» »

stekla za korekcijska očala

stekla za korekcijska očala

zero_max ::

Iščem dobra stekla za korekcijska očala (veliko časa preživim pred računalnikom, ne vidim na daleč, dioptrija: eno oko -2,5; drugo -3,0) Opravil sem kratko 'turnejo' po optikah v LJ in dobil naslednje približne poundbe (v ceno so všteti: posebni premaz(i?) (za računalnik), tanjšanje stekel, delo)) (vse v eur):
1. 90
2. 110
3. 140
4. 160

Kaj naj izberem? Imate še kak nasvet pri nakupu (kateri proizvajalec stekel je najoljši ipd.)?

Hvala za nasvete in LP!

Magic1 ::

V večini slovenskih optik dobiš italjanske ali pa francoske stekla. Oboji imajo čez en končni shitty premaz, ki se zelo rad praska, včasih pa se začne celo luščit po kakšnemu letu. Po desetletjih konstantno spraskanih očal, sem si rekel, da poiščem nekaj drugega. V optiki Sentina so poleg klasičnega sranja imeli v ponudbi tudi neke japonske. So bile malenkost dražje, a nič drastičnega. Sedaj jih imam že skoraj dve leti in zadeva ni nič spraskana. Prav tako niso porumenele, kot npr. Francoske.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Pac-Man ::

HOYA, +1

spenstar ::

Jaz imam tudi Hoya Blue control, stekla so namenjena prav za svetlobo led naprav. Ce si veliko pred monitorjem vzemi to. Placal sem pa 90e za dioptrijo -1.75.
SPENSTAR--builder

matobeli ::

Še en glas za HOYA cena je bila res okoli 90eur. Jih imam že cca 4leta, praske sicer so, ker ne pazim na njih, ampak ni veliko micro prask ki so najbolj nadležne in vsi premazi so še vedno gor, nikjer se nič ne lušči.

Slovenske šipe bi me pri istem optiku prišle cca 20-30eir ceneje. Ni nekaj za razmišljat

STASI ::

in kje jih je dobiti?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

matobeli ::

Kaz vem za optika OKE, Golnik pri Kranju

...:TOMI:... ::

OKE je slovenski proizvajalec za okvirje, Alcom pa za stekla. Povprašaj v izbrani optiki po njihovih produktih. Lahko pa tudi Hoya ali kaka druga firma, samo top stekla so večinoma vsa dobra,razen zgoraj omenjenih izjem, kjer varčujejo.

http://oke.si/
http://www.alcom.si/uporabniki/
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829739 (4120) energetik
»

Nakup ugodnih očal z dioptrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514380 (3738) tomlin
»

Preizkus stanjšanih leč za očala

Oddelek: Loža
242252 (1512) Master_Yoda
»

Leče za očala z dioptrijo

Oddelek: Loža
101046 (815) T-Back
»

razpon cen za korekcijska očala

Oddelek: Loža
2614245 (13484) [D]emon

Več podobnih tem