» »

Windows 7 - 0xc0000225

Windows 7 - 0xc0000225

grašek ::

Pozdrav, danes sem prižgal računalnik in me je presenetil error.
Status: 0xc0000225
Info: An unexpected error has occured.
Na internetu sem videl, da je to problem poškodovan BCD.
Ne morem uporabiti DVD-ja, ker ga nimam.
Kaj naj naredim?
Nočem izgubiti podatkov, tega mi res ni treba.

lp

goranzaric ::

Naredi USB kljuc ubuntu pa skopiraj podatke pol pa nanovo masino namestit ce je potrebno.

grašek ::

https://www.ubuntu.com/download/desktop - Tega?
Kak pa potem naprej?

MIHAc27 ::

Mene bolj ponavadi skrbi, kako je do napake prišlo. Ker BCD se ne pokvari kar tako. Lahko disk crkuje, kak slab ram, virusi, updati....

Če je res samo to, potem podatki še so. Čimprej seveda narediti kak backup (omenjeni ubuntu zgoraj) ali na kak drug račualnik.

Tudi windows 7/8/10 se spravi na USB, pa da se boota iz tam (nisi povedal kateri OS imaš), potem pa greš v recovery, Command prompt in tam izvršiš ustrezne ukaze

grašek ::

MIHAc27 je izjavil:

Mene bolj ponavadi skrbi, kako je do napake prišlo. Ker BCD se ne pokvari kar tako. Lahko disk crkuje, kak slab ram, virusi, updati....

Če je res samo to, potem podatki še so. Čimprej seveda narediti kak backup (omenjeni ubuntu zgoraj) ali na kak drug račualnik.

Tudi windows 7/8/10 se spravi na USB, pa da se boota iz tam (nisi povedal kateri OS imaš), potem pa greš v recovery, Command prompt in tam izvršiš ustrezne ukaze

Ja mogoče je disk šel, ker je 10 let star. Upam da so še podatki tu, ker backupa nimam.
Bom probal z Ubuntu.

grašek ::

Sem probal ubuntu, dal sem Check Disc error in Try ubuntu z vsemi mogočimi tagi, in se ustavi na črnem zaslonu z belim utripajočim pomišlajem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

reševanje podatkov v Linuxu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111311 (843) PacificBlue
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5717146 (10638) opeter
»

Kako popolnoma formatirati disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121805 (1673) xxurban
»

Deletanje poškodovanega fileta z 0 bytes

Oddelek: Pomoč in nasveti
13906 (775) fosil
»

Kako nredit "boot CD"?

Oddelek: Programska oprema
163470 (3265) Sims

Več podobnih tem