» »

Plinska peč - senzor zanič?

Plinska peč - senzor zanič?

radmannsdorf ::

Za ogrevanje radiatorjev in sanitarne vode imamo plinsko peč Weishaupt. Zadnje čase se dogaja da tople vode nenormalno hitro zmanjka. Vsak dan je bilo hujše, danes jo je bilo recimo samo za kakšne 5min. Nenormalno hitro jo zmanjka. Včasih ko/če smo res porabili ogromno vode, je postopoma zmanjkovalo tople.
Preko upravljalnika, ki je v dnevni sobi, sem preko uporabniškega načina, dal vse na tovarniško nastavitev. Potem pa je kakšni dve uri kazalo, da ima sanitarna voda samo 15°C, čeprav je na občutek iz pipe imemal vsaj 40°C. V nastavitvah je tovarniško nastavljeno da je sanitarna voda med 40 in 60°C.
Danes pa je v roku 20 minut, kazalo da je temperatura kotla za radiatorje zrasla iz 50 na 95°C, prižgalo se je tudi opozorilo. Peč sem sklopil in v roku 5-10min je temperatura padla na 48°C, kar je praktično nemogoče tako hitro.
Ne spoznam se na te zadeve, ampak če logično pomislim, je verjetno kakšen senzor fuč? Kaj mislite?
Priporočate kakšnega majstra za te zadeve na območju Radovljice, Bleda?

mat xxl ::

Prej bi se vprašal, ali ste vgradili filter za kamen oziroma mehčalec vode na dovod vode za v bojler ? In če ste ga, ste menjali snov, ki je v tej napravi oziroma dodajali.

Če je odgovor NE, bi prej pomislil, da je bojler poln kamna....

[D]emon ::

Ali pec redno servisirate vsako leto ? Ce ne, imas odgovor na dlani, zakaj je prislo do tega.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

telexdell ::

Ma kakšen "majstor"! Lepo oglej na spisek uradnih serviserjev, pa pokliči enega.

PS- vodni kamen se začne intenzivneje izločati pri temperaturi vode nad 50°C. To se dogaja pri električnih boljelrjih, kjer se kamen običajno nalaga na grelec in s tem preprečuje prehod toplote z grelca v vodo. Ker se grelec manj ohlaja lahko tudi pregori.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

radmannsdorf ::

nisem mislil kot garažni majster :) poklicali bomo majstra, ki je montiral peč 10 let nazaj, je pooblaščen.
me pa skrbi zdej kakšen bo postopek/stroškek. se da vodni kamen odstraniti, ali je potrebna menjava grelca, kotla?

mat xxl ::

Problem je, ker se nobenemu serviserju to ne ljubi , je namreč malo več dela in na koncu rečejo, poglejte vaša je 10 let stara je iztrošena kupite novo.

Mene je podobno hecala moja, ko se je zamašil sistem za mehčanje vode.

Na koncu sem, sam razstavil in cevi bakrene obdelal z 4% tehnično solno .... vse opral in nazaj zmontiral in zaspajkal cevi in že leto in pol je mir, samo ga ni bilo serviserja, ki bi mi to bil pripravljen narediti .. :( . Ja pa ne me vprašati, če bi vam pomagal, ker ne bi...še za sebe mi je bilo skoraj žal, da sem se lotil ker je bilo veliko težav ....

V glavnem če je samo bojler bo manj težav, meni so se cevi zamašile ....

radmannsdorf ::

ali je vodni kamen na stenah bojlerja sploh problem? na grelcu, razumem da je, ker dobi oblogo. če jepa v ceveh, je pa hudič ja, verjamem.

[D]emon ::

Lol, moja plinska pec je stara cca 20 let, pa je v vseh teh letih bil potreben samo en konkreten servis. Vse ostalo so redni letni pregledi in ciscenje. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

radmannsdorf ::

kaj hočeš povedat? seprav če se zdaj pri nas naredi en konkreten servis, peč zdrži še 10 let in bom lahko rekel da sva na istem? ne razumem ravno :P
Gre pa za peč Weishaupt WTC 25-A
Podobna tej, vsaj izgleda enako, le da je tale mal novejša se mi zdi.
in še samo peč, v angleščini, brez bojlerja.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Da ti serviser rece "Vasa pec je stara 10 let, je iztrosena" je kvecjemu lenoba s strani serviserja. That's my point.

//edit: typo
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

radmannsdorf ::

ja to se pa strinjam. 15 let zagotavljajo rezervne dele, tkoda...vsaj tolk pa ze mora delat. sploh pa te hude firme mislm da nebi smele kar crkovat po 10 letih. servise je pač treba delat.

[D]emon ::

Za mojo 20 let staro Beretto se zacuda se vedno dobijo rezervni deli. :) Vsakoletni servis s ciscenjem pa me pride cca 50 eur.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

radmannsdorf ::

ma to uradno garantirajo 15, če je stvar popularna, valda prodajajo še dalj časa. sej dele za stare avte tud še vedno dobiš :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknila mi je plinska peč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7413184 (2100) mason6
»

Katera plinska kondenzacijska peč?

Oddelek: Loža
4410915 (7112) Arzen28
»

Ogrevanje sanitarne vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9029202 (15912) energetik
»

nakup bojlerja

Oddelek: Loža
4920384 (17145) Spock83
»

Sončne celice ali toplotna črpalka?

Oddelek: Loža
4816441 (13818) RejZoR

Več podobnih tem