» »

Dostop do access-ove baze na oddaljenem racunalniku

Dostop do access-ove baze na oddaljenem racunalniku

Ram_z ::

Zanima me kako naj dostopam do access-ove podatkovne baze v VB6 ki je na oddaljenem racunalniku.
Pr: data.databasename="c:\baza.mdb"
Jaz bi zelel pa
data.databasename="//192.168.0.1/c/baza.mdb"

no ko sem probal to doma na moji mrezi mi je delalo ce sem slucajno prej dostopal do tega racunalnika v omrezju in vtipkal password.
Ko pa sem probal dostopat pred tem ko sem prej dostopal do racunalnika mi pa noce in niti za password me ne prasa. Ne vem kako bi to resil razen z tem da bi uporabil ksno SQL bazo.

Ker kar jst vem naj se ne bi dalo dostopat do oddaljene Access-ove baze na nekem racunalniku.
Ker propertis-a za password pri tej bazi ni.

Oz ce bi se dalo mapirat oddaljen drive na ksn nacin.

Upam da ste me razumeli vem da sm malo zblodu.

Najlepsa hvala za odgovor

Sci-Fi ::

Če jo potrebuješ samo za branje, pa ni tajna se da to s strežniško aplikacijo rešit - Apache.
Za poln dostop pa ne vem če se da.
Sci-Fi is the best way to dream

Ram_z ::

ja potrebujem jo za popoln dostop. Mogoce bi se dalo da bi mapiral oz ustvaru povezavo najprej na ta racunalnik (varianta kot network neighborhud in se tja enkrat povezal za salo) potem bi mo mogoce pustilo dostop do tja. Ne vem

Sci-Fi ::

Po mojem boljš da si jo nardiš v MySQL al pa SQL.
Prvi je meni bolj pri srcu.
Sci-Fi is the best way to dream

Ram_z ::

SCI-fi si ze kdaj delow v VB6 z mysql bazo oz si ze kdaj delow z ODBC-jem. Dej ce mas kje kaksen short programcek za quick reference se priporocam tolko da ce se mi bo kje zataknilo da si bom zanal pomagat

In sej to sm tudi ze jst razmislju da bi blo najboljse z mysql om sam bo treba pogruntat se kako in malo sprovat tnx ..

Sci-Fi ::

Žal v tej povezavi še nisem delal. Delal sem php + MySQL pa ta naveza ful rula.
mal si tale forum poglej:
Link!
Mislim, da bi moral pomagati.
Sci-Fi is the best way to dream

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sci-Fi ()

rabbit-zek ::

Lahko probaš z ODBC driverjem.. Sam sem delal bazo, ki bi lahko bila dostopna po celem LANU, vendar ne v VB ampak VC++, pa stvar kar vredu deluje, če imaš MSDN help fajle potem si malo poglej kako vpelješ v program povezavo do ODBC.
Preko tega bi moralo 90% delat.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Vzpostavi VPN(Vrtual Private Network). Stem lahko oddaljen host prikazes kot racunalnik v lokalni mrezi. Povezava ja enkodirana tako , da glede varnosti ni skrbi. Potem bi naceloma moralo delovati enako kot pri tebi doma. Baz pa v splosnem ne odpiraj direkt na internet tudi, ce bos uporabljal mysql.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Ram_z ::

sorry za malo zamude z odgovorom samo racunalnik mi je malo tezil.

ja samo ce vzpostavis VPN imas se zmeri za dostopat do nekega serverja kjer je ta baza podatkov. in si potem na istem nekako moras dostpat do tiste masine z nekim passwordom. ker ce te ti pogon samo sheras to ni dovolj

noraguta ::

Ja ce zadeva v lanu zahteva autentikacijo,potem seveda.Saj stem dosezes samo to da ti ni treba necesa odpret direkt na net.V lanu imas pa zadevo lahko bolj relaxed.hmm lahko pa tud access izpostavis prek odbc.Ali mysql.

Vb guru nisem , ampak naceloma moras zagotovit , da ima user ki dostopa urejene pravice na serverju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z mysql serverjem

Oddelek: Izdelava spletišč
161472 (1245) koloredo
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382148 (1798) Microsoft
»

VB+več uporabnikov z eno bazo

Oddelek: Programiranje
131019 (861) OwcA
»

kako do mysql v win2k z IIS?

Oddelek: Programiranje
121649 (1506) webblod
»

My SQL ????????????????????????????????

Oddelek: Programiranje
161546 (1277) darh

Več podobnih tem