» »

Plačilo po povzetju

Plačilo po povzetju

WallSreet ::

Vem da je bila ta tema odprta že vsaj 65403x vendar bom vseeno vprašal še enkrat. Zanima me če mi lahko nekdo pove kako poteka plačilo po povzetju (z odkupnino)

-Se pravi grem na pošto z izdelkom
-vprašam za obrazec (zanima me če je obrazec zastonj? ) in ga izpolnim

Kako je potem z poštnino? Bom moral kaj plačati ali bo to vse poravnal prejemnik? Če bom moral plačati koliko? BTW gre za lahek 300g paket.

Edit: Ali obstaja še kakšen drugačen(cenejši) način pošiljanja paketa (vem da je najceneje če se z kupcem srečaš iz oči v oči vendar zato nimam časa, ker gre za neko malo stvar in nima smisla). Morda preko TRR-ja?

Han ::

Nič ni zastonj. Če želiš, da vse krije prejemnik, moraš zvišati kupnino za toliko kot znaša poštnina, obrazec za odkupnino (položnica) itd.

Seveda je bolj enostavno, če ti prejemnik nakaže kupnino na TRR. Stvar dogovora in zaupanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

[SkA] ::

Greš na PS, vzameš ali rečeš za 1 potrdilo / obrazec za oddajo pošiljke in opcijsko en plačilni nalog/položnico. Stopiš v stran in v miru izpolniš. Izpolniš oboje (http://www.portalosv.si/funkcionalna-pi... ), pri čemer položnico tako, da si ti prejemnik denarja.

Plačaš cca 3 - 3,5EUR za vse skupaj, glede na omenjeno težo. Če želiš, da ti plačnik povrne stroške, pusti zneske prazne in prosi, da ti ob oddaji pove točen znesek, da ga prišteješ odkupnini. Prejemnik bo potem plačal, poleg odkupnine, še nekaj malega za plačilo preko položnice ali dostavo denarja tebi. Če boš rekel, da ti denar dostavijo, bo prejemnik plačal malo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

bluefish ::

Obrazec je zastonj, poštnino plačaš bodisi ti ali naslovnik.
Najbolje za tebe in naslovnika je, če je plačilo po povzetju s poštno nakaznico ali plačilnim nalogom.

Kakorkoli, pojdi na pošto in se tam zmeni, boš dobil še najbolj relevantne in ažurne informacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

shadeX ::

-Se pravi grem na pošto z izdelkom


Da. Še prej ga še ustrezno zapakiraš

-vprašam za obrazec (zanima me če je obrazec zastonj? ) in ga izpolnim


Lahko vprašaš za obrazec, ampak ponavadi jih imajo na pultu - zastonj ja.

Kako je potem z poštnino? Bom moral kaj plačati ali bo to vse poravnal prejemnik?


Plačati moraš takoj. Če želiš (oz. se zmeniš s kupcem), da on krije stroške pošiljanja, povečaj vrednost kupnine za stroške pošiljanja (npr če je paket vreden 20€, dodaj še stroške pošiljanja - ti pove na okencu. Recimo da so stroški 6€, torej daš vrednost paketa oz. kupnine 26€).

butec ::

http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/

za paket boš plačal 5,77 € poštnine

če kupec plača poštnino boš za vrednost pošiljke 10€ zahteval 15,77 € odkupnine.
ko prejemnik plača boš dobil obvestilo in izplačali ti bodo 15,77 €

king67 ::

Do 2kg (se mi zdi) lahko pošlješ tudi kot pismo, kar je ceneje.

lp,
king67

Bubbles ::

Na pošti vprašaš za nakaznico oz. ga sam vzameš. Listek je rumene barve, zanj ne plačaš nič.
Če se ne motim, ga izpolniš tako, da si ti prejemnik, pošiljatelj pa tisti, kateremu pošiljaš, torej obratno, kot bo na paketu. Znesek pustiš prazen, to napiše poštni uslužbenec.

Poštnino plačaš, ampak če si se zmenil s kupcem, da jo on plača, poveš poštnemu uslužbencu, da zraven h kupnini še prišteje strošek poštnine, da jo potem ti dobiš nazaj, ko kupec sprejme paket. Znesek poštnine je odvisen od teže paketa, na spletni strani pošte imaš informativni izračun. Prav tako še kupec plača strošek odkupnine, to je še nek procent zraven.

Cenejši in tudi varnejši način je nakazilo na TRR. Zmenita se za znesek in poštnino, on ti predhodno nakaže, ti mu pa pošlješ pošiljko. Če ne nakaže, ne pošiljaš. Pri pošiljanju z odkupnino obstaja možnost, da kupec paketa ne prevzame, in potem imaš samo stroške s tem.

shadeX ::

Listek je rumene barve, zanj ne plačaš nič.


V zadnje ko sem jaz pošiljal po povzetju je bil bele :)

jero_no1 ::

butec je izjavil:

http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/

za paket boš plačal 5,77 EUR poštnine

če kupec plača poštnino boš za vrednost pošiljke 10EUR zahteval 15,77 EUR odkupnine.
ko prejemnik plača boš dobil obvestilo in izplačali ti bodo 15,77 EUR


3,77EUR meni pokaže izračun za to pošiljko, zaradi tega:

king67 je izjavil:

Do 2kg (se mi zdi) lahko pošlješ tudi kot pismo, kar je ceneje.

lp,
king67

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jero_no1 ()

WallSreet ::

Kaj to komplicerajo lol ;((

Bom jaz poslal kar po povzetju pa da kupec plača vse ostale pizdarije (odkupnino)



Poštnino plačaš, ampak če si se zmenil s kupcem, da jo on plača, poveš poštnemu uslužbencu, da zraven h kupnini še prišteje strošek poštnine, da jo potem ti dobiš nazaj, ko kupec sprejme paket. .


Se pravi bom moral na okencu plačati takoj vendar mi bo potem kupec ob prevzemu povrnil?

Bubbles ::

Tako je. Ti plačaš, on pa ti povrne. Ampak ne pozabi te poštnine zraven prišteti h kupnini.

jero_no1 ::

shadeX je izjavil:

Listek je rumene barve, zanj ne plačaš nič.


V zadnje ko sem jaz pošiljal po povzetju je bil bele :)


Bele barve je tvoje potrdilo o oddaji pošiljke.

Drugače je s tisto nakaznico rumene barve precej provizije za prejemnika (skoraj 6% oz. minimalno slaba 2€), ker ti mora potem poštar denar dostaviti domov.
Boljša opcija je zato UPN, kjer ti pošta nakaže denar na TRR, provizija pa 1,07% oz. minimalno malo več kot 1€.

WallSreet ::

jero_no1 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Listek je rumene barve, zanj ne plačaš nič.


V zadnje ko sem jaz pošiljal po povzetju je bil bele :)


Bele barve je tvoje potrdilo o oddaji pošiljke.

Drugače je s tisto nakaznico rumene barve precej provizije za prejemnika (skoraj 6% oz. minimalno slaba 2EUR), ker ti mora potem poštar denar dostaviti domov.
Boljša opcija je zato UPN, kjer ti pošta nakaže denar na TRR, provizija pa 1,07% oz. minimalno malo več kot 1EUR.


Če lahko bolje razložiš...

Se pravi če grem in rečem da bi poslal po povzetju in mi ona ponudi rumeno nakaznico ji naj potem rečem da bi raje UPN obrazec? Bo potem še vedno veljalo po povzetju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

amacar ::

Ja še edno bo po povzetju, ampak denar dobiš na trr, kupec pa bo plačal cca 1.05€ namesto tistih 5% (oz minimum) od kupnine.

GupeM ::

Vse isto, razlika bo v tem, koliko bo kupec plačal in v tem, da v enem primeru dobiš denar na TRR, v drugem pa ti ga poštar prinese domov v obliki gotovine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111970 (29997) destroyer2k
»

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

Oddelek: Loža
3214319 (7568) matobeli
»

Pošiljanje paketa , nakazilo na trr

Oddelek: Loža
387823 (5464) amacar
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378135 (5914) valkyrie
»

Vprašanje glede pošte

Oddelek: Loža
114128 (3342) Alamar

Več podobnih tem