» »

Menjava DISK-a

Menjava DISK-a

Tropex ::

Zdravo,

rad bi zamenjal na PC in LAPTOPU, trde diske z SSD, tako da bi imel trde diske kot pomožni oz. zunanji.

Trgovec mi je nekaj omenjal, da je treba ''klonirati'' Windowse.

Mi lahko kdo razloži kaj to pomeni in ali je težko to narediti ( na splošno pač zamenjati, kaj je treba naresti)?

Hvala,

hojnikb ::

to pomeni da skopiraš podatke na nov disk, ker če jih samo zamenjaš, bo črn ekran pri bootanju :)
#brezpodpisa

Klemen97 ::

Kloniranje pomeni da uporabniš namenski program za to, in da ti klonira iz HDD diska(tega,ki ga imaš trenutno v računalniku) na SSD. Po kloniranju bo vse isto na novem disku tako kot je bilo na starem(datoteke),...

Ti pa ne priporočam, ker lahko kloniranje presname tudi nesnago, tako da je bolše če nanovo namestiš windowse na SSD ter nato ročno kopiraš slike, dokumente,...

ST-777 ::

Boljša kot kloniranje, je sveža namestitev Win na SSD. Ko imaš to, pa narediš kopije particij za rezervo s programom za kloniranje, na primer: Macrium Reflect (ki se mi zdi dokaj enostaven za uporabo), so pa tudi free programi za kloniranje.

Tropex ::

Ajaaaa...ah pol si itak da bom raje na novo dal Windowse...sem mislil da je nek poseben potek zaradi preklaplanja...se pravi..odšraufam...odklopim starega..vklopim novega...inštaliram Windowse in to je to.

Han ::

Načeloma, ja. Jaz bi prej še posodobil BIOS, če je na voljo novejša verzija, in preveril, da je vklopljen AHCI.

Tropex ::

Han je izjavil:

Načeloma, ja. Jaz bi prej še posodobil BIOS, če je na voljo novejša verzija, in preveril, da je vklopljen AHCI.


Ah tak ekspert pa nisem...kokr mam razširjeno znanje o rač. je toliko da si lahko formatiram disk itd. osnove...

ST-777 ::

Zakaj je dobro vklopiti AHCI in kje, je razvidno na: http://forum.crucial.com/t5/Crucial-SSD...

Bolf3nk ::

Nekatere matične imajo to že vklopljeno v osnovi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
475466 (4472) gruntfürmich
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5717077 (10569) opeter
»

Kloniranje diska na SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
197641 (7116) ST-777
»

Kateri SSD disk za staro plato

Oddelek: Pomoč in nasveti
345234 (4270) Benny10
»

Windows 7 - počasen zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
336093 (5659) Tine:)

Več podobnih tem