» »

Dostop do MSDE na Win XP???

Dostop do MSDE na Win XP???

dzelimi ::

Na Win XP PRO imam instaliran MSDE in nastavljeno windows in sql autentikacijo. Ali lahko dostopam do MSDEja iz Win98 računalnika, ki je v mreži (pravzaprav imam v mreži samo omenjena računalnika). Vedno, ko se hočem povezat mi javlja neke errorje "Server ne obstaja ali dostop zavrnjen...".
V čem je finta? Ali sem kaj spregledal?

ToniT ::

Najprej vrži SQL autentifikacijo ven. Potem pa preveri, ali ima uporabnik z win98 dovoljen dostop do baze. Toliko za začetek.

dzelimi ::

SQL autentikacijo sem usposobil ravno zaradi tega, ker win ni delala in tudi zato, ker se mi na XPjih ne da delat vseh userjev, ki bi dostopali samo do MSDE.

ToniT ::

Kaj pa ime serverja? Je brez presledkov in čudnih znakov?

noraguta ::

precekiri firewall ce mas odprt port.

dzelimi ::

Odprti porti? Saj sploh nimam Firewalla (če pa bi ga imel, katere porte moram odpret?).
Ime serverja je pa čisto enostavno (samo dve črki).

noraguta ::

sam prasam , sam prasam , ne se jezit. 1433 je po defautu.

ToniT ::

Poglej na Client Network utility na Win 98, katere protokole imaš omogočene in njihov vrstni red.
Včasih pomaga, če daš Named Pipes na vrh!

K0K0 ::

No zdej mam pa še jest eno full lamersko vprašanje. Učer sm si naložu msde ker ga potrebujem za nek program sam zdej bi mu mogu pa še baze pripet, za to sem že našel navodila sam ne vem pa kako se sploh dostopa do serverja oz kam se vpiše pot do baze itd...
Pa prosm ne se mi smejat :8).

Microsoft ::

Ce mas Visual Studio, mas graficni umesnki, kjer lahka dodajas, odstranjujes, spreminjas, ... baz.

Ko si v visula Studio, das Ctrl+Alt+S, se povezes na MSDE, katerga hocis urejat. Pa lahko tam potem dodajas baze in ostalo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

zagy ::

če si inštaliral zadnjo verzijo MSDE (MSDE-A) sem imel sam podobno težavo... msde se inštalira iz command promta z
"setup.exe". Zadnje verzije ti ne dovolijo, da bi namestil strežnik brez sa gesla, zato moraš vpisati vsaj:
"setup.exe sapwd=[nek password]"

Če želiš SQL avtentikacijo, da se boš lahko priklopil z uporabniškimi imeni na strežniku, dodaj:
"setup.exe sapwd=[nek pass] SECURITYMODE=SQL"

Sedaj pa še zadnja zadeva. Zadnji msde namreč po default-u prepreči povezavo preko mrežnih protokolov in meni zaradi tega ni delala povezava do baze (tudi na istem računalniku!):
"setup.exe sapwd=[nek pass] SECURITYMODE=SQL disablenetworkprotocols=0"
(poglej v dokumentacijo, da se nisem slučajno zmotil pri imenu katerega parametra;) )

Ko se inštaliral s parametri v zadnjem primeru, mi je aplikacija delala tako na isti mašini, kot tudi na oddaljeni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Access vs. MSSQL vs. MySQL ...

Oddelek: Programiranje
132326 (1962) darkolord
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382035 (1685) Microsoft
»

M$ windows 95

Oddelek: Operacijski sistemi
381737 (1103) christooss
»

Premik podatkov MySQL -> Access/Excel/MSDE/MS SQL

Oddelek: Programiranje
61030 (943) ADF
»

neki vprasanj glede VB-ja

Oddelek: Programiranje
8990 (918) Monster

Več podobnih tem