» »

Z drugim procesorjem se rac. samo resetira

Z drugim procesorjem se rac. samo resetira

miki16 ::

Imam matsonik MS8137C plosco in proc. 1800XP.Ko sem vstavil omenjeni procesor v plosco se mi racunacnik prizge,ekran se ne vklopi,samo
na novo se zaganja,sodec po zvoku od cd-roma.plosca podpira procesorje do 2600+mhz.Z duronom 800 mi dela normalno.
Kako bi preveril ce je pros pravilno odklenjen?
kaj je to narobe da se ne vklopi?




lp

jest10 ::

Verjetno imaš kakšen glupi napajalnik.
Al si pa kakšen stik naredil na plati

miki16 ::

Nisem naredil stika ker se mi z prejsnim proc. prizge.Napajalc pa tudi ni preslab

Azrael ::

Si prepričan, da je novi procesor v redu ? Poglej še kako je montiran hladilnik, ker se ti mogoče zaradi nepravilne montaže hladilnika procesor pregreva in resetira. In ko montiraš procesor v socket ni dovolj, da procesor samo položiš vanj in zapreš ročico, ampak moraš procesor tiščati v socket (ni pa treba pretiravati s silo!), ko zapiraš ročico, v nasprotnem lahko procesor med zapiranjem ročice lahko malo zleze ven in imaš probleme. Lahko pa ni nič od tega in moraš samo posodobiti BIOS od tvoje plošče in bo delalo.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

miki16 ::

Nisem 100% da je procesor dober.Hladilnik je tudi vredu nataknjen. Na tej plati je bil preizkusen xp1600 in je delal brez problema.Pomojem da za ta proc. se ne rabis nadgrajevati plosce.Sem pa na procesorju opazil da je nekdo rezal L1 mostičke tako da je vzrok zakaj se sistem ne zazene tudi to.Tip od katerega sem procesor dobil,je pa na pocitnicah,tako da ga kaj vec zaenkrat ne morem zvedeti.Kako bi pa videl ce je skurejn oz. ni pravilno odklenjen?



lp

mojsterpeter ::

mogoče je tip rezal/barval mostičke da bi dosegel določeno fiksno višjo vrednost fsb, voltaže, multiplierja...
recimo da je na njegovi plati to delalo bp, na matsonicu (ki je bolj ku****a plata) pa ne...
možna rešitev je da procesorske mostičke pregledaš in prebarvaš na default vrednosti za 1800+
poišči informacije o tem na netu ampak se prej prepričaj da imaš taprave podatke, sam nimam amd-ja ampak predvidevam da so določene razlike pri mostičkih glede na jedro procesorja (thunderbird, thoroughbred, barton oz. karkoli že so);

torej če imaš jedro thoroughbred najdi podatke o mostičkih na thoroughbredu in šele potem spreminjaj...

informacije probaj dobit tule:
http://www.ocinside.de/
ali pa naj ti pomaga kdo na slo-techu ki ima tudi xp1800+ na istem jedru...

mogoče pa sem čisto zgrešil in sploh to ni vzrok...
ill communication

Duhec ::

Najprej naredi Clear Cmos z Jumperjem JP1 na osnovni plošči.
Nato , če še ne štarta, prestavi JP4 v položaj 1-2, da spremeniš frekvenco CPU-ja iz 133MHz na 100MHz.

miki16 ::

To kar si mi napisal ti(Duhec) sem ze vse sprobal-najlepsa hvala.Kako bi vedel katero jedro je.Na njemu pise samo1800xp ter 1202 DLI.zgornji del mostickov je porezen.Bom se malo pogledal na googlu ce bom kaj nasel o tem procesorju kako ima tovarnisko povezane mosticke,ce pa ne bom,bom pa prosil za kak dober link.Tip ki mi ga je dal mi je rekel da je taga ze kupil in da mu je nekaj casa delal potem pa ne vec.ne wem kaj je delal bom pa zvedel.ce ga je slucajno skuril bi jaz to ugotovil oz stestiral,kako?


lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje starega računalnika

Oddelek: Navijanje
151422 (1170) jest10
»

Zaklenjen duron

Oddelek: Navijanje
241127 (989) SodVina
»

Kje kupiti Barona 2500+ (ali Bartona 2500+ M-XP) v SLO

Oddelek: Kaj kupiti
161002 (737) kajzer
»

Problem novi barton 2600 vs.2×512 vs.epox 8rda+!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523258 (2615) kajzer
»

How to AMD Duron

Oddelek: Navijanje
401772 (1283) HyperKiller

Več podobnih tem