» »

Firefox si vzame premalo RAM-a

Firefox si vzame premalo RAM-a

forplan ::

Imam problem in sicer firefox si ne vzame dovolj rama, čeprav ga imam dovolj na voljo. (čudno ko eni bi hoteli da je kontra :) )

V Firefox-u imam vedno odprtih vsaj 15+oken v katerih je včasih tudi po 10 zavihtkov (tako sem pač navajen).

Problem je, ker mi ponavadi firefox zasega do 3GB in nič več in potem začne štekat oziroma nabijat procesor in skozi nalaga in vzema iz pomnilnika dokler se čez čas ne umiri. Recimo ko na novo zaženem firefox in restoram vse skupaj zaseda 1,5GB in vse dela tipi top kakšne pol ure...

Je kaka nastavitev, ki določa koliko pomnilnika naj porabi? Imam 64-bitni firefox... Kamot bi dal firefoxu kakšnih 8GB ker ga imam dovolj...

Slišal sem da bo firefox izdal verzijo ko bo teklo več firefox procesov... Kdo ve kako daleč so, če je na voljo?
da se strinjam

Skarje ::

ali s kakšnim drugim brskalnikom dela
kot naprimer chrome

mtosev ::

forplan je izjavil:

Imam problem in sicer firefox si ne vzame dovolj rama, čeprav ga imam dovolj na voljo. (čudno ko eni bi hoteli da je kontra :) )

V Firefox-u imam vedno odprtih vsaj 15+oken v katerih je včasih tudi po 10 zavihtkov (tako sem pač navajen).

Problem je, ker mi ponavadi firefox zasega do 3GB in nič več in potem začne štekat oziroma nabijat procesor in skozi nalaga in vzema iz pomnilnika dokler se čez čas ne umiri. Recimo ko na novo zaženem firefox in restoram vse skupaj zaseda 1,5GB in vse dela tipi top kakšne pol ure...

Je kaka nastavitev, ki določa koliko pomnilnika naj porabi? Imam 64-bitni firefox... Kamot bi dal firefoxu kakšnih 8GB ker ga imam dovolj...

Slišal sem da bo firefox izdal verzijo ko bo teklo več firefox procesov... Kdo ve kako daleč so, če je na voljo?
možno, da je pod nightly releases
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

forplan ::

Izvedel sem ta postopek kao za več procesov klik

Ne vem v bistvo imam v task managerju spet samo en proces, ki pa sedaj zasede največ 1GB...

Samo za enkrat dela firefox bolje :) bom videl čez čas
da se strinjam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla Firefox (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
25634118 (8585) kow
»

Firefox bo nehal podpirati vtičnike NPAPI razen Flasha

Oddelek: Novice / Brskalniki
2925404 (22690) Qushaak
»

Mozilla firefox..rabim pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
361018 (875) BorutK-73
»

Nepopolno izokriščanje RAM-a? & Mozilla Plugin

Oddelek: Pomoč in nasveti
144359 (3957) Twix
»

Izid Firefoxa 1.1 začasno prestavljen

Oddelek: Novice / Brskalniki
253496 (2515) darkolord

Več podobnih tem