» »

Iščem učne programe, ki smo jih imeli v OŠ

Iščem učne programe, ki smo jih imeli v OŠ

BorutO ::

V osnovni šoli smo nekoč imeli take simpl učne programe, kjer smo se učili in preverjali svoje znanje.
Predvsem me zanima, če se bi dalo kje dobiti program s poštevanko, kjer ti je merilo čas, in si imel v eni uri čas rešiti celotno križanko od 0-100 .. pač, ti je pokazalo 5x5=? in ti si pač mogel poiskati rezultat. Isto program za slovenščino, kjer je bilo eno drevo in si reševal vse mogoče o slovenskem jeziku. Enako tudi za fiziko, kjer smo lahko s programom povezali par konektorjev in ostalih napravic, da je pol nekaj delalo - elektro tok. Me zanima, če se še kje kaj takega da dobiti, ali kako bi prišel do tega?

Če se tega nikjer ne dobi, bi pa rad to sprogramiral, ampak nimam pojma o programiranju, kar pa se bi rad naučil.

GupeM ::

Program za elektroniko je bil verjetno Edison. Po izgledu sodeč, smo uporabljali verzijo 1 oz 2. Kasnejše verzije izgledajo precej modernejše.

BorutO ::

Ja,točno Edison je bil. :) Hvala, da si me spomnil oz mi pokazal še v slikah. TOčno tako smo delali program. :) Pa še kaj za slovenščino bi rabil pa matematiko :P

Poštevanko npr. Tam smo dostikrat pri matematiki šli v računalniško učilnico, in smo mogli v 45minutah rešiti celo poštevanko, prej te niso izpustili. Zdaj bi to rad te programe imel sam. Pa zanima me še, če je možno take programe dobiti v šoli oz. oš. ali ne, ker so zaščiteni itd - ministrstvo za šolstvo itd itd...

GupeM ::

Za angleščino sem se sedaj spomnil, da smo imeli Amon Win, za druge programe se ne spomnim. Verjetno imajo sedaj kaj modernejšega. Povprašaj računalničarja na lokalni OŠ. Mogoče ti lahko kaj zrihta.

Nona ::

Miškina mala šola, Igrive številke, Žoge, Ključi, Raziskujem v prometu, Miška praznuje, Polžkovi koraki, Potovanje med besedami, Spoznajmo okolje, Stavnica, Alma za matematiko, Moje čudovito telo, AmonWin, Cicicad, Kotiranje/Škatla, Kurent, Edison 4 ...

Bi morala pogledati v šoli, kaj je še na seznamu CD-jev. Je pa licence nabavilo Ministrstvo za šolstvo, vendar ne vem, kaj je sedaj z licencami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Nona ()

Nona ::

Še dodatni programi:
- Moje prvo čudovito raziskovanje sveta
-Interaktivni atlas sveta
- Geografija Slovenije
- Zgodovinski časovni trak
- Spoznavajmo elemente in spojine
- Program KRT - Kraljestvo živali
- Živa narava
- Neživa narava
- Meri
- Znalček in kuža pazi v prometu
- Igrive številke 1 in 2
- Potovanje med besedami
- Mali radovednež
- Raziskovanje okolja Evrope
- Program KRT - Kraljestvo cepljivk, gliv in rastlin
- Živa celica
- Nepregibne besedne vrste
- Stavnica
- Amon Win Nemščina
- Amon Win Angleščina
- SloBes
- Moja prva knjiga
- Amebisov besedni zaklad
- Jezični dohtar

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Nona ()

urosz ::

A ve kdo kje bi se dalo dobit igre Miskina mala sola?

Andrej48 ::

Program Miškina mala šola se nahaja na CD-ju Miškin potep, ki ga je osnovnim šolam v času računalniškega opismenjevanja distribuiralo Ministrstvo za šolstvo in šport in Zavod Republike Slovenije za šolstvo. Avtor programov je Računalniški center Miška.
Spletni strani http://ro.zrsss.si in http://www.miska.si, ki sta omenjeni na CD-ju, ne delujeta več.
Tudi nekateri programi zbirke več ne delujejo, saj so napisani v 16 bitnem sistemu (za delovanje bi bilo potrebno imeti star računalnik z XP).
Kako je z avtorskimi pravicami in ali vam lahko pomagajo na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport, pa se obrnite na njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Andrej48 ()

Han ::

16 bitni programi načeloma delujejo tudi v 32 bitnem Windows 7, 8, 10.

cudoviteziva ::

Čudovite živalice...kako pa to deluje...iskal in so na Internet Archive delajo v64bit

WhiteAngel ::

Andrej48 je izjavil:


Tudi nekateri programi zbirke več ne delujejo, saj so napisani v 16 bitnem sistemu (za delovanje bi bilo potrebno imeti star računalnik z XP).


Namestiš Windows 3.11 v dosbox ane?

Drugače za matematiko sem jaz gor rasel z Beat the bomb.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šolska tekmovanja iz naravoslovja, logike, matematike in kemije letos niso financiran

Oddelek: Šola
143098 (2618) Smurf
»

Srednja šola in njihova malomarnost

Oddelek: Loža
182924 (1881) m0LN4r
»

Ponovni vpis na faks

Oddelek: Šola
81556 (1266) flokili
»

Quo vadis, gimnazija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
554357 (3656) IgorGrozni
»

Kabel prek Arnesa - RAJE NE!

Oddelek: Omrežja in internet
131605 (1049) Tomi

Več podobnih tem