» »

Problem privat domene in e-pošte

Problem privat domene in e-pošte

Unknown_001 ::

Imam sledeči problem.

Vedno ko pošljem pošto prek lastne domene se zgodi, da ostali ponudniki E-pošte le to zavržejo pod nezaželena sporočila.

Kako se rešiti tega problema?

blackbfm ::

Nastavit moras dkim pa reverse dns za svoj ip

SeMiNeSanja ::

Jaz bi najprej preveril, če tvoja domena ni na kakšni backlisti.

Dovolj, da je kdaj kakšen računalnik bil okužen s kakšnim hudirjem in je spammal, pa lahko kaj hitro pristaneš na teh listah.

In seveda ne smemo pozabiti enega od pomembnih vzrokov, zaradi katerega lahko pristaneš na blacklistah: Open Mail Relay - če tvoj mail server ni 'zaprt', tako da lahko tudi kdo tretji preko njega pošilja maile (spam) v svet.

DKIM redko kje srečam implementiran.
Reverse DNS.... kaj pa vem, dolgo sam nisem imel reverse DNS-a vzpostavljenega, pa mi maile ni metalo med spam. Je pa res, da se danes zadeve zaostrujejo.

SPF zapis bi še veljalo omeniti - tega precej pogosto srečujem, imaš pa vrsto 'generatorjev' SPF zapisa na netu, ki ti ga olajšajo sestaviti skupaj (se da pa tudi na roke).

Unknown_001 ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Dovolj, da je kdaj kakšen računalnik bil okužen s kakšnim hudirjem in je spammal, pa lahko kaj hitro pristaneš na teh listah.


Ta scenarij ni možen, ker je bila domena postavljena teden nazaj. Komuniciralo se je pa izključno samo znanimi uporabniki (majo privat domene) in z lastnim gmail računom (tako sem odkril težavo).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Gmail 100% zavraca ce nimas reverse dnsa.. Ene 2 tedna nazaj sem reseval ta problem

SeMiNeSanja ::

Torej imaš težave pretežno z Gmailom?

Tam potem še najlažje preverjaš, če ti ustrezen poseg odpravi težavo (odpreš account, če ga še nimaš, sam sebi pošlješ mail, pa vidiš, če pristane na kompostniku)...

Sicer ne vem, če je Gmail kaj bolj popustljiv, če te ima naslovnik v svojem adresarju?

Za Reverse DNS boš verjetno moral kontaktirati providerja, da ti ga uredi.
Za SPF pa tistega, kjer imaš sicer urejen primarni DNS za svojo domeno.

Kljub temu bi vrgel uč tudi na kero od Multi-RBL strani in preveri IP svojega mail serverja in domeno, da se slučajno ne nahaja na kateri od blacklist.

blackbfm ::

Tam potem še najlažje preverjaš, če ti ustrezen poseg odpravi težavo (odpreš account, če ga še nimaš, sam sebi pošlješ mail, pa vidiš, če pristane na kompostniku)...


V mojem primeru je gmail zavracal posto in do naslovnika ni prislo nic

Ales ::

Najverjetneje je IP na blacklisti, ne domena. Preveri npr. tukaj: http://www.dnsbl.info/

Če imaš domeno postavljeno na domačem oz. pisarniškem naslovu in uporabljaš npr. dinamičen IP ter lasten SMTP strežnik, boš kar po defaultu na blacklistah, katerih edini kriterij je dinamičnost IP-ja oz. uporaba za dostop do interneta in ne profesionalen hosting.

Če pa domena gostuje pri nekem normalnem ponudniku in uporabljaš njihov SMTP strežnik za pošiljanje, potem bi vse moralo biti že nastavljeno (SPF, reverse DNS, itd.) in je vprašanje o uvrščanju v spam mape vprašanje za tvojega ponudnika.

No, problem je lahko recimo, da gostuješ z domeno nekje in imaš tam nastavljen SPF record za njihov sistem, ti pa pošiljaš pošto preko SMTP-ja od tvojega ISP-ja. Taka pošta izgleda, kot da jo pošilja spammer. V tem primeru prilagodi SPF ali pa začni uporabljat SMTP od ponudnika hostinga.

Poldi112 ::

Jaz že kakšen mesec nimam reverse dns-a, ker sem šel na Telemach in mi ga nočejo nastaviti, brez da prestavim paket na kakšnega poslovnega. Tako da imam spf in certifikat (en poceni), manjkata mi dkim in po novem reverse dns. Pa ni problema. Na statičnem ip-ju, jasno, ki pa se je z menjavo ponudnika tudi zamenjal.

Mi je pa kako leto nazaj isto metal pod spam. Takrat sem še imel reverse dns, mi je pa manjkal certifikat.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SeMiNeSanja ::

Pa kaj tale Telemach to kvačka? Saj bo pregnal vse poslovne uporabnike!
Pri T-2 mi niso čisto nič komplicirali, ko sem rekel, da bi rad imel primarni reverse pri sebi, tako kot imam že primarni forward DNS. Koneckoncev jim delaš še uslugo, ker sam vse handlaš...če pa potem kaj ne dela...sam kriv.

Vsekakor imaš nek neugoden splet okoliščin in boš moral preveriti vse komponente, če se ujemajo z novim providerjem/IP-jem. Začni s SPF zapisom, če si ga pravilno poštimal (najlažje preveriti).

sumoborac ::

Nevem kaj vi pocnete ampak SPF je za 99,9% primerov cez glavo zadosti. Ce ima domena v DNS vpisana SPF record in emaili prihajajo iz SPF recorda, potem je 99,9% mailov za dopisovanje dostavljenih. V primeru mailing-list pa se zna zadeva obrnit...
Prid sm al pa tm ostan...

c3p0 ::

Če sploh ni nastavljen RDNS zna biti manjši problem, kot pa, če je RDNS podoben dinamičnemu, torej da vsebuje IP cifre, dynamic, adsl, cable ipd.

Unknown_001 ::

Doadaten info: IP je statičen

Zaenkrat hvala za mnenja, bom probal kaj se da narest pa enkrat danes ali jutri sporočim.

Lp!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mat xxl ::

Povej preko katerega omrežja pošiljaš, kje imaš poštne strežnike. Če uporabljaš Telekomove oz. Sinvenove po novem, mi je vse jasno ...javi pa ti svetujemo.

In pa prilimaj print screen zavrnitve....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Unknown_001 ::

mat xxl je izjavil:

Povej preko katerega omrežja pošiljaš, kje imaš poštne strežnike. Če uporabljaš Telekomove oz. Sinvenove po novem, mi je vse jasno ...javi pa ti svetujemo.

In pa prilimaj print screen zavrnitve....


Strežnik je privaten.

Ni problem da bi sporočilo bilo zavrženo ampak ga določeni ponudniki avtomatsko popredalčkajo v predal neželene pošte (gmail). Drugače pošta pride tako kot treba, sam tečno je ker velika večina ljudi tistega predala ne šmirgla 5% ali pa nekateri sploh ne vedo zanj in e pri takih praktično skor vseen če pošte ne bi poslal. Vkolikor prejemnik obkljuka mojo domeno da želi prejemati sporočila, se problem reši, ampak le za njega.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

c3p0 ::

Poglej headerje sporočila v gmailu, ponavadi kaj piše. Lahko tudi, da je tvoj IP v slabi soseščini.

mat xxl ::

http://www.barracudacentral.org/lookups...

Tule se preveri, če dostopaš preko Siola ( nisi hotel povedati kje ??? bi ti morebiti bolj detaljno svetoval) je to, kar praksa, ne glede na lastne poštne strežnike, ker vmesni sistemi gledajo domeno + IP in od Simvena so kar celi bloki Ip številk na črnih listah.

Ales ::

OP je dobil več kot dovolj nasvetov, dokler se ne odzove in pove, kaj je ugotovil ali prilepi kaj od nastavitev (SPF recorde npr., domeno, itd.) mu noben več ne more pomagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

atlet ::

www.mail-tester.com Poizkusi s tem...
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mail kot vsiljeno

Oddelek: Omrežja in internet
151079 (641) FX6300B
»

Mail na strežniku

Oddelek: Omrežja in internet
81707 (1435) Malajlo
»

Lastni poštni strežnik(kako ne biti označen kot spam)

Oddelek: Omrežja in internet
213138 (2698) BlackPanx
»

Pošta z mojega e-naslova v spam

Oddelek: Omrežja in internet
221892 (1507) francy
»

Hotmail.com označi moj smtp kot spam

Oddelek: Omrežja in internet
122679 (2406) kronik

Več podobnih tem