» »

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje

1 2
3
4

sift ::

PrihajaNodi je izjavil:

Znanec mi je zopet poslal oglas ob katerem sem se nasmejal do solz.


Bo RS. kdaj ukinila ta "zavod", ki ne prinaša nobene dodane vrednosti? Zaposleni na uradu se dejansko delajo norca iz ljudi.


nevem no. Jaz sm dubu kar nekajkrat džob preko teh oglasov, ko sem še iskal.

tikitoki ::

BOlj so problematicni osebki, ki tam, domnevno, pomagajo iskati zaposlitev. Po mojih izkusnjah so glhi tolk koristni, k klosarji na cesti, ce jih vprasas za nasvet.

šernk ::

manj, klošarja boš plačal za dobr nasvet 1eur če ti ga bo sposobn dat, te se plačuje 1000eur+ najbrž na mesec, da sploh ne vejo kaj nasvet je.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mesar ::

sift je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Znanec mi je zopet poslal oglas ob katerem sem se nasmejal do solz.


Bo RS. kdaj ukinila ta "zavod", ki ne prinaša nobene dodane vrednosti? Zaposleni na uradu se dejansko delajo norca iz ljudi.


nevem no. Jaz sm dubu kar nekajkrat džob preko teh oglasov, ko sem še iskal.


Nekajkrat? Kolko krat pa? V kakšnem času? To bi tudi bil relevanten podatek za "merilo" uspešnosti/učinkovitosti.
Your turn to burn!

Vitez ::

Ja, tudi delodajalci si bodo morali naliti čistega vina. nekoga s tekočim znanjem japonščine in ruščine boš težko našel na zavodu in takemu človeku, če naj ima 3 leta izkušenj, moraš ponuditi definitivno več, kot 800 bruto, lol, če naj dela zate.

Delodajalci so čisto izgubili kompas in mislijo, da so zaradi visoke brezposelnosti bogovi. Ampak dobrega delavca, sploh pa nekoga, ki naj ima neka specifična znanja, bo še evdno treba plačati, sicer bo šel pač drugam.

PrihajaNodi ::

Stran od zavoda, je po mojem laičnem mnenju, nekredibilna že zaradi tega, ker je brezplačen, kar privede do tega, da lahko vsaka budala objavi tam oglas. Microsft sigurno ne bo vpisoval oglase tja. Ker pa ljudje na zavodu ne opravljajo svojega dela to privede do nezaupanja do te platforme. Seveda, se tja najpogosteje vpisujejo javne službe, a za te vemo, da so tam že izbrani družinski člani.

šernk ::

Ampak dobrega delavca, sploh pa nekoga, ki naj ima neka specifična znanja, bo še evdno treba plačati, sicer bo šel pač drugam.

dobrega delavca z izkušnjami na zavodu ne boš našel. Morda bo 1 dan, ker dobri so si sposobni zrihtat službo že prej.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Vitez ::

O tem govorim. Zato so taki oglasi smešni. Oglase na zavodu pa berejo samo brezposelni.

Alien123 ::

Bo treba malo okoli osebno hodit od firme do firme za službo, ne pa čakat doma za računalnikom in pričakovat da bo borza vse naredila.

PrihajaNodi ::

Alien123 je izjavil:

Bo treba malo okoli osebno hodit od firme do firme za službo, ne pa čakat doma za računalnikom in pričakovat da bo borza vse naredila.


:)Kadrovniki te bodo zelo veseli. Anyway, če nimaš skillov si fucked.

Alien123 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Bo treba malo okoli osebno hodit od firme do firme za službo, ne pa čakat doma za računalnikom in pričakovat da bo borza vse naredila.


:)Kadrovniki te bodo zelo veseli. Anyway, če nimaš skillov si fucked.


Al pa vez

Vitez ::

Danes špilajo bolj reference, kot gole veze. Nihče te ne bo zaposlil samo zato, ker te pozna.

St235 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Stran od zavoda, je po mojem laičnem mnenju, nekredibilna že zaradi tega, ker je brezplačen, kar privede do tega, da lahko vsaka budala objavi tam oglas. Microsft sigurno ne bo vpisoval oglase tja. Ker pa ljudje na zavodu ne opravljajo svojega dela to privede do nezaupanja do te platforme. Seveda, se tja najpogosteje vpisujejo javne službe, a za te vemo, da so tam že izbrani družinski člani.


Microsoft in tudi vsaka druga firma, ki želi zaspoliti delavca v Sloveniji bo objavila oglaas na zavodu.

Vitez ::

Nima zakonske obveze to storiti.

AndrejO ::

Vitez je izjavil:

Nima zakonske obveze to storiti.

Ja in ne.

Tehnično gledano ne, ker oblika obvezne javne objave ni predpisana. Praktično pa je najlažje uporabiti zavod, ker je ta dolžan prosto delovno mesto objaviti brezplačno in, ker je v zakonu izrecno navedeno, da se prijava na zavodu šteje kot javna objava.

Gl. trenutni 25. čl. ZDR-1, ne samo trenutni 7. čl. ZUTD.

next3steps ::

Alien123 je izjavil:

Bo treba malo okoli osebno hodit od firme do firme za službo, ne pa čakat doma za računalnikom in pričakovat da bo borza vse naredila.

Bože nedaj. Te bodo average-IQ soforumaši pojedli, tako kot so skušali mene.

Vitez ::

Boš težko hodil od firme do firme. V naši firmi boš prišel brez vabila samo do recepcije. Ni to več socializem, ko si osebno nesel vlogo v kadrovsko, nenajavljen.

RockyS ::

Res je, lahko pa poiščeš firme, ki zaposlujejo tvoj profil in pošlješ mail na info,job,kadrovska @firma.si in se prodaš.

mlamat ::

Saj niso samo v socializmu baby-boomerji hodili od firme do firme iskati službo.

Zadnjič sem bral na reeditu, kako je oče od enega Američana bil šokiran, ko je mislil zaviti v kadrovsko, pa so ga na recepciji zavrnili.

Mesar ::

Normalno, kdo pa se bo s tabo ukvarjal tam? Če nekoga iščejo ga tako iščejo in moraš uporabiti ustrezne kanale, če nikogar ne iščejo pa brezveze tja siliš. Praviloma če hočeš "noter prit" je danes povsod potrebno osebno priporočilo od nekoga na firmi (pa ne čistilke) kar je tudi normalno, pa seveda neko korist mora firma imeti od tebe, z drugimi besedami firmi moraš pokrit svoje stroške pa še nekaj dobička prinest - če to ni mogoče in te po nekem čudežu zaposlijo pa je tako vseeno ker je samo vprašanje časa preden bodo propadli.

Privat sektor != JU
Your turn to burn!

BuDi79 ::

 c

c

MadMen ::

To oglas za naprej pripravljenega kandidata, tko da ni vredno izpostavljati. Predvidevam da gre za institucijo znotraj JS, tako da ta okvirna plača je larifari. Je pa zanimo da rabiš doktorat za arhiviranje...

FTad ::

Lol, za tak denar si se vezalk ne bi sel zavezat in se spravit v sluzbo. To je ze je**** v glavo. Tisti, ki se pa s takim znanje sploh prijavi na tak razpis, se pa premalo ceni

St235 ::

MadMen je izjavil:

To oglas za naprej pripravljenega kandidata, tko da ni vredno izpostavljati. Predvidevam da gre za institucijo znotraj JS, tako da ta okvirna plača je larifari. Je pa zanimo da rabiš doktorat za arhiviranje...


Vrstice kjer ekplicitno zelijo, da zavod sodeluje nisi videl?

Ocitno ne primanjkuje funkcionalno nepismenih osebkov, ki so pripravljeni z doktoratom delat za 800e, ker drugega pac niso sposobni.

next3steps ::

Mesar je izjavil:

Normalno, kdo pa se bo s tabo ukvarjal tam? Če nekoga iščejo ga tako iščejo in moraš uporabiti ustrezne kanale, če nikogar ne iščejo pa brezveze tja siliš. Praviloma če hočeš "noter prit" je danes povsod potrebno osebno priporočilo od nekoga na firmi (pa ne čistilke) kar je tudi normalno, pa seveda neko korist mora firma imeti od tebe, z drugimi besedami firmi moraš pokrit svoje stroške pa še nekaj dobička prinest - če to ni mogoče in te po nekem čudežu zaposlijo pa je tako vseeno ker je samo vprašanje časa preden bodo propadli.

Privat sektor != JU

Dober dan, sem ta in ta, sem mojster na tem in tem področju. Tule je moj obširen portfolio. Menim, da bi konkretno prispeval k dodatni vrednosti vašega podjetja. Tle je še moja formalna izobrazba. Še moj referenčni produkt. Moji kontakti so .. .., na katere sem dosegljiv 24/7. Lep dan, nasvidenje in se priporočam.

Sam ve forumske pizde tega niste sposobni narediti.

Mato989 ::

next3steps je izjavil:

Mesar je izjavil:

Normalno, kdo pa se bo s tabo ukvarjal tam? Če nekoga iščejo ga tako iščejo in moraš uporabiti ustrezne kanale, če nikogar ne iščejo pa brezveze tja siliš. Praviloma če hočeš "noter prit" je danes povsod potrebno osebno priporočilo od nekoga na firmi (pa ne čistilke) kar je tudi normalno, pa seveda neko korist mora firma imeti od tebe, z drugimi besedami firmi moraš pokrit svoje stroške pa še nekaj dobička prinest - če to ni mogoče in te po nekem čudežu zaposlijo pa je tako vseeno ker je samo vprašanje časa preden bodo propadli.

Privat sektor != JU

Dober dan, sem ta in ta, sem mojster na tem in tem področju. Tule je moj obširen portfolio. Menim, da bi konkretno prispeval k dodatni vrednosti vašega podjetja. Tle je še moja formalna izobrazba. Še moj referenčni produkt. Moji kontakti so .. .., na katere sem dosegljiv 24/7. Lep dan, nasvidenje in se priporočam.

Sam ve forumske pizde tega niste sposobni narediti.



Haha, lepo te prosim no.... sem vido enega pacienta ki je to poizkušal pri moji bivši firmi, so mu lepo na vratih povedali da se tak to pač ne počne, da nja pošlje po mailu na ustrezen naslov ali po pošti ker nenapovedanih obiskov take sorte ne sprejemajo, in da če rabijo ljudi dajo razpis na spletni strani in zavodu...

next3steps ::

Najs. Firma si torej ne želi sposobnih ljudi. Pri takih tudi delati nočeš.

St235 ::

Mato989 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Mesar je izjavil:

Normalno, kdo pa se bo s tabo ukvarjal tam? Če nekoga iščejo ga tako iščejo in moraš uporabiti ustrezne kanale, če nikogar ne iščejo pa brezveze tja siliš. Praviloma če hočeš "noter prit" je danes povsod potrebno osebno priporočilo od nekoga na firmi (pa ne čistilke) kar je tudi normalno, pa seveda neko korist mora firma imeti od tebe, z drugimi besedami firmi moraš pokrit svoje stroške pa še nekaj dobička prinest - če to ni mogoče in te po nekem čudežu zaposlijo pa je tako vseeno ker je samo vprašanje časa preden bodo propadli.

Privat sektor != JU

Dober dan, sem ta in ta, sem mojster na tem in tem področju. Tule je moj obširen portfolio. Menim, da bi konkretno prispeval k dodatni vrednosti vašega podjetja. Tle je še moja formalna izobrazba. Še moj referenčni produkt. Moji kontakti so .. .., na katere sem dosegljiv 24/7. Lep dan, nasvidenje in se priporočam.

Sam ve forumske pizde tega niste sposobni narediti.





Haha, lepo te prosim no.... sem vido enega pacienta ki je to poizkušal pri moji bivši firmi, so mu lepo na vratih povedali da se tak to pač ne počne, da nja pošlje po mailu na ustrezen naslov ali po pošti ker nenapovedanih obiskov take sorte ne sprejemajo, in da če rabijo ljudi dajo razpis na spletni strani in zavodu...


In?

A ce tvoja firma tako posluje je to standard? In kaj tocno, razen, casa si s tem zgubil?

Edni pacient je tisti, ki samo zato ker mogoce ne bo uspelo, sploh ne poskusi

Šimpanz ::

Si ne predstavljm da bi bil recimo Microsoft ali Outfit7 tako odprt da bi vsak kekec uletaval k direktorju ali v kadrovsko brez povabila. Grem stavit da bi se dnevni števec modelov ustavil pri trimestni številki.

St235 ::

Mozno in je stvar podjetja da ima politiko do tega. Ampak to ne spremeni dejstva, da ni nobene skode ce posameznik to poskusi. Se manj pa je take ljudi oznacevat za paciente.

sift ::

Mesar je izjavil:

sift je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Znanec mi je zopet poslal oglas ob katerem sem se nasmejal do solz.


Bo RS. kdaj ukinila ta "zavod", ki ne prinaša nobene dodane vrednosti? Zaposleni na uradu se dejansko delajo norca iz ljudi.


nevem no. Jaz sm dubu kar nekajkrat džob preko teh oglasov, ko sem še iskal.


Nekajkrat? Kolko krat pa? V kakšnem času? To bi tudi bil relevanten podatek za "merilo" uspešnosti/učinkovitosti.


Nekje 3x. Hitro, ponavadi poklical al poslal vlogo in cv , na razgovor, vzeli in začel.

Pa recimo ko sem delal v Luki Koper , kar je bil top job za takrat. Vozil sem avte, to mi je zavod uredil dobesedno. Poslali pismo, jaz pa ostalo naredil in imel.

Niso tok slabi ,res.

Mato989 ::

next3steps je izjavil:

Najs. Firma si torej ne želi sposobnih ljudi. Pri takih tudi delati nočeš.


Ali pa če firma nima časa se ukvarjat z vsakim ki MISLI da je sposoben :)

tikitoki ::

Ocitno je to zelo odvisno od profila. Pri natakarju se hoja od lokala do lokala verjetno povrne. Ce si diplomirani biolog, pa zelo dvomim, da je v tem pristopu veliko smisla.

next3steps ::

Šimpanz je izjavil:

Si ne predstavljm da bi bil recimo Microsoft ali Outfit7 tako odprt da bi vsak kekec uletaval k direktorju ali v kadrovsko brez povabila. Grem stavit da bi se dnevni števec modelov ustavil pri trimestni številki.

Saj lahko delajo že na recepciji selekcijo in naknadno še v kadrovski.

Mato989 ::

next3steps je izjavil:

Šimpanz je izjavil:

Si ne predstavljm da bi bil recimo Microsoft ali Outfit7 tako odprt da bi vsak kekec uletaval k direktorju ali v kadrovsko brez povabila. Grem stavit da bi se dnevni števec modelov ustavil pri trimestni številki.

Saj lahko delajo že na recepciji selekcijo in naknadno še v kadrovski.


A receptor usposobljen za kadrovanje misliš? :)

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Šimpanz je izjavil:

Si ne predstavljm da bi bil recimo Microsoft ali Outfit7 tako odprt da bi vsak kekec uletaval k direktorju ali v kadrovsko brez povabila. Grem stavit da bi se dnevni števec modelov ustavil pri trimestni številki.

Saj lahko delajo že na recepciji selekcijo in naknadno še v kadrovski.


A receptor usposobljen za kadrovanje misliš? :)


Ha pa si ga dobil. Tekati po firmah, kot vcasih, ne gre vec. Samo dokazujes svojo obupanost.

next3steps ::

Si me dobil ja, a sem pospešil in si spet za mano. Že od daleč se vidi, kdaj in kaj je material za posredovati naprej in kaj ne. Tudi če receptor na koncu meseca odda to tvojo ponudbo za še neodprto delovno mesto je bolje, kot če odda takrat, ko bo odprto in bo prijavljenih že x kandidatov.

111111111111 ::

Meni pa ni napačen pristop. ZA večje firme ne gre, za manjša podjetja, pa to funkcionira na polno. Sam se mže 3 projekte tako dobil, da sem poklical, se najavil, ali pa če sem imel čas preprosto šel tja receptorju povedal, da bi se rad srečal s tem in tem in so me vedno spustili naprej.

[D]emon ::

> Vrstice kjer ekplicitno zelijo, da zavod sodeluje nisi videl?

To pise pri prakticno vseh oglasih in mislim, da je celo v sistemu ZRSZ privzeto obkljukana opcija.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Alien123 ::

Jaz ko sem še bil brezposeln sem vedno od firme do firme hodil.. pa bi dobil službo, vendar sem se pol zaposlil nekje drugje preko vez.. vse se da, če se hoče.

St235 ::

[D]emon je izjavil:

> Vrstice kjer ekplicitno zelijo, da zavod sodeluje nisi videl?

To pise pri prakticno vseh oglasih in mislim, da je celo v sistemu ZRSZ privzeto obkljukana opcija.


Pise pri oglasih ki so objavljeni, ker delodajalec dejansko isce delavca. To da ti ostalih oglasov ne najdes je predvsem tvoj problem.

Mato989 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Šimpanz je izjavil:

Si ne predstavljm da bi bil recimo Microsoft ali Outfit7 tako odprt da bi vsak kekec uletaval k direktorju ali v kadrovsko brez povabila. Grem stavit da bi se dnevni števec modelov ustavil pri trimestni številki.

Saj lahko delajo že na recepciji selekcijo in naknadno še v kadrovski.


A receptor usposobljen za kadrovanje misliš? :)


Ja dober varnostnik mora bit sposoben izjemno dobro presojat ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mato989 ::

St235 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

> Vrstice kjer ekplicitno zelijo, da zavod sodeluje nisi videl?

To pise pri prakticno vseh oglasih in mislim, da je celo v sistemu ZRSZ privzeto obkljukana opcija.


Pise pri oglasih ki so objavljeni, ker delodajalec dejansko isce delavca. To da ti ostalih oglasov ne najdes je predvsem tvoj problem.

Mato989 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Šimpanz je izjavil:

Si ne predstavljm da bi bil recimo Microsoft ali Outfit7 tako odprt da bi vsak kekec uletaval k direktorju ali v kadrovsko brez povabila. Grem stavit da bi se dnevni števec modelov ustavil pri trimestni številki.

Saj lahko delajo že na recepciji selekcijo in naknadno še v kadrovski.


A receptor usposobljen za kadrovanje misliš? :)


Ja dober varnostnik mora bit sposoben izjemno dobro presojat ljudi.



Ali je receptor = varnostnik?
Torej meniš da bi firme morale imeti varnostnike v kadrovski oz. HRM ukinemo in pustimo da zaposlovanje vodi lokalni varnostnik iz Sintala...

Vedno bolj je smešno tole.

Primerno iskanje službe kot ITjevec je da nardiš lastni strežnik gor CV in predstavitveno stran, in to pošlješ firmi.... in pa svoje prejšnja dela... hoja okrog v digitalni dobije kot da bi se dinozavri pomikali okrog... To bi delal moj foter ki je 60, in ki bi še danes poslal PROŠNJO za delovno mesto namesto PONUDBE.

[D]emon ::

> To da ti ostalih oglasov ne najdes je predvsem tvoj problem.

Z ozirom na to, da redno pregledujem oglase na ZRSZ, in da prakticno pri vsakem pise tisto o napotovanju kandidatov preko zavoda, ti direktno povem, da nimas pojma o cem govoris.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PrihajaNodi ::

Primerno iskanje službe kot ITjevec je da nardiš lastni strežnik gor CV in predstavitveno stran, in to pošlješ firmi.... in pa svoje prejšnja dela... hoja okrog v digitalni dobije kot da bi se dinozavri pomikali okrog... To bi delal moj foter ki je 60, in ki bi še danes poslal PROŠNJO za delovno mesto namesto PONUDBE.


Tako je. Pa ni samo v itju tako. Potem pa razgovor preko skypa ali wechata:).

šernk ::

Ha pa si ga dobil. Tekati po firmah, kot vcasih, ne gre vec. Samo dokazujes svojo obupanost.


osebno sem 3 mesece čakal na objavljene oglase...niti enega zame. potem sem sedel v avto in šel naokoli: v roku 2 mesecev sem imel 3 razgovore iz tega naslova in enega iz naslova objavljenega oglasa. Kje sem službo kot strojni inžinir z 0 let delovnih izkušenj dobil mi mislim da ni treba pojasnjevat.

Ja varnostnik te proba zavrniti v večjih firmah, v manjših te bodo pa izjemno veseli, ampak če vsaj malenkost vztrajaš tudi pri večjih firmah prideš do kadrovske službe. Slednji te pa vnesejo v njihov interni sistem in ob naslednjem prostem delovnem mestu, bodi siguren da ima taka oseba prednost že v štartu, saj je pokazala sama zanimanje za delo v podjetju.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mato989 ::

šernk je izjavil:

Ha pa si ga dobil. Tekati po firmah, kot vcasih, ne gre vec. Samo dokazujes svojo obupanost.


osebno sem 3 mesece čakal na objavljene oglase...niti enega zame. potem sem sedel v avto in šel naokoli: v roku 2 mesecev sem imel 3 razgovore iz tega naslova in enega iz naslova objavljenega oglasa. Kje sem službo kot strojni inžinir z 0 let delovnih izkušenj dobil mi mislim da ni treba pojasnjevat.

Ja varnostnik te proba zavrniti v večjih firmah, v manjših te bodo pa izjemno veseli, ampak če vsaj malenkost vztrajaš tudi pri večjih firmah prideš do kadrovske službe. Slednji te pa vnesejo v njihov interni sistem in ob naslednjem prostem delovnem mestu, bodi siguren da ima taka oseba prednost že v štartu, saj je pokazala sama zanimanje za delo v podjetju.


Saj pravim, me prav zanima kako bi ti naredil to v kakšnem Microsoftu in vztrajal da prideš do kadrovske nenajavljen ipd... Tele naši lokalni spjevci ki nimajo niti HRM oz. kadrovske, se itak ne štejejo... "one man band" firme z max 10 zaposlenimi, kjer je lastnik, direktor, kadrovska, IT podpora, uvajanje v delo in še dela zraven...

Tvoj prvi odstavek pa je bolj tiste fore, nobenega oglasa zate? Si pač postavil takšne standarde... recimo ko za mene ni bilo oglasa sem se prekvalificiral, in sem dobil šiht v 15 sekundah, nato sem pa po 9 mesecih dobil službe v tem kar me bolj veseli in kar takrat ni bilo... rezultat je takšen da imam dodatno izobrazbo kot backup.

To da 3 mesece nisi dobil šihta kot inženir strojništva pomeni samo to da tekom faksa nisi počenjal nič koristnega razen se šolal, vsi moji kolegi in znanci ki so delali to smer so že med šolo dobili službe.... prav tako diplomant FERIja... je pa res da so vsi bili v delovnih procesih že tekom šolanja, niso začeli iskat po diplomi, eden še zdaj ni diplomiral, pa ma 1.2000€ neto plače pa ma samo maturo pa dela kot inženir strojništva.

šernk ::

To da 3 mesece nisi dobil šihta kot inženir strojništva pomeni samo to da tekom faksa nisi počenjal nič koristnega razen se šolal, vsi moji kolegi in znanci ki so delali to smer so že med šolo dobili službe.... prav tako diplomant FERIja... je pa res da so vsi bili v delovnih procesih že tekom šolanja, niso začeli iskat po diplomi, eden še zdaj ni diplomiral, pa ma 1.2000€ neto plače pa ma samo maturo pa dela kot inženir strojništva.


sem imel 8 let štipendijo verjetno daleč največje firme v radiju 40km (čez 1000 zaposlenih v matični firmi). Sem pa končal fax na žalost ravno v obdobju, ko ogromno ljudem niso podaljšali pogodbe zaradi čištke novega lastnika. če bi fax končal leto dni prej ali pol leta pozneje bi dobil službo naslednji dan po diplomi. Ja imel sem visoke standarde, ker sem želel službo kjer lahko v dveh letih napredujem iz navadnega delavca, vsem ostalim sem pa povedal da več kot tri leta pri njih ne mislim biti, pa čeprav je bila umes tudi odlična služba z dobro plačo, kjer bi se imel najbrž lepše kot sedaj. Ampak mi nič ne pomaga, če čez 10 let ne bi imel nobene možnosti več na trgu kot ostati. Osebno pač povem direktno v štartu in ne držim fige v žepu da bom 20 let v službi, čeprav že v naprej vem da ne bom.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mato989 ::

šernk je izjavil:

To da 3 mesece nisi dobil šihta kot inženir strojništva pomeni samo to da tekom faksa nisi počenjal nič koristnega razen se šolal, vsi moji kolegi in znanci ki so delali to smer so že med šolo dobili službe.... prav tako diplomant FERIja... je pa res da so vsi bili v delovnih procesih že tekom šolanja, niso začeli iskat po diplomi, eden še zdaj ni diplomiral, pa ma 1.2000€ neto plače pa ma samo maturo pa dela kot inženir strojništva.


sem imel 8 let štipendijo verjetno daleč največje firme v radiju 40km (čez 1000 zaposlenih v matični firmi). Sem pa končal fax na žalost ravno v obdobju, ko ogromno ljudem niso podaljšali pogodbe zaradi čištke novega lastnika. če bi fax končal leto dni prej ali pol leta pozneje bi dobil službo naslednji dan po diplomi. Ja imel sem visoke standarde, ker sem želel službo kjer lahko v dveh letih napredujem iz navadnega delavca, vsem ostalim sem pa povedal da več kot tri leta pri njih ne mislim biti, pa čeprav je bila umes tudi odlična služba z dobro plačo, kjer bi se imel najbrž lepše kot sedaj. Ampak mi nič ne pomaga, če čez 10 let ne bi imel nobene možnosti več na trgu kot ostati. Osebno pač povem direktno v štartu in ne držim fige v žepu da bom 20 let v službi, čeprav že v naprej vem da ne bom.


Aha torej si imel top varianto in nisi želel počakat pol leta kot sam praviš? :)

Torej si bil izbirčn s standardi ampak hkrati premalo izbirčen da bi počakal pol leta in dobil šiht pri firmi ki te je štipendirala (tvoje besede)... zato si šel kot visoko izobražen kader skakat od firme do firme (manj kvalitetnih kot trdiš sam od tiste ki te je štipendirala in nisi počakal pol leta! oz. le 3 mesece če vzameva v obzir dejstvo da si 3 mesece iskal)

Tale zgodbica mi pač ne paše skup.

[D]emon ::

*sniff* *sniff*

Smells like bullshit to me.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

šernk ::

Torej si bil izbirčn s standardi ampak hkrati premalo izbirčen da bi počakal pol leta in dobil šiht pri firmi ki te je štipendirala (tvoje besede)... zato si šel kot visoko izobražen kader skakat od firme do firme (manj kvalitetnih kot trdiš sam od tiste ki te je štipendirala in nisi počakal pol leta! oz. le 3 mesece če vzameva v obzir dejstvo da si 3 mesece iskal)


Pa misliš da je bilo kakšno zagotovilo da bodo oni decembra začeli zaposlovati ponovno, kaj če bi potem šele z majem? naj čakam še dodatnih 5 mesecev? glede nato da so leto dni prej naredili konkretno čistko med kadri? Februarja sem diplomiral z majem sem bil prost obveznosti do firme in začel iskati novo službo, 2 meseca visel doma in nato šel aktivno iskati zadevo v juliju (čas dopustov!).

Vi delajte kar hočete, samo ne mi viset na zavodu po 2 leti in jamrat da služb ni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopolnitev starosti 26 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10620231 (16426) cegu
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832127 (26831) Mr.B
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723442 (20952) Invictus

Več podobnih tem