» »

Iskratel Innbox HD30 nettop

Iskratel Innbox HD30 nettop

71GA ::

Pozdravljeni,

pod prste sem dobil Iskratel Innbox HD30 nettop s procesorjem Intel Atom N230 (1,66 GHz). Na žačetku je imel računalnik vgrajen 1GB DDR2 RAM, ki se je izkazal za popolnoma neuporabnega - kljub naloženem Arch Linux z lahkotnim namizjem Openbox je računalnik zamrznil kamlu po odprtju internetnih brskalnikov Chromium, Midori, Firefox...

V računalnik sem sedaj vgradil 2GB RAM in opazil bistven napredek. Sedaj računalnik ob odprtju internetnega brskalnika ne zmrzne več, občutno pa se upočasni ob odprtju katerega koli Youtube videa oz. že same spletne strani Youtube. Upočasnitev je tako huda, da se miškin kazalec premakne le še vsake 3 sekunde. Glede na to, da ima računalnik vgrajeno grafično kartico Nvidia Geforce 9400M s podporo za 1920x1200, sklepam, da grafična kartica ni vzrok za upočasnitev.

V tehničnih specifikacijah je zapisano, da naprava podpira 4GB RAM. Je to napravo že kdo stestiral s 4GB RAM? Ste mnenja, da bi to rešilo mojo težavo ali je krivec CPU, ki ni ravno zvezda?

hojnikb ::

brezveze se ukvarjat s tem, ker je ta atom _tako_ počasen, da nobeno čaranje nebo pomagal k temu
#brezpodpisa

konspirator ::

Lynx bo delal ok.
http://lynx.browser.org/


Ali kakšna sta Opera (12.18).
http://get.geo.opera.com/pub/opera/win/...
--

janezvalva ::

jaz sicer uporabljam slimjet, ampak tale cpu je bolj bogi. no, ja. probaj še slimjet, mogoče bo ratal.
aja, poiskusi naložit še 64bitni os
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

hojnikb ::

ta atom ne podpira 64 bitnih osov
#brezpodpisa

71GA ::

Atom podpira 64 bitni sistem, samo browser rabim nek lightweight pa da dela flash player. =) Midori sem poiskusil pa mi flash sploh ne dela. Ampak bolj me zanima to, kako bi se sistem obnesel s 4GB RAM. =)

d4vid ::

Opazna sprememba bo mogoče s SSDjem. S 4GB rama se ne bo poznalo toliko. Čeprav, to je za kak serverček ali pa thin client. Kaj več na njem ne moreš delat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

71GA je izjavil:

Atom podpira 64 bitni sistem, samo browser rabim nek lightweight pa da dela flash player. =) Midori sem poiskusil pa mi flash sploh ne dela. Ampak bolj me zanima to, kako bi se sistem obnesel s 4GB RAM. =)


ocitno imajo desktop varjante vklopleno podporo, ker notebook varjanta je 32bitonly.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

beta1 ::

SSD bo še največ naredil. 4GB rama nebi nič škodlo. Pokenslat vse procese in najdit lightweight programe.

71GA ::

Mogoče. Meni preverjeno dela 64-bit Linux. =) Ima mogoče kdo 4GB DDR2 RAM SODIMM? Samo za sprobat bi rabil in ne mislim ravno kupovat sedaj... No če koga zanima loh pride k meni pa bo še mašinco videl.

hojnikb ::

4gb na tej masni nebo nic pomagal, tut ssd ne.
#brezpodpisa

d4vid ::

hojnikb je izjavil:

4gb na tej masni nebo nic pomagal, tut ssd ne.


+1
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

71GA ::

PA vsaj youtube video bi loh delal kaj ni res?

mtosev ::

ta atom je počasneji kot 12let star P4.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

71GA je izjavil:

PA vsaj youtube video bi loh delal kaj ni res?

480p maybe
#brezpodpisa

d4vid ::

Meni Facebook na xeonu jebe, ti bi pa youtube rad na Atomu gledal...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SaXsIm ::

Tej računalniki so največji možen nateg. Z njim ne moreš delat nič. Tudi s 4 GB rama je stvar grozno počasna.
SaXsIm

d4vid ::

Če kdo vrjame, Asus EEE 701 je bil s 630/900 MHz Celeronom in SSDjem bolj odzivem kot potem novejši Asusovi netbooki. Vsaj meni osebno.

Enkrat me je že skoraj melo, da bi si kupil tegala Iskratela. Sem si mislil da more bit nekje na nivoju Pentiuma 4 na 775 podnožju (na tem podnožju so bili še celo kolikor toliko OK). Pa sem se motil.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

71GA ::

Očitno tile procesorji res niso namenjeni za desktop. Z Qupzilla browserjem nekako lahko brskam po spletnih straneh, tudi youtube video se na majhni ločljivosti odpre in se predvaja, je pa zadeva počasna in miška freeza za 4s...

71GA ::

Veste, kaj je zanimivo. Računalnik komaj prebavi Youtube 480p video, medtem ko dela popolnoma dobro, če v brskalniku odprem FULL HD video (1080p). Zelo zanimivo je, da težje prebavi nek lightweight browser kot pa video... Ali so spletne tehnologije HTML, CSS, javascript... res tako požrešne do procesorja?

jukoz ::

Uporabljamo več teh gajbic, večinoma za serverje, par smo jih imeli tudi za desktope.
Brez težav požre 4 GB rama in SSDje, vendar je še vedno počasna za desktop. Filme pa s pravimi driverji lepo predvaja. SSD ti čudeža ne naredi, je pa malo bolje.
Pomoje je OK za priklop na TV in predvajanje filmom. Browser in desktop programi pa ga čist zmatrajo. Če rabiš za desktop, priporočam nakup kakšnega C2D ali AMD X2, bo deloval veliko bolje, pa še zastonj so dandanes.

Če pa rabiš eno mašino za NAS, backup ali podobno je pa tole OK. 1Gbit mrežna, eSATA, 4x USB 2.0... Tudi filme ti bo predvajala.

hojnikb ::

če ni strojnega pospeševanja videa (kar zna bit v primeru youtuba, ker ima vp9) potem se atomček duši.

Lahko probaš dodatek h264ify
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrimozR ::

A je kdo s tole kištico imel probleme pri restartu? Zadeva se mi nikoli ne postavi, niti POST-a ne, po 'cold bootu' pa brez težav.

d4vid ::

Je kaka moznost vgradnje dodatne mrezne v ta nettop? Poceni je, jaz pa rabim en "usmerjevalnik".
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

polde66 ::

Mogoče mrežna na USB?
polde

PrimozR ::

d4vid je izjavil:

Je kaka moznost vgradnje dodatne mrezne v ta nettop? Poceni je, jaz pa rabim en "usmerjevalnik".

FYI, zadeva zna biti relativno počasna. Jaz sem zdaj usposobil Windows 10 (imam razlog, zakaj hočem Windows na računalniku), pa mi torrenta na NAS z max 6 MB/s na 300 Mbit liniji (primarni sistem leti tudi prek 30 MB/s).

jukoz ::

d4vid je izjavil:

Je kaka moznost vgradnje dodatne mrezne v ta nettop? Poceni je, jaz pa rabim en "usmerjevalnik".


USB 2.0 mrežna - torej 10/100 max. Ima pa še en mini pci-e slot. Obstajajo mrežne, vendar bi moral kabel speljat ven iz ohišja, kar se pa ne splača.

KAVINSKY ::

d4vid je izjavil:

Poceni je


Vzemi raje kakšen J1900 ploščo, boš svetlobna leta pred tem. Tej nettopi (in netbooki) z ION platformo so edino dobri za kakšen retro windows xp (dosbox) gaming.

jukoz ::

Frgazor ::

Eno vprašanje, če kdo ve...

Imam tole kištico in je super duper za točno specifičen namen (in torej ne rabim razlage kako je zanič)

Ne pogruntam pa kako se hudiča pokrov do konca odpre, da bi zamenjal disk. Odprem jo lahko toliko, da notri stisnem ram, ampak pri tisti "grbi" pa nikakor ne popusti, da bi pokrov lahko do konca snel brez lomljenja.

A se komu še kaj sanja glede tega? :)

Invictus ::

Ma odlomi, pa nazaj zaselotejpaj :)).

Ziher je še kak vijak kje skrit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS za netbook

Oddelek: Operacijski sistemi
101011 (863) hojnikb
»

Ubuntu na USB

Oddelek: Operacijski sistemi
7948 (717) economist
»

Razlika med Suse 9.2 in Mandrake MDK 10.1?

Oddelek: Operacijski sistemi
101394 (1203) 64202
»

Linux Clarkconnect Office 3

Oddelek: Operacijski sistemi
6892 (839) meacho
»

Debian GNU/Linux 3.0r3

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92637 (2637) Bakunin

Več podobnih tem