» »

mail kot vsiljeno

mail kot vsiljeno

FX6300B ::

Pozdravljeni imam problem, stvar je taka da imam doma strežnik kateri je prižgan 24/7 zato sem se odločil da bi spletno stran za mamin popoldanski s.p. gostoval kar doma, tako kot tudi mail, sem naredil virtualko, vestaCP skratka vse deluje, problem se pojavi le ko želim pošiljat mail, naredil sem 2 maila eden info@imedomene.si drugi pa ime.priimek@imedomene.si, prvi je obstajal že prej ko je bilo narejeno preko neoserv, ta deluje vredu, pošta se pri prejemniku pokaže vredu, ne gre pod vsiljeno, pri drugem, ki prej ni obstajal, sem ga jaz vnesel v VestaCP, pa je problem ker gre pošta kot vsiljeno, vse ostalo deluje ok, prejemanje, pošiljanje, zanimivo mi je tudi da stran isnotspam.com da identične reporte za oba maila, razlika je le v email naslovu.
==========================================================
Summary of Results
==========================================================

SPF Check : pass
Sender-ID Check : pass
DKIM Check : pass
SpamAssassin Check : ham (non-spam)

to je rezultat, je možno da je zato ker je bil prvi prej registiran pri neoserv?, kako to popravim
May the force be with you!

FX6300B ::

PS: upam da sem temo prav uvrstil , če ne prosim moderatorji prestavite :D
May the force be with you!

crniangeo ::

vse lepo in prav, zanima me sedaj, kje imaš sedaj poštni nabiralnik? Pri sebi ali pri neoservu ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

FX6300B ::

pri sebi , pa še to v dnsju sem nastavil tisti SPF, tudi če pri gmailu daš tisto puščico napiše da je podpisano iz strani pa pač domena tam
May the force be with you!

crniangeo ::

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

FX6300B ::

da sem že, nekaj bom še probal pa sporočim, sedaj sem dodal dmarc v dns, pa še nekaj preverim pa da vidimo :))

sem se spomnil da sem pred kratim hostname strežniku spremenil, prej je bil isti kot reverse dns tako da možno da potem bo delalo
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

FX6300B ::

ko sem spremenil hostname ne reverse dns ne bilo samo še slabše, tako da sem spremenil nazaj na imedomene.si tako da na mail-tester.si sedaj dobim 7.5 točk

-1.284 točke izgubim pri Relay in RNBL, https://senderscore.org/blacklistlookup/, in 1 točko pri enem blacklistu, kakšna ideja zakaj bi bil vpisan v blacklist ? , bom preveril

score je pa na obeh mailih isti 7.5
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

FX6300B ::

ok pri enem je ker je dinamični ip, to vem da ga imamo, moram danes poslati na telemach za prošnjo za statičnega
May the force be with you!

crniangeo ::

Mislim da jih moras prosit tudi da ti popravijo reverse dns na tistega kot ga imas v spf zapisu :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

FX6300B ::

kdo da bi popravil reverse dns telemach?
May the force be with you!

FX6300B ::

pro spf zapisu imaš itak samo IP iz katerega domena "potrjuje" da je lahko poslan mail iz njenega imena
May the force be with you!

crniangeo ::

Enkrat sem mel podoben problem ker je bil v telemachu ptr ki je vseboval besedo dynamic. Moram poiskat tisti mail ki sem ga imel s hr telekomom :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

b3D_950 ::

PTR/DKIM/SPF nastaviš in ne boš imel problemov.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

FX6300B ::

dkim in spf imam 100% ok, mogoče je res samp to problem ker je dynamic ip, katerega pa čakam da odgovorijo z telemacha da bi imel statičnega

aja je pa res da tam na neoserv ko imam domeno nemorem nikjer ptr zapisa notri dat 8-O

samo najbol je k iz info dela ok iz ime.priimek pa ne :)), nwm kje bi bil lahko catch
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

b3D_950 ::

Čez čas ti bo tudi info@ začel metat v spam. PTR ti mora telemach spremenit.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

FX6300B ::

ok hvala, vrjetno je res zaradi tega ker je bil mail prej pri neoserv-u, tako da po praznikih se bom vse zmenil, za statični ip in ta PTR
May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem privat domene in e-pošte

Oddelek: Omrežja in internet
184225 (3486) atlet
»

Lastni poštni strežnik(kako ne biti označen kot spam)

Oddelek: Omrežja in internet
213203 (2763) BlackPanx
»

Pošta z mojega e-naslova v spam

Oddelek: Omrežja in internet
221918 (1533) francy
»

[Ubuntu server] mail poslan iz serverja zazna kot vsiljeno pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
798773 (7743) shorvat
»

Hotmail.com označi moj smtp kot spam

Oddelek: Omrežja in internet
122695 (2422) kronik

Več podobnih tem