» »

facebook ads , facebook reklame.

facebook ads , facebook reklame.

sift ::

ful drage so. sm že parkrat sprobal.

Moje vprašanje, a mislite da dejansko kdo od oglaševalcev povrne investicijo v fb ads? Pomoje ne oz. zelo zelo redko.



btw je en tak debilen trik za jih met (skoraj) zastonj.

1. vzameš eno predplačniško smartpaycard mastercard za 4€ (3€ stroški , 1€ dobroimetje) , dobiš novo številko kartice k velja kot mastercard povsod.
2. narediš nov fb acc. , in reklamo.
3. prvi billing je ko dosežeš 20€ , takrat tolčejo kartico.

na kartici je pa 1€, in ko hoče ti pobrat 20€, ne more ker na kartici ni tok. in pol napiše sledeče



Amount you owe : cifra €

in pol preprosto vzameš novo kartico, narediš nov acc. , in tko plačaš 4€ za 20€ vrednosti oglasov.
in to delaš v nedogled, če bi se komu dalo. mene ne briga to, sam pravim lol.

Lahko pa jih še več obrneš, ko plačaš prvih 20€ ,se billing threshold zviša, mislim da na 40€. Recimo plačaš parkrat in zvečaš threshold na 100€ (al še več) in narediš spet ta noobzor trik.

najbolj smešno mi je blo na apple iAd-u, kjer si lahko to naredil za 200$, ampak so pol iAd umaknili, ne da se več tam oglaševat.

Na twitterju je spet ta scena, tam pa nekje 100€.

Okej ni pošteno in ni lepo, samo zanimivo kako je to narejeno, to en tak mal poseben človek bi znal to izkoristit.
Nevem kako bodo rešli ta problem s predplačniškimi mastercard, sigurno je nek noobzor nekje k to izkorišča k nor. Fora je v tem k vsakič dobiš drugo številko kartice, koda bi mel kok hočeš mastercardov.

shadeX ::

Moje vprašanje, a mislite da dejansko kdo od oglaševalcev povrne investicijo v fb ads? Pomoje ne oz. zelo zelo redko.


Da. Če ne bi verjetno FB že propadu, ker bi vsak oglaševal tam samo največ enkrat. Fora je sicer, da zadaneš pravo ciljno publiko in med drugim seveda ponujaš dober produkt, karkoli že to je.

Npr če prodajaš moške gate, je zaman če jih boš dal oglaševat ženskam. Ok določen % jih bo zanimalo, ker bojo kupili svojim partnerjem, sploh če bo cena mikavna. Ampak v vsakem primeru si tle pogrnil že v štartu.

Zelo dobro foro sem sicer videl pred kratkim (reklama za majice), kjer je nekdo nosil majco na kateri je pisalo "Real men are born in february". Slika itak mela par sto lajkov, lajkal pa sem tudi sam (rojen v februarju), nisem pa niti pomislil, da sem targetirana ciljna publika.

Čez par dni partnerka brska po FB-ju in vidim, da ima tudi ona podobno reklamo, ampak mesec je bil avgust (takrat ima r.d). Mi je bilo takoj jasno, da so me nahecali :) Ampak kul fora.

Ključ je da se čim bolj igraš in pregledaš kam vse lahko targetiraš in kako specifično. Ima FB kar dost teh opcij in jih skoz dodaja nove. Bolj ko bo točna ciljna publika, večji bo engagement. (lajk, komentar, nakup..).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

sift ::

shadeX je izjavil:

Moje vprašanje, a mislite da dejansko kdo od oglaševalcev povrne investicijo v fb ads? Pomoje ne oz. zelo zelo redko.


Da. Če ne bi verjetno FB že propadu, ker bi vsak oglaševal tam samo največ enkrat. Fora je sicer, da zadaneš pravo ciljno publiko in med drugim seveda ponujaš dober produkt, karkoli že to je.

Npr če prodajaš moške gate, je zaman če jih boš dal oglaševat ženskam. Ok določen % jih bo zanimalo, ker bojo kupili svojim partnerjem, sploh če bo cena mikavna. Ampak v vsakem primeru si tle pogrnil že v štartu.

Zelo dobro foro sem sicer videl pred kratkim (reklama za majice), kjer je nekdo nosil majco na kateri je pisalo "Real men are born in february". Slika itak mela par sto lajkov, lajkal pa sem tudi sam (rojen v februarju), nisem pa niti pomislil, da sem targetirana ciljna publika.

Čez par dni partnerka brska po FB-ju in vidim, da ima tudi ona podobno reklamo, ampak mesec je bil avgust (takrat ima r.d). Mi je bilo takoj jasno, da so me nahecali :) Ampak kul fora.

Ključ je da se čim bolj igraš in pregledaš kam vse lahko targetiraš in kako specifično. Ima FB kar dost teh opcij in jih skoz dodaja nove. Bolj ko bo točna ciljna publika, večji bo engagement. (lajk, komentar, nakup..).



Hmm ja no, vprašanje ostane kolko se zapravi za eno kampanjo. Vsak všeček, reakcija , stane 10 centov al več. Je vredno? Kaj mi bodo všečki če ne naredim prometa.

Enkrat sm recimo oglaševal moj album na spotify-ju (okej že v principu zgrešeno, glasbo reklamirat na fb je težko , next to impossible) , rating reklame je bil 8/10 (kok relevantno je userjem), mel sm DOSTI klikov na link za spotify, vse je kazalo koda sm zadel s sekiro v med. Od vseh teh klikov in čeprav je bil rating dober , se pravi ni bla nadležna reklama publiki k sm ciljal, sm mel od tega 0, 0 predvajanj na spotify od tega. Na site-u kjer distribuiram glasbo, imam tudi Spotify daily stats , recimo blo je 10 klikov iz Brazilije, od tega sm mel 0 predvajanj.

Recimo sm oglaševal na Apple iAd - boom direkt prodaja albumov na itunes, iz avstralije, anglije, ZDA.. (so pa še dražji in nism prišu skozi)

Na google ad words sem tudi dosegel nekaj spotify predvajanj.


Z Facebook ads pa kr en luft. Recimo tud enkrat sm mel kampanjo za zvečat všečke na moji glasbeni strani. In okej , všečke dobiš, so precej dragi, ampak ko pogledaš profile teh všečkov vidiš da te všečkajo kr en folk k ne bo nikoli kupu al predvajal muske.


Morejo še dost izpilit to, in skenslat robote k klikajo in ostalo fake šaro.


Zdej če ti oglašuješ zobozdravstvene storitve, je čisto druga zgodba, kot si sam rekel. V mojem primeru se je izkazal fb za kr en nič, nula , nada. Kliki so, plačal sem , feedback reklame je dober, rezultatov pa ni.

Bom pa še probal bolj izpilit moje adse, in spet probal če se da kej. V teoriji vse štima lepo gre, v praksi ni rezultatov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

shadeX ::

Digitalne vsebine je izjemno težko oglaševat preko spleta, ker ciljna publika ni točno definirana (razen v določenih primerih). Sicer tudi sam, sem bil pri samem oglaševanju neuspešen (oglaševanje digitalne vsebine) in sem porabil več kot dobil noter. Sem pa zagotovo prepričan da se da, ker tudi drugi publisherji oglašujejo svoje produkte kot zmešani - tega verjetno ne bi delali na dolgi rok, če se jim sčasoma zadeva ne bi obrnila. Je pa samo vprašanje koliko EUR, moraš vržt skoz okno da dobiš filing kaki ciljni publiki oglaševat produkt, ki ga prodajaš.

EDIT: Zbiranje informacij o uporabnikih, ki so že kupili tvoj produkt je tukaj ključno, da lahko isto poskusiš na točno taki ciljni publiki, s podobnimi zanimanji, starostjo, spolom, itd.

Če teh informacij nimaš, si dejansko denar metal skoz okno in se ne boš nikoli naučil, komu prodajat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

robcek23 ::

Nekateri zaslužijo, samo je težko. Sam sem večkrat probal ampak z malimi zneski.

Pomoje se to predvsem splača "prvim" podjetjem in pa za razpoznavnost firme, če si pa ti le nek posrednik pa pozabi.

Da se, samo ne pričakovat da boš dal 20e in se ti povrne.

shadeX ::

V vsakem primeru pa samo za oglaševanje imej na strani nekaj tisoč € in laufaj čim več kampanj različnim ciljnim skupinam hkrati. Ne pa pričakovat, da boš obrnil denar takoj. Kot že nekajkrat omenjeno, moraš zadeti pravo ciljno publiko in brez samih poskusov, boš težko zvedel kateri publiki je všeč tvoj produkt.

M1kr08 ::

Zdravo, vem da obujam staro temo, ampak imam težavo. V petek sem dobil obvestilo da mi je Facebook zaračunal 20 eur za ogles, gledal sem začudeno in pogledal zgodovino(ker sem nekaj oglasov objavil) ko sem ugotovil da to ne more biti res, sem dobil se drugo obvestilo, da sem ponovno zapravil 20 eur. Takoj sem prekinil kartico in poskusal kako kontaktirati Facebook.
Zanima me ali ima kdo kaksne izkusnje ali predloge kako dobiti nazaj 40 eur in kako jih kontaktirati.
Hvala.

edi123 ::

Ima kdo resitev za facebook market, vsakic ko grem v market morem svojo lokacijo vpisati. Zgoraj pa mi pise

Tvoja izkušnja v storitvi Marketplace ni prilagojena.

Pa ne najdem resitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi123 ()

toro69 ::

Daj soglasje za prilagojene oglase in zbiranje podatkov za Marketplace in bo nazaj vse po starem. Najdeš v nastavitvah pod "Uporaba podatkov za izkušnje v Facebuku" :)

edi123 ::

toro69 je izjavil:

Daj soglasje za prilagojene oglase in zbiranje podatkov za Marketplace in bo nazaj vse po starem. Najdeš v nastavitvah pod "Uporaba podatkov za izkušnje v Facebuku" :)

Vse imam dovoljeno in poklikano pa še vedno ne deluje. Partnerka ima isti problem....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako začeti?

Oddelek: Loža
173303 (2289) Daliborg
»

Belgija: Facebook nezakonito sledi (ne)uporabnikom izven svojih strani

Oddelek: Novice / Zasebnost
246433 (5016) Poldi112
»

Kako zaslužit z mojo android aplikacijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
224444 (3726) d4vid
»

Kako ustvariti facebook stran

Oddelek: Pomoč in nasveti
5957 (766) N0t0ri0us
»

Izšla zbirka odprtokodnega programja za Windows, OKNO

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
364418 (2709) roli

Več podobnih tem