» »

Wifi ojačevalec

Wifi ojačevalec

Z3ND3N ::

Pozdravljeni!

Router imamo v pritličju in pri meni v sobi v prvem nadstropju lovi samo 2 črtice in to samo na začetku sobe. Dve sobi stran od moje(kjer je še polni signal) bi bilo možno priklopiti wifi ojačevalec vendar takšen brez utp kabla-torej da sprejme wifi signal od spodaj in ga potem širi naprej. Wifi bi potreboval za uhd tv in pa mobitel. Katere ojačevalce priporočate (prosim za link) in kaj mislite o tem spodaj?

https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-...

Najlepša hvala, Lp

SeMiNeSanja ::

TV + ojačevalec = razočaranje

Za mobitel bi še bilo, takšen TV pa že preko direktne WiFi nebi povezoval, kaj šele preko takšne 'ojačane' variante.

Ampak ne rabiš mi slepo verjeti - prepričaj se sam. Sposodi si en tak 'ojačevalec' in preveri, kaj ti bo prinesel.

gregor_m ::

SeMiNeSanja je izjavil:

TV + ojačevalec = razočaranje

Za mobitel bi še bilo, takšen TV pa že preko direktne WiFi nebi povezoval, kaj šele preko takšne 'ojačane' variante.

Ampak ne rabiš mi slepo verjeti - prepričaj se sam. Sposodi si en tak 'ojačevalec' in preveri, kaj ti bo prinesel.


Verjetno želi uporabljati net na tv in ne gledat IP tv preko wifi. Kakšen youtube bi moral normalno delovati dokler ne boš gledal kakšne 4K posnetke.
Ti bi pa vseeno predlagal power-line napravo in preko nje priključiš kakšen WIFI, bo delovalo precej bolje.

Z3ND3N ::

V tej sobi bom imel tudi računalnik in se bota povlekla dva utp kabla. Prvi za t2 box in pa drugi za internet. Sedaj razmišlam da bi bila najbolša opcija namestit router in se v njega vklopi drugi kabel. Iz routerja se pa povežeta dva kabla - eden v pc in drugi v tv. Plus router bi oddajal wifi, da bo mobitel pokrit. To bi bila najbolša opcija ane?

SeMiNeSanja ::

Z3ND3N je izjavil:

V tej sobi bom imel tudi računalnik in se bota povlekla dva utp kabla. Prvi za t2 box in pa drugi za internet. Sedaj razmišlam da bi bila najbolša opcija namestit router in se v njega vklopi drugi kabel. Iz routerja se pa povežeta dva kabla - eden v pc in drugi v tv. Plus router bi oddajal wifi, da bo mobitel pokrit. To bi bila najbolša opcija ane?

Če boš takointako vlekel kabel, potem pozabi na 'ojačevalec'.
Idealna opcija bi bila switch+accesspoint, ampak router bo tudi opravil to nalogo.
Samo glej, da boš vzel tak router, ki ima gigabitne porte, da ne bo potem tu nastalo ozko grlo.

Z3ND3N ::

Ja sej, sedaj sem šel po tej opciji da pozabim na ojačevalec. Net mam max 300Mbs, torej potrebujem cat6 kabel kajne? Kateri router mi priporočate?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6032816 (2655) 135063
»

WIFI extend

Oddelek: Kaj kupiti
242542 (1612) OK.d
»

WLAN brezžična kartica PCIe

Oddelek: Kaj kupiti
414084 (3462) FireSnake
»

Wifi podaljsek

Oddelek: Omrežja in internet
61411 (1134) ZeTropa
»

Podaljšek za instant internet?

Oddelek: Strojna oprema
102038 (1609) krajnc3k

Več podobnih tem