» »

Božični teden: Apple pred Samsungom, phableti čedalje popularnejši

Božični teden: Apple pred Samsungom, phableti čedalje popularnejši

Slo-Tech - Analitiki v podjetju Flurry, ki sodi pod Yahoo, so pogledali, katere pametne naprave so v božičnem tednu množično priskakljale na omrežja. Na Zahodu so namreč pametni telefoni in tablice priljubljena božična darila, med katerimi ima Apple še vedno nesporen primat, a se prednost počasi taja.

Kar 44 odstotkov vseh novih naprav, ki so svoje življenje začele ta teden, je pripadalo Applu. Na drugem mestu je Samsung z 21 odstotki, sledijo pa Huawei (3 odstotki) in pri 2 odstotkih poravnani LG, Amazon, Oppo, Xiaomi in Motorola. Applova prednost je res impresivna, a se počasi zmanjšuje. Leta 2014 je imel Apple v enakem časovnem obdobju kar 51,3-odstotni delež, lani 49,1-odstotnega, letos pa 44-odstotnega. Samsung je po drugi strani v tem času splezal s 17,7 odstotkov (2014) prek 19,8 (2015) na 21 odstotkov - pa bi bila številka gotovo še večja, če ga ne bi hudo polomili z Galaxy Note7.

Zanimiv je tudi pogled na razčlembo po velikosti pametnih naprav. Srednje veliki pametni telefoni so še vedno najpopularnejše naprave (45 odstotkov), a se njihov delež vsako leto nekoliko zmanjša. Enako velja za majhne in velike tablice. Vse te odstotke pridobivajo križanci med telefoni in tablicami (phablet), ki so letos predstavljali 37 odstotkov in bodo prihodnje leto verjetno že najpopularnejša oblika prenosnih pametnih naprav.

32 komentarjev

MrStein ::

Napoved skorajšnjega konca Apple v 3..2..1..

PS: Če še koga zanima, zakaj se kot prvo govori o Samsung-u kot proizvajalcu androidnih naprav: zato
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MatH ::

Začetek konca pametnih žepnih telefonov? :8)
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

cesnja ::

Pred kratkim sem rokoval s starim Samsung Galaxy S telefonom. Skoraj ne moreš verjeti, kako priročno "majhen" telefon je (ima 4colski ekran). Danes pa na žalost vse tišči v 5col in dalje. Pod 4.6 colami sploh ni pametne izbire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cesnja ()

Mato989 ::

Jap, to je najbolj žalostno.... kaj bi dal za kvalitetne 4,X colce.... Optimus G od LGja mi je recimo bil idealne velikosti.

Ganon ::

Vse ima svoje dobre in slabe lastnosti. Za brskanje po internetu in podobno, je večji telefon priročnejši. Za prenašanje pa zna biti s svojo velikostjo zelo neroden. Če dodaš etui, še toliko bolj. Pozimi še nekako gre, ker imam večjih žepov dovolj, poleti je pa že v napoto. :|

kow ::

Poleti imas torbico, pozimi mas zepe. Pa ne maram velikih telefonov, samo za vecino to ocitno ni problem.

MrStein ::

Mato989 je izjavil:

Jap, to je najbolj žalostno.... kaj bi dal za kvalitetne 4,X colce.... Optimus G od LGja mi je recimo bil idealne velikosti.

Imaš kvaliteten 4,0 colec za 450 EUR. Je pa (za ene) od "napačne firme". (iPhone SE)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

next3steps ::

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_x_c...
Ni za kaj. Ni štirka, je pa najbližje štirki ever.

Matev ::

kaj bi dal za kvalitetne 4,X colce....


problem bi bil ker bi imel potem vse prešvohotno
premalo baterijo, premali ekranček, prepočasen proscesor ... itd

mirancar ::

Velja omenit kaj za "flurry" pomen beseda "phablet", "medium phones", "small phones"

phablet: 5.0-6.9 inch
medium phone: 3.5-4.9 inch
small phone: manj kot 3.5 inch

iz tega mi je zanimiv da je tako majhen share "phabletov", ker pod medium phone spada samo še apple telefoni in enepar android izjem. Android so vsi po vrsti phableti, druzga skor ne dobiš. kje je "small phone" dobil 1% pa tud neb vedu.
Pomoje bi lahko 5.0 še dal pod "medium phone", manj kot 4.5 pa small phone

Er333 ::

kow je izjavil:

Poleti imas torbico, pozimi mas zepe. Pa ne maram velikih telefonov, samo za vecino to ocitno ni problem.

Saj ni to ženski ali pa toplovodarski forum, da lahko kar predvidevaš, da vsi nosimo torbico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

MrStein ::

Matev je izjavil:

kaj bi dal za kvalitetne 4,X colce....


problem bi bil ker bi imel potem vse prešvohotno
premalo baterijo, premali ekranček, prepočasen proscesor ... itd

iPhone SE ima enega od najhitrejših.
Baterija je tudi konkurenčna.
Ekran pa hoče imeti majhen.

Viri:
http://www.phonearena.com/phones/benchm...
https://browser.primatelabs.com/ios-ben...
https://browser.primatelabs.com/android...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

carota ::

Torej, pravite, da je ok tudi majhen, če je le tehnika dobra ...

Mato989 ::

kow je izjavil:

Poleti imas torbico, pozimi mas zepe. Pa ne maram velikih telefonov, samo za vecino to ocitno ni problem.


Torbico?????? A smo na cosmotovem forumu al kaj?

Imaš kvaliteten 4,0 colec za 450 EUR. Je pa (za ene) od "napačne firme". (iPhone SE)


Briga me za firmo, je pa res, da je 450€ PREVEČ za telefon.... osebno ne dam za telefon več kot 300€, pa še to težko, prej 250€ in zato sem tudi kupil P9 Lite.... Če bi pa Iphone SE imel androida (IOS se mi pač ne dopade) in če bi stal okrog 250-300€ bi pa z veseljem kupil....

Saj pravim zadnji ki mi je bil po velikosti primeren ki sem ga posedoval je bil LGjev Optimus G, tisto mi je bil top telefon, vse kar sem rabil bi bila še močnejša baterija.... To je vse kar večina folka itak želi, pa ni na trgu, en dober 4,5 colec z vrhunsko baterijo, solidnim zaslonom in pod 300€.... da mi drži več kot 3 dni (P9 lite mi glih za glih 3 dni drži ob samo klicanju in čekiranju kakšnega maila) in da je dobra kvaliteta zaslona.

Ne pa da mi hlače poleti dol lezejo pa ven štrli :)

Izi ::

Jaz ima enega 5 let starega LG-ja, ki ima samo 3,2" ekran :D Za brskanje po internetu res ni najbolj uporaben, ampak kakšne novice in pošto se da pogledat. Ga ne menjam za nobeno grdo in velikansko tablico katerim ljudje danes pravijo telefoni.
Baterija mi pa trenutno zdrži več kot 1 teden. Ko je bil nov sem ga polnil samo dvakrat na mesec. Manjši ekran ima občutno manjšo porabo.
Proizvajalci se očitno ne zavedajo, da obstaja kar precejšen trg za majhne telefone. Takih z okoli 3" že kar precej let nisem nikjer videl in zato vstajam z mojim že 5 leto. Bi kupil novega tam nekje do 3,5" ampak enostavno ne najdem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

cesnja ::

MrStein je izjavil:

Imaš kvaliteten 4,0 colec za 450 EUR. Je pa (za ene) od "napačne firme". (iPhone SE)

Res je. Pri iPhone SE bi lahko ekran bil večji - sony je znal v malce večji paket zapakirati 4.6 col.

mirancar ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Poleti imas torbico, pozimi mas zepe. Pa ne maram velikih telefonov, samo za vecino to ocitno ni problem.


Torbico?????? A smo na cosmotovem forumu al kaj?

Imaš kvaliteten 4,0 colec za 450 EUR. Je pa (za ene) od "napačne firme". (iPhone SE)


Briga me za firmo, je pa res, da je 450€ PREVEČ za telefon.... osebno ne dam za telefon več kot 300€, pa še to težko, prej 250€ in zato sem tudi kupil P9 Lite.... Če bi pa Iphone SE imel androida (IOS se mi pač ne dopade) in če bi stal okrog 250-300€ bi pa z veseljem kupil....

Saj pravim zadnji ki mi je bil po velikosti primeren ki sem ga posedoval je bil LGjev Optimus G, tisto mi je bil top telefon, vse kar sem rabil bi bila še močnejša baterija.... To je vse kar večina folka itak želi, pa ni na trgu, en dober 4,5 colec z vrhunsko baterijo, solidnim zaslonom in pod 300€.... da mi drži več kot 3 dni (P9 lite mi glih za glih 3 dni drži ob samo klicanju in čekiranju kakšnega maila) in da je dobra kvaliteta zaslona.

Ne pa da mi hlače poleti dol lezejo pa ven štrli :)

Če ti je iphone SE predrag imaš na voljo še iphone 5s, okoli 200e se najde rabljen, perfektno ohranjen in z zamenjano baterijo, za 300e dobiš pa novega.
Glede baterije je pa tako: če ga "pravilno" uporabljaš, bi moral držat preko 3 dni brez problema, to verjetno velja tud za android telefone. V iOS to pomen da daš background refresh na OFF, pa mail fetch izklopiš. Seveda z zmerno uporabo, brez igranja nekih 3d iger.

cesnja je izjavil:

MrStein je izjavil:

Imaš kvaliteten 4,0 colec za 450 EUR. Je pa (za ene) od "napačne firme". (iPhone SE)

Res je. Pri iPhone SE bi lahko ekran bil večji - sony je znal v malce večji paket zapakirati 4.6 col.

Zakaj bi mel Iphone SE večji ekran če pa za to že obstaja iphone 6 / 6s in 7 - 4.7col

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirancar ()

cesnja ::

mirancar je izjavil:

Zakaj bi mel Iphone SE večji ekran če pa za to že obstaja iphone 6 / 6s in 7 - 4.7col

Tisti bi tudi lahko imeli večje ekrane :D Hočem samo reči, da vsi iPhoni za svojo velikost nudijo manjše površine ekranov kot njihova androidna konkurenca. Razen SE, ki v svojem ozkem področju nima konkurence.

wungad ::

Kot uporabnik Androida od 1.5 dalje (nekje 6 telefonov in dve tablici), potem leto in pol WP 8.1 (2 telefona) in sedaj iPhone SE, lahko rečem, da ima vsak svoje dobre in mim zadeve.
Androida sem prehackal gor in dol, WP me je neverjetno presenetil kako dobro je lafual na napravah za 200EUR in 100EUR s 384 RAM-A, Jablana pa sedaj uporabljam kot bi ga moja mtka - pet obskurnih aplikacij in zbiranje rdečih badgev (neupdatani appi in sistem) :D
Prav fun je menjat OS vsake tok.
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wungad ()

roberto1 ::

Očitno gre vse v smeri večjih ekranov, leto nazaj so bile 6"-ke smešne, zdaj je 5.5" že nek standard. Če so "bezli" tanki, gre skozi tudi večja dimenzija. Primerjava Mi Mix in Iphone 7 Plus side-by-side vse pove.

Najboljši kompromis je še vedno cca 5.2", kjer tudi glavni Android makerji držijo svoje "flagshipe" kot sta recimo Galaxy linija in G linija od LG-ja, čeprav je tudi tukaj zmeraj na voljo nekaj "večjega". Se bo pač treba navadit, ker je market demand očitno takšen in če nisi fan japk, bo na Androidu vedno manj "kompaktnežev".
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Nikec3 ::

Edini razlog da imam iPhonea je, ker lahko z njim dobim flagship s 4,7 inči.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

next3steps ::

Izi je izjavil:

Jaz ima enega 5 let starega LG-ja, ki ima samo 3,2" ekran :D Za brskanje po internetu res ni najbolj uporaben, ampak kakšne novice in pošto se da pogledat. Ga ne menjam za nobeno grdo in velikansko tablico katerim ljudje danes pravijo telefoni.

Ga ne zamenjaš, ker nočeš z njim brskati. Ko bi pa zagnal katero stran, bi ga pa samo še v koš zarinil

Izi je izjavil:

Baterija mi pa trenutno zdrži več kot 1 teden. Ko je bil nov sem ga polnil samo dvakrat na mesec. Manjši ekran ima občutno manjšo porabo.

Če je ekran ugašjen, je poraba brezvezna, ker je ni. Če imaš smartphone, da vanj ne buliš, si ga napak nabavil.

Izi je izjavil:

Proizvajalci se očitno ne zavedajo, da obstaja kar precejšen trg za majhne telefone. Takih z okoli 3" že kar precej let nisem nikjer videl in zato vstajam z mojim že 5 leto. Bi kupil novega tam nekje do 3,5" ampak enostavno ne najdem.

So se zavedali, pa jih noben ni hotel kupiti. Remember keitai? Od 2013 nobenega omembe vrednega modela. So imeli pa top notch specifikacije, nekateri še IP67 standard in senzor za odklepanje že leta pred pametnimi telefoni.

next3steps ::

Nikec3 je izjavil:

Edini razlog da imam iPhonea je, ker lahko z njim dobim flagship s 4,7 inči.

Misliš ekran z 4.7 inči.
Večji ekran v manjšem ohišju.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...
Jabko muči ta simetričen pristop do dizajna zaradi katerega morajo telefon brez potrebe podaljšati.

Nikec3 ::

next3steps je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Edini razlog da imam iPhonea je, ker lahko z njim dobim flagship s 4,7 inči.

Misliš ekran z 4.7 inči.
Večji ekran v manjšem ohišju.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...
Jabko muči ta simetričen pristop do dizajna zaradi katerega morajo telefon brez potrebe podaljšati.

Pomembno mi je oboje. 4,7 inčni ekrani so mi simpatični še od HTC One naprej, hkrati pa nočem v žepu nositi cigla.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

mtosev ::

zanimiva statistika.

zame je prava velikost phone 4,5-5,0inchev
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Valentin ::

Imel sem LG G2, sedaj imam pa Mi Max-a 6.44' in ne grem nazaj na manjši telefon za noben denar... :D

MrStein ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Poleti imas torbico, pozimi mas zepe. Pa ne maram velikih telefonov, samo za vecino to ocitno ni problem.


Torbico?????? A smo na cosmotovem forumu al kaj?

Indiana Jones je imel torbico (before it was cool), tako da...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Poleti imas torbico, pozimi mas zepe. Pa ne maram velikih telefonov, samo za vecino to ocitno ni problem.


Torbico?????? A smo na cosmotovem forumu al kaj?

Indiana Jones je imel torbico (before it was cool), tako da...


Mhm, samo si videl kdaj Indiana Jonesa nosit torbico na šiht v civilizaciji? Nope, torbico je vedno imelv odročnih krajih... jaz pa telefon uporabljam v službi ne pa v lovu za izgubljenim zakladom in svetim gralom :)

wungad ::

It's not a purse! It's a pouch!
:D
.

bluefish ::

"It's a satchel."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

klinker ::

Mato989 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Poleti imas torbico, pozimi mas zepe. Pa ne maram velikih telefonov, samo za vecino to ocitno ni problem.


Torbico?????? A smo na cosmotovem forumu al kaj?

Indiana Jones je imel torbico (before it was cool), tako da...


Mhm, samo si videl kdaj Indiana Jonesa nosit torbico na šiht v civilizaciji? Nope, torbico je vedno imelv odročnih krajih... jaz pa telefon uporabljam v službi ne pa v lovu za izgubljenim zakladom in svetim gralom :)


Bil enakega misljenja dokler je nisem poskusu imet, sedaj pa ne morem brez.

bela120 ::

Kot ženska sem ljubiteljica velikih telefonov brez torbice itak ne grem od hiše.V službi ga dam v žep poleg tega veliko uporabljam telefon na poti kot tablico zato si nimam namena kvariti oči z malimi ekrani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Padanje prodaje osebnih računalnikov traja že rekordno dolgo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11629919 (25664) jype
»

Ostala le Android in iOS, zbogom konkurenca

Oddelek: Novice / Rezultati
4418369 (14675) andromedar
»

Lanska prodaja računalnikov katastrofalna, še zlasti v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7726485 (21360) D3m
»

Prodaja tablic narasla, Android in Samsung pridobila, Apple izgubil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8522588 (19005) klinker
»

Po 14 letih Nokia sestopila s prestola

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
4615919 (13129) blackbfm

Več podobnih tem