» »

Pošta Slovenije in prisilni stroški

Pošta Slovenije in prisilni stroški

««
6 / 6
»
»»

pygmalion ::

No, kot sem obljubil, poročilo o dodatnih paketih: iz ZDA sem dobil še dva, enega so zadržali. Ker je bila deklarirana cena pri zadržanem paketu enaka stvarni, nisem plačal nič.

Ugotovitve:

1. Zelo veliko število zadržanih med mojimi paketi je verjetno zaradi velike mase. Vrednost je dejansko bila pod 22 EUR, a zaradi mase cca. 1kg so bili za Pošto skoraj vsi sumljivi.

2. Zelo veliko število plačil usluge pregleda je verjetno bilo zaradi združevanja izdelkov. Kadar preko eBaya/PayPala kupite samo en ali več izdelkov skupaj, potem imate možnost direkno natisniti carinsko deklaracijo in ni napake. Toda, če prodajalec združi dva izdelka, ki nista kupljena skupaj, mora deklaracijo izpolniti sam. Prodajalci v tem primeru radi napišejo samo približno vrednost, saj se ne zavedajo posledic.

Torej nasvet vsem, ki kupujete v tujini: bodite pozorni pri težjih paketih in paketih, ki vsebujejo več izdelkov kupljenih posebej. Mene je to stalo nepotrebnih cca. 20 EUR, preden sem ugotovil, v čem je finta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

Mare2 ::

pygmalion je izjavil:

Kadar preko eBaya/PayPala kupite samo en ali več izdelkov skupaj, potem imate možnost direkno natisniti carinsko deklaracijo in ni napake.


Ali je ta trditev resnična? Si malo naložil?

pygmalion ::

Mare2 je izjavil:

pygmalion je izjavil:

Kadar preko eBaya/PayPala kupite samo en ali več izdelkov skupaj, potem imate možnost direkno natisniti carinsko deklaracijo in ni napake.


Ali je ta trditev resnična? Si malo naložil?


Odkar imam probleme, sem od prodajalcev eksplicitno zahteval, da do centa natančno izpolnejo deklaracijo. In so mi nekateri rekli, da to sploh ni problem, saj eBay ali PayPal omogoča, da se avtomatsko natisne deklaracija z ceno blaga. Žal tega ne morem preveriti, ker nisem nikoli prodajal.

Mare2 ::

Malo si naložil, ja.

AndrejO ::

Mare2 je izjavil:

Malo si naložil, ja.

In ti to veš zato, ker?

Mare2 ::

Andrej, ker ob naročilu ni tipke: - direkno natisni carinsko deklaracijo

Pigmalion je napisal: potem imate možnost direkno natisniti carinsko deklaracijo in ni napake.
--------------
To je največja neumnost današnjega dne.

Ales ::

Pa si siguren, da prodajalci, ki so v Global Shipping Program na eBayu nimajo možnosti česa podobnega? On namreč govori o prodajalcih, ne o kupcih.

kalorijagr ::

Seveda je, od kdaj pa zavarovalničarji ne govorijo samo stvari, ki jih vedo for fact? ;((

St235 ::

Mare2 je izjavil:

Andrej, ker ob naročilu ni tipke: - direkno natisni carinsko deklaracijo

Pigmalion je napisal: potem imate možnost direkno natisniti carinsko deklaracijo in ni napake.
--------------
To je največja neumnost današnjega dne.


Najvecja neumnost danesnjega dne je agentek, ki ne loci med prodajalcem in kupcem. Kaj tocno ti kot kupcu koristi da natisnes deklaracijo? Si jo nalepis na celo?

Govora je o tem, da ebay PRODAJALCU omogoca, da natisne deklaracijo in ne samo to, omogoca mu (preko gsp) tudi morebitno placilo dajatev in postopka ob uvozu. Ampak kaj ko nas agentek se v sloveniji nic ne proda, kako naj potem ve kako dela ebay.

Je pa v njegov zagovor treba povedat, da zadeva ni samoumevna za vse drzave. Za ZDA o kateri je govora na primer je, za kitajsko kot vem ni (nimam pa prakticnih izkusenj s prodajo iz kitajske)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mare2 ::

Ales je izjavil:

Pa si siguren, da prodajalci, ki so v Global Shipping Program na eBayu nimajo možnosti česa podobnega? On namreč govori o prodajalcih, ne o kupcih.


2. Zelo veliko število plačil usluge pregleda je verjetno bilo zaradi združevanja izdelkov. Kadar preko eBaya/PayPala kupite samo en ali več izdelkov skupaj, potem imate možnost direkno natisniti carinsko deklaracijo in ni napake. Toda, če prodajalec združi dva izdelka, ki nista kupljena skupaj, mora deklaracijo izpolniti sam. Prodajalci v tem primeru radi napišejo samo približno vrednost, saj se ne zavedajo posledic.

Piše, glej podčrtano Kadar preko eBaya/PayPala kupite ... potem imate možnost direkno natisniti carinsko deklaracijo

Od kdaj pa je tisti ki kupuje, prodajalec? :)

Ales ::

Ti si nepismen in še funkcionalno nepismen za povrh.

Mare2 ::

Ales je izjavil:

Ti si nepismen in še funkcionalno nepismen za povrh.


Ales, pa si prebral, kaj je bilo napisano?

AndrejO ::

Oh, bog pomagaj. Ko bi le res razumel napisano, potem bi se imelo smisla pogovarjati.

pygmalion ::

Verjetno se nisem najboljše izrazil, ampak pisal sem tekst za internetni forum, ne za časopis. Prepričan sem, da so me tisti, ki so to želeli, tudi razumeli.

Glede na to, da ni bilo na moj zapis nobenih vsebinskih pripomb, bi se še samo zahvalil za pomoč glede moje paketne težave in vas vse lepo pozdravil.

Furbo ::

Evo, Trump že kensla tole kitajsko pošiljanje paketov za male pare..
https://www.zerohedge.com/news/2018-10-...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BorutO ::

Z ženo pa sva imela en drug problem pred kratkim na pošti slovenije v Grosupljem … Problem je bil ta … selila sva se v drugo občino v najemniško stanovanje. Ker sva imela do konca leta še plačano preusmeritev pošte iz stalnega naslova v začasnega (takrat Grosuplje) sva šla pred tedni na pošto in spremenila preusmeritev na trenutni-nov naslov. Potem pa sva mogla staro preusmeritev ukiniti oz. odjaviti, pa narediti na novo preusmeritev. se pravi, spet plačat, kar je blo plačano že do konca leta. Sem vprašal tam ono za okencem zakaj se ne more samo naslova spremeniti, zakaj moreva to ukinti in na novo narediti, pa je rekla samo, da to tako pač je … Nama je smrdelo to malo … sva šla ven s pošte pa sva poklicala na pošto slovenije na 080 … povedala za ta problem itd … in pol me še isti dan čez par ur kličejo, da naj pridem naslednji dan po denar, ki sva ga plačala za novo prijavo, in da bodo naredili samo novo preusmeritev do konca leta, po poteku pa moreva narediti novo prijavo.
V glavnem, lep nateg, ki se ji ni izšlo najbolje. :)

poweroff ::

Ali pa samo ni vedela kako se reči streže. Konec koncev gre za storitev, ki ji verjetno opravlja enkrat na 10 let...
sudo poweroff

BorutO ::

Niti nobenega potrdila nama ni hotela dati na koncu, ko sva plačala, pa je moja zahtevala, če lahko vsaj kopijo dobiva ... pa sva jo. Po moje je zelo dobro vedela kaj dela, ker če ne bi vedela, bi vsaj koga vprašala ali pa prebrala. V glavnem, probala je, pa ji ni šlo. In v Grosupljem je ogromno najemnikov, ki imajo po moje preusmeritve pošte, tako da po moje vsi obvladajo na pošti to zadevo ... ne ravno vsakodnevno, večkrat na mesec pa zagotovo.

Meizu ::

A sam kaj ima ona od tega. Saj ni nek koncesionar kjer je njena placna postavka odvisna od prometa ki ga ustvari.

Ales ::

Če ne da računa lahko ta denar mirno pobaše v žep, spremembo naslova pa interno opravi "brezplačno", kakor bi ga zgleda morala.

Ne pravim, da je delala tako, a je možno.

Mare2 ::

Ales je izjavil:

Če ne da računa lahko ta denar mirno pobaše v žep, spremembo naslova pa interno opravi "brezplačno", kakor bi ga zgleda morala.

Ne pravim, da je delala tako, a je možno.


Precej verjetno je, ja. Podobno je, ko ti natakar ne da računa. A misliš, da bo denar vseeno dal v blagajno? :)

keltik ::

Z Norveške pričakujem pošiljko, vredno 300€, in trenutno tracking pravi "Pošiljka zadržana na uvozni carini". Kaj bi to naj pomenilo...da me čaka carinjenje in DDV? Namreč računal sem, da tega naj nebi bilo, ker je Norveška članica Evropskega gospodarskega prostora in da dodatnih stroškov ne bom imel.

AndrejO ::

Norveška ni v carinski uniji.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8719479 (2907) ElNuncio
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499205 (54066) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030148 (26716) Fritz

Več podobnih tem