» »

Bancni racun

Bancni racun

Dpool ::

Pozdravljeni,

Dosedaj sem imel racun v AUT Raiffeisen banki, s selitvijo v LJ, ne bi rad imel tako dalec maticne banke, tako da bi tisti racun zaprl in odprl drugega v SLO.

Zanimajo me vase izkusnje in predlogi.
Pri kateri banki ste imeli najboljse izkusnje s stroski, osebjem, dosegljivostjo preko spleta?

Gledam in vidim da NKBM, NLB, vse pocasi propada, se prodaja, dokapitalizira ipd. Obstaja sploh se kaksna stabilna banka, pa da mi bo dostopna v LJ?


Hvala.

[SkA] ::

Za primerjavo cen ti je morda v pomoč ZPSjev primerjalnik: https://www.zps.si/index.php/component/...

Drugače pa če imaš občutek, da NLB kot taka ni stabilna, ne vem če boš s katerokoli zadovoljen. Slovenski bančni trg je prezasičen in se dogajajo logične posledice združevanj. To da se prodaja in dokapitalizira nima veze, razen če imaš namen hranit na banki več kot 100kEUR. V tem primeru morda raje odpri več varčevalnih pri različnih bankah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Dpool ::

SkA, ne spoznam se prevec na bancni svet, samo mediji nas filajo s takimi izrazi, ki ne zvenijo prevec prijazno. Zato sem tudi tukaj vprasal, ker verjamem, da ve kdo vec od mene o tem.

NLB bi bila dobra opcija, glede na to da je Ljubljanska banka.

smacker ::

NKBM si je pridružila PBS, tako da lahko veliko storitev (dvig, polog, nakazila,...) opravljaš na vseh poštah. Pošt je polno, dežurne so odprte tudi po nedeljah in praznikih. Za ostale storitve je na voljo spletna banka (nastavitev limitov na karticah, hitri kredit,...).
Je pa ena dražjih bank, glede na zgornji primerjalnik.

[SkA] ::

Dpool je izjavil:

SkA, ne spoznam se prevec na bancni svet, samo mediji nas filajo s takimi izrazi, ki ne zvenijo prevec prijazno. Zato sem tudi tukaj vprasal, ker verjamem, da ve kdo vec od mene o tem.

NLB bi bila dobra opcija, glede na to da je Ljubljanska banka.


Če v tej fazi ne potrebuješ kakega večjega kredita, vzami tisto, ki ti bo cenovno ugodna in priročna (matična poslovalnica, bankomati - če te gane nadomestilo za uporabo tujih). Naknadna menjava banke ni nek bav bav. :) Vloge na banki za osebne račune so zajamčene s strani države do 100kEUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2,2 € za menjavo PIN kode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6415455 (5409) crniangeo
»

Neprodaja banke NLB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13326620 (22202) jernejl
»

Najbolj stabilna banka v Sloveniji. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8223196 (20645) Rupa

Kako rešit NLB oz. kako rešit državljane te nadloge ?

Oddelek: Loža
485634 (4378) Gavran

Več podobnih tem