Glede HDMI to HDMI Optical SPDIF TOSLINK Converterjev bom probal vzeti(zadeva je na nemskem amazonu cca 22€)ali pa si preprosto nabavil neke slusalke

oo7 ::

Skyman je izjavil:





Sej prej pa ne bo zaloge,pravijo januarja 2021 zaloga "nova" mimovrste imel marec dobavo sam oni so itak en big joke



Jaz itak igre igram na PC-ju in prva prava ekslkuziva za PS5 bo najbrž šele God of War 5.

rawlit ::

Skyman je izjavil:

Hja meni je mogoce malo zal ker nisem preoder naredil za day 1... Glede na graficno situacijo se zna to zavlecti po januarju,takrat do takrat bi pa ze veselo kake 2-3 naslove preigral.Kaj ceš vrjetno bo ze na bolhi kaj "zapakiranega"

Glede HDMI to HDMI Optical SPDIF TOSLINK Converterjev bom probal vzeti(zadeva je na nemskem amazonu cca 22€)ali pa si preprosto nabavil neke slusalke


Ja tole z grafičnimi bo trajalo, ampak jaz čakam. Ne bi preplačeval ne PS5 od preprodajalcev, ne grafičnih zaradi omejene zaloge.
Do takrat imam vsaj 2 PS4 ekskluzivi, ki ju nisem preigral.

22€ pa morda poskusiš, škoda ne izrabit obstoječe opreme. Jaz sem na amazon.de že vračal neke HDMI kable, za katere je bilo navedeno, da zmorejo 4K HDR pa niso. Brez težav sem dobil povrnjeno, če se prav spomnim tudi strošek poštnine. Tako, da je mogoče tudi to opcija, če ne bi delovalo.

A na 2K zaslonu trenutno uporabljaš PS4 (pro)? Kakšna pa je slika, glede na to to ni podprta PS4 resolucija?

Skyman ::

Tudi jaz obracam samo igre na PC,ampak uno piko na i katerih igr ni na pc in so only for ps(ekskluzive) bi pa rad preigral na ps5

MaRkeZi

Nimam še nobene konzole,planiram da bi si s ps5 vzel prvo konzolo,zato sem tudi malo bolj zacetnik v tem.Imel bi ga poleg PC-ja,in imam hisni kino preko opticenga kabla povezano z zvocno kartico,sem prisel do te "tezave" kako najcenejse povezati ps5 kar se tice zvoka.Sicer imam na samem monitorju 2x2w zvocnika ampak zadeve ne uporabljam oz je za igranje preslab zvok.Sem pa na youtube gledal da naj nebi bilo tezav..



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

oo7 ::

Če bo Ps5 tvoja prva konzola boš lahko tam igral tudi nekatere odlične ekskluzive iz PS4 ;)

svecka ::

Večina bo imela free upgrade za ps5 hardware. Vendar žal analize kažejo, da bo šele naslednja generacija konzol (ps6) podpirala 4k v celoti na 120 fps. Ali pa mogoče kak PS5 PRO varianta izdana kasneje.

oo7 ::

Do PS6 je še kar dolga. 2026-27 ?

Kvinta ::

Ko bijo vidli da so bolj al manj s Ps5 v temo brcnili bo Ps6 že čez dobra 4 leta :D
A.C.A.B

Badwolff ::

Zakaj so v temo brcnili?
če je število prednaročil pravo, so kar zadeli.
Sicer pa bodimo veseli, da ne dajejo ven nove konzole kot telefone vsak leto ali dve.

Skyman ::

oo7 je izjavil:

Če bo Ps5 tvoja prva konzola boš lahko tam igral tudi nekatere odlične ekskluzive iz PS4 ;)

Tko iz glave.. the last of us 1/2 god of war,kak uncharted Ghost of Tsushima pa mogoce kak spiderman.... Vse mogoce bi se kaksna še najdla ampak to je to za the last of us remaster naj bi prisel neki patch,ki naj bi omogocal igranje na ps5. Drugace mam še nekaj naslovov za obrniti na PC.

oo7 ::

Skyman je izjavil:

oo7 je izjavil:

Če bo Ps5 tvoja prva konzola boš lahko tam igral tudi nekatere odlične ekskluzive iz PS4 ;)

Tko iz glave.. the last of us 1/2 god of war,kak uncharted Ghost of Tsushima pa mogoce kak spiderman.... Vse mogoce bi se kaksna še najdla ampak to je to za the last of us remaster naj bi prisel neki patch,ki naj bi omogocal igranje na ps5. Drugace mam še nekaj naslovov za obrniti na PC.


The last of us je ena najboljših iger The last of us 2 pa so smeti.
God of war tudi ena najboljših iger.
Kar se tiče Uncharted pa preigraj vse štiri čeprav prvi del je kar zastarel ampak vseeno.

oo7 ::

7.6 million units of PlayStation 5, this is Sony's main sales target for its upcoming next-gen console during the fiscal year in which it is released.

Skyman ::

Sej pravim najdel bi se še kaksna igra katera je top na ps4...samo spet odvisno kaj bo podpiralo vse skupaj na ps5-tki.Upam da bo vsaj zgorni seznam katerega sem napisal deloval na ps5 za god of war se govori prav tako the last of us remaster da naj bi prisel patch za podporo ps5,2 del pa bo vrjetno kak remaster ali pa samo kak update.Nba2k21 pa res zgleda NORO graaficno..

Upam da od teh 7.6mio dobimo kej po novem letu v SLO vsaj tam okol januarja.Za ta preorder sem ze prepozen,mogoce pa bo kateri ko ima preorder preprosto zadeve ne bo vzel,pa se bo kaj dobilo definitivno bo kak prodajal za 500EUR+ tukaj na slotech tako kot so 30 serije graficnih sedaj na vrsti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

svecka ::

oo7 je izjavil:

Skyman je izjavil:

oo7 je izjavil:

Če bo Ps5 tvoja prva konzola boš lahko tam igral tudi nekatere odlične ekskluzive iz PS4 ;)

Tko iz glave.. the last of us 1/2 god of war,kak uncharted Ghost of Tsushima pa mogoce kak spiderman.... Vse mogoce bi se kaksna še najdla ampak to je to za the last of us remaster naj bi prisel neki patch,ki naj bi omogocal igranje na ps5. Drugace mam še nekaj naslovov za obrniti na PC.


The last of us je ena najboljših iger The last of us 2 pa so smeti.
God of war tudi ena najboljših iger.
Kar se tiče Uncharted pa preigraj vse štiri čeprav prvi del je kar zastarel ampak vseeno.


Se strinjam. Bi pa pridodal zraven še Days Gone in Bloodborne. Pa še nekaj odličnih iger: The Last Guardian, Shadow of the Colossus, Final Fantasy VII Remake, God of War 3 Remaster, Until Dawn, Ratchet & Clank.

oo7 ::

Demon's Souls Remake | PS5 vs PS3 | New Gameplay Comparison | October 2020

oo7 ::

PS5 vs Xbox Series X - The FULL Buyers Guide

filip007 ::

Xbox je nadomestek PCja ali obratno, če hočeš nekaj posebnega je pa tu PS5/PS4.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

rdecaluc ::

Za tak keš kot je Xbox ali PS ne dobiš računalnika kjer bodo igre zagotovo delovale. Zakaj se nekateri tako spotikate ob to da so pri xboxu nekatere igre na voljo tudi za windows računalnike? To je sam plus.

Naročniški modeli so tu, lahko ste brez skrbi da bo šel po tej poti tudi Sony, saj so marsikatere igre sedaj na voljo tudi za PC.
Est modus in rebus. ,typos

filip007 ::

Sem imel PS4 2 leti, vem kako leti denar skupaj za igre, moraš biti previden, pa sem jemal večinoma rabljene.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

IL_DIAVOLO ::

Odvisno od uporabnika. Eni kupijo fifo in drugega niti ne povohajo.

Magic1 ::

Če ima nekdo preveč prostega časa, potem res lahko leti denar za igre na veliko. Če pa imaš službo, otroke, vsaj nekaj družbe, hočeš še kaj drugega naredit, potem denar za igre ne more bit faktor. Jaz kupujem samo SP igre pa še za te pogledam, da niso predolge. Končam jih mogoče za prste ene roke na leto. Služba in otroci so double šiht in malo ostane časa.
Magic

UganiKdo ::

Problem postane ko folk kupuje igre kot je navajen z pcja piratizirat. In pol vsako igra 2 dni in se navelica.

Kvinta ::

Za tak keš kot je Xbox ali PS ne dobiš računalnika kjer bodo igre zagotovo delovale


Spet odvisno kaj igraš jaz rad igram point & click špile in temu podobne pa zadostuje 10 let star računalnik za vse kar pa me zanima v action stilu pa je PS :D
A.C.A.B

kitl76 ::

rdecaluc je izjavil:

Za tak keš kot je Xbox ali PS ne dobiš računalnika kjer bodo igre zagotovo delovale. Zakaj se nekateri tako spotikate ob to da so pri xboxu nekatere igre na voljo tudi za windows računalnike? To je sam plus.

Naročniški modeli so tu, lahko ste brez skrbi da bo šel po tej poti tudi Sony, saj so marsikatere igre sedaj na voljo tudi za PC.


To za M$ ni plus bolj minus, če bi imel eksluzive bi imel tudi xbox-a tako pa imam gaming pc in ps4.

rdecaluc ::

Kako je dodatna stvar minus?

Ti nisi ciljna skupina tega. Veliko drugih ljudi pa je.
Est modus in rebus. ,typos

Jerry000 ::

filip007 je izjavil:

Xbox je nadomestek PCja ali obratno, če hočeš nekaj posebnega je pa tu PS5/PS4.

Nadomestek ne more bit, je le konzola, ne moreš imeti programov gor, al jaz kaj zamujam?

kitl76 ::

Xbox je okleščen pc in to je to. Playstation je pa svet zase in do je dejstvo.

springfield ::

Kolikor vem, sta oba na x86 arhitekturi. Tako da kar povej v cem je Xbox bolj podoben PC-ju kot PS?

IL_DIAVOLO ::

Hmm ps5 digital pa je precej boljša od xboxa series s. Za 100 evrov drazja, ampak vecji disk, enak power kot veliki brat, 4k.

Čeprav je oblika se vedno grozna in kopija kontrolerja jim tudi ni za vstet v plus, je to zelo konkurenčna cena.

Bo treba malo ekskluzive preverit :)

oo7 ::

Jaz igram več ali manj vse igre na PC-ju razen seveda ekskluziv na konzolah. In, ker bodo vse Xbox igre tudi na PC-ju pri meni Xbox odpade.

Bi pa kupil Xbox če bi bile igre od sedaj kupljenih studijev kot je Bethesda Fallout, Elder scorls samo ekskluziva za Xbox.

bonanno ::

kje v sloveniji narocit, in da nebos nategnjen ? k ze vidm kako novico, nazalost v Slovenijo smo dobili samo 3x PS5, ker nas v svetu noben ne jebe pet posto, treba bo pocakat 31 dni :D

oo7 ::

Head of PlayStation: PS4 Will Remain the Dominant Console in 2022

https://www.gamepressure.com/newsroom/h...


According to Ryan, exclusive PS5 titles may be released on current-gen console even in 2022.
««
20 / 132
»»