» »

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje

1 2 3
4
»

Mato989 ::

šernk je izjavil:

Torej si bil izbirčn s standardi ampak hkrati premalo izbirčen da bi počakal pol leta in dobil šiht pri firmi ki te je štipendirala (tvoje besede)... zato si šel kot visoko izobražen kader skakat od firme do firme (manj kvalitetnih kot trdiš sam od tiste ki te je štipendirala in nisi počakal pol leta! oz. le 3 mesece če vzameva v obzir dejstvo da si 3 mesece iskal)


Pa misliš da je bilo kakšno zagotovilo da bodo oni decembra začeli zaposlovati ponovno, kaj če bi potem šele z majem? naj čakam še dodatnih 5 mesecev? glede nato da so leto dni prej naredili konkretno čistko med kadri? Februarja sem diplomiral z majem sem bil prost obveznosti do firme in začel iskati novo službo, 2 meseca visel doma in nato šel aktivno iskati zadevo v juliju (čas dopustov!).

Vi delajte kar hočete, samo ne mi viset na zavodu po 2 leti in jamrat da služb ni.


Firma ki nima kadrovnega plana za 6 mesecev naprej je bolj boga firma :) Če je to top firma v regiji potem ti svetujem da se preseliš :)

Še luzerji od moje druge firme so imeli okvirni plan zaposlovanja in potreb po kadru, pa s(m)o delali letni promet niti 500.000€ ......

K0K0 ::

Verjetno ni vedel, da bo firma čez pol leta ponovno zaposlovala. Kako naj študent ve kakšni so plani podjetja ? Najbolš da čepi doma in čaka da bo podjetje, ki je pravkar odpustilo 100 delavcev začelo ponovno zaposlovat. To ni javna uprava ko rečejo da bodo zmanjšal število uslužbencev potem pa zaposlijo 1000 novih.
Nimajo vsa podjetja vratarjev in 100+ zaposlenih z kadrovsko službo... Če se v vaši firmi ne da prit do direktorja to ne pomeni da je povsod tko. Z objavljanjem razpisov in razgovori je kr neki dela in če v podjetju vedo da bodo v kratkem zaposlovali so veseli če jim kak sposoben delavec sam potrka na vrata. Očitno ne razumete da delavec podjetju nosi več kot ga košta in da so nekateri direktorji veseli novih delavcev. Najlažje je sedet na kavču in se jezit, ker ti zavod ne zrihta službe.

Alien123 ::

Ja saj.. nočejo okrog hodit, da imajo pol izgovor kak je vsega borza kriva.. poznam par primerkov ko so že nwm kak dolgo doma in so vsi drugi krivi, samo oni ne.. če ne boš sam za sebe poskrbel, kdo pa bo? :D

otago ::

@sernk
Kljucno je iskanje dela v tujini. V Mariboru bos celo kot strojni inzenir tezko dobil delo. In ce ga bos dobil bo to 750-800 neto.

Iskal delo v prizvodnji...ampak podjetja dobro vedo, da bo izobrazen kader prej ko slej menjal firmo... Raje vzamejo enega neukega, brez formalne izobrazbe, najboljsa opcija jim je kaksen gimnazijski maturant, faliran student naravoslovja&tehnike.. ta bo ostal in se ne bo bunil za leto, 2 ali vec.

Iskanje dela v kovinski industriji v MB (torej CNC in vse drugo), CIMOS, MLM, Kovis.. ne prides preko vratarja. So prevelika podjetja, delajo za avtomobilsko industrijo in imajo xy iso standardov, ki veljajo tudi za zaposlovanje. Poznam par ljudi v teh podjetjih, vsi so se zaposlili preko veze. Ker je se delo v proizvodnji v MB tezko dobit.

Prekmurje je podobna zalostna zgodba. Prekmurska podjetja jamrajo po tv, kako ne morejo dobiti inzenirjev ali pa da je strojnistvo zelo iskan poklic. Placali pa bi 800 neto razvojnega izenirja z nekaj let izkusnjami.

Ljubljana je ze vecji trg in se lazje najde delo za vecjo placilo (>700neto).

Ne moremo metati ljudi s Primorske, Prekmurja, Štajerske, Ljubljane in različnimi profili izobrazbe, delovnih sposobnosti za iskanje dela v različnih slovenskih (statističnih) regijah in reči, da je enostavno najti delo/zaposlitev. Prvo delo je najtezje dobiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Mato989 ::

K0K0 je izjavil:

Verjetno ni vedel, da bo firma čez pol leta ponovno zaposlovala. Kako naj študent ve kakšni so plani podjetja ? Najbolš da čepi doma in čaka da bo podjetje, ki je pravkar odpustilo 100 delavcev začelo ponovno zaposlovat. To ni javna uprava ko rečejo da bodo zmanjšal število uslužbencev potem pa zaposlijo 1000 novih.
Nimajo vsa podjetja vratarjev in 100+ zaposlenih z kadrovsko službo... Če se v vaši firmi ne da prit do direktorja to ne pomeni da je povsod tko. Z objavljanjem razpisov in razgovori je kr neki dela in če v podjetju vedo da bodo v kratkem zaposlovali so veseli če jim kak sposoben delavec sam potrka na vrata. Očitno ne razumete da delavec podjetju nosi več kot ga košta in da so nekateri direktorji veseli novih delavcev. Najlažje je sedet na kavču in se jezit, ker ti zavod ne zrihta službe.


Če so ga tako dolgo štipendirali (kot pravi) in niso vedli da bodo čez nekaj mesecev (bolj natančno 3 mesece) potrebovali enega človeka in da to svojemu štipendistu niso uspeli javit je pa res daleč od top podjetja....

Če podjetje nekoga ŠTIPENDIRA se bo še prekleto potrudilo da ga obvesti da imajo delo za njega kmalu.... ker to da niso vedli da bodo VERJETNO koga rabli čez 3 mesece pač ne kupim, če drži to da je to eno izmed boljših podjetij v regiji... to je navaden bullshit.

Kot pravim še moj šef ko nas je blo 6 pa nismo bli niti blizu 500.000€ letnega prometa je vedel približno če bo rabil še koga čez pol leta ali nikogar več in verjami, če bi nekoga štipendiral bi tudi štipendirani vedel kdaj lahko kaj pričakuje!

Ali je story bullshit, ali pa je to še eno totalno neorganizirano podjetje za katerega ve le dotični inženir kako je lahko top v regiji :)

šernk ::

glej 3 mesece me je vezala pogodba z njimi, so mi že takoj rekli da najbrž ne bo nič, nazadnje sem se pa z njimi slišal 10 dni pred potekom pogodbe. Naslednjič bi jih najbrž klical novembra/decembra, pa sem prej dobil službo. Padel sem pa ravno v čas menjave lastnika, kjer se ni vedelo praktično popolnoma ničesar. V tistem času so imeli s kar nekaj inženirji letno pogodbo in do zadnjega niso vedeli ali jim jo bodo podaljšali ali ne. tako pač je ko pride v firmi z več kot 1000 zaposlenih do reorganizacije. Sploh pa so v našem koncu redke firme, ki zaposljujejo pred dopusti.

ali so oni vedeli da bodo zaposlovali novembra/decembra je meni bilo maja popolnoma vseeno, saj nisem imel namena biti doma še dodatnega pol leta.

trenutno imam boljšo službo, 20km bližje kot je bila firma, ki me je štipendirala in na koncu meseca mi na računu ostane še cca 200eur več, kot bi mi drugače. Res je sicer da se konec dneva sekiram če sem vse naredil ok, ker drugače stane napaka hitro 500eur, če napako spregledamo pa tudi par 1000 eur ampak je vsaj služba, ki obljublja napredek.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Vitez ::

otago je izjavil:

@sernk


Prekmurje je podobna zalostna zgodba. Prekmurska podjetja jamrajo po tv, kako ne morejo dobiti inzenirjev ali pa da je strojnistvo zelo iskan poklic. Placali pa bi 800 neto razvojnega izenirja z nekaj let izkusnjami.



Sposobni Prekmurci se vozijo v Avstrijo.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopolnitev starosti 26 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10620238 (16433) cegu
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832139 (26843) Mr.B
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723451 (20961) Invictus

Več podobnih tem