» »

HP Pavilion, pomoč pri nakupu

HP Pavilion, pomoč pri nakupu

Sikka ::

Zdravo
V kratkem nameravam kupiti prenosnik ... Zaenkrat mi najbolj "dišijo" HP-ji serije pavilion.
Kaj mislite?
Cena okrog 650€
dual core (okrog 2,4 ghz), 3gb+ ram
Glede grafične pa nwm ravno kaj je najbolje kupiti?:D
Kak predlog?


KATERI JE BOLJŠI?*

HP Pavilion dv5-1120es

Core 2 Duo P8600 2.4Ghz, 3Gb DDR Ram, 320GB 5400rpm hdd, 15.4" WXGA BV LCD, DVD+RW DL enota, NVIDIA Geforce 9200M, modem, mrežna, Wlan, Cardreader, 3×USB, Expres Card, WebCam, Vista H Premium!
660€


HP Pavilion dv6-1125ee

Core 2 Duo P8600 2.4Ghz, 3GB DDR2 Ram, 320GB hdd, 15.6" WXGA+ BV LCD, DVD+RW DL LS enota, ATI RADEON HD4650, modem, mrežna, Wlan, Webcam, HDMI konektor, Bluetooth, NUMERIČNA tipkovnica, IEEE 1394, Cardreader, Windows Vista Home Premium.
715€


Hvala že vnaprej
S.
  • spremenil: Sikka ()

speed machine ::

Za mobile grafične: klik tukaj.
//

neskoncno ::

Upam da se zavedaš da ni servisa v Sloveniji za to serijo HP-jev. Drugače pa tudi imam slabe izkušnje z Pavillioni....

amacar ::

aja, če misliš imeti to primarni računalnik, bi ti mogoče priporočal 17" ekran (to po želji)

knesz ::

Upam da se zavedaš da ni servisa v Sloveniji za to serijo HP-jev. Drugače pa tudi imam slabe izkušnje z Pavillioni....

+ 1

Zelo slabe izkušnje z pavillioni ... se jih izogibam v velikem loku

BALAST ::

Kolega ima pavilliona pa mu je že 2x napajalnik odpovedal in 1x procesorki ventilator. Vse je moral nesti popravit v Avstrijo, ker je bila še garancija. Razen v druge so mu napajalnik poslali brezplačno kar prek pošte, ker je bil že redna stranka tam. ;( Za baterijo je pa v pol leta vedel da ni več garancije in si je kupil generično za 40€ prek ebaya. Torej sami problemi in je bil 2x po en teden na servisu.

Sam imam pa 2007 serijo HP-Compaq (p)rofesional in mi po enem letu ni bilo treba uveljavit še nobene garancije.

rzidar1 ::

hej
sama imam prenosnik serije pavilion, pa ti lahko povem, da sem z njim zelo zadovoljna.
kupila sem ga v tujini in sem ga 1x nesla na servis, da so mi menjali ventilator, ki je normalno delal, samo malo glasen je postal in so mi ga takoj menjali in od takrat je tako, kot mora biti.
če bi zdaj trenutno kupovala nov prenosnik, bi se 100% odločila za serijo pavilion.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Sikka ::

Hvala za nasvete ...

Kateri od dveh se vam pa zdi boljši? :)

mtosev ::

st 2
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NazgulRR ::

A ma kdo izkušnje s Pavilion DV3 serijo? Sam bi imel enega, vendar me zanima če se kaj pregrevajo ipd.

Klemenn ::

toliko za info..

sam imam tega
dv3 4010

po 3mesecih crknil disk, pokličeš na eno številko, poveš kodo napake iz biosa (v mojem primeru crknil trdi disk), pošljejo ti dhl ki pride iskat prenosnik, popravijo in pripeljejo nazaj. vse v sklopu garancije, brezplačno.

po eni strani pohvalno, po eni strani pa žalostno da je disk crknil...

Zajec123 ::

Zdravo,

da ponovno ne odpiram teme si bom kar tole izposodil.
Namen imam kupiti en gaming prenosnik. Dnevno bom igral 1-2 ure igre.
Ali bi bil tale računalnik primeren?
HP Pavillion 15
-procesor: ryzen 5 3550h
-graficna: gtx 1650
-ram: 16gb
https://www.mimovrste.com/hp-prenosniki...

Hvala:)

zajtam123 ::

Bi bil če ga kje dobiš. :)

Ne pa pričakovati visokih fps pri zahtevnejših igrah. Grafika ni več na nivoju.
Odvisno za koliko ga dobiš.

Zgodovina sprememb…

45cal ::

Ne vem, če se v naših trgovinah sploh še lahko dobi nov prenosnik s 3550H in GTX 1650. Zdaj nevem ali ti gledaš samo za nakup novega ali tudi rabljenega. Koliko si pripravljen največ dati? O katerih igricah govorimo? Načeloma kombinacija 3550H+1650 je še vedno popolnoma okej in zadostuje veliki večini starejših iger, kot tudi novejših (z ustrezno prilagojenimi nastavitvami). Če govorimo o prenosnikih, ki so prišli na trg leta 2019, obstaja tudi razlika med zgodnjimi gtx 1650 gddr5 in poznejšimi (od 2020) gddr6, kar tudi minimalno vpliva na zmogljivost. Za dandanes je pa RTX 3050 boljša izbira. Glede na izbiro pri nas menim, da je ta Lenovo Ideapad gaming 3 prenosnik kr dobra izbira.

Zajec123 ::

Pozabil sem napisati.
Kupil bi rabljenega (2 leti). Cena 450€.
Igre bi bile (Fifa22, Red dead redeption 2, Mafia3).

zajtam123 ::

te igre boš lahko igral. Ampak tako kot je napisal 45cal bo treba nastavitve prilagoditi grafiki primerno.

solatko ::

Če si pameten, boš od rabljenega HP tekel, kolikor te noge nesejo.

https://duckduckgo.com/?q=hp+pavilion+r...
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

45cal ::

Če gledam za koliko se oglašujejo rabljeni pri nas je mogoče edino ta Lenovo IdeaPad Gaming 3 (4600H, GTX 1650 GDDR6, RAM 16GB, SSD 512GB) nekoliko boljša izbira. Nevem pa, če ima ta Lenovo 60Hz zaslon ali 120Hz. Če bi ga lahko še spravil na nekoliko nižjo ceno se bi mi zdel boljši nakup od HPja. Kakorkoli, GTX 1650 je za zgoraj omenjene igre bolj "meh":| izbira. Za Fifo ne bi smelo biti večjih težav, za RDR2 in Mafia 3 pa je zgodba drugačna. Če se lahko približno zgledujemo po teh benchmarkih bo za vsaj okoli 50 FPS bilo potrebno nastaviti opcije na Low/Medium. Načeloma je 3550H+1650 še vedno okej kombinacija (seveda spet odvisno za kaj in kako). Pri 1080p ločljivosti zaslona je boljši CPU (poleg boljše GPU) vedno dobrodošel saj postane pri "nižjih" ločljivostih CPU večji bottleneck. Če si boš že izbral tisti HP prenosnik potem se boš mogoče tudi lahko malce poigral z GPU overclock (če bo zadostovalo hlajenje). Kakorkoli so pa ti "entry-level" prenosniki več ali manj isto sr*nje drugo pakovanje glede kvalitete izdelave, zaslona, baterije ipd. Ta YT kanal ima kar dobre opise potencialnih problemov pri prenosnikih. Pri teh HP prenosnikih zna bit problem tečaj zaslona, če ga odpiraš kot opica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

Gagatronix ::

solatko je izjavil:

Če si pameten, boš od rabljenega HP tekel, kolikor te noge nesejo.

https://duckduckgo.com/?q=hp+pavilion+r...


Od HP-ja nasplosno. To so jajca od laptopov.

Zajec123 ::

Kaj pa Lenovo Y520 proti Lenovo Gaming 3?
Kater bi bil bolša izbira? Ali sta bolj kot ne enakovredna?

Silvo ::

solatko je izjavil:

Če si pameten, boš od rabljenega HP tekel, kolikor te noge nesejo.

https://duckduckgo.com/?q=hp+pavilion+r...


Še kar nabijaš o rabljenih HP.Vsi so isti,vse znamke delajo podobno.
Ljudje žal ne znajo posodobit ali naložit sistema,gonilnikov...
Ta ima 3 letno grancijo in če je star 2 leti ima še leto garancije.
Za ta denar je že ok,če ni že 2x padel po tleh.
Silvo

solatko ::

Silvo - A jih prodajaš, jaz sem jih namreč servisiral. Niti slučajno niso vsi isti. V istem rangu raje kupim Lenovo ali Dell, kot HP.
Delo krepa človeka

45cal ::

solatko je izjavil:

Silvo - A jih prodajaš, jaz sem jih namreč servisiral. Niti slučajno niso vsi isti. V istem rangu raje kupim Lenovo ali Dell, kot HP.

Hja, če res pregledamo kakšne komentarje na spletu jih je mogoče par več negativnih za HP kot pa pri ostalih znamkah. Drugače pa itak lahko debatiramo, da obstaja možnost okvare pri katerem koli prenosniku. Res pa je, da imata Lenovo in Dell bolj prepoznavne modele kot sta ThinkPad in XPS. Se spomnem, ko sem kako leto dni nazaj izbiral za nakup poceni gaming prenosnika in sem pogledal Lenovo IdeaPad L340. Takoj, ko sem videl, da ima lahko le single-channel RAM sem se obrnil drugam.

Silvo ::

solatko...Se ti zdi da ga prodajam jaz?
Tip je vprašal za mnenje o točno določenem modelu prenosnika starosti dveh let,ki ima še eno leto uradne garancije.
Torej ga nisi servisiral,ker je še v garanciji,razen,če ne delaš na pooblaščenem HP servisu.
Moj nasvet pri nakupu rabljenega je edino,da je še v garanciji zato je nakup smiselen za ta denar.
Moje izkušnje pa so,da so vsi isti v budget rangu....made in china.
Silvo

Gagatronix ::

Moj nasvet je: Ne kupuj HP, ker bos imel samo govno.

45cal ::

No potem pa naj kupi tisti Lenovo IdeaPad Gaming 3 za 550€...

Terminathor ::

Zakaj laptop za igre? Sploh pa ne rabljenega.

45cal ::

Zajec123: 7. feb 2023, 11:17:09

Zdravo,

da ponovno ne odpiram teme si bom kar tole izposodil.
Namen imam kupiti en gaming prenosnik. Dnevno bom igral 1-2 ure igre.
Ali bi bil tale računalnik primeren?
HP Pavillion 15
-procesor: ryzen 5 3550h
-graficna: gtx 1650
-ram: 16gb
https://www.mimovrste.com/hp-prenosniki...

Hvala:)

Zajec123: 7. feb 2023, 19:34:53

Pozabil sem napisati.
Kupil bi rabljenega (2 leti). Cena 450€.
Igre bi bile (Fifa22, Red dead redeption 2, Mafia3).

Terminathor ::

Še vedno ne vem ZAKAJ

ZA 450 dobiš solidno kišto

Zgodovina sprememb…

45cal ::

Ja nevem. Spraševal je za prenosnik tako, da sem smatral, da želi prenosnik. Kišta je potem druga stvar.

Pezdicek ::

Rabljeni prenosnik je no-go. Lahko se pregreva ali bil polit..... popravila so draga.
Če imaš pc, si marsikaj lahko tudi navaden laik menja. Pri laptopu si pečen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pezdicek ()

Zajec123 ::

Prenosnik potrebujem zaradi potovanja.
Prenosnik, katerega želim kupiti ima še garancijo.

45cal ::

Če potrebuješ prenosnik potem ne vem zakaj bi bil tisti HP, glede na ceno in specifikacije, slaba izbira. Se mi pa osebno zdi tisti Lenovo s 4600H boljša izbira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup mini pc (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10215787 (6778) Ganon
»

Cinebench R23 slo-tech lestvica / scores (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
597448 (4942) Ma_en_tm
»

Nov računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
271612 (1210) DeeCoy
»

HP Prenosniki 2017

Oddelek: Kaj kupiti
4110792 (9550) MTB

Več podobnih tem