» »

Reklame

Reklame

xda develope ::

So se še tu začele reklame? Zakaj? Da si lastniki foruma delajo zaslužek ali da imajo za stroške, če za slednje bi lahko omogočili opcijo donacij ne pa da se popajo reklame.
Lp
  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

NikolormousB ::

Sicer glede na količino oglasov dvomim, da prihodki pokrijejo stroške. Ampak, zakaj bi te motilo, če bi lastniki s slo-techomv zaslužili?

xda develope ::

Saj me ne moti ampak mi gredo reklame na živce.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

NikolormousB ::

Zakaj?

Nadebudnik ::

Naloži si AdBlock za bolj komunistično surfanje :)

shadeX ::

Kje točno te motijo reklame? Tisti popolnoma nemoteč banner na desni strani, ki zapolnjuje prazen prostor?

Dej ne pritožuj se. Forum je zastonj.

Sicer pa, (relevantnih) reklam na tem forumu (takih kot je ta banner na desni), je še premalo. Ko bi bil ta baner vsaj dinamičen in bi prikazoval več artiklov. Miško sem žal kupil že pred mesecem, morebiti bi pa potreboval kaj drugega.

Pogrešam sicer Adsense reklame na tem forumu. Spadam v skupino ljudi, ki dost klikajo na reklame, sploh take, ki oglašujejo elektroniko vseh vrst tja do 50EUR.

Ravno včeraj sem nabavil Bluetooth speaker za 30EUR, seveda reklamo videl na Adsensu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

xda develope ::

nevem za druge vendar mene motijo nadležni oglasi ki kar bodejo v oči...tukaj še ni tako in upam da tudi nebo

DeeJay ::

Glede na trend rasti adblockerjev, bo na internetu zelo kmalu tako ali tako na voljo samo še:
- izklop adblockerja + reklame
- subscription 3-5€/mesec brez reklam

Nič ni zastonj in nihče ne bo delal zastonj.
Še kovcal se nam bo po reklamah, ko bomo mogl plačevat po 3€ na mesec za vsako spletno stran.

shadeX ::

Tole je primer nadležnega oglasa, ki bode v oči.



Tisto na desni je daleč od tega in čist lepo sovpada s stranjo.

Če bi jaz bil lastnik te strani, bi bli banerji (taki kot je na desni) povsod. Leva stran je čist prazna in grdo izpade, na desni je sedaj baner. Enega bi pa dal še na footer strani in zadnjega, med naslov teme in OP-jevim postom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mtosev ::

reklama? jaz je skoraj niti ne opazim in sploh ni moteče
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Matevz96 ::

Če ne bi videl te teme sploh ne bi opazil da imamo sedaj reklame. Ostale strani bi se lahko zgledovale bo Slo-techu glede reklam, samo tu so nemoteče!

shadeX je izjavil:


Če bi jaz bil lastnik te strani, bi bli banerji (taki kot je na desni) povsod. Leva stran je čist prazna in grdo izpade, na desni je sedaj baner. Enega bi pa dal še na footer strani in zadnjega, med naslov teme in OP-jevim postom.


Ta bi bil moteč.
#hooldthedoor

hojnikb ::

ublock ftw !
#brezpodpisa

shadeX ::

hojnikb je izjavil:

ublock ftw !


Because everything is free on the internet.

/s off

mtosev ::

jaz website s preveč reklamami skenslam. jih več ne obiskujem in to je to
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

shadeX je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ublock ftw !


Because everything is free on the internet.

/s off

ce lahko,why not :) dont be salty
#brezpodpisa

shadeX ::

Razumljivo dokler so reklame nadležne. Ne razumem pa kako lahko imate raje prazno stran ob straneh, kot pa oglaševanje nekega produkta za katerega bi se lahko zanimal.

ce lahko,why not :) dont be salty



Na kurac mi gre taka miselnost na splošno. Še sreča, da mam dober detektor za take ljudi, da se jim v RL lahko izognem kar se da hitro.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

hojnikb ::

a ti se izogibas ljudi, ki imajo instaliran adblock ?

si pa posebna sorta 8-)
#brezpodpisa

Leprechaun ::

Proti tej reklami nimam nič. Če imaš slo-tech črno-sivo obarvan ni popolnoma nič moteča. Dokler imajo v reklami tehnične stvari je ok, samo ne mi kakšnih krem ponujat.
Mogoče celo ubavim to Kiro miško.

BTW, sam strani, ki nimajo agresivnih oglasov dodam pod izjeme. Naj imajo lastniki nekaj za svoj trud.
*************************************************************

hojnikb ::

dokler nebomo mogl met svojga avatarja, tut slikic v banerju ne mislim gledat.

glih to je car tega foruma; da je clean of any nonsense.
#brezpodpisa

shadeX ::

Nop. Na penis mi grejo ljudje, ki mislijo da je danes vse zastonj :)

Npr če pogledamo tvoj profil. 10 let uporabnik slo-techa. Več kot očitno je, da je to stran ki jo redno obiskuješ in počutiš kot doma. Da ne omenjam koliko uporabnih informacij si dobil preko te spletne strani.

A ko se gre, da stran dobi tistih par centov za domeno in hosting, si pa v prvi vrsti ki omenjaš plugine, ki onemogočajo prikazovanje reklam. Pa ne govorim o tej temi, ampak tudi v drugih tako rad poudarjaš kako dobro je imeti/oz. uporabljati tak software.


EDIT;

dokler nebomo mogl met svojga avatarja,


Aha. Kaj bi rad še da, ti Primož pošlje en PC za 2jurja domov, da boš lohk tipkal po slo-tech?

Ali je to samo izgovor, da bi si prefinjeno odstranil naziv? :)

Eh enim ni nikol dovol. I lost my hope in humanity.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Magic1 ::

Lepo da ste me spomnili, da je spet reklama. Sem dodal izjemo v adbloker. Pa še parkrat gor kliknil.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

shadeX ::

Pa še parkrat gor kliknil.


To je custom made reklama direktno iz EIger. Predvidevam, da slo-tech ni plačan na klik, ampak dobijo od %, če se kdo odloči za nakup. Lahko se tudi motim.

Na reklamo klikaj samo če te res zanima, v nasprotnem primeru publisherju delaš škodo. Sploh Googlove reklame, so že dost prefinjeno narejene in njihov algoritem kar dobro ugotovi, kdaj je uporabnika reklama res zanimala in je na njo kliknil z legit razlogom.

next3steps ::

DeeJay je izjavil:

Glede na trend rasti adblockerjev, bo na internetu zelo kmalu tako ali tako na voljo samo še:
- izklop adblockerja + reklame
- subscription 3-5€/mesec brez reklam

Nič ni zastonj in nihče ne bo delal zastonj.
Še kovcal se nam bo po reklamah, ko bomo mogl plačevat po 3€ na mesec za vsako spletno stran.

Naročnino lahko imajo takrat, ko bo zadeva na nivoju za naročnino.
Glede gumba za doniranja, hjaaa ... Jim ni v interesu.

shadeX je izjavil:



Npr če pogledamo tvoj profil. 10 let uporabnik slo-techa. Več kot očitno je, da je to stran ki jo redno obiskuješ in počutiš kot doma. Da ne omenjam koliko uporabnih informacij si dobil preko te spletne strani.


Odkrito povedano sem več informacij našel na spletu zaradi zavračanja neargumentiranih nebuloz.
Primer:
x: XYZ je x-krat bolj kul kot ŽNJ stvar.
Grem googlat in ugotovim, da ni.
jaz: Ni, tule je vir/raziskava.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Glede gumba za doniranja, hjaaa ... Jim ni v interesu.


Verjetno res ne. Je bilo že večkrat to omenjeno. Res je da donacij itak ne bi bilo veliko, vseeno pa bi bilo bolje kot nič. Najmanjši problem je postavit "donate" gumb, vezan na PayPal račun.

In tudi če bi jim bilo mar za denar, bi (kot že omenjeno), to stran nafilali z različnimi vrstami reklam, tudi motečimi - vse za optimizacijo zaslužka, uporabniki (pa tudi če govorijo drugače), foruma samo zaradi reklam ne bi zapustili. Če bi jih res motile, bi uporabljali adblock programe.

Se komu zdi, da npr 24ur, (ki je kralj spama reklam kjer moraš resnično gledati kam klikneš), zgublja na uporabnikih? Ne zgleda tako. Folk dobi tam "uporabne" informacije in se vrača.


Odkrito povedano sem več informacij našel na spletu zaradi zavračanja neargumentiranih nebuloz.


Odvisno kakšna debata poteka in kaj sprašuješ. Npr, sam ne bom pozabil lakotnika k me je rešil v temi Bank Branch Code - Lokalna banka nima pojma kaj to je

Glede na to, da nobena banka ni znala odgovort na moje vprašanje, sem bil že tako obupan da bi za info, ki ga je dal bil pripravljen plačat.

EDIT:
Če želi mi še zmer lahko pošlje PP naslov, pa mu nakažem za six pack.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

tikitoki ::

DeeJay je izjavil:

Glede na trend rasti adblockerjev, bo na internetu zelo kmalu tako ali tako na voljo samo še:
- izklop adblockerja + reklame
- subscription 3-5EUR/mesec brez reklam

Nič ni zastonj in nihče ne bo delal zastonj.
Še kovcal se nam bo po reklamah, ko bomo mogl plačevat po 3EUR na mesec za vsako spletno stran.


K da alternative nisi ze sam napisal:).

Razpah adblockerja pa je posledica izredno neokusnih taktih oglasevlacev. Tko, da bodi raje tiho, dokler oglasevalci sami pri sebi ne razcistijo, do kje lahko gredo preden pride backlash.

Ce pa si ovca, potem te pa ne moti, da je clanek prepreden z reklamami, da je ze tezko do konca prebrati. Da se ti povsod odpirajo vsiljiva okna, da imas lazne oglase, en primer je zgoraj objavljen.
Da ne govorimo o fake news, click and switch baits,...

Tko, da, bodo morali pred svojim pragom popucat, ce bodo zelili, da folk ne bo enostavno vsega izklopil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Superboyy ::

Brezvezno jamranje. Sam uporabljam adblocker, ki ga izklopim za strani, ki jih redno obiskujem in imajo oglaševanje na nivoju.

Tole na slotechu je povsem sprejemljivo, medtem ko sem razne 24ur, žurnal in podobno nehal obiskovat že pred leti, ko so začeli s popup video reklamami.

hojnikb ::

shadeX je izjavil:

Nop. Na penis mi grejo ljudje, ki mislijo da je danes vse zastonj :)

Npr če pogledamo tvoj profil. 10 let uporabnik slo-techa. Več kot očitno je, da je to stran ki jo redno obiskuješ in počutiš kot doma. Da ne omenjam koliko uporabnih informacij si dobil preko te spletne strani.

A ko se gre, da stran dobi tistih par centov za domeno in hosting, si pa v prvi vrsti ki omenjaš plugine, ki onemogočajo prikazovanje reklam. Pa ne govorim o tej temi, ampak tudi v drugih tako rad poudarjaš kako dobro je imeti/oz. uporabljati tak software.


EDIT;

dokler nebomo mogl met svojga avatarja,


Aha. Kaj bi rad še da, ti Primož pošlje en PC za 2jurja domov, da boš lohk tipkal po slo-tech?

Ali je to samo izgovor, da bi si prefinjeno odstranil naziv? :)

Eh enim ni nikol dovol. I lost my hope in humanity.

meni gre pa na penis taksno jamranje, ki ga ti šolsko predstavljas. Maš problem z monetizacijo svojga portala ? How about less complaining and more action. Namesto da se zgovarjas na adblockerje, uvedi recimo posebno paid narocnino za clanke. Ali pa posebno sekcijo za forum.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

shadeX ::

Maš problem z monetizacijo svojga portala ?


Nop. Si ne lastim nobenega portala.

ki ga ti šolsko predstavljas.


Nič šolskega ni v mojem prispevku. Le gola dejstva.

Namesto da se zgovarjas na adblockerje,


Se ne zgovarjam na adblockerje. Zgovarjam se na ljudi, ki uporabljajo adblockerje na straneh, ki jih redno obiskujejo in tam dobivajo uporabne informacije. Saj veš da svet ne deluje tako? Saj veš tudi, da če obiskuješ strani, ki so ti všeč same pa živijo od oglasov, da so tam točno zaradi ljudi, ki adblockerja ne uporabljajo?

uvedi recimo posebno paid narocnino za clanke. Ali pa posebno sekcijo za forum.


Tudi če bi si lastil spletno stran, bi tak poslovni model propadel, razen če ne bi ponujal takega materiala, ki se težko dobi in ima neko vrednost za končnega uporabnika. Če povem po pravici, je to izjemno redka zadeva in jo sam nisem videl že dolgo. Ali pa obiskujem napačne forume oz. strani.

hojnikb ::

čist lepo lahko blokiraš tudi adblock userje. Če misliš, da ti ti predstavljajo prevelik upad prihodkov, jim recimo izklopis postanje na forumu.

Ampak ne, najbolje se je pizdit in zgovarjat na moralo itd...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

shadeX ::

Ampak ne, najbolje se je pizdit in zgovarjat na moralo itd...


Seveda. Se niti malo ne čutiš pizda od človeka, ker uporabljaš adblock na straneh (ki ne spamajo z reklamami), sam pa od tam črpaš uporabne informacije? Sej se ne gre samo za internet. Če nimaš morale na internetu jo nimaš tudi v RL.


Pa rad bi tvojo razlago, kako je lahko to moteče. Bi zelo rad vedel, kaj si taki kot si ti mislijo ko vidijo nekaj kar original ne spada k spletni strani :)

hojnikb ::

kurijo nepotreben real estate displaya in podatke lteja. Evo, said it.


Again, če se lastnik portala čuti oškodovan, naj pač posreduje na nacin, ki sem ga opisal zgoraj.
Unyil then, smatram da jim je vseeno ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

next3steps ::

shadeX je izjavil:



Se ne zgovarjam na adblockerje. Zgovarjam se na ljudi, ki uporabljajo adblockerje na straneh, ki jih redno obiskujejo in tam dobivajo uporabne informacije. Saj veš da svet ne deluje tako? Saj veš tudi, da če obiskuješ strani, ki so ti všeč same pa živijo od oglasov, da so tam točno zaradi ljudi, ki adblockerja ne uporabljajo?

Jaz v knjižnicah še nisem videl ogromnih oglasnih panojev z reklamami in prodaje mojih podatkov. Pa jih tudi tu ne bom (v veliki meri).
Ker pa vzdrževanje te strani pač ni noben strošek - glede na to, da nihče nič ne reče-, jima pa tudi denarja ne dam. Bi jim pa ga dal, če se za storitev potrudijo in odstranijo preprodajo podatkov in oglase (kar je roko na srce eno in isto).

Torej ne, znanje, ki je dostopno javnosti je zastonj in tudi naj bo zastonj. Ne bom produkt!

NikolormousB ::

Knjižnice (javne) se financirajo iz proračuna. Niso ravno zastonj.

Magic1 ::

Le pejdi v knjižnico in si sposodi kaj zastonj... V dostih knjižnicah te tudi not nebodo spustili, v kolikor nisi včlanjen. Članarina pa seveda stane. Kljub javnem financiranju.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

next3steps ::

So zastonj, niso pa brezplačne. Oziroma dokler ne prispevaš v državni proračun so.

BorutK-73 ::

Sam imam ublocker, ampak na parih straneh (S-T) je off.:)
Sem pa ravnokar nabavil mišk, ampak sem vseeno kliknil na reklamo zaradi firbca.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

next3steps je izjavil:

So zastonj, niso pa brezplačne. Oziroma dokler ne prispevaš v državni proračun so.

A za na internetno stran naj tudi sprašujejo, če si dijak/študent, drugače pa rabiš plačat?!? High much?
Magic

LeQuack ::

xda develope je izjavil:

So se še tu začele reklame? Zakaj? Da si lastniki foruma delajo zaslužek ali da imajo za stroške, če za slednje bi lahko omogočili opcijo donacij ne pa da se popajo reklame.
Lp


Na internetu donacije na delujejo. Ljudem je težko kupiti še mobilni app za pol evra pa bodo donirali kar naenkrat. Veš da.
Quack !

MrStein ::

shadeX je izjavil:

Kje točno te motijo reklame? Tisti popolnoma nemoteč banner na desni strani, ki zapolnjuje prazen prostor?

Tisti "nemoteč banner na desni" izrine desni meni s strani (na levi je itak vedno "izrinjen") in s tem moti uporabo.*
Noben se ne bi pritoževal, če ne bi reklame motile.


* - tega sicer prej ni bilo (meni je vedno ostal na strani), a so spremenili višino reklame?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

next3steps ::

LeQuack je izjavil:

xda develope je izjavil:

So se še tu začele reklame? Zakaj? Da si lastniki foruma delajo zaslužek ali da imajo za stroške, če za slednje bi lahko omogočili opcijo donacij ne pa da se popajo reklame.
Lp


Na internetu donacije na delujejo. Ljudem je težko kupiti še mobilni app za pol evra pa bodo donirali kar naenkrat. Veš da.

Lejga, če je artikel ali storitev na nivoju golobjega kakca, potem ne. Drugi, ki širijo in znajo širiti kvaliteto, pa s tem težav nimajo.

LeQuack ::

next3steps je izjavil:

LeQuack je izjavil:

xda develope je izjavil:

So se še tu začele reklame? Zakaj? Da si lastniki foruma delajo zaslužek ali da imajo za stroške, če za slednje bi lahko omogočili opcijo donacij ne pa da se popajo reklame.
Lp


Na internetu donacije na delujejo. Ljudem je težko kupiti še mobilni app za pol evra pa bodo donirali kar naenkrat. Veš da.

Lejga, če je artikel ali storitev na nivoju golobjega kakca, potem ne. Drugi, ki širijo in znajo širiti kvaliteto, pa s tem težav nimajo.


Donacije ne delujejo. Imaš milijon zadetkov na to temo (donations vs ads in podobno). Če boš napisal neko super open source aplikacijo in dal zraven donate gumb boš imel konec meseca za sendvič, kaj več pa ne. Pa še to je optimistično. Imaš strani kjer je nekaj sto tisoč unique obiskov letno recimo in jim je donate gumb prinesel natanko 0 donacij.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

[D]emon ::

Stevilo unikatnih obiskov ni noben merilec za kvaliteto vsebin podanih na neki strani--solski primer je 24kur. In da donacije ne delujejo je navaden slovenceljski idiotizem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

LeQuack ::

[D]emon je izjavil:

Stevilo unikatnih obiskov ni noben merilec za kvaliteto vsebin podanih na neki strani--solski primer je 24kur. In da donacije ne delujejo je navaden slovenceljski idiotizem.


Aja zato so samo na slovenskih straneh oglasi.
Quack !

next3steps ::

Ne vem, jih ne vidim.

hojnikb ::

LeQuack je izjavil:

next3steps je izjavil:

LeQuack je izjavil:

xda develope je izjavil:

So se še tu začele reklame? Zakaj? Da si lastniki foruma delajo zaslužek ali da imajo za stroške, če za slednje bi lahko omogočili opcijo donacij ne pa da se popajo reklame.
Lp


Na internetu donacije na delujejo. Ljudem je težko kupiti še mobilni app za pol evra pa bodo donirali kar naenkrat. Veš da.

Lejga, če je artikel ali storitev na nivoju golobjega kakca, potem ne. Drugi, ki širijo in znajo širiti kvaliteto, pa s tem težav nimajo.


Donacije ne delujejo. Imaš milijon zadetkov na to temo (donations vs ads in podobno). Če boš napisal neko super open source aplikacijo in dal zraven donate gumb boš imel konec meseca za sendvič, kaj več pa ne. Pa še to je optimistično. Imaš strani kjer je nekaj sto tisoč unique obiskov letno recimo in jim je donate gumb prinesel natanko 0 donacij.

*khm* wiki *khm*
#brezpodpisa

mtosev ::

wikipedia ima srečo, da dobi dovolj denarja in da je brez oglasov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

jype ::

mtosev> wikipedia ima srečo, da dobi dovolj denarja in da je brez oglasov

Wikipedia ima ljudi, ki jo financiramo, ker nas Jimbo gleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

cekr ::

A je že kdo naredil kakšen poseben filter za bolane reklame?
Normalne reklame me ne motijo.
Problematične so v stilu:
Francka iz Zgornjih Ventilčkov ni nikoli znala angleščine. S to metodo je v pol ure znala angleško kot Angleži. ;
Tonček je z enostavno metodo povečal moč motorja za 196%. ;
Jože iz Suhega dola je z nenavadno metodo odpravil plešavost v parih minutah. ;
Odpravite ukrivljen palec v desetih minutah.

Same teme, kjer je vse rešljivo na zelo enostaven način. Res me zanima, koliko ljudi pade na takšno finto.
Polno je takšnih in res ni treba, da smetijo strani.

Zadaj je seveda vedno ista firma, ki hoče, da ji zaupaš svoje podatke.
O tej firmi je bilo že veliko govora pa jo še vedno niso zablokirali.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stack Overflow: Ni nam mar, kdo blokira oglase

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4514453 (7198) jukoz
»

Facebook in AdBlock Plus: kdo bo koga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7121345 (16822) Pithlit
»

Neželjene vsebine na spletni strani

Oddelek: Omrežja in internet
173894 (3521) bambam20
»

Uporabljam AdBlock-sem Najboljši. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
10421228 (16442) thramos

Več podobnih tem