» »

Samsung 960 EVO NVMe na GA-Z77X-UD5H

Samsung 960 EVO NVMe na GA-Z77X-UD5H

PIII850 ::

Živjo

Zanima me če kdo pozna način kako na plato GA-Z77X-UD5H priklopit Samsung 960 EVO NVMe SSD disk

hvala

lp

P

hojnikb ::

ja, preko pcie x16 adapterja
#brezpodpisa

PIII850 ::

kateri so pa kvalitetni in predvsem dovolj hitri? ;)

hojnikb ::

to je pasivn adapter, tko da je čisto vseen katerega vzameš
#brezpodpisa

PIII850 ::

kakšno priporočilo?

hojnikb ::

#brezpodpisa

PIII850 ::

hvala

hojnikb ::

bo pa še vedno treba napečt NVME podporo v bios, če hočeš bootat iz tega
#brezpodpisa

PIII850 ::

ne rabim bootat, samo kot standalone disk ga imet, za fotke obdelovat

hojnikb ::

You're golden then.
#brezpodpisa

MacLeod ::

Da ne odpiram nove teme, imam podoben primer in sicer zgoraj omenjeni SSD disk sem dal preko PCI vmesnika na starejšo ploščo GA-F2A85X-UP4, preko USBja naložil sistem vendar ga ne zazna, ker v biosu ni nastavitev, da bi bootalo iz tega diska. Kot je bilo zgoraj že povedano ga v sistemu, če zaženem z navadnega diska, normalno zazna in deluje. Kako bi se dalo rešiti problem, da bi sistem zagnalo iz tega diska?

Han ::

Mogoče dražji (boljši) PCIe adapter z BOOT funkcijo. Na tako stare plate je bolje priklopit klasičen SATA SSD.

MacLeod ::

Imaš kakšen predlog, samo navadne PCIe adapterje sem našel.

Han ::

MacLeod ::

Hmm, obstaja mogoče kakšen firmware za USB katerega nastaviš kot boot v biosu in ti potem ta program na usbju zažene windowse na NVME SSD PCIe?

OZZY ::

Jaz mam pcie adapter za nvme in gor Samsunga 980 in mi ni problema nastavit boot za WIN iz tega. Sem nabavil ker mam enega že na plati.
Go with the flow.

OZZY ::

Sem pa sedaj pogledal navodila od adapterja in piše, da more biti AHCi v biosu vklopljen. Seveda se vedno plata posodobi na zadnji bios.
Še to.. pa si preslikal sistem na nvem disk?
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

OZZY ::

sem pogledal na netu.. za tvojo plato moraš bios sam modificirat:
nekaj o temu tukaj: https://www.win-raid.com/t871f50-HowTo-...
Go with the flow.

GupeM ::

MacLeod je izjavil:

Hmm, obstaja mogoče kakšen firmware za USB katerega nastaviš kot boot v biosu in ti potem ta program na usbju zažene windowse na NVME SSD PCIe?

To se da z grubom. Kot boot nastaviš disk/usb, na njem je pa installiran grub bootloader. V grub config fajl dodaš menu option, ki boota iz poljubnega diska.

TOP ::

Zakaj bi na zastarelo ploščo gor stavil Nvme,nevidim smisla,ker hitrejše ne bo delalo,pač daš klasičen SSD gor in zgodba končana.

GupeM ::

Včasih ti kakšen NVMe kje ostane, pa ga nimaš kje drugje ponucat. Tako kot je meni, ko sem ga menjal v prenosniku. Pa sem ga s pomočjo enega takšnega adapterja uporabil v "serverju". Dodatnih 250 GB pač ne škodi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

M2 SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
283129 (1505) orreel
»

SSD m2 NVMe na PCIE (druga reža) ni viden

Oddelek: Strojna oprema
261861 (1287) Ahim
»

Matična plošča in M.2 ssd kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
363594 (1813) Fsegula62
»

Sprememba iz AHCI na RAID0

Oddelek: Pomoč in nasveti
353426 (2780) zee
»

X58 PCI-e boot

Oddelek: Strojna oprema
403047 (2518) Ahim

Več podobnih tem