» »

SSD m2 NVMe na PCIE (druga reža) ni viden

SSD m2 NVMe na PCIE (druga reža) ni viden

Janči13 ::

Windows 10 ne zazna ssd m2 diska Samsung 970 evo plus, ki je priklopljen ne drugo režo osnovne plošče msi 270a-pro (pcie x16) z adapterjem Orico psm2 (pcie x4), ki pa podpira NVMe. Disk ni viden v BIOS-u, explorerju ali upravitelju diskov. Ob inštalaciji gonilnika se pojavi napis » Samsung NVMe Device is not connected. Connect the Device and try again«
Rešitev , namig ali mnenje več kot dobrodošla!

kixs ::

Daj v drugi PCI-e slot - npr. x4.

Janči13 ::

Tako je tudi nameščen.

kixs ::

No... v naslednjega prostega vtakni.

Janči13 ::

Na matični plošči sta dve reži pcie x16. V prvi je grafika, v drugi pa adapter. Verjetno se nisva poprej razumela. Drugih nožnosti ni. So samo še reže PCIE x1.

Vuli ::

zakaj ga pa v matično ne vtakneš, sej ima plata m2 vhod.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Janči13 ::

Tam je že inštaliran drugi ssd m2

Ahim ::

Janči13 je izjavil:

Tam je že inštaliran drugi ssd m2

Najprej ga stlaci v M.2 slot na plati da vidis ce je SSD v redu. Ko to potrdis, probaj kak drug slot na plati, ne ravno tistega enega v katerem si problam - nima veze ce je x1 link, delat mora vseeno, pac samo s 25% max. bandwidtha. Ce to dela, potem sta SSD in adapter v redu in ti ostane samo se plata oziroma kaksna nastavitev v BIOSu za tisti drugi slot.

Janči13 ::

Tudi to sem že probal. Disk je bil formatiran v tem slotu in na njega naložen windows 10. Je butal brez problema.Po prestavitvi na drugo pozicijo pa je zatajil. Kar zadeva reže x1 pa se adapterj vanjo ne prilega. Fizično je drugačen.

Vuli ::

da ti ni zmanjkalo pcie lanov?

ja, ne, ne bo šlo. Nimaš pci-e lanov. grafična gre direkt na cpu pciex16, M.2 slot na matični gre pa preko chipseta in pol je konec veselja.

probi dat un sdd v matični ven in priklopi tega novga preko adapterja kakor si mel plan, če bo delal je to to.
Lahko, da se motim...

Manual stran 19.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Janči13 ::

Bom še ekrat poskusil z slotom m2 na matični,če nisem med inštalacijo sličajno kaj poškodoval. Sem pa o tem problemu kontaktiral MSI kjer pravijo, da teoretično bi ne smelo biti problema. Kontaktiram tudi izdelovalca adapterja Orico. Sicer pa izgleda da tovrstna nevšečnost sploh ni tako redka.

Vuli ::

hmm. je kaka varjanta v biosu, da daš pci-e x16 na x8
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Janči13 ::

Sem probal namestiti disk v slot m2 na matični in mi je sporoči, da nekaj popravlja vendar pa ni uspel zagnati sistema, čeprav je na njemu naložen butabl windows. windows je ponudil znane načine za obnovitev, ki pa verjetno pomenijo reinštalacijo. Tolažba je, da izgleda disk o.k. Tokrat je bil viden tudi v Biosu. Verjetno je padel v vodo moj namen, da bi ta disk uporabil za klon in ga obdržal kar znotraj kot drugi boot. Bom pa še naprej raziskoval zakaj ni viden na reži.

XS!D3 ::

Preveri user manual od matične, kakšne kombinacije PCI-e naprav so podprte. Na moji B550 plati recimo ob uporabi drugega M.2 slota, ki gre preko chipseta, v celoti disebla drugi x16 (x4 električno) PCI-e slot. Nekatere druge plate žrtvujejo določeno število SATA portov in podobno.

Janči13 ::

Na moji plati slot m2 na matični izloči prvi priključek SATA. V navodilih pa ni nič takega kar bi pojasnilo zaplet

V BIOS ni možnih variant. Sem vse preveril in imam tudi zadnjo verzijo naloženo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Janči13 ()

Ahim ::

Janči13 je izjavil:

Tudi to sem že probal. Disk je bil formatiran v tem slotu in na njega naložen windows 10. Je butal brez problema.Po prestavitvi na drugo pozicijo pa je zatajil. Kar zadeva reže x1 pa se adapterj vanjo ne prilega. Fizično je drugačen.

OK, fino bi bilo, da drugic to napises.

Glede na to, da ima plata Z270 chipset, CPUji, ki pasejo nanj pa 16 "svojih" PCIe lanov (chipset pa se 8), jih ne ostane nic ce bi graficna porabila 16. Si probal zamenjat graficno (daj jo v drugi slot, ki je fizicno dovolj velik zanjo), M.2 adapter pa v prvega - ti dela v tem primeru graficna ali ne?

hojnikb ::

daj graficno v ta slot, da sploh preveris ce dela.
#brezpodpisa

Janči13 ::

Zahvaljujem se vsem, ki so si vzeli čas in mi ponudili različne uporabne zamisli za rešitev problema. Žal je bil ves trud zaman. Zato sem se odločil, da bom pustil konfiguracijo tako kot je (Kingston ssd m2 500GB kot C: na m2 slotu matične, HDD 2TB kot D: disk na SATA, kar dobro funkcionira. SSD m2 Samsung bom poskusil priklopiti koz zunanji disk z ustreznim adapterjem za USB, če ga uspem kje nabaviti. Če kdo izkušnje z to varianto je vsaka sugestija dobrodošla.
Kombinacije z grafično pa se ne upam več poskušati saj je drobovina od številnih poskusov že utrujena.

kixs ::

Kingstona vrzi ven in daj Samsunga not. Razlika v hitrosti je 3-5X, saj predvidevam, da je Samsung 970 EVO Plus NVMe in imej Kingstona na USB-ju.

Ahim ::

Janči13 je izjavil:

SSD m2 Samsung bom poskusil priklopiti koz zunanji disk z ustreznim adapterjem za USB, če ga uspem kje nabaviti. Če kdo izkušnje z to varianto je vsaka sugestija dobrodošla.
Kombinacije z grafično pa se ne upam več poskušati saj je drobovina od številnih poskusov že utrujena.

Samo zamenjas graficno in adapter kartico v najvecjih slotih, 5 minut za test. Ena moznost je, da bo delalo (da BIOS res nima opcija in preklopi sam v x8/x8 mode, ampak je quirky s tvojo graficno in noce ob originalnem vrstnem redu) oziroma da graficna ne dela v drugem slotu, da BIOS vendarle ima opcijo za nastavit kako naj bo razporeditev PCIe lanov od CPUja in da lahko nastavis, da prvi PCIe slot ne deluje v x16 modu ampak "auto", x8/x8 ali x8/x4/x4 (prva stevilka lanov je za prvi slot). Druga se mi zdi bolj verjetna.

Kar se tice USB NVMe adapterja pa imam v redu izkusnje z ORICO PFM2-C3. Ima USB-C priklop, ohisje je v celoti iz aluminija, zraven pride en torx izvijac za montazo SSDja in USB kablovje. V njem imam en cheap NVMe disk, zadevo uporabljam kot malo vecji "USB kljucek". AS-SSD pravi, da ima 260+ MB/s sequental read in se malo visji write speed (270+ MB/s) - bottleneck je najbrz USB 3.0, ker je racunalnik star ~5 let in ne podpira novejsih/hitrejsih variant).

TOP ::

kixs je izjavil:

Kingstona vrzi ven in daj Samsunga not. Razlika v hitrosti je 3-5X, saj predvidevam, da je Samsung 970 EVO Plus NVMe in imej Kingstona na USB-ju.

Od kje tebi takšne razlike v hitrosti,ker veš da je tole sam na papirju v resnici pa niti približno ne.Razlike tvoje oko ne opazi.

kixs ::

:lol:

To iz svojih ekstenzivnih izkusenj poves? Zakaj se sploh matrajo s temi "teoreticnimi" izboljsavami :lol: Zakaj nisamo kar na PATA-100 ostali :lol:

MadMax ::

ATA 100 je bil že napredek!
Korak ali 2 nižje bi treba, na 66 ali 33 ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Daniel ::

Glede USB NVME adapterja lahko priporočam tudi Asus ROG STRIX ARION. Zadeva gre tam nekje do 1000 MB/s preko USB 3.1 Gen2. Meni sicer ne, ker nimam tako hitrega diska v ohišju, je pa zadeva vseeno impresivna ko vidiš kako gigabajti padajo čez USB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Janči13 ::

AHIM!
Odločitev je padla:ORICO M2 NVME SSD Case 10Gbps Self-Cooling SSD Enclosure With Digital Screen for M.2 M Key M+B Key SSD Disk USB C Hard Drive Box pri Alibaba.
Glede grafike pa razmišljam, če bi za preizkus uporabil eno starejšo Ati Radeon 9600SE samo nisem še prepričan, če je kompatibilna.

sbawe64 ::

Ati Radeon 9600SE
Agp 8x, brez kladiva ne bo šlo.
2020 is new 1984
Corona World order

Ahim ::

Janči13 je izjavil:

AHIM!
Odločitev je padla:ORICO M2 NVME SSD Case 10Gbps Self-Cooling SSD Enclosure With Digital Screen for M.2 M Key M+B Key SSD Disk USB C Hard Drive Box pri Alibaba.
Glede grafike pa razmišljam, če bi za preizkus uporabil eno starejšo Ati Radeon 9600SE samo nisem še prepričan, če je kompatibilna.

Glede USB ohisja bi ti jaz priporocal to, da pazis, da vzames takega ki ima kakrsenkoli kontroler, samo da ni od JMicrona. ORICO ima na zalost precej razlicnih modelov USB NVMe ohisij, ki so navidez podobna po funkcionalnosti, imajo pa razlicne kontrolerje. Jaz sem vzel takega z Realtekovim, tudi ASMedia menda niso tako zanic. JMicron je sinonim za cudno delovanje oziroma obcasno nedelovanje ... malo pobrskaj po forumih oz. Redditu.

Graficno samo vzemi to tvojo, ki je zdaj v prvem slotu, in jo prestavi v drugi "x16" slot. Ali dela ce je PCIe NVME adapter z diskom v prvem slotu ali ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost NVMe Samsung 970 EVO Plus 1TB

Oddelek: Strojna oprema
282416 (1294) Steinkauz
»

Matična plošča in M.2 ssd kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
363597 (1816) Fsegula62
»

Procesor za CSGO

Oddelek: Kaj kupiti
221436 (798) mzakelj
»

X58 PCI-e boot

Oddelek: Strojna oprema
403047 (2518) Ahim
»

m.2 Adapter 2x SSD Samsung 950 v RAID 0

Oddelek: Strojna oprema
427732 (6925) klinker

Več podobnih tem